ask olsn

Durum: 231 - 7 - 7 - 0 - 04.12.2019 21:26

Puan: 3254 - Sözlük Kezbanı

6 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 12

yeşilçam

1940 dan 1980 e kadar ki sureci kapsayan, masalsı bir dünya... zamanı durdurmak, o zamanların tekrar yaşanabilmesi için doğmamayı bile yeğleyecek kadar sevmek boynumun borcu olsun. aramızdan ayrılanların ruhları şad olsun. geride kalanlar, mutlu mesut yaşasınlar inşallah. ıyi ki bu dünyaya geldiler de hayatı yaşanır kıldılar.

sevgiliyi arkadaş olarak tanıştırmak

yaşlar denk ise sıkıntı yok da 5 yıldan fazlasına bir hikaye uydurmak da lâzım. nasıl tanıştınız falan diye illa sorulur çünkü.

akla zarar şarkı sözleri top 10

geceyi güneş siler, beni senin hasretin.
tek başıma sanki mahşer yeriyim.

sevgili ile iş yapmak

sevgili ile yapilabilecekler listesinin son sırasındaki madde. çok risk annecim...

kocaların ölü eşleriyle 6 saat içinde seks yapabilmesi

çünkü seks yapmazlarsa ölürler... ölü sayısı artmasın diye alınmış bir önlem arkadaşlar. neden abartıyorsunuz ki?

cep herkülü: naim süleymanoğlu

ayla ve müslüm filmlerinin maddiyatçı yapımcısı tarafından vizyona sokulan fakat ilk gelen sonuçlara bakılırsa istenileni vermeyeceği anlaşılan film.

herkes alkol alırken kola içmek

genelde maden suyu içmeyi tercih ediyorum. sigaranın kapalı alanlarda içilmesine de karşıyım. alkol yerine kola tercih edenlere garip bakılan yerlerde yaşanan aykırılıklardan da çok rahatsız oluyorum. ay duyargalarım kanadı. kim açtı bu başlığı ya?

çok güzel hareketler bunlar 2

evliya karakteri baya itici bir tip ama onun dışındakiler iyi iş çıkarıyor. ayrıca yapımı güldür güldür ile kıyaslamak çok doğru olmaz. bu yapımda oyunları oyuncular yazıyor.

sapık chpli

dün maalesef twitter da izlemeye dahi tahammül edemediğim taciz olayında adamın siyasi kimliğini ön plana çıkartarak tacizciliğinden daha önemli bir husus haline getirildiğini üzülerek görüyorum. bu insanlar güya inandıkları dine herkesten çok daha fazla zarar veriyor. onur yürüyüşlerindeki marjinal örneklerin topluma zarar verdiğini söyleyip ortada zarar verilebilecek toplumun kalmadığını bi' türlü ayamıyorlar.

fulya öztürk

mesleğine çok yakışan; yıllardır gitmediği, haber aktarmadığı yer kalmayan çekik gözlü çelik gönüllü bir kadın muhabir. ileride çok önemli yerlerde görev yapacağına eminim. başarılarının devamını diliyorum.

kendinizi seksi hissettiğiniz anlar

hiç hissetmedim... nasıl bir duygudur acaba?

alan turing

ingiliz matematikçi alan turing, teorik bilgisayar bilimi ve yapay zekanın kurucusu olarak kabul edilmektedir. association for computing machinery örgütünün a.m turing ödülü, 1966'dan beri, her yıl, bilişim disiplinine büyük ve kalıcı katkı yapan kişilere verilen, parasal değeri 1 milyon dolar olan ve bilişimin nobel'i olarak kabul edilen prestijli bir ödüldür. bu ödüle adını veren bilim adamının hayatı bizler için büyük bir ilham kaynağıdır.

