cartman2

Durum: 210 - 15 - 3 - 1 - 27.10.2021 21:05

Puan: 2748 - Sözlük Kezbanı

7 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 11

rupaul's drag race

son yıllarda bütün dünyaya yayılan varyasyonlarıyla gönülleri şenlendirmekte olan yarışma. tailand ile başladı uk, canada, holland, avustralya, ispanya diye aldı başını gidiyor.
dizi izlemeyi sevmeyen biri olarak bana çok iyi geldi bu, sezon bittikten sonra yeni sezon gelsin diye 1 sene beklemekten kurtuldum.

bu başlıkta yazdığım önceki entry'de daha ilk sezonu izlememişim falan. sonra ilk sezonu da izledim. sonra çıkan diğer bütün sezonları ve spin-off'ları da izledim. drag u'yu bitirmedim, yalan olmasın, 6 bölüm falan izledim sonra yarım kaldı.

huysuz ölene kadar, "türkiye'ye gelse kesin huysuz sunar" diye hayal ediyordum ama maalesef huysuz da gitti artık bu boktan dünyadan.

bir de bu yarışmanın türkçe incelemesini yapan podcastçi iki lubun arkadaş var, ekşide kendilerini tanıtıyorlar falan, benle alakaları yok ama dinliyorum kerataları, faydam olsun diye linklerini buraya bırakayım, ilgilisi varsa, podcast dinlemeyi, drag race'i ya da iki gey erkeği konuşurken dinlemeyi seven falan varsa buyursun, güncel podcastleri:
https://www.youtube.com/watch?v=zUHqi0Pk...

ayı sözlük itiraf

bir ayarım yok. ya hep ya hiç. keşke kuul olabilsem bu konuda.

"geldin mi aa hoşgeldin" yapabilsem. yok ama ben "niye geldin ki sen şimdi" moduna girerim, daha kesin bir gelme beklerim, kriterlerime uygun hareketler beklerim falan.
gelene can feda, gelmeyene elveda.

burada da herkesin hoşuna gitmek zorunda değilim. nick altıma gelip "eskiden güzel yazıyordu da şimdi bok gibi yazıyo" deyip canımı sıktı geçen gün birisi. ben burada sen okurken zevke gelesin diye yazmıyorum, kendim için yazıyorum. bir de şey demiş, yazdığına göre hâlâ umut var falan. senin umudunu sikiyim. yeni halimi sevmiyorsan siktir git 10 sene önce yazdıklarımı oku tekrar tekrar, diğ mi ama?

şokopop

okan'a konuk oldu geçen. sevimli bir adam, sarılma güdülerimi tetikledi

eşcinsel erkeklerle sadece moda ve makyaj konuşulabilmesi

her genelleme gibi yanlış. eşcinselim, moda ve makyaj konularında konuşacak bir bilgim yok. futbol da yok gerçi. müzik, oyun, bilim falan konuşsak?

yeni tanışılan gaye hetero olduğunu söylemek

götü başı ayrı oynamanın bir çeşiti.

hoşlanılan erkeğin motor çıkması

dating applerinde dolaşırken karşılaşılan kişilerden hangilerinin her hafta yeni yeni insanlarla görüştüğü belli değil, öyle bir sevgili istemiyorum, ya da bunu gözümün içine sokmamalı en azından fotoğraflarla falan

yazarların şu anki ruh halleri

fena değil. iş yerinde vakit geçiriyorum. eve gitmek istiyorum bir an önce. eve gideyim kafam güzel olsun bir an önce yarın olsun da hafta sonuna girelim. haftasonu bol bol oyun oynayacağım.

yalnızlıktan sürekli şikayetçi olup elindeki fırsatları tepen mal

mal kısmı hariç ben biraz böyleyim. kolay beğenmiyorum. beğenmediğim şey için çaba harcamak da içimden gelmiyor.

hornet

bazı insanlar bu uygulamayı götlerini kaldırtmak için kullanıyor anlaşılan. eskiden de böyle miydi hatırlamıyorum. bu ortamdan bana ekmek çıkmıyor. bir sürü sert erkek ve bir sürü prenses var burada. ikisinin arası veya ikisi dışında bir şey olamıyorsun, kabul etmiyorlar, dağarcıklarında öyle bir insan tipi, öyle bir karşılık yok. yani ne istemediklerini iyi biliyorlar diyelim.

reddedilmek canımı sıktığı için kimseye yazmıyorum, bana yazanlara dönüş yapıyorum ama bu sefer onlar dönüşüme dönüş yapmıyor. nasıl bir muamele bekliyorlar acaba şans vermek için. çözemedim.

