sage

Durum: 1015 - 89 - 14 - 3 - 13.05.2021 11:40

Puan: 15710 - Sözlük Kaşarı

2 yıl önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

ne masal, ne rüya..hepimizin bu güzel dünya
  • /
  • 51

roman havasınerde yedin dolarları söyle,
nerde yedin yuroları söyle,
boğazında kalsın !!

iyi bayramlar

aşk, sevgi ve tutku dolu nice arzulu ramazan bayramlarımız olsun...

hülya avşar'ın tacizine uğrayan çocuk

palu ailesi

gelin olarak zeynep ergül'ü transfer edeceklermiş

izmir

iktidarın yatırımsız bırakması ve fazla göç alması sebebiyle hızla könheleşmiş. buna kimse bişey diyemez, izmir'i sorumlu tutamayız bundan.
ancak burada yaşayan toplumda kendilerinin ayrıcalıklı olduğuna dair bir inançları var.ve bu gerçekten çok itici. izmirli olmak ayrıcalıktır da derler zaten kendi kendilerine. bırakın da bunu size başkaları söylesin. kendi kendinizi övmeyin. böyle yok yere unvanlar sıfatlar kazanılması bana pek hoş gelmiyor.

suriyelilerin türkiye'ye katkıları

doğu akdeniz kültürü

aşkı da bitirdiniz

cinsel tacize maruz kalan çocukların eşcinsel olma ihtimali

başlık altında iki kişi çocukluğunda tecavüze uğradığını yazmış, canlarım öperim kalbinizden sizin.

konuya dönecek olursak, abisinin tecavüzüne bir kaç kez uğramış heteroseksüel erkek biri biliyorum. yine çocukluğunda tecavüze uğramış eşcinsel bir erkek tanıyorum. ve son olarak da ikiz olup her ikisi de eşcinsel olan erkek ikizler var bildiğim.

benim gözlemim genetiğe işaret ediyor. ama uzman görüşleri dikkate alınmalıdır. sadece ampirik bir gözlem benimki.

dizi özeti

aşk-ı memnu: bırak insanlar yalnızca mücevherlerimizi konuşsun
yaprak dökümü: aman ağzımızın tadı bozulmasın *
ezel:sakın tek bir yalan daha söyleme. niye biliyor musun? çünkü inanırım.
küçük besleme: senin adın bilge değil fatma *

izlediğim dizilerin ta amk şunlara bak

adı akla gelince yüzde tebessüm oluşturan insanlar

mata hari

en sevdiğiniz kitaplar

afrikalı leo - amin maalouf

ayı sözlük yazarlarının aşık olma sayıları

beş veya altı kez diyebilirim. bunların da çoğu lise dönemine denk düşüyor. yaş ilerledikçe daha az aşık olunuyor. sanırım aşk bir tür tecrübesizlik ve abartma hali. aşık olduğum adamların hiçbirine karşı aşkım sevgiye de dönüşmedi ne yazık ki. nefret de etmedim ama o tecrübesizlik perdesi kalkınca hiç bir şey kalmıyor geriye. otuz civarlarında daha tecrübeli yaşlarımda en son 2017 senesinde aşık oldum, sanırım oda bir boşluk haliydi. hayatım çok kötüydü o sıralar. onun ardından da malum tırtıl girdi dünyama. en son olarak da o kaldı. tırtılı severim çünkü, onun masum kalbini bilirim, kurtlu götlüm benim.

yanlış anlaşılan şarkı sözleri

grup hepsinin aşk sakızı mısın şarkısını aşçı kızı mısın diye anlamıştım

sevgilinin ailesiyle tanışmak

ben tirtilin annesi ve babasini facebooktan gormustum de cok sasirmistim onlarda tirtila benziyodu cunku. cok sevinmistim. bu kadar sevdigim biseyin kaynagini buldum diye. bittikce yenisini alabilcekmisim gibi sanki. tabi onlar beni gorse ayni sevgi dolu gozlukle bakmazlardi buna eminim. hasta veya psikolojik sorunlu derlerdi klasik hetero bakisiyla. zaten ogullari bile bakmadi. aman banane. yollari acik hersey gonullerince olsun. ben seda sayan'imi dinler yoluma bakarim be!

