aigai

Durum: 6 - 0 - 0 - 0 - 15.07.2021 20:19

Puan: 160 - Sözlük Kezbanı

10 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

I know I'm awesome

ayı sözlük kanada tayfası

her ne kadar artik burada yazmasam da, 1.5 yildir icinde oldugum tayfa. kosede dursun, etobicoke'dan sevgiler.

eşcinsel evlilik

prensip olarak bu sozlukte yazmamaya kararliydim, ancak bu konuda bir istisna yapiyorum.

gectigimiz ay icerisinde 4 yildir beraber oldugum erkek arkadasim ile kanada'de gerceklestirdigim evlilik.

her seyden once bir insan hakkidir. ancak evliligim halen vatandasi oldugum ulkede gecerli degil.

her ne kadar donmeye niyetim olmasa dakarsilastirma amacli hem ablam hem ben kanada vatandaslari ile evliyiz, ablam karsi cinseten biriyle evli:

1. ablamin esi ablamla beraber turkiye'de yasama hakkina sahip, benim esim ancak turist olarak 6 ay kalabiliyor.
2. ablam tc makamlarinda(kimlik-pasaport) esinin soyadini kendi soyadiyla beraber kullaniyor. ben kanada makamlarinda esimin soyadini kullansam da turk makamlari evliligimi gecersiz saydigi icin turkiye kimliklerimde ismim kanada kimlirimden farkli.
3. ablamin esi ablamin turkiye'deki mal varliginin mirascisi iken, benim esim benim varligimin mirascisi degil.

kisacasi evet evlendim, ama turkiye evliligim gecersiz.

rte'ye destek veren ünlüler

ezgi başaran radikal'de konuyla ilgi çok güzel bir yazı kaleme almış. ellerine sağlık:

http://www.radikal.com.tr/yazarlar/ezgi_...

kıskanılmayı isteyen sevgili

bsg denilmesi gereken hasta ruhlu varlık. insan değil.

istanbul

güzel. hatta büyüleyici. çekici. zehirli zeki ve yakışıklı bir erkek arkadaş gibi. kendine aşık eden. kaprisli. eline geçirdiği her fırsatta ağzına sıçan. bütün o yakışıklılığa rağmen hayatı sana zindan eden. 2006'da terk ettim doğup birlekte büyüdüğüm aşkımı. dayanamadım 2010'da salya sümük dizlerimin üstünde geri döndüm. ne demişler eski işe ve eski sevgiliye asla dönme demiş bir bilge kişi. dinleyeceğime burun sürterek öğrendiğim gerçeklerden. bu defa nefret ettim sevgili olarak. benden faydalanmasından. bütün enerjimi emmesinden. bu kadar çekici ve karşı konulmaz bir adam olsa da bu defa irademe güvendim ve tekrar terk ettim. hayatımda verdiğim en doğru kararlardan.

ilişkimiz artık fuck body seviyesinde. vaktim olduğunda gidiyorum. doyasıya sikişiyoruz. etinden sütünden faydalanıyorum. kahvaltımı galata'da koşuşturan vapurlara karşı yapıp üstüne galata köprüsü mısır çarşısı cağoğlu küçük ayasofya'yı adımlayıp kulağı ters taraftan gösterek vardığım set üstünde çayımı yudumlayıp vapurla kadıköy'e geçerken yunuslarla selamlaşıp martıları beslemek... üstüne adalar'da pedal basarken terleyip denizde serinlemek. sonra motorla tıngıt mıngır kabataş'a akşama despina'da kadehleri tokuşturup feneri araf'ta söndürmek. sonra sabaha karşı biraları kapıp fındıklı parkında güneşi karşılamak. arkasından sabahın serınınde ortaköy'e adımalyıp kahvaltı.

işte istanbul'u böyle yaşarsan güzel di mi? ama monotonlaşıp. trafiğine mi takıldın sabah-akşam. efendim metrobüs denen insan konservesinde çile mi doldurdun? olmayacak kurnik gibi bir daireye mi tepiştin? hiç gerek yok bebeğim. terk et ve arada gel. bir güzel sikiş. o senden değil bebeğim sen ondan faydalan.

supernatural

tam bir korku klasiği. doğal olarak eskidi. winchester broların yüzü de eskidi. artık benim gibi sadece fanatik fanları izliyor. hiç bitmesini istemediğimden. karakterler artık arkadaşım gibi, hele hele o crowley yok mu. o şeytana pabucunu ters giydiren iblis. hele bu sezon başında o sub halleri falan resmen arzuladım. tabii bir de castiel gerçeği var bu dizide. böyle yatakta bir yanımda crowley olsa diğer yanımda castiel; melek ve iblis. neyse.

sürsün. daha 100 sezon olsun. hiç sıkılmam ben bu diziden.

