pollyannahavetodie

Durum: 37 - 5 - 1 - 1 - 15.12.2018 17:50

Puan: 594 - Sözlük Kezbanı

3 ay önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

bio yana bi bu yana
  • /
  • 2

yaş ilerledikçe katlanılması zor şeyler

yalnızlık yav yalnızlık ama sevgilinin olmaması durumu değil arkadaşının da olması, konuşabileceğin herhangi birinin olmaması

yorgansız yatarız ama oğlansız yatmayız

efsane olduğuna inanmak istediğim söz çünkü iki aydır şanlıurfa'dayım ve elime erkek eli bile değmedi hem de baya hevesli olmama rağmen. umarım ki efsanedir değilse demek ki ben çirkinim

malum kişi

aşk acısı çektiğim dönemde arkadaşımla malum kişiden bahsederken malum kişi diyorduk, başlığı görünce aklıma direkt o saçmalıklarımız geldi hahahahahahah arkadaşım bir de diyordu ki "çocuğu voldemort'a çevirdin, ismini andırmıyorsun" hahahahahahah ergenlik dönemi sen korkunç bir şeysin

sözlükçülerin nick hikayeleri

pollyanna en sevmediğim hayal ürünü karakter ve john verdon'un "peter pan ölmeli" kitabından esinlenerek kullanıyorum bu kullanıcı adını

sınıfın bearı

sol çapraz arka sıramda oturan tatlış. tabi gay mi bilmiyorum vücut tipinden dolayı böyle diyorum. derste arada sırada onu izlerken buluyorum kendimi. kilolu, uzun boylu ve beyaz tenli. kirli sakallı ve kısa saçlı. gözlük de kullanıyor ama sadece tahtaya bakacağı zaman takıyor. bugün de öğle arasında yanından geçebilmek için yolumu değiştirdim belki konuşuruz diye. tabi benim şöyle kötü bir yanım var. insanlar benimle konuşma başlatmadan ben de başlatmıyorum çünkü ya benimle konuşmak istemiyorsa diye düşünüyorum. neyse yanından geçerken bana "nereye gidiyorsun" dedi ve durağa kadar beraber yürüdük. zaten çok güler yüzlü ve cana yakın birisi. umarım birkaç kez daha benimle konuşur da, ben de istediğim zaman onunla konuşabileceğimi anlarım. bir aydır gidiyorum dershaneye ve hala hiç arkadaşım yok. lütfen benim arkadaşım ol.

antti

neden hoş geldin karşılaması yapılmamış anlayamadığım yazar. neyse bunu yazmak için açmadım başlığı, kendisi hakkındaki görüşlerimi yazmak için açtım. yazdığı şeylerin bir kısmını okuyarak bu fikirlere sahip oldum bu yüzden yanıldığım noktalar da olabilir tabi. insana değer veren, saygılı, kalbi temiz bir insana benziyor. medeni ve hoşgörülü insan tam olarak böyle olunuyor bence. yazıları da akıcı ve iyi bir üslupla yazılmış. yazılarını gördükten sonra bana "hayatında böyle insanlarla da karşılaşabilirsin" dedirttiği için söylemeden geçmek istemedim.

hemen sevgili olalım eşcinseli

görücü usulü gibi bir şey galiba bu olay, umarım karşıma çıkmaz.

ayı sözlük yazarlarının çekici bulduğu insan tipi

gözlük takmak çekici geliyor bir de utangaç insanlar çok çekici geliyor bana.

haftasonu

üniversite sınavına hazırlandığımdan benim için özel bir yeri yok şu an ama haziran ayından sonra çalışmak zorunda olduğum bütün hafta sonlarının acısını çıkaracağım (büyük ihtimal sabah akşam bilgisayar oynarım)
ek bilgi: haftasonu değil, hafta sonu diye yazılır.