duyulan en tuhaf isimler

bingutay. abidik gubidik bir isim

türk dizileri vs amerikan dizileri

benim icin fark etmiyor. ha seven heaven ha super baba.

ayı sözlük yazarlarının doğum günü hediyeleri

öncelikle hediyenin meblağ olarak kabul edilebilir ölçüde olması gerekir bana göre. beni zor duruma düşürecek pahalılıkta bir hediye olumsuzdur. bu tür durumlarda kabul etmiyorum, yetmez gibi iade sürecinin kargosuyla da ben uğraşıyorum.

hükümetin covid-19 ile mücadele stratejileri

2020 senesi için kervan yolda düzülür olan strateji 2021 itibariyle saldım çayıra mevlam kayıra'ya dönüşmüştür

ayı sözlük itiraf

ben bir gay ile tanıştığım zaman kafamda bir kenarda hayatın bizler için çok zor olduğunu, karşımdakinin yorgun bir kalbinin olabileceğini, daha bir çok zorlukların beni beklediği gibi onu da beklediğini düşünerek kibar, nazik, düşünceli ve arkadaş canlısı olmaya çalışıyorum. yormamaya gayret ediyorum. elimden geldiğince. ama karşımdaki kişiler genellikle böyle davranıyor olmamın sebebini kendilerinin çok nitelikli oluşuna bağlıyor ve bir anda havalanmaya başlıyorlar. bu bana çok aptalca geliyor. ve kendimi iyice yalnız hissediyorum. on dört yaşında değiliz ve zaman çok hızlı geçiyor. kimse çok nitelikli yada çok aciz değil, insanlar aşağı yukarı aynıdır.
  • /
  • 51

eşcinsel ilişkide sadece pasif olan biseksüel

evet bu benim.öncelikle hepinize merhaba.olgun,sevecen aktiflere de ekstradan kalp kalp.erkeğe aktif olmak düşününce hiç çekici gelmiyor.kendimi sorgulamama sebep oluyor hatta.acaba eşcinsel değil miyim diye.bir üstteki yazarın bahsettiği etken-edilgen mevzusu olabilir.zaten beğendiğim erkek tipleri de genelde olgunlar oluyor.yaşıtlarım çok toy geliyor.bilemiyorum sözlük garip bir durum.bu başlığı takip edeceğim benim gibiler varsa tanışmak isterim.

izmir

izmir garip bir şehir. 6 ay kadar oldu bu şehre taşınalı. ne overrated bir şehirmiş meğerse yaşayınca anladım. bok kokusu, kemalist çomarları, köy gibi gelişmemiş olması, ulaşımın berbatlığı, bilinen semtlerin kalitesiz olması gibi liste uzar gider. karşıyaka’dan burnunuzu çıkarmazsanız mütevazi ve tatlı bir yaşam sürebilirsiniz. özgür olan tek ilçesi orasıdır. orası da zaten karşıyakalı değilseniz uzaylı muamelesi göreceğiniz bir yere dönüşüyor. ilçe faşizmi diye bir kavram yaratabilmişler.

sevgilinin ailesiyle tanışmak

eski fotoğraflara bakarken çok şey hatırladım. bir tanesini anlatayım.
ikinci ayındayız ilişkinin. bana ailesiyle beni tanıştırmak istediğini söyledi. kabul ettim ama ben ailesiyle görüşene kadar arkadaşıymış gibi tanıştıracağını düşünüyordum. öyle olmadı. direkt sevgilisi olarak tanıştırdı beni. farklı bir dünyaydı benim için ailesinin evi. birlikte tatiller, aile toplantıları, ...
kendi aileme gelince;
bu durum benim aileme gay olduğumu söyleme sebebimdir. kimliğim tanındı kısmi olarak ama hiçbir zaman benim ailemin de bizi bir çift olarak tanıdığı bir ortam olmadı maalesef. ben olur sanmıştım sevgilimin ailesini görünce.
yok canım ağlamıyorum :))

kaslı gay

böyle birini tanımıştım. maşallah vücut süper. steroid falan kullandığını da açık açık söylemişti. istediği herkesi elde edebilecek güzellikteydi ama ilişki yürütmeyi bırak, seks yapmak bile istemiyorum artık demişti. kaslı geyleri sevmiyorum çünkü kendi vücutlarına aşık oluyorlar demişti ama kendisinin de pek kimseyi beğendiği yoktu. muhabbetimiz o gün çok iyi gitmesine rağmen bir daha arayıp sormadı da. sanırım arkadaş olabilecek birini de aradığı yoktu. aklımda yer etti kendisi. kaslı, taş gibi olmak da sorunları çözmüyormus, bunu da gördük bu sayede.