batı

batının yine/"yeni" politikası, ekonomik ya da askeri tehdit içermekten öteye gitmemektedir. yönetenlerin kişisel tutumu olduğu düşünülse de yöneticileri seçen halkın çoğu olduğu unutulmamalıdır. ayrıca avrupa'da uygarlık kavramının gelişmişliğine rağmen 1. ve 2. dünya savaşlarının, 65 milyon kişinin ölümüyle sonuçlandığını hatırlamak gerekir. bunca yılık birikime rağmen savaşa bu kadar yatkın olunması uygarlığın zannedildiği ölçüde gelişmediğini göstermektedir. bir çok alanda ülkemiz uygarlaşamadı eleştirilerine maruz kalmasına rağmen milliyetçilik gibi olmasın ama türkiye cumhuriyeti bu anlamda çok daha uygar hareket etmiş ve savaş başlatan ülke durumuna düşmemiştir.

çukur

kazdıkça büyüyor ah çukuru kalbimin
yaza yaza delindi satırı mektubun
kalmadım ben bana, kördüğüm bu canım, çözen yok
çözülsem bile, görecek mi gözüm?

kükrediler, durmadılar
körpe kanadım kırdılar
susma gönül, söyle anam
ben bu evlerde duramam

mabel'imin okyanusundan...

hoşlanılan erkeğin bok kokusu

geçmiş olsun efendim. allah başka dert vermesin!

29 eylül dünya kalp günü

dünya kalp günü, dünya kalp federasyonu ve üye kuruluşlar tarafından düzenlenen kalp sağlığı temasının işlendiği bir gündür. ilk defa 2000 yılında kutlanmaya başlanmıştır. temel amacı, tüm dünyada en çok ölüm nedeni olan kalp damar hastalıkları ve inmenin önlenebilmesi için yaşam tarzı düzenlemeleri konusunda toplumu bilinçlendirmektir.

bu hastalık, ne yazık ki, türkiye’de her yıl 300.000 kalp krizi, 125.000 ölüme yol açmaktadır.
***125 bin ölüm olimpiyat stadını 2 kez dolduracak sayı demektir.

bu minvalde kalp ile ilgili bilinmesinin ruhta hoş bir etki bırakacağına inandığım bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

*bebeklerin kalbi 6 haftaya ulaştığında atmaya başlar.
canlıların vücuda gelmesinde ilk harekete geçen organ kalptir. diğer tüm organlar kalp ve damar sisteminin etrafında şekillenerek fonksiyonlarını yerine getirme sürecine girer.

*kalbin sembolü tüm kültürlerde aynıydı.
tüm kültürlerde insan olmanın getirdiği duygusal ruh halleri kalbe mal edilmiştir. sevgi, dostluk, merhamet, yardımseverlik, fedakârlık, birlik, beraberlik, güven cesaret gibi ulvi duyguların simgesi olarak kabul edilmiştir.

*ilk insanlar kalbin şekillerini mağara duvarlarına çizdiler.
mö. 10.000-8.000 dönemlerinde yaşamış olan cro-magnonlar dan kalan güney fransa’da ki mağara duvarlarındaki resimlerde günümüzdekine çok benzer kalp figürleri bulunmuş olması çok ilgi çekicidir.

*mısır’da ölülerin sadece kalbi vücutta bırakılıyordu.
mö. 2.500-1.000 dönemlerine ait ölü defin ritüellerinde vücudun tüm organları çıkarılarak bir kâse içinde ölü ile birlikte gömülürken, bedende sadece kalp bırakılır ve o dönem inanılan tanrı ile hesaplaşmanın kalp üzerinden görüleceği düşünülürdü. yine mısır papirüslerindeki kalp şekli günümüzdeki ile aynıdır.

*sümerler papirüse kalbin kan pompaladığını çizdiler.
mö. 1.550 döneminde yazılmış olan tarihin ilk yazılı tıp belgesi ebers papirüsünde kalp ve nabız atışlardan, kalbin kan pompalama fonksiyonundan, vücudun her tarafına yayılmış bir damar dolaşım sisteminden bahsedilmiştir.

*hipokrat ve aristo’ya göre kalp; düşüncenin merkezidir.
hipokrat ve aristo’nun bıraktığı eserlerde kalbi duygu ve düşünce yeteneklerinin merkezi olarak gördüğüne ilişkin veriler bulunmaktadır.

