kuasar

Durum: 320 - 57 - 22 - 3 - 20.10.2018 01:41

Puan: 4896 - Sözlük Kezbanı

10 ay önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

penceremde dünya var
  • /
  • 16

seri eksi oy veren ibne

seri oy alınca dünyası yıkılan sözlük eziklerini tilt eden yazardır. şimdi baktım. bana verilen son 20 oyun 19'u eksi oy. takıyor muyum? asla.

o artı oyu da thepillars vermiştir heralde. yavrum benim.

leonardo da vinci'nin gay olması

rivayet edilir ki mona lisa'nın esin kaynağı salai'dir. salai, küçük şeytan anlamına geliyormuş.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

yasaklandın, hep saklandın. bu kalpten kovuldun sen.

8 gün 11 saat 47 dakika 2 saniyedir sevişmemek

selam kızlar. 8 gün 11 saat 47 dakika 13 saniyedir sevişmedim. zaman sayıyorum, artık yoksunluk belirtileri göstermeye başladım. ellerim titriyor, hakim olamıyorum. başka şeylerle uğraşmam gerekli olduğunu düşündüm ve selena izlemeye başladım. selena, benim en büyük rol modelimdir kızlar. selin, leyla ve nazlı onu çağırdığında "selam kızlar" deyip odanın içine dalmasına her zaman özenmişimdir. entrylerime de bu yüzden selam kızlar diyerek başlamayı severim. onun dışında artık yoksunluğum seviye atladı, otobüste gördüğüm her erkeğe sulanıyorum. türkiye'de sevişmek çok zor be kızlar. sevişecek erkek bulamıyoruz. ah ahh avrupa'da olaydım şimdi herkesi elden geçirdiydim. kısmet böyleymiş. 8 gün 11 saat 49 dakika 34 saniyedir sevişemedim ve oldukça mutsuzum.

kocacılık

hanımcılık akımının bi değişiği. evet kızlarrr, kocalarımızın sözünden çıkmıyoruz değil mi? onlara kendilerini bi prens gibi hissettirmeliyiz. kocalarımız hayattaki en değerli varlıklarımız, velinimetimizdir.

aşkuşum

geçen gün otobüste milletin telefonunu dikizlerken gördüğüm sevgiliye hitap biçimi. bana biri aşkım deyince tilt oluyorum, aşkuşum dese oracıkta ayrılıverirdim sanırım.

mesaj şöyleydi: askusum gelirken ne alayım istedigin bisey var mi

hanımcılık kazanacak.

ayrılık acısı

midenin biraz üst tarafında hissedilen acı. karanlıkta daha da hissedilir hale gelmekte. bilimsel olarak aslında bi acı çekmiyoruz. beynimiz fiziksel acı çeker gibi tepki veriyor ayrılık sonrası.

sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı

tahir ve zühre meselesi hakkında nazım hikmet'in sorduğu bir soru. cevabı da kendisi veriyor: değil, önemli olan yürek. en temizi karşılık beklemeden sevmek, gerçek sevgi...

"tahir olmak ta ayıp değil
zühre olmakta
hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil
bütün iş tahir ile zühre olabilmekte yani yürekte....
mesela bir barikatta döğüşerek
mesela kuzey kutbu'nu keşfe giderken
mesela denerken damarlarında bir serumu ölmek ayıp olur mu?
tahir olmak ta ayıp değil zühre olmak ta
hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil..
seversin dünyayı doludizgin ama o bunun farkında değildir
ayrılmak istersen dünyadan ama o senden ayrılacak
yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?
yani tahir'i zühre sevmeseydi artık yahut hiç sevmeseydi tahir ne kaybederdi tahir'liğinden
tahir olmak ta ayıp değil
zühre olmak ta
hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil..."

başlık açmamanın inanılmaz hafifliği

sözlükteki embesilleri algılamamızı sağlayan olay. fikir üretmeyen beyinlerin turnusolu. açılan başlıklarda da doğru düzgün entry giremez bunlar. nereden baksan tutarsızlık nereden baksan ahmakça.

geceye bir rap sözü bırak

toplum farklı olanı dışladığını sanarken aslında farklı olan dışlamıştır toplumu.

rüyalarım var

mantıya meyveli yoğurt koymak

kusma eylemiyle son bulacaktır.

serseri tiplerden tokat yeyip hala vazgeçmeyen kadın

eziklerden, sümsüklerden hoşlanmıyordur.

eski sevgiliye musallat olma rehberi

selam kızlar, sevgilinizden ayrıldınız ve onu geri mi kazanmak istiyorsunuz? kuasar bacınız sizin için bi rehber hazırladı.

