ciwan

Durum: 3193 - 0 - 0 - 0 - 24.01.2017 23:04

Puan: 57360 - Sözlük Kevaşesi

7 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

REWEND
  • /
  • 160

ayı sözlük

artık yavaştan kurucusu tarafından sonu getirilen sözlük. içerik üreten, katkı sağlayan,bilgi veren,yol gösteren insanları birer birer göndermek hangi akla hizmet acaba?
uçurulan yazarlar hakaret etmeyecek kadar kendini bilen insanlar.ufak eleştiriye dahi tahammülsüzlük gösterip yılların emeğini silmek bu kadar kolay olmamalı. uçurulan ve giden yazarların tüm yazdimlari da gidiyor,sanki hiç var olmamışlar gibi.siz bayım insanlarin anılarını ve emeklerini bir kalemde siliyorsunuz.bu yaptığınız en başta emeğe saygısızlık.hepimiz bazen haddimizi asariz ve bize yakışmayan şeyler yaparız çünkü insanız.ama bugün uçurulan üç yazarda ne küfür etti nede hakarette bulundular.entirileride silindiği için kimse ne olup bittiğini anlamıyor.kendilerini dahi anlayamadan gönderildiler.
dediğim gibi yazık oldu onca emeğe ve geçen seneye.burasi artık eskisi gibi olmayacak.kimse kısıtlandığı bir yerde yazmaz ve yazmamalidir.

emeğine hakaret edilen emekçinin yanındayım. uçurulanlara haksızlık yapılmıştır bu da böyle biline.
son söz:
ferman padişahınsa dağlar bizimdir!!!!

bankacibear

uçurulan yazar.oysa yazdığın da hiç bir kötü şey yoktu.yillaridir burada olan ve yazan bu insana da ayıp edildi.

aigai

yıllardır bu sözlüğe emek vermiş birisiydi. yapılan ayıptır, günahtır, yazıktır.

nehiryeli

bunun gibi dolu adamlar bu kadar kolay harcanamaz.yapilan büyük ayıp.
aranılan özgürlük buralarda yok galiba.

ayı sözlük chat

nehiryeli ni uçurdular mı ? kesin bilgi verin kızlar

ispanakliborek

kendini çingene hisseden bir kürt olarak çok acıdığım yazar.oysa ki tüm insanlar kokar.kokmanın ırk ile değil kişisel temizliğe verilen önemle olduğunu bu yaşta bilmiyorsa zeka yaşı düşük birisi demek ki.özür dilemesi bile ırkçı arkadaşın.kendisi beyaz ve malum ırkların bir üyesi olmamasına rağmen beyninde ki lağımdan dolayı ağzı kokuyor.
allah akıl fikir ve zihin versin.

edit:
dergiye yazdığı ayrımcılık yazısı da koca bir ironi!!

toplu taşımada dikkat çeken yoğun pis göt ya da am kokusu

sadece toplu taşıma değil insanların toplandığı her yerde var bu kokudan.cami ve mescitler de buna dahil.geçen ay bir mescide girdim girşimle çıkışım bir oldu.bu kadar yoğun ayak ve ter kokusunu en son asker de görmüştüm.
günde beş kere yıkanan o ayak nasıl kokuyor ? ibadet için gerekli temizlik şartlarını bu müminler niye düşünmüyor ?
ben senin iğrenç ayak kokunu çekmek zorundamıyım pislik!!

it's always sunny in philadelphia

absürt ve değer yargılarını yıkan bie amerikan dizisi.tüm sit-com klişelerinden arındırılmış bir seri.ayrıca seks ve argo kullanımı gayet yerinde.milli,dini,ırk,cinsel kimliklere öyle bir saldırıyor ki insan kendini kendinden tiksinirken buluyor.12.sezonun ilk bölümnde siyahlarla resmen dalga geçerken diğer yandan hayatlarının ne kadar zor olduğunu ve polis şiddetini gözler önüne seriyor.

kötü çocuk

fragmanına bakınca bok gibi bir ergen filmi olduğu aşikar.o kızın oyunculuğu bile yok bırak rol kesmeyi.ayrıca replikler ikinci sınıf türkçe dublaj filminden araklama gibi.
recep ivedik izleyen ebeveynlerin çocukları buna bayılır kesin.
kısacası ucuz ve çöp.

kocasını aldatıp eşcinseller ahlaksız diyen kadın

dün iş yerinde şahit olduğum kadındır.yakışıklı doktorla arabada ne bok yediğini gördüm ben bu iki yüzlü kadının.eşcinsellerin ahlaksız olduğunu ve çocuklarının ahlakını bozduklarını hiç yüzü kızarmadan söyledi.eşcinsellerin ahlaksız olmadıklarını söylesemde bu kenar mahalle dilberi,fakir kahbenin anlayacağı yoktu.
iki yüzlü toplumun iki yüzlü ahlakcısı.''sen önce kocanı boynozlamayı bırak düşük yosma''diyesim geldi ama lanet olsun diyemedim.dünden beri dert oldu içime vallahi.

