dombik gökko

Durum: 151 - 1 - 0 - 0 - 18.10.2019 08:40

Puan: 2078 - Sözlük Kezbanı

9 ay önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

Kendi halinde biri
  • /
  • 8

win win

ayı sözlük sekiz yaşında zirvesi

kasıma ayarlansaydı da bari doğum günüm de aradan çıkardı.

yazarların yaptığı orospuluklar

belki başlığı yanlış anlamış olabilirim ama benim orospuluğum ticaret üzerine. canlı,cansız göstereceğiniz herhangi bir nesneyi satabilirim. ha bide hafif kaosçuyumdur.

durduk yere ayı sözlük yazarlarına koyan şarkılar

lana del rey - born to die
candan erçetin - yalan
serdar ortaç - bilsem ki
kerim tekin - kara gözlüm
yıldız tilbe - olsun mu olmasın...

şu an dinlenen şarkıdan bir cümle

then only for a minute
ı want to change my mind
cause this just don't fell right to me
ı want to raise your spirits
ı want to see you smile but
know that means ı'll have to leave
-happier

tipi olmayan insanlarla muhabbet etmeyen şahıs

sadece fiziksel kriterlerde takılı kalan,ya egoist ya da kibirli olan ama kesin olarak bu kafayla eninde sonunda yalnız kalan tiptir.

ayı sözlük yazarlarının en tuhaf takıntıları

çayı sadece dem içerim ya da hiç içmem.
göz takıntısı
karşımdakinin sigara külünü kendiminkiyle temizleme gibi tuhaf alışkanlığım var
sofrada hangi yemek olursa olsun yoğurt olmalı
23 ve 9 numaralarına karşı takıntım var
en sevdiğim 3 şarkımı dinlemeden günü bitirmem. bu liste uzar gider böyle...

kendinizle çıkar mıydınız

kendi kendime yeterli değilim. kusura bakma göksel,yolun açık olsun.

ayı sözlük yazarlarının göz renkleri

ayı sözlük yazarlarının sahip olmak istedikleri olağanüstü güçler

varsa öyle bir şans portal(blink,gambit) alayım ben. ya da scarlett witchin güçleri de olabilir. no more homofobi felan derim galiba.

thepillars

hakkında merak ettiğim tek bir şey var. umarım bu merakımı giderirsin tanımam etmem seni kötüleme gibi bir durumum da yok. belki gerçekten böyle birisin. merak ettiğim şey şu çevrendeki herkese aklına gelebilecek herkese karşı da mı böylesin yoksa bu sözlüğe özgü bir şey mi bu ? her 1-2 günde bir ya da 1-2 saatte bir şu müziği dinleyen biri hakkında ne düşünürdünüz düşünürdün falan diye mi geziyorsun. teşekkürler iyi günler...

alttaki yazara soracaklarım var

sadece müzik üzerinden biri hakkında bir şey düşünmem öyledir ya da böyledir diye.

totemin var mı ? varsa nedir ?

ayı sözlük itiraf

bugün insanların benimle neden konuşmadığını,vakit geçirmediğini,takılmadığını anladım. ya çok suskun kalıyorum ya da çok konuşuyorum. ama bazen o ortamda konuşulmaması gereken şeyleri konuşuyorum çenem düşüyo. insanlar güzel vakit geçirip hoş sohbet etmek için eğlenmek için bir araya geliyo kimse kimsenin dertini sıkıntısını dinlemek geçmişini dinlemek zorunda değil ben bunun çok iyi farkındayım.ama bazen kendimi tutamıyorum çünkü ne yapacağımı bilmiyorum çünkü aile olsun, sevgili olsun ya kendi lehi için yönlerdiriyo seni ya da geçiştiriyo.insanları sıkıp, boğup uzaklaştırıyorum galiba çünkü böyle hissetmeye başladım kimse kalmadı yanımda arkadaşım diyebileceğim. iş ev arasında sıkışıp kaldım çok istiyorum eğlenmeyi ne bileyim bir kahve çay içmeyi vsvs ama tek de olmuyo be gerçekten. eğer sözlükte yazıştığım,tanıştığım insanlara karşı kırıcı olduysam onları sıktıysam ya da rahatsız ettiysem çok özür dilerim.insan baya bir vakit tek olunca insanlarla ne yapılır nasıl konuşulur muhabbet edilir bilemiyo beceremiyo ne kadar istese belki ben yanlış düşünüyorum.kimseyi rahatsız etmek değil asla niyetim sadece var olduğum durumdan, monotonluğumdan kurtulmak istiyorum.

fermente edilmiş üzüm suyu

bari şıra olaydı üzüm suyu demek sizin yapacağınız işe ben. fermente şıra de hadi zaten genelde şıra şarap için kullanılan bir terimdir.bi beynimizin içine girmedikleri kaldı onu da yaparlar.

