sage

Durum: 1228 - 137 - 33 - 6 - 17.10.2021 22:25

Puan: 18892 - Sözlük Kaşarı

2 yıl önce kayıt oldu. 9.Nesil Yazar.

ne masal, ne rüya..hepimizin bu güzel dünya
  • /
  • 62

ayı sözlük'te keşfedilen ilk yazar

ingilizce ilahiyat

ya ilahiyat diye gülüp geçiyorsunuz da ilahiyat yalnızca islamiyetle ilgili birşey değil. hıristiyan ilahiyatı denen birşey var. komplolar, skandallar, entikalarla dolu. masonluğun sırlarını öğrenmek için bile hıristiyan ilahiyatı okunur.

selma aliye kavaf

deva partisinin kurucu üyeleri arasındaymış.

hoşlanılan erkeğin motor çıkması

(bkz:tırtılım)
orospuya aşık olan keko için de (bkz:ben)

uff snne be slk

ayı sözlük yazarlarının abonelikleri

iski, igdaş, ayedaş *, facebook, instagram, gmail

siren

nadir kitap

ben burayı yeni keşfettim cahil gibi...
bütün maaşı buraya bıraktım resmen.
o kadar güzel kitaplar var ki anlatamam.
hepsini alıp istifliycem, okumıycam

edit: ay ilkokul dörtteki fen kitabını buldum koşun

ayı sözlük yazarlarından film önerileri

30 bin lira verip askerlik anısı satın alamamak

valla çok da ayıplanacak bişey değil.
parası olan askerlik yapmasın. çünkü gerçekten çok gereksiz bir yer.
üstelik işini gücünü yoluna koyman gereken yaşta boş bir maceraya gerek yok.
ben mecburen yaptım. baya altı ay gittim yani.
çünkü çevremiz eşcinsel olduğumu köşeye sıkıştırır gibi ima ederdi çocukluğumdan beri.
annemle babamın üstüne gitmesinler diye laf olmasın diye yapmak zorunda kaldım.
ve gidip görmüş biri olarak diyebilirim ki;
gerçekten insana hiç birşey katmayan,
içinde yara bırakabilen,
gidilmemesi gereken bir yer.
onca erkeğe rağmen hemde.

ayı sözlük yazarlarının hayalleri

cambly'de yabancı bir hoca sormuştu bunu.
pek bir cevap verememiştim. zorlaya zorlaya bir iki tane hayal sayabilmiştim.
hoca da demişti ki türkiyeli öğrencilerim nedense hayal kuramıyorlar.
bu soruyu bir almana sorsanız yarım saat susmaz demişti.
heralde hayatımız çok güzel olduğundan hayallere kapılmıyoruz diyemeyiz.
peki ya öyleyse biz neden hayal kuramıyoruz?
bu ara buna taktım. sahiden hayalim yok mu benim diye.
sonra aklıma ay savaşçısı geldi.
ben çocukken vardı bu, kızlar için yapmışlar ben kaçırmadan izliyordum.
orada üç arkadaş vardı, ama onların hayalleri yoktu.
çünkü bölüm sonunda anlıyorduk ki onlar aslında gerçek insan değiller.
balıktan, kaplandan ve şahinden büyü yaparak insan yapılmışlar.
yani insanları hayvanlardan ayıran hayalleriydi güya.
sonra düşündüm.
hayvan gibi çalışıp çalışıp ihtiyaçlarımı kıt kanaat giderebiliyor olmaktan hayalim, dileğim, tutkum kalmamış adeta. yazık

senin için ölürümbirde öl hadi madem dese, ne olacak?

seri eksi oy veren şahıs

var ise bir derdin bir mesaj at be ya,
konuşur anlaşırız,
böyle yakışmıyor gizli gizli,
ben sana yakıştıramadım,
sen kendine nasıl yakıştırıyorsun?

edit: bunu da mı eksiliyorsunuz allahın delileri :))

en yaratıcı küfürler

neredeyse tüm entrylerde sikmek, sokmak, döl gibi cinsellikle ilgili ifadeler var.
küfürle cinsellik neden bağlantılıdır merak ettim doğrusu

seviyesizlik

nuray canan bezirgan

eşcinsellere devletin uyguladığı ayrımcılık; örgütlenme haklarının önüne geçilmesi, eşcinsellere karşı işlenen suçların cezasız veya takipsiz bırakılması, eşcinsellerin kendi ilişkilerini düzene sokabilmeleri için ihtiyaç duyulabilen evlilik sözleşmesinin yapılamaması... keşke iki lafın belini kırıp da şunu söyleyebilen biri çıksaymış, kadın aldı yürüdü gitti başörtüsü diye diye.

