çözüm süreci

iflas eden süreç... terör örgütü bu süreçten güçlenerek çıkarken devlet meydanı bu gruba teslim etmiş zayıflayan ya da zaten yok olan devlet otoritesinin yerine terör örgütü ve yandaşları kendi adlarına silah stoklamalarıyla bölgede kendine güvenen bir yapıya dönüşmüştür.
bir bok olmayan süreç.pkk bu arada iyice güçlenip silah biriktirdi.hükümet çatışma olmadığı için diğer kürtlerin oyunu aldı.her iki tarafta kazandı aslında.şimdi iki tarafta birbilerine gücünü göstermeye çalışıyor.olan iki halkın zavallı çocuklarına oluyor.ölen gençler birilerinin gücü uğruna ölüyorlar.pkkliler dersim şehir merkezine saldıracak kadar kafayı sıyırmışlar artık.izledim görüntüyü daha silah tutmasını bilmiyor gidip 300 polisin olduğu yere saldırıyor.sonucuda belli zaten ölüyor.askerlese ayrı acı zaten.hadi pkkli gönüllü gidiyor onlar gönülsüz zorla götürülüp dağlıca gibi ölümün kesin olduğu yere bırakılıyor.
allah belalalrını versin ne diyelim ölenlere sebep olanlardan.mecliste veya kandilin yüksek mertebesinde olanlara bişey olmaz çocuklarıda olmaz.ölen fakirin çocuğu.
pkkyı hdpyi akpyi güçlendiren, al gülüm ver gülüm diyen bir süreçtir. başka da bir şey değildir.
buna benzer olmayan ama öyleymiş gibi aksedilen diğer bir adıyla da barış sürecidir.

küs müydük cidden?
süreç sonlandırıldığından beri ölenlerin haddi hesabı yok. en son hdp vekillerinin eş başkanlarla beraber tutuklanmasından sonra ölümler artarak da devam ediyor. siyasiler de milletin çocuklarına gerekirse ölmekten tereddüt etmeyeceksiniz diyebiliyorlar. milletin 20 yaşında çocukları neden ölsün lan? neden ölüyor? ırkçılığınızın tek getirisi ölüm oldu, kaos oldu bu ülkeye. 1 hafta içinde 65 kişi hayatını kaybetti. 1 yılda ölenlerin sayısı 500'ü buldu. çözüm üretmek yok, önlem almak yok. tek aldığınız önlem kediniz için. koruma ordularıyla dolaşmak dışında ne yaptınız bu ülkenin insanları için?