patates puresi

Durum: 1510 - 2 - 0 - 0 - 03.05.2021 03:41

Puan: 21008 - Sözlük Kaşarı

8 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

on borrowed time
  • /
  • 76

mentollü sigaraların yasaklanması

yurtdışı ayağı kesilip freeshoplar hayal olunca, el altından satan cadde tekelcilerine kaldık! ...derken çözümü buldum. bu mentollü topçuklar internette satılıyor! heyecanın uyutmadığı bu gecede portakallı sigara tüttürüyorum bu keyfin ötesi de karpuzlu sigara olurdu ancak. onu da aldım.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

london grammer - lord it is a feeling

ayı sözlük yazarlarının hayat fonunda çalan şarkılarkarantina keşiflerimden. kulağıma sağlık.

home office

(ahah! bu başlık nasıl açılmamış olur?)

mart 2020 itibari ile beyaz yakaların büyük kısmını evlere tıkayan çalışma biçimi. pandemiden evvel herkes bu düzen için can atarken, artık insanlar "ofise gitmek istiyorum!" krizlerine girer oldular. evden çalışmak yoruyor. evden çalışmak o işin değerini hissettirmeyi zorlaştırıyor. bugüne dek haftada 2-3 gün ofise uğrardım, artan vakalar sebebiyle evde kalayım dedim, olmuyor. çalışmaktan sıkılıyorum, kafa dağılsın diye bir şeyler izliyorum, okuyorum. ondan da sıkılıp, tekrar işe dönüyorum. iyice delireceğiz.

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

frances hodgson burnett - gizli bahçe.
karantina kurtarıcısı oldu.

eurovision 2021

pek sıkı takip etmedim bu sene, nasıl olacak, herkes pandemi nedeniyle ülkesinden mi söyleyecek, ama şarkılar açıklandı. heyecanlı bir mayıs olacak. favorilerim geçen sene yapıl(a)mayan yarışmayla aynı: isviçre ve malta.

edit: ekleme yapıyorum. bir de belçika.

ayı sözlük yazarları dünyaya ne olarak gelmek isterlerdi

sahibinin en sevdiği fincanı

yazarların şu anki ruh halleri

elma sekeri

tekrar burada gördüğüme sevindiğim yazar, çok çok az anımsıyorum ama çok güzel bir yüzü ve gamzeleri vardı.

orjinallerinden daha iyi olan coverlar

dbt

(bkz: diyalektik davranış terapisi) *
2021'in hayatıma kattığı yeni kavramlardan biri. bir psikoterapi yöntemi. iç dünyaya dönünce bugünkü ve geçmişteki her davranışın/düşüncenin bir sebebi/altyapısı olduğunun keşfiyle, bu kötü sesleri, bu distres durumlarını (ruhsal ve bedensel bunalma), el/ayak titremeleri, göğsünüze öküz oturması, alnınızdan ter boncuklarının sayılması, ..., gibi durumları kontrol altına alma, bugün onunla baş etme, ana dönebilme, gelecekte ise tekrar yaşamamak için alınacak aksiyonları listeleme yöntemi. bir çok farklı yöntemi var; dikkati başka yöne odaklama, radikal kabullenme, işaret imgeleme, güvenli alanda nefes egzersizleri, ...

kendine iyi gelmek amacıyla kendini bu işler içinde bulan patates puresi bu 14 şubat akşamı sallanan koltuğunda kahvesini yudumlayarak hayata bakarken aşındıra aşındıra çatlattığı "yetersizlik" penceresinden kafasını kaldırıp, odasının penceresinden dışarıdaki karın yağışını izliyor ve bugüne dek başına gelen her şeyin ona bir yol gösterdiğini kabul etme basamağını düşünüyor.

homojen dergi

ilk bir kaç sayısına katkım olmuştu. dijital arşiv başarılı olmuş. yeni ekibine başarılar.