*afrodizyak ve doğurganlık etkileri olan kuzey afrika’daki sliphium bitkisi günümüzdeki kalp sembolüne çok benziyordu.
günümüzde kullanılan kalp sembolüne benzeyen şeklin bir dönem afrodizyak ve doğurganlık üzerinde pozitif etkileri olan bitki ile çok benzer olması kalp ile erotik sevgi arasındaki ilişkinin tarihsel kökleri olduğu düşünülmektedir.

*üç büyük dine göre kalp, sevgi ve merhameti simgeliyor.
musevilik, hristiyanlık ve islamiyet için referans olan kitaplarda kalp, defalarca kez sevgi ve merhamet duygusu ile ilişkilendirilmiştir.

ayrıca sağlıklı ve mutlu kalpler için 6 öneri paylaşarak yazıyı bitiriyorum.
*günde en az 5 porsiyon farklı renkte çeşitli sebze ve meyveler tüketin!
*kalp dostu olan balık, yağlı tohum ve zeytinyağını dengeli tüketmeyi ihmal etmeyin!
*aktif yaşayın ve düzenli egzersiz yapın!
*fazla tuz tüketiminden kaçının!
*kızartmalar yerine ızgara, fırın haşlama gibi yöntemleri tercih edin!
*posa kaynağı kuru baklagilleri haftada en az 2 kez, tam tahılları ise her gün tüketin!

edebiyat

öyküleştirmeden yapamayan insanların, hayatın binlerce sorunuyla kavga ederken yüz yüze geldiği en önemli meselelerinden birisi ‘ruhundaki bulanıklık’ galiba. alabildiğine gürültülü, karmaşık bir düzende ilk olarak benliğini, akabinde mevcudiyetinin manasını anlamak/anlamlı kılmak için gereksinim duyduğu suallerden kaçtıkça sorunlarından da uzaklaştığını zannediyor.

edebiyatı diğer benzer disiplinlerden ayıran en önemli özelliği yanıtı olmayan sorularla yakın ilişki içine girmesidir. kişi edebiyata gerçek manada temas edince bilinç altındaki karanlık kıyılara kök salmış müphem sorularının kara bulutları ortadan kalkar, iklimi yavaş yavaş pembe mevsim çiçekleriyle bezenir. kişinin zihninde bulanıklığa sebep olan sisler dağılır ve daha önce umutsuzluk dağlarının tuttuğuna inandığı yerlerin yemyeşil ovalarla kaplı olduğunu görerek adeta küçük dilini yutar. bu şoku atlattığında tahayyül sınırları esner, derinlerden gelen yola devam etme hissinin üstündeki balçığı kaldırarak gün yüzü görmesine izin verir, kendisine başka türlü hayat ihtimallerini gösterir.

benliğinin kadim arayışı ve armağanı olan düşünceyle var olanı yıkar, bazen de yıkılanı yeniden inşa eder. yalnız geçmişle değil sezgisel bir gelecek kaygısıyla yüzleşir. kağıt kesiği gibi zihin sızlatan düşüncenin kan davalısı duygularla insana en çok acıyan yerlerinin yüksek çözünürlüklü görüntüsünü nakleder.

eski yazarlar vs yeni yazarlar

hande ateizi vs sevda demirel biz orta nesil de arto.

sevgiliyle uyumak

erken uyumaya özen gösteren biri olarak onda geçirdiğim gece ondan sonra uyuyorum genelde. ince tüller ardından sızan ışığın vurduğu güzel yüzündeki rahatlığı ve huzuru görünce uyku usulca yanaşıyor gözkapaklarımın limanına. hafta içi haliyle iş günü yorgun düşüyorum ama o yorgunluğa tarifi olmayan bir keyif eşlik ediyor.

