kindle

ülkemizde de giderek daha yaygın kullanılmaya başlanan e-kitap okumaya yarayan alet. ben kullanmasam da gördüğüm ve kullanan kişilerden duyduğum kadarıyla diğer e-kitap görüntüleyicilerden farklı olarak kindle'ın ekranının mat olması hem gözü yormuyor hem de kitaptan okuyormuş gibi bir his sağlıyor. şimdilik populeritesi gidecek artacak bir alet gibi görünüyor.
d&r aralık başında garantiye yolladığım kobonun para iadesini yapmaya karar vermiş gelecek 720tl'nin üstüne 400-500 ekleyip kindle paperwhite almaya karar verdim. param iade edilince bu girdiyi güncelleyeceğim
düzenleme:paramı vermediler yenisini yolladılar. çok benzer ürünler olduğu için başlık spami yapmayacağım. temel mantıkları zaten oldukça benzer ürünler. ben zaten koku almıyorum kitabın kokusu beni ilgilendirmez fakat koca kitabın cebime sığması durumu veya birden fazla kitabı sırt çantamda veya cebimde tutabilmek bence çoğu eksi yanını artıya çevirmeye yeterli, ayrıca library genesis ve archive.org sayesinde kendi maliyetini çıkarttı. eğer yabancı kitap okuyorsanız kindle alın. amazon'un mağazası bu konuda daha iyi çünkü kobonun mağazasında vergi vb. ödediğiniz için arada fark oluyor ve bazı yazarların kitapları sadece amazonda oluyor. fakar eğer ki kobo alırsanız drm kaldırıp amazon mağazasından aldığınız kitapları diğer okuyuculara yükleyebilirsiniz. aksesuar alacaksanız iyi bir fiyat görmedikçe aliexpressden almanızı öneririm. ben kılıfa şu popsocketlerden de taktım tek elle tutmam kolaylaşsın diye.
gereksiz olduğunu düşündüğüm alet. kitap almaktan daha ekonomik olabilir ama daha konforlu değil.
kitap, gazete ve dergileri yaşım gereği basılı olarak okumayı sevdiğimden bana hitap etmeyen teknolojik ürün