netflix blutv ve puhutv'nin rtük'e bağlanması

ritüel

birde netflix çekimi the ritual var ama pek de güzel değil ortalama.

sevgilinin göğsüne yatmak

insan bi hoş oluyo yav böyle olunca.

dark

daha 4. bölümdeyim ama bazı kısımları nedense losta benzettim mağara,zaman yolculuğu,iç içe geçmiş hayatlar vs. ilk defa dayımın önerdiği birşey ilgi çekici gibi izlemeye devam...

ayı sözlük chat

sıkılmamak için film izliyorum.

venus williams

nedense serena dan hep geride kalmış gibi gözüken tenisçidir kendisi.aceleri çok kuvvetli bir o kadar da büyük başarılara imza atmış formunda olsa şuan ki popüler sevilen daha 1 tane grand slam i olan bütün tenisçileri yenebilecek kadar iyi bir tenisçi
  • /
  • 8

dark

predestination filminin konusunu alıp daha uzun geniş bir şekilde yaya yaya işledikleri dizidir.

ayı sözlük itiraf

10 gün önce bir adamla tanıştım. tanışma şeklim de bana göre özel ve beklenmedik anda oldu. şu an birbirimizi tanıma aşamasındayız. el ele bile tutuşmadık. dışardan göründüğüne ve söylediklerine göre aklı oynaşta falan değil. uzun zamandır fiziksel ve duygusal olarak gerçekten yakınlık hissettiğim biri çıktı karşıma. onunla birşeyler olsun, güzel olsun istiyorum. bir yandan ümitliyim, bir yandan da ödüm patlıyor ya olmazsa diye. ben artık çok yoruldum, tükendim. yine de insanlara karşı güvenimi kaybetmemek için direniyorum. yine de korkuyorum, tırsıyorum olmazsa diye. 10 gün bulunduğumuz durum için uzun mu, kısa mı bilmiyorum. öyle farklı insanlar tanıdım ki sürecin nasıl olması gerektiğini bilemiyorum artık. içimden tut adamı sarılıp öpmek geliyor. bir çuval inciri de berbat etmek istemiyorum. pazar sabahı olmasına ragmen erken kalktım, dışarı çıktım. bir garip oldum bu aralar. allah yardımcım olsun.

the great gatsby

en sevdiğim 5 şarkıdan biri bu filmin jeneriği olan lana del ray young & beautiful.

black mirror

eskiden her bölümü film kalitesindeydi.son iki sezondur kalite normal dizi düzeyine indi ama bozmuş hali bile gayet izlenebilir.dizinin bölüm sonlarında insanın derin düşüncelere dalmasına neden olan eleştirel yanı çok etkileyici.hiç bitmez umarım.

ayı sözlük itiraf

#404896
toplanın sözlük anlatıyorum.
dışarda buluşuldu. akşam vaktiydi ne yapalım ne yapalım derken "gel 2 bira içelim" deme gafletinde bulundum. gaflet diyorum çünkü hiç ama hiç alışkın değilmiş alkole. bildiğin 2 biraya gitti ama aşırı tatlı oldu sormayın (tabii yorgonuz ağırbaşlılığını korudu).
zaten önceden konuşmuştuk biraz vakit geçirip eve gecicektik öyle de yaptık. geçen süre zarfında topladı kendisini. izletmek istediği bir film varmış onu izledik vs. dedim içelim böyle olmaz devamı gelsin şunun. yine şişeler açılmaya başlandı baktım gidici, önünü kesip yorgonuz içmeye devam etti.
tabii siz buralara kadar okuyup devamında cool seks storysi arayacaksınız ama olmadı öyle birşey. geçip yatağa sadece uyuduk. ne o ne ben bir hamlede bulunmadık. neden diye soracak olursanız sohbet, muhabbet o kadar güzeldi ki sanki seks yapınca olay tamamen yapay bir hale gelecek gibi hissettim (sanki bu aksiyonların hepsi seks içinmiş gibi algısı).
sabah uyandığımda mükellef bir kahvaltı masası hazırlanmış, sevdigimi bildiği için masanın ucuna gazetelerimi koymuş, camımı açıp uyandırdı beni. belki ilk defa bu kadar iyi hissettim kendimi o anı anlatamam..
kahvaltı yapıldı tam sigara keyfi diyecekken telefon geldi çıkmak zorunda kaldım.
hala irtibat halindeyiz. birbirimizi tanıma çabası, ufak ego yarışmaları, beyin fırtınaları o kadar güzeldi ki seks yapmanın çok ama çok ötesindeydi.

ama sanırım kendisi biraz kaptırdı. ben uyurken tişörtumu koklaması, ufak tricklerimi öğrenip hep beni şasırtması ve bana duyduğu hissiyatın aşk olduğunu söylemesi korkuttu beni açıkcası. aşk bana göre zaman isteyen, kolayca ağıza alınmaması gereken bir kavram ve bunu ona da belirttim. bakalım zaman ilerledikçe neler göreceğiz. şimdilik hoşçakalın.