baba

uzun uzun dizine yattım bugün. beni sevsene dedim, sesi titredi. çok dalgın ve çok üzgün kardeşlerinin ölümü ardından. evde hava hep soğuk uzun süredir. hoşuna gitti onunla bu yakınlaşmam. annemden bu anın fotoğrafını çekmesini istedim. o kadar kötü ki, üçümüz de evde yarın yokmuş gibi yaşıyoruz. üzerine yemeden içmeden kesilmem geldi, şimdi hep bir daha üzgün, hep beni kontrol etme derdinde. var olsun. başımda olsun.

yıldız tilbe

"sevmek birşeydir ama saygı herşeydir. saygı çok başka bir şey, saygı herşeyi kaplıyor ama sevgi bazen insanı çaresiz bırakabilir, istediğiniz kadar sevgi dolu olun saymıyorsanız veya sayılmıyorsanız hiçbir anlamı olmuyor."

ayı sözlük itiraf

telefon melodileriniz çok kötü patates bey dedikleri vakit daha kötüsünü aramaya koyuluyorum. yeni mesai arkadaşlarımı sınıyorum.

gemma hayes

yeni keşiflerimden. güzel bir sese sahip irlandali şarkıcı abla. iki şarkısı favorilerimden.
making my way back to you.
palomino * *

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

gemlik

hayatımın 5.5 ayını alan ilçe. size kendinizi 90'ların sonunda hissettiren bir havası var.
körfezi güzeldir. merkezinin bir ucu uludağ üniversitesi gemlik kampüsü, diğer ucu ise sahil sonundaki mado kadardı benim için. fazlasını yürümeye vakit olmazdı.
binalar arasında gezerken bir grilik kaplardı içimi.binaları eski, yeni yapılan her bina şehrin yükseklerine konumlandırılıyor. yakın zamanda ise şehrin tamamen yukarılara taşınması konuşuluyordu.
bir gün gidip, tekrar oraları görmek, o zamanki patates puresi'ni yeniden anlamak, dinlemek, görmek, hayal etmek istiyorum.

ayı sözlük yazarlarının favori dolmaları

türk erkeklerinin seks hakkındaki yalanları

sigarayı bıraktım bırakalı, ikinci üçüncü postayı atabiliyorum.
  • /
  • 76

a mısın p misin diye soran hetero arkadaş

şu şekilde cevap verilesidir: i'm a creep. i'm a weirdo. what the hell am i doing here? i don't belong here. i don't care if it hurts. i wanna have control. i want a perfect body. i want a perfect soul. i want you to notice when i'm not around. you're so fucking special. i wish i was special. but i'm a creep. i'm a weirdo.

dua

tek bildiğim dua, dua lipa*.

yazarların şu anki ruh halleri

abla evinde son gecem. hemen yandaki karyolada bir piremses uyuyor. bende naftalin kokan yorgan altından yazıyorum şimdi şuanda çok mutlu.

ayı sözlük varoluşsal sancı çekenler kulübü

varoluşsal sancılarım yok. varlığım türk varlığına armağan olsun. iyi geceler. tşk.

kırmızı oda

1 ay önce "ben haklı olmak istemiyorum, ben mutlu olmak istiyorum" demiştim. bugün "mutlu olmak için değil, haklı olmak için yaşamışım" diyen karakter ile gönlümü bir miktar dolduran dizi.

içimden geçenler

zaman geçtikçe kazananı olmayan savaşın mağlubu kendimmiş gibi hissediyorum. ikili ilişkide benim yüzümden yitirilmiş güzel günler göremediğimi düşünüyorum. haklı sebeplerim olmasına rağmen kendimi günah keçisi ilan ederken buluyorum. sonrası çıkmaz sokaklar..

iyiye güzele ulaşmak adına sarfettiğim efor ve en kötüsü mental işkence çok zor çekilmez kılıyor rutini. içimden sana küfretmekte geçiyor mesela. ama en çok kahve içmek geçiyor yine aynı yerde aynı masada. sonra manzara resmi diye gönderdiğin fotoğraf geliyor aklıma bu ne saçma fotoğraf diye sinirleniveriyorum. sonra sarılmaların geçiyor aklımdan içim bir hoş oluyor. yürümek geçiyor içimden. yaz günü tiril tiril boğaz havası.