insanları ölümlerine göre yargılamak

hayatları boyunca insanları yargılamayı adeta görev edinenlerin, yargıladıkları insanların son nefeslerini verirken içine düştükleri durumu da pakete dahil etmeleridir. oysa insanın hayattaki duruşu karakterine ilişkin az çok bilgi verirken o insanın ölüm döşeğindeki tavrının bu açıdan âdeta hiçbir önemi yoktur.

bu konuda friedrich nietzcshe aşağıdaki gibi buyurmuştur;

sona ermek üzere olan varoluşun bitkinliği, özellikle yaşlı insanların ölümü sırasında, beynin bu son zamandaki düzensiz ya da yetersiz beslenişi, zaman zaman ağrının çok şiddetlenişi, tüm bu durumun daha önce denenmemiş ve yeni oluşu ve sanki ölüm çok önemliymiş ve burada en korkunç türden köprülerin aşılması gerekliymiş gibi *batıl inançlı izlenimlerin ve korkuların sık sık sökün etmesi ve depreşmesi – tüm bunlar ölümden, yaşayan kişi hakkında bir kanıt olarak yararlanmaya izin vermez.

“ölüm döşeğindeki kişinin, yaşayan kişiden genel olarak daha dürüst olduğu da doğru değildir: ölüm döşeğindeki hemen hemen her insan, çevresindekilerin vakur tutumuyla, engellenen ya da akan gözyaşı ve duygu selleriyle kâh bilinçli kâh bilinçsiz bir kibirlilik komedisine sürüklenir. ölüm döşeğindeki her insana gösterilen ciddiyet, elbette kimi zavallı aşağılanmış yaratıkların yaşamları boyunca tattıkları en güzel keyif ve sayısız yoksunluğun bir tür tazmini ve taksit ödemesi olmuştur.”

*batıl inanç olduğu fikri kendisine aittir. dışında tüm söylediğine katılıyorum.
  • /
  • 12

dua

şu an kedim için yaptığım eylem. 12 yıldır olmayan oldu, 4. kattan düştü ve gözlem altında. kimisine saçma gelir ama herşeyi yaratan bir güce inanıyorsak dua etmenin sınırı sadece bizler değiliz diye düşündüğümden. *

kendinizle çıkar mıydınız

özgürlük

che guevaraya göre ise özgürlüğün baş düşmanı halinden memnun kölelerdir.

sezen aksu şarkılarını sevmem ama bu şarkısı güzel samimiyetsizliği

bunun neden samimiyetsizlik olduğunu anlayamadığım başlık, gerçekten kadının şarkılarını sevmek gibi bir zorunluluğumuz mu var (ben severim ve arşivci olarak çoğu albümü ben de var), tek bir şarkısını sevemezler mi? ben insanlara neyin sevileceğinin ya da sevilmeyeceğinin dayatılmasından usandım. aklın yolu bir ama gönlün değil, hatırlatmak lazım.

üstteki yazarın gerçek adını tahmin etme oyunu

mustafa kesin mustafa hatta musti der arkadaşları

sevgilinin sakso istemesi

kızlaaar durum ciddi. 6 aydır çıktığım, herkeslerden kıskandığım, evlenme hayalleri kurduğum beyaz atlı prensim benden sakso istedi. 6 aydır ilişkimizi masum masum devam ettiriyorduk ta ki bugüne kadar. bugün sakso isteyen yarın neler isteyecek? sakso isteyen erkek sevmeyen erkek midir? bu ilişki nereye gidiyor? ne yapsam çok karasızım.

mabel matiz

feminenliğini kullanıp dikkat çekmeye çalışan gaylerle bir tutulması da ilginç bir kafaymış.

mabel matiz feminen biri. gel gelelim eşcinselliği yanlış yansıttığı falan da yok. feminen özelliğiyle de dikkat çeken birini “eşcinselliği böyle gösteriyor” diye yaftalamak ne kadar doğru? o zaman zeki müren’e de sallayalım, feminen olan ve feminen tarza sahip herkesi kötüleyelim. olur mu böyle şey?