30 yaş bunalımı yaşayan yazarların sözlüğü çekilmez yapması

önüne gelene saydırmak icin yeni bahaneler arayan yazarın açtıgı başlık.

30 yaş bunalımı yaşayan yazarların sözlüğü çekilmez yapması

(bkz:olgun insan refleksi)
sözlükte yaşca büyük yazarların olması hoşuma gidiyor. olaylara bakış açıları, yorumları en azından şahsım için daha geliştirici olabiliyor.
gerçek bilgi özümsenendir, olgun insanlar yaşanmışlıkla bilgileri özümserler.
(bkz:bilgi kaynağı olarak ayı sözlük)

bir paket prezervatifin 50 lira olması

akp oyunudur.

prezervatif : 50 tl
çocuk : ömür boyu allah'ın verdiği rızkı
sonuç: bu mantığa sahip ebeveynlerin kalabalık ailesinin oylarıyla akp'nin kazanması

you don't know me

jax jones'u meşhur etmiş, son sahnesi hariç tek plan bir klibi bulunan, 2017'de yayınlanmış bir pop şarkısı. başta itici gelebilir, maruz kaldıkça sevmeye başlarsınız.

eurovision 2019

gecenin olayı kesinlikle madonna'nın sahne alması vs değildi. izlanda'lı anti-kapitalist, distopik-tekno, bdsm grubu hatari'nin televote oylarını aldıktan sonra filistin atkıları açmalarıydı. ekrandan o kadar hızlı gitti ki görüntüleri ne olduğunu şaşırdık. kesinlikle gecenin önüne geçen bir olaydı.onun dışında yarışmaya gelirsek italya'ya baya üzüldüm. ama işte anadilde katılan şarkılarda hep böyle oluyor. ki italyanca olmasına rağmen akılda kalan bir nakaratı ve alkışlı ritmi vardı. mahmood kalp kalpgelelim isviçre'ye. aslında birincilik beklemedim ama çok keyifliydi şarkı. bence hak ettiği sırayı kazandı. ne fazlası ne azı. ayrıca luca hanni oldukça sempatik ve tatlı bir adamdı.bir diğer güzel adam da azerbaycan'ı temsil eden chingiz. şarkı kesinlikle çok iyiydi. ayrıca robotik kollarla yapılan showa bayıldım. şarkısı da sesi de çok güzeldi. dinlerken seneye azerbaycan'da mı yoksa demedim değil. ama yine hak ettiği puanı alamayan bir şarkı oldu.bana göre en en güzel şarkıya sahip olan ülke kıbrıs'tı. geçen sene eleni foureira ile 2. olan kıbrıs bu sene çok benzer bir şarkıyla katılmıştı. geçen sene de favorim kıbrıs'tı bu sene de öyle oldu. aslında tam kıbrıs da denemez çünkü hepsi yunan şarkıcı ama yine de en başarılı şarkılar hep onlardan çıkıyor. bu şarkı sanki şey gibydi kanka ödevini alabilir miyim? al ama biraz değiştir belli olmasıngenel olarak organizasyon çok başarılıydı. çok güzel ev sahipliği yaptılar bence. şarkılardan önce şarkıcıların da dahil olduğu küçük tanıtım videoları çok güzeldi. şarkılardan çok "acaba ne çıkacak sırada?" diye merakla onları bekledim. birinci olan hollanda'nın şarkısına vasat diyebiliriz. ama belki dinledikçe güzelleşir bilemiyorum.

yazmaya değer görmediğim ama yine de beğendiğim ülkeler ise; malta, rusya, estonya, belarus,fransa, ispanya.

