please like me

avustralya yapımı, stand-up komedyeni josh thomas'ın hayatından esinlenerek ortaya koyduğu eğlenceli ve insanın içini ısıtan bir dizidir. dizi josh'un kız arkadaşından ayrılması sonrası gay olduğunu kabullenmesiyle başlıyor ve olaylar şekilleniyor. bölümler ilerledikçe seyirci josh'un hayatına eşlik ediyor, bir bakıma onunla beraber tecrübeleniyor. dizinin yan karakterler bakımından da doyurucu olduğunu söyleyebilirim, hepsi kurgunun ilerleyişinde önemli pay sahibi ve bir tanesinin bile eğreti durduğunu söyleyemem. ayrıca bir diğer göze çarpan nokta ise dizinin çok samimi olması, izledikçe sanki o arkadaş grubundan biri oluyor insan. kaliteli gay temalı bir dizi izlemek isteyen herkesin göz atması gerekli, zaten başlayınca 3 sezonun nasıl bittiğini anlamayacaksınız.
güzel dizidir. 3.sezona daha yeni başladım ancak josh'ın o garip sesi ve konuşmasına içten içe hep sövüyorum, elimde değil!
izlemekten aşırı keyif aldığım ve bitmesiyle derin bi üzüntü yaşadığım dizi. evet josh thomas twitter adresinden 4.sezonun son sezon olduğunu sezon bittikten belli bir süre sonra açıkladı. keşke daha çok kitleye ulaşsaydı da biraz daha uzun sürebilseydi. josh thomasın yeni projelerini merakla bekliyorum.
bir tavsiye üzerine izlemeye başladığım ve bağımlısı olduğum dizidir.

time 'daki yazıda, dizinin yaratıcısı ve aynı zamanda da başrol oyuncusu olan josh thomas 'ın, dizinin olay örgüsünde ruhsal bozukluk, kürtaj ve "coming-out" meselelerinin nasıl ele alındığı tartışılıyor.

yazının son bölümlerine doğru dizide müziğin sıradışı kullanımına da değiniliyor. yazının linki http://time.com/4145187/please-like-me-j...
ağır olarak nitelendirilebilecek çoğu konuyu mükemmel bir şekilde doğallaştırıp, içselleştirip seyirciye çok naif ve güzel şekilde aktaran sıcacık bir dizi. izleyen herkesin kendisinden bir şey bulabileceği abartıdan uzak, tatlı bir avustralya yapımı.

arnold'un, josh'tan sessiz özür dileme sahnesi ve sonraki ayrılma sahneleri. josh ve rose'un kampa gidip derin tartışmalara gömüldüğü bambaşka tarzda bir bölüm, arnold'un ailesine eşcinsel olduğunu açıklamadan önce yaşadığı histeri krizi, aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen hala aklımda.
lgbt karakterler içerdiği için gay dizi olarak yansıtılsada bundan çok daha fazlasını bulunduran, arkadaşlık, aile, psikolojik sorunlar gibi konuları ince ince işleyen bir dizidir. işlediği ağır konuları, tutarlı komedisi ve dramı ile beğendiğim bir dizi fakat final bölümünü asla kabullenemiyorum. benim içi dizi orada final yapmamıştır. çoğu kişiye göre güzel bir finaldir ama ben kabul edemiyorum arkadaş. benim için dizi 4. sezonun 4. bölümünde final yapmıştır. izlediğim dizlier arasında en sevdiğim bölümlerden biridir ayrıca.