antti

Durum: 870 - 53 - 8 - 3 - 23.05.2019 09:33

Puan: 13728 - Sözlük Kaşarı

4 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Hizmetinizde!
  • /
  • 44

stromae

papaoutai ve tous les memes şarkılarına bayıldığım, aslen flaman tarafından olup da şarkıları fransızca olan belçikalı abi.

you don't know me

boktan klipli mükemmel armand van helden şarkısıdır. 1999'da çıktığından beri severek dinliyorum.

chernobyl

bu sıralar sosyal medya'da çok konuşulduğu için neymiş diye baktığım sonra da bayağı sardırdığım, çernobil faciasını anlatan hbo minidizisi. müthiş heyecanlı gidiyor, teknik kalitesi de muazzam.

macfit

valla severek haftada 4-5 kez gittiğim spor salonu. çalışma saatlerinin uzunluğu ve temiz olması ve elbette fiyatı dolayısıyla tercih ediyorum. bizim mahalledeki apartman altı spor salonu da aynı fiyatı istiyor sonuçta. hocalarıyla bir alakam olmuyor ama grup derslerine girmekten keyif alıyorum. haftada bir yoga bile yapıyorum burada, çok şahane geliyor o nedenle bana. tavsiye ediyorum. üyelikten ayrılmak isterseniz 25'ini geçirmeyin ama.

serhat hacıpaşalıoğlu

kesin gey.

edit: azıcık araştırdım da, gey olduğunu yedi düvel biliyormuş zaten. ben kendi geydarıma güvendiydim sadece. ben onu 90'larda riziko'yu sunan kibar, güzel abi olarak tanıdıydım, en son eurovision'daki rezalet şarkısını dinleyince "oha n'olmuş la bu" dedim.

ev partisi

dün benim evde eurovision vesilesiyle yaptığım parti türü. herkes bir kap yemek veya içki getirsin diyorum, ben de kola, cips, çay sağlıyorum, zahmetsiz bir parti oluyor. önce yemekleri yiyip sonra parti oyunları oynadık, sonra da eurovision. son derece keyifli ve kaynaştırıcı bir aktivite.

erotica

madonna'nın iyice afaroz edildiği ve kadının da sınırları cidden zorladığı bir albümdür. o hır gür içerisinde satışları düşük kalmış, ticari anlamda başarılı olamamış bir albümdür.

beslenme çantası

bugün kendime decathlon'dan aldım, çok minnoş bir şey. bir süredir işe evden yemek götürüyorum da, bu beslenme çantası işi beni torbalardan kurtardı gözüküyor.

blazer

rahat kesimli olan ama spor ceketten farklı olarak her zaman koyu renklerde ve metal düğmeli olan ceket türü. ayrıca genelde sol üst cebinde kraliyet arması gibi dandirik bir arma da olur, kendinizi ingiltere tahtının varisi gibi hissedersiniz.

ceket

klasik kesim, spor kesim, kruvaze, blazer gibi çeşitleri olan giyim eşyası.

diyet markette başlar

eve soktuklarınız ne yediğinizi belirleyen temel unsur olduğu için, markette sağlıklı seçimler yapmanın önemini anlatan söz.

iç çamaşırı mankenleri

çocukluğumuzun internetsiz, pornosuz günlerinde, çıplak erkek vücudu görülebilecek nadir alanlardan biriydi. gizli gizli bakardım mağazalarda. atletik vücutlu ve kılsız tüysüz olurlar bunlar. çoğunlukla sarışındırlar hatta. tam benlik yani.

https://www.blackspade.com.tr/erkek-pijama-alti-7865

pijama

evde giyerken mutluluk veriyor. eşofman altı giymekten daha keyifli bence.

bulaşık makinası

annemlerin evinde olsa da annemin yıllarca elde bulaşık yıkamasından dolayı, gereksiz bir makine olduğunu düşünürdüm. sonra ayrı yaşamaya başlayınca son derece faydalı bir alet olduğunu anladım. severek kullanıyorum, allah nazarlardan saklasın valla kendisini.