mabel matiz ortalamanın çok üzerinde bir pop icra eden, yazan, besteleyen biri. o “eşcinselliği yanlış gösteriyor” diyenler de bir saçmalamasınlar lütfen. feminenlik ayrı, eşcinsellik ayrı şeylerdir. mabel’e bakıp eşcinsellikten soğuyacak kişi kendi aklından şüphelenmelidir. karşınızda ilgi budalası aptal saptal kerimcan tipleri yok. üreten, çok güzel üreten birine böyle yakıştırmalar yapmak çok yanlış.

kendisi eşcinselliği geçtim sanıyorum queer bir imaj çiziyor. şarkı sözleri genelde cinsiyetsiz ve tarzında da “kadına ya da erkeğe” benzemek gibi bir kaygısı da yok. kendisi oluyor sadece ki bu çok güzel bir şey. biraz feminenlik de gözünüze batmasın.

insanları güzel şarkılarla buluşturan her şarkıcı aykırı da olsa kabul edilir. ayrıca şu düzeyde pop yapabilen birinin tarzını sevmeyebilirsiniz ama eserlerini “çöp” diye nitelendirmek işin suyunu çıkarmaktır. kötülemek için kötülemeyin efendim. şöyle değerli işler yapmaya çalışan insanlara bulaşmayın bari.

facebook profil fotoğrafını fransız bayrağı yapmak

ikiyüzlülüğün daniskası.

füsun demirel

sadece eskisi kadar tutulmuyor da olabilir,çoğu gözden düşmüş sanatçının yeniden gündeme gelmek,popüler olmak maksadıyla muhalif olduğum için iş bulamıyorum,görünmemi istemiyorlar gibi paranoyalara sık başvurduğunu düşünüyorum.bir iki muhalif söylem tutturup hadi arkadaşlar birlik olalım ayağına muhalif kesimin imkanlarından(tv,gazete,dergi,belediye,tiyatro...) paylarına düşeni almış oluyorlar.şimdi bu kadın sosyalist,komünist hatta bölücü örgütlerin finanse ettiği kanallarda,tiyatrolarda vesair etkinlikte yerini alabilir ama bu yetmiyor illa ana akım medyada herkese ulaşan büyük yapımlarda oynayıp büyük kitlelere ulaşmak istiyorsa diline hakim olacak,halkın değerlerine ters düşmeyecek zira kendisi karşılığı çok öznel olan bir iş yapıyor;beğenisine ve ilgisine talip olduğu halkla çelişirse tabii ki iş bulamaz.marjinal fikirlerinin propagandasını yapmak istiyorsa ben sanatçıyım triplerinin arkasına sığınmasına hiç gerek yok.eskiden oynadığı işler ve yeniden teklif almak istediği işler belli...bildiğin prime time da yayınlanan çerezlik sitcomlarda oynayan kadın,sanatçı hassasiyetinden,muhaliflikten falan bahsediyor gülünç gerçekten

çevrim içi yazarlar

sen çevrimiçi
ben çevirimiçi
niye yazmıyorsun
canımın içi ?

manisi ithaf edilir sevgili yazarlar.

Toplam entry sayısı: 231

trt çocuk kanalında yayınlanan çizgi filmde eşeğe tecavüz sahnesi

kanalın istanbul muhafızları filminde de kötü çocuğun elinde bulunan "çocuklara yapılacak kötülükler listesinin" altında gazi mustafa kemal imzası görünüyor. bu adamların dedeleri muhtemelen resim yapmak günahtır diyen adamlardı. o zamanın kaymağını yiyenlerin torunları şimdi de aynı kaymaktan besleniyorlar maalesef. tarih bir şeyleri hiç değiştirmiyor!

