benim de söyleyeceklerim var

Durum: 476 - 26 - 11 - 0 - 31.07.2021 18:57

Puan: 20128 - Sözlük Kaşarı

1 yıl önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 24

cinselliği pornodan öğrenen insan

nakhar'ın sözlüğe hiçbir şey yazmaması

ben de yazdıklarını özledim. arada girer bir sürü şey yazardı…

nakhar nerede olursa olsun muhakkak güzel bir şey yapıyordur; kendine, etrafına, çevresine faydalı oluyordur hissi bıraktı bende. kendine ait güzel bir dünyası var. canı isteyince yazar.

pkk'nın orman yakması

https://www.instagram.com/p/CR6g5g4qdSd/...

işin bu kısmı sorgulanmasın diye orman yangınlarına uydurulan bahanelerde biri.
nedense pkk da tam bu uçaklar satılınca orman yakmaya karar verdi. öncesinde de hiç yaz sıcağında orman yangının olacak şey değil. pis teröristler bi bırakmıyorlar ki ülke gelişsin...

yazarların hatırladıkları en eski anıları

abimin sürekli kafası kırılıyordu.
kışın çocuklarla sıra olup buzda kaymayı severdi, bir de sürekli kavga edip dövdüğü çocuk çok isabetli taş atıyordu onun da etkisi var.

ayı sözlük birinci tenis turnuvası

masa tenisi olursa rakip takımın vay haline...
öbür türlü kim koşturacak o kadar...

aşı karşıtlığı

ayı sözlük birinci futbol zirvesi

mahalleden at hırsızı tipli arkadaşları da çağırırım. tribün gücü önemli...

(bkz:ağlama melis)

ayı sözlük birinci futbol zirvesi

sünnet oldugum dönem mahalle maçlarında gole doymuyordum. yine koşarım ama. +1

hazineci'nin sürekli kadın kaldırdığından bahsetmesi

19 yaş altı arayanlar

haklı sitem ama terminolojiyi düzeltmekte fayda var.

ensest yakın aile bireyleri ile beraberlik demektir. 18 yaş altı reşit olmayanlarla beraber olmak çocuklara yapılmış cinsel istismardır.

(bkz:pedofili)
(bkz:sübyancılık)

çadırda tatil yapmak

katıksız doğa sevgisi olan, into the wild filmini seven bireylerin işidir. zorlukları da severler şüphesiz.

sosyal mecralarda gösterilen ışıltılı görünümüne kanıp bodoslama dalmamakta, yakın yerlere, mümkünse arabayla ve kısa süreli yapıp içinizdeki potansiyeli keşfetmekte fayda var.

zira herkesin yapabileceği şey değil. karanlıkta heybetli denizin kenarına oturup, dağların arkasından beliren şehir ışıklarını, ormandan gelen domuzcuk seslerini duymak korkutucu olabileceği gibi yıllar sonra bile o anlat unutulmaz birer yaşantı olarak kalabilir.

sonuçta her şey dahil bir otelde belirli alanların dışına çıkmadan ne yaşayabilirsin ki? ne kadar farklı bir şey deneyimleyebilirsin? anlatacak neyin olabilir? bu tür etkinliklerde metrobüs kalabalığının daha az aceleyle güneş altında bir araya gelip telefonlarıyla anı storyleştirmenin ne kadar ötesine taşıyabilir ki insan?

“yolu olmayan ormanlarda mutluluk vardır,
yalnız yürünen deniz kıyısında sevinç.
topluluklar vardır kimsenin zorla girmediği derin denizlerde,
sesinde de müzik.
insanları daha az seviyorum diyemem ama
doğayı daha fazla…”
lord byron

yazarların şu anki ruh halleri

yazarı olmak istenilen kitaplar

alttaki yazara soracaklarım var

sevgili skywanker, eski/geçmiş hali daha güzel olan tek şey cildimizdir. onun dışındaki her şey daha iyi, daha kullanışlı, daha dinamik, daha imkanlar dahilinde.

dear yazar, bazen rüyadan çok kötü bir şey görüp ağlamaklı yada çok sinirli uyanırsın ya, en son bunu yaşadığında ne görüp nasıl bir ruh haliyle uyandığını bizimle paylaşır mısın?

creep

zamanında çok can almış parçayı ısıtıp ısıtıp servis ederek insanlığın sonunu getirecek thom piji.

*

depressive suicidal black metal

bu tür grupların dışardan dünyaları yakıp yıkan isyankar tipler olsalar da gerçekte vergisini ödeyen, yeri geldiğinde fiş toplayan, yatırım yapan insanlar olduğu gerçeği hep eğlendirmiştir beni.

