dindar bir gençlik yetiştirmek istiyoruz

bir rte cümlesi...

yani bir insan olarak eviriiyorum,çeviriyorum,haksızlık etmemeye çalışıyorum ama hakikaten tutulabilecek bir yerini bulamıyorum bu düşüncesini...

insan psikolojisini ve ruhunu düşünüyorum,neyi aşılamak istersen karşıdakine -hele ki gençse- geri teper bu... dolasıyla da sanmıyorum ki bu isteğini gerçekleştirebilecek..

ve görünen köy kılavuz istemez misali dindar bir nesil yetiştirmek isterken,dinsiz bir nesil yetişecek...
kendi çok dindar olsaydı; kimsenin kimseyi dindar yetiştiremeyeceğini bilirdi. (bkz: bakara)
peki ya evlatlarının mitolojiye inanmasını istemeyenler ne yapacak diye sorduğum zırva.
yüzde 99 u müslüman olan ülke* de yersiz bir açıklama. artık gençlik kendisine sunulanı değil, ama doğru ama yanlış kendi yaşamak istediğini yaşıyor. din artık doğuştan aşılanan bir kavram olmaktan ziyade her şeyde olduğu gibi kişinin hayat felsefesine uygun şekilleniyor.

(bkz: yüzde 99 u heteroseksüel olan ülke)
ulus devleti idealinin yerine, dini bütün bir devlet idealinin benimsendiğini göstermektedir.

(bkz: yarabbim sen büyüksün)
(bkz: kafan güzel olmuş canım benim güle güle kullan)
dindar derken, bu dünyada çekilen tüm sıkıntıların öteki dünyada cennetin nimetleriyle ödüllendirileceğine inanmış, yaşadığı acıları politikacıların beceriksizliği değil, allahın bir imtihanı olarak gören, mutlu bir hayat sürmeyi ahirete ertelemiş bir nesil yaratma çabasıdır efendim.
günümüz gençliği* ne söylense tersini yapmaya meyilli olduğu için gereksiz aynı zamanda yanlış ağızdan söylenmiş bir cümledir. neticede biz ''jandarma'' diyene ''jandarcam'' diyen bir nesiliz. bunu bir din adamı söylese, ''adam din adamı tabi söyleyecek der geçersin ya da kabul edersin ama bir başbakanın söylemesi biraz abes kaçmıştır.'' dediğim bir rte cümlesidir.
türkçesi:gelecek seçime taban yetiştirmemiz lazım.
gençlerin cebine para koyup tüm ülkeyi ele geçirmeyi amaçlayan faaliyetlerden sadece biridir.
son bir haftadır mahalle ve çevresinde, araçlarla gezip anons yapılarak çeşitli mekanlarda* dini toplantılar vs düzenleniyor,işleri baya geliştirip hızlandırdılar, irana beş kala resmen,şaşırarak izliyorum.
efendim kendisi çok haklıdır. mesela yurdumda yaşayan gayrimüslim ailelerin çocukları da dindar olsun, aleviler de dindar olsun, budistlerde. ay pardon, dindar derken sunni müslümandı kastımız değil mi?
bir de ukte*
zaten 70 li yıllardan beri yapılmaktadır...solcular örgütcülük oynarken malesef!
yakında samanyolunun yerini alacak olan trt1de program yapan gülben ergen, bugün allah inancının tartışıldığı programında ataistlere şifa dilemiş. ben de okuyup üflüyorum kendisine buradan.

(bkz: porno kasedi çıkan dindar)
can dündar bugünkü yazısında "asıl tehlike kindar bir nesil" demiş. aslında o pkk nın kucağına itilen kürt gençliğinden bahsetmiş ama devletle tek ilişkisi jop, harç, hapis çerçevesinde olan, gerçek katiller mahkemede "çocuk" sıfatıyla yargılanıp el üstünde tutulurken, ağzını açtığı anda kendisini terör örgütü üyesi olarak hapiste bulan kin ve nefret dolu bir nesil yetişiyor.

bir söz vardır; hiç kimse, yaşamasına izin verilmiş bir mağdurdan daha acımasız olamaz. bu ülke gençliğini hem fiziksel, hem de psikolojik olarak işkenceden geçiriyorlar ama kendilerinden olmayan herkesi yok etmeleri mümkün değil. yetiştirdikleri tek şey, kendilerinden nefret eden bir halk.
dindarlığı o kadar büyük bir kap haline getirdiniz ki çer çöp ne varsa içine doldu. dindar olmakla yobaz olmayı aynı potada eriterek dindarlık kavramına en büyük darbeyi yine siz vurdunuz maalesef. oysa bir yaratıcıya inanmak ve ahlâk dolu, vicdanlı bir hayat yaşamak o kadar zor olmasa gerek. hem bu esas hali ile kalsaydı, kimseyi de pek üzmezdi sanıyorum.
fakirin adı dindar olmuş
imam hatipler kapatılsın :) lol