biseksüel

  • /
  • 8
''biseksüellik, korkak eşcinselliktir'' lafını okumuştum bir psikoloji kitabında.

genel anlamı böyle olmasa da, günümüzde gay olmaktan iyidir diyerek biseksüel olduğundan bahseden, olmaya çalışan çok kişi var.
kimi insanlar ''ama ben kızlardan da hoşlanıyorum, sadece cinsel olarak erkeklerle tatmin olabiliyorum.'' diyor. adı üstünde eş''cinsellik''. birine duyulan hayranlık çok farklı bir olay.
bir kişi biseksüelim diyebiliyorsa, karşı cinsinden de, kendi cinsinden de cinsel olarak uyarılabilmeli.
topluma kendini kabul ettirme sıfatı.
cnbc-e'nin altyazı çevirilerine göre hem pilli hem elektrikli anlamına gelen kelime.
bifobiye sebep olan cinsel oluşum. ne heteroseksüeller sever kendilerini ne de lezbiyen, gey ve translar.
evrimin en büyük torpilinden yararlanmış kişi. torpil olum bu. kıyak geçiş bildiğin.
gayler tarafından abazanlıkla ve yalancılıkla suçlanan , heteroseksüel dişiler tarafından ise ''öyk , yağni erkeklerle de miğğ?'' tepkisi alan insandır.

en iyisi triad der bitiririm entry'mi.
(bkz: gay accountlarda biseksüeller ölsün akımı) feminenleri dışlamalarına asla izin vermem ama biseksler ölsün mantığındaki yazarcıklar içün.
her iki tarafa da (kadın-erkek) ilgi duyan kişinin yaptığı tercihin adlandırması.
- şahsen çok sempati duyduğum, fakat, kendi çevremde pek rastlamadığım insandır.
- hem heteroları hem de eşcinselleri anlayabildikleri için kıskanır ve takdir ederim.
seks kelimesi aynı zamanda 'cinsiyet' demektir, homoseksüelim demek sadece seks düşünüyorum anlamına gelmez, homoseksüel eşcinsel nerdeyse tam karşılığıdır, homo eş, bi çift, trans geçiş, demek bunların sonuna eklenen seks de cinsiyet anlamındadır, yani gay olduğunu düşünen bir erkeğin kadına aşık olması onu biseksüel yapar, sexde aşka dahildir çünkü
her iki cinsten de hoşlanan ve şahsımın bu kategoriye girip girmediğini çözemediğim cinsel yönelim. tek bildiğim kadınlardan da az buçuk hoşlandığım ve zamanında bir kadına aşık olduğum. 28 yıldır çözemediğim bu cinsel kimlik karmaşasının içinde bir oyana, bir bu yana savrulurken, kendimi bir türlü kategorize edemedim. girebileceğim bir diğer kategori için (bkz: gay)
insanları gerdiği bir gerçek. beni geriyor valla. tam bir bağlılık yaşanamaz hissi veriyor. biseksüel olmak isterdim. cahil periler filminde işlenmişti kısmen.
aşkın cinsiyete ihtiyacı yoktur, dolayısıyla biseksüellik vardır. bifobik lezbiyen veya bifobik geylerden hiç haz etmem. abaza muamelesi yapılmasından da hoşlanmam. eğer birine aşık olmak için herkesin cinsiyete ihtiyaç duyması gerketiğini düşünüyorsanız aşk kavramının ne olduğunu bir kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

ben bir kadına aşık olabilirim, onu unuttuktan sonra da bir erkeğe aşık olabilirim. bu ne anormaldir ne kararsızlıktır ne de doyumsuzluktur. karşı cinsten kazık yediği için hemcinsine yönelen ama karşı cinsten de vazgeçemeyen insanlar olduğumuzu düşünen varsa, kendini kandırmaktan vazgeçmesini öneririm.

lezbiyenlik ve geyliği insanlara kabul ettirmeye çalışıp kendiniz biseksüelleri ötekileştiriyorsunuz, onlara tıpkı homofobiklerin size davrandığı gibi davranıyorsunuz, yapmayın. bu işte hep birlikteysek kıskançlıklarınızı bir kenara bırakın ve bizi de kabul edin. ben bir insana aşık olurum, bir kadın ya da bir erkek olması ona olan aşkımı değiştirmez.

bifobik bir lezbiyen/gey olduğunuz sürece lgbt'yi desteklediğinizi iddia etmeyin, desteklemiyorsunuz çünkü. siz b harfinden rahatsız olmuş oluyorsunuz. aah ah gerçekten çok sinirlendiğim ve üzüldüğüm bir durum bu.

bir de "ben biseksüelliğe inanmıyorum" olayı var bu beni iyice delirtiyor. "insan sadece bi cinsiyetten hoşlanabilir" olayına da ben inanmıyorum. çünkü ben ve benim gibiler bu cümleyi çürütüyor. çünkü ben kadınlardan da erkeklerden de hoşlanıyorum. sadece vajinası var diye ya da sadece penisi var diye birine aşık olunmaz ki. her şeyine aşık olursun o insanın, içine dışına. zaten içine aşık olduktan sonra dışı o kadar da önemli değildir.

işte sonuç olarak biz varız, bizi heteroseksüeller bile kabul ediyorken homoseksüellerin bazıları reddediyor bu gerçekten üzücü bir durum, kendi içimizde bölünmeler yaşayacaksak zaten ne aşkın bir anlamı var ne de aşk için mücadele etmemizin.
varlığını genelde insanların reddettiği veya kafa karışıklığı, açgözlülük olarak nitelendirdiği yönelimdir. siyah, beyaz ya da gri olmamıza gerek yoktur ayriyeten, biz pembe,mor,mavimizle mutluyuzdur.
karnımız doydu peki tatlı olarak ne var durumudur
homofobik olan üç cinsel yönelimden biri. diğerleri için:

(bkz: heteroseksüel)

(bkz: homoseksüel)
gay cemaatin en çok eleştirdiği yönelim sınıfı. sebep kadın ve erkeği de sevmeye meyilli olmasının kabul edilmemesi. neler neler kabul edildi de bu mu kabul edilemiyor şeklinde bir çelişkiyi aklıma getirdi.
  • /
  • 8