iran

gidip görmeyi istediğim egzotik ve bizden ülke.inşallah bu sene giderim.tarihi ve doğası ile ölmeden önce gidilmesi gereken yerlerden.ayrıca nüfusunun çoğunu türk ve kürtler oluşturur.fars'lar nüfus bakımından iki etnik grupdan sayıca azdır.

hrant dink

ölüm haberini ermenistan sınırında öğrenmiştim.aradan dokuz yıl geçmiş.acın hala taze.senden sonra sayısız ölüm oldu bu topraklarda.binlerce yıldır kan içen toprak hala doymadı.
bu dünyanın adaleti suçlunu cezalandırmayacak.kalsın senin davan mahşere kalsın.toprağın bol olsun yetim hemşerim.

no çi halo

bugünlerin türküsü.memleket yanıyor,ağaçlar yanıyor,bombalar yağıyor.

waze gule no çi halo ? *

cevdet bağca söylesin:

7 ocak sürmene orman yangını

lafa gelse vatan için can veren millliyetçi trabzon halkımız para için atalarının kanıyla sulanmış toprakları ormanları arabın yeşil parasına satıyor.
sizin vatanseverliğiniz milliyetçiliğiniz bu kadar işte.
ne yapıp ne edip memleketinizi yakıp paraya çaviriyorsunuz.helali hoş olsun wallahi böyle oyunculuğu hiç bir tiyatrocu bu kadar güzel canlandıramaz.

monster

bir ruelle şarkısı.sözleri biraz sapıkça olsa da melodisine bayılıyorum.bunu söylerken elinde kanlı bir balta tutan siyah etekli gotik bir kıza dönüşüyorum.

şehitlerimizi 1'e 10 katlıyoruz

uzman erbaş maaşı şu anda 2600 tl.bu rakam için ölen insanların günahı elbet sizden sorulur.tıpkı yemen harbi gibi yaban eller de bilmediği topraklarda birilerinin kişisel hırsı için göçüp gidiyor bu insanlar.
bahis oynuyor,kar-zarar hesabı yapıyor patron gibi.bir canın kıymeti on canla mı ödenecek ?

diyanet'in cemaat ve tarikat görüşmeleri

şeyhülislam'ın ayağınızı denk alın birisi fetva verecekse o benimdir demek istediği karardır.islam dinini şirk dinine çeviren meczupları legalleştirme çabalarıdır.
kendileri milyon dolarlık evlerde oturup cipe binen şıhlar fakirleri cehennemle korkutup sabrı öğütleyip cennetle müjdelerler.tarikat dediğin sadece para için kurulmuş kurumlardır.
devrim yasaları çiğneniyor ama kimsenin umrunda değil.devrim yasalarını boş versekte allahın yasaları çiğneniyor.yasin suresi 21. ayet de ''sizden hiç bir ücret istemeyenlere uyun.''denmiştir.oysa ki bunlar dünya malı ve mevki karşılığında allahın ayetlerini kullanıyorlar.fakir ve akılsız müslümanlar da peşlerinden gidip rızıklarını bunların uğruna harcıyor.ilk emri oku olan bir dinin mensupları okumayıp şarlatanlardan medet umuyor.devam et müslüman kardeş köle gibi efendilerine hizmet et.hem bu dünyan hem ahiretin bok gibi olsun.

browsec

çalışan nadir vpn servislerinden.günlerce aramadan sonra nihayet açık olan bir tane buldum.yüklenin gençler.
çabuk devlet gelmeden

https://chrome.google.com/webstore/detai...

vpn

sense8

chrismas special şöyleydi böyleydi denmiş ama hayır sever bir müslüman link vermemiş.bu kutsal işi ben devralıyorum ve link veriyorum.izleyin ve dua edin:

http://dizilab.com/sense8/sezon-2/bolum-...
  • /
  • 160
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 3193

milli irade

sikimde olmayan iradedir.benim yaşama koşullarımı benden hariç herkesin karar vermesidir.bir eşcinsel olarak çoğunluğu heteroseksüellerden oluşan bir toplumun iradesinden bana ne!
hangi heteroseksüel benim yaşam hakkımı savunur?
hangi heteroseksüel benim anayasal haklarımı korumaya çalışır ?
hangi heteroseksüel benim evlenme hakkımın olmasını ister ?
hangi heteroseksüel beni ahlakıyla çevrelemez ?

