sage

Durum: 266 - 0 - 0 - 0 - 16.11.2020 22:22

Puan: 3588 - Sözlük Kezbanı

5 yıl önce kayıt oldu. 9.Nesil Yazar.

hayat...
  • /
  • 14

düşün ki o bunu okuyor

sende mutlu ol, bende mutlu olayım. yolumuz açık olsun.

ne istediğini bilmeyen insan modeli

yaa bu ben olabilirim. ne istediğimi değil de neyi istemediğimi biliyorum

psikoloğumun ailemle aramı açması

benzer bir durumu bende yaşamıştım. psikoloğum eşcinsel duygularımın annemin sınır koymaması ve babamında ilgisiz olmasından kaynaklı olduğunu, ailemden uzak yaşamamın beni güçlendireceğini söylemişti. bunun üzerine bir de terapilerde aile ile ilişkiler değerlendirildikçe krizler yaşayıp ailem ile bağlarımı koparmıştım. beş sene kadar görüşmedik ailemle. sonra barıştık.

şimdi bakınca bir yandan üzülüyorum. ailemi kaybetmekten çok korkuyorum. annemi de babamı da çok seviyorum. beş sene görüşmemiş olmak hayatlarımız için bir kayıp. ama diğer yandan bu beş sene içinde ben içimdeki kin ve zehiri kustum, ailem psikolojik destek aldılar ve biraz da olsun kendi hislerini özgürleştirdiler. eskisinden daha iyi bir ilişkimiz ve bağımız olduğunu söyleyebilirim.

bu psikolog mevzularında her dediğini yapmamak gerekir her şeyden önce. kafana yatanı, içine sineni, mantığına uyanı yapmalısın. psikolog sadece danışmandır direksiyon kişinin kendisindedir.

ben anlattıklarından büyük oranda senin kusurlu olduğunu düşündüm. çünkü dolaylı yoldan eşcinsel olduğunu göster demiş sadece. bu da çok doğru bir tavsiye. yani bir eşcinsel film izleyebilirdiniz, bir arkadaşınla tanıştırabilirdin vs. dildo ve kayganlaştırıcıyı heteroseksüel birisi bıraksa ona da tepki verirdi insanlar bence. psikoloğun burada devreye girmemesi hatalı olmuş. yani eşcinsellik cinsellikten ibaret değildir, dildo yerine başka şeyler yapmalısın demeliydi kanımca. ama dediğim gibi bu şekilde yönlendirsin yada yönlendirmesin direksiyon sende, sorumlulukta sende demek ki.

hepsi

gerizekalı bulduğum bir grup

eşcinsellik

yaş ilerledikçe geçici bir durum olduğunu gördüğüm durum... erkekleri kafamda abartmışım diyorum çoğu zaman. biraz şanssızlık biraz zaman kaybı.

seni seviyorum diyebilmek

öyle güzel bir his ki. özellikle de hislerini yıllarca kendi içinde yaşayan biriysen.

tekrar tekrar söylemek istiyorsun. özgürlüğünün ve sevginin tadını çıkarıyorsun.

tabi karşı taraftan karşılığının olmadığını fark ettiğinde biraz aptal gibi hissediyorsun.

ama herşeye rağmen özgürce bunu söylemek buna cesaret etmek çok güzel birşey.

zayıf olmak

boy ve kilo arasında negatif bir uyumsuzluk olmasıdır.

ortalama olarak 1.80 boyunda birinin 80 kilo olması beklenir, türkiye standartlarında ile biraz daha fazla olarak 85-88 olması beklenir.

eğer benim gibi 1.82 'ye 75 iseniz dünya standarlarında da türk standartlarında da zayıf olarak yer alırsınız.

recep tayyip erdoğan

tipim değil.

bu toplumun dinamikleri içerisinde bir yerlere gelen kişileri genel olarak beğenmem zaten.

ona buna çalım yap, arana iyi tut, ayıya dayı de... türk toplumunda iş yaparsın.

çekici olan akıldır, beceridir ve kalptir. az paran olsun ama şeklin olsun.

bizimla değilsin sayın erdoğan.