öncelikle rehberimizin mihenk taşı olan kuralı yazıyorum: ayrıldığınızı asla kabul etmeyin. yine sevgiliymiş gibi davranın. dışarı çıktığında kıskançlık yapın, nerede olduğunu sorun sürekli.

hazımsız ve takıntılı olmanız gerekli. vicdan sahibi bir insansanız hemen bu rehberi kapatın. onsuz hayatın berbat olduğundan bahsedin. ara sıra gelen intihar dürtünüzü anlatın ona. her an kendinize zarar verebileceğinizi ona hissettirin. vicdan azabı çekmesini sağlayın.

sürekli fikir değiştirin. kafanızın karışık olduğunu hissettirin. ne onunla ne de onsuz olabileceğine inansın. eski güzel günleri hatırlatın. sevgilinizin de kafası karışsın ve yanlış kararlar almasını sağlayın.

cep telefonu numarasını ezberleyin. en önemli maddelerden biri budur. sizin numaranızı engellerse arkadaşlarınız telefonlarından rahatsız etmeye devam edin. bu işlemi cep telefonu numarasını değiştirene kadar devam edin.

ona isimsiz hediyeler gönderin ama sizden geldiğini bilsin. hediyeyi alırken birden evinin önünde belirin. onu sevdiğinize inanacaktır. evini değiştirine kadar musallat olmaya devam.

işe, okula gidiyorsa giriş-çıkış saatlerini öğrenin. çıkışta onu alıp bi yerlere gitmeye çalışın. unutma siz hala sevgilisiniz, ayrılmadınız. her şey eskisi gibi devam etmeli.

sosyal medyada paylaşımlar yapın. onunla çekilmiş fotoğrafları etiketleyerek paylaşın ki çevreden gelebilecek tehlikeleri bertaraf edin. aranız bozuk olduğunu kimse öğrenmemeli. ilişkinin devam ettiğine çevresi inanmalı ki sonra sevgiliniz de devam ettiğine inansın. "bu sizin enişteniz olur." diyeceksiniz herkese.

ailesiyle aranı iyi tut. kardeşi, yeğeniyle ilgilen. mutlaka yumuşayacaktır.

asla vazgeçme. sen ona aşıksın. yine onu elde etmelisin. aramaya devam. açmıyorsa tekrar ara. yılma.

ekleme: entryi yazdıktan sonra bi eksik olduğunu fark ettim. karşınızdaki kişiye asla fiziksel bir zarar vermeyin. kaba kuvvet asla bir çözüm değildir.

tanışma sürecinde sorulanlar

kesinlikle türkçe rap ile ilgili bi soru sorarım. bu konuda ne düşündüğü benim için oldukça önemli.

venom

klibi harika olan bir eminem parçası. nakaratı bağımlılık yapıyor. film unutulur gider, bu şarkı kalır. efsanevi.

sevgilisinin cep telefonunu karıştırmayan insan

fırsat bulamamış insandır. boynuzu yedikten sonra kafasını taşlara vurur bi sonraki sevgililerinin cep telefonunu karıştırmaya yemin eder. telefonunu size vermeyen sevgili bi işler karıştırıyordur, dostlar. önleminizi alın.

artık ona ulaşamıyorum

21. yüzyılın büyük düşünürlerinden figüran'ın sözüdür.

depresyon hırkası

bugün elime geçen hırkadır. kendisi oldukça bol, siyah ve kalın. hayvan kostümü giyerek sevişmek başlığında apartmandaki komşu teyzemin aygır kostümü diktiğini aktarmıştım sizlere. geçenlerde sevgilimden ayrıldıktan sonra tekrar kendisine gittim. eski sevgilime bir güzel sövdük beraber. kostümü geri getirsin diye mesaj attık. sonra kendisinden bana bir depresyon hırkası dikmesini istedim. "kız o neymiş debrizyon hırkası?" dedi bana. kendisine güzelce açıkladım. yaprak dökümündeki leyla'yı anlattım ona. "anladıım sen berduş olacaksın başımıza, içkiye de başlarsın." dedi. depresyonda olduğumdan fazla üstelemedim. iki haftadan biraz fazla geçti ve depresyon hırkam bugün bitmiş. tam beklediğim gibi uzun bir hırka dikmiş komşu teyzem. kendisi pek bir marifetli. uğraşmış dikmiş sevindirdi ya. depresyonumda hafiflemeye başlamıştı bu günlerde. sanırım bi sonraki depresyonda giyeceğim.