intihar etmemem için bir sebep söyle

intihar etmesen de sonunda öleceksin. hayattayken yaşamaya bak. önceki entrynin aynısı oldu bu da. sabret

i doser

bir çeşit binual beats programı. ben de denemiştim. sanki plasebo etkisi bu. gerçekten işe yaradığını sanmıyorum. çünkü bende olmadı.

hornet

şımarıklığı bırakıp eldekileri değerlendirmek adına bana yazan 3 kişiye bugün dönüş yaptığım uygulama. bakalım bu 3 kişiden neler çıkacak, hiç bilmiyorum. bir tanesi 50 yaşlarında tombik bıyıklı, bir tanesi bana tüysüz göt resmini yollayan bir genç, diğeri de 293847 takipçisi olup profil resmi gizli olan tiplerden biri.

eski idealist ve burnu havada halimin en çok bana zarar verdiğini fark ettim. o yüzden artık önüme gelenle sevişeceğim, bakalım. artık elimi sikmekten sıkıldım:)

growlr

bir zamanlar bu uygulama telefonumda yüklüydü. akademisyen bir herifle tanışmıştım. sonra yapmamam gereken bir şey yapıp iki hafta takıldığım eski sevgilimle bunun dedikodusunu yaptık. aktif mi pasif mi diye sormaya beni ikna etti, sözde arkadaşız o sırada. sorsam ters tepeceğini bile bile sordum, kuş kafesten uçtu tabii. neyse, hornet'teki iğrenç ortamdan sıkılıp growlr'a chaser kategorisinden geri dönebilirim, çünkü zaten zayıflar ilgimi çekmiyor fazla

sphynxinator

nick altımda tükürük saçan çomar. kim olduğunu bile bilmiyorum. beyni yerinde olmayabilir.

full aktif

profile yazıldığında "ben normalim siz ibnesiniz" anlamına gelen sikik bir sıfat.

ters ilişki

arka taraftan girilen ilişki biçimi.

ayı sözlükte kimsenin sizi anlamaması

ortada anlaşılacak bir şey yok. o yüzden normal bir durumdur bu anlaşılamamak.
aynı dili konuşan iki insan yok.

yaşlının aktif gencin pasif olması

ataerkinin kılık değiştirmiş şekli.

ayı sözlük yazarlarının şu an yaptıkları

ofiste somurtmuş bir suratla oturuyorum. patrona kızgınım, ya beni kovacak ya da bilmiyorum. kafayı yedim. hiçkimse bana maaş veriyor diye bana değersiz muamelesi yapamaz. kimsenin stres oyuncağı değilim. bunu anlayacak.

onun haricinde iyidir, hornetten yine resimlerimi gizledim. bir görünür yapıp bir gizliyorum. beni nasıl oluyorsa kaçırmayı başarıyor o iğrenç ortam.

profiline aktifim yazanları direkt engellemek

çoğunlukla yaptığım şey. evli çiftlerle ve cross dresserlarla görüşmek isteyenleri de engelliyorum.
  • /
  • 11

alttaki yazara soracaklarım var

dışarı çık hiç gidemediğin yeni mekanlar keşfet. fotoğraf da çek anılar biriksin.

götümde çıban çıktı sanırım nasıl geçer bu meret? adsfadfs.

an

galiba eski türkçede vahşi hayvanları belirtmek için kullanılan bir yapım ekiydi. örneğin yılan, kaplan, aslan, sıçan.

Toplam entry sayısı: 210

rimming

çok keyifli bir deneyim. bu yöntemi uyguladığımda alttan çeşmem açılmıştı, yerde birikmişti. yatağa uzanırken, eğilip, serbestçe duran ürperip titrememeye alışmış deliğine önce parmaklarımı batırdım. mmmh. sonra yalamağa başladım.
benden önce odanın tuvaletine girdiği için olsa gerek (belki de işin tekniğini o yaşa geldiği için bildiğinden) tadı nefisti. iyice emip sömürdüm.
partnerim de çok zevk almıştı bu ön sevişmeden.

(bkz:göt yemek)

ayı sözlük itiraf

bir ayarım yok. ya hep ya hiç. keşke kuul olabilsem bu konuda.