herkes bana asılıyor gay'i

ders: psikoloji
konu: şizofreniye giriş

uzun süren gay ilişkisi

çağımızın en büyük hastalıklarından biri olan hızlı tüketim en çok da bizim camiamızın etkilendiği sorun. dış etkenlerin payı büyük olsa da iç dinamiklerin bu sorunu aşabilecek güçte olduğunu son iliskimde anlamış bulunmaktayım.
nedenlerine baktığımda;
*ilk günden itibaren aynı çatı altında yaşamak ve aynı yatakta uyanmak fikrini taşımak.
*ayrı evlerde yaşanıyorsa sürekli ilgiyi diri tutmak
*çatışma olduğunda birin alttan alması, alamıyorsa susması
*sıkça anal ilişki yaşanmaması, hatta belki hiç.
*birlikte gidilebilecek arkadaş ortamları yaratmak.
*maddi manevi yanında olma çabasını hissettirmek.
*enerjisi düştüğünde yanında olmak.
*heyecanı diri tutmak adına an elinden kayıp gidecekmiş hissini yitirmemek/kaybettirmemek
*sanatsal ve kültürel faaliyetlerle ruhu birlikte doyurmaya çalışmak.
*gelecek planları kurmak ve bunları zaman zaman düşlemek.
*olmazsa olmaz saygıyı korumak.

aşk ve sevgi o zaman tazeliğini yitirmiyor. benim 9. ayım olacak hala gözüm ondan başkasını görmüyor. benim gibi ikizler burcu insanı başardıysa, siz de başarırsınız.

pippa bacca

güvercin yüreğiyle kanat çırpıp uçtu aramızdan. bir daha baharın kokusunu, kuşların ötüşünü duyamadı mı acaba? ya da baharın ta kendisi oldu belki de... kuş olmuş ötüşüyor bir yerlerde kim bilir?

abdullah öcalan ın aşırı seksi bir şey olması

midem bulandı. açık. net!

uzun süren gay ilişkisi

çağımızın en büyük hastalıklarından biri olan hızlı tüketim en çok da bizim camiamızın etkilendiği sorun. dış etkenlerin payı büyük olsa da iç dinamiklerin bu sorunu aşabilecek güçte olduğunu son iliskimde anlamış bulunmaktayım.
nedenlerine baktığımda;
*ilk günden itibaren aynı çatı altında yaşamak ve aynı yatakta uyanmak fikrini taşımak.
*ayrı evlerde yaşanıyorsa sürekli ilgiyi diri tutmak
*çatışma olduğunda birin alttan alması, alamıyorsa susması
*sıkça anal ilişki yaşanmaması, hatta belki hiç.
*birlikte gidilebilecek arkadaş ortamları yaratmak.
*maddi manevi yanında olma çabasını hissettirmek.
*enerjisi düştüğünde yanında olmak.
*heyecanı diri tutmak adına an elinden kayıp gidecekmiş hissini yitirmemek/kaybettirmemek
*sanatsal ve kültürel faaliyetlerle ruhu birlikte doyurmaya çalışmak.
*gelecek planları kurmak ve bunları zaman zaman düşlemek.
*olmazsa olmaz saygıyı korumak.

aşk ve sevgi o zaman tazeliğini yitirmiyor. benim 9. ayım olacak hala gözüm ondan başkasını görmüyor. benim gibi ikizler burcu insanı başardıysa, siz de başarırsınız.

atatürk'ten nefret ediyorum

nefret etme hakkı vardır. bunu söyleme hakkı vardır. hakaret etmediği sürece herkes her istediğini söyleyebilir. bu ülkeden defol söylemi falan komik geliyor. o halde ülkenin çoğunluğu homofobik ve nefret ettikleri insanların bu ülkeden defolmalarını istediklerinde haklı mı oluyorlar?

trt çocuk kanalında yayınlanan çizgi filmde eşeğe tecavüz sahnesi

kanalın istanbul muhafızları filminde de kötü çocuğun elinde bulunan "çocuklara yapılacak kötülükler listesinin" altında gazi mustafa kemal imzası görünüyor. bu adamların dedeleri muhtemelen resim yapmak günahtır diyen adamlardı. o zamanın kaymağını yiyenlerin torunları şimdi de aynı kaymaktan besleniyorlar maalesef. tarih bir şeyleri hiç değiştirmiyor!