bunun bir diğeri için de (bkz:esra elönü)

rezil olmak

ilk iş günümde çıktığımız yemekte cüzdanımı yanıma almamam

asla iyileşmeyecek çocukluk yaraları

en kötü date anısı

çok heveslenerek buluştuğum elemanın temizliğine dikkat etmemesi, tırnaklarının upuzun ve aralarının kir dolu olması sebebiyle elini bana uzattığında istem dışı yerimden hoplamam.

yazarların siyasi görüşleri

  • /
  • 62

ayı sözlük yazarlarının abonelikleri

maid

netflix'te bu aralar popüler olan, çok güzel bir kurgu ile çok güzel oyunculuklar barındıran, yalnız izlerken içinizin ezilip durduğu mini dizi. arka arkaya iki bölüm izleyemedim, tek bölümde zaten içim bir garip oluyor. dizilerden etkilenen hassas biri de sayılmam ama ben de anlamadım. gerçekçiliği etkiledi sanırım.

yağmur sesi

kendimizi kliplerdeki oyuncular gibi hissetmemizi sağlayan ses. inkar etmeyin sakın, hepiniz arabanın camından yağmurun yağışını izlerken kendinizi klipte gibi hissetmişsinizdir. ayrıca yağmur sesi çok huzurludur, ama aşırı maruz kalındığında çişinizin gelmesine sebep olur.

sevgili olma eşiği

tanıştığınız, yazıştığınız, muhtemelen seviştiğiniz biriyle işlerin iyi gitmesi durumunda "biz sevgili olalım" noktasına evrilmesi. türkiye'de biraz belirsiz bu noktalar, hele eşcinsel ilişkilerde.

oysa amerikan kültüründe mesela bir "i like you (senden hoşlanıyorum)" ile "i love you (seni seviyorum)" eşikleri var. taraflardan biri "i like you" deyince, seni fuckbuddy olarak, gelip geçici olarak görmüyorum, senle daha çok vakit geçirmek, seni tanımak istiyorum, senle bir romantik ilişki olasılığına hazırım demek oluyor. "i like you" aşamasında taraflar başkalarıyla da görüşebiliyor ama mesela ve bu sorun olmuyor.

"i love you" deyince de, sen artık benim için özelsin, benim sevgilimsin, senden başka kimseyle olmak istemiyorum demek oluyor. karşı taraf da buna "i love you too" diye cevap verirse, tamam biz sevgili olduk artık başkalarıyla görüşmek, yatmak yok anlamına geliyor.

bu şekilde yazılı olmayan kültürel kodlarla romantik ilişkilerin sınırları fazla üzerinde konuşulmaya gerek duyulmadan halledilmiş oluyor. çok güzel bence. bizim ülkemizde ise tarafların evlenmeden birbiriyle vakit geçiremediği geleneksel kültürden kopup modern sevgililik müessesine de tam geçilemediği için her şey iki arada bir derede ve belirsiz. hele eşcinsel ilişkilerde tam ne zaman "tamam biz olduk artık, başkalarıyla yatmıyoruz artık" denileceği çok muallak. tarafların aralarında konuşması gerekiyor.

sanırım eşcinsel ilişkilerde önemli bir eşik, partner arama uygulamalarındaki profillerin kaldırılması noktası. "bak ben kaldırıyorum, sen de kaldır" denilebiliyor. başka türlü başka eşcinsellerle tanışmak da zaten zor olduğundan, "başkasıyla yatmıyoruz artık" süreci bu şekilde başlayabiliyor. tabii açık ilişki yaşanılması istendiği konuşulmamışsa. bizim kültürde benim gözlediğim kadarıyla "seni seviyorum" demenin amerikan kültüründeki kadar bağlayıcılığı yok. hayatımda kimseye de "senden hoşlanıyorum" demişliğim yok, kimseden de duymadım. aslında bence böyle eşiklerin olması hayatı kolaylaştırıcı bir şey, özenmiyor değilim, keşke bizde de yaygın olsa.

enteresan konular bence bunlar.

deniz koyu

asıl adı deniz akcakoyunlu olan türk asıllı dj.

avicii, tiesto ve fedde le grand gibi isimlerin desteklediği, house portallarında yer alan ve uluslararası chart'larda listelere girme başarısı gösteren iki türk isimden biri olan koyu, david guetta ve bu sene grammy'nin hüzünlü ismi kaskade parçalarına yaptığı remixlerle dikkat çekmişti. progressive house'ın gerçek anlamda ustası olan koyu; şu sıralar ruby ile ingiltere, amerika ve kuzey avrupa dans chartlarında ilk 50'de yer alıyor.

ruby:

eşcinsellerin genelde yalnızlığa meyilli olması

adım adım matematik

ne güzel herkes çocukken okuduğu adım adım kitapları paylaşmış.
eksik kalmayayım:

adım adım matematik

bizim dönemimizde de şu kitap vardı. old'ların gözü yaşlı.

