eksi oy

olması gerekli olan fakat anlamsız kullanıldığında yazarların canını sıkan entry değerleme aracı.. beğendiklerimi artı oylamakla kalmıyor genelde favorilere ekliyorum ama beğenmediklerime eksi vermiyorum. yazarların düşüncelerini farklı ifade ediş şekli olabilir, kendine has bir tarzı olabilir der geçerim. fakaat trollük, saldırı, hakaret sezince kullanmakta çekinmediğim şey oluyor. bunları yapmıyorsanız eksilenmekten korkmayın. ama yine de şahsi fikrim hem artı hem eksi oyları verenler görünsün yönünde.
bence entr degerlendirme seçeneginde olmaması gereken şık, çünkü çoğu zaman amacının dışında kullanılabiliyor. begenirsen artı oy kullanırsın, çok begendiysen favorilere eklersin olur biter.
kesinlikle sözlükte olması gereken oydur. kendimizi ifade ettiğimiz için bize katılan olduğu gibi düşüncelerimizi, bakış açımızı beğenmeyen de olacaktır normal olarak. ne güzel eksi oy verip veya alıp geçiyoruz işte. aksi halde burada kan çıkar kan*. böyle olursa sözlük de sözlük olmaktan çıkar. herkes öz eleştirisini yaptığı müddetçe hem boş yapmaz hem de çekinmeden kendi fikirlerini yazmaya devam eder. kasıtlı olarak eksi oy aldığımda bunu anlayabiliyorum. düşüncemi belirttiğim entrylerimde de eksi oy alırsam buna üzülmüyorum. belki ben yanlış düşünüyorumdur olamaz mı? asla ama asla yazma hevesiniz kırılmasın. bakınız thepillars hala bu sözlükte yazıyor*. ne zaman bu yazarın entrylerini görsem eksilenmiş oluyor. boş yapmadığınız sürece kimse size kolay kolay eksi vermez. kendinizi eleştirmesini bilin ve gerisini umursamayın.