kanepede sarmaş dolaş film izlemek geçiyor içimden. son pizza dilimi, son sigara, son çay.

elma sekeri

gerçekten benim ikizler kadınına karşı bir zaafım var. babaannem, teyzem, en yakın arkadaşım, çok sevdiğim bir ablam ve sen. naif ama bir o kadar da dengesizsiniz arkadaş. çok eğlencelisiniz. seviyorum sizi.

elma sekeri

sözlüğe dönmüş yazar.

elma sekeri

bildirimler bölümünde birçok entry’sinin eksilendiğini gören yazar. yokluğum kızdırmış bazı yazarları.

vakit buldukça burdayım. sevgiler.

orjinallerinden daha iyi olan coverlar

Toplam entry sayısı: 1510

ayı sözlük yazarları dünyaya ne olarak gelmek isterlerdi

sahibinin en sevdiği fincanı

bedelli askerlik

günümüz siyasi gerginliği içerisinde, önce ılımlı baktıklarını bildirdi birileri, ardından yok yok asla dediler, ve sonra da hele bir seçim geçsin de dediler... ne olacağı belli, bu bir zorunluluk, zaten çıkacaktı, ama bunu oy toplama aracı olarak kullanmak istediler.
gitmek istemeyen, yaşı tutan, işini gücünü kuran gitmesin, zaten gitmesin, asla önermiyorum. çıkarsa da üzülmeyeceğim ben gittim geldim diye, çıkması için dua ediyorum ki eşim dostum faydalansın.

ayı sözlük yazarlarının favori dolmaları

pipi ve popo arasındaki benzerlik

ikisi de anlamsız ikilemeler ile bir araya gelip anlam kazanmıştır.

ayı sözlük yazarlarının unutulmaz pişmanlıkları

onun unutulmaz olduğuna kendini zorla inandırmak.

fizik bölümü

zamanında okumak istediğim harika bölümdür. lakin güzel (!) ülkemde iş imkanı az, hatta nerede ise yok diye ailem tarafından tercih listemden sildirildi zamanında. ne kadar zor bir bölüm olduğu bilgisine fizik öğrencisi kuzenim sebebi ile hakimim. gene de içimde ukte kaldı hep nedense. ve nedense bu bölümü okuyan insanlara aşırı bir saygı duyuyorum.

mezunlarının labda bilimsel çalışmalarla uğraşmaları yerine maalesef formasyon alıp 98 99 puanla dahi beklemeleri beni üzüyor.

sonuna çünkü bok vardı denilesi cümleler

sifonu çektim, çünkü bok vardı.

olmadı mı? tamam. gittim.

sözlük yazarlarının sabah kahvaltıları

vaktim yok ise, çikolatalı açma, yürürken.
vaktim var ise, çikolatalı açma ve çay, oturarak.

patates soyarken yapılan şeyler

dark bear'ın kendi arkadaşı için sansür uygulaması

sözelcilerin düşük zekalı gibi algılanması

artık kesinlikle katıldığım önerme.

ayı sözlük eurovision 2015 şarkı yarışması zirvesi

yarı finalleri bilgisayar başında eziyetler içerisinde izlemeye çalıştıktan sonra dev ekranda final mükemmel geliyor kulağa.

halklailiskilerci

atom fiziği

atomu ve atomlar arasındaki reaksiyonları inceleyen fizik dalı. burada cisimlerin etkileştiği elektro manyetik ışımalar, dalga fonksiyonları ve temel atom yapısı incelenir.

(bkz: atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun.)
(bkz: spektrometre )
bearhairy

bir başka sözlükte moderatörlüğe başlamış, halinden mutlu yazar. belki buralara artık uğramaz.