(bkz:epic power metal)

melih bulu

03.02.2021 melih bulu: asla istifayı düşünmüyorum
dün itibariyle görevden alınmış.

işte yukarıdan biri bir söz söyler ve artık nothing else mattersdır.
omurgasız olarak anılacak sad but true.

akp ve mhp’li vekillerin oylarıyla reddedilen araştırma önergeleri

hdp'li meral danış beştaş ve saruhan oluç’un 15 temmuz darbe girişiminin ardından kayıp veya envanter dışı olduğu ve sivil vatandaşlara dağıtıldığı iddia edilen kayıp silahların akıbetinin ilgili araştırma önergesi akp ve mhp’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

ek bilgi: içişleri bakanlığı’nın faaliyet raporunda yer alan istatistiklere göre kayıp ve çalıntı silah sayısı yıllara göre şöyle:
2014’te 14 bin 682 silah
2015’te 91 bin 120 silah
2016’da 107 bin 628 silah
2017’de 106 bin 740 silah (15 temmuz sonrası manidar bir artış var)

feminen

envai tanımı yapılmış ama arguman'ın sakalı daha mühim bir noktaya değinmiş.

bu kişiler kendini gizlemekte daha zorluk çekerler. sözlü ve fiziksel şiddet de dahil eşcinsel yönelimlere duyulan nefrete birinci elden çokça maruz kalırlar.

lisedeyken yanımda bir efemine üniversiteli gence baya laf etmişlerdi. duyacağı bir ses tonuyla “top” falan demişlerdi. ben özünde bana da duyulan bu nefrete seyirci kalmaktan ileriye gidemedim. çocuk ise çok da bir tepki vermeden duymazdan geldi söylenenleri.

sadece var olması, yürümesini değiştirmeden o yollardan tekrar yürümesi bile benden çok daha cesur olduğunun bir kanıtıydı.

hala bir suçluluk hissederim. (bkz:ayı sözlük itiraf)

hetero muyum yoksa denilen anlar

evelallah bizim erkekliğimizden hiç şüphemiz yok. *
  • /
  • 24

biontech aşısının yan etkileri

bölge müdürünün yalancısıyım. anlattığına göre aşı sonrası spermlerini saydırdığında %10 azalmış bulmuş. evet her ay spermlerini saydırtıyor. ben de ilginç buldum.
ben henüz aşı olmadım, çünkü kusura bakmayın ama 3. dünya ülkesinin bir vatandaşı olarak, gelişmiş ülkenin aşısına güvenmiyorum kardeşim. gay yapmadığı ne malummmm

gece aniden gelen hayatı düzene koyma isteği

bundan sonra erken yatıp erken kalkıyorum. sosyal medyaya az bakıyorum. günde en az 1.5 litre su içmeye başlıyorum. diyete başlıyorum. pazartesi spora başlıyorum. kendimi artık fazla üzmeyeceğim.

gibi cümleler kurulur genelde. sabaha hepsi unutulur.

bir baltaya sap olmak

heteronormatif kültüre ait bir söylem ve yargılayıcı bir ima varmış gibi geliyor. o yüzden hiç ısınamadım bu lafa. bir baltaya sap olmak ne demek üzerine saatlerce konuşulabilir. buradaki balta kim/ne oluyor mesela? yargılamak en kolayı. son zamanlarda tembellik hakkı diye bir şey çıktı mesela. açıkçası çok hoşuma gidiyor bu laf. ama herkes de beğenmek zorunda değil tabi ki. ama birini hayat pratiği üzerinden işe yaramaz olarak görüp aşağılamak hoş bir şey değil.

ırkçıların konya'da bir kürt aileyi katletmesi

iki aile arasında yıllardır süregelen bir problem olduğu haber edildi. bilmiyorum, ormanları şunlar yaktı, bunlar yaktı, ırkçı cinayet vb haberlerle ülke neyin içine sokulmaya çalışılıyor. bir şeylerin hazırlığı gibi sanki.

kilink

palmiyeler grubundan mertcan mertbilek ve tarık töre'nin punk rock grubu. dediklerine göre üniversite döneminde farklı şehirlere gittikleri için grup dağılmış. sonra tekrar birleşip palmiyeler'i kurdular. 3 tane albümleri var:

1-sahibinin sesi
2-3 akorun intikamı
3-lanetimi kokla bebek

ilk 2 albüm hücum kayıt yapılırken, son albüm kanal kayıt yapılmış. anlaşılyor zaten. sonra birkaç şarkı daha kaydetmişler alkol hala damarımda gibi.