kitap okuyan, klasik müzik dinleyen kariyerli gay

zeki müren dinlese olmaz mı?

sevgiliyle uyumak

erken uyumaya özen gösteren biri olarak onda geçirdiğim gece ondan sonra uyuyorum genelde. ince tüller ardından sızan ışığın vurduğu güzel yüzündeki rahatlığı ve huzuru görünce uyku usulca yanaşıyor gözkapaklarımın limanına. hafta içi haliyle iş günü yorgun düşüyorum ama o yorgunluğa tarifi olmayan bir keyif eşlik ediyor.

trt'nin metroseksüel imamı

yorumlarda şekilciliğin kralına maruz kalıp bunu sonuna kadar yapan bir kitle olduğumuzu üzülerek görüyorum. adamın kendi tasarrufunda olan vücudu üstünde yaptığı değişiklikleri yermek, tenkit etmek ya da dalgasını geçmek kimsenin haddine değil. imam olmak dünyadan vazgeçmek, kendini tamamen dine adamak anlamına gelmiyor. dini hassasiyeti olan insanların da kendince estetik algıları olması doğal. insan olduğumuzu unutmayalım bebeğim.

füsun demirel

siz istediğinizi söylemekte, yapmakta özgürsünüz. insanlar da istediklerini izlemekte ya da izlememekte özgür. ben hanımefendinin içinde yer aldığı hiçbir yapımı izlemeyi ya da takip etmeyi istemiyorum. dolayısıyla bununla ilgili yapımcıları suçlamaya hakkı yok. kendi kitlesine ulaşacağı işler yapsın zahmet olmazsa.

eşcinsel sözlüklerde homofobinin kralına maruz kalmak

kendi cinsinden birisi ile iliski yaşanmasından ziyade escinsellerde başka bir ahlak sorunu olduğunu dusunuyorum. malesef turkiye'de eşcinseller ahlaktan yoksun bir yapi içerisindeler. kendimi de dahil ediyorum. sozluklerde yapılan da bu ahlak dışı yaklaşımların elestirilmesinden başka bir şey değil. buna mustahakiz. bunun homofobiyi koruklemesinden dolayı da uzgunuz!

rte bize ne yaptı

en azından hortum süleyman gibi karakterlerle camianın canına okumadı. bize reva görülen uygulamalar yeni değil arkadaşlar. bu adamın mitinglerinde en önde bayrak açılabildi. lgbti mekanları hala tıklım tıklım. aile arasında filminde lgbti birey en doğru şahsiyet olarak karakterize edilebiliyor. basılı ya da görsel yayınlar, organizasyonlar, en basitinden bizim sözlüğümüz dahi en özgür platformlardan biri. meni ile abdest almak başlığını açabilecek kadar ileri gidebiliyoruz. bizi diğerlerinden ayıran bir uygulama olduğuna inanmıyorum. çok başarılamasa da milliyetçi ve muhafazakar bir politika güdüyor. yoksa özellikle lgbti bireyleri dışlamak, haklarını gasp etmek gibi bir tutumu yok. ki bu halk iradesi arkasındayken çok da rahat bu tarz uygulamalar yapabilir durumda. taksim yürüyüşlerinin iptal edilmesinde camianın da payı var. her marjinal tipin peşinden gitmekle hak aranmıyor. önce kendi camiamızı sonra rte yi eleştirelim. kendisini sevmesem de yiğidi öldür hakkını yeme derler adama.

versem yersin ama

kaç sözlük yazarıyla ilişkiye girdigimizi sorgulayan başlığa yapilan esprilere ciddi kafa yorup felsefe yapan arkadaşım için bu başlığı açtığımı belirtmek istiyorum. yok kaç sözlük yazarıyla keyifli vakit geçirmisiz? yok kaciyla kahve icmisiz başlıkları varken neden bu başlık açılmışmış... yazar arkadasim sevişmek de en az o saydigin saygı duyduğun eylemler kadar doğaldır. öyle kinamalarla olmuyor bu isler... sen de gayet iyi biliyorsun ki; versem yersin ama!