friends

diziler arasında bendeki yeri ayrıdır. her bir bölümünü defalarca izlememe rağmen can sıkıntısında veya yapacak bişey bulamadığımda rastgele bir bölüm açar izlerim.
en keyifli bölümlerden biri için lütfen (bkz: joey speaks french)
90'lı yılların en çok izlenen dizisi olarak tarihe geçen dizi.
ruhibey'den dizinin kritiği.

https://goo.gl/wSWcSD
bir türlü ısınamadığım dizidir. ross karakterini ele alalım. dizideki en bilgili, en çok okuyan kişi ross. okuduklarını insanlara anlatmayı seviyor ama her anlatışında diğerleri tarafından sözü kesiliyor, ciddiye alınmıyor. sevgilisi rachel ile ayrıldıktan sonra ross'un çok sıkıcı olduğunu söylüyor. burada çıkarılması gereken mesaj bilimin sıkıcı olduğu, eğer bilimsel bir konu konuşursanız diğer insanların sizden sıkılacağı dinlemeyeceğidir.

bahsetmek istediğim diğer bir konu ise dizideki tüketim alışkanlıkları. karakterler sürekli buzdolabından sprite, cips, çikolata alıp yiyor. dizide açıkça sağlıksız bir tüketim toplumu oluşturulmak isteniyor.
ve dönüyorlar son zamanlarda aldığım en güzel haber... link falan atamadım ama dönüyorlar ya harika bir haber bu.. joey, phoebe, chandler, ross, monica ve rachel hatta ghunter hatta jannice belki aynı tadı alamayacağım ama dönüyorlar ya tadından yenmez....
how i met your mother gibi dizilerin atasıdır, candır. zamanının çok ötesinde bir iştir, ki şimdi bile dönüp dönüp izleyesimiz geliyor.
maşallah dediğimiz 40 gün yaşıyor. yeni bölüm değil herkesin bir arada olduğu senaryo olmayan bir söyleşi şeklinde olacakmış ve tüm bölümler hbomax mıdır nedir orada olacakmış... miş miş mişte mış mış mış yani... shit!
netflixe 1 nisanda gelecek olan dizi hakkında kağıt israfı akitin yaptığı haber için https://www.yeniakit.com.tr/haber/netfl...
 spoiler!
chandler v monicanın londrada ilk defa yattıkları ve ilişkilerinin başladığı kısmı kesmişler nedense. direk yatakta seks sonrası biz ne yaptık muhabbetine atlamışlar.
dizinin en önemli sahnelerinden biri hangi kafayla kesildi çok merak ettim. ahmaklık bence.
  • /
  • 3