üstteki yazar

selvi boylum al yazmalim'i aklima getirdi

söylenebilecek en acımasız sözler

sevdiğin, gözünden bile sakındığın, asla kıyamadığın kişinin seni sevmediğini ifade etmek için söylediği sözler oldukça acımasızca olur.

bana söylenen şöyleydi ; 'maddi ve manevi bana yetecek biriyle birlikte olmak istiyorum.'

birçok sözünün içinde aklimda yer edeni bu olmuştu.

canın sağolsun senin. ne diyim.

selin kidil

youtube fenomeni.

ikizler burcu insanını anlamak için biçilmiş bir kaftan. a'dan z'ye tüm hareketleri ile tam bir ikizler.

ona göre terazi diye bir burç yoktur çünkü o da ikizlerdir.

kanalının introsu için;

youtube kanalı açan gereksiz tipler

(bkz:banu berberoğlu)

merhabalar arkadaşlarkine
kanalıma hoşgeldinizkine

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

anatomi ile bağdaşmaması

ayı sözlük yazarlarının hoşlandıkları tipte ilk baktıkları yer

o kadar ibne bir insanım ki, bir salise içinde röntgenini çekiyorum fıldır fıldır gözlerimle dolayısıyla böyle bir soruya cevap veremiyorum

bulut duman

şarkıcı, fenomen. (sözde)

hakkında birçok dava var. mağdur kişilerin hepsi gay.

güvenlerini kazanarak şantaj ve baskı bile ciddi paraların toplandığı iddiası var. mahkemelerin bir çoğu araştırmasını tamamlamış ve bu kişiyi suçlu bulmuş. üst mahkemeye taşımış, süreç devam etmekte.

iddialara göre para almasına karşın iş yerlerine ailelere mail ile ulaşıp insanları ifşa ediyor.

kadıköy civarında faaliyet gösterdiğini gördüm geçtiğimiz aylarda. hornet profili açmıştı. dikkatli olun gençler.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/20181...

ödünç kitap vermemek

verilen kitap geri gelmiyor. maalesef bu böyle.

kitap pahalı bir şey değil. bulunamayan bir şey değil. birinden ödünç kitap istemektense kitabı satın almayı tercih ederim. hem böylelikle de kitap yazarına da katkım olmuş olur.

kitaptan tasarruf edilmez.

benden biri kitap istediğinde artık ben sana hediye alayım ama benim kitabım bende kalsın diyeceğim.

neden bende kalsın? çünkü kitabı okuyup rafa kaldırmıyorum, zaman zaman açık karıştırıyorum, şu kısmı nasıldı bu kısım nasıldı diye.

ablamın kaynanasında üç romanım var, teyzemde de üç dört kitabım var, lisedeki salak bertan'da bir, ablamda sayısız, arkadaşımda da bir, haysiyetsiz almanca öğretmenimse kaybettiğini söyledi orospu çocuğu.

nefret ediyorum. kitap istemeyin benden.

açlıktan bayılan vatandaşımız

okuduğumda kahrolduğum haber.
lanet olsun böyle düzene.

http://www.bakirkoygazetesi.com/avcilar-...

yastığa sarılmak

o kadar alışığım ki yastığıma sarılıp da uyumaya, normal birine sarılınca çok iri geliyor, keyif alamıyorum. son sevgilimi mengene gibi kıstırıp küçültmeye çalışmıştım da mızırdanmıştı.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

alanya

doğu akdeniz şehri.

kesinlikle orada yaşamayı çok isterdim. dağ deniz bir arada.

biraz fazla nemli bir havası var. ancak idare edilebilir.


şehir genel olarak turistik. ama kleopatra tarafı daha turistik.
  • /
  • 14

psikoloğumun ailemle aramı açması

sanırım bir yanlış anlaşılma var.
psikoloğum bana dolaylı yoldan eşcinsel olduğunu göster demedi. bir sex hayatın olduğunu göster dedi. ailem zaten benim eşcinsel olmamı kabullenmiş. o konuda bir sıkıntı yok. sadece 27 yaşında bir yetişkin olarak bir seks hayatımın olduğunu onlarla konuşmamı söyledi. benimle bu konuda konuşmak istemedikleri zaman da dolaylı yoldan anlat dediği zaman o eylemi gerçekleştirdim.
ben psikoloğumu kusurlu gördüm. başkaları da beni kusurlu görmüş olabilir. belki de en iyisi kusur aramamak.
başlığı hem iç dökmek hem de benzer problemlerle bir ümit psikoloğa koşabilecek lgbti bireyler için açtım. psikolog seçiminde dikkatli olmaları açısından.

