benim de söyleyeceklerim var

umut sarıkayanın ilk penguende sonra da uykusuz dergisinde devam eden yazılarının bulunduğu köşe. iyi tespitleri ve gözlemleri sayesinde okuru merak duygusunu kamçılıyor.

--spoiler--

"...hepimiz ne kadar çok kendimizi önemsiyoruz.... genelde çok zengin olmak istiyoruz. sıradan olmayı hazmedemiyor yine bir çoğumuz. özel olmalıyız, en azından bir kişi için. kafasında olmak istediği kişiyi olamamış biri olarak, başka bir olamamış ile ilişkiye giriyoruz. iki sıradan insan birbirinin ne kadar özel biri olduğunu hatırlatıp duruyor. aralarından biri hatırlamayınca da ilişkiyi kesip, başka bir sıradana hatırlatması için arayışa giriyor. uzun süre hatırlatanlar belli bir sure sonra sıkılıp evleniyor, baktılar ki ikisi de birbirine bunu hatırlatmaktan sıkılmış, çocuk yapıp onu dünyanın en özeli kılıyorlar. seçildiği için, annesinin babasının sıradanlığını aşmakla görevlendiriliyor. istediği gibi biri olmak yerine anne babanın kafasında olmak istediği ama olamadığı insanı olmak zorunda. hayır demesi neredeyse imkansız... bu hayır diyemeyenler de büyüyüp, çabalıyor, olmuyor, birini buluyor, sıkılıyor, çocuk yapıyor... bu kısır döngü böyle sürüp gidiyor, gittikçe artıyoruz...."

--spoiler--
yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)
pek cool bulmadığım yazar.
uğraşsa olabilir aslında.
bir entrisinde demişki "çok soğuk bir yere mesela erzurum"
onun yerine çok soğuk bir yer mesela "montreal,stavanger,stockholm..." yazılabilir ama yazar burada özellikle erzurum demiş. aklıma bir şehir gelmiyorsa bile çok soğuk bir yer der geçerim erzurum demem be ne olursa olsun. bide benim yazdığım şeylere şaşırıyormuş. ben de senin yazdıklarına hayret ediyorum.
hele dadaş hoşmusan
dolu musan boşmusan
ayakların yan basir
yoksa sen serhoşmusan
ay sinirlerim bozuldu...
çok yeni tanımama rağmen makul ve neşeli bir yapıya sahip olduğunu söyleyebilirim. tüm duygu ve düşüncelerini karikatürler üzerinden anlatacak kadar karikatüre gönül vermiş bir insan. selam ve dua ile mübarek.
başlıklara girdigi entrylerinde umut sarıkaya kırpıkları kullanması çok hoş.
geri döndü. şimdi ağzınıza yüzünüze karikatür fırlatıcak. bunu siz istediniz. haydi yiğidim geri durma gün bugündür.