23 haziran istanbul yerel seçimi

önceki seçimi iptal ettirmek için her türlü çirkeflik göze alındıysa, bunu kazanmak için de her türlü çirkefliğin çoktan göze alınmış olduğunu düşündüğüm haksız seçim.

gülşen bubikoğlu

"gülşen pubikoğlu" olarak da eğlenceli şekilde adı söylenebiliyor.

(bkz:pubes)

inşaat mühendisliği

temel esprisi "bu ağırlık nasıl taşınacak?" sorusuna yanıt bulmak olan mühendislik dalı.

arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz

türk youtuberların video amentüsü. bunla başlamayanları çıkışta dövüyorlarmış.

podcast

bu sıralar ülkemizde de popülerleşen ve türkçe içerikli olanlarında artış gözlenen ses kaydı. ben konsept olarak beğensem de dinlemeye alışamadım zira giriş kısımlarında yapılan "arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz" kısmının çok uzun tutulması, hele bir de konuk varsa karşılıklı yapılan geyikler falan, acaip iç bayıcı oluyor. ancak öldürecek zamanınız varsa, örneğin arabada uzun yoldaysanız falan gidecekmiş gibi duruyor. bir de her biri 40 dakika falan sürüyor, kim ayıracak o kadar vakit. şahsen bir şeyler öğrenme heveslisiysem youtube videosu izlemek daha mantıklı geliyor bana.

süet ayakkabı

bakımı zor, yıkanmaması önerilen ayakkabı türü. yine de spor süet ayakkabılarımı çamaşır makinesinde yıkadım, valla cillop oldular.
  • /
  • 44
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 870

ayı sözlük günlük

erkek arkadaşım beni bütün arkadaşlarıyla tek tek tanıştırdı ve bu onun için çok doğal, çok rahat. onların yanında bana aşkım diyip duruyor. ben de onu kendi açıldığım bütün yakın arkadaşlarıma tanıştırdım, hatta geçen haftasonu benim evde doğum günü partimi kutladık, o dahil herkes geldi, hayatımın en güzel doğum günü oldu. insanın en büyük zenginliği etrafında ona destek olan arkadaşları, eşi dostu, ailesi.

hatta erkek arkadaşım bu gelişinde annemle de yemeğe çıktık, hem de iki kere çıktık, ikincisinde annemin işyerine gitmiştik, oradan çıkarken annem kendi işyerindekilere "ben şimdi iki oğlumu alıp yemeğe gidiyorum" bile dedi herkese. yani norveçli bir aileye dönüşmemize az kaldı. öte yandan bu eskiden rüyamda görsem inanmayacağım muhteşem açılım durumlarının temel nedeni benim açılmamdan ziyade erkek arkadaşımın dünyanın en rahat ve en tatlı ve en sempatik insanı olmasından kaynaklanıyor daha çok. allah nazarlardan saklasın, valla insan onun yanında kendini über rahat hissediyor. psikolojik sağlığı bu kadar yerinde olan başka birini tanımadım ben hayatımda.

velhasılı kelam, dün akşam da bir başka benim henüz tanışmadığım bir kadın arkadaşıyla 3 kişi whatsapp görüşmesi yaptık, kadının bana sormak istediği iş ile ilgili bir şeyler varmış. o kadar tatlı konuştuk ki üçümüz, gülmeler, kahkahalar falan, ve tabii bana aşkım diye hitap etmesi beni mest etti. onun bu rahatlığı tabii beni de hayatımın geri kalanında çok rahatlatıyor. o telefon görüşmesi bittikten sonra bir süre durdum evde kendi kendime, içimden mutluluk fışkırdı resmen. sonra geri onu aradım ve "ben seni çok seviyorum, ama cidden öyle böyle değil çok seviyorum, biliyorsun değil mi?" dedim. biraz da sesim titriyordu.

psikolojik sağlığı bu kadar yerinde, hayata bu kadar pozitif bakan eşcinsel erkeklerin var olduğunu görmek müthiş bir şey. ben de kendimi çok şanslı hissediyorum ki bu kadar harika birini çıkardı karşıma hayat. aman allah nazarlardan saklasın.

