patates puresi

Durum: 1521 - 0 - 0 - 0 - 27.08.2021 00:02

Puan: 21262 - Sözlük Kaşarı

9 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

on borrowed time
  • /
  • 77

çekirge

yaz akşamlarını sesiyle taçlandıran böcek, canlı. iyi kulak verin, bu sesi ne martta duyarsınız ne aralıkta. son günleri kulak verin. kulak verin tadını çıkarın.

sohbet tıkandığında yapılacaklar listesi

öyle işte, oldu o zaman benim de online pilatesim başlayacak diyip eve topuklamak üzere kaçmak. denendi. başarılı.

ölüm

bu korkunç dört harfin acısı
dün gece
benden bir yaş büyük arkadaşımın, komşumun annesinin çığlığında
saklıydı. apaçık ortadaydı da.
binadan binaya duyulan sesler. yitip gitmiş bir can. iyi olup evleneceğini bekleyen genç kızdan geriye kalan ailesi.
donuk camdan izleyen ben,
ölümü anımsayıp telefona sarılan ben,
pişmanlıklarında kaybolan ben,
içine sinmiş düzeniyle kavga eden ben.
kimse haberini aldığı vakit kahrolacak kadar sevmesin kimseyi.

yüreğe kan basan şarkılar

orta yaş bunalımı

birkaç ay sonra 29 oluyorum dolu dolu. yaklaşıyor olabilir mi bu bunalım, yok yav daha erken? benimki şımarıklıktan.

ankara

geçen ay bir uğradım. 4 gün dolu dolu eski arkadaşlarımla, iş arkadaşlarımla ve dahası bu sözlüğün bana kazandırdığı sevgili pena ile görüştüm.
bana orada okumasam da öğrenciliğimi hatırlatıyor ankara, herkesin güneye kaçtığı bir dönemde benim mini iç anadolu turum çevremce garipsense de bana çok iyi geldi.

homojen dergi

güzeldi ilk heyecanları çok iyi hatırlıyorum. ilk basılı sayı geçen kitaplıkta karşıma çıktı. hala saklarım. o zamanki bilgi paylaşımı ve beraberlik duygusu güzeldi bu sözlükte. sonra kalmadı. sıra sıra tüm emek verenler kimi bahanelerle koptu. umarım yeniden toparlanışına katkı sunanlar olur, umarım tekrar iyi işler ortaya çıkar. uzaktan izliyorum.

vernel

bir yumuşatıcı markası. yılın büyük bir bölümü ev hanımlığı görevini anacımdan devraldığım için, çamaşırdı bulaşıktı hepsine el atıverdim. ev işleri artık benden sorulur, en iyi deterjan en iyi camsil nedir hepsi bende.
gelelim bu başlık niye açıldı'nın yanıtına. adamlar bir yumuşatıcı yapmış. kokusu efsane. bir giysiye bir koku böyle mi uyar tanrım. ya ev işinden ya sıkıntıdan kafayı yedim ya da bu supreme serisi siyah olan vernel gerçekten efsane.
ps: yumuşatıcılar için genelde zararlı ve kanserojen deniliyor ancak, olmayan ne var ki? hangi yediğimiz içtiğimiz 100% doğal ki?

balthazar

20 kasım 2021'de vw arena'da konserleri var!

defter koleksiyonu

kulağa tuhaf gelse de kırtasiye düşkünlerinin kalemden sonra yaptığı ikinci koleksiyon sanırım. ilk ve ortaokulda o koskocaman zincir marketlere gider, özenle bir bir seçerdim defterlerimi. aynı durum lisede de devam etti, farklı olarak alışverişim kadıköy'deki kırtasiyeciler çarşışına ve de kırtasiye zincirlerine taşınmıştı. üniversitede durum boyut değiştirdi, defterlerle aramdaki ilişkiyi totemler güçlendirdi. "bu şu dersin defteri olsun, buna şu soruların hepsini çözersem geçerim; bunun kapağı bana şunu anımsattı bu kesin keyifle not tutmama yardımcı olur..." gibi düşünce yapıları. bunun altındaki neymiş bilmiyorum ama, okullar bitti ben hala kendime yazacak bir şeyler aradım, hep kapağı güzel, sayfası yumuşak diye aldığım defterler oldu... biriktiler biriktiler... bunu bilen yakınlarım defterler hediye etti.
derinden gelen bir ilkokul anısının düşünüp de bir bağ kurmaya çabaladım, o yazmaya kıyamadığım (bazen de ne yazsam,çalışsam bilemediğim) o defterleri şööyle bir önüme serdim. çok önemli anıları anımsatan, sonsuza dek benimle kalmasını istediklerimi bir ayırdım. bir kısmını ise zorlanarak diğer tarafa koydum. işte o diğer taraftakiler artık bir köy okulunun. çocuklar okusun, yazsın, çalışsın, öykülerini döksünler, akıllarında hapsolmasın, kalemlerinden çıksın, geleceğin yazarları doğsun. nasıl iyi hissettim. bırakmayı öğrenmek eşyalarla da olsa bu kadar iyi hissetirecek miydi, şaşırdım. şimdi o defterlerden kalanlara istediğim gibi karalıyorum, yazıyorum, çiziyorum hatta boyuyorum. çünkü onlar bunun için.