hatta ben ilk seansta eşcinsel olduğumu söylememiştim. konu kendi kendine açılsın diye. ama kendisi sanki büyük bir bilmece çözmüş gibi eşcinsel olduğumu anladığını söylemişti. bunu söylerken de büyük bir takdir bekler gibi bir hali vardı. bravo diyip alkışlasam yadırgamayacak. aslında orada bile saçma gelmişti hareketi. bir psikolog nasıl böyle davranır diye düşünmüştüm. seanslar sırasında da sanki sağdan soldan eşcinsellerle ilgili okuduğu şeyleri bana satıyormuş gibime geldi hep. keşke yol yakınken ayrılsaydım.
neyse umarım birilerinin işine yarar yaşadığım kötü tecrübe. fikrini paylaşan herkese de teşekkür ederim dayanışmadan ötürü.

her şeyi siktir edip bir köye yerleşmek

biliyormusunuz ben bunu yaptım. yaşadığım kimi şeyler çok ağrıma gitti ve yıllar yıllar sonra yapmayı planladığım şeyi yaklaşık üç ay önce yaptım. tabi bu kararı bu kadar hızlı ve kolay almama sebep hali hazırda gidebilecek bir köyümün olmasıydı. pılımı pırtımı topladım ve başta ailem olmak üzere pek çok yakınımın hayretle dolu bakışları arasında istanbul kariyerimi "s.kerler" deyip bırakıp köye taşındım. tam da virüs salgınına denk gelince az çok doğru bir karar aldığıma iyice inandım. boş bir ahırımız vardı. oraya kör topal bir kaç koyun koydum. önümde ki ilk bir kaç ay içinde nelerin dikimini vs yapıcam onları planladım.şimdi inek alsam mı almasam mı diye düşünüyorum.
velhasıl kendime yeni bir hayat tasarladım ve hala tasarlanma süreci içinde.
ama köylü neredeyse bitmiş ve tükenmiş. öyle şeylere şahit oluyorum ki ağlasam mı ne yapsam bilemiyorum. türkiye köylüsü çökertilip elindeki her türlü üretim imkanı sınırlandırılmış, gaspedilmiş ve değersizleştirilmiş.
fikir ve yorumlarınıza açığım.

edit: nazar mı değdirdiniz la? bu sabah keçilerimden biri öldü :( bir kaç gündür hasta gibiydi ilaç ve vitamin takviyesi yaptık ama kurtaramadım. başımız sağolsun.

xalo

değer verilesi, kesinlikle üzülmemesi gereken zat-i muhterem sevimli ve sevecen dost. onun için bu zamandan sonrası daha bir güzel geçecek kanaatindeyim.

sözlük yazarlarının kafanızda oluşturduğu görseller

neslican tay

gülümsemesi ile insanın kalbine dokunan maviliklere süzülmüş güzel insan, unutulmayacaksın.

erkeklerdeki oturup siyaset konuşalım mantığı

yanlış yere yazmışım demin. siyaset konuşuyorlar ama hep konuşunca bazen kavga çıkabşliyor. mesela benim ablamın kızının kınasında damatla halamın kocası kavga etmişlerdi. halamın hocası chp üyesi çocuk da babasıgil akpliymiş e o gün konuşma madem kavga edecen yeri mi yani. bence gerekmedikçe konuşulmamalı seçimlerden önce konuşulsa yetmez mi mesela?

hacer

arkadaşlar kamyoncu filan bok yemiş. dikkat edin ağır geyik. dallı budaklı.

ayı sözlük telegram grubu

mükemmel insanların varlığını öğrendiğim grup.
kişisel gözlemlerimi tek tek yazacağım akşam beklemede kalınız.

edit: işlerimin bitmesi üzerine hemen damladım buraya. buraya gözlemlerime dayanarak grupta olan yazarlarla ilgili ufak gözlerimi yazacağım. hepsi kendi gözlemlerimdir altını çizerek belirtmek istiyorum.

