westworld

yapımcılığını j.j abrams ın üstlendiği aynı isimli michael crichton filminden esinlenilmiş 2016 yapımı tv dizisi. westworld kısaca yetişkinlere hitap eden, vahşi batı temalı bir eğlence parkında gerçekleşen gizemli olayları anlatmakta. çok fazla spoilera girmeden şöyle diyebilirim. adı westworld olan ve müşterilerine en gerçekçi sanal gerçeklik tecrübesini sunmayı amaçlayan, vahşi batı kasabası şeklinde inşa edilmiş bir eğlence parkı. içerisindeki atından, kuşundan tutun da her canlı insanlar tarafından tasarlanıp üretilmiş. aynı şekilde park içerisinde ev sahibi* adı verilen insanlar da. parkın amacı gelen müşterilerine istedikleri her şeyi yapabilecekeri bir ortam sunmak. şöyle ki istediği ev sahibini öldürüp, istedikleri şekilde silahlı çatışma gibi olaylara karışabiliyorlar. parkın en önemli kurallarından bir tanesi de ev sahiplerinin müşterilere kesinlikle zarar verememesi. 8 bölüm izledim, ilerleyişi biraz yavaş da olsa merakımı cezbeden dizidir.
çok sağlam başlayan, temasıyla ve oyunculuklarıyla oldukça hayran bırakan bir hbo dizisi. bu kadar ama, başka övecek konu bulamıyorum. her bölüm ortaya bir gizem atıp onları çözmeden yeni gizemler üretirseniz tutarsızlıklar başlar, tutarsızlıklar odağı dağıtır, işsiz insanlar teoriler atmaya başlar bunun üzerine ve sonuç olarak hepsi tutar. biraz yazık oldu.
herkesin çıplak sorgulanması çok seksi değil mi..
ikinci sezon fragmanı yayınlamış.ilk bölüm 22 nisanda.robotların yükselişi devam edecekmiş gibi görünüyor.
kendimi çok zorlasam da devam edemediğim dizidir. konu ve altyapı olarak çok sağlam evet ama yolunda gitmeyen bir şeyler var. sarmadı bir türlü ne yazık ki. bizimle dıyılsın o yüzden.