çok güzel bir arkadaş çevresi de oluşturmuşum kendime, dört koldan destek alıyorum, hayatımın kendimi en sağlam hissettiğim dönemindeyim sanırım. açılma süreçleri çok sancılı oldu ama sonunda çok iyi bir tablo çıktı, bunu da ben yarattım. aferin bana yaw.

eşcinsellerin danışabileceği psikologlar

sözlük dışı kimseler de kolay bulabilsin diye jenerik bir başlık açmaya gayret ettim fakat asıl konu lgbti+ bireylerin danışabileceği ve psikolojik yardım alabileceği psikolog ve psikiyatristler veri tabanı gibi birşey. ben bu bilgileri elde etmekte çok zorlandım zira önceden rastgele sayılabilecek bir şekilde gittiğim bir psikolog hanım bana saçma sapan şeyler söyleyip gittiğime gideceğime pişman etmişti ve kafanız buhranlıyken bir de böyle bir deneyim yaşamak hiç hoş birşey değil. lgbt durumlarından haberi olmayan hatta daha kötüsü son derece yanlış şekilde haberdar olan ruh sağlığı çalışanları bulunmaktayken, psikolojik yardım ihtiyacınız olursa böyle birine çatmamak için tavsiye ihtiyacı oluyor. ben o tavsiyeleri çok zor buldum, buradan paylaşmak istedim, belki başka birilerinin işine yarar.

ankara
ceren göker
gökçe silsüpür
irem yıldız (madalyon psikiyatri merkezi)
harika özel (madalyon psikiyatri merkezi)
selçuk candansayar
koray başar (özellikle trans konularında)

istanbul
şahika yüksel (özellikle trans konularında)
seven kaptan
ardıl bayram şahin

izmir
ışıl vahip
nezaket kaya
nur engindeniz

cetad eğitimini tamamlamış terapistlerin türkiye genelindeki listesinden de faydalanılabilir. http://www.cetad.org.tr/listtherapists.aspx?menu=19

fiyatları ucuz değil, özeller seans başına 200-300 tl, devlet hastanesinde 110 tl muayene parası var. bulunduğunuz şehirdeki lgbt derneğiyle iletişime geçerek, müşkül durumdaki lgbt bireylere daha uygun fiyatlı hizmet veren psikolog tavsiyesi de isteyebilirsiniz.

ayrıca (bkz: lgbt psikolojik yardım)

sevgilinin geçmişi

bir insanın önceki sevgilileri ile olan ilişkilerinin tarzı şu anki ilişkisinde de nasıl davranacağı konusunda ipuçları vereceğinden, bilmenin de anlatmanın da sıkıntılı olduğunu düşünmüyorum. yani tabii aşırı travmatik bir geçmiş (örneğin tecavüz vs.) söz konusu değilse. ayrıca "sevgililik" kavramı da, ilişki yürütmek de öğrenilen bir şey, dolayısıyla her ilişkimizden bir şeyler öğreniyoruz, gerek kendimizle ilgili gerekse ilişkiyi yürütmek için neler gerektiğiyle ilgili. dolayısıyla önceki ilişkilerimizden edindiğimiz tecrübeyi paylaşmak, bana şunlar şunlar uymuyor, ya da şöyle şeylerden hoşlanıyorum diye önceki ilişkilerden kendimiz ve yaşamak istediğimiz ilişki hakkında bilgiler vermek, yeni ilişkimizi daha kolaylaştırır herhalde.

bunun dışında sevgililik ilişkileri çok yoğun geçen ve bizi, hayatımızı derinden etkileyen ilişkiler. bunlardan hiç bahsetmemek, hayatının ciddi bir kısmını en yakının olan kişiden saklamak anlamına da geliyor ve bu da ne kadar sağlıklı, o da ayrı bir konu.

