genç eşcinsellere tavsiyeler

genç olun; sevgili edineceğim diye kendinizden çok büyük birini bulup gözüne girmek için olgun ve oturaklı kalıba sokmayın kendinizi yani.
hata yapın.
empatinizi yüksek tutun.
satranç öğrenin. hayat satranç gibidir. şahı kurtaracağım derken kıçınıza fil kaçar haberiniz olmaz.
dil öğrenin.
üniversiteyi doğru yaşta bitirin.
yukarıda saydığım bana ait olan hataları siz yapmayın..
bu arada hata yapın derken; canınıza kastetmeyin sağlığınıza dikkat edin.
eşcinsel kimliğinizden ötürü eşcinsellikle ilgili her şeyden siz sorumlu tutulacaksınız. toplum sizin yaptıklarınızı kapalı kapılar arkasında yapsa da faturayı görünür olan size kesecektir. o nedenle kimliğinizle ve kendinizle barışın ve başkaları için yaşamaktan, doğru görünmeye çalışmaktan vazgeçin.
kibirli olma
önce kendini sev
çok ufak yaşta başlama bir şeyleri yaşamaya ( yaşanınca tükenir bilirsin sende tükenirsin )
illaki biriyle gönül ilişkin olcak sabret
insanlara çok fazla güvenme
geleceğini planla ona göre hareket et
geçmişi unut/affet değiştiremezsin anıp canını yakma
kondom kullan sınırlarını zorlama
yüzünü görmediğin insanlarla buluşup tenha yerlere gitme
vücudunuza iyi bakın şu an bana bir şey olmaz kafasında yaşıyor olabilirsiniz ama o vücut yaşlanınca da size lazım olacak.düzenli spor yapın , sağlıklı beslenin, korunun ve stresten uzak durmaya çalışın.
sevişin olum bol bol sevişin yakında sevişmeye de kota koyacaklar. vaktiniz varken günde en az 5 posta sevişin. asfadsfdaf.
ilişkilerinizde yaşadığıınız kötü anları anlatarak yeni girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmeye çalışmayınız. ayrıca her ciddi ilişkinizi de ulu orta her ortamda anlatmayınız. yine de anlatmayı seçtiyseniz eğer size tavsiye verecek olan sizden daha tecrübeli ve iyi niyetli arkadaşlarınıza, onları kıracak boyutta ve seviyesizlikte cevaplar vermeyiniz. zira bu kişiler sizi ve sizin içinde bulunduğunuz durumu ciddiye alarak iyi niyetleriyle tavsiye vermişlerse onları dinleyiniz. onlara çemkirerek, sen ne bilirsin ki edalarıyla höykürerek bir yere varamazsınız. eğer bunu yaptıysanız insanlar sizin zaten yollu olduğunuz düşünerek bir daha muhattap dahi olmazlar ve siz kaybedersiniz. madem bu kadar ukala ve bilmişsiniz, ilişkilerinizi kendi içinizde de pekala kimseye anlatmadan da yaşayabilirsiniz.
ha çok mu anlatmak istiyorsunuz bunun için başka mecralar da mevcut gidip oralarda da siftinebilirsiniz.
ya da hiç bir şey sizi kesmiyorsa gidin başka biriyle sevişin. çivi çiviyi söker yavrucum. aşk meşk işleri zırvalıktan ibarettir. kendinizi çok kaptırmayınız.
ayy bu gençler... neyse öğrenecekler işte ne tavsiye vermek için uğraşıyonuz bunlara be. parmak kaslarınıza yazık. bak benimkine de yazık oldu adsfadsfdas.
ben genç bir eşcinsel olarak akranlarıma tek bir tavsiye vereceğim çünkü en çok dikkatimi çeken konu bu. lütfen aynı fabrikadan çıkmış gibi davranmayın. konuşma tarzlarınız bile birbirine çok benziyor, vurgular, kelime kullanımları... ve bunu yaparken içten yapmadığınız çok belli. orjinal olmak kimseye bir şey kaybettirmez.
kendim gibi olan genç akranlarıma tavsiye, tamam tavşan misali bir ortama ayak basmış bulunmaktayız onların çiftleşmesi kadar hızlı bir alemin içine girdik büyüsüne kapılmayın lütfen korunun.
üç tavsiye
1)korunun
2)kasmayin,hayat üzülmek için fazla kısa
3)bir kac kişiye açılın,en azından bir iki kişi size gerekirse destek olabilsin
tenha yerlerde koli kesmeyin kestirmeyin... sonu hazin sonla bitiyor... demedi demeyin... #ucnokta
gençken olgunlara, olgunken gençlere yönel
kitap okuyun. ingilizce film, dizi, çizgi film falan izleyin. ingilizce alt yazılı anime izleyin. bol bol hazır noodle yeyin. sık sık rol model değiştirin.

