eksi oy

olması gerekli olan fakat anlamsız kullanıldığında yazarların canını sıkan entry değerleme aracı.. beğendiklerimi artı oylamakla kalmıyor genelde favorilere ekliyorum ama beğenmediklerime eksi vermiyorum. yazarların düşüncelerini farklı ifade ediş şekli olabilir, kendine has bir tarzı olabilir der geçerim. fakaat trollük, saldırı, hakaret sezince kullanmakta çekinmediğim şey oluyor. bunları yapmıyorsanız eksilenmekten korkmayın. ama yine de şahsi fikrim hem artı hem eksi oyları verenler görünsün yönünde.
bence entr degerlendirme seçeneginde olmaması gereken şık, çünkü çoğu zaman amacının dışında kullanılabiliyor. begenirsen artı oy kullanırsın, çok begendiysen favorilere eklersin olur biter.
kesinlikle sözlükte olması gereken oydur. kendimizi ifade ettiğimiz için bize katılan olduğu gibi