üst komşuya mektuplar

lan çocuğunuz liseye geçti. neden hala tuvalette küçük kurbağa şarkısı söylüyor?

enflasyonla topyekün mücadele

ekonomi hakkında bilgi sahibi olduğunu düşündüğüm bir abi "üreticinin beline kazma vurmaktan başka bir şey değil" dedi. o abinin adı atilla yeşilada. kendisi bir ekonomist değil ama ekonomi okumuş sadece okulu bitirmemiş vah vah. yani şahsen ben küçük damada güvenmektense atilla yeşilada'nın sözlerine inanmayı doğru buluyorum.

solak olanların daha akıllı olması sorunsalı

sol el ya da sağ el hiç fark etmez önemli olan ne yazdığınız. christy brown sol ayağıyla yazıp çizermiş mesela

et yiyen insanların bedenlerinin hayvan mezarlığına dönmüş olması

yediğimiz besinlerin sindirim ve boşaltım yoluyla vücudumuzdan atılıyor olması...
ek bilgi: katı atıkların vücudumuzdan uzaklaştırılması, sindirim; sıvı ve sıvıda çözünen atıkların uzaklaştırılması, boşaltım olayıdır.

bir erkeğin en güzel yeri

boyundan başlayarak dize kadar olan bölüm. seksist demeyelim sarılmayı seviyor diyelim hahahaha

osmanlı'da eşcinsellik

ilber ortaylı'nın dediğine göre her yerde olduğu kadarmış osmanlı'da eşcinsellik. bana çok güzel gelmişti verdiği bu cevap. "osmanlı padişahları oğlancıymış, eşcinsellik çok yaygınmış" gibi laflar bana cahilce ve biraz safsata gibi geliyor.

kitap okuma alışkanlığı kazanmak

çok uğraşmama rağmen bir türlü başaramadığım olay. 19 yaşındayım ve hayatımda otuz kitap bile okumamışımdır. mesela başlıyorum bir kitaba çok kısa da olsa onu uzun sürede bitiriyorum. otuzuncu sayfada bıraktım diyelim üç gün sonra aklıma geliyor ve devam ediyorum. yüz sayfalık bir kitabı bile bir haftada okuyorum yani. bir kitabı bitirince de ikinci bir kitaba geçesim gelmiyor. çok imreniyorum kitap okumaya ve okuyanlara ama kendim asla başaramıyorum ve hep bir şeyleri bahane ediyorum. çok üzülüyorum abiler, ablalar çok. yok mu bunun bir çıkar yolu?

eşcinselim diye bağırıp heteroseksüeli oynayanlar

öğretmene aşık olmak

yakın zamanda dershaneye kayıt oldum ve galiba fizik öğretmenime biraz düştüm. tabi ki sadece çok hoş biri yani aşık falan değilim ama başlığa "aşık olmak" yazdım aşık olan varsa hikayesini anlatsın diye. neyse işte adam hem fizik öğretmeni hem hafif kilolu hem de çok sevecen biri yani evlenelim dese atlarım kucağına hemen ama acaba evli mi, bilmiyorum. yarın dersim var, parmağına bakacağım. umarım yüzük yoktur çünkü bu beni biraz umutlandırır. bu şekerliğin konuşması da çok tatlı. doğulu bu yüzden konuşması biraz doğulularınki gibi hem de yabancıların türkçe konuşmaya çalışması gibi yani ivana sert'in bir doğulu gibi konuştuğunu düşünün öyle bir şey işte öğretmenimin konuşması. bir de esprili biri aslında hiç komik olmayan ama onu sevdiğim için hayvan gibi güldüğüm esprilerini yazayım son olarak.

şekerlik: yeni misin sen?
ben: evet
şekerlik: yepisyeni misin peki hehehehe
ben: hahahahahahahahahaha

şekerlik: su kaynar mı?
ben: kaynar
şekerlik: ama ders kaynamaz hehehehe
ben: hahahahahahahaha
yine ben: *içimden* bu neydi şimdi?

bir de aklıma gelmişken dersin başında şöyle bir diyalog da geçti.