xalo: grubumuzun kanı, seçilmiş kişi, mükemmel insan çünkü o xalo! salvador dali' e parmak ısırttıran çizimleri, kuğudan hallice halay figürleri ve tabii olmazsa olmazı olan mendilleriyle kalbimizi ısıtıyor. yeri geldiğinde demir yumruğunu masaya vurup ağırlığını iliklerimize kadar hissettiriyor.

astral: bilimin ışığında aydınlatıyor yolumuzu. müsait zamanlarında bilgilerini aktarmaktan çekinmiyor ve bu koronalı günlerde online eğitimlerimizi aksatmıyor. içinde ise tütüsünü giyinmiş bir balerinin tüm zarafetini taşıyor. 2 konuda çok hassas 1. saat 00:00 gösterdiğinde uyumamızı istiyor. 2. de ise burç konuşmalarına asla izin vermeyip güneş görmeyen yerinden gülüyor.

robertpaulsonunkocamemeleri: sözlükteki entrylerini takip etmediğim için kendime kızdığım yazar, grubun dinamiği. lafı gediğine oturtması ve düşüncelerini çekinmeden söylemesiyle kalbimde yer edinen biriciğim. her türlü fikir alışverişinde bulunup karşı argümanlara saygıyla yaklaşması gözlerden kaçmış değil. ama grupta bir gün aktif olmadığımı fırsat bilip bıçağını sırtıma saplamış yazardır aynı zamanda. spoiler vermiyorum gruba girince anlayacaksınız :(.

yumuklusucurta hiçbir cingarda bulunmaz, madiliklerle ilgilenmez. fikri varsa konuşur fikri yoksa okur. kimseye yamuk yapmaz yapanı affetmez siler (gruptan siler yani). demir kapıdır anlayacağınız.

deltaphi her nude kelimesi geçtiğinde nerede, ne kaçırdım girişleriyle güldüren üyemiz. aynı zamanda league of legends maçlarımızda iyi bir uyum yakaladığımızı düşünüyorum (morgana q lerini olur olmaz yerde tutturması hala aklımda). zor günlerin arkadaşı gibi duruyor ama şahin gözlerim hala üzerinde...

sage hani kendi halinde, ne ayranım içilsin ne kötü şeyler yaşansın insanlarının vücut bulmuş hali. beyoğlu efendisi ve duyumlarıma göre asla ve asla kravatsız beyoğlu' na kravatsız çıkmıyormuş. öyle birisi işte gittiğinde yokluğu sonradan koyacak kişidir. kendisini burç danışmanım olarak atıyorum an itibariyle (çabuk astra gelmeden).

monattan grubun müzik ve dans ihtiyaçlarını karşılayan yazarımız. dans etmeyi ve ettirmeyi seven, kuş seslerini dinleyen yaşam enerjisine tanık olduğum er kişi. ayı sözlük müzik grubu kurulacaksa önerebileceğim tek kişi. kulağından müzik eksik olmasın.


diğer yazarlar hakkında gözlemlerim devam ediyor. yorgo magazin servisinden şimdilik bu kadar.

ayı sözlük yazarlarına şarkı armağan etmek

bu aralar iyi geliyor armağan olsun

sitges

barcelona'ya trenle 40 dakika uzaklıkta olan ufak kasaba. bir gay için yaz cennetinin tanımı bana kalırsa. bu yazımın büyük bir kısmını geçirdiğim bölge. gay yoğunluklu, gay ve sadece erkek gayler için olan koylara sahip. bunların içerisinde tamamen nudist olanlar da var. ancak 80 yaşında amcaların da olduğu gerçeğini gözden çıkarmamak gerek.

