patates puresi

Durum: 1501 - 1 - 1 - 1 - 20.04.2018 01:24

Puan: 16159 - Sözlük Kaşarı

5 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

on borrowed time
  • /
  • 76

ayı sözlük yazarlarının askerlik anıları

veteriner sınıfının bol olduğu bir yerde yapılan askerlik bünyeme biraz daha fazla hayvan sevgisi katmıştır. gerisi anlamsız, mantıksız, boş geçen bir 5.5 aydan ibaret.

vega

yıldönümü

çok özel anıların üzerine geçen 365 gün ve fazlalarıdır.
daha daha çok olması istenendir benim için.
kötüsü az, iyisi çok olsun!

yazarların şu anki ruh halleri

yorgun, iş sebebi ile sıkkın, sıkışmış.
son 3-4 aydır hep böyle...

yazarların en hoşlanmadığı insan tipi

peşin hükümlüler, her konuda.

yazarların en hoşlanmadığı şeyler

işte, evde, ilişkide
haksızlık.

yattığı yerden para kazanmak

çoğu siyasetçi.
bir de özel şirkete torpil ile gelen orta düzey yöneticiler bence bu gruba dahil.

alttaki yazara diyeceklerim var

bugünün işini yarına bırak.

shape of you

oldukça eğlenceli melodiye sahip. sabah neşesi oldu valla.

ayı sözlük itiraf

nazımın geçtiği insanlara azcık gıcıklık yapmayı nedense seviyorum.

futurelavirs

zeka küpü. ayrı bir espri yeteneği var bu adamın yahu. sosyal medyada severek takipteyim. *

ayı sözlük yazarlarının yaşamak istediği ülkeler

önceden sorsalar kuzeyi gösterirdim. şimdi o nerede ise yönüm yurdum orası.

yazarların şu anki ruh halleri

uyku sersemliği ile gördüğü rüyayı gerçekten ayırmaya çalışan aptal bir ruh hali. olm iyiden iyiye deliriyoruz ülkece.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

vikipedi

homojen dergi'nin de içeriğinde yer aldığı bilgi kaynağı.
gurur verici...

https://tr.wikipedia.org/wiki/homojen_(dergi)

lucky strike

ilk sigaram idi. artık pek rastlanmıyor.

bat

tokat yöresine ait bir yemek. gerçekten görüntüsü çok çirkin ama yemesi eğlenceli, yapması bir o kadar kolay.
tembel aşı.
tbat

lys

açık uçlu soru zırvasına bu sene şahit olacak sınavdır.

the verve

bu adamları dinleyince uçsuz bucaksız bir bahçede sallana sallana dolanıyormuş gibi hissediyorum demiştim.
yapabildiğim en güzel tanımlardandı.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

  • /
  • 76

delinin yıldızı

ve 2017 eylül. sonbaharın henüz geldiği memleketimde yeni bir vega albümü. 12 yıl aradan sonra yepyeni, sadece vega'nın olan 10 yeni şarkı.
genelde artık şablon haline gelmiş olan hareketli bir şarkı ile çıkış yapıp, ki bence büyük ihtimalle arzuhal olur bu sonrasında ölümcül darbeyi vuran damar şarkıyı mı kliplendirirler bilmiyorum. ama delinin yıldızı şarkısı kafamı karıştırıyor, hem albüm ismi hem de ilk şarkısı olarak çıkış şarkısı olarak seçilebilir. her türlü farketmez artık vega'nın kendine ait bir kitlesi var zaten, tanınma, kitlelere ulaşmak çok da umurlarında değil zaten. deniz bu sayıda hayran ile bile zor başediyor. hatta daha fazlasını istemediğini bile düşünüyorum.
albüme gelecek olursak;
albüm aslında önceki 3 albüme de benziyor. hatta bence en fazla tatlı sert'e benziyor. prodüksiyon kalitesi ise hafif müzik ile daha çok benziyor. hafif müzik kadar sert bir albüm değil, tatlı sert kadar mutlu bir albüm değil, tamam sustum kadar da melankolik bir albüm değil. ama bunların üçünden de parçalar var.

delinin yıldızı; albümü açmak için bundan daha iyi seçim olamazdı. hem yeni hem de tam bir vega şarkısı. sözleri çok güzel ve deniz'in sesine şarap kelimesi ne denli yakışıyor. hem hızlı tempo hem de damar olabilen, üzebilen çok iyi bir şarkı. keşke biraz daha şımarık söyleseydi deniz bu şarkıyı. hala bir albümün en iyi açılış şarkısı benim için k9'dur.

isim şehir; deniz'in vokalini en beğendiğim şarkılardan biri oldu. tatlı sert albümünün tadın kaldı'yı hatırlattı bana biraz.onun kadar akustik olarak düzenlenseydi de çok yakışırdı sanki. bu albümün öldürücü ikinci hiti olarak çıkan slow olabilir.