karşıdakini anlat diye zorlamadan ama yeri geldiğinde makul açıklamalar yapmaktan da kaçınmamak lazım bence. tabii karşı tarafın sizin geçmiş ilişkilerinize karşı aşırı bir allerjisi, kıskançlığı varsa, o zaman sesinizi kesip oturun.

eşcinsellik metropolde yaşanır

metropollerde kim kime dum duma bir hayat yaşandığından ve elinizdeki seçenek bolluğundan dolayı doğru dürüst ilişki bulmak, yürütmek, sadık kalmak gibi durumlar çok zor olabilir. görece çok küçük ve baskıcı yerlerde ise zaten birini bulmak zor olduğundan, bulduğunla yetinmek ve iyi geçinmeye çalışmak, birbirine kol kanat germek, ilişkilerin daha sıkı olması durumları da yaşanabilir. görevi nedeniyle türkiye'nin en doğu ucunda, iran sınırında yaşayan bir arkadaşım, orada çok güzel bir eşcinsel ortam yaratmıştı kendine, hayret ediyordum.

bence eşcinsellik, sizin eşcinsel kimliğinizi, yanınızdaki sevgilinizi dürüst şekilde kabul edebilecek insanların olduğu yerde en güzel yaşanır. metropollerde de kendi kafasının veya yakın çevresinin mentalitesinin içinde hapsolmuş nice eşcinsel insanlar var bu ülkede.

heteroseksüel erkeklerin gaylerden çok daha yakışıklı ve cezbedici olması

eşcinsellerin danışabileceği psikologlar

sözlük dışı kimseler de kolay bulabilsin diye jenerik bir başlık açmaya gayret ettim fakat asıl konu lgbti+ bireylerin danışabileceği ve psikolojik yardım alabileceği psikolog ve psikiyatristler veri tabanı gibi birşey. ben bu bilgileri elde etmekte çok zorlandım zira önceden rastgele sayılabilecek bir şekilde gittiğim bir psikolog hanım bana saçma sapan şeyler söyleyip gittiğime gideceğime pişman etmişti ve kafanız buhranlıyken bir de böyle bir deneyim yaşamak hiç hoş birşey değil. lgbt durumlarından haberi olmayan hatta daha kötüsü son derece yanlış şekilde haberdar olan ruh sağlığı çalışanları bulunmaktayken, psikolojik yardım ihtiyacınız olursa böyle birine çatmamak için tavsiye ihtiyacı oluyor. ben o tavsiyeleri çok zor buldum, buradan paylaşmak istedim, belki başka birilerinin işine yarar.

ankara
ceren göker
gökçe silsüpür
irem yıldız (madalyon psikiyatri merkezi)
harika özel (madalyon psikiyatri merkezi)
selçuk candansayar
koray başar (özellikle trans konularında)

istanbul
şahika yüksel (özellikle trans konularında)
seven kaptan
ardıl bayram şahin

izmir
ışıl vahip
nezaket kaya
nur engindeniz

cetad eğitimini tamamlamış terapistlerin türkiye genelindeki listesinden de faydalanılabilir. http://www.cetad.org.tr/listtherapists.aspx?menu=19

fiyatları ucuz değil, özeller seans başına 200-300 tl, devlet hastanesinde 110 tl muayene parası var. bulunduğunuz şehirdeki lgbt derneğiyle iletişime geçerek, müşkül durumdaki lgbt bireylere daha uygun fiyatlı hizmet veren psikolog tavsiyesi de isteyebilirsiniz.

ayrıca (bkz: lgbt psikolojik yardım)

ayı sözlük günlük

erkek arkadaşım beni bütün arkadaşlarıyla tek tek tanıştırdı ve bu onun için çok doğal, çok rahat. onların yanında bana aşkım diyip duruyor. ben de onu kendi açıldığım bütün yakın arkadaşlarıma tanıştırdım, hatta geçen haftasonu benim evde doğum günü partimi kutladık, o dahil herkes geldi, hayatımın en güzel doğum günü oldu. insanın en büyük zenginliği etrafında ona destek olan arkadaşları, eşi dostu, ailesi.

