benim de söyleyeceklerim var

umut sarıkayanın ilk penguende sonra da uykusuz dergisinde devam eden yazılarının bulunduğu köşe. iyi tespitleri ve gözlemleri sayesinde okuru merak duygusunu kamçılıyor.

--spoiler--

"...hepimiz ne kadar çok kendimizi önemsiyoruz.... genelde çok zengin olmak istiyoruz. sıradan olmayı hazmedemiyor yine bir çoğumuz. özel olmalıyız, en azından bir kişi için. kafasında olmak istediği kişiyi olamamış biri olarak, başka bir olamamış ile ilişkiye giriyoruz. iki sıradan insan birbirinin ne kadar özel biri olduğunu hatırlatıp duruyor. aralarından biri hatırlamayınca da ilişkiyi kesip, başka bir sıradana hatırlatması için arayışa giriyor. uzun süre hatırlatanlar belli bir sure sonra sıkılıp evleniyor, baktılar ki ikisi de birbirine bunu hatırlatmaktan sıkılmış, çocuk yapıp onu dünyanın en özeli kılıyorlar. seçildiği için, annesinin babasının sıradanlığını aşmakla görevlendiriliyor. istediği gibi biri olmak yerine anne babanın kafasında olmak istediği ama olamadığı insanı olmak zorunda. hayır demesi neredeyse imkansız... bu hayır diyemeyenler de büyüyüp, çabalıyor, olmuyor, birini buluyor, sıkılıyor, çocuk yapıyor... bu kısır döngü böyle sürüp gidiyor, gittikçe artıyoruz...."

--spoiler--
yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)
pek cool bulmadığım yazar.
uğraşsa olabilir aslında.
bir entrisinde demişki "çok soğuk bir yere mesela erzurum"
onun yerine çok soğuk bir yer mesela "montreal,stavanger,stockholm..." yazılabilir ama yazar burada özellikle erzurum demiş. aklıma bir şehir gelmiyorsa bile çok soğuk bir yer der geçerim erzurum demem be ne olursa olsun. bide benim yazdığım şeylere şaşırıyormuş. ben de senin yazdıklarına hayret ediyorum.
hele dadaş hoşmusan
dolu musan boşmusan
ayakların yan basir
yoksa sen serhoşmusan
ay sinirlerim bozuldu...
çok yeni tanımama rağmen makul ve neşeli bir yapıya sahip olduğunu söyleyebilirim. tüm duygu ve düşüncelerini karikatürler üzerinden anlatacak kadar karikatüre gönül vermiş bir insan. selam ve dua ile mübarek.
beraber pazar alışverişi yapmak isteyebileceğim bir insan. aldığımız sebzelerin faydalarını konuşuyorken bir yandan yakışıklı pazarcıları kesebiliriz.
(bkz:this could be us)*
hayatımda ilk defa tüm cesaretimi toplayarak birine çıkma* teklif ettim ama karşılık alamadım. kendimi ortaokulda bir kere reddedildikten sonra hiçbir kıza çıkma teklif etmeyen hetero erkekler gibi hissediyorum. tüm cesaretim kırıldı.
artılamak konusunda pinti olmayan bu yazarın profilini bir ziyaret edeyim dediydim. tü tü tü maşallah! - inşallah tükürükler yüzüne gelmiştir- bütün girdileri bir günde okuyup bitirmeyeyim diye çıktım. güzel şeyler uzasın ister ya insan, ondan.
yazım kurallarına muntazaman dikkat edilmiş. karikatürlerle yer yer anlatım güçlendirilmiş. faydalı entryler gelsin, komik entryler gitsin... valla bravo, ben yazarlığımdan utandım.
sanırım orta yaşların biraz üzerinde, kültürlü ve hukuklu. evet hukuklu.
bdsv şeklinde olan kısaltılmış adını sürekli karıştırıp bdsm diyorum. psikoloğum yine saçma sapan şeyler anlattı. halbuki bildiğin dil sürçmesi işte.
yine özdemir ve yine kirletilmiş bir nick altı. harika karikatürler paylaşıp güldüren; güldürürken düşündüren bu yazara teşekkür için gelmiştim koca avcısı özdemir'in kırık karyolasında uzanırken yazdığı entrylere denk geldim.
iyi yazar falan denmiş pardon da komik karikatür girileri yazarlık mı oluyor?
daha önce yüzüne de söylemiştim zaten atılan mesaja karikatürle cevap veren tip diye arkasından konuştuğum zaman da ama güzel karikatürler yolluyor cuk oturuyor vb. savunanlar oldu hep.
ama maskesini düşürdüm. bunu ilk defa burada açıklıyorum. yetenekli, zekalı, komik falan değil bot kullanıyor. elinde bir veri tabanı var. başlıkların ve atılan mesajların konusuna göre otomatikmen bir karikatür yolluyor hesabı.
bunu babaannem vefat etmeden birkaç gün önce yoğun bakımdayken kendisine derdimi paylaşmak için attığım mesaj sonrasında anladım.
babaannem yoğun bakımda can çekişiyor temalı mesajıma şu cevabı vermişti
söyleyecek şeyleri olan insanları seviniz. takip ettiğim sözlük yazarlarından. slogan ve başkaldırı niteliği taşıyan kullanıcı adı ise alkışlanmalıdır.
he can only connect with people through... umut sarıkaya karikatürü.