arzuhal; albümün serzenişte'si. çıkış parçası olarak çok güzel olabilir. deniz'in çok samimi ve kişisel bulduğum sözleri. bize kalbini açtığını hissettiğim şarkısı.

sevgilim: yine hafif müzik zamanından bir şarkı gibi. yok'a benzetiyorum ben biraz. onun kadar sert değil. yok, bir önceki albümün en favori şarkılarımdan biri olduğu için bunu da mutlulukla kucaklıyorum.

dertler iri kıyım; ilk albümden oyun'u, ikinci albümden zat-ı ali'yi ve üçüncü albümden yalnızca ben yüzlerce sen'i hatırlattı bana. melankolik sözler, gayet vega tınısı ile düenlenmiş bir şarkı. arka vokallerdeki mırıldanmalara bayıldığımı söylemeliyim. hınzır ve seksi sözler.

komşu ışıklar; tatlı sert albümünden çıkmış gelmiş gibi. keyifle dinlenecek bir şarkı.

dünyacım; albümün çıkış şarkısı olartak seçilse çok güzel olabilecek diğer şarkı. bana yine tatlı sert'ten fırlamış gelmiş gibi hisettiren bir şarkı. poh poh perisi ile benzettim. onun gibi keyifli ve mutlu bir melodisi var. arkada acaba ceylin'in vokali mi var emin olamadım, çok yakışmış mmmlamalar.

sonunu söyleme bana; bu albüme ait bir şarkı. tamamen yeni. gayet güzel.

man-yak-lar; herkes gibi bana da sokaklar tekin değil'i hatırlattı pek tabii. onun kadar sever miyim bilmiyorum. ses olarak albümün en keyifli şarkılarından biri.

ve tekrar; albümün kapanışı için muhteşem bir şarkı. bunun da yeni ve bu albüme ait bir şarkı olduğunu düşünüyorum. düzenlemesi ve vokali alışılagelmiş vega şarkılarından farklı. vega'nın bu sabahların bir anlamı olmalı ile birlikte en bu topraklara yakışan şarkısı olabilir. son nakarata girmeden konuşma kısmına ayrıca bayıldığımı söylemeliyim.


https://ayisozluk.com/vega.html?entry_id...

kafaya kuş sıçması

ağzına sıçılmayı reva gören bir milletin neyse ki şans olarak kafayı tercih ettiği sıçılma hadisesi. ağzımıza koca koca akbabaların sıçması tevafuk ama minicik bir kuşun kafamıza sıçması şans. buna da şükür.

Toplam entry sayısı: 1501

fizik bölümü

zamanında okumak istediğim harika bölümdür. lakin güzel (!) ülkemde iş imkanı az, hatta nerede ise yok diye ailem tarafından tercih listemden sildirildi zamanında. ne kadar zor bir bölüm olduğu bilgisine fizik öğrencisi kuzenim sebebi ile hakimim. gene de içimde ukte kaldı hep nedense. ve nedense bu bölümü okuyan insanlara aşırı bir saygı duyuyorum.

mezunlarının labda bilimsel çalışmalarla uğraşmaları yerine maalesef formasyon alıp 98 99 puanla dahi beklemeleri beni üzüyor.

sonuna çünkü bok vardı denilesi cümleler

sifonu çektim, çünkü bok vardı.

olmadı mı? tamam. gittim.

ayı sözlük itiraf

facebook, twitter hesaplarımı kapattım sözlük. facebooktaki yapmacıklıktan, twitterdaki saçmalamalardan sıkıldım, bıraktım. biraz kendimi dinlemek istedim, bir başkasının yazdığıyla, koyduğu fotoğraftan bana ne dedim. bir süre sonra sıkıldım açmak istedim, alışkanlık olmuş. çevremdeki insanların gereksizliğinin farkına vardım. şimdi ise burdayım, benim gibi hissedenlerin arasındayım.

dark bear'ın kendi arkadaşı için sansür uygulaması

ayı sözlük ikinci anadolu yakası muhabbet zirvesi

gayet güzel bir zirve idi. kızlarımız da ayrı tatlıydılar, iyi ki katıldılar, sohbet mükemmeldi, daha ne olsun!

sözelcilerin düşük zekalı gibi algılanması

artık kesinlikle katıldığım önerme.

gelmiş geçmiş en itici erkek

kevin james ve ismail türüt benzerliği

o halde, sebahat tuncel ile murat kekilli de çok benziyor, yorumunu yaptıran başlık.

ğ harfi yerine y harfi kullanan insan türü

odtü

öğrencisi ile, akademisyeni ile, kkm`deki etkinlikleri ile, robot günleri ile, sosyoloji kulübü ile, kampüsünde barındırdığı çatı isimli cafe`si ile * ülkenin öncü üniversitesi.