Toplam entry sayısı: 151

ayı sözlük itiraf

bugün insanların benimle neden konuşmadığını,vakit geçirmediğini,takılmadığını anladım. ya çok suskun kalıyorum ya da çok konuşuyorum. ama bazen o ortamda konuşulmaması gereken şeyleri konuşuyorum çenem düşüyo. insanlar güzel vakit geçirip hoş sohbet etmek için eğlenmek için bir araya geliyo kimse kimsenin dertini sıkıntısını dinlemek geçmişini dinlemek zorunda değil ben bunun çok iyi farkındayım.ama bazen kendimi tutamıyorum çünkü ne yapacağımı bilmiyorum çünkü aile olsun, sevgili olsun ya kendi lehi için yönlerdiriyo seni ya da geçiştiriyo.insanları sıkıp, boğup uzaklaştırıyorum galiba çünkü böyle hissetmeye başladım kimse kalmadı yanımda arkadaşım diyebileceğim. iş ev arasında sıkışıp kaldım çok istiyorum eğlenmeyi ne bileyim bir kahve çay içmeyi vsvs ama tek de olmuyo be gerçekten. eğer sözlükte yazıştığım,tanıştığım insanlara karşı kırıcı olduysam onları sıktıysam ya da rahatsız ettiysem çok özür dilerim.insan baya bir vakit tek olunca insanlarla ne yapılır nasıl konuşulur muhabbet edilir bilemiyo beceremiyo ne kadar istese belki ben yanlış düşünüyorum.kimseyi rahatsız etmek değil asla niyetim sadece var olduğum durumdan, monotonluğumdan kurtulmak istiyorum.

thepillars

hakkında merak ettiğim tek bir şey var. umarım bu merakımı giderirsin tanımam etmem seni kötüleme gibi bir durumum da yok. belki gerçekten böyle birisin. merak ettiğim şey şu çevrendeki herkese aklına gelebilecek herkese karşı da mı böylesin yoksa bu sözlüğe özgü bir şey mi bu ? her 1-2 günde bir ya da 1-2 saatte bir şu müziği dinleyen biri hakkında ne düşünürdünüz düşünürdün falan diye mi geziyorsun. teşekkürler iyi günler...

ayı sözlük günlük

bugün dayı oldum sözlük :) küçük çirkin bi ördek yavrusu doğdu:)

i've never

bir kere oynamıştım bu oyunu çok eğlenceli gerçekten galiba gece sonu “görüşmesinden” benim haberim olmamış :)

18 mayıs 2019 ayı sözlük eurovision zirvesi

herşey için teşekkürler çok güzeldi :) güzel değerli insanlar tanıdım bugün keşke gitmek zorunda olmasaydım...

ayı sözlük günlük

bugün dayı oldum sözlük :) küçük çirkin bi ördek yavrusu doğdu:)

ayı sözlük itiraf

bende dün bir anda ablama söyleme kararı aldım.yüz yüze söyleyip tepkisini görmek için beklemiştim bunca zaman.normal karşıladı ki zaten bana gore eşcinsel olmamızda anormal bir durum yok (bana göre).tek söylediği senin hayatın mutlu ol yeter yanındayım hep dedi.rahatladım açıkçası artık takmamaya ve kendimi üzmemeye karar verdim
çok uzak olmayan bir gelecekte de kendime yuva edinmek için çabalamaya artık bazı şeylerin böyle daha iyi olacağına ve kendi ayaklarımın üstünde durup kendi hayatımı yaşamam gerektiğini düşündüğüm hissettiğim zamanlardayım.bakalım hakkımızda hayırlısı

alttaki yazara soracaklarım var

biliyorum yeni bir şarkı hızlı popüler ama sözleri çok anlamlı etkili...

who's gonna walk you through the dark side of the morning?
who's gonna rock you when the sun won't let you sleep?
who's waking up to drive you home when you're drunk and all alone?
who's gonna walk you through the dark side of the morning?
ıt ain’t me

keşke 2. şansımız olsaydı dedin mi hiç ?

üstteki yazar

gözlükler ateş atıyor kardeş :)

ayı sözlük yazarlarının sahip olmak istedikleri olağanüstü güçler

varsa öyle bir şans portal(blink,gambit) alayım ben. ya da scarlett witchin güçleri de olabilir. no more homofobi felan derim galiba.

green book

bu filmi çok seveceğimi düşünmemiştim açıkçası hele en sondaki resim böyle bi tuhaf oldum gerçekten güzel bir yol filmi o zamani bakış açısını iyi anlatan film

alttaki yazara soracaklarım var

devam ederim bir kelimeyle bir kitap kenara atılmaz o kada da değel :)

hayatındaki en büyük kırılma noktası neydi ?

sri lanka

8 tane patlama oldu sabahtan beri bir dünya ölü ve yaralı var 2 si son 1 saatte oldu her kim yapıyorsa allah belasını versin insan canının bir önemi değeri yok mu ? ne geçiyor elinize

yazarların yatmak istediği kişilerin meslekleri

ünlü olarak tek birlikte olmak istediğim biri var o da aktör

en iyi jenerik müzikleri

fringe yazacaktım ama zaten belirtilmiş supernatural’in bir kaç sezonunun jeneriği güzeldi true detective ilk sezon jeneriği the oa şu sıralar hoşuma giden var ha son olarak galiba tek zaafım nefret edemediğim bir dizi previously on lost
Henüz takip eden biri yok.