bu başlığın konusu olmasa da bir de annemle birlikte yazlığa yolladığım -daha az sevdiğim- kupalar var ki. evde yer açıldı. *

eşya bağımlılığı diğer başka açıklarımızı kapatmıyor sözlük.

loreen

euphoria ile tanıdığımız bu burcu güneşimsi sesin aslında güzel başka şarkıları da var. yukarıda bahsedilmiş, sober, statements bunlardan ikisi. bir de breaking the robot, heal, if she is the one var. üniversite yaz okulu şarkılarım. bana bodrum katındaki zm101 sınıfında girdiğim ileri mühendislik matematiği derslerini anımsatsa da seviyorum.

mentollü sigaraların yasaklanması

yurtdışı ayağı kesilip freeshoplar hayal olunca, el altından satan cadde tekelcilerine kaldık! ...derken çözümü buldum. bu mentollü topçuklar internette satılıyor! heyecanın uyutmadığı bu gecede portakallı sigara tüttürüyorum bu keyfin ötesi de karpuzlu sigara olurdu ancak. onu da aldım.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

london grammer - lord it is a feeling

ayı sözlük yazarlarının hayat fonunda çalan şarkılarkarantina keşiflerimden. kulağıma sağlık.

home office

(ahah! bu başlık nasıl açılmamış olur?)

mart 2020 itibari ile beyaz yakaların büyük kısmını evlere tıkayan çalışma biçimi. pandemiden evvel herkes bu düzen için can atarken, artık insanlar "ofise gitmek istiyorum!" krizlerine girer oldular. evden çalışmak yoruyor. evden çalışmak o işin değerini hissettirmeyi zorlaştırıyor. bugüne dek haftada 2-3 gün ofise uğrardım, artan vakalar sebebiyle evde kalayım dedim, olmuyor. çalışmaktan sıkılıyorum, kafa dağılsın diye bir şeyler izliyorum, okuyorum. ondan da sıkılıp, tekrar işe dönüyorum. iyice delireceğiz.

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

frances hodgson burnett - gizli bahçe.
karantina kurtarıcısı oldu.

eurovision 2021

pek sıkı takip etmedim bu sene, nasıl olacak, herkes pandemi nedeniyle ülkesinden mi söyleyecek, ama şarkılar açıklandı. heyecanlı bir mayıs olacak. favorilerim geçen sene yapıl(a)mayan yarışmayla aynı: isviçre ve malta.

edit: ekleme yapıyorum. bir de belçika.

ayı sözlük yazarları dünyaya ne olarak gelmek isterlerdi

sahibinin en sevdiği fincanı

yazarların şu anki ruh halleri

elma sekeri

tekrar burada gördüğüme sevindiğim yazar, çok çok az anımsıyorum ama çok güzel bir yüzü ve gamzeleri vardı.
  • /
  • 77

düşün ki o bunu okuyor

attığın hiçbir şarkıyı dinlemiyorum. attığın hiçbir videoyu izlemiyorum.

18 eylül 2021 ayı sözlük kadıköy zirvesi

ay mecra fazla elit benim için. altıyol kfc ya da mühürdar mc donalds’da olsaydı gelebilirdim. ya da hepimiz mayhem tişörtü giyip, akmar’ın önünde buluşalım. maalesef skywanker ve müthiş sohbetinden mahrum kalacağınız bir zirve olacak gibi. iyi eğlenceler...

seksin çok ilkel olması

fantazi amaçlı türbanlı cd olduktan sonra manevi yönümü keşfettim sadece. sekse ulaşmamak gibi bir durum yok inanmayan hornetime bakabilir 487 takipçim var.

sekste cesur olduğu için smellycat’in linç edilmesi

(bkz:#438777)

anti saksocular tarafından eksilenmişim.
 spoiler!

insanın içini bunaltmak yerine birazcık sakso çekseniz hayatınızın nasıl değiştiğine siz bile inanamayacaksınız ama neyse. sizi düzeltmeye çalışmayacağım bir daha. sıkıcı hayatlarınıza geri dönün. sizi kahredecek, başkalarının yaşam enerjisini tüketecek yeni şeyler arayın veya üretin.
 spoiler!

smellycat'in aşk orucunu bozması

eurovision 2021

dün akşamki jüri finalinde azerbaycan'dan sonra sahnede yer alan romanya, ukrayna ve malta teknik hatalar yaşamışlar.
romanya adına roxen sahnedeyken sesi şarkıda tamamen kaymış ve şarkı sonunda dansçılarla yere çöküp ağlamışlar, benzer sorunu ukrayna'da yaşamış ve gerçekten bir sorun olduğu belli olmuş.
malta da şarkının başında benzer bi sorun yaşamış ama hiç belli olmuyormuş, ebu üç ülkeye de tekrar performans hakkı tanımış, ne de olsa jüriler oyların yarısını veriyor...
üç ülkede tekrar performanslarında gayet iyi performanslar sergilemiş ama bana kalırsa romanya o muhteşem şarkıyla elenme adayı gibi duruyor, umarım yanılırım.

ayı sözlük piknik sandalyeli yazarlar zirvesi

kaç yıldır sözlükteyim böyle zirve düzenleyeni de ilk defa gördüm. kardeşim ne tarih var ne saat. katılıp katılamayacağımızı nasıl söyleyelim? müneccim miyiz?