Toplam entry sayısı: 266

tedx talks

gülben ergen'i konuşmacı olarak davet ettiler en son.
sırada kamyoncu var.
toğrağa boşalmak istedim - kamyoncu

ayı sözlük itiraf

ya her aksam ona çeyrek kala bu allahumme salli ala faslı benim ruhumu emiyo

hayatımızdan çıkardıklarımız

çıkardıktan sonra laf atıyor, bulaşıyor yada benzeri davranışlar sergiliyorlarsa aldığınız kararın sağlamasını yapıyorlardır. hayatından çıkarılınca hazmedemeyecek kadar kendilik duygusu zayıf insanın birlikteliğinden de fayda gelmez zira.

erkeği en sorunlu burç

yengeç. *

ay tarafından yönetilen yengeç burcuna ayın verdiği etki dişillik, anaçlık ve duygusallıktır. dişillik özelliği biyolojik olarak erkek ve dişiyi ifade etmez, astrolojide dişillik her insanın içerisinde olan dişil ve eril enerji ile ilgilidir. yani bir yay burcunun içerisinde de dişillik vardır.

yengeç burçlarında sıkıntılı olan konu bu dişilliğin ve duygusallığın çok yüksek oranda olmasıdır. o kadar ki karşısındaki kişi kolunu kaldırsa bir yengeç için bir çok kalp kırıcı olay gerçekleşmiştir ve ne yazık ki bunu kendisi dışında kimse farkına varmamıştır.

öncelikle yengeçlerin her davranışa bir anlam yüklediklerini, kişisel algıladıklarını fark etmeleri ve duygusallığı toplumsal ölçüde tutmak için çaba sarf etmeleri gerekir. hayat sizin algıladığınız gibi bir yer değil.

böyle olunca yengeç burçları bir tür savunma mekanizması olarak değişik huylar geliştirir. örneğin cimri ve bencil olurlar çünkü alt benliklerinde hep zarar gören, hakları ihlal edilen yengeç sağladığı maddiyat sayesinde kendini koruyabilecek, saygı ve sevgi görebilecektir.

bağımlılıklara da oldukça yatkındırlar. madde bağımlılığı, cinsellik bağımlılığı, alkol yada sigara bağımlılığı ve uyku bağımlılığı çok sık rastlanır.

ayrıca kendilerini içine soktukları duygusal bunalımdan fantazi kurarak sıyrılmak gibi bir mekanizmaları da var. kendi kendine acımak, efkar yapmak, melankoliklik gibi huylara sarılmayın.

böyle huylarla dolu bir hayatı ne kadar erken bırakırsa yengeçlerin o kadar faydasınadır. örneğin bencil olma huyu üzerine yoğunlaşması, ihtiyaçlarını belirleyerek ona göre birikim yapması veya birikim yaparken başkalarının saygısını düşünerek değil kendi ihtiyaçlarını ortaya koyarak yapması, bunları sınırlaması gerekir. hesap ödemeye, sorumluluk üstlenmeye kendisini zorlayabilir, bunun içerisindeki güzelliği fark edebilir.

yengeç birinin okuma ihtimaline karşı fazla olumsuz olmamak adına iyi özelliklerini de saymak gerekli. bu burcun insanı çok yeteneklidir. mutfak, ekonomi, ev idaresi, iş hayatı gibi konularda çok başarılıdırlar. ancak bu özeliklerinin ortaya çıkması için yukarıda bahsettiğim bağımlılıklarıdan ve olumsuzluklardan sıyrılıp, enerjilerini yeteneklerine aktarmaları gerekir.

örneğin bir yengeç'in evi kalesidir. ancak burada da belirtmek gerekir ki çöp ev sahipleri yengeçlerden çıkar, çöpe atamama huyundan vazgeçilmesi gerekir ki evcimenlik özelliği ortaya çıkabilsin, misafirleri yada sevgilisi eve gelince huzurlu olsun, yengeçi tercih etsin.

kadın denince bir numara olan bu burç, erkeklerde biraz risklidir. ancak bunu aştıktan sonra en güvenilir, sosyal, aranan kişilerden olurlar.

türkan saylan'ın gerçek amacı

girilen entry'leri görünce insanlar bunca nefreti nasıl içinde barındırabiliyor merak ettim doğrusu.

başlığa dönecek olursak;

1-hekimlik bilgisi ve tecrübesi ile cüzzam hastalarının yanında olmak.
2-kız çocuklarının eğitimi için burs ve yardım amaçlı vakıf kurmak.
3-hakkında yürütülen karalama ve iftiralara kulak tıkamak.

allah rahmet eylesin. birçok insana ışık olmuk bir insandı. öldürüldü. *

türkan saylan'ın gerçek amacı

girilen entry'leri görünce insanlar bunca nefreti nasıl içinde barındırabiliyor merak ettim doğrusu.

