pollyannahavetodie

Durum: 46 - 0 - 0 - 0 - 06.03.2019 16:46

Puan: 892 - Sözlük Kezbanı

1 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

:D
  • /
  • 3

aids'e yol açan virüsten kurtulan ikinci kişi

henüz kurtulduğu kesin olmayan ama çok büyük bir ihtimalle kurtulduğu söylenen hasta. daha önce sadece bir kişi kurtulabilmiş bu virüsten ve "berlinli hasta" adı ile anılıyormuş.
haberin detayları için: https://tr.sputniknews.com/bilim/2019030...

milliyetçi eşcinsel

(bkz:devlet bahçeli) özellikle son zamanlardaki tutumu öyle olmadığını gösterse de kendisi milliyetçi olduğunu söylüyor. bir de ben oluyorum. canım ülkem canım milletim canım atam

aşk

o kadar çok "hissetiği şeyi aşk zanneden aptal insanlar" minvalinde yorum gördüm ki bunlar yüzünden aslında hiç aşık olmamışım gibi düşünüyorum bazen ama kesin yargıların çok büyük bir çoğunluğu yanlış oluyor bu yüzden sıfır sıkıntı

seninle bir dakika

ne diyorsun ya cidden benimle mi ay dur bir saniye heyecanlandım

türklere özgü ölçü birimleri

çük kadar dersen küçük, yarrak kadar dersen büyük demiş oluyorsun

alttaki yazara soracaklarım var

ilk olarak elementler bileşik oluşturduklarında kendi özelliklerini kaybederler. ikinci olarak da suda merkez atom oksijendir ve merkez atom eğer asalsa (maksimum yükseltgenme basamağına sahipse) yanma tepkimesi gerçekleştirmez. oksijen de su içerisinde 2- yükseltgenme basamağına sahiptir, bu yük oksijenin maksimum yükseltgenme basamağıdır yani burada oksijen yanmaya karşı asaldır.

devlet başkanı, diktatör gibi devlette söz sahibi birisi olmayı ister miydin?

homofobik ve ırkçı tezahürata ceza

dün gece tottenham - chelsea maçında ırkçı ve homofobik tezahürat yapan taraftarın bugün tutuklanması olayıdır. aynı zamanda da 3 yıl futbol maçlarına girişi yasaklanmış ve 965 sterlin (6750 türk lirası) ceza kesilmiş. dilerim bu cezalar yaygınlaşsın.
haberin linki budur: https://www.bbc.com/sport/football/46805...

boyalı dolap

türkçe yazım kurallarına uyulmamış gönderiler paylaşmak nasıl yasak oluyor? bu kısmı anlayamadım. tdk sürekli kuralları güncelliyor ve buna yetişmek gerçekten çok zor, birçok insanın bilmediği sayısız kural var. mesela siyah zeytin ayrı yazılırken yeşilzeytin bitişik yazılır, tekerleklerin havasının kaçmaması için kullanılan malzemenin doğru yazımı sibop değil supaptır ama bunları sokaktan geçen herhangi biri nasıl bilebilir ki? ne yani insanlar bu sitede paylaşım yapmak için dil bilgisi dersi mi alacaklar ki kuralları yazan kişi -galiba sitenin kurucusu- bile sitenin kurallarını belirttiği yazısında birçok noktalama işareti hatası yapmış. geri kalan kuralları ben beğendim, umarım site kurulur ve devamlılık sağlar.