16 yaşında birine ilgi duymak pedofiliye girer mi

açıkçası * böyle bir konuda ayı sözlük yazarlarının sokaktan geçen herhangi bir adamdan daha fazla şey söyleyememiş olması bende de küçük çapta bir hüsran yaşattı. "kanun böyle diyor, o zaman 17 çocuktur 18 yetişkin demektir"den fazlası yok yani? bu kanunu kim koymuş, niye koymuş neden o sınır 18 olmuş kısmı tartışmaya açık değil yani?

her ne kadar eşcinsel olarak kimliğimizi kabul etmiş bireyler olsak da hepimiz, öyle sanıyorum kültürün kanımıza kadar işlediği bazı şeyler var ve onları bir daha filtreleyebilmek çoğumuzun harcı değil. örneğin seksin kirli bir aktivite olması gibi...

"gençlerin kirlenmesi"nden en az diğer ahlak bekçileri kadar korkuyoruz. halbuki 16 yaş ne kadar güzel bir yaştır seks yapmak için. şunu unutmayın ne kadar uzun yaşarsanız yaşayın hayatınızın yarısı ilk 20 yılınızdır. o yıllar her şeyin olduğundan daha güzel olduğu yegane dönemdir. hele 16 şu anki heyecanınızın 10 ile çarpıldığı olağan üstü bir yaştır. ne kadar yakışıklı adamlar kaldırırsanız kaldırın hiçbiri 16 yaşında kaldırdığınız adamdan daha yakışıklı olmayacak, veya ne kadar iyi seks yaparsanız yapın hiçbiri 16 yaşında hissedeceğiniz heyecanı vermeyecek. maalesef ben çok geç bir yaşta bekaretimi bozdum. ergenlik yıllarımın tamamı ve üniversite yıllarımın bir kısmı 31 çekmek ve akranlarımın aşklarını izlemekle geçti. "her şeyin olduğundan daha güzel olduğu" o altın yıllarımın öylesine akıp gitmesine kızgınım. bana bunun yanlış olduğu öğretildiği için kızgınım. bunu yapacak cesareti toplayamadığım için kızgınım ve daha birçok şey için kızgınım. keşke 16 yaşımda karşıma beni seksle tanıştıracak anlayışlı bir adam çıksaydı. onu suçlamayı bir kenara bırakın, hayatımın sonuna kadar ona minnettar kalırdım.

16 yaşında biriyle seks yapmak konusuna gelirsek, bunu yapmayacak olmamın tek sebebi kanuni kısıtlamalar. ahlaki açıdan hiçbir mahsur görmüyorum.

16 yaşında birine ilgi duymak pedofiliye girer mi

önce bir yanlışı düzeltelim * tüm dünyada uygulanan +18 yaş sınırı diye bir şey yoktur, dolayısıyla buradan yola çıkarak bunun pedofiliye girip girmeyeceği sonucuna varamazsınız. cinsel rüşt yaşı türkiye'de 18 olarak kabul edilmiştir. ama dünyanın geri kalanında bu daha üst ya da daha alt sınırda olabilir. örneğin almanya'da cinsel rüşt yaşı 14'tür. hatta yanlış hatırlamıyorsam ispanya'da bu sınır 13 falan. avrupa'nın bir çok ülkesinde cinsel rüşt yaşı 18'in altındadır. başka bir deyişle eğer türkiye'de 16 yaşında biriyle seks yapmışsanız sübyancısınızdır, ama almanya'da herhangi bir suç işlemiş sayılmazsınız. dolayısıyla neyin pedofili olduğu ya da neyin pedofili olmadığı o kadar da aşikar değil *

toplum olarak hassas olduğumuz konular var ve bunların başını pedofili çekiyor sanırsam. hatta o kadar hassasızki bu konuyu etraflıca tartışmayı bırakın, kendimize bile kafamızın içinde otosansür uygulayabilme yetisine sahibiz.