lisedeyseniz daha cesur davranmaya çalışın. önce aileniz sonra toplumun tamamı sizin köpeğinizdir. evden kaçın demiyorum tabii. ileride, siz yaşlandıkça daha az gerekli bulacağınız korku ve kaygıların gözünüzde büyümesine izin vermeyin. gey olduğunuzu, eşcinsel olduğunuzu, homoseksüel olduğunuzu çeşitli yönleriyle belli edin.
siz belli etmeseniz de zaten belli olan bir şeyi "onur/gurur" kılıflarıyla saklayıp babanızı mutlu edemezsiniz. siz neye inanırsanız inanın, bir hayatınız var. masallarla avunmayın, bu dünya sizin istediğiniz şekilde işlemez, yürümez de.
çok düşünmeyin, şair olmayın, okuduğunuz okula "ileride şu işte çalışmam lazım" diyerek gidin. alkol, sigara gibi uyuşturucularla tembelliğe kapılmayın. başkalarının sizden daha değersiz olduğunu onlara kabul ettirmeye çalışmayın. arkadaşlarınıza çok güvenmeyin. bırakın onlar havlasın. meyve suyu için.
ırkçılık, cinsiyetçilik yapmayın. sübyancı olmayın. nefrete karşı duyarsızlaşın, gülümsemekten, mutlu olmaktan utanmayın.
hastalıklar çok yaygın. bu konuda çok dikkatli olmak gerekiyor.

2 tipten uzak durun: tanışma uygulamalarında 7/24 gördüğünüz kişiler ile oldukça hoş kişiler. ilk tip için geçerli olmayabilir ama ikinci tip için düşüncem şudur: “bazen güzel bir elmayı herkes ellemiş olur”. her iki tipin ciddi ölçüde hiv taşıyıcısı olduğunu düşünürüm.

ilişkide bir evre oluyor, siz prezervatif takarken diyor ki “takma, bana güvenmiyor musun?”. bunun kadar saçma birşey yok, illaki korunun. karşınızdakini de riske atmamış oluyorsunuz böylece. ve ayrıca başınız da ağrımaz. ama nedense ilişkide artık tekeşliliğe geçildiği aşamada bu yönde bir güven sorgulaması olur. bazen de prezervatif içindeki geciktiriciden dolayı sönen penisinizi gören partner sizden takmadan sevişmenizi ister. özellikle de genç kişilerin kendilerine nelerin yapılmasına izin verdiğini görmek beni çok şaşırtıyor.

biriyle sevişmeden önce herhangi bir hastalığınız varsa, mutlaka söyleyin. ve ondaki durumu da sorun. hiv+ olan kişiler belli bir zamana kadar hastalığını saklıyor. çünkü gay ortamı çok küçük ve kendi durumları yayılırsa diye çok korkuyorlar. hiv taşıyıcısı olduğundan şüphelendiğiniz biriyle seviştiyseniz de, seks sonrası 2 gün oldukça kritik. yanlış bilmiyorsam, virüs vücuttan bir ilaçla atılabiliyor bu sürede. hiv mevzusu beni çok korkutur. bence seks öncesinde herşey konuşulmalı, kimsenin kimseye bile bile kötülük yapmaya hakkı yok.

hepatit b aşısı olun, 3 aşamalıdır ve tüm aşılar yaklaşık 6 ay içinde biter. şu aralar, suriyelilerden dolayı çok yaygınlaştı deniyor. hepatit a da yaptırabilirsiniz, rimming yapıyorsanız risk altında olabilirsiniz çünkü.

hiv’den daha tehlikeli olan şey bence hpv. bunun için sevişeceğiniz kişinin vücudunu görün, özellikle genital bölgedeki siğillerden kurtuluş çok zor deniyor.
eşcinsel değilim ama genel anlamda şöyle bir tavsiye vereyim: kendinize denk ya da sizden çok az düşük, çok az yüksek statüye sahip biriyle olun. maddi olanaklarınız da neredeyse denk olsun. aşk tek başına yeterli değildir.