alonebear

doğum günüymüş bugün. kutlu olsun o zaman, nice senelere

üstteki yazar

eğlenceli bir kişiliği varmış gibi görünüyor

bir lgbt sitesinden beklentiler

mini bir blog sitesi tadında olmasını isterdim. hikaye yazmak isteyenin bir seri şekilde hikaye anlattığı, resim çizmek isteyenin resimlerini paylaştığı, fotoğraf çekmekle uğraşanların çektiği fotoğrafları paylaştığı bir site kısacası herkesin kendi hobisinde bir şeyler yaptığı bir site. tartışma odaları olurdu mesela yaratılışçılık ve varoluşçuluk isimli bir odada sadece bu konu hakkında konuşulacak. siyaset odaları olabilir. matematik, biyoloji, tarih odaları süper olur. bilgisayar oyunu geeklerinin bir panosu olacak ve oraya hangi oyunda hangi kullanıcı adı ile oynadıklarını yazacaklar sonra başka o oyunu oynayan biri o kişiyi bulabilir isterlerse beraber oynarlar. kitap kulübü olabilir. bir kitap kararlaştırılır ve kitap okunduktan sonra o grupta o kitap hakkındaki görüşler belirtilir. hatta örneğin bir kitap üç bölümden oluşsun ve üç kişilik bir grup olsun. birinci kişi birinci bölümü okur sonra diğerlerini birinci bölümü anlatır. sonrasında ikinci kişi ikinci bölümü okur ve ikinci bölümü anlatır. hatta ve hatta sitenin ilk açılışında cinsellik yasak bile olabilir. cinsellik, normal ve hayatın içinde olan bir şey olsa da eşcinsel sitelerinde görüyorum ki bu durumlarda "full aktifim diyen hetero abazalar" doluşuyor ve en istemeyeceğim şey. tabi site kemik kitlesini oluşturunca cinsellik serbest olur, özgürlükçüyüüüzz. bir sürü şey geliyor da aklıma başkalarına da bırakayım bir şeyler her şeyi yazmayayım ama bence bir de küresel olmalı sadece türkiye'de olursa çok az bir kitleye ulaşılabilir diye düşünüyorum.

seçim kampanyalarının başlaması

liberal politikaları boş verelim, onlar her zamanki ahlaksızlıklarını yapacaklardır elbette. benim şu anki düşüncem chp gibi seküler ve ilkeleri belirlenmiş kısacası kaşı gözü ayrı oynamayan bir partinin her seçimde laiklik ilkesine ters düşecek şekilde dindarlara oynaması. tabi ki anlıyorum, amaç dindarların oyunu alıp mecliste daha fazla sese sahip olmak ama neden ilkelerden vazgeçiliyor bunun için? başa geçmeden de gerçek fikirlerini söyleyerek toplumdaki fikirlerini söylemekten çekinen insanları açığa çıkarıp kendine yeni oy kapıları açabilirsin bana göre. özellikle de gençlik kollarını bu yönde kullanmanın çok değerli olduğunu düşünüyorum. ırkçı ve siyasal islamcı partiler ile iş birliği daha önce yapıldı ve sonuçlarını gördük. o faşist parti öyle ya da böyle muhafazakarların oyunu alır ve hükümet partisine zarar verir, onlarla hala iş birliği yapmanın bir anlamı yok ki. o siyasal islamcı partinin de zaten pek bir getirisi varmış gibi görünmüyor. lütfen artık atatürk ilkeleri biraz daha ezilmesin ve haysiyetsiz siyasete onların yöntemiyle cevap verilmesin.

siyasi bilgim pek yok ama vatanımı seviyorum. "len sen daha 19 yaşındasın, büyüklerin işine karışılmaz" deyip ağzıma gözüme vurmayın sözlük, minik kalbim biraz daha zedelenir. uyarmak isteyen kibarca uyarabilir tabi, dediğim gibi ben koca bir cahil ve eğitimsizim.

fen lisesi

mezun olduğum lise türü fakat artık öyle "vaaay be" denilecek bir durum yok çünkü güncel hükümet yüzünden fen liseleri niteliksizleştirildi ve kalitesi bir hayli düştü. her ilçeye de fen lisesi açılmaz yani. yuh, aptal herifler! neyse benim biraz işime yaradı en azından çünkü benim okuduğum lisenin taban puanı 450 (500 üzerinden) civarlarında olması lazım eğer fen liseleri değersizleştirilip puanları düşürülmeseydi şu an ben de bir fen liseli olamazdım. bu arada biraz işime yaradı dediğim de ortamlarda söyleyince "vaaay" falan diyorlar. bu kadar yani, başka da bir olayı yok. umarım atatürk ilkelerine sahip çıkan ve eğitimin önemini kavrayabilmiş birileri hükümete geçer de okullarımız tekrar nitelikli hale gelir ve üniversitelerimiz düşüşlerini durdururlar.