evet hukuken 18 yaşından küçük biriyle sevişmek pedofili olarak adlandırılacaktır. ancak burada tartışmaya açılan şeyin o olmadığı belli. bunun daha çok etik boyutundan bahsediyoruz. benim kişisel kanaatim şu yönde: her ne kadar türkiye'de çocukların erken olgunlaşmasına ve birey olmasına izin verilmes de bence 18, cinsel rüşt sınırı için oldukça büyük bir yaş. 15 ya da 16 makul olandır. kaldıki bu yaş sınırının da aslında bir anlamı yok bazı insanlar 13 yaşında cinsel ilişkiye girecek olgunluğa erişirken bazıları 30 yaşına gelse de ilk cinsel deneyimlerini travmatik boyutta yaşıyor. yani bana göre ideal olan şey cinsel rüşt yaşının bireyin zeka kapasitesine göre yeniden çizilmesidir. ama bu uygulamada oldukça büyük sıkıntı çıkaracak ütopik bir fikir o yüzden cinsel rüşt yaşı 15 olmalı diyorum.

insanların halen çocuk doğurması

geçenlerde, eşcinsel bir çiftin çocuk sahibi olmasına dair bir haber yayınlandı. gözlere çok hoş gözüküyor olabilir ama insan düşünmeden edemiyor. dünyada 7 milyarı aşan insan var ve bunları 150-200 milyonu * yetim çocuklardan oluşuyor. buna rağmen, neden çocuk doğurursun? neden evlatlık almazsın? ikinci el mal gibi gözüktüğü için mi? size ait değil diye mi? peki bencillikten başka nedir? çocukları çok seviyorsun, evet, ama bu senin kanından canından olması anlamına gelmemeli. koşulsuz seveceğim falan da dersin * madem bu kadar sevgi yüklüsün, gidip orada sevgiye muhtaç milyonlarca çocuk varken, neden bir tane daha canlı getirirsin bu iğrenç ve adaletsiz dünyaya? orada, kurtarılmayı yıllarca bekleyen, terkedilmiş, yaşamları elinden alınmış çocuklar var. hayata 0dan başlayıp -1e düşmüşlerdir, çoktan yeniktirler onlar. peki ne olacak onlara? 18inden sonra ne yapacak? aile sevgisi görmemiş, karanlık bireyler yetişecek... her neyse, özellikle eşcinsel bireylerin doğurmasına karşıyım açıkcası. evlatlık edinseler, bence doğurmalarından daha büyük bir pozitif etki yapar toplumda bence. bir hayatı kurtarmış olursun çünkü. özellikle kusurlu olanları sahiplenin hatta, kusurlarıyla sevmeye çalışın, karşılığını mutlaka alacaksınızdır. *

morhipo'da satılan gay ceket

gay danstes'in ceketi dert olmuş herkese!!
alın size şiir yazdım:

tanrı bütün kullara rızkını dağıtırken
kimi sırtüstü yatar, kimi boşta gezerken
gay danstes erken kalkar, haydi ya nasip derdi
kimseler anlamazdı, ya nasip ne demekti

o mahallede herkes gömlek giyerdi
bizim gay danstes bir gün bir ceket aldı morhipo'dan.
mahalleye dert oldu gay danstes'in ceketi

gay danstes erken kalkar, haydi ya nasip derdi
kimseler anlamazdı, ya nasip ne demekti
herkes gömlek giyerken, danstes ceket giyerdi
konu komşuya dert oldu gay danstes'in ceketi


mahalleli hornette koli peşindeyken
leylekler lak lak edip, peynir gemisi yüklerken
gay danstes erken yatar, sabaha ya kısmet derdi
kimseler anlamazdı, ya kısmet ne demekti
herkes gömlek giye dursun
bizim gay danstes ceketini bir de astarla kaplatıverdi, kaplatır ya

gay danstes erken yatar, sabaha ya kısmet derdi
kimseler anlamazdı, ya kısmet ne demekti
herkes gömlek giyerken ahmet ceket giyerdi
konu komşuya dert oldu gay danstes'in ceketi