şekerlik: not tutuyoruz biz defterini getirdin mi?
ben: evet, getirdim.
şekerlik: belli tipinden tertipli düzenli biri olduğun *gülümseyerek*

ya resmen "gel benim evimi de düzenle, seninle evlenelim" diyor en azından ben öyle anladım.

8 gün 11 saat 47 dakika 2 saniyedir sevişmemek

19 yıl 5 ay bilmem kaç gün kaç saat kaç dakika, evet bakirim

insanın kendini seven kişinin değil sevmeyen kişinin peşinden koşması

ismail yk'nin insan hayatını özetleyen o sözünü akla getirir: "beni beğeneni ben ben beğenmem, benim beğendimse beni beğenmez. yoksa ben tipsiz miyim, haaaa?"
  • /
  • 2

sözlükteki umursamazlık

4 kişi yeni lgbt sitemizi konuşuyoruz ve gerisi ortalıkta yok. sorsan herkes aktivist, herkes ilerici. tabii ki konuşmak zorunda değilsiniz de en azından lgbt insanları sanki sizin umrunuzdaymış gibi davranmayın. seks başlığı açsaydık üşüşürdünüz hepiniz. gruptaki kişilerin o beğenmediğiniz lezbiyenler ve genderfluid'ler olması ironik. stonewall isyanını da translar zenciler başlatmıştı. onları da sevmiyorsunuz ya.

birine sarılma ihtiyacı hissetmek

ekşiden çaldım başlığı ama olsun,bu konuda konuşmak istiyorum bu platformda
dün hetero olan crushima sarılmak istedim.kendisi ona aşık olmama rağmen bunu garipsemeyen,beni destekleyen ve her zaman da bunu hissettiren biri.her zaman yanımda oldu ve benimle temas etmekten korkmadı.hatta aşk mektuplarını bile ona yazdığım benden aldı ve okudu.ancak şunu biliyorum,seksi seviyor ama benimle sevmiyor çünkü bir erkeğim ve benden hoşlanamıyor.ancak ne zaman bir sorunum olsa ilgiyle dinliyor ama o ankarada ben istanbuldayim.
dün ona sarılmak istedim,sımsıkı tutmak ve bırakmamak yanında uyumak ve onun kokusunu hissetmek.sadece ona ihtiyacım var bu ara,ne zaman onun yanında olsam kendimi tamamlanmış hissediyorum.birlikteyken sanki tek vücut halindeyim ve onun yanında başka hiçbir şey düşünmüyorum.ancak sonra o gidiyor ve kendimle kalıyorum.ama o bana sarıldığı zaman dunyanın mutlu insanı oluyorum ama bunlar geçici biliyorum.o da birini sevecek ve belki gelecegini onla kuracak.o zaman işte kalbim paramparça olacak.o zaman onun kollarında olamayacağım ve o zaman benim için hayat bitecek.ama şimdilik biraz daha zaman var.biraz daha zaman...

kitap okuma alışkanlığı kazanmak

temel eserler furyası ile engel olunan, fakat ders gereği edindiğin kitaplarla başlayıp, bilgi edinme arzunla paralel artan arzu. kitap okumayı gerçekten sevmezdim. şimdi en büyük hayallerimden bir tanesi kütüphane oluşturmak ve kütüphane & kafe benzeri bir yer işletmek

kitap okuma alışkanlığı kazanmak

sevdiğiniz tarzda kitaplar okuyun. okumaya olan ilginiz arttıkça artık hangi kitapları okuyabilir hale geldiğinize siz de şaşıracaksınız.

aileye ve yakın çevreye eşcinsel olduğunu açıklayamama nedenleri

içselleştirilmiş homofobinin insanlara neler yazdırabildiğini gösteren nedenler. eşcinsel kişilerin öncelikle kendi kafalarındaki önyargıları yıkabilmeleri gerekiyor ve bu bile oldukça sancılı ve emek isteyen bir süreç. okumak öğrenmek lazım, yoksa toplumun bizlere zerk ettiği homofobiyle kendimizi ve çevremizi algılıyor, sonra böyle yazılar yazıyoruz.