fatma

senin adın bilge değil fatma!!

politikacıların çok seksi olması

arttırıyorum ve hüseyin çelik diyorum.
allahım şu seksi dudaklara bak!

en güzel boxerlarımı hiç giyememem sorunsalı

bilen bilir geçenlerde hayatı ertelememek başlığında calvin klein marka boxer aldığımı yazmıştım*.
o gün birkaç fotoğraf çekmek için giydiğimden beri çekmecemde duruyor. ne zaman giyeceğim ki bunu ben diye düşünüyorum.
bende yalan yok normalde seher yıldızı marka iç çamaşırı giyinirim. bu calvin klein donunu da belki sevişirim donu olarak düşünüp almıştım. ama şimdi düşünüyorum da sevişip sevişmeyeceğim belli değilken bu donu giymek ne kadar mantıklı? sonuçta sevişmezsem boşuna yıpranmış olacak. yazık o kadar para verdim.
sonra dedim ki işi şansa bırakma, kesin sevişeceğin zaman giy. ama bu da saçma kesin sevişeceksem zaten ne giysem sevişirim. zaten benimle sevişmeye ikna olmuşsa karşımdaki neden onun için calvinimi yıpratayım ki??

sabahtan beri bu iç çamaşırını ne zaman giyebileceğimi düşünüyorum ve ölene kadar giyemeyeceğimi anladım. sonra dedim ki neden ölünce giymeyeyim. sonsuza kadar calvin klein boxerımla olmak harika bir fikir gibi geldi.
evet calvin klein boxerımla gömülmek istiyorum. oldum olası kefeni çok itici ve çirkin bulmuşumdur zaten. ama cahil ve köylü ailem kesinlikle buna müsaade etmezler. tabut içinde üzerimde sadece calvin klein boxerımla inanılmaz seksi olacağımı düşünüyorum. vasiyetime kesinlikle yazacağım bunu. umarım o vakte kadar laik bir hükümet iktidara gelir ve bu son dileğim gerçekleşir.

işsiz kişiye iş önerisinde bulunanlar

öneri sayılır mı bilmem ortaokul yaşlarında babam sanayiye yollardı.
iyi bişe değil.

requiem for a dream

depresif ve sarsıcı atmosferi nedeniyle kafanız sağlamken izlemeniz gereken film.

misvak dergisi

Toplam entry sayısı: 1015

ayı sözlük itiraf

sözlüğün telegram grubunu seviyorum. oldukça sosyal bir ortam ve korona sürecinde sahiden de yardımcı oluyor. ayrıca üyelerin dizi ve müzik tavsiyeleri ile yorumları da oldukça keyifli. hornet ortamında o kadar yorulmuştum ki belli bir kültür seviyesini yakalamış naif kişilerin sohbetine değer veriyorum. ara sıra cinsel içerikli paylaşım da oluyor ancak bu paylaşımlar sohbet konusu ile bağlantılı bir şekilde gerçekleşiyor. durduk yere cinsellik gayesi taşımıyor. şarkı söyleyeni var, dertleşeni var, sulu boya yapanı var, tez yazanı var. ben güzel vakit geçiriyorum. haksızlık etmeyelim.

ayı sözlük öneri

sana bir tavsiyem, yazık o git kızına sahip çık önce. inşallah allah seni kızınla terbiye etmesin. inşallah allah seni, o geride bıraktığın karınla terbiye etmesin.

yalnız yaşamak

iğrenç birşey. yemek yerken üzülüyorum. yemeğini paylaşmamak çok kötü bişey. yalnız yaşadıkça geçimsizleşmeye başlıyor insan, sevdiklerine bile sabrı azalıyor. çoğu zaman telefonumu açmıyorum. enerjim çok düşük olduğundan karşımdaki endişe etmesin diye. yalnızlığı kutsayan entrylere gerçekten çok şaşırdım. ne sanıyorsunuz yalnızlığı, nasıl bir anlam veriyosunuz ona.

iyi bayramlar

aşk, sevgi ve tutku dolu nice arzulu ramazan bayramlarımız olsun...