şahsi fikrimi sorarsanız güzel müzik yaptıklarını düşünmüyorum. ancak bu albümleri yaptıklarında 17-18 yaşlarında olduklarını düşünürsek, fena değil. bassline olarak haklarını vermem gerekiyor, bas gitarı en iyi kullanan türk gruplarından biri.

hocam ödev vermiştiniz diyen öğrenci

bendim bu. meslek lisesindeyken hayatı bana zehir eden zorbalardan intikam alabilmemin tek yoluydu. ödevi yapmış olmamın bana hiçbir faydası olmadığı gibi bir de ödevi yapmayanlardan dayak yerdim.

sözlük nicklerinden meslek tahmini yapmak

skywanker: hostes
bölge müdürü: benzin istasyonunda pompacı.
muhafazakar: manav
benim de söyleyeceklerim var: kaportacı.
pufidik: fizik öğretmeni.
ton balıklı pizza: erotik shop sahibi.
gamlı_baykuş: medyum. (medyum baykuş mahlası altında)

bölge müdürü

profil fotosundan çok bahsedilince şöyle bir baktım da bana bir dönem yılan hikayesindeki memoliye özenen tipleri hatırlattı.

ırkçıların konya'da bir kürt aileyi katletmesi

bu ülkeyi katil zihniyetli ülkücü tayfa bölüyor. aile daha önce de saldırıya uğramıştı. yani bu ikinci saldırı ve bariz bir şekilde planlanmış bir katliamdır bu malesef. ceza alırlar mı? sanmıyorum. abileri sırtlarını sıvazlayacaktır. hatta şimdiden savunmaya başladılar bile.

azmettirici konya emniyet genel müdürü engin dinç'in dosyası kabarık görünüyor. vali de yaparlar şimdi bunu.

pkk'nın orman yakması

yani? şu an bu bilginin bize faydası ne? covid yayılırken aşı hakkında teori kasmanızla aynı şeyi yapıyorsunuz. bişey oluyor ve onu durdurmak, engellemek, önlem almak dururken siz yapmanız gereken en son şeyi ilk başta yapıyorsunuz. bu yangınları pkk da çıkarmış olabilir ama yangın devam ederken, can alırken asıl mesele bu mu şu an? sen önce bu yangını bir söndür sonra gerekli araştırmaları yaparsın tartışırız. sonra da ne yapılması gerekiyorsa onu yaparız. her duyduğunuza körü körüne inanmaktan vazgeçin. böyle bir ülkede özellikle.

Toplam entry sayısı: 476

ayı sözlük itiraf

neredeyse otuz yaşına gireceğim ve süt içmeyi çok seviyorum.

ayı sözlük piknik sandalyeli yazarlar zirvesi

lgbti bireylere onur haftasında idari izin

tunceli belediyesi toplu iş sözleşmesinde kadın çalışanlar için 8 mart ve her ay seçecekleri bir gün regl / menopoz izni, lgbti çalışanlar için onur haftasında idari izin verilecek.kaynak ve ayrıntı: https://www.halktv.com.tr/service/amp/gu...

lgbti olduğu halde lut golünde yüzen tip

alışın her yerdeyiz, alışın buradayız mesajı vermek istiyor olabilir.

sodomluları astınız, gomoralıları zehirlediniz, türkiyelileri yedirmeyiz.

zorba

lgbti bireylere onur haftasında idari izin

tunceli belediyesi toplu iş sözleşmesinde kadın çalışanlar için 8 mart ve her ay seçecekleri bir gün regl / menopoz izni, lgbti çalışanlar için onur haftasında idari izin verilecek.kaynak ve ayrıntı: https://www.halktv.com.tr/service/amp/gu...

ayı sözlük piknik sandalyeli yazarlar zirvesi

beş tl borç istenmeyecek sözlük yazarları listesi

benim listem ve sebeplerim şu şekildedir;