hatta erkek arkadaşım bu gelişinde annemle de yemeğe çıktık, hem de iki kere çıktık, ikincisinde annemin işyerine gitmiştik, oradan çıkarken annem kendi işyerindekilere "ben şimdi iki oğlumu alıp yemeğe gidiyorum" bile dedi herkese. yani norveçli bir aileye dönüşmemize az kaldı. öte yandan bu eskiden rüyamda görsem inanmayacağım muhteşem açılım durumlarının temel nedeni benim açılmamdan ziyade erkek arkadaşımın dünyanın en rahat ve en tatlı ve en sempatik insanı olmasından kaynaklanıyor daha çok. allah nazarlardan saklasın, valla insan onun yanında kendini über rahat hissediyor. psikolojik sağlığı bu kadar yerinde olan başka birini tanımadım ben hayatımda.

velhasılı kelam, dün akşam da bir başka benim henüz tanışmadığım bir kadın arkadaşıyla 3 kişi whatsapp görüşmesi yaptık, kadının bana sormak istediği iş ile ilgili bir şeyler varmış. o kadar tatlı konuştuk ki üçümüz, gülmeler, kahkahalar falan, ve tabii bana aşkım diye hitap etmesi beni mest etti. onun bu rahatlığı tabii beni de hayatımın geri kalanında çok rahatlatıyor. o telefon görüşmesi bittikten sonra bir süre durdum evde kendi kendime, içimden mutluluk fışkırdı resmen. sonra geri onu aradım ve "ben seni çok seviyorum, ama cidden öyle böyle değil çok seviyorum, biliyorsun değil mi?" dedim. biraz da sesim titriyordu.

psikolojik sağlığı bu kadar yerinde, hayata bu kadar pozitif bakan eşcinsel erkeklerin var olduğunu görmek müthiş bir şey. ben de kendimi çok şanslı hissediyorum ki bu kadar harika birini çıkardı karşıma hayat. aman allah nazarlardan saklasın.

çok güzel bir arkadaş çevresi de oluşturmuşum kendime, dört koldan destek alıyorum, hayatımın kendimi en sağlam hissettiğim dönemindeyim sanırım. açılma süreçleri çok sancılı oldu ama sonunda çok iyi bir tablo çıktı, bunu da ben yarattım. aferin bana yaw.

ayı sözlük itiraf

kuzenimle buluştuk, bir sürü konuştuk, direkt balıklamasına o konulara atlamadık, her zaman yaptığımız muhabbetten başladık, şöyle oldu böyle oldu, falan filan. son derece rahat, her zamanki gibi, sıfır gerginlikle, kakara kikiri konuştum, sorun olmadı. ilerleyen zamanlarda konu bu noktaya da geldi elbette, kız herşeyi sordu, annene niye söylüyorsun bana söylesene dedi, gülüştük, o sordu ben anlattım, ama öyle polis sorgulaması gibi sormadı, gene normal muhabbet düzeyinde, araya başka şeyler de sokarak, fena halde relax bir şekilde konuştuk. hatta kendisinin de biseksüel eğilimlerinin olduğunu ama hiç aksiyon yaşamadığını anlattı. ben de bütün ilişkimi, olan biteni, çocukluğumda eşcinsellik konusunda yaşadığım bir iki komik olayı anlattım. erkek arkadaşımın yaptığı bazı salaklıkları anlattım, güldük. bütün konuşma boyunca hiç yaşadığım travmatik olaylara, eşcinsellik mevzusunun benim için açıklaması, başetmesinin aslında ne kadar problemli olduğuna ve buna benzer hiçbir şeye girmedim, aksine hep komik taraflarından ya da çok da trajik olmayan taraflarından bahsettim. güle oynaya, dünyanın en doğal olaylarından bahsediyor havasında konuştuk yani (ki aslında çok doğal da, travmatik yapan bizleriz).