aman kızlar yaz aylarında ayrılayım demeyin. hırka giyeyim derken pişik olursunuz. sabredin, kışın ayrılın.

ayı sözlük yazarlarından atkı önerileri

seksili, elit gösterecek, erkeklerin içini gıdıklayacak atkı önerileri beklediğim başlık. bere tavsiyesi de bekliyorum. malum kış geldi, üşütmeyelim dostlar.

https://www.beymen.com/p_etro-yesil-etni...
bu iyi midir alayım mı? indirim de varmış.

sigaraya başlamak

sigaranın kokusuna tahammül edemeyen benim bile bir defa ciddi ciddi düşündüğümdür. ilk erkek arkadaşımdan ayrıldığım günün ertesi günüydü. etrafta zombi gibi dolaşıyordum. evde oturmuş olanları düşünüyordum. sonra yalnız kalmayım diye dışarı çıktım. genelde sigara içilen ortamlara girmem ama tanıdık birini görünce girdim. o an sigara içmek çok çekici geldi. paketten bi tane aldım. çok efkarlıyım. sigarayı nasıl yakacağımı, tutacağımı düşünürken elimden kaptı birden. kızdı bana. "değmez." dedi. elletmedi bir daha pakete. o neden içiyor diye düşünmeye başladım. sigaraya başlama deneyimim de böylece bitmiş oldu.
  • /
  • 16

aşk istiyorum deyip piç erkeklere gönül veren gayin dramı

kendi içinde çelişki yaşayan, söylediği sözlerin onda dokuzu yalan olan söz konusu kişinin, ortamlarda sürekli güya aşk, sevgi, şefkat ve sadakat istediğini dile getirmesi ancak sonunu bile bile ömrünü, piç, serseri ve kadir bilmez erkeklerin yatağında harcaması durumudur. belki sevgi istediğini belirtmesi, onun ilişkilere seks odaklı baktığını gizlemek için kullandığı bir maskedir. zaten bu yüzden yalancıdır ve çelişki doludur.

beyan ettiğinin aksine onu ne bir romantik ne de bir duygusal erkek etkiler. bir erkeğin piçliğine tav olur. beyefendilikten tiksinir. hiçbir şekilde duygusal olmayan, bir ilişki düşünmeyen, seks düşkünü erkekleri çekici bulur. canının yakılmasından, aşağılanmaktan hoşlanır. ne yazık ki toplum, terbiyeli ve efendi erkekleri zayıf olarak görmekte, efeleri, kabadayıları, zorbaları da asıl erkek olarak görmekte. ne kadar cinsiyetçi ve ataerkil kafada olduğumuz açık. bu ataerkil kafanın eşcinsel bünyelere sıçraması da tuhaf bir şey. üstelik onlar da duygusal, sakin ve efendi tipleri zayıf olarak görüp, zorba erkekleri baş tacı edip, onları övüyorlar. avrupa toplumlarında erkeklere rol biçme yok, zorbalık, kabadayılık, sert olmak onların erkeklik algısında yer almıyor. belki de bu yüzden bizden ileriler.

neyse işte, bu tür tipler acı çekmekten hoşlanırlar, bir söyledikleri bir söylediklerini tutmaz, bipolar bozuklukları olabilir. bozuk para gibi harcanmak isterler. insanlık anlayışları yozlaşmıştır. sevgiye değil aşağılanmaya karşılık verip tav olurlar.

bir de bu erkeklerin, kendilerini aşağılık ve değersiz hissettirecek erkeklere ilgi duymalarının altında yatan bir neden de geçmişlerindeki akran zorbalığı travmaları olabilir. zorbalık görmeye alışmış kişiler, okul çağlarında kendilerini ezen tiplerden hoşlanmaya başlarlar ve ilgileri onlara kayar. değersizlik hissini üzerlerinden atamamış bireyler ezilmeye bağımlı hale gelmiş olabilir. okul döneminde zorbalığa uğramış biriyim ben de, ancak kendimi bir birey olarak yetiştirmeyi başardım neyse ki.

