psikolog

ruh bilimi ile ilgilenen... eskiden psikolojist deniyordu ancak niye olduğunu ben anlamıyor olsam da psikiyatr ile çok fazla karıştırılınca böyle bir isim değişikliğine uğramış....
bi de iyi dinleyici... *
en kebap mesleklerdendir. kim kime saatte 300lr verir? veriyosun işte.
kafa siken jigolo. bilinçaltı düz duvara tırmanınca aranıp randevu alınır.

(bkz: psikojigolog)
seni kafasındaki şablonlara oturtmak başka bir boka yaramayan, hatta genelde senden daha sorunları olan kişi.
hayatımda sadece 2 kere gittiğim ruh doktoru. daha da giderdim ama sen buraya neden geldin tarzındaki soruları beni sıktı. belki başkasını bulmalıyım o salak anlayamadı benim karmaşıklığımı.
bir zamanlar hedefimdeki meslekti .esasında psikiyatriden daha alt kademelidir . ve daha boş durmakta .
yeni sözlük kullanıcısı. hoşgeldin aramıza. "sözlük yazarlarına mesleğim dolayısıyla ihtiyaçlar dahilinde destek olabilirim" diyor. bir nevi sözlüğün psikoloji danışmanı olacak kendisi. bu desteği için de ayrıca teşekkürler.

mesajla ulaşabilirsiniz kendisine ve danışmanımızın web adresi; http://www.atakanayvazoglu.com/
sorduğu sorulara verdiğin cevapların aynısını veren ve şu zamanlarda gitmeye başladığım bilim dalı.
modern dönemlerin tabiriyle yolculuğa çıkarmaya çalışırlarsa olduğun yerde sorunlarınla kalmak en güzelidir. bazıları seanslar boyu sizi dinlemekle yetinir, konuşmak için erken olduğunu düşünür, kimi de havadan nem kapıp üzerinizdeki basit bir ayrıntıdan ısrarla ruh durumunuzun çok karmaşık olduğu kanaatine varır.
parasını annem verdiği için gidiyorum yoksa böyle şeylere zırnık koklatmam. o da aklınca bana iyilik yapacak. eski evimizden alt komşumuz sakine teyze sokmuş kafasına. güya onun kızı gitmiş iyi gelmiş bilmem ne. ama ucuz etin yahnisi işte dandik psikoloğa gideceğinize hiç gitmeyin daha iyi.
ikinci oturumumuzda beni uğurlamadı diye kendisine tavrımı koymuş (ki kendisinin bundan haberi yok) ve değiştirmek istemiştim. tabi bundan da kendisinin haberi yok. neyse sonra ısındık galiba kendisiyle. gerçi o gün de beni uğurlamıştı ama ben ve egom bunun farkına varmamıştı. sağlıklı bir süreç ilerletmemize rağmen kaçak güreştiğimi geçen 3-4 ay sonunda farketti. ben de kendisine hak verdiğimi söyledim. işini yapmaya çalıştığını görünce de çok sevindim açıkçası. gelsin anlatsın siktirsin gitsin gibi bir beklenti var sanırım toplumumuzda. bende de böyle bir şey mevcuttu. hiç öyle değil. bilakis okuyoruz, çalışıyoruz, çözmeye çalışıyoruz. anlat git durumu hiç yok. umarım herkes beklediği etkiyi psikologlarından görürler. elbette birazcık da kişisel çaba...
insana dair sorunların çözümlerini, sorduğu sorularla yine aynı insanın bulmasını sağlayan meslek.

danışanlarının çoğunu gerçek hastaların hasta ettiği insanların oluşturduğu bir gerçektir.
evli barklı psikoloğum,
bana aşkını itiraf etmiş ve bir şiir yazmıştı.
iki buçuk sene görüştüğüm biriydi.
kestim diyaloğu.
meslek diyip geçiyoruz da,
çok hassas, zor bir meslek.
hakkıyla yapan bulsam yine gidicem.
ama hiç hazetmem duygularını işine bulaştırandan.
yaygın yanlış kanaatin aksine sorunlarınızı çözmez, sorunlarınızla daha iyi başa çıkabilmenizi sağlamaya çalışır. yani bir nevi elinize balık tutuşturmaz, size balık tutmayı öğretir hesabı. ve yine yaygın yanlış kanaatin aksine bu alan klinik psikolojiden ibaret değildir. belki de hayatın tümüdür. bu alanda kendini gerçekten yetiştirmiş birine gönül rahatlığıyla "aydın" payesi verilebilir. bir diğeri için (bkz:sosyoloji)
psikoloğa gitmiştim daha önce ve kendime telkin vererek, kendi başıma rahatlamayı öğrendim sayelerinde. çünkü hiçbir işe yaramıyorlar. gerçi psikolog biraz daha kullanışlı evet psikiyatriden.
biraz toplum polisi yapılmak istenen meslek grubu ve ne yazık ki çoğu buna müsait ve hevesli.