alttaki yazara soracaklarım var

aptaldan çok cahil olduklarını düşünüyorum, biraz daha ileriye taşıyarak bence ırkçılık cahillikten kaynaklı kişiliğe oturmuş bir sabit fikir, ön yargı.

kendin kendin olmasaydın kendinle sevgili olur muydun?

ayı sözlük günlük

daha önce sınıfın bearı başlığında bahsetmiştim sınıfta çok tatlı biri var diye #390478 galiba ben bu çocuğa yavaştan düşüyorum ya. utangaçlığı ve güler yüzlülüğü içimi öyle bir gıdıklıyor ki kendimi ara sıra salak salak sırıtırken buluyorum. en karizmatik özelliği de tahtaya bakacakken gözlüğünü takıyor olması ve aşırı yakışıyor. neyse bugün öğle arasında durağa kadar üç kişi birlikte yürüdük: kurabiyem, ben ve mehmet. aramızda da şöyle bir konuşma geçti
(kurabiyemden bahsederken adının yerine kurabiye yazacağım, gerçek adını vermeyeceğim; gizemli olsun biraz.)
kurabiye: mehmet bir kız var sürekli sana bakıyor.
mehmet: ya bana ne bana bakıyorsa?
ben: ne oldu, ne oldu?
kurabiye: bir kız var sürekli mehmet'i kesiyor.
ben: eeee yakışıklı adam çünkü.
mehmet: (ikimizi de hafifçe iterek) hadi, hadi işinize bakın.
işte gülüşürken ben de "fırsat bu fırsat" deyip kurabiye'ye laf attım.
ben: eeee n'olmuş yani kurabiye? ben de hep sana bakıyorum.
kurabiye: (gülerek) ben senin sebebini biliyorum ama o kızın fikri nedir bilmiyorum.
(gülüşmeler falan)
ben: yaa benim sebebim neymiş?
kurabiye: (biraz utanarak ve gülerek) valla ben de bilmiyorum ömer faruk
sonra konu kapandı ama kendisine baktığımın farkındaymış, bu da bir şey.

ayı sözlük mmorpg zirvesi

müthiş olur ama umarım bu zirve uzun sürer çünkü ben bu sene üniversite sınavına hazırlandığım için yaz tatilinde (16 haziran'dan sonra) oyun oynayabilirim ancak. benim de aklımdan geçen oyun guild wars 2. lütfen bu zirveye ilgi olsun ve yaz tatilinde tatlı pandalarla boss keserken yuvarlanalım yeeeey

sinemada seyredilen ilk film

ayı sözlük yazarlarının sosyalleşme adına yaptıkları

yaş ilerledikçe katlanılması zor şeyler

yalnızlık yav yalnızlık ama sevgilinin olmaması durumu değil arkadaşının da olması, konuşabileceğin herhangi birinin olmaması

yorgansız yatarız ama oğlansız yatmayız

efsane olduğuna inanmak istediğim söz çünkü iki aydır şanlıurfa'dayım ve elime erkek eli bile değmedi hem de baya hevesli olmama rağmen. umarım ki efsanedir değilse demek ki ben çirkinim
  • /
  • 3

bitip eridiğiniz olgunun yanında şişman kapalı teyze görmek

yolda geçiyorsun gözün bir olguna takılıyor tam bi afet. bıyıklı, kır saçlı tontiş bir şey. ortama girse belki kızların rüyalarında bile göremeyeceği erkekleri götürür ama yanına bakıyorsun bütün duygularını alt üst eden bir teyze. sonra mantıklı düşünmeye başlıyorsun... ortada yanlış bir şey yok. karşıda bir aile profili var. yine de tuhaf düşüncelerden kurtulamıyorsun bir yandan o afetle seviştiğini düşünüyorsun diğer yandan onun teyzeyle seviştiğini. bu seferde teyzeyle kendini kıyasılıyorsun. aynı kategoride miyiz gibi saçma sapan düşünceler geçiyor aklından. seviştiğim bir olgun olsaydı, tesadüfen yanından geçip selamlaşsaydık, arka planda muhabbetimize teyzenin saf gülüşleriyle eşlik ettiğini görseydim, aklıma teyzenin belki de 30 yıllık yaşamadığı fantezileri o bedende fazlasıyla yaşadığım gelseydi, gittikten sonra kimdi bu diye sorsaydı falan kişi deseydi, çok saygılı iyi vs vs birini benziyor deseydi.... hayat çok garip bee.

