uzun ilişki yaşayanların asıl amacı

iki tane ilgi manyağının kendilerini eksik hissettikleri ve duygusal olarak dayanıklı olmadıkları için bir araya gelip birbirini avutmasıdır.
bir insan niye mi uzun süreli ilişki ister? bir sorunun birden çok cevabı olduğu gibi bir cevabın da birden çok sorusu olabilir. misal: cinsel hastalıklar neden en fazla eşcinseller içinde yaygın olur? eşcinseller arasında neden güven sorunu var? eşcinsellerin neden çivisi çıkmış? eşcinseller neden cinayet kurbanı olur? eşcinseller neden hırsızlığa maruz kalır? eşcinseller neden şantaja maruz kalır? ve aklıma gelmeyecek bir sürü şey. neden ? çünkü uzun süreli işkiinin amacını ilgi manyaklığı ve bir biriyle avutmak olarak gören zihniyetler olduğu için. eğer bir tanrı varsa şayet bizi böyle yarattığı için değil bu tarz zihniyetlerle aynı kaderi yaşattığı için adalet isterim. bu toplumun huzurunu bozan sizlersiniz...
yaşayabilenleri tebrik etmek lazım.uzun süreli ilişki yürütmek hiç kolay değil.hele ki ülkemiz şartlarında.günü birlik takılmaksa eğer genel olarak beğenilen biriyseniz işin en kolayı.
(bkz: umut)
yüreğindeki umutları ne kadar hayatta tutabildiğine bağlıdır uzun bir ilişkiye teslim olmak.
ruhuna tenine kalbine iyi geliyorsa demek o anın tadını çıkarmak uzun sürdüğündendir.

(bkz:tecrübe)
uzun süreli ilişkinin amacı yoktur. bir amacın sonucudur. bu amaç kişiye göre değişir. aranıpta bulunabilen birşey de değildir. kendisi ortaya çıkar. hadi şimdi gidin ne demek istediğimi düşünün.
ben uzun ilişkim olmadı ama 2 kez aldatıldım kandırıldım ağzım yandı çok yıprandım.kısa ve uzun ilişkilere saygım sonsuz insan sevmek sevilmek kavuşmak istiyor...benim sevgilim flörtüm yok malesef sevdikçe kaybettim ben çünkü cinsel isteğim var 6 ay geçti bunu dindirmeye çalışıyorum ama kalbimde boş belkide böyle kalıcak bilmem final zamanı gibi
kime göre uzun? ve neye göre uzun?

dürüst olacağım. “uzun ilişki” ve “kısa ilişki” mevhumu da bi nevi ahlak bekçiliği gibi gelir bana. uzun ilişki yaşayanlar sanki daha namusluymuş gibisinden.

olaya diğer kıyıdan bakacağım ben. “insanlar neden “kısa ilişki” yaşar?”

- “nasip”
adam uzun olsun istemiştir hep ama ona ilişkinin uzunu nasip olmamıştır.

- “diğer seçenekler ve tahammülsüzlük”
çeşitli uygulamalardan artık herkes biliyor, kafan mı almadı yanındakini, uygulamaya gir ve birkaç kişiyi sağa kaydır. çünkü artık birisiyle ilişkiye girmek oldukça kolay. olay bi nevi “pizza siparişi” etmek gibi. haliyle bu ortamda kişiler birbirine tahammül edemiyor uzun süre. zaten de dışarıda seçeneğin daha çok olduğunun farkındalar.

- “zaten uzun süreli ilişkinin istenmemesi”
bazı kişilerde bu var. adam zaten uzun süreli ilişki peşinde değil. hayatının ortasına birini almak istemiyor. “yaşandı bitti saygısızca” kafası bi nevi. birinin onu çok da tanımasını istemiyor. ya da birini tanıma isteği de yok. evli gay’ler bu statüde olur çoğu zaman. ya da kişiler bağlanmak istemiyorlardır. “uyuşmadık” lafını sanırım bu grup daha çok kullanıyor.

- “güç meselesi”
tinder’da bazı kişiler herkesi sağa kaydırıyormuş çünkü bazılarını sağa bazılarını sola kaydırınca sağa kaydırdıklarından da “perfect match” olmayınca bi nevi depresyona giriyormuş. çünkü uygulamayı “normal şekilde” kullanınca zaman içerisinde o kişiyi beğenenler için bi kategori oluşuyormuş ve oluşan o kategori de zaten uygulamayı kullanan kişinin gerçek hayatta istemediği bir kategoriymiş. ama genelde herkesi sağa kaydırmak, “ne çıkarsa bahtıma” durumu olduğundan, bi anlamda çaresizlik göstergesidir. yapacaksanız yapın ama kimseye bundan bahsetmeyin.

ilişkilerde bi güç ortamı oluşur, her iki taraf da yelkenleri indirmek istemez. her an daha iyi birini bulabileceğini hissettirmek ister taraflar. zaten uzun ilişki de kendi yolunu zamanla oluşturur, sonuçta roma da bi günde kurulmadı. kısacası kişiler çaresiz değil güçlü görünmek ister.

- “hayal kırıklığı”
uzun ilişkiler kişiyi cidden besler. ruha ve bedene iyi gelir. sanki uzunca bi koşudan sonra soluklanıp bi bardak su içmek gibidir. ama biten bi ilişki sonrasında bazı kişilerde gördüğüm şey tam da yoğun bir “hayal kırıklığı”. bence insanlar fazla kolaycı. birini bulunca hemen salıvermek istiyorlar. evli çiftlerde sık görülen bir durum bu: evlenen kadın götü göbeği salıyor. açıkçası kısa ilişki yaşayan bazı kişiler “yeni bir hayal kırıklığı daha yaşamak istemiyorum” der. ya da ilişkinin daha en başından bazı sözleri vermenizi bekler.

- “korku”
fazla söze gerek yok, bazı kişiler tekinsiz gelir insana ve sizi korkutur. beni korkutan şey genelde karşımdakinin psikolojik sıkıntılarıdır. baktım ki garip şeyler dönüyor karşımdakinde, “elveda delganlı” der ceketimi alır çıkarım.


aklıma kısa ve öz bu videoyu getiren başlık. “anlayamazsınız.”
gözlerinin içinde kaybolmuyorsanız,
anlayamazsınız.