patates puresi

Durum: 1500 - 11 - 2 - 0 - 25.11.2020 00:16

Puan: 20836 - Sözlük Kaşarı

8 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

on borrowed time
  • /
  • 75

baba

uzun uzun dizine yattım bugün. beni sevsene dedim, sesi titredi. çok dalgın ve çok üzgün kardeşlerinin ölümü ardından. evde hava hep soğuk uzun süredir. hoşuna gitti onunla bu yakınlaşmam. annemden bu anın fotoğrafını çekmesini istedim. o kadar kötü ki, üçümüz de evde yarın yokmuş gibi yaşıyoruz. üzerine yemeden içmeden kesilmem geldi, şimdi hep bir daha üzgün, hep beni kontrol etme derdinde. var olsun. başımda olsun.

yıldız tilbe

"sevmek birşeydir ama saygı herşeydir. saygı çok başka bir şey, saygı herşeyi kaplıyor ama sevgi bazen insanı çaresiz bırakabilir, istediğiniz kadar sevgi dolu olun saymıyorsanız veya sayılmıyorsanız hiçbir anlamı olmuyor."

ayı sözlük itiraf

telefon melodileriniz çok kötü patates bey dedikleri vakit daha kötüsünü aramaya koyuluyorum. yeni mesai arkadaşlarımı sınıyorum.

gemma hayes

yeni keşiflerimden. güzel bir sese sahip irlandali şarkıcı abla. iki şarkısı favorilerimden.
making my way back to you.
palomino * *

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

gemlik

hayatımın 5.5 ayını alan ilçe. size kendinizi 90'ların sonunda hissettiren bir havası var.
körfezi güzeldir. merkezinin bir ucu uludağ üniversitesi gemlik kampüsü, diğer ucu ise sahil sonundaki mado kadardı benim için. fazlasını yürümeye vakit olmazdı.
binalar arasında gezerken bir grilik kaplardı içimi.binaları eski, yeni yapılan her bina şehrin yükseklerine konumlandırılıyor. yakın zamanda ise şehrin tamamen yukarılara taşınması konuşuluyordu.
bir gün gidip, tekrar oraları görmek, o zamanki patates puresi'ni yeniden anlamak, dinlemek, görmek, hayal etmek istiyorum.

ayı sözlük yazarlarının favori dolmaları

türk erkeklerinin seks hakkındaki yalanları

sigarayı bıraktım bırakalı, ikinci üçüncü postayı atabiliyorum.

ayı sözlük yazarlarının yaşları

kemik: 28, metabolizma: 32, ruh:78

bankacibear

yıl geçtikçe yakışıklılaşan adam. tv'lere de çıktı, ünlü oldu.

bursa

5.5 ay askerlik yaptığım il.
bursa'ya bir girişim oldu, bir de çıkışım oldu. *

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük itiraf

büyüdüğümü, bu ay yeni yaşıma girdiğimde, üzen ama olması gerektiği gibi olan bir düzene alıştığımı kabullenmeye çalışırken anladım. en özgür doğum günümdü. en ben olan. en kendi kendine mutlu olmayı bilmiş, en kandırmamış, kandırılmamış ve kendimle barışık olduğum.

koku hafızası

bende de pek bir var olan. *bünyede diz titreten etki yaratır, konuştuklarını, yediklerini, içtiklerini, gittiğin yerleri unutursun da, onun kokusuna benzer biri geçerse yanından, o esinti gidene kadar dizlerin bağı çözülür, aptal olur kalırsın. kokusu kalır hatrında,o da ilk fırsatta kendini anımsatır.

morcheeba

dün zorlu psm’de konserleri vardı. müthişti.
beyimle bir güzel konser anımız daha oldu. *

saat 23.59da entry giren yazar

yenilenme ve güncellemeler ile beraber tesiri kalmamıştır. artık dün de yazılsa başlıklar hep solda. *

patates

edip cansever

birden bire şu dizelerini anımsadığım edebiyatçı.
"çünkü sevdikçe beni sen kendini tanıdın.”
ve çünkü seni sevdikçe ben de kendimi tanıdım. *

füsun

arapça kökenli, sihir,büyü anlamına gelen isim.

uzun ilişki yaşayanların asıl amacıaklıma kısa ve öz bu videoyu getiren başlık. “anlayamazsınız.”
gözlerinin içinde kaybolmuyorsanız,
anlayamazsınız.
  • /
  • 75

ayı sözlük’te tanışmak için atılan ilk mesaj

genelde bu aralar sen ölmemiş miydin mesajları geliyor

karma

bana göre "iyilik yapan iyilik bulur, kötülük yapan kötülük" değildir. çok daha fazlasını içerir. algoritması biraz ilginçtir ama her zaman doğru sonuç verir. değişime karşı çıkıp sabit fikirli olmanın, karşılaştığınız sonuçlardan ders çıkaramayıp sürekli aynı hataları yapmanın da bir sonucudur. sen iyilik de yapsan, kötülük de yapsan eğer doğru zamanda doğru şeyi yapmıyorsan evren sana yanlış yaptığını göstermek için seni karmayla yüzleştiriyor. bazen bunu kafana vura vura yapıyor. ama sende bunu anlayacak kapasite yoksa işte o zaman karmanda boğulmaya başlıyorsun. ektiğini biçersin evet ama doğru zamanda, doğru toprakta, doğru şeyi ekiyorsan biçersin. yoksa boşa gider. toprağın altında kalır ve hiçbir zaman da büyümez.