kürtlerin yok sayılması sorunu

bana göre şurası kesin ki kürtler özellikle resmi kurumlarda asla eşit değil, eşit davranılmıyor ama bunu kabul etmek çözüm getirecek mi emin değilim, benim gördüğüm kürt-türk ilişkileri bir çıkmaz yol ve eşitlik için umut yok, çünkü gözlemim, kürtler türklerle eşit olmak istemiyor, intikam istiyor, farkında değiller ama türkler kürtleri eşit olarak görmek istemiyor, kürtler türkleşsin istiyor, sürekli türkiye güzellemesi yapsın istiyor.. benim umudum yok ama yine de herkes için iyisini diliyorum, çünkü iki güzel halkız

nihal yalçın konuşurken tamer karadağlı'nın arkada çatlaması

kamplaşmış/kutuplaşmış bir toplumda, kişisel yetenekleri ve emekleri yerine biryerlerden nemalanmayı kafasına koymuş bir tipten beklenebilecek bir kabalık ve terbiyesizlik.
sonrasında yapılan açıklama, daha da tüyler ürpertici ve ortama tüy dikici olmuş.
ilahlar bize sabır ve güç, kötülere utanma versin!

Toplam entry sayısı: 1228

öğretmenin elini sıkmayan kaymakam

son yirmi senedir bir yerlere gelmiş kişilerin ne oldum delisi olduğunu görüyoruz. buna güç zehirlenmesi de diyenler var. her ne olursa olsun, devletin makamlarının doğru kişilerde olmadığını biliyoruz, toplum olarak güven ve saygı da duymuyoruz.

habere göre artvin'de bir okulu ziyaret etmekte olan kaymakam ile tanışmak üzere yanına gelip elini sıkmak isteyen öğretmene, kaymakam faruk saygın haddini bil dışarıda bekle diye cevap verdi. haberin devamında bir başka öğretmenin yapılanı eleştirmesi üzerine kaymakam aba altından sopa gösterircesine sözleşmeli misin kadrolu musun diye sordu.

twitter hesabını kapatan kaymakamın önümüzdeki süreçte söz konusu olayı yalanlayan yada bir takım bahaneler ile süsleyen açıklamalar ve tweetler atması beklenirken, içişleri bakanlığından da toplumun gazını almak için her zamanki gibi soruşturma başlatıldığı yada görevden alındığı duyurusu yapılmasını bekliyorum.

bu sözde açıklamalar sorunlarımızı çözer mi? hayır çözmez; çünkü sorun sizin kültürünüzde, zihniyetinizde.

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/ka...

edit: eveet, valilikten beklenen açıklama gelmiş; açıklamaya göre kaymakama gerekli "tembihat" yapılmış. * güya pandemi sebebiyle elini sıkmamış. *

https://www.mynet.com/kemalpasa-kaymakam...

nihal yalçın konuşurken tamer karadağlı'nın arkada çatlaması

çocuklar duymasında oyunculuk yapmayıp gündelik kendi halini canlandıran pek de sanatçı değeri olmayan tamer karadağlı'dan gayet de beklenebilecek bir hareket. geçen gün armağan çağlayan'ın programına çıktı, kendisinden bir jön olarak bahsedilişini filan anlattı. hakikaten itici.

gülnaz şırınga

zaytung'da haber yapmışlar. bahçeli'ye aşı yapan hemşire gülnaz şırınga dövüldü diye.
devlet bahçeli de çıkmış parti grup toplantısında açıklama yapıyor. gülnaz şırınga kardeşimizin darp edilmesine çok üzüldüm diyo. allahım yarabbim bu adama lider diyenler var birde.

yakın arkadaşı da gülendam enjektör

görevinden ihraç edilen eşcinsel polis memuru

mesleğinden ihraç edilmiş olması dikkati çekiyor.
ama mesleğini yaptığı süre boyunca eminim başka zorlukları da oldu.
-gizlenme, gizli ilişki yaşama
-acaba anlaşıldımı kaygısı, gay gibi mi görünüyorum
-niye evli değilsin, kız arkadaşın yok mu sorularına muhatap olma
-ortak yönlerin azalması sebebiyle dışarıda kalma
vb vb.

hayat bizler için zor gerçektende...

hayata dair iç burkan detaylar

farkında olmadan hayatın içindeki bazı şeyleri son kez yapmak.

bir gün son kez babamla bilgisayar oynadım ama fark etmedim,
son kez annemin beni okula götürdüğünü bilmedim,
kardeşimle son kez paten kaymışız.
bir gün son kez walkmanle müzik dinlemişim,
son kez çocuklarla sokakta oynayıp eve gelmişim..
...
son kez anne, baba ile konuşacak olmak, bunu düşünmek istemem bile.