ayı sözlük

keske daha cok online insan olsa, ben burada takilmayi kendim gibi olan insanlarla sohbet etmeyi cok seviyorum. samimi insanlar oldugu gibi kendini begenmis, kibirli ve seksten baska bir sey dusunmeyen (hepsi ayri ayri kisiler icin ayri sifatlar) akli seyine kacmis insanlari da barindiriyor. daha cok cevrimici olsun daha cok insanla tanisalim.

satrançta oyuna şahla başlayan sevgili

satranç bilmeyen sevgilidir. o piyonlar oraya boşuna mı dizilmiştir. önü kapalıyken şahı nasıl oynatabilir ki? ayrıca sabırsızdır, acelecidir, kısa yoldan zafere gitme arzusundadır. bunun için en büyük kozunu bile harcar. onun için zafere giden yolda her şey mübahtır. stratejisi de zayıftır, en ufak bir olayda sizi kurban edip yarı yolda bırakması muhtemeldir. o ne sinsi sevgilidir o. ilişkinin sonunda sen de mi brütüs deme ihtimaliniz vardır.

fakat aynı zamanda sosyalist devrimci bir tarafı vardır, pamuk kalplidir. yazık, ilk onlar ölsün diye öne dizilmiş o piyonların savunucusu olmuş, onların koruduğu şahı gözünü bile kırpmadan öne sürmüştür. soğuk kış gecelerinde piyonlara minyatür kazaklar da örer bu, üşümesinler diye, ama o şah yok mu o şah, sırf kendi kıçını kurtarmak için piyonları set gibi önüne almış o şah, işte ilk onunla hamle yapılmalıdır bu sosyalist, eşitlikçi, özgürlükçü sevgili için.

veziri sona saklayan sevgiliden daha tercih edilirdir.

arda bektaş

kimi sözlük yazarlarımızın homofobilerini costuracak denli feminen ama kendinden emin duruşlu videolar çeken bir youtuber. bir iki videosunu izledim ve çok takdir ettim kendisini, çok güzel ve cesur birşey yapıyor ve iyiki youtube'da var. bu ülkede lgbt kimliklerin gorunurlugunu artıran herkes önemli ve değerli bence. yalnız video altlarındaki "keşke ölsen" tarzı yorumlar rahatsız edici.

genç eşcinsellere tavsiyeler

kitap okuyun. ingilizce film, dizi, çizgi film falan izleyin. ingilizce alt yazılı anime izleyin. bol bol hazır noodle yeyin. sık sık rol model değiştirin.

lisedeyseniz daha cesur davranmaya çalışın. önce aileniz sonra toplumun tamamı sizin köpeğinizdir. evden kaçın demiyorum tabii. ileride, siz yaşlandıkça daha az gerekli bulacağınız korku ve kaygıların gözünüzde büyümesine izin vermeyin. gey olduğunuzu, eşcinsel olduğunuzu, homoseksüel olduğunuzu çeşitli yönleriyle belli edin.
siz belli etmeseniz de zaten belli olan bir şeyi "onur/gurur" kılıflarıyla saklayıp babanızı mutlu edemezsiniz. siz neye inanırsanız inanın, bir hayatınız var. masallarla avunmayın, bu dünya sizin istediğiniz şekilde işlemez, yürümez de.
çok düşünmeyin, şair olmayın, okuduğunuz okula "ileride şu işte çalışmam lazım" diyerek gidin. alkol, sigara gibi uyuşturucularla tembelliğe kapılmayın. başkalarının sizden daha değersiz olduğunu onlara kabul ettirmeye çalışmayın. arkadaşlarınıza çok güvenmeyin. bırakın onlar havlasın. meyve suyu için.
ırkçılık, cinsiyetçilik yapmayın. sübyancı olmayın. nefrete karşı duyarsızlaşın, gülümsemekten, mutlu olmaktan utanmayın.

sözlükçülerin favori porno siteleri

Toplam entry sayısı: 37

ayı sözlük yazarlarının çekici bulduğu insan tipi

gözlük takmak çekici geliyor bir de utangaç insanlar çok çekici geliyor bana.