özdemir - (romanlardan karakter örnekleri ve psikoloğunun uzman görüşlerini birleştirerek borcun insan ilişkileri üzerindeki kötü etkisini uzun uzun anlatır sorduğunuza pişman olursunuz)

gamlı baykuş - (ikiletmeden verir ama geri istemeye utanır. gider başkasına der paramı vermiyor falan... gerer insanı)

ayimsi - (üstümde yok ama dur ben sana ayarlıycam bir yerlerden bana ıban at der sonra ses seda çıkmaz)

actual proof - (parayı vermeyeceği gibi bide sizi sigaraya puroya at yarışında alıştırır. gider annenizi babanızı döversiniz)

myjudas - (borçlar hukukuna göre senetsiz sepetsiz para vermek legal değil der senetle verir tahsilat günü gelmeden de profilinizi beğeni yağmuruna tutar. gözünüzü korkutur)

xalocum - (benim anna madrigalden alacağım var gel gidip dövüp alalım. sana helalinden on tl vericem der. bizim kimsede paramız kalmamıştır falan der. başınıza iş açar)

kamyoncu - (zaten isteyemezsiniz)

en yakın arkadaşla aranın açılması

ola ki büyük laflar, hakaretler bile edilse "yılların hatrı var", "sinirdendir" diyip uzaklaşılacak sonrasında bir şekilde konuşup gönül koyduğunuzu söyleyecek yada gönlünü alacağınız derecede yakın bir arkadaşım vardı.

sıradan bir tartışmada gereksiz bir laf etti ki takmam kafama o tür şeyleri geri çektim kendimi tartışmadan. onun yerinde ben olsam tereddüt etmeden özür dilerdim. hatta bunu sinirimin yatıştığı en kısa zamanda yapardım. aksi halde içime dert olurdu.
ama o gelip özür dilemedi. aksine büründüğü kendince haklı, gururlu, kibirli tavrı benim nezlimde tüm dostluğumuzu bitirdi.

aradan iki üç gün geçti, biz tartışırken orada olan arkadaşlar "çok ayıp ettin çocuğa, özür dile " vs demişler öyle gelip özür diledi. ama ben o iki üç günde tamamen sildim onu. hemde öyle gönül koyma, kırılmışlık falan da oluşmadı hiç. sildim direkt. özür dileyince de trip atmadım "olur öyle... dert etme" falan dedim.

sonra aynı evdeydik yine ama o eski samimiyetin yanından bile geçmedi arkadaşlığımız. okul bitti evlendi etti düğününe bile gitmedim.

o gün bugün bu fevriliğimden korkarım biraz. umarım yapayalnız ölmem.

akp ve mhp’li vekillerin oylarıyla reddedilen araştırma önergeleri

hdp’nin demirören’in ziraat bankasından alıp geri ödemediği iddia edilen 750 milyon dolarlık kredi ile ilgili araştırma önergesi akp ve mhp’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

lgbti bireylere onur haftasında idari izin

tunceli belediyesi toplu iş sözleşmesinde kadın çalışanlar için 8 mart ve her ay seçecekleri bir gün regl / menopoz izni, lgbti çalışanlar için onur haftasında idari izin verilecek.kaynak ve ayrıntı: https://www.halktv.com.tr/service/amp/gu...

bir başkadır

izlerken beni bunalttı insanların tutumları düşünme şekilleri vs...
diyalogları çok gerçekçi ve kaliteli buldum.
çocuğun oyun oynadığı halıyı, arabayı, sandalyeyi yukardan çektikleri görüntüleri çok güzel buldum. görüntüler çok güzeldi. müzikler de öyle.

beğenmediğim kısmı bitişiydi. gerçekçilikten uzak buldum.

kitap okumayan biriyle sevgili olmak

sevgililik mevzusunda bu tür bir yaklaşım yanlış olmaz ama sığ bir tavır olur.
adama ''bu aralar bakıyorum da bir aydır aynı kitaptasın bizi mi yiyosun lan. anlat bakalım ne anlatıyor o kitapta?'' mı diyeceksin?
''bu yaptığına inanamıyorum selahattin. kürk mantolu madonna'ya madonna'nın kitabı demişsin. pılını pırtını topla gidiyorsun bu evden. bitti anlıyor musun bitti!'' mi diyeceksin?

kitap okumak bu noktada sembolik bir şeydir.

muhafazakar siyasetçinin 24 erkekle gay partide basılması

homofobik girişimlerinden dolayı biri adama çok spesifik bir beddua edilmiş ve kılı kılına tutmuş sanki. *

başlığa türkiye'de mi olmuş sanıp koşarak geldim.

darısı bizim tüm homofobiklerin başına. * *

ilk eşcinsel deneyim

eşcinsel olduğumu fark ettikten sonra lisede biyoloji dersinde laboratuvarda antikorlarla kan grubumu bulmaktı.
hem faydalı ve hem de yapması zevkli bu deney ilk eşcinsel deneynimdi.

edit: imla *