heteroseksüel arkadaşı teselli etmek

- selin, nasılsın kankacım?
- iyi değilim dark mehmet beni aldatıyormuş, hem de bir erkekle!
- vay ibne, üzülme selincim sikerim ben onu..! *

senin bokun ne renk

(bkz:üslup)

lgbt hareketliliğinin ve ilerlemenin önündeki en önemli eksiklik oldu her zaman. *

neden en popüler yazar sen değilsin

valla ister dövün, ister sövün, ister eksi verin, özelden taciz edin. ben dayanamıcam, söylicem ağzıma gelenleri.

öncelikle başlıkta yazdığın gibi, neden en popüler ben değilimse amacın böyle zerre yaratıcılık olmayan başlıklar acarsın. ve bana göre de gayet popülersin. sol frame'de ne zaman yüzümü ekşitip anlamsız bir başlık okusam, tıkladığımda tahmin ettiğim gibi bir çift ampül bir de atlet görüyorum.

benim anladığım, biri başlık açmadan kafasında tartar, olur mu olmaz mı diye az düşünür. ama sanırım bu arkadaş olur mu olmaz mı sını uygulamalı anlamaya çalışıyor.bunu hissediyor insan ilk akla geldiği şekilde yapıştırıyor. ben iyi ya da kötü yazdığını söylemiyorum veya o konuda eleştirmiyorum sorun ne zaman bi şeyine denk gelsem: ''ne diyo bu laa'' oluyorum. o yuzden tutamadım kendimi patladım. ohh rahatladım.

neden en popüler yazar sen değilsin

popüler olmamız mı gerekiyor diye sorduran aktivite.

fransa'dan eşcinsel çiftlere güzel haber

fransa meclis genel kurulu, eşcinsel çiftlerin heteroseksüel çiftlerle aynı haklara sahip oldukları gerekçesi ile okullardaki öğrenci formlarında yazan anne-baba terimlerini ebeveyn 1, ebeveyn 2 olarak değiştirme kararı aldı.
haberin linki: http://www.hurriyet.com.tr/amp/dunya/fransa-anne-ve-baba-terimlerini-ebeveyn-1-ve-ebeveyn-2-olarak-degistirecek-41119116

bir cümlelik gay seks hikayeleri

5-6 paragraflık gay seks hikayelerinden daha sağlam hikayelerdir. benim örneğim:
babacık dur diyor ama ben durmuyordum.

feminenlere ilgi duymayan gay

ilgi duymamakta özgür olan gaydir. feminen gaylerin bunu anlayışla karşılaması gerekir ki zaten durum bu. bunu büyütmeye gerek yok. saygısızlık yapmanın hiç lüzumu yok. feminen gayler ve transeksüeller sayesinde bugün dünyada görünürüz, gay olduğumuzun bilincindeyiz. bu insanları yüceltmem gerekir ama günümüzde ayrımcılık yapmış olacağım için yüceltemem. kendi içimizde birbirimizi ötekileştirdiğimiz için bunları söylemek istedim sadece. belki düşünceniz biraz olsun değişir diye.