yani ilk defa yaptığım bir açılma muhabbeti için aşırı derecede olumlu geçti ve aslında buna hala inanamıyorum. yokmuş böyle bir hafiflik, böyle bir özgürlük. o kadar rahatlamış durumdayım ki anlatamam. bütün kafamda kurduğum sorunlarım, hava kaçıran bir balon gibi sönüverdi gibi geliyor. pozitif duygularla doluyum. 30 yılın doldurduğu saklanmışlıklar, utanmalar, korkularım çözülüyor. şu anda bütün dünyaya eşcinselliğimi ilan edebilirmişim gibi gelmeye başladı. facebook'ta gökkuşağı bayrağı paylaşasım var. tabii şaka, bu noktaya gelmeye hala biraz daha var, ama yani çok uzak bir gelecek gibi görünmemeye başladı bana.

kuzenime buradan kocaman sevgiler gönderiyorum. aslında çok anlamadı herhalde benim rahat tavırlarımdan aslında bu konuşmanın benim için ne kadar büyük bir aşama olduğunu, çünkü çok rahat görünmek için biraz çaba sarfetmedim değil. ama ne demişler fake it until you make it. mış gibi yaptım ama sonra güzel götürdüm olayı. birilerine açılmayı düşünen ama kafasında tereddütleri olan arkadaşlara tavsiye ediyorum. güvenli bölgelerdeyseniz, karşı taraf tarafından kötü yargılanmayacağınızı düşünüyorsanız, samimi olduğunuz kişilere açılmanın çok olumlu bir rahatlatıcı etkisi oluyor. erkek arkadaşınla tanışmayı çok isterim, çok merak ettim dedi, ben de en yakın tarihte ayarlayıp tanıştırmayı planlıyorum. muhteşem ki ne muhteşem, resmen hayatımda yeni bir devir başladı. allah nazardan saklasın, tü tü tü.

ayı sözlük itiraf

bugün geyler lezbiyenler konferansı gala gecesindeydim. avrupanin her köşesinden queer kişilerle tanıştım. bulunduğumuz ülkenin başbakan yardımcısı çıktı konuşma yaptı, daha lgbt kişilere ne hakları vermeyi planladiklarindan bahsetti. maşallah, lezbiyen çiftlere ücretsiz ivf hizmeti bile veriliyor bu ülkede, biz türkiye'de bir yürüyüş bile yapamazken elalemin konuştuğu konulara bak. neyse iyi yedirip icirdiler. yarın sabahın köründen öğleden sonraya kadar da resepsiyonda durup gelene geçene yardım edicem. gönüllüluk güzel bir şey, ayrıca öğretici. şimdi de tramvaydayim, erkek arkadaşıma gidiyorum. bu geceyi onda geciricem, yarın türkiyeye ailesini ziyarete gidiyor, gitmeden birlikte olalım dedim. neyse onun yokluğunda bu konferansla şunla bunla oyalanacagim, gene iyi denk geldi. erkek arkadaşım dünya iyisi bir insan, onu bulmuş olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. allah herkese gönlüne göre birini versin inşallah. iyi geceler herkese.

ayı sözlük itiraf

sadece iki gün önce bir avrupa ülkesinde, etrafımda beş yüz tane gey lesbiyen trans interseks falan takılıp, havuz kenarında entellik seviyesi arşa çıkmış, bol fularlı konuşmalar yapıyorken, şu anda kendimi doğu anadolu'nun ücra bir köşesindeki bir otel odasında, az önce bir grup inşaatçının birbirlerine anlamadığım bir dilde (sanırım zazaca) küfrettiği hararetli bir toplantıdan beyin amcıklaması yaşayarak çıkmış dinlenmeye çalışırken buldum. yaşadığım kültür şoku öyle böyle değil. mimarlığı fularlı bir iş olur diye seçtiydik oysaki, peh...