"geldin mi aa hoşgeldin" yapabilsem. yok ama ben "niye geldin ki sen şimdi" moduna girerim, daha kesin bir gelme beklerim, kriterlerime uygun hareketler beklerim falan.
gelene can feda, gelmeyene elveda.

burada da herkesin hoşuna gitmek zorunda değilim. nick altıma gelip "eskiden güzel yazıyordu da şimdi bok gibi yazıyo" deyip canımı sıktı geçen gün birisi. ben burada sen okurken zevke gelesin diye yazmıyorum, kendim için yazıyorum. bir de şey demiş, yazdığına göre hâlâ umut var falan. senin umudunu sikiyim. yeni halimi sevmiyorsan siktir git 10 sene önce yazdıklarımı oku tekrar tekrar, diğ mi ama?

aşırı gizli gaylerden nefret etme sebepleri

çocuk sahibi olmaları, evli olmaları, ne olduklarını bilmemeleri*, toplumun köpeği olmaları, çok fazla anket doldurmaları falan.

divine

john waters'la çektikleri eski siyah beyaz filmleri, kısa filmleri falan bir yerden çıksa da izlesek diye beklediğim sanatçı. pink flamingos'u izlediğimde büyülenmiştim.

ayı sözlük yazarlarına tavsiyeler

yöneticilerle fazla dalaşmayın. arkadaş olamazsanız birbirinizi üzecek şeyler yapabilirsiniz. o noktada karşılıklı iki kişinin birbirinin özel hayatlarını yargılaması/yadırgaması falan başlıyor. kimin haklı olduğunun bir önemi yok. kimse kimsenin yaşamına girmek zorunda değil. bence önemli olan benzer yönlerimiz, bu yönlerin bizi buraya getirmiş olması, burada birbirimizi anlamamız, desteklememiz. bir de on sekiz yaşından büyük olun bir zahmet.

ayı sözlük itiraf

söylemesi biraz gülünç bir şey, çok sıkıcı biriyim sanırım. bugün su içtim. şimdiye kadar bir kez seviştim. bu duruma çok bir anlam yükleyecek değilim, bir kez seviştikten sonra zaten denemiş olmanın verdiği rahatlıkla, bir kez daha aynı şeyi yaşamak için istek duymadım. sevişmek, öyle üzerinde uzun uzun düşünülür diyebileceğim şeylerden olmadı. o heyecanı, deneyimin kendi duygusunu birkaç kez anlatıp bir kenara attıktan sonra tekrar yaşamak düşüncesini aklıma getirmedim değil. öyle anlarda belki bir video izlerken mastürbasyon yapıyorum.

yazı yazmayı, okumayı seviyorum. gerçek şeyleri, gerçek olduğunu düşündüğüm şeyleri, kendi görüşlerimi, düşüncelerimi falan yazmanın yanı sıra, gerçek olmaktan uzak, hikaye gibi ya da kurmaca diyebileceğim şeyleri de yazıyorum.

genç eşcinsellere tavsiyeler

kitap okuyun. ingilizce film, dizi, çizgi film falan izleyin. ingilizce alt yazılı anime izleyin. bol bol hazır noodle yeyin. sık sık rol model değiştirin.

lisedeyseniz daha cesur davranmaya çalışın. önce aileniz sonra toplumun tamamı sizin köpeğinizdir. evden kaçın demiyorum tabii. ileride, siz yaşlandıkça daha az gerekli bulacağınız korku ve kaygıların gözünüzde büyümesine izin vermeyin. gey olduğunuzu, eşcinsel olduğunuzu, homoseksüel olduğunuzu çeşitli yönleriyle belli edin.
siz belli etmeseniz de zaten belli olan bir şeyi "onur/gurur" kılıflarıyla saklayıp babanızı mutlu edemezsiniz. siz neye inanırsanız inanın, bir hayatınız var. masallarla avunmayın, bu dünya sizin istediğiniz şekilde işlemez, yürümez de.
çok düşünmeyin, şair olmayın, okuduğunuz okula "ileride şu işte çalışmam lazım" diyerek gidin. alkol, sigara gibi uyuşturucularla tembelliğe kapılmayın. başkalarının sizden daha değersiz olduğunu onlara kabul ettirmeye çalışmayın. arkadaşlarınıza çok güvenmeyin. bırakın onlar havlasın. meyve suyu için.
ırkçılık, cinsiyetçilik yapmayın. sübyancı olmayın. nefrete karşı duyarsızlaşın, gülümsemekten, mutlu olmaktan utanmayın.

sphynxinator

nick altımda tükürük saçan çomar. kim olduğunu bile bilmiyorum. beyni yerinde olmayabilir.

divine

john waters'la çektikleri eski siyah beyaz filmleri, kısa filmleri falan bir yerden çıksa da izlesek diye beklediğim sanatçı. pink flamingos'u izlediğimde büyülenmiştim.

ayı sözlük yazarlarının burçları

uludağ sözlük

eskiden beri yazdığım bir sözlük.
şimdilerde ise nostalji olsun diye ara sıra uğrayıp belki bir-iki şey yazdığım bir sözlük oldu.