"gay değilim full aktifim" diyip erkeklerle birlikte olan, lgbti'ye asla katkısı olmayan insanlarla birlikte olabilirsiniz. ama saygı duyduğunuzu söyleyip genelleme yaparak feminen gaylere saygı duymuş olmuyorsunuz. lubunca konuşup gay olduğunu itiraf etmeyen kerimcan durmaz ve makyaj kanalında lgbti ile ilgili içerikler de üreten arda bektaş'ı* referans göstererek genelleme yapacaksanız sohbet kurmaya çalışmayın zaten kimseyle. kimse sizin sohbetinize muhtaç değil. ötekinin ötekisi yapmaya çalışsanız da kendini lgbti içinde gören hiçbir birey aciz değil.

feminenlere ilgi duymayan gay

herkes kendinden sorulur. isteyen kıllı maço fullllll aaaa arar, kimi de kız gibi ince belli tüysüz kılsız olsun der. kimi için de iyi insan olması yeterli olur. çok da şey yapmamak lazım. insanları değiştiremeyeceğimize göre onları oldukları gibi kabullenmeli.

ysb223

yazarı şahsen tanımıyorum. bir sohbetim yada tanışıklığım yok. özelde konuşup mesajlaşıp artık ne yaşanıyorsa kişinin rumuzuna ait yere saydırmak nasıl bir gaflet anlamadım. *

insanların neler yaşadığını, ne sorunlarla yüzleştiğini bilmiyoruz. dolayısıyla böyle geniş yazabilmek sözlük adına hoş olmamış. bazen düşüncelerinizi kendinize saklamak ve başkalarını yaralamamak daha büyük bir erdem olsa gerek.

Toplam entry sayısı: 46

boyalı dolap

türkçe yazım kurallarına uyulmamış gönderiler paylaşmak nasıl yasak oluyor? bu kısmı anlayamadım. tdk sürekli kuralları güncelliyor ve buna yetişmek gerçekten çok zor, birçok insanın bilmediği sayısız kural var. mesela siyah zeytin ayrı yazılırken yeşilzeytin bitişik yazılır, tekerleklerin havasının kaçmaması için kullanılan malzemenin doğru yazımı sibop değil supaptır ama bunları sokaktan geçen herhangi biri nasıl bilebilir ki? ne yani insanlar bu sitede paylaşım yapmak için dil bilgisi dersi mi alacaklar ki kuralları yazan kişi -galiba sitenin kurucusu- bile sitenin kurallarını belirttiği yazısında birçok noktalama işareti hatası yapmış. geri kalan kuralları ben beğendim, umarım site kurulur ve devamlılık sağlar.

alonebear

doğum günüymüş bugün. kutlu olsun o zaman, nice senelere

ayı sözlük yazarlarının çekici bulduğu insan tipi

gözlük takmak çekici geliyor bir de utangaç insanlar çok çekici geliyor bana.

sınıfın bearı

sol çapraz arka sıramda oturan tatlış. tabi gay mi bilmiyorum vücut tipinden dolayı böyle diyorum. derste arada sırada onu izlerken buluyorum kendimi. kilolu, uzun boylu ve beyaz tenli. kirli sakallı ve kısa saçlı. gözlük de kullanıyor ama sadece tahtaya bakacağı zaman takıyor. bugün de öğle arasında yanından geçebilmek için yolumu değiştirdim belki konuşuruz diye. tabi benim şöyle kötü bir yanım var. insanlar benimle konuşma başlatmadan ben de başlatmıyorum çünkü ya benimle konuşmak istemiyorsa diye düşünüyorum. neyse yanından geçerken bana "nereye gidiyorsun" dedi ve durağa kadar beraber yürüdük. zaten çok güler yüzlü ve cana yakın birisi. umarım birkaç kez daha benimle konuşur da, ben de istediğim zaman onunla konuşabileceğimi anlarım. bir aydır gidiyorum dershaneye ve hala hiç arkadaşım yok. lütfen benim arkadaşım ol.