cevap maalesef bu iradenin yüzde 3 bilemdin 5'i.gördüğünüz gibi bu saçma kavramın bize hiç bir faydası olmadığı gibi zararı var.benim gibi düşünmeyen ve benden olmayan insanlar beni anlamaz hatta anlamak istemez hatta ve hatta ölmemi isteyebilir.yarın bir gün bir referandum düzenlesense ve oylama konusu da eşcinselleri öldürelim mi tedavi mi edelim diye sorulsa ne olacak ?sandıktan çıkan sonuca saygı duyup hepimizi öldürmelerini mi bekleyeceğiz ?
yada evet sandığa saygı duyuyorum çok değerli milli iradenin gereğini yapın ve bizi öldürün mü diyeceksiniz.demokrasi ve oy kullanma gibi düzen oyunlarının tehlikeli sonuçlarını görüyoruz.o yüzden götü boklu cahil cühelanın hatta benden olmayan heteroseksüellerin iradesi umrumda değil saygı falan da duymuyorum.
gidin ötede oynayın demokrasicilik oyununuzu.

iki pasif gay aktiviteleri

ibneliği seks,rol modelleri sınırlara indirgeyenler için merak konusu olmuş mesele.
iki pasif gay ne la? sanki iki tiksinç varlık ya da bir araya gelince bir bok olmayan atomlar gibi.

gizlilik zehirlenmesi sonucu komaya giren eşcinsel

gizlilik saplantısı yüzünden hayatını zehir edip ot gibi yaşayan eşcinsel.eşcinsel arkadaş edinmeyen,hayatını tamamen heteroseksüel çevre içinde idame ettirip geberip gidecek eşcinseldir.açık olmak olmamak bir tercihken bunlar gizliliği abartıp eşcinsel ortamlar da dahi erkeksi olmaktan kasım kasılıp yüz felci geçirenlerirler.tamam sana out ol elinde ben ibneyim yazılı pankartla gez demiyorum ama bari eşcinsel ortamlarda bari bunu yapma.ineternet gibi sanal platformlarda eşcinsellerle diyalog halinde olup dışarı da eşcinsel bireylerle görünmek korkusu nedir allah aşkına.o çok kadınsı ben onla yolda yürümem,bu çok marjinal giyinmiş ben onla aynı ortamda bulunmam demek ibneliğe yapılan en büyük hakarettir.
canım sana ufak bir hatırlatma öyle aşırı sıkma bırak için de ki ibne dışarı çıksın hayat böyle daha güzel.sen kendini kartal sanıyorsun ama için de kocaman bir tavus kuşu yaşıyor.

sözlük yazarlarının ayakkabı numaraları

yazılan en aptal anket sorusu.
napacan ayak fetişimisin ?

tek yön gayinin ruh çalkantıları

gidiş amacına göre değişen durumdur.genelde iç sesler aşağıda ki gibidir:

-oha gene tüm ibneler burada.
-bir gün yangın falan çıkacak nüfusumuz yarı yarıya inecek wallaha.santimetre kare başana 3 göt düşüyor.cennet mi cehennem mi ?
-aha geldi gene gelinin kız kardeşi gibi makyaj yapan garson bir bira istiyim bari.
-koli bulmaya gerek yok her türlü sikiyorlar bi bira bu kadar pahalı olurmu amk.
-sıcak bastı üstümü çıkarayım bari.yok çıkarmayım ucuz pazar domatesi gibi mıncıklamayan kalmaz.en iyisi giyinik durmak.
-oyy yılışık araplar bu kez arapça değil ingilizce karşılık vermek gerek çok salça oluyorlar.
-bir sigara içmeye çıkayım bari.amcaların göz hapsinden kurtulmak için az tutalım süreyi.
(kafa hafif iyi olduktan sonra)
-kendimden tiksiniyorum kral tv müzikleriyle coşuyorum.amaan koy götüne demek ki aslen varoşmuşum.
-ingilizce şarkıya bağıra bağıra eşlik etmek acaba bir elitlik göstergesimidir ?
-bu genç kızların çığlıklarından nefret ediyorum.internette ulaşılmaz olduklarını kalitenin tek makamı olduklarını söylerler ama burda ki hallerine bak.
-lan niye mıncıklıyosun amk güzel bi götüm olsa neyse tahta gibi lan.allahım sen kimseye yokluk gösterme.
-şu ibnenin kafında şişe kırsam çizgimden kaymış elit gay olurmuyum yoksa eğlenceme devam mı etmeliyim.
(bar çıkışı)
-amuna goyum niye benim evim ebesinin amında.neyse çorba içip eve kaçalım bari.

toplumun en dejenere olmuş kesimi

dominant kültür kendinden farklı olanları hep dejenere olmakla suçlamıştır. türkiye'de eşcinsel, metalci, ateist olmak hep dejenerelik olarak değerlendirilmiştir.avrupa'da din değiştirip müslüman olanlar, amerika'da zenciler de dejeneredir. neden?
çünkü sosyal normlara ters olan bir kültür geliştirmişlerdir.

