nerdboy

Durum: 255 - 16 - 4 - 0 - 06.04.2020 06:48

Puan: 4322 - Sözlük Kezbanı

1 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

what the lump.
  • /
  • 13

crunchyroll

anime izleme ve manga okuma platformu.

demon slayer

kimetsu no yaiba

bir çırpıda bitirdiğim çizimleri harika olan bir anime. crunchyroll tarafından da geçtiğimiz yılın en iyi animesi seçilmiş.

alttaki yazara soracaklarım var

genel olarak fiziksel teması sevmiyordum zaten. pek bir değişiklik olmayacak.

zamanda geriye gidebilseydin hangi yaşına dönmek isterdin? neden?

tuvalet kağıdını kaç bölünmüş parçada kullanıyorsunuz

yurtta kalınca sayısı (1/0)'a yaklaşıyor fakat evde ortalama 4.

yazarların karantinadayken yüzleştiği sıkıntılar

düşüncelerle baş başa kalmak bazen hoş olmayabiliyor.

÷

akla bir teknofem klasiği olan bölüğ kelimesini getirir.

alttaki yazara soracaklarım var

karşıdakine bağlı.

karantinadan sonra dışarı çıktığında ilk ne yapmayı düşünüyorsun?

ayı sözlük günlük

hepinizin pi günü kutlu olsun! *

yere çöp atmak

daha 3 yaşında olan kardeşim bile konteyner veya çöp kutusu bulana kadar çöpünü elinde taşıyor. yere çöp atanları uyarıyor. bazı yaşını başını almış görgüsüzlerse ne cüretle çevreyi kirletiyorlar anlamıyorum.

erkekler ağlamaz

ağlarlar ağlamasına da şahsen ben artık ağlayamıyorum. zorluyorum kendimi ama olmuyor. bir iki damlacık akıyor ve son.

trehaloz

kahveyle yaşayıp kahveyle ölmek isteyen kahve bağımlısı bir yazar. *

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

erkeklerin en çok üşendikleri olaylar

çamaşır yıkamak... az önce tam çamaşırhane yolunu tutuyordum ki yatağım daha cazip geldi. yorgana sarılmış uzanıyorum.

grave of the fireflies

3 kez seyredip ağladığım, geçen hafta da okulda sunumunu yaptığım mükemmel ötesi savaş karşıtı film.

olaylar akiyuki nosaka'nın aynı adlı kısa hikayesinden uyarlanmıştır. nosaka da 1945 yılında kobe'de amerikan ordusunun bombalı saldırısına maruz kalıp küçük kız kardeşini açlık sebebiyle kaybetmiştir. yiyecek bulduğunda kardeşine vermek yerine ilk kendisi yediği için de bundan kendisini sorumlu tutmaktadır.

filmde olaylar daha fazla dramatize edilip farklılıklar görülse de genel olarak benzerler. savaşın çocukları nasıl etkilediğini, insanların birbirlerine karşı tavırlarını, açlığı, yoksulluğu empati kurmanıza olanak sağlayan bu film bana şu anki ülke durumunu düşündürdü. belki de tek suçu mültecilerin çocukları olarak doğmak olan masumların ayrımcılığa maruz kalması; bu topraklardan gitmeye çalışırken can verdiklerinde bazı insan müsveddelerinin buna sevinmesi bana seita ve setsuko'nun teyzesinden başkasını anımsatmıyor.

ayı sözlük yazarlarının unutulmaz filmleri

hotaru no haka *
lorax
corpse bride

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

uzun sürecek bir ilişkiye başlamak istiyorum. fakat, ya hiç gerçekleşmezse, diye düşünüyordum.

ayı sözlük yazarlarının en sevdiği mısralar

ın silence let him lie:
no need to waste the foolish tear,
or heave the windy sigh:
the man had killed the thing he loved,
and so he had to die.

and all men kill the thing they love,
by all let this be heard,
some do it with a bitter look,
some with a flattering word,
the coward does it with a kiss,
the brave man with a sword!

huzursuz bacak sendromu

yaklaşık 8 yaşımdan beri çektiğim rahatsızlık. ama şu son birkaç saattir bacaklarımı durmadan salladığım için daha fazla ağrıyorlar. dursam kötü durmasam daha kötü.

stupid love

klibi, koreografiyi, makyajı vs. çok beğendim fakat şarkıdan zevk alamadım. sözleri hoş gelmedi. kopyala yapıştır yapılmış gibi bir yineleme vardı sürekli.
  • /
  • 13

sözlük yazarlarının en önem verdiği şeyler

eski entryleri görünce utanmak

bazen ben de "ulan ben bunu hangi kafayla yazmışım acaba" demiyor değilim. yapacak bir şey yok biz geçmişimizden utanmayız!

