her şeyi siktir edip bir köye yerleşmek

biliyormusunuz ben bunu yaptım. yaşadığım kimi şeyler çok ağrıma gitti ve yıllar yıllar sonra yapmayı planladığım şeyi yaklaşık üç ay önce yaptım. tabi bu kararı bu kadar hızlı ve kolay almama sebep hali hazırda gidebilecek bir köyümün olmasıydı. pılımı pırtımı topladım ve başta ailem olmak üzere pek çok yakınımın hayretle dolu bakışları arasında istanbul kariyerimi "s.kerler" deyip bırakıp köye taşındım. tam da virüs salgınına denk gelince az çok doğru bir karar aldığıma iyice inandım. boş bir ahırımız vardı. oraya kör topal bir kaç koyun koydum. önümde ki ilk bir kaç ay içinde nelerin dikimini vs yapıcam onları planladım.şimdi inek alsam mı almasam mı diye düşünüyorum.
velhasıl kendime yeni bir hayat tasarladım ve hala tasarlanma süreci içinde.
ama köylü neredeyse bitmiş ve tükenmiş. öyle şeylere şahit oluyorum ki ağlasam mı ne yapsam bilemiyorum. türkiye köylüsü çökertilip elindeki her türlü üretim imkanı sınırlandırılmış, gaspedilmiş ve değersizleştirilmiş.
fikir ve yorumlarınıza açığım.

edit: nazar mı değdirdiniz la? bu sabah keçilerimden biri öldü :( bir kaç gündür hasta gibiydi ilaç ve vitamin takviyesi yaptık ama kurtaramadım. başımız sağolsun.
sevgili varsa gayet keyifli olabilir de yalnız başına biraz deli cesareti gibi geliyor. yapabileni takdir etmek boynumuzun borcu olsun. selametle.
özlem tekin belirir kafada.
kendi köyüm olmasa da deniz kenarı veya denize yakın bir yer olsa, mavi yeşille buluşsa,
siktir edecek birşeyiniz kalmadığında zaten olmayan şeyi siktir ederek yapılabilecek şey.
sandığıniz kadar romantik olmayabilir.koylu kurnazi diye tabir ettigimiz tiplerle bir ömür gecmez netekim.

köyluspor..
hem koca bir köy olan istanbul'dan hem de köyü istanbul'da biri olarak sizlere sesleniyorum. ne var ne yok içine yuttu bu şehir. biz nerelere gidelim? gidenlere güle güle!
hepinizden nefret ediyorum ama tek basimayken canim sikiliyor
sosyal aktivite olarak tezek koklamak vardır.

bazı şeyler tek başına yapılamıyor maalesef.
ideal olarak güzel ama benim asla yapamayacağım bir şey. kalabalık, sosyal hayat, imkanlar falan güzel şeyler.
elimde az biraz torpağım olsa bi dakka düşünmem
sehir hayatının keşmekeşinden vakit alan yaşamsal aktivitelerinden bunalan herkesin bir gün olur hayali kurduğu organik hayat.
pislik yapıcam
yapıyorum
bim bam bom çatlasın düşmanlar benim de artık bir sevgilim varrrğğğ