eşcinselliğe gelince:

-kanunen tanınıyor muyuz?
-yaşam hakkımız güvence altında mı?
-evlenebiliyor muyuz?
-evlat edine biliyormuyuz?
-hayat arkadaşımızla karşılıklı olarak tüm haklarımızdan* yararlanabiliyor muyuz?

soruların cevabı hayırsa kusura bakmayın ama s..erim öle toplumu s..erim öle dejenereliği. tüm bunlardan ve daha fazlasından beni mahrum bırakan bu sistemin en dejeneresiyim amk.kimliğimi açıklayınca tek ekmek teknem fuhuş ya da kadın kılığında şarkıcılık oluyorsa bu benim dejenereliğimden değil toplumun ikiyüzlülüğündendir.

gusül abdesti alan geyler

müslüman ibnedir.dininin gereğini yapıyordur.aşağılanmayı yada taşak konusu olmayı hak etmeyendir.ne milliyetçi, ne kemalist ne de muhafazakarlıkla alakası yoktur.
dini ritüellerinin yerine getirmekle muhafazakarlık arasındaki farkı bilmeyen ibnelere her hangi bir şey açıklamak zorunda da değildir.

kürtçe

türkiye'de türkçeden sonra en fazla konuşulan dil.
babamın konuştuğu, benim sadece anlayabildiğim kayıp lisanım.
maalesef diğer azınlık diller gibi eğitim dili değildir.
diğer diyorum zazaca, lazca, çerkesce*gibi diller de konuşan insanların en tabi hakkı olan ana dilde eğitimden yoksundur. bu ülkede sadece kürtler ana dilde eğitim istemiyolar:

zazaca*:http://zazader.org/

lazca *:9eb
çerkesce *:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/204500...

bu dilleri konuşan insanlar bu ülke için can verirken çoğu türkçe bilmiyordu. kanlarıyla kurdukları memleketlerin de ana dilde eğitim almaları en doğal ve yaratılıştan gelen haklarıdır. bunu engellemek vatan millet sakarya edebiyatıyla savunanları bölücülükle suçlamak, cehaletten başka bir şey değildir.

leyla zana

davasının sahibi kadındır.inançları uğruna hayatının en güzelyıllarını dört duvar arasında geçirmiştir.düşüncelerini seven de sevmeyende dik duruşunu takdir eder.

eşcinsel komşu

işin komik tarafı ankette eşcinsel istemeyen insanların muhakkak çok efendi çocuk diye tabir ettiği bir ibne komşusu vardır.

leyla zana

davasının sahibi kadındır.inançları uğruna hayatının en güzelyıllarını dört duvar arasında geçirmiştir.düşüncelerini seven de sevmeyende dik duruşunu takdir eder.

biseksüel

ibne olmaktan tırsanların uydurduğu birşey.inanmıyorum ben böyle bir yönelime, ya siyahsın ya beyaz grisi yok bu işin.yok aşk cinsiyet tanımazmış, zevk almanın yolları farklıymış fasa fiso bunlar. biseksüelliği legalleştirme çabaları kardeşim.*

biseksüelleri eleştirmenin bifobi sayılması

yurdum biseksüellerinin için de bulunduğu durum.
kabul edin kafanız karışık çift taraflı oynuyorsunuz ve bunların zararını en çok geyler görüyor.geylerin hayatı zatenhiç kolay değil ve bunu bazılarınız çok daha zorlaştırıyorsunuz.zora düştüğünüz de biseksüel olduğunuzu öne sürüp ekstra saygı ve takdir beklerken bu bahaneniz çok can yakıyor.
ayrıca kendinizi aklamak için geylerin sadık olmayan,feminen,seks düşkünü diye suçlamak sizi daha çok komik duruma düşürüyor.*


edit:eleştiriye açıklığınız gözlerimi yaşarttı

sırrı süreyya önder

kürtçe

türkiye'de türkçeden sonra en fazla konuşulan dil.
babamın konuştuğu, benim sadece anlayabildiğim kayıp lisanım.
maalesef diğer azınlık diller gibi eğitim dili değildir.
diğer diyorum zazaca, lazca, çerkesce*gibi diller de konuşan insanların en tabi hakkı olan ana dilde eğitimden yoksundur. bu ülkede sadece kürtler ana dilde eğitim istemiyolar:

zazaca*:http://zazader.org/

lazca *:9eb
çerkesce *:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/204500...

bu dilleri konuşan insanlar bu ülke için can verirken çoğu türkçe bilmiyordu. kanlarıyla kurdukları memleketlerin de ana dilde eğitim almaları en doğal ve yaratılıştan gelen haklarıdır. bunu engellemek vatan millet sakarya edebiyatıyla savunanları bölücülükle suçlamak, cehaletten başka bir şey değildir.
Henüz takip ettiği biri yok.