bir lgbt sitesinden beklentiler

mini bir blog sitesi tadında olmasını isterdim. hikaye yazmak isteyenin bir seri şekilde hikaye anlattığı, resim çizmek isteyenin resimlerini paylaştığı, fotoğraf çekmekle uğraşanların çektiği fotoğrafları paylaştığı bir site kısacası herkesin kendi hobisinde bir şeyler yaptığı bir site. tartışma odaları olurdu mesela yaratılışçılık ve varoluşçuluk isimli bir odada sadece bu konu hakkında konuşulacak. siyaset odaları olabilir. matematik, biyoloji, tarih odaları süper olur. bilgisayar oyunu geeklerinin bir panosu olacak ve oraya hangi oyunda hangi kullanıcı adı ile oynadıklarını yazacaklar sonra başka o oyunu oynayan biri o kişiyi bulabilir isterlerse beraber oynarlar. kitap kulübü olabilir. bir kitap kararlaştırılır ve kitap okunduktan sonra o grupta o kitap hakkındaki görüşler belirtilir. hatta örneğin bir kitap üç bölümden oluşsun ve üç kişilik bir grup olsun. birinci kişi birinci bölümü okur sonra diğerlerini birinci bölümü anlatır. sonrasında ikinci kişi ikinci bölümü okur ve ikinci bölümü anlatır. hatta ve hatta sitenin ilk açılışında cinsellik yasak bile olabilir. cinsellik, normal ve hayatın içinde olan bir şey olsa da eşcinsel sitelerinde görüyorum ki bu durumlarda "full aktifim diyen hetero abazalar" doluşuyor ve en istemeyeceğim şey. tabi site kemik kitlesini oluşturunca cinsellik serbest olur, özgürlükçüyüüüzz. bir sürü şey geliyor da aklıma başkalarına da bırakayım bir şeyler her şeyi yazmayayım ama bence bir de küresel olmalı sadece türkiye'de olursa çok az bir kitleye ulaşılabilir diye düşünüyorum.

boyalı dolap

türkçe yazım kurallarına uyulmamış gönderiler paylaşmak nasıl yasak oluyor? bu kısmı anlayamadım. tdk sürekli kuralları güncelliyor ve buna yetişmek gerçekten çok zor, birçok insanın bilmediği sayısız kural var. mesela siyah zeytin ayrı yazılırken yeşilzeytin bitişik yazılır, tekerleklerin havasının kaçmaması için kullanılan malzemenin doğru yazımı sibop değil supaptır ama bunları sokaktan geçen herhangi biri nasıl bilebilir ki? ne yani insanlar bu sitede paylaşım yapmak için dil bilgisi dersi mi alacaklar ki kuralları yazan kişi -galiba sitenin kurucusu- bile sitenin kurallarını belirttiği yazısında birçok noktalama işareti hatası yapmış. geri kalan kuralları ben beğendim, umarım site kurulur ve devamlılık sağlar.

ayı sözlük yazarlarının çekici bulduğu insan tipi

gözlük takmak çekici geliyor bir de utangaç insanlar çok çekici geliyor bana.

üstteki yazar

eğlenceli bir kişiliği varmış gibi görünüyor

homofobik ve ırkçı tezahürata ceza

dün gece tottenham - chelsea maçında ırkçı ve homofobik tezahürat yapan taraftarın bugün tutuklanması olayıdır. aynı zamanda da 3 yıl futbol maçlarına girişi yasaklanmış ve 965 sterlin (6750 türk lirası) ceza kesilmiş. dilerim bu cezalar yaygınlaşsın.
haberin linki budur: https://www.bbc.com/sport/football/46805...

sınıfın bearı

sol çapraz arka sıramda oturan tatlış. tabi gay mi bilmiyorum vücut tipinden dolayı böyle diyorum. derste arada sırada onu izlerken buluyorum kendimi. kilolu, uzun boylu ve beyaz tenli. kirli sakallı ve kısa saçlı. gözlük de kullanıyor ama sadece tahtaya bakacağı zaman takıyor. bugün de öğle arasında yanından geçebilmek için yolumu değiştirdim belki konuşuruz diye. tabi benim şöyle kötü bir yanım var. insanlar benimle konuşma başlatmadan ben de başlatmıyorum çünkü ya benimle konuşmak istemiyorsa diye düşünüyorum. neyse yanından geçerken bana "nereye gidiyorsun" dedi ve durağa kadar beraber yürüdük. zaten çok güler yüzlü ve cana yakın birisi. umarım birkaç kez daha benimle konuşur da, ben de istediğim zaman onunla konuşabileceğimi anlarım. bir aydır gidiyorum dershaneye ve hala hiç arkadaşım yok. lütfen benim arkadaşım ol.
Henüz takip eden biri yok.