görevinden ihraç edilen eşcinsel polis memuru

mesleğinden ihraç edilmiş olması dikkati çekiyor.
ama mesleğini yaptığı süre boyunca eminim başka zorlukları da oldu.
-gizlenme, gizli ilişki yaşama
-acaba anlaşıldımı kaygısı, gay gibi mi görünüyorum
-niye evli değilsin, kız arkadaşın yok mu sorularına muhatap olma
-ortak yönlerin azalması sebebiyle dışarıda kalma
vb vb.

hayat bizler için zor gerçektende...

ayı sözlük itiraf

sözlüğün telegram grubunu seviyorum. oldukça sosyal bir ortam ve korona sürecinde sahiden de yardımcı oluyor. ayrıca üyelerin dizi ve müzik tavsiyeleri ile yorumları da oldukça keyifli. hornet ortamında o kadar yorulmuştum ki belli bir kültür seviyesini yakalamış naif kişilerin sohbetine değer veriyorum. ara sıra cinsel içerikli paylaşım da oluyor ancak bu paylaşımlar sohbet konusu ile bağlantılı bir şekilde gerçekleşiyor. durduk yere cinsellik gayesi taşımıyor. şarkı söyleyeni var, dertleşeni var, sulu boya yapanı var, tez yazanı var. ben güzel vakit geçiriyorum. haksızlık etmeyelim.

eşcinselliğini yaşamaya yeni başlayanlar için tavsiyeler

ya bunu söylemek istemezdim ama güvenmeyin.
ciddiyim az inatçı olun hemen yelkenleri suya indirmeyin.
giden gitsin blöfleri yemeyin.
ben mesela eşşekler gibi inat ederim. yıldırırım.
eve gelip hırsızlık yapanı duydum.
zorla fotoraf çekip şantaj yapanı duydum.
hastalığını gizleyeni duydum.
dövüp para alanı duydum.
yani korunmanız gereken çok şey var çocuklar.

ek: asla ve asla borç para vermeyin

enteresan konularıyla dikkat çeken türk filmleri

(bkz:sokaktan gelen kadın)
banu alkan'ın orospuluğa dikkat çeken filmi

türkan saylan'ın gerçek amacı

girilen entry'leri görünce insanlar bunca nefreti nasıl içinde barındırabiliyor merak ettim doğrusu.

başlığa dönecek olursak;

1-hekimlik bilgisi ve tecrübesi ile cüzzam hastalarının yanında olmak.
2-kız çocuklarının eğitimi için burs ve yardım amaçlı vakıf kurmak.
3-hakkında yürütülen karalama ve iftiralara kulak tıkamak.

allah rahmet eylesin. birçok insana ışık olmuk bir insandı. öldürüldü. *

ayı sözlük öneri

sana bir tavsiyem, yazık o git kızına sahip çık önce. inşallah allah seni kızınla terbiye etmesin. inşallah allah seni, o geride bıraktığın karınla terbiye etmesin.

demiseksüel

ne cok seksuellik var boyle ya. bana kalsa heteroseksuelle homoseksueli ayirmak bile bir zahmet, ayri bir is. usenmiyor musunuz ey girls. ınterseksuel dahil sonraki seksuelleri hic anlayamadim hala ben. ne olduklarini bilmiyorum. panseksuel duymustum misal. ne bunlar boyle bu kadar cok, kim icad ediyor bunları. sageseksuel olayım bende tırtıl sevgisiyle birlikte gelen yonelim anlamina gelsin. tarihe not düşün.

hoşlanılan erkeğin kadınsı çıkması

hoşlanmıyorum, tercih etmiyorum, saygı duyuyorum.
bunlar yargılamak demek değildir girl.
içimden hoşlanma hissi gelmiyor. tıpkı kadınlara karşı hislerimiz gibi.
duyar kasmaya gerek yok.
aksini beklemek heteroseksüellerin zorla eşcinselliği değiştirmek istemesinden farksız.
saçma açıkça.

