genç eşcinsellere tavsiyeler

genç olun; sevgili edineceğim diye kendinizden çok büyük birini bulup gözüne girmek için olgun ve oturaklı kalıba sokmayın kendinizi yani.
hata yapın.
empatinizi yüksek tutun.
satranç öğrenin. hayat satranç gibidir. şahı kurtaracağım derken kıçınıza fil kaçar haberiniz olmaz.
dil öğrenin.
üniversiteyi doğru yaşta bitirin.
yukarıda saydığım bana ait olan hataları siz yapmayın..
bu arada hata yapın derken; canınıza kastetmeyin sağlığınıza dikkat edin.
eşcinsel kimliğinizden ötürü eşcinsellikle ilgili her şeyden siz sorumlu tutulacaksınız. toplum sizin yaptıklarınızı kapalı kapılar arkasında yapsa da faturayı görünür olan size kesecektir. o nedenle kimliğinizle ve kendinizle barışın ve başkaları için yaşamaktan, doğru görünmeye çalışmaktan vazgeçin.
milletin sevgilisine yavşamayın len.
kibirli olma
önce kendini sev
çok ufak yaşta başlama bir şeyleri yaşamaya ( yaşanınca tükenir bilirsin sende tükenirsin )
illaki biriyle gönül ilişkin olcak sabret
insanlara çok fazla güvenme
geleceğini planla ona göre hareket et
geçmişi unut/affet değiştiremezsin anıp canını yakma
kondom kullan sınırlarını zorlama
yüzünü görmediğin insanlarla buluşup tenha yerlere gitme
vücudunuza iyi bakın şu an bana bir şey olmaz kafasında yaşıyor olabilirsiniz ama o vücut yaşlanınca da size lazım olacak.düzenli spor yapın , sağlıklı beslenin, korunun ve stresten uzak durmaya çalışın.
sevişin olum bol bol sevişin yakında sevişmeye de kota koyacaklar. vaktiniz varken günde en az 5 posta sevişin. asfadsfdaf.
ysb223 kardeş kaç yaşındasın sen? boyle zorla ya da çocukça hareketlerle birini kazanacağını mi düşünüyorsun? bilsen karsidakine bu tavırlarla ne kadar itici görünüyorsun emin ol utanirsin yaptığından. seni kotulemiyorum tecrübesiz olabilirsin. biraz da başlıkla paralel olarak sana bi kaç tavsiye vereyim.

içinde yaşadığın acı birilerine dokunur hissi yanıltıcı bir his kesinlikle umrunda olmuyordur. yoksa kimse fantezi olsun diye böyle bir şeyi yaşatmaz .

birine aşırı bağımlı hissediyorsan kendini direk yalvarma moduna geçme. hayatını sorgular biraz. bu hisler genelde boşlukta olduğun zamanlar geliyor ya da bir sürü şey. hepsini görmezden gelip tek bi nedene bagliyorsun.


insanlar an'a odaklı olabilir, yaşadığın anda acı çekiyorsan bu durumu unursama demiyorum ama yarın öbürgün ne kadar boş bir şeye üzüldüğünü farkedeceginin bilincinde olup ta üzül. şayet bileğini de kesersin beşinci kattan da atlarsin.

şunu da bilmeni isterim en sevdiğin insan bile olsa sana iki adım atti mi kendin farkında olmadan üç adım geri kacarsin. insanoğlu hayatında macera olmadan duramiyor. kaldı ki iki günlük tanistigin birine böyle yaklasman değerini düşürmekten ve itici durama sokmaktan başka ise yaramaz.


gay camiası bazı konularda çok hassastır. görüştüğü kişi güvenilir olacak, ağır başlı olacak, yersiz aramicak , sıkmicak bunaltmicak. bunlardan birini sezdirirsen eğer yapacağı tek şey senden kaçmak olacak.

hayata geniş çerçeveden bakmaya çalış. kimsenin hayatı başkasına adicak kadar ucuz değildir.umarım en kısa zamanda kurtulursun bu saplantidan.
insanlar kendi kafasina gore "tavsiye" veya dalga gecmeyi cok seviyorlar. yasiniz olmus 38 , 18 inizde gibi davranacaginiza 38 olunuz lutfen. onun ustundeki arkadas ise sacma sapan trollumsu yorumlar yaparak tavsiye verdigini dusunmus. eksi kotam doldugu icin eksisini yarim verecegim. onun disinda ben cocuk gibi davranmadim sadece gercekten onem ve deger verdigim icin bu kadar uzuldum, gercekten sevdigim icin, ki ben bir adim atsa niye uc adim geri atayim ki? tanimadan insanlari yargilamak ne kadar kolay. ayrica gay diye de insan degilmis gibi muamele yapmayiniz, ha gay ha hetero , insaniz hepimiz en basta, yok gay camiasi yok sey camiasi. peh peh peh...
ilişkilerinizde yaşadığıınız kötü anları anlatarak yeni girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmeye çalışmayınız. ayrıca her ciddi ilişkinizi de ulu orta her ortamda anlatmayınız. yine de anlatmayı seçtiyseniz eğer size tavsiye verecek olan sizden daha tecrübeli ve iyi niyetli arkadaşlarınıza, onları kıracak boyutta ve seviyesizlikte cevaplar vermeyiniz. zira bu kişiler sizi ve sizin içinde bulunduğunuz durumu ciddiye alarak iyi niyetleriyle tavsiye vermişlerse onları dinleyiniz. onlara çemkirerek, sen ne bilirsin ki edalarıyla höykürerek bir yere varamazsınız. eğer bunu yaptıysanız insanlar sizin zaten yollu olduğunuz düşünerek bir daha muhattap dahi olmazlar ve siz kaybedersiniz. madem bu kadar ukala ve bilmişsiniz, ilişkilerinizi kendi içinizde de pekala kimseye anlatmadan da yaşayabilirsiniz.
ha çok mu anlatmak istiyorsunuz bunun için başka mecralar da mevcut gidip oralarda da siftinebilirsiniz.
ya da hiç bir şey sizi kesmiyorsa gidin başka biriyle sevişin. çivi çiviyi söker yavrucum. aşk meşk işleri zırvalıktan ibarettir. kendinizi çok kaptırmayınız.
ayy bu gençler... neyse öğrenecekler işte ne tavsiye vermek için uğraşıyonuz bunlara be. parmak kaslarınıza yazık. bak benimkine de yazık oldu adsfadsfdas.