ayı sözlük yazarlarının gün ışığına çıkmayı bekleyen fantezileri

tek fantezim var o da beraber uzanıp sevdiğimiz birşeyler izlemek, hiç yapamadım

aktif olduğunu her fırsatta dile getiren yazar

imza misali entry'lerin sonuna iliştirmek için kasmak yerine baştan nicke veya bio bölümüne yazmaları daha iyi olurdu. en azından biz, full aktif olmayan zavallı(!) ibnelere sürekli olarak hatırlatmak zorunda kalmazlardı.*

nefesin ile dertleşmek

o bile beni anlamıyor artık, vazgeçti dinlemekten

yazarların karantinadayken yüzleştiği sıkıntılar

iş görüşmem olumlu sonuçlanmıştı. virüs sebebiyle kaynadı gitti. ayrıca son üç aydır evdeydim. askerden yeni gelmiştim. 80 kişilik koğuşlarda yattıktan ve o 80 kişinin problemleriyle komutanım diğer komutanlarla çay içip, muhabbet edebilsin diye ben bizzat kendim ilgilendiğim için* pek insanlarla görüşmek istemedim. erkek görmek hiç istemedim. sadece iş arıyor, iş görüşmelerine gidiyordum. zaten karantinada gibiydim. insanların daha 1 haftada benim yaşam stilime karantina demesi bana koymuyor değil*. eminim benden daha kötü durumda olan insanlar vardır. o yüzden bunları kafamda büyütüp de şımarıkça davranmak istemiyorum. sağlık çalışanlarının hala bizim için kendilerini tehlike atıyor olmaları bile bunu yapmamak için yeterli bir sebep. herkes için zor bir süreç bunu anlıyorum ama yine de bir şekilde kendimizi motive etmek zorundayız.

iç sıkıntısı

şu an ülke ve dünya olarak içinde bulunduğumuz genel vaziyet, duygu.

kadın olsaydınız adınız ne olurdu

türkiye

bu kadar da olmaz dememize rağmen daha da fazlasını gördüğümüz canım ülkem. işsizliğin olduğu ve önümüzdeki günleri virüs yüzünden göremediğimiz şu belirsiz günlerde mahkumların salınacak olması, afrika kalkınma bankası'na 5 milyar tl ek yatırım görüşmelerine başlanması bence ülkenin çivisinin iyice çıktığını gösteriyor. hakkımız haram zıkkım olsun diyebilir miyiz tekrardan? bence diyebiliriz. 65 yaş üstü chp'li teyzeler gibi konuşmak istemezdim ama dayanamıyorum.

özlenen adam akla geldiğinde hissedilenler

Toplam entry sayısı: 255

yapmak isteyip de cesaret edilemeyen şeyler

lgbt konusu açılınca tek bir kelime söyleyebilmek...

ayı sözlük itiraf

her zaman yalnız hissediyorum sevgiye ihtiyacım var ama kendimi ifade edemiyorum insanlarla ya tartışıyorum ya da mutluymuş gibi davranıyorum kız muhabbetlerinden uzak duruyor fakat yine de stresten oluşan karın ağrılarına engel olamıyorum feminen olmasam da gay olduğumu gizlemek daha doğrusu kendim olamamak beni yoruyor buna bi son vermek istiyorum yapamıyorum sevmek ve sevilmek istiyorum ama bunu kimseye gösteremiyorum

kuasar

akıllarda yer edinen yazarlardan biriydi. sözlüğümüzün namus kokulu bir tanesiydi. her şeyiyle özleniyor.

hayata dair iç burkan detaylar

yine bir bayramda dedemlere gitmiştik her zamanki gibi. neredeyse bütün kuzenlerim, dayılarım, teyzelerim oradaydı. genelde pek görüşmediğimizden öpüşüp hasret giderme kısmı bi ayrı oluyor. tabii küçük çocuklar daha çok ilgi görüyor.

aralarında 2-3 yaş farkı olan iki kuzenim * de en küçük dayımdan ilgi bekliyorlardı. dayım içlerinden en küçük olanı kucağına alıp taşıyor, telefonundan bir şeyler gösteriyor ve şakalaşıp güldürüyor onu. büyük olan ise aynı şeylerin ona da yapılmasını isteyip bir adım atıyor dayıma. ama dayım ise onun ilgisini fark etmiyor herhalde ve geri çeviriyor tersleyerek. başından savıyor. kuzenim de yüzü düşmüş bir şekilde oturduğum kanepeye yanıma gelip kuruluyor sessizce.

bundan sonra sanırım benim için cidden yaşayabileceğim en çaresiz anlardan biri meydana geliyor. kuzenimin gözleri dolu dolu dayımları izlediğini görüyorum. konuşamıyor, ağlayamıyor, sadece gözlerinden neredeyse düşmekte olan o göz yaşları ve isteyip de alamadığı sevgi kırıntılarının kocaman yıkıntılarıyla savaştığını belli eden bakışlarla oturuyor. ben ise çaresizce ona bakıyorum. ve elimi omzuna atıp kendime yaslıyorum onu. o an ikimizin de gözlerinden yaşlar süzülüyor ama kimse fark etmiyor.

kimse küçücük bir çocuğun sevgiye aç kalbini fark etmiyor.

galatasaray lisesi'nin kapatılması

türkiye'de, eğitimin birçok alandan daha az değerli olduğunu kanıtlayan olaylar silsilesine bir örnektir.