deveye diken insana siken yaranır

acı çektirenin değer gördüğünü, sevildiğini açıklayan söz. bir insana yaranmak istiyorsanız ona kötü davranın, kırın onu, ezin, aşağılayın. ancak o zaman onun kalbinde yeriniz olur. insanlar kendilerine zalimce davranılmasından hoşlanıyorlar garip bir şekilde. birine iyi davranarak hiçbir şey elde edemezsiniz. hatta iyi kişi zayıf bulunur. kötülüğün yüceltildiği iyiliğin zayıflık olarak görüldüğü bir dünyadayız. iyilik bir kişinin kalbini kazandırmaz size. zaten iyi insanın umurunda olan, eylemleri sonucunda bir şeyler kazanmak değildir.

ayrıca iyilikten maraz doğar sözüne de atıfta bulunalım, yeri gelmişken.

geceye bir rap sözü bırak

"sonbaharda dökülen yapraktım. ilkbaharda geri geldim ben. aileme dostuma selamlar olsun. gökkuşağındaki bir rengim ben."
medcezir - ceza

insanın kendini seven kişinin değil sevmeyen kişinin peşinden koşması

her zaman elde edilemeyen makbul olduğundan, bir insanın kolay elde edebileceği kişinin onu sevip sevmemesiyle ilgilenmeyip, ondan hoşlanmayan ve ona ulaşmanın zor olduğu kişiyi elde etmeye çalışmasıdır. insanlar küçük düşürülmeyi sever. aciz yaratıklarız neticede. her birimiz eşit olduğumuz halde, bir başkasını ve ondan alacağımız sevgiyi büyütürüz gözümüzde. halihazırda bizi seven biri bizim için değersizdir. çünkü onun için uğraşmaya, gururumuzu ayaklar altına almaya gerek yoktur. çünkü zaten o bizi sevip bizim peşimizden koşarak kendi gururunu ayaklar altına almıştır.

elde edilemeyen her şey hayatımızdaki amacımız olur ve bize değer katar. adeta yaşama motivasyonumuzun kaynağıdırlar. eşyada da böyledir. bir şey onu elde edene kadar bizim için değerlidir. o süreçte onu elde etmenin zorluğu da bizim hayatımızı değerli kılar. aslında biz, zor birinin peşinden koşarken kendi 'ben'imizin peşinden koşarız. 'ben' kavramına çok değer verdiğimiz için ve bunu tatmin etmek için her yolu deneriz. her zaman büyük lokma olarak gördüğümüzü elde etmek tatmin eder bizi. o şey ya da kişi elde edildiğindeyse hedef yine değişir. çünkü elde etmek onun bize kattığı değeri ortadan kaldırır.

bizi sevmeyen kişinin, bizi sevmeyecek olma durumu bizi rahatsız eder. onun, "bizi bile" sevebileceğini kanıtlamak isteriz. içimiz hırsla dolar, kendimizi kanıtlamadığımız sürece değersiz hissederiz. ulaşamadığımız her şey bizi değersiz hissettirir. aslında o kişiyi gerçekten sevmiyoruzdur. buna sebep, bir başkasının bizi sevmiyor olduğu gerçeğinin altında ezilmemizden ileri gelir. bu, bize aşağılık duygusu verir. o kişinin başkalarını sevmesi bizi daha da aşağılık hissettirir ve hırsımızı arttırır. tüm bunlar sonucunda mutsuz ve sevgisiz bireylere döneriz. elde ettiğimiz ilişkiler de çarpık, bozuk, aldatma üzerine kuruludur. kandırmacadır her biri ve içlerinde sevgi yoktur. çünkü bu ilişkiler sevgi üzerine değil rekabet ve elde etme anlayışına göre kurulmuşlardır. bizi seven birine karşılık vermeyerek o kişinin sevgisini küçümsemişizdir. oysaki o kişiyi hayatımıza katarak zaman içinde bir ilişki başlatabilir ve tüm egomuzdan arınarak, daha ziyade sencil bir ilişki başlatabiliriz. ki bu da uzun ömürlü ve tutkulu bir ilişki olabilir ama değerlerin çoktan yittiği bir dünyada sevgiye karşılık vermek zavallıca görünür olmuştur. oysaki sevgiye karşılık vermek eskilerin dünyasında bir erdemdir.