bir gün bir yoksul öldü, üzüldü mahalleli
ama bir kefen parası bulamadı mahalleli
gay danstes dedi yalan dünya, çıkardı ceketini
örttü garibin üstüne, kaldırdı cenazeyi
sonunda herkes anladı, ya nasip ya kısmeti
bizim özdemir birden bire oluverdi gay danstes
ceket ise gay danstes'in ceketi
ibreti alem oldu gay danstes'in ceketi
sonunda herkes anladı ya nasip ya kısmeti
ibreti alem oldu gay danstes'in ceketi
meğerse tüm keramet ceketteymiş be danstes...

seksin çok ilkel olması

fantazi amaçlı türbanlı cd olduktan sonra manevi yönümü keşfettim sadece. sekse ulaşmamak gibi bir durum yok inanmayan hornetime bakabilir 487 takipçim var.

seksin çok ilkel olması

kesinlikle medeni, uygar bir insanın yapacağı şey değil. birbirinize organlarınızı sokmaktan ne anlıyorsunuz? elinize ne geçiyor? neden bundan zevk alıyorsunuz?
hadi çocuk yapma niyeti olan insanlar için neyse ama onun için bile labaratuvarlarda yapay döllenme imkanı dururken mağara insanları gibi davranmak çok saçma.

şaka maka aigai ve ciwan'ın halen bekar olması

(bkz:not anymore)
aigai kanada'da evlendi. ciwan bacım kabuklu sevmiyor. sevse o da evlenirdi.

29. istanbul lgbti+ onur haftası

kanada'da ana dili fransızca olan insan sayısı türkiye'de ana dili kürtçe olan insan sayısından azdır ama kanada cumhurbaşkanı her konuşmasını hem ingilizce hem fransızca yapar. medeni, çoğulcu demokrasiyi sindirmiş insanlardan oluşan bir ülke oldukları için kimse bu durumdan rahatsız olmaz. aynı ülkeyi paylaştıkları ana dili farklı insanlar kendilerini ülkenin bir parçası hissettikleri için mutlu olurlar. o dile tahammülsüzlük etmezler.
ama burası orta doğu ve bunları çomarlara anlatamazsın.

yavru kediler için bakım rehberi

annesinin terk ettiğinden emin olduğunuz veya annesinin süt vermeyi reddettiği yavrular için hazırladığım kısa bir rehberdir. öncelikle veteriner değilim. 5 günlükken bana gelen şimdiyse yaklaşık 20 günlük olan yavruş kedime en ideal bakımı sağlama yolunda, veterinerlerden ve internetten edindiğim karmaşık bilgilerin bir düzenlemesini yaptım. belki bir gün karşılaştığınız bir yavruyu bu sayede hayata bağlar ve belki en iyi arkadaşı olursunuz.

öncelikle, yeni doğmuş yavru bir kediye en iyi bakım verebilecek ancak annesi veya başka bir süt anne kedidir. ama bu imkanlarını kaybetmiş veya hiç sahip olamamış yavrulara bakabilirsiniz. süreç bir insan bebeğine bakmak kadar zordur. bu yüzden sorumluluğu alabileceğinizden emin değilseniz lütfen yavru kedi için süt anne aramaya devam edin. aşağıda anlatacağım adımlar anne kedinin yavrusunu yalayarak yaptığı şeylerdir. bu yüzden benzer bir doku için nemli pamuk kullanmanız gerekiyor.

3 haftadan küçük yavrular için besleme ve tuvalet rehberi:

1. ilk olarak yavruyu haftasına göre 2-6 saat aralıklarla beslemek gerekir. uykudan yeni uyanmışsa önce biraz oynaşın, parmağınızı yüzünde hafifçe gezdirin, çapak varsa ıslak pamukla masaj yapın ki gözlerini acımadan açabilsin (yavru kediler gözlerini 7-12. günler arasında açar, öncesinde tamamen zar ile kapalıdır). yavrunun uykusundan uyandığından tam eminsek biberondan veya şırıngadan mamayı reddedene kadar besleyebiliriz.