hoşlanılan erkeğe açılamamak

valla gey milletinde böyle şeylerin olmaması gerekir zira bu tür başlıklardaki durumlar, daha çok orada burada gördüğünüz, size çekici gelen insanlara nasıl yaklaşacağınızı bilememeyi anlatır ama türkiye'de bir eşcinselseniz, orada burada gördüğünüz adamlara uluorta, eşcinsel olduğundan emin olmadan hiç açılmayın bence. karşınızdakinin eşcinsel olma olasılığı (ve bunu kabullenmiş olma olasılığı, ve birileriyle ilişkiye açık olma olasılığı vs) %2'den daha düşükken, bu kadar düşük bir yüzdeyle kocaman bir riske girmenin hiç bir mantığı yok. yok eşcinselliğinden emin gibisiniz ama eleman gene de açık etmiyor bu durumu, bu gibi tiplerle de uğraşmaya gerek yok, büyük ihtimal açıldığınızda "ne münasebet, sen beni ne zannettin vs" tarzı savunmaya geçecek, hiiiiiç ama hiç gereği yok böyle durumların. ulan sonuçta internet çağında yaşıyoruz, elinizin altında böyle bir nimet varken buradaki yüzlerce olasılığı değerlendirmeyip, bunun yerine böyle süper riskli işlere girmenin ne anlamı var? vay efendim ben aşık oldum galiba, vay efendim çok tatlı çocuk ama, vay efendim onun da benim gibi zedelenmiş duyguları var beni bir tek o anlarlar falan feşmekan... geçecen bunları, fasa fiso. gey dediğin adam akıllı olur, bu özellikle tehditlerle dolu cangıl dünyada geyler daha çocukluklarından başlayarak nasıl hayatta kalacaklarını sürekli hesaplayarak belli bir yaşa gelirler. böyle naif duygusallıkların hiç bir mantığı yok. elemana açılacan da seni bütün dünyaya ifşa etmeyecek, ba ba ba ba... sikerler öyle işi. böyle saçmalıklara girmek yerine alırsın eline interneti, tanışma sitelerinden sana mantıklı, aklı başında gelen profillerle şansını denersin, ki orada bile kendini kabullenememiş, aklı mantığı olmayan mal tiplerden bir sürü var, ama sonuçta senin kafana uyacak, cinselliğiyle belli bir noktaya kadar barışmış (en azından bir profil açabilecek kadar) tiplerle karşılaşma olasılığın daha yüksek. üstüne doğru dürüst bir profili de varsa, kendini düzgün cümlelerle ifade edebilmişse, eli yüzü düzgünse, zamanını ve duygularını böyle tiplerle iletişim kurmak için kullan. mal mısınız kardeşim sokakta, okulda, otobüste bilmemnerede gördüğünüz tatlı çocuğa, elinizde hiç bir başka veri yokken açılmaya? atatürk ne demiş, benim geyim akıllıdır, zekidir, çeviktir, aynı zamanda o aklını kullanmasını bilir. ne güzel demiş atamız. siz de atanızdan feyz alın ulan biraz. kıps, hadi yallah.

aileye ve yakın çevreye eşcinsel olduğunu açıklayamama nedenleri

içselleştirilmiş homofobinin insanlara neler yazdırabildiğini gösteren nedenler. eşcinsel kişilerin öncelikle kendi kafalarındaki önyargıları yıkabilmeleri gerekiyor ve bu bile oldukça sancılı ve emek isteyen bir süreç. okumak öğrenmek lazım, yoksa toplumun bizlere zerk ettiği homofobiyle kendimizi ve çevremizi algılıyor, sonra böyle yazılar yazıyoruz.