simone de beauvoir'un şu sözleri kulaklarda çınlamalıdır:

"başkalarına olan duygularınızı kıskanmıyorum. başkalarının size karşı olan duygularını kıskanıyorum".

deveye diken insana siken yaranır, lâfı da yüz yıllar boyu geçerliliğini koruyacaktır.

başlık açmamanın inanılmaz hafifliği

öne çıkmaktan korkmaktır. sözlüğe bir şey katmamanın vermiş olduğu rahatlıktır. yazmayan ''yazar'' beğenmediği başlıkların altına ''(bkz:başlık şıçmak)'' yazıp trolluk yaptığını zanneder.

kuasar

hoşgeldin can. nereye gittin geri dönmedin.

çok fav alacağını düşündüğünüz entryinin hiç fav almaması

bir entry yazıyorsun ve diyorsun kendine ''bu entry en az üç fav alacak.'' ama bakıyorsun. entryin unutulup gitmiş. acayip bozuluyorsun.

anneye erkek arkadaştan bahsetmek

mutluluğunuzu sevdiğiniz bir insanla paylaşma ihtiyacı sonucu gerçekleştirdiğiniz eylemdir. ilk önce biliyorsun ya diye başlarsınız, işte dersiniz, ben birini seviyorum. o da fark ettim, der. psikolojinizden anlamıştır zaten bir şeyler. sonra adını söylersiniz, fotoğrafını gösterip, beğenip beğenmediğini sorarsınız. ilk baş ona tuhaf gelir oğlunun erkek arkadaşı hakkında onun ağzından bir şeyler duymak, ama bir yandan da üzülmesin diye gülümser. eşcinsel oluşunu zaten aylar öncesinde kabul etmiştir. sevgilinizle kavga edersiniz, içinize atarsınız, çökersiniz. çünkü etrafta ilişkinizle ilgili bir şeyler paylaşabileceğiniz hiç kimseniz yoktur. çünkü ilişkiniz yasaklıdır. ne bir arkadaşınıza ne ağabeyinize ne babanıza anlatabilirsiniz ama anne yufka yüreklidir, üzülmesin diye oğlu, onu dinler ve destekler. sevgiliyle kavga edildikten sonra, onu sözleriyle teselli eder.

biliyorum belki çoğunuz bu yazılanları yanlış bulacaksınız, böyle bir şeyin de imkansız olacağını düşüneceksiniz ama o da benim şansım demek ki. ayrıca heteroseksüelleri ayrıcalıklı görüp eşcinselliğin hasır altı edilmesi gerektiğini düşünen homofobik ya da kendini kabullenememiş bireyler anneyle bu konular hakkında konuşmayı saçma, gereksiz ya da uygunsuz bulabilirler. hatta annenin üzüleceğini bile düşünenler olabilir. eğer annenin üzüleceğini düşünüyorsanız, sizin için eşcinsellik gerçekten de trajik bir şey olmalı. insan bu konularda konuşacak yakın birine ihtiyaç duyuyor. bana göre de bu gayet normal. hetero değilim diye, ilişkimden anneme bahsetmeyecek değilim. burası türkiye diyorsanız da yine siz bir yanılgı ve kabullenmeme içindesiniz. benim gerçeklerimin de bir sınırı var ama bunların bir kısmını aşabilecek cesarete sahibim artık. çünkü eşcinselliğin doğal bir yönelim olduğunu ve toplumda yer etmesi gerektiğini yıllar önce kabullendim. denildiği gibi, dört duvar arasında seks yapma ihtiyacından daha fazlası benim için eşcinsellik, biraz da bunun için çabalıyorum.

saçı üç numara kestirmek

aşk acısı çektiğim dönemde yapıp ondan sonra da "ne rahatmış lan hem yakınlarım da yakıştığını söylüyor" diyerek son iki yıldır kullandığım saç modeli

üstteki yazar

entrylerini ve insanlara yaptığı kapakları severek takip ettiğim yazarımız.