1 haftalık yavru kediler 2-4 saatte bir yaklaşık 4-5 ml olacak şekilde, annesiz kediler için tamamlayıcı mama sütü veya laktozsuz inek sütüyle beslenir. anne sütü tozuna erişiminiz yoksa kullanacağınız süt mutlaka laktozsuz olmalıdır çünkü yavru kediler laktozu sindiremez ve sindirim sistemi sorunları onu ölüme kadar götürebilir. besin değerini artırmak için laktozsuz süte biraz yumurta sarısı ekleyip iyice çözünmesini sağlayabilirsiniz. 2 haftalık yavrular için besleme sıklığı 4-6 saate, miktarı ise 8-10 ml'e çıkarılabilir. 3. haftasında da besleme sıklığı aynı olmalı miktar ise biraz artırılmalıdır. yavrunun doyduğuna dair sinyal göbüşünde oluşacak hafif bir şişliktir. bu mama vermeyi kes anlamına gelir. her zaman bu ml miktarlarına uymak zorunda değilsiniz.

2. yavrumuz doyduktan sonra yüzüne bulaşmış mama artıkları silinir. çiş yaptırma aşamasına geçilir. yavru kediler her beslemeden sonra çişini yaparlar. beslemeden sonra yavru ister elde ister bir kağıt havluda (elinizde olması kontrolü kolaylaştırır) sırt üstü yatırılır. bazıları bundan çok rahatsız olur, sırt üstü durmaktan hoşlanmayan yavruları yan da yatırabilirsiniz. önce mamanın göğsüne kaçmış olma ihtimaline karşın nemli pamuk veya parmak ile göğse masaj yapılır. daha sonra karın altından genitale kadar tek yönde hareketlerle yavaş yavaş genital kasları harekete geçirilir. nemli pamukla yavrunun genitaline yumuşak dokunuşlarla biraz masaj yaptığınızda çişini yapmaya başlar. şeffaf veya sarımsı çişi damla damla akıtır, pamuğunuz çiş ile fazla ıslandığında yenisini almanızı ve onla devam etmenizi öneririm. yavru haftasına göre 6-18 damlaya yakın çiş çıkarır. çişi bittiğinde yeni nemli pamukla genital silinir ve son adım olan kakaya geçilir.

3. yavrulara kaka yaptırmak biraz sabır ister. önce göğüs altından genitale ve anüse kadar yavaş hareketlerle parmakla veya pamukla dairesel masaj veya genitale doğru hareketlerle masaj yapılır. bunu 1-2 dakika sürdürmeniz gerekir. ardından yavrunun anüsünü uyarmanız ve eğer varsa kakasını çıkarmasını sağlamanız gerekir. nemli pamuk ile yan veya karın üstü tutulan yavrunun anüsüne dairesel masaj yapılır. birkaç dakika devam edilir. kaka bazen bu süreçte turuncu sarı macun kıvamında çıkarılır. eğer çıkarmaya başladığını fark ettiyseniz masajı durdurmayın ve anüsün karın tarafındaki bölgesinden anüse doğru masaja devam edin. bittiğinde poposundaki kakayı silin. bebekler için ıslak mendiller ile yavrunun genitalini ve poposunu temizleyin, ardından kurulayın. yavru her masajda ve beslemede kaka yapmayabilir ama çişini yapar. bazen masaj bittikten 5 10 dakika sonra kakasını çıkartabilir. 3 gün kaka yapamayan yavruyu acilen veterinere götürmelisiniz.

besleme ve tuvalete dair bakıma ek olarak, yavruyu tuttuğunuz yerin ısısı önemlidir. 1 aya kadar yavru kediler vücut ısılarını koruyacak metabolizmaya sahip değildir. bu yüzden hava akımı olmayan bir yerde, dibine yumuşak dokuya sahip kumaş veya havlular serilmiş genişçe bir kutu işinizi görür. yavrunun anne sıcaklığına benzer bir sıcaklığa yönelmesi için sıcak su torbası veya sıcak su doldurulmuş bir şişe havluya sarılarak yanına bırakılabilir. şişenin suyunu her beslemede sıcak su ile tekrar değiştirin.

başta da söylediğim gibi, veteriner değilim ve bu benim ilk deneyimim. en iyisini öğrenip uygulamaya çalıştım. hatalı bulduğunuz kısımları bana iletebilirseniz düzeltirim, veya ekleyecekleriniz varsa lütfen bu başlığa entry girmeye devam edin. teşekkürler. miyav.