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

bence en büyük sorun gizli yaşamak zorunda bırakılmak, diğerleri; sadakatsizlikmiş, güvenmiş, doymamakmış bunlar gay ilişkilere özel değil, her ilişkinin temel sorunları, gay ilişki olarak kategorize ediyorsak en büyük sorun gizlenmek
-bizi öldürmeyen şey bizi tuhaflaştırıyor'

loreen

sober şarkısı güzel olan şarkıcı.

a mısın p misin diye soran hetero arkadaş

şu şekilde cevap verilesidir: i'm a creep. i'm a weirdo. what the hell am i doing here? i don't belong here. i don't care if it hurts. i wanna have control. i want a perfect body. i want a perfect soul. i want you to notice when i'm not around. you're so fucking special. i wish i was special. but i'm a creep. i'm a weirdo.

Toplam entry sayısı: 1521

vernel

bir yumuşatıcı markası. yılın büyük bir bölümü ev hanımlığı görevini anacımdan devraldığım için, çamaşırdı bulaşıktı hepsine el atıverdim. ev işleri artık benden sorulur, en iyi deterjan en iyi camsil nedir hepsi bende.
gelelim bu başlık niye açıldı'nın yanıtına. adamlar bir yumuşatıcı yapmış. kokusu efsane. bir giysiye bir koku böyle mi uyar tanrım. ya ev işinden ya sıkıntıdan kafayı yedim ya da bu supreme serisi siyah olan vernel gerçekten efsane.
ps: yumuşatıcılar için genelde zararlı ve kanserojen deniliyor ancak, olmayan ne var ki? hangi yediğimiz içtiğimiz 100% doğal ki?

ayı sözlük yazarları dünyaya ne olarak gelmek isterlerdi

sahibinin en sevdiği fincanı

çocukken yapılan saflıklar

saçını kesip halının altına koymak.

orta yaş bunalımı

birkaç ay sonra 29 oluyorum dolu dolu. yaklaşıyor olabilir mi bu bunalım, yok yav daha erken? benimki şımarıklıktan.

sonuna çünkü bok vardı denilesi cümleler

sifonu çektim, çünkü bok vardı.

olmadı mı? tamam. gittim.

fizik bölümü

zamanında okumak istediğim harika bölümdür. lakin güzel (!) ülkemde iş imkanı az, hatta nerede ise yok diye ailem tarafından tercih listemden sildirildi zamanında. ne kadar zor bir bölüm olduğu bilgisine fizik öğrencisi kuzenim sebebi ile hakimim. gene de içimde ukte kaldı hep nedense. ve nedense bu bölümü okuyan insanlara aşırı bir saygı duyuyorum.

mezunlarının labda bilimsel çalışmalarla uğraşmaları yerine maalesef formasyon alıp 98 99 puanla dahi beklemeleri beni üzüyor.

sonuna çünkü bok vardı denilesi cümleler

sifonu çektim, çünkü bok vardı.

olmadı mı? tamam. gittim.

sözlük yazarlarının sabah kahvaltıları

vaktim yok ise, çikolatalı açma, yürürken.
vaktim var ise, çikolatalı açma ve çay, oturarak.

dark bear'ın kendi arkadaşı için sansür uygulaması

ayı sözlük ikinci anadolu yakası muhabbet zirvesi

gayet güzel bir zirve idi. kızlarımız da ayrı tatlıydılar, iyi ki katıldılar, sohbet mükemmeldi, daha ne olsun!

sözelcilerin düşük zekalı gibi algılanması

artık kesinlikle katıldığım önerme.

ayı sözlük eurovision 2015 şarkı yarışması zirvesi

yarı finalleri bilgisayar başında eziyetler içerisinde izlemeye çalıştıktan sonra dev ekranda final mükemmel geliyor kulağa.

halklailiskilerci

atom fiziği

atomu ve atomlar arasındaki reaksiyonları inceleyen fizik dalı. burada cisimlerin etkileştiği elektro manyetik ışımalar, dalga fonksiyonları ve temel atom yapısı incelenir.

(bkz: atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun.)
(bkz: spektrometre )
bearhairy

bir başka sözlükte moderatörlüğe başlamış, halinden mutlu yazar. belki buralara artık uğramaz.