atatürk düşmanlığı

hoşlanılan erkeğin kadınsı çıkması

bu entryleri girerken feminen arkadaşların kalbini kırar mıyım diye düşünmüyor değilim. feminenlere saygı duyarım, ama tercihim değil ağalar girl. benden daha çok da tercih ediliyorlar. olsun. her neyse bu olay benim başıma gelmişti. gerçekten çok beğendiğim bir profildi. randevulaştık, öncesinde telefon görüşmesi yapmadım. moda çay bahçesinde buluşacaktık. telefon etti, bir alo diyişi var.. o sesin profilde gördüğüm kişi ile hiç bir benzerliği yok. o kadar yolu da geldi kalbi kırılmasın istedim. uzun uzun oturduk sohbet ettik. açıkladım durumu. fark ettim dedi. vedalaştık, gözleri doluydu. çok çok üzgündüm ama hoşlanmıyorum girl ben napayım. tırtılım da benden hoşlanmıyor. ben ağlıyor muyum. evet ağlıyorum girl. !

edit: feminen arkadaşların uyarıları ile rahatsız oldukları ifadeleri sildim. kendilerine teşekkür ederim.

erkeği en sorunlu burç

yengeç. *

ay tarafından yönetilen yengeç burcuna ayın verdiği etki dişillik, anaçlık ve duygusallıktır. dişillik özelliği biyolojik olarak erkek ve dişiyi ifade etmez, astrolojide dişillik her insanın içerisinde olan dişil ve eril enerji ile ilgilidir. yani bir yay burcunun içerisinde de dişillik vardır.

yengeç burçlarında sıkıntılı olan konu bu dişilliğin ve duygusallığın çok yüksek oranda olmasıdır. o kadar ki karşısındaki kişi kolunu kaldırsa bir yengeç için bir çok kalp kırıcı olay gerçekleşmiştir ve ne yazık ki bunu kendisi dışında kimse farkına varmamıştır.

öncelikle yengeçlerin her davranışa bir anlam yüklediklerini, kişisel algıladıklarını fark etmeleri ve duygusallığı toplumsal ölçüde tutmak için çaba sarf etmeleri gerekir. hayat sizin algıladığınız gibi bir yer değil.

böyle olunca yengeç burçları bir tür savunma mekanizması olarak değişik huylar geliştirir. örneğin cimri ve bencil olurlar çünkü alt benliklerinde hep zarar gören, hakları ihlal edilen yengeç sağladığı maddiyat sayesinde kendini koruyabilecek, saygı ve sevgi görebilecektir.

bağımlılıklara da oldukça yatkındırlar. madde bağımlılığı, cinsellik bağımlılığı, alkol yada sigara bağımlılığı ve uyku bağımlılığı çok sık rastlanır.

ayrıca kendilerini içine soktukları duygusal bunalımdan fantazi kurarak sıyrılmak gibi bir mekanizmaları da var. kendi kendine acımak, efkar yapmak, melankoliklik gibi huylara sarılmayın.

böyle huylarla dolu bir hayatı ne kadar erken bırakırsa yengeçlerin o kadar faydasınadır. örneğin bencil olma huyu üzerine yoğunlaşması, ihtiyaçlarını belirleyerek ona göre birikim yapması veya birikim yaparken başkalarının saygısını düşünerek değil kendi ihtiyaçlarını ortaya koyarak yapması, bunları sınırlaması gerekir. hesap ödemeye, sorumluluk üstlenmeye kendisini zorlayabilir, bunun içerisindeki güzelliği fark edebilir.

yengeç birinin okuma ihtimaline karşı fazla olumsuz olmamak adına iyi özelliklerini de saymak gerekli. bu burcun insanı çok yeteneklidir. mutfak, ekonomi, ev idaresi, iş hayatı gibi konularda çok başarılıdırlar. ancak bu özeliklerinin ortaya çıkması için yukarıda bahsettiğim bağımlılıklarıdan ve olumsuzluklardan sıyrılıp, enerjilerini yeteneklerine aktarmaları gerekir.

örneğin bir yengeç'in evi kalesidir. ancak burada da belirtmek gerekir ki çöp ev sahipleri yengeçlerden çıkar, çöpe atamama huyundan vazgeçilmesi gerekir ki evcimenlik özelliği ortaya çıkabilsin, misafirleri yada sevgilisi eve gelince huzurlu olsun, yengeçi tercih etsin.

kadın denince bir numara olan bu burç, erkeklerde biraz risklidir. ancak bunu aştıktan sonra en güvenilir, sosyal, aranan kişilerden olurlar.
Henüz takip ettiği biri yok.