Toplam entry sayısı: 6

eşcinsel evlilik

prensip olarak bu sozlukte yazmamaya kararliydim, ancak bu konuda bir istisna yapiyorum.

gectigimiz ay icerisinde 4 yildir beraber oldugum erkek arkadasim ile kanada'de gerceklestirdigim evlilik.

her seyden once bir insan hakkidir. ancak evliligim halen vatandasi oldugum ulkede gecerli degil.

her ne kadar donmeye niyetim olmasa dakarsilastirma amacli hem ablam hem ben kanada vatandaslari ile evliyiz, ablam karsi cinseten biriyle evli:

1. ablamin esi ablamla beraber turkiye'de yasama hakkina sahip, benim esim ancak turist olarak 6 ay kalabiliyor.
2. ablam tc makamlarinda(kimlik-pasaport) esinin soyadini kendi soyadiyla beraber kullaniyor. ben kanada makamlarinda esimin soyadini kullansam da turk makamlari evliligimi gecersiz saydigi icin turkiye kimliklerimde ismim kanada kimlirimden farkli.
3. ablamin esi ablamin turkiye'deki mal varliginin mirascisi iken, benim esim benim varligimin mirascisi degil.

kisacasi evet evlendim, ama turkiye evliligim gecersiz.

istanbul

güzel. hatta büyüleyici. çekici. zehirli zeki ve yakışıklı bir erkek arkadaş gibi. kendine aşık eden. kaprisli. eline geçirdiği her fırsatta ağzına sıçan. bütün o yakışıklılığa rağmen hayatı sana zindan eden. 2006'da terk ettim doğup birlekte büyüdüğüm aşkımı. dayanamadım 2010'da salya sümük dizlerimin üstünde geri döndüm. ne demişler eski işe ve eski sevgiliye asla dönme demiş bir bilge kişi. dinleyeceğime burun sürterek öğrendiğim gerçeklerden. bu defa nefret ettim sevgili olarak. benden faydalanmasından. bütün enerjimi emmesinden. bu kadar çekici ve karşı konulmaz bir adam olsa da bu defa irademe güvendim ve tekrar terk ettim. hayatımda verdiğim en doğru kararlardan.

ilişkimiz artık fuck body seviyesinde. vaktim olduğunda gidiyorum. doyasıya sikişiyoruz. etinden sütünden faydalanıyorum. kahvaltımı galata'da koşuşturan vapurlara karşı yapıp üstüne galata köprüsü mısır çarşısı cağoğlu küçük ayasofya'yı adımlayıp kulağı ters taraftan gösterek vardığım set üstünde çayımı yudumlayıp vapurla kadıköy'e geçerken yunuslarla selamlaşıp martıları beslemek... üstüne adalar'da pedal basarken terleyip denizde serinlemek. sonra motorla tıngıt mıngır kabataş'a akşama despina'da kadehleri tokuşturup feneri araf'ta söndürmek. sonra sabaha karşı biraları kapıp fındıklı parkında güneşi karşılamak. arkasından sabahın serınınde ortaköy'e adımalyıp kahvaltı.

işte istanbul'u böyle yaşarsan güzel di mi? ama monotonlaşıp. trafiğine mi takıldın sabah-akşam. efendim metrobüs denen insan konservesinde çile mi doldurdun? olmayacak kurnik gibi bir daireye mi tepiştin? hiç gerek yok bebeğim. terk et ve arada gel. bir güzel sikiş. o senden değil bebeğim sen ondan faydalan.

eşcinsel evlilik

prensip olarak bu sozlukte yazmamaya kararliydim, ancak bu konuda bir istisna yapiyorum.

gectigimiz ay icerisinde 4 yildir beraber oldugum erkek arkadasim ile kanada'de gerceklestirdigim evlilik.

her seyden once bir insan hakkidir. ancak evliligim halen vatandasi oldugum ulkede gecerli degil.

her ne kadar donmeye niyetim olmasa dakarsilastirma amacli hem ablam hem ben kanada vatandaslari ile evliyiz, ablam karsi cinseten biriyle evli:

1. ablamin esi ablamla beraber turkiye'de yasama hakkina sahip, benim esim ancak turist olarak 6 ay kalabiliyor.
2. ablam tc makamlarinda(kimlik-pasaport) esinin soyadini kendi soyadiyla beraber kullaniyor. ben kanada makamlarinda esimin soyadini kullansam da turk makamlari evliligimi gecersiz saydigi icin turkiye kimliklerimde ismim kanada kimlirimden farkli.
3. ablamin esi ablamin turkiye'deki mal varliginin mirascisi iken, benim esim benim varligimin mirascisi degil.

kisacasi evet evlendim, ama turkiye evliligim gecersiz.

istanbul

güzel. hatta büyüleyici. çekici. zehirli zeki ve yakışıklı bir erkek arkadaş gibi. kendine aşık eden. kaprisli. eline geçirdiği her fırsatta ağzına sıçan. bütün o yakışıklılığa rağmen hayatı sana zindan eden. 2006'da terk ettim doğup birlekte büyüdüğüm aşkımı. dayanamadım 2010'da salya sümük dizlerimin üstünde geri döndüm. ne demişler eski işe ve eski sevgiliye asla dönme demiş bir bilge kişi. dinleyeceğime burun sürterek öğrendiğim gerçeklerden. bu defa nefret ettim sevgili olarak. benden faydalanmasından. bütün enerjimi emmesinden. bu kadar çekici ve karşı konulmaz bir adam olsa da bu defa irademe güvendim ve tekrar terk ettim. hayatımda verdiğim en doğru kararlardan.

ilişkimiz artık fuck body seviyesinde. vaktim olduğunda gidiyorum. doyasıya sikişiyoruz. etinden sütünden faydalanıyorum. kahvaltımı galata'da koşuşturan vapurlara karşı yapıp üstüne galata köprüsü mısır çarşısı cağoğlu küçük ayasofya'yı adımlayıp kulağı ters taraftan gösterek vardığım set üstünde çayımı yudumlayıp vapurla kadıköy'e geçerken yunuslarla selamlaşıp martıları beslemek... üstüne adalar'da pedal basarken terleyip denizde serinlemek. sonra motorla tıngıt mıngır kabataş'a akşama despina'da kadehleri tokuşturup feneri araf'ta söndürmek. sonra sabaha karşı biraları kapıp fındıklı parkında güneşi karşılamak. arkasından sabahın serınınde ortaköy'e adımalyıp kahvaltı.

işte istanbul'u böyle yaşarsan güzel di mi? ama monotonlaşıp. trafiğine mi takıldın sabah-akşam. efendim metrobüs denen insan konservesinde çile mi doldurdun? olmayacak kurnik gibi bir daireye mi tepiştin? hiç gerek yok bebeğim. terk et ve arada gel. bir güzel sikiş. o senden değil bebeğim sen ondan faydalan.

eşcinsel evlilik

prensip olarak bu sozlukte yazmamaya kararliydim, ancak bu konuda bir istisna yapiyorum.

gectigimiz ay icerisinde 4 yildir beraber oldugum erkek arkadasim ile kanada'de gerceklestirdigim evlilik.

her seyden once bir insan hakkidir. ancak evliligim halen vatandasi oldugum ulkede gecerli degil.

her ne kadar donmeye niyetim olmasa dakarsilastirma amacli hem ablam hem ben kanada vatandaslari ile evliyiz, ablam karsi cinseten biriyle evli:

1. ablamin esi ablamla beraber turkiye'de yasama hakkina sahip, benim esim ancak turist olarak 6 ay kalabiliyor.
2. ablam tc makamlarinda(kimlik-pasaport) esinin soyadini kendi soyadiyla beraber kullaniyor. ben kanada makamlarinda esimin soyadini kullansam da turk makamlari evliligimi gecersiz saydigi icin turkiye kimliklerimde ismim kanada kimlirimden farkli.
3. ablamin esi ablamin turkiye'deki mal varliginin mirascisi iken, benim esim benim varligimin mirascisi degil.

kisacasi evet evlendim, ama turkiye evliligim gecersiz.

ayı sözlük kanada tayfası

her ne kadar artik burada yazmasam da, 1.5 yildir icinde oldugum tayfa. kosede dursun, etobicoke'dan sevgiler.