iş yerinde başıma gelen kötü olay

bu hayatta unutulmaması gereken en önemli gerçek; "kimin kimi siktiği, taraflardan birisi siz veya partneriniz değilse, sizi enterese etmez"

ayı sözlük yazarlarının ilişki durumları

"i'm better alone than lonely"

pazartesi sendromunu özlemek

küçük şehirde yaşamanın avantajları. hayat burada normal seyrinden devam ediyor. sadece gereksiz yakınlaşmalar ortadan kalktı. dolayısıyla bizde hicbir şeye bir özlem yok. sizlere kolaylıklar dilerim büyük şehirli arkadaşlar.

her şeyi siktir edip bir köye yerleşmek

sevgili varsa gayet keyifli olabilir de yalnız başına biraz deli cesareti gibi geliyor. yapabileni takdir etmek boynumuzun borcu olsun. selametle.

covid-19

moderna diye bir firma da aşı bulmuş demin bbc de dinledim. tabi önce madonna bulmuş diye anladım ama çok saçma geldi. meğer modernaym ış jdsjdsjds
bu arada şu an pozitifim.

28 mart 2020 ayı sözlük istanbul zirvesi

merhaba ayı sözlükçüler. uzun zamandır; "zirve yapılacak mı? neden yapmıyorsunuz? ayh bi tane zirve düzenleyecek yazar çıkmıyor mu gerçekten?" gibi konuşmalar aldı başını yürüdü. bende hazır 18 yılın ardından bi işsiz kalmışım, istanbul'a dönmüşüm, zirve yapalım, bi buluşalım sohbet edelim, aramıza yeni katılan arkadaşlarla tanışalım istedim. şimdi yer neresi olsun "kadıköy mü, taksim mi? bunu katılacak arkadaşlarla belirleriz çoğunluğun istediği yer olur. sonra da buluşacağımız mekanı yine beraber belirleriz. katılacak olanlar başlıkta bildirilerse sevinirim, hem basılı yayımladığımız homojen dergi'den az miktarda elimde kaldı onlardan takdim ederim, hem de kişi sayısına göre ok club ürünlerinden son kalan birkaç tane ürünü hediye ederim. abartmamak koşuluyla yanınızda 2 3 arkadaşınızı da getirebilirsiniz. evet hadi bakalım, kimler geliyor görelim.

yer: kadıköy
mekan: mecra bar
adres: caferağa, 5, dumlupınar sk., 34710 kadıköy/istanbul
tarih: 28 mart 2020
saat: 17:00-22:00

edit: beybiler hükümetin coronavirüs ile ilgili aldığı tedbirler neticesinde barlar bir süre kapalı olacak. bu sebeple zirvemizi iptal etmiyoruz fakat daha sonra netleştireceğimiz yeni bir tarihte yapacağımızı bildirmek isterim. öptüm bye

eski sevgiliye söylenmek istenen şeyler

sevgili olamadık arkadaş kalamadık bari senin için gittiğim falcıların parasını ver

kötü bir cinsel deneyim sonrası hissedilenler

sex sexstir iyisi kötüsü olmaz bir sonrakine artık

Toplam entry sayısı: 1500

fizik bölümü

zamanında okumak istediğim harika bölümdür. lakin güzel (!) ülkemde iş imkanı az, hatta nerede ise yok diye ailem tarafından tercih listemden sildirildi zamanında. ne kadar zor bir bölüm olduğu bilgisine fizik öğrencisi kuzenim sebebi ile hakimim. gene de içimde ukte kaldı hep nedense. ve nedense bu bölümü okuyan insanlara aşırı bir saygı duyuyorum.

mezunlarının labda bilimsel çalışmalarla uğraşmaları yerine maalesef formasyon alıp 98 99 puanla dahi beklemeleri beni üzüyor.

sözlük yazarlarının sabah kahvaltıları

vaktim yok ise, çikolatalı açma, yürürken.
vaktim var ise, çikolatalı açma ve çay, oturarak.

sonuna çünkü bok vardı denilesi cümleler

sifonu çektim, çünkü bok vardı.

olmadı mı? tamam. gittim.

dark bear'ın kendi arkadaşı için sansür uygulaması

ayı sözlük ikinci anadolu yakası muhabbet zirvesi

gayet güzel bir zirve idi. kızlarımız da ayrı tatlıydılar, iyi ki katıldılar, sohbet mükemmeldi, daha ne olsun!

sözelcilerin düşük zekalı gibi algılanması

artık kesinlikle katıldığım önerme.

ayı sözlük yazarlarının ilişki durumları

pick me up, pick me up! hold me down, hold me down!

lost soul

yine dinlediğim şarkıyı beğenmiş diye yüzümü güldüren yazar. müzikten, mizahtan iyi anlayan adam. kendisine iyi bakmasını dilediğim, bu sözlüğün değerlilerinden...

24 eylül 2015 hac izdihamı

ailecek bizi telaşa düşürmüş haberdir. akrabalarımız orada.

ayı sözlük yazarlarının zirve önerileri

film analizi de güzel de, az sportif olalım yahu. göbek eritelim. ya da eritmeyelim göbek candır. göbek kalp.