salatalık

büyük oranda su içerir. tuzlayıp yenesidir.

(bkz: hıyar)
yemesi çok keyifli olan şey. bu aralar günde 5-6 tane yiyorum. verdiği sululuk hissi çok hoşuma gidiyor. keşke kışın da olsa da yesek.
ayrıca temizlik ürünlerinde kokusunu aşırı seviyorum. parfümlerde de öyle.
%99.9999999 u su olan sebzedir. sebzedir heralde ? bilemedim şimdi. cok düşük kalorili olduğu için diyet zamanı kemirmek için ideal bir şeydir.
hiç sevmediğim zıkkımdır, bu meretin bir de cacığı yapılır, onu da sevmem, bir de salataya katılır ama ben zaten salata yemem
hem turşusu hem kendisi biranın yanında iyi gidiyor.
salatalık deyince aklıma hep salata yapımında kullanılabilecek tüm sebze hatta meyveler gelir :). ülkemizde hıyar demek argo olarak algılandığı için hıyara salatalık deniyor. ben de ısrarla hıyara hıyar diyorum. e ama bildiğimiz hıyar işte :). kokulu, sulu, kütür kütür.
aşkım. o kadar seviyorum ki anlatamam. bir yiyecek, yerken huzur verir mi? hele yazın buz gibi dolaptan çıkmış bir hıyarı direkt olarak kemal sunal üslubuyla mideye indirmenin verdiği zevki kim verebilir bizlere yağ!

çok hayalperestim bu ara. tişörtünü pijamasının içine koymuş sevdiğim çekyatta uzanırken hıyar tuzlayıp ikram etmek istiyorum. hıyar içerikli bir ilişkinin mutsuz olması mümkün müdür?!

bir de bunu başka amaçlarla kullanan bazı ırıspılar var. kınıyorum efendim. benim hıyarımı kötü emellerinize alet etmeyin. edebinizle yiyin, oranıza buranıza da daha teknolojik ürünler sokun!