biseksüel

  • /
  • 8
zeki müren biseksüellik için ruh zenginliğidir, der
aman zeki müren'i çok severim. ama yok ya zenginlik falan. fukara kalalım gerekirse de, biseksüellik de başka bir dünya kardeşim. herkese mi gönül açar insan, ya da fermuar? neyse tercih tabiki.
duygusal bir ilişki kurmakta zorlandığım topluluktaki bireyler
(bkz: sorun bende değil sende )
her iki cinsten de hoşlanabildiğini, her iki cinsle de ilişkiye girebildiğini keşfedebilmiş kişilerdir.
seçicilikleriyle ünlüdürler. hem kendi cinsleri hem de karşı cinsten hoşlandıkları gözlenir. bazı çevreler ve özellikle eşcinseller tarafından şanslı olarak nitelendirilen özel kişilerdir. ülkemizde bir çok kendini heteroseksüel sanan kişi, aslında biseksüel olduklarının farkında olmadan hayatlarını sürdürürler.
bilimsel olarak erkek ve kadınların kendi cinslerinden seksüel, romantik ve duygusal ilgi duyabileceğinin ispat edildiği ve tanımlandığı bir ilişki türüdür.
hazmedilmesi zor bir ilişki türüdür. sıkıldıkça geçiş yapılabileceği gibi bir yanlış algının yaratılmaması gerekendir. büyük bir kısmı evli kişilerden oluşan ve her iki tarafa da boş olmayan sexsüel türdür.
toplum tarafından tam olarak anlaşılmayan, kendilerini biseksüel olarak tanıtan yalancıların sahip olduğu alandır.

şöyle ki tuzlu ve tatlı aynı anda yenmez. her zaman biri baskındır. biseksüellikte bu var, kişi belirli dönemlerde (bu dönemlerin uzunlugu değişir, bazısı 1-2 ay bazısı için ömür boyu) ya kendi cinsiyle olur ya da karşı cinsle. bu süreç karışıktır aslında ama yurdum abazyanları karı/kız bulamayıp, "nefes alsın yeter" felsefesine sahip çıktıkları için kendilerini biseksüel zannederler.

unutmayalım amerika'ya gittik diye amerikalı olunmaz. kadın yerine erkekle olan tipler genelde dengesiz, ne istediklerini bilmez. asla biseksüel değillerdir. heteroflexible insanlarıdr sadece.
herşey gibi bu da içgüdüseldir. hem zor hem kolaydır. kurabiye seviyorsa tuzlu da tatlı da mevcuttur. durum, his ne ise ondan yer, ona sarar.

(bkz: doyumsuz olmak)
(bkz: kafa nereye ben oraya)
çift yönlü traş bıçağı gibi.
hem erkeklerle hem kadınlar ile de beraber olsalar, biseksüel tiplerden gaylerin korkma sebebi temelde yalnızlık duygusudur. biseksüel tipin karşı cins için kendisini terkedeceğini/edebileceği düşüncesi yüzünden yalnız kalmaktan dolayı çoğu gay de bifobi vardır.
gabileden öğrendiğime göre bisex erkekler sadece bisex bayan arıyor ama o bayanların da çoğu rent yani sonuç şu bisex erkekler rent kadınlardan hoşlanıyor. kafam çok karıştı,allah belanı versin gabile
ibne olmaktan tırsanların uydurduğu birşey.inanmıyorum ben böyle bir yönelime, ya siyahsın ya beyaz grisi yok bu işin.yok aşk cinsiyet tanımazmış, zevk almanın yolları farklıymış fasa fiso bunlar. biseksüelliği legalleştirme çabaları kardeşim.*
istatistikler bilgisine göre ben dahil 18 arkadaşımızın bulunduğu grup.
sözlük yazarları tarafından pek kabul görmeyen cinsel yönelimimdir.
carl jung'a göre herkesin doğuştan sahip olduğu cinsel yönelimdir. gönül sonra bir tarafa kayar.
"ne yardan, ne serden" olan durumdur. (bkz: ben)
yanılmıyorsam latince ''bi'' yani iki, çift vs. ve malum seksüel birleşmeyisle bildiğimiz anlamını almış kelime.
hem heteroseksüel toplumdan, hem de gay/lezbiyen toplumundan dışlanan ve ötekileştirilen gruptur. benim karşı cinse hiçbir ilgim olmadığından ilk zamanlar yalan dolan geldiyse de şimdi daha geniş bakabiliyorum ve kabullenebiliyorum.

sever miyim yine sevmem. sohbetinden zevk almam. en azından konuştuğum kişinin biseksüel olduğunu öğrenince direkt 'oldu o zamaaan' çekmiyorum, benim için büyük gelişme.
  • /
  • 8