(bkz:2018 yks'nin seçimler sebebiyle 1 hafta ertelenmesi)
(bkz:yks)

kamyoncu

yazar için önereceğim platform wattpaddir.

ayı sözlük itiraf

her zaman yalnız hissediyorum sevgiye ihtiyacım var ama kendimi ifade edemiyorum insanlarla ya tartışıyorum ya da mutluymuş gibi davranıyorum kız muhabbetlerinden uzak duruyor fakat yine de stresten oluşan karın ağrılarına engel olamıyorum feminen olmasam da gay olduğumu gizlemek daha doğrusu kendim olamamak beni yoruyor buna bi son vermek istiyorum yapamıyorum sevmek ve sevilmek istiyorum ama bunu kimseye gösteremiyorum

ayı sözlük günlük

hayatımdaki ilk reel buluşmamı bu akşam gerçekleştirdim. beklerken heyecandan tir tir titriyordum. garipti. sonra o geldi. gayet sevecen bir tavırla selamlaştık. elim ayağıma dolaştı ne diyeceğimi ne yapacağımı bilemedim. yine de konuştuk. bazen sustuk bakıştık sadece. elimi okşadı sonra. pamuk gibi yumuşacık, dedi. mutlu oldum. daha sonra ayrılmadan önce karşıdan karşıya geçerken elini omzuma attı. güvende hissettim. hiçbir şey bana zarar veremeyecekmiş gibi. çok değerliymişim gibi. daha sonra saçımla oynadı. küçük bir çocuk gibi hissettim. en sonunda ise otobüs gelene kadar beni bekledi, izledi ve bana gülümsedi, ayrıldık. tamamen ayrılacağımız aklıma gelmezdi ama insanoğlu işte kimseye güven olmuyor. taşınıyormuş buradan. uzun mesafe ilişkisi zormuş. fakat ben beklerdim, ne olursa olsun severdim. olmadı. sevilmek ve sevmek bana nasip olmadı. umutlanıp umutlanıp bir anda yere çakıldım sadece. üzüldüm. yaşanabilecek güzel şeylerin yaşanmayacak olmasına üzüldüm.

neyse günlük, çok konuştum. iyi geceler.

ayı sözlük itiraf

insanlara yardım etmeyi çok seviyorum ama bazıları hep daha fazlasını istiyor. kıramadığım için de ben mağdur oluyorum.

ayı sözlük itiraf

bir gün yine okuldan çıkarken , evimiz okulun arkasında olduğu için , arka kapıya doğru yürüyordum. tam köşeyi dönerken mıç mıç sesler gelmeye başladı. kafamı döndüğüm gibi kolonların arasında yiyişen birilerini gördüm. ama harbi yiyişiyorlardı çünkü erkek kızın kafasını ağzına alacak gibi öpüyordu. neyse bunlar beni fark etti. ben bir iki saniye duraksadım orada. bunlar boş gözlerle bakıyor. gitse de devam etsek, der gibi. ee napayım devam edeyim yoluma, dedim. biraz uzaklaştıktan sonra gülmeye başladım ve eve varana kadar kahkahalarla güldüm. ertesi gün de ne kadar samimi olduğum kişi * varsa hepsine anlattım. duysunlar da utansınlar diye. okulda yiyişmek yani... ayıp ayıp.

edit:imla

uzun zaman sonra edit: neden yazmadığımı hatırlamıyorum ama bunlar kanka olarak takılıyorlardı. herkesi de inandırmışlardı.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkıları'm just a kid who's four, each day ı grow some more!
ı like exploring, ı'm caillou.

so many things to do, each day is something new.
ı'll share them with you. ı'm caillou.

my world is turning, changing each day!
with mommy and daddy and finding my way!

edit: daha da çok eksileyin ruhsuzlar. kardeşimle caillou izlemem tuhaf(!) bir şey olsa gerek.

üstteki yazara fotoğraf armağan et

thepillars'tan neden nefret ediyorsunuz

ayı sözlük itiraf

her zaman yalnız hissediyorum sevgiye ihtiyacım var ama kendimi ifade edemiyorum insanlarla ya tartışıyorum ya da mutluymuş gibi davranıyorum kız muhabbetlerinden uzak duruyor fakat yine de stresten oluşan karın ağrılarına engel olamıyorum feminen olmasam da gay olduğumu gizlemek daha doğrusu kendim olamamak beni yoruyor buna bi son vermek istiyorum yapamıyorum sevmek ve sevilmek istiyorum ama bunu kimseye gösteremiyorum