şokopop

gey olup hazırladığı harika videolarda lubunca kelimeleri ara sıra kullanmasıyla gönlümüze taht kurmuş magazin fenomeni araştırmacı kişilik.

gece saat 1’de yeni video atarak uykuları piç etmiştir yalnız. olsun seviyoruz.

karına açılmak

heteroseksuel evlilik yapıp, daha sonrasında eşine eşcinselliğini açan adamın yaptığı eylem. çok oluyordur herhalde ama buraya yazanin çıkacağını zannetmiyorum.

youtube'da "ı'm from driftwood" kanalında bol bol bu tür hikayeler izleyebilirsiniz.

ak parti lgbti bireyleri

bence ülkenin lgbt hak ve özgürlükleri hareketi için sağlıklı çalışması son derece elzem olan, görünürlüklerinin artmasını ve daha çok ortalarda seslerini çıkarmalarını can-ı gönülden dileyeceğim bir oluşum bu ak lgbt grubu. açıklamalarını okudum, hem bu ülkenin muhafazakarı hem de lgbt kişiler olarak tam da söylenmeleri beklenecek herşeyi söylemişler adamlar. eşcinselliklerini kabul ederek muhafazakar kimlik ile bağdaştırabilmeleri bile bence başlıbaşına çok olumlu bir gelişme. eminim ki bu ülkenin eşcinsellerinin ezici çoğunluğu, kendilerini anlamlandırma evresinde bu gurubun retoriğini görerek inanılmaz rahatlayacaklardır.

söylemlerinde çok da rahatsız edici birşey göremedim ben. en kötü tarafları, kendilerinin bu şekilde bir "ak lgbt" hareketi yapabilecek kadar cesaretlenebilecekleri bir ortamı hazırlayan bu ülkede 20 küsür senedir fena halde zor bir mücadele veren halihazırdaki anaakım lgbt hareketini "onlar terbiyesizler, onlar ahlaksızlar" şeklinde dışlamaları. ama bu tarzın da, destekleyicisi oldukları sağ hareketin sürekli yaptığı atatürk saldırıları ve "cehape zihniyeti" ötekileştirmelerinden temel olarak bir farkı olmadığı için, savundukları politik görüşle gayet tutarlı.

öte yandan şöyle bir paragraf açıklamaları da aslında bu ülkenin lgbt hareketi için hiç de fena gelmedi bana:

“bizler; cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan’ı ve ak parti’yi, ülkemiz ve geleceğimiz bakımından daima destekleyeceğiz. bundan kimsenin şüphesi olmasın. ülkemiz açısından yapılan onca yatırımı görmezden gelecek kadar nankör değiliz. lgbti hak ve özgürlükleri’nin, ak parti hükümeti tarafından mutlaka anayasada olacağından eminiz. gerekiyorsa hükümet ile anayasal hak ve özgürlükleri düzenleyen maddeler için çalışmaya da hazırız. eşcinselliğin, ülkemizde yeteri kadar anlatılmadığının ya da yanlış anlatıldığının farkındayız. insan olduğumuzun unutulup, özellikle tv kanallarında, eşcinsellerin bir komedi unsuru olarak işlenmesi, hakarete varan söylemlerin, onur kırıcı davranışların, ayrımcılığın, bir son bulması ve cinsel kimliğe bakılmaksızın kişisel hakların korunması, eşcinsellikten çok, insani bir hak olduğunu vurgulamak gerekir. 80 milyon insanın arasında lgbti bireyleride vardır. dışlamak, ötekileştirmek, hiç bir insani duygu ile bağdaşmamaktadır. lgbti bireyleri hak ve özgürlükleri bir lütuf değil. bir hak olduğunu bilmek gereklidir. bu sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok yerinde bu tür olaylara rastlamak mümkün. ben bunların, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyen türkiyemiz de çözüleceğinden eminim."

yine de gerçek ilerlemeyi bugüne kadar yaptığı gibi, bunların ahlaksızlar diye suçladığı halihazırdaki lgbt hareketi yapmaya devam edecektir. bu arkadaşlar onların açtığı yolu genişletirler ancak. ama halktaki geniş kitleler lgbtleri kabul edecekse de bu ak lgbtciler sayesinde olacak o da.
Henüz takip ettiği biri yok.