ayı sözlük öneri

sana bir tavsiyem, yazık o git kızına sahip çık önce. inşallah allah seni kızınla terbiye etmesin. inşallah allah seni, o geride bıraktığın karınla terbiye etmesin.

görevinden ihraç edilen eşcinsel polis memuru

bir kişi daha ihraç edilmiş.
kendisine rezil bir süreç işletilmiş. insan onuruna aykırı.
sevgilisini geceden karakola çekip dövmüşler.
heteroseksüel toplum hakikaten insanlık dışı ya.

eşcinselliğini yaşamaya yeni başlayanlar için tavsiyeler

ya bunu söylemek istemezdim ama güvenmeyin.
ciddiyim az inatçı olun hemen yelkenleri suya indirmeyin.
giden gitsin blöfleri yemeyin.
ben mesela eşşekler gibi inat ederim. yıldırırım.
eve gelip hırsızlık yapanı duydum.
zorla fotoraf çekip şantaj yapanı duydum.
hastalığını gizleyeni duydum.
dövüp para alanı duydum.
yani korunmanız gereken çok şey var çocuklar.

ek: asla ve asla borç para vermeyin

türkan saylan'ın gerçek amacı

girilen entry'leri görünce insanlar bunca nefreti nasıl içinde barındırabiliyor merak ettim doğrusu.

başlığa dönecek olursak;

1-hekimlik bilgisi ve tecrübesi ile cüzzam hastalarının yanında olmak.
2-kız çocuklarının eğitimi için burs ve yardım amaçlı vakıf kurmak.
3-hakkında yürütülen karalama ve iftiralara kulak tıkamak.

allah rahmet eylesin. birçok insana ışık olmuk bir insandı. öldürüldü. *

nihal yalçın konuşurken tamer karadağlı'nın arkada çatlaması

çocuklar duymasında oyunculuk yapmayıp gündelik kendi halini canlandıran pek de sanatçı değeri olmayan tamer karadağlı'dan gayet de beklenebilecek bir hareket. geçen gün armağan çağlayan'ın programına çıktı, kendisinden bir jön olarak bahsedilişini filan anlattı. hakikaten itici.

canan kaftancıoğlu

yani nihal yalçın'a çıkıp destek vermesini yersiz buldum. her konuda siyasetle içli dışlıyız toplum olarak. mümkün olduğunca siyasilerin sosyal konulara girmemesi gerektiğini düşünüyorum. siyaset beşeri hayatın ta kendisi nasıl olur da bu konulara girilmez dersek de; yönetimsel olan konularda halkın iradesini ilgilendiren noktalarda müdahale yeterli. bir ödül töreninde siyasete gerek yok. ha söyledikleri yanlış mı değil. ama siyaseti gündelik hayatımızdan çıkarmamız gerek, gerildikçe geriliyoruz yoksa. * *

demiseksüel

ne cok seksuellik var boyle ya. bana kalsa heteroseksuelle homoseksueli ayirmak bile bir zahmet, ayri bir is. usenmiyor musunuz ey girls. ınterseksuel dahil sonraki seksuelleri hic anlayamadim hala ben. ne olduklarini bilmiyorum. panseksuel duymustum misal. ne bunlar boyle bu kadar cok, kim icad ediyor bunları. sageseksuel olayım bende tırtıl sevgisiyle birlikte gelen yonelim anlamina gelsin. tarihe not düşün.

seri eksi oy veren şahıs

var ise bir derdin bir mesaj at be ya,
konuşur anlaşırız,
böyle yakışmıyor gizli gizli,
ben sana yakıştıramadım,
sen kendine nasıl yakıştırıyorsun?

edit: bunu da mı eksiliyorsunuz allahın delileri :))

atatürk düşmanlığı

hoşlanılan erkeğin kadınsı çıkması

bu entryleri girerken feminen arkadaşların kalbini kırar mıyım diye düşünmüyor değilim. feminenlere saygı duyarım, ama tercihim değil ağalar girl. benden daha çok da tercih ediliyorlar. olsun. her neyse bu olay benim başıma gelmişti. gerçekten çok beğendiğim bir profildi. randevulaştık, öncesinde telefon görüşmesi yapmadım. moda çay bahçesinde buluşacaktık. telefon etti, bir alo diyişi var.. o sesin profilde gördüğüm kişi ile hiç bir benzerliği yok. o kadar yolu da geldi kalbi kırılmasın istedim. uzun uzun oturduk sohbet ettik. açıkladım durumu. fark ettim dedi. vedalaştık, gözleri doluydu. çok çok üzgündüm ama hoşlanmıyorum girl ben napayım. tırtılım da benden hoşlanmıyor. ben ağlıyor muyum. evet ağlıyorum girl. !

edit: feminen arkadaşların uyarıları ile rahatsız oldukları ifadeleri sildim. kendilerine teşekkür ederim.
Henüz takip ettiği biri yok.