sınıfın bearı

sol çapraz arka sıramda oturan tatlış. tabi gay mi bilmiyorum vücut tipinden dolayı böyle diyorum. derste arada sırada onu izlerken buluyorum kendimi. kilolu, uzun boylu ve beyaz tenli. kirli sakallı ve kısa saçlı. gözlük de kullanıyor ama sadece tahtaya bakacağı zaman takıyor. bugün de öğle arasında yanından geçebilmek için yolumu değiştirdim belki konuşuruz diye. tabi benim şöyle kötü bir yanım var. insanlar benimle konuşma başlatmadan ben de başlatmıyorum çünkü ya benimle konuşmak istemiyorsa diye düşünüyorum. neyse yanından geçerken bana "nereye gidiyorsun" dedi ve durağa kadar beraber yürüdük. zaten çok güler yüzlü ve cana yakın birisi. umarım birkaç kez daha benimle konuşur da, ben de istediğim zaman onunla konuşabileceğimi anlarım. bir aydır gidiyorum dershaneye ve hala hiç arkadaşım yok. lütfen benim arkadaşım ol.

yorgansız yatarız ama oğlansız yatmayız

efsane olduğuna inanmak istediğim söz çünkü iki aydır şanlıurfa'dayım ve elime erkek eli bile değmedi hem de baya hevesli olmama rağmen. umarım ki efsanedir değilse demek ki ben çirkinim

lezbiyene aşık olan heteroseksüel

harbiden lan, hiç düşünmemiştim daha önce. ben nasıl heteroseksüel erkeklere aşık olabiliyorsam bu durumun bir benzerini başkaları da yaşayabilir. iyi bari akşam akşam durduk yere mutlu edildik bak yine yalnız değilmişiz gayler olarak

mizah yapamayan insan

ayı sözlük yazarlarının çekici bulduğu insan tipi

gözlük takmak çekici geliyor bir de utangaç insanlar çok çekici geliyor bana.

sınıfın bearı

sol çapraz arka sıramda oturan tatlış. tabi gay mi bilmiyorum vücut tipinden dolayı böyle diyorum. derste arada sırada onu izlerken buluyorum kendimi. kilolu, uzun boylu ve beyaz tenli. kirli sakallı ve kısa saçlı. gözlük de kullanıyor ama sadece tahtaya bakacağı zaman takıyor. bugün de öğle arasında yanından geçebilmek için yolumu değiştirdim belki konuşuruz diye. tabi benim şöyle kötü bir yanım var. insanlar benimle konuşma başlatmadan ben de başlatmıyorum çünkü ya benimle konuşmak istemiyorsa diye düşünüyorum. neyse yanından geçerken bana "nereye gidiyorsun" dedi ve durağa kadar beraber yürüdük. zaten çok güler yüzlü ve cana yakın birisi. umarım birkaç kez daha benimle konuşur da, ben de istediğim zaman onunla konuşabileceğimi anlarım. bir aydır gidiyorum dershaneye ve hala hiç arkadaşım yok. lütfen benim arkadaşım ol.

lezbiyene aşık olan heteroseksüel

harbiden lan, hiç düşünmemiştim daha önce. ben nasıl heteroseksüel erkeklere aşık olabiliyorsam bu durumun bir benzerini başkaları da yaşayabilir. iyi bari akşam akşam durduk yere mutlu edildik bak yine yalnız değilmişiz gayler olarak

osmanlı'da eşcinsellik

ilber ortaylı'nın dediğine göre her yerde olduğu kadarmış osmanlı'da eşcinsellik. bana çok güzel gelmişti verdiği bu cevap. "osmanlı padişahları oğlancıymış, eşcinsellik çok yaygınmış" gibi laflar bana cahilce ve biraz safsata gibi geliyor.

sözlükçülerin 15 yaşındaki haline vereceği öğüt

eşcinsellikten kurtulmak için bir kıza teklif etme bu çok aptalca ve derslerine iyi konsantre ol
Henüz takip eden biri yok.