ayı sözlük itiraf

tavuk büzüğü ile ayı ayağı arasındaki fark üzerine düşünüyorum. şişman olmadığım aklıma geliyor. saç boyası reklamı izlerken daha ırkçıyım.
dün otobüste yanıma oturdu. nefsimi tuttum. sonra dayadı.
oh ne güzeldi. gözlerim kapalıydı. sürtündükçe yumuşadı.

grindr

şimdi düşününce yasaklanması aslında iyi olmuştu. bu uygulamayı keşfeden ülke insanları fotoğrafsız profille, fotoğrafını oraya koymaktan korkmayan gençlere falan sürekli rahatsız edici, taciz içeren, hakaret içeren mesajlar atıyordu.
hornet bu durumun önüne geçti sanırım. ne istediğinizi profilinize açık seçik yazsanız bile, yok rol yok arayış yok bilmem ne diye aslında aynı şeyi anlatan yeni sözcükler uydurup birbirlerine sorarak karşılarındaki kişiden istediklerini alabileceklerini sanan biraz aptal insanlara "senle ilgilenmiyorum" deyince küfürler hemen başlıyordu. insanları istediğim kıstaslarla bloklama özgürlüğüm neyse ki var. fakat iyi çalışan bir raporlama sistemi de lazım. ban yemeleri için falan, moderatörlere gönderip inceletmek için.

en çok istediğim şey de bu gibi uygulamalarda resim yüklemeden etrafa bakan kişilere görünmemeyi sağlayacak bir opsiyon, bir seçenek. bunların yarısından çoğu hetero sapıklar olup aralarında türlü pislikler bulunabilir.
en çok istediğim ikinci şey de kendi yüz resmini profiline koyduğu belli olan kişilerin, mesela yüz resmi yerine sigara paketi resmi, ya da ne bileyim karikatür falan koyan kişileri bir gruba flag'leyebilmesi. o işi yapay zekayla falan halletmek daha zor olur.
hadi yüz resmi olmasın da göbek resmi, ayak resmi olsun diyecekler de var, onlara da ayrı gruplama çıksın. isteyen istediğini, ilgilenen ilgilendiğini bulsun. diye düşünüyorum.

ayı sözlük'te ayı olmayan yazarların dışlanması

ben dışlamadım, dışlayanı da görmedim henüz.
(bkz:chaser)
(bkz:cub)
(bkz:butch)
(bkz:lezbiyen)
bir de trans bireyler var. onlar kendilerine ayı diyemez mi? burası hayvanat bahçesi kafesiyse...

ille de "kendi adına konuş" diye düşünenlere düşüncemi söylemem lazımmış gibi anlatayım bir de. burası "ayı/bear" temalı olabilir. yalnız gerçekten "ayı" olanlar girsin dersek, aynı mantıkla buranın porno sitesi olduğunu da düşünebiliriz. e ayı sevenler de girsin madem, dediğin zaman da kendin gibi olmayan*, ama aynı senin gibi toplumda dışlanan cinsel yönelimdeki/oluştaki/durumdaki insanları dışlamış sayılırsın. o sebeple kadını, erkeği ayırmadan her tür ibne olarak birbirimize destek çıkmak gerektiği düşüncesinin yeni bulunmuş bir şey olduğunu sanmıyorum.
ayı ağırlıklı bir sözlük olduğu gerçeğinin yadsınamayacağı gibi konuşmalar yapacak olsam burayı lezbiyenler basar zaten. ki varlar da, görmezden gelmiyorum.
peki bu başlığı niye açtık biz diyecek kişilerle düşüncelerimi paylaşmak için yazı yazarken ağırlık olarak zayıf*, gey, kıllı bir erkek olduğumu da hatırlatmam gerekirmiş. öyle dedin.

benden söz açmışken, ha benim de dışladıklarım olur. ama onları tüm sözlüğe kural diye getirecek halim yok. herkesle sevişecek halim de yok. biseksüelleri sevmiyorum. evli erkekleri sevmiyorum. heteroları sevmiyorum.
yaş olarak genç geyleri hele hiç sevmiyorum.

kedi kokusu

kitap kokusu, kahve kokusu, ter kokusu, çiş kokusu, odunlu parfüm kokusu, ekşi koku, sigara kokusu, meşrubat kokusu, ayak kokusu, ağız kokusu, balık kokusu, yağmur kokusu, çamur kokusu, deniz taşı kokusu, yanık saç kokusu, soba bacası kokusu, çürük meyve kokusu, helyum kokusu, osuruk kokusu, çatapat kokusu, ten kokusu, mürekkep kokusu, badana kokusu, yeni yıkanmış yastık kılıfı kokusu,