Toplam entry sayısı: 320

2050 yılından ayı sözlük başlıkları

bir arayış platformu olarak ayı sözlük

"baharın gelmesiyle gönül yayları bla bla.." diye cümleler kuran sevgisiz,mendebur yazarlara dert olmuştur. arayışta bulunanlardan daha çok, bunun için başlık açanlar dikkat çekmiştir. sizin için seksli başlık açmak yerine bir caps hazırladım.

lgbt normalleşme süreci

normal olan bir kavramı normalleştirmek mümkün olmayacaktır. saygı duymalarını istiyorsak lgbt bireylere nefretin sebebinin ne olduğunu düşünmek lazım öncelikle. bu nefretin sebebi korku olmalı. korkuyorlar eşcinsel bir bireyle, trans bireyle tanışmadıkları için. kendimizi tanıtmamız lazım ki onlardan pek farkımız olmadıklarını görmeliler. bu için de astronot ya da kasiyer olmaya gerek yok.

yazarların onları sevmeyen yazarlara söylemek istedikleri

kürtaj yapan yobaz dede

dedemize 24 haziran'da kime oy vereceği soruluyor ve ortaya bu efsane video çıkıyor. spoiler!
laiklik elden gidıya iltica geliya

lgbt normalleşme süreci

normal olan bir kavramı normalleştirmek mümkün olmayacaktır. saygı duymalarını istiyorsak lgbt bireylere nefretin sebebinin ne olduğunu düşünmek lazım öncelikle. bu nefretin sebebi korku olmalı. korkuyorlar eşcinsel bir bireyle, trans bireyle tanışmadıkları için. kendimizi tanıtmamız lazım ki onlardan pek farkımız olmadıklarını görmeliler. bu için de astronot ya da kasiyer olmaya gerek yok.

yakışıklı olduğunu anlama yolları

yolda yürürken polis tarafından çevrilip kimlik kontrolü yapılmadıysa yakışıklısınızdır. kontrol edilenler -allah affetsin- tipsiz, uğursuz herifler oluyor.

eski sevgiliyle fuck buddy olmak

sevgi kalmayan ilişkinin bir sonraki adımı. yeni birini bulmak, güvenmek, alışmak zor bir süreç olabiliyor. tanıdık, güvenilir bir bedenle fiziksel kimya uyuşuyorsa seks yapmaya devam etmektir.

bir arayış platformu olarak ayı sözlük

"baharın gelmesiyle gönül yayları bla bla.." diye cümleler kuran sevgisiz,mendebur yazarlara dert olmuştur. arayışta bulunanlardan daha çok, bunun için başlık açanlar dikkat çekmiştir. sizin için seksli başlık açmak yerine bir caps hazırladım.

ayı sözlük chat

merhaba ben jinekolog hekim oya toksöz.

uzun ilişki yaşayanların asıl amacı

iki tane ilgi manyağının kendilerini eksik hissettikleri ve duygusal olarak dayanıklı olmadıkları için bir araya gelip birbirini avutmasıdır.

ap'lerin asıl amacı

lgbti camiasında ikilik yaratmaktır. bi karar ver arkadaşım aktif misin pasif mi? bi duruşun olsun be hayatta. bi öyle bi böyle olmuyor.

dark bear'ın ayı sözlüğü despotca yönetmesi

şiir okuyan erkeklerin sekste kötü olması

on yıllık tecrübelerimden çıkarttığım sonuç. eğer bi erkek şiir okuyorsa sekste kesinlikle kötüdür. sekste iyi olsa seks yapardı niye şiir okusun değil mi dostlar? hele ki size şiir okumaya çalışırsa hemen kaçın oradan. onlarca satırlık şiirleri ezberlemek akıl karı değil vallaha. seks sırasında da şiir okur, zevk falan bırakmaz. git git pislik be.

eski yazarların sözlükten uzaklaşması gerekliliği

sözlükteki naftalin beyinli yazarlarımızın artık yazmamaları gerekiyor. sözlüğün eski zamanların beri yazan bu yapışkan insanlar bir sülük gibi sözlüğün kanını emiyor. yeni olan her yazara düşmanlık besleyip sözlükte gergin bir hava yaratıyorlar.

lütfen bi salın artık. gençlerin önünü açın. sizin vaktiniz geçti.