başlığa dönecek olursak;

1-hekimlik bilgisi ve tecrübesi ile cüzzam hastalarının yanında olmak.
2-kız çocuklarının eğitimi için burs ve yardım amaçlı vakıf kurmak.
3-hakkında yürütülen karalama ve iftiralara kulak tıkamak.

allah rahmet eylesin. birçok insana ışık olmuk bir insandı. öldürüldü. *

yılmaz morgül'ün özel mesajlarını ifşa eden milli sporcu

sporcunun ahlaklı olanının sevildiği dönemleri özlettiren sporcudur bu yapmış olduğu hareket ile.

rahatsızlık duyuyorsan bunu o kişiye söylersin anlamıyorsa engellersin bla bla. bunu tercih etmemesi kanımca bu yapmış olduğu şeyin rahatsızlığını gidermekten ziyade ünlü olma çabasına yada homofobiye işaret ediyor.

ilk eşcinsel deneyim

orta okuldaydım. ergenliğe girmeme henüz bir senem vardı. ama cinsellik konusunda biraz bilgi sahibi olsaydım o sene de girebilirmişim çünkü bünyem gayet de erkek istiyodu şahsen.

her neyse sınıfta gözüme kestirdiğim üç kişi vardı. şakalaşma ayağına sıkıştırırdım bunları benden kaçarlardı. sonradan pişman oluyor insan tabi. ben sapıklık olarak değerlendirmezdim bunu o yaşlarda.

o tarihten sonra lisede falan ufak tefek elleme bile denmeyecek türden şeyler oldu. aşık olduğum çocuğun pipisini gördüm felan ama bişey de yaşamadık yani.

ilk deneyimim çok çok geç bi tarihte oldu, geç acılmamdan oturu. yirmi sekiz yasimda hornetten saglam bir adam kaldirmistim. bira falan ismarladim, tanistik muhabbet ettik. sonra eve attim. o memnun ben memnun. sevistik.

sevisme sonrasinda isler degisti tabi. adam seks istiyor. ben kendimi zorlasam oral yaparım ama anal icim kaldirmiyor ne aktif ne pasif. olur mu olmaz mı derken biz baya güreşmeye basladık. o ilk romantizm kayboldu. siklerimiz de indi. ter icinde kaldik zaten. dedim ben yapamicam, sevisme yetti bana.

gidek kahve icek dedik. starbucksvari bir yerde kahve içtik. bu bana ailemle yasiyorum demisti, ben tabi bunu anası babası sanmıştım, kahve muhabbetinde bunun ailesinin karisi cocuklari olduğunu ogrendim. dumur oldum. yuva yıkan fettan kadın gibiydim. o kadın pozisyonuna düştüm. hay amk senin dedim hesabı da ben odedim, colugunun cocugunun rızkını bana yedirmesin simdi diye.

sonra dolmusa bindirdim yallah evine.

ahh sözlük ah, güller gülü koskoca sage'nin başına gelene bak. hayat işte.

anlamsız entrysi olmayan yazar

kesinlikle antti. nasıl naif nasıl yardımsever öyle.

eşcinsellerin yaşlılık dönemi

bugünümüzden ne farkı olacak? belki biraz hastalık, belki ağrı sızı. en büyük fark anne babasızlık olacak.

türkan saylan'ın gerçek amacı

girilen entry'leri görünce insanlar bunca nefreti nasıl içinde barındırabiliyor merak ettim doğrusu.

başlığa dönecek olursak;

1-hekimlik bilgisi ve tecrübesi ile cüzzam hastalarının yanında olmak.
2-kız çocuklarının eğitimi için burs ve yardım amaçlı vakıf kurmak.
3-hakkında yürütülen karalama ve iftiralara kulak tıkamak.

allah rahmet eylesin. birçok insana ışık olmuk bir insandı. öldürüldü. *

heteroseksüel bir erkekten hoşlanmak

en son 2017 yılında yaşadım bunu. zaman zaman da gelir aklıma. üzücü bir durumdur bu. hiç bir suçun günahın yoktur ama ceza çekersin, canın acır. onun imkanları, onun hakları, onun hayatı, onun geçmişi... düşünür durursun, kendininkiyle kıyaslarsın. bir halt ettik bari düzeltelim de diyemezsin, umutsuz bir vakıadır, çözemezsin. benim tavsiyem uzaklaşmak, çekip gitmektir. yeni bir iş bul, yeni bir şeyler yap. unutur gidersin. hayat bizler için böyle ne yazık ki. ha güneş doğmuyor mu doğuyor onu belirtiyim. sümsük sümsük üzülmeyin.

eşcinsellerin yaşlılık dönemi

bugünümüzden ne farkı olacak? belki biraz hastalık, belki ağrı sızı. en büyük fark anne babasızlık olacak.

düşün ki o bunu okuyor

sende mutlu ol, bende mutlu olayım. yolumuz açık olsun.

erkeği en sorunlu burç

yengeç. *

ay tarafından yönetilen yengeç burcuna ayın verdiği etki dişillik, anaçlık ve duygusallıktır. dişillik özelliği biyolojik olarak erkek ve dişiyi ifade etmez, astrolojide dişillik her insanın içerisinde olan dişil ve eril enerji ile ilgilidir. yani bir yay burcunun içerisinde de dişillik vardır.

yengeç burçlarında sıkıntılı olan konu bu dişilliğin ve duygusallığın çok yüksek oranda olmasıdır. o kadar ki karşısındaki kişi kolunu kaldırsa bir yengeç için bir çok kalp kırıcı olay gerçekleşmiştir ve ne yazık ki bunu kendisi dışında kimse farkına varmamıştır.

öncelikle yengeçlerin her davranışa bir anlam yüklediklerini, kişisel algıladıklarını fark etmeleri ve duygusallığı toplumsal ölçüde tutmak için çaba sarf etmeleri gerekir. hayat sizin algıladığınız gibi bir yer değil.

böyle olunca yengeç burçları bir tür savunma mekanizması olarak değişik huylar geliştirir. örneğin cimri ve bencil olurlar çünkü alt benliklerinde hep zarar gören, hakları ihlal edilen yengeç sağladığı maddiyat sayesinde kendini koruyabilecek, saygı ve sevgi görebilecektir.

bağımlılıklara da oldukça yatkındırlar. madde bağımlılığı, cinsellik bağımlılığı, alkol yada sigara bağımlılığı ve uyku bağımlılığı çok sık rastlanır.

ayrıca kendilerini içine soktukları duygusal bunalımdan fantazi kurarak sıyrılmak gibi bir mekanizmaları da var. kendi kendine acımak, efkar yapmak, melankoliklik gibi huylara sarılmayın.

böyle huylarla dolu bir hayatı ne kadar erken bırakırsa yengeçlerin o kadar faydasınadır. örneğin bencil olma huyu üzerine yoğunlaşması, ihtiyaçlarını belirleyerek ona göre birikim yapması veya birikim yaparken başkalarının saygısını düşünerek değil kendi ihtiyaçlarını ortaya koyarak yapması, bunları sınırlaması gerekir. hesap ödemeye, sorumluluk üstlenmeye kendisini zorlayabilir, bunun içerisindeki güzelliği fark edebilir.

yengeç birinin okuma ihtimaline karşı fazla olumsuz olmamak adına iyi özelliklerini de saymak gerekli. bu burcun insanı çok yeteneklidir. mutfak, ekonomi, ev idaresi, iş hayatı gibi konularda çok başarılıdırlar. ancak bu özeliklerinin ortaya çıkması için yukarıda bahsettiğim bağımlılıklarıdan ve olumsuzluklardan sıyrılıp, enerjilerini yeteneklerine aktarmaları gerekir.

örneğin bir yengeç'in evi kalesidir. ancak burada da belirtmek gerekir ki çöp ev sahipleri yengeçlerden çıkar, çöpe atamama huyundan vazgeçilmesi gerekir ki evcimenlik özelliği ortaya çıkabilsin, misafirleri yada sevgilisi eve gelince huzurlu olsun, yengeçi tercih etsin.

kadın denince bir numara olan bu burç, erkeklerde biraz risklidir. ancak bunu aştıktan sonra en güvenilir, sosyal, aranan kişilerden olurlar.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.