biseksüel

  • /
  • 8
biseksüel yoktur, mahalle baskısı vardır.
geyliğe giriş 101
ilk biseksüel olarak başlanır.
sonra aktif olur. ardından versatile. devam ederse başkalaşım full pasif'e kadar yolu var.
woody allen'a göre biseksüel olmak cumartesi gecesi 'çıkma' şansını ikiye katlar.
her iki cinse karşı seksüel ve duygusal hisler barındıran kişidir, elde tutmak zordur.
ille de bir tanım yapılacaksa * beni görece olarak daha iyi ifade eden yönelim türü.

diğer yandan çoğu zaman eşcinsel ya da düzcinsel topluluklarda ötelenen yönelim.*
(bkz: ötekinin ötekisi)
eşcinseller arasında bile biseksüel olduğunu söylemeden önce iki kere düşünmek zorunda kalan insan türüdür. (bkz: ben ) çünkü bifobik bir yaklaşımla karşılaşması neredeyse kaçınılmazdır.

heteroseksüellerin arasında bile daha kolay kabul görürken, eşcinseller tarafından genelde anlamazlıkla karşılanmaları ise tam bir çelişkidir.
aradığını bulma konusunda hem heteroseksüellerden hem homoseksüellerden daha şanslıdır. eşcinseller arasında biseksüellere karşı bir tavır vardır çoğu güvenmez biseksüellere. biseksüellerin sadece kafasının karışık olduğunu bir karar vermeleri gerektiğini düşünenler de vardır ama neyin kararı tam anlamış değilim.. tanıdığım biseksüellerin çoğu sonradan eşcinsel olduğunu söylemeye başladı bulsam gerçek biseksüel soracağım gerçekten merak ediyorum nasıl oluyor.
genellikle biseksüeller ne istediğini bilmeyen, hedonist , güvenilmez olarak tasvir edilir. örneğin güvenilmez, aldatabilir ne bileyim maymun iştahlı denir ama bu her ikili ilişkide böyle değil midir? eşler birbirini kıskanır veya aldatır. lezbiyenlerin ya da gaylerin aldatma olasılıkları daha mı azdır? daha mı garantilidir? seks olarak yargılamak dışında hissettirdiklerini de göz önüne almak gerek. örneğin bir erkek tarafından sahip olunma hissi, korunma hissine ihtiyaç duyabilecekleri gibi, bir kadın tarafından da daha duygusal, paylaşımcı anlar yaşıyor olurlar. farklı beklentiler / akabinde tatminler söz konusudur. edie'nin de dediği gibi "heteroseksüellerin arasında bile daha kolay kabul görürken, eşcinseller tarafından genelde anlaşılmazlar."
cinsel kimliklerinden ötürü çeşitli önyargılara maruz kalan, aşkta ve tabi meşkte cinsiyet ayrımı yapmayan insanlardır. biseksüel kadın ve biseksüel erkek olmak arasında belirgin farklar bulunur.
heteroseksüel kadınların çoğu öğrendikleri ''erkeksi'' rolde partner arayışlarından ötürü biseksüel erkekleri tercih etmezler. heteroseksüel erkekler içinse biseksüel kadın daha tercih edilebilirdir, bunun altında aynı anda iki farklı kadınla olma fantazisi, kadını kendine rakip görmeme -aslen kadını aşağı görme-, klasik homofobik erkeklerin kadın kadına cinselliği estetik buluşu ve aslen ataerkil yapı yatmaktadır.
homoseksüellerin bazılarıysa ne yazık ki biseksüellere karşı önyargı doludur. bir gay duygusal bir ilişkide biseksüel bir erkeğin toplumsal ve ahlaki baskıdan ötürü nihayetinde bir kadını tercih edeceğini ve hayatına heteroseksüel bir yapıda devam edeceğini düşünebilir. lezbiyenlerde durum bu denli dramatik olmasa da az çok aynı yönde ilerler. yine bazı homoseksüel bireyler biseksüelleri güvenilmez, sadakatsiz vb hallerle tanımlar. oysa hiçbir cinsel yönelim bu ve benzeri karakter özelliklerinin sebebi değildir.
bir diğer yandan biseksüeller bile biseksüelleri ilişkilerinde tercih edilir bulmayabilir.
biseksüeller homoseksüellere göre daha şanslı sayılabilir, homoseksüel bireylerin çoğu -ne yazık ki- ya cinsel kimliğini saklamak durumunda kalır ya da açıkladığında yıpratıcı tepkiler görebilir. oysa bir biseksüelin cinsel kimliğini saklaması daha kolaydır, açık ettiğindeyse alacağı tepki homoseksüel bireye göre daha hafif olacaktır. bunun altındaysa biseksüelin karşı cinse de ilgi duyuyor oluşu ve toplumun tatlı dayatmalarından biriciği evlilik ve aile kurumuna dahil olma umudu yatar.
biseksüeller hakkında doğru bilinen yanlışlardan biriyse onların ''aradığını bulma'' konusunda daha şanslı oluşlarıdır. ağırlıklı ve/veya açık olarak karşı cinsle birlliktelik yaşayan biseksüel heteroseksüel olarak algılanırken, hemcinsleriyle daha yoğun bir ilişkide bulunan biseksüelse homoseksüel olarak algılanacaktır. ne yazık ki insanlar heteroseksüel ve homoseksüel olmak üzere iki cinsel yönelim olduğunu düşünmekte ve bir çoğu biseksüelliği ''farklı tatlar arama'', ''merak'' vb şekillerle tanımlayarak biseksüelliği görmezden gelmek ve bifobiye gönülden destek vermekten geri durmamaktadır.
felsefedeki agnostizme benzer.
en son baktığım sözlük istatistiklerinde üçüncülükten ikinciliğe yükselmiş yönelim .
biseksüellik iz may görl. mahalle baskısı ve özgüven eksikliği iz may boy.
biseksüeller kadar taş düşsün başınıza.*******
aseksüel'den bir tık ileri, ceseksüel'den bir tık geridir.
ortada yani...
gün itibariyle sözlük istatistiklerinde tekrar üçüncülüğe düşmüştür .
kendisine biseksüel diyen erkekler her zaman kadınları erkeklere tercih eder. erkekleri azgın olduklarında, sevişebilecekleri bir bayan bulamadıklarında tercih ederler. kendilerine delik meraklısı dememek için de biseksüel derler. bu yüzden biseksüel erkeklerle görüşmüyorum.
mitolojide de biyolojide de aslında herkes biseksüeldir.evet sen de.
biseksüel erkek&biseksüel kadın ilişkisi çok komik olurdu.bunun dışında homofobi yüzünden heterolardan dışlanan gayler varken biseksüeller bifobi yüzünden hem heterolar hem gayler tarafından dışlanır.yok aldatırmış.hadi ya!gayler çok sadık,değil mi?biseksüeller daha sadıktır arkadaşım.ayrıca homoseksüellik seçim değil diye yırtınan gerzeklerin biseksüellere laf atması da ayrı bir konu.

biseksüellikten güzel ne var ya?ohhhh hayat böyle güzel değil mi? hayatta tatmadığın şey kalmamalı.kaç kere geliyoruz hayata? gerçi bana göre şöyle bir gerçek olsa da (bkz: reenkarnasyon )
gay barlarda gördüğüm ve biseksüel olduğunu iddia eden erkeklerin yüzde 50 si heteroseksüel değilse ve oraya lezbiyenleri avlamak yada kazara 2 kızla bir thresome a düşerim umuduyla gitmiyorlarsa neyim.
"kalbimi ikiye bölsem de iki cinsiyeti de sevsem mi ?" dedirtmiştir bana zamanında . bir biseksüelin hayatı gayden daha zordur. ben erkeği seçsem de her iki cinsiyeti seçip birlikte olan, çok zor bir hayat süren insanlar da vardır. ama birçok biseksüel iki cinsiyetle birlikte takılmaz .birini seçip ona yönelir. ha şu an hem evli olup hem de erkeklerin altına yatan ya da üzerine yatan tiplerin çoğu biseksüel değil gaydir. çünkü biseksüellerin iradeleri güçlüdür, sadece bir cinsiyete ilgi göstererek de rahatlıkla yaşam sürebilirler.
  • /
  • 8