regl

kadınların her ayki yumurtlama dönemine verilen isim.rahim iç duvarı çocuk olacakmış gibi her ay kendini hamileliğe hazırlar.eğer yumurta döllenmezse bu tabaka adet kanıyla beraber dışarıya atılır.bazı kadınlar için tam bir kabus olabilir.stres sancı fazla kanama.*iyi tarafı ise vücut her ay kendini yeniler tazelenir.insan ırkından hariç tavşanlar ve aslanlarda adet görür.

28 günde bir tekrarlanır. aklı olan bu dönemde olan kadınların 5 metre yakınından geçmesin zira hayatı zindan etme potansiyeli yüksek bir dönem. *
ilki kızlıktan kadınlığa geçiş olarak kabul edilen vücud hedehödösüdür. kadınlar için ilkinin unutulmaz olduğu söylenir.

bazıları için de heyecanlı bir bekleyişe sebep olur: http://imageshack.us/a/img580/9316/kadinlik.jpg *
asıl olay regl döneminden hiç çıkmayan bir gayle beraber olmaya çalışmaktır * *
lezbiyen çiftler için ayda iki kere manasız kavga etme nedenidir. genelde regli olmadan birkaç gün önce başlayan sinir harbi reglinin ikinci gününde krampların azalmasıyla doğru orantılı olarak azalır. tavsiyem reglili kadın ne derse he deyin. bana öyle yaptıklarında sinir minir kalmıyor.
baş sponsoru orkid olan kadınlık hali. duygusal ve fiziksel hassasiyetin tavan olduğu günlerdir. regl döneminde olan bir hatunla görüşmeniz farz ise bir nutella kavanozu, paket paket damak ve bi parça sahte iltifat ****işinizi görür.
yediğimiz midyeler de regl oluyormuş duyunca bayağı şaşırdım. hayatı boyunca tam bir şapşallık abidesi olan halam midye adet oluyormuş yemem ben günaha giremem dediğinde ağzım açık kalmıştı ama ağzının payını vermeden edemedim tabii o cahilliğe sessiz kalamazdım. valla ne oluyorsa oluyor damak tadımı değiştiremem önüne gelene günah yaftası yapıştırmayı nimetten sayıyor insan oğlu. oturun o zaman aç kalınca sevabınızı yeyin of yaa dellendim gene bak.*
bu dönemde karın ağrıları çekilmezdir.
bu durumu hastayım, kirliyim, renkliyim şeklinde ifade edenleri vardır.

(bkz: aybaşı)
bazıları da bu durumu ilginç terimlerle ifade ederler. halam geldi, anavatan kan ağlıyo gibi...
allahın belası bir şeydir. valla bak, allahın belası. net.
gözümden yaş getirecek kadar ciddi sancılardan mı başlayayım; hiçbir şey yedirmeyen, sürekli bulanan midemden mi yoksa ter içinde kalmaktan mı bilemedim. bir de hormonları etkiliyor ki hayattan nefret eder moda sokuyor insanı. bana kalsa bana sıcak su torbamı ve ağrı kesicimi verip beni evime kilitleyin.
ah, bir de ağrı kesicilerin adının değişip "ağrı azaltıcı" olması gerektiğini öğreten dönemdir.
yine de kadınlar bu dönemleri için "hastayım." dememeliler, bu bir hastalık değil, normal bir dönem. utanılacak bir şeyi yok. sinirlendirmeyin beni regl regl.
bu haldeyken sevişmek gerçekten çok zor. ciddi anlamda utanç duymuştum, karşı taraf yine de tiksinmedi benden. bana aşkını ölçmüş oldum :(
okulda ,kızların bu muhabbetini dinlemek midemi bulandırırdı ve inadına gelip benimle paylaşırlardı. ve bu da yetmezmiş gibi bana anlatmasalar bile ben bu durumu ister istemez anlardım . hâlâ daha da öyle. özel yeteneek sanırım bu ve iğrenç bişi.
yaz da geldiğine göre hosgeldin cekilmez regl haftasi dedirtecek olay. kendimde bir sey degistirebilecek olsam kesinlikle regl olmamayi isterdim. yazin hava 35 dereceyse 55 derece hissettirir,haslandiginla kalirsin.
regl olmayı geçtim önceki sancı nedir ya..

ben geliyorum bak kaşarlı 'are you ready'
adet gören erkekler olsaydı adında 5harfliler çok güzel bir köşe yazısı paylaşmışlar.

http://www.5harfliler.com/adet-goren-erk...
kadınlar regl olmak üzere olduklarında yakın oldukları kişilere, özellikle erkeklere bunu bir şekilde belirtmeliler ki, anlayışlı davranabilsinler öküz cinsinden değilseler. "arif olan anlar" deyip geçmeyin, anlamıyorlar çoğu zaman. çünkü kabul etsin veya etmesinler, kadınların "muayyen günleri" davranışlarının, diğer günlere göre farklılaştığı zamanlar. öncesi var, sırası var, sonrası var; hassas olunmalı. şimdi feminist tavırlarla üzerime gelen olursa diye açıklayayım, seksist bir yaklaşım içerisinde olmamaya çalışıyorum. bilimin ve hayatın gerçekleri bunlar.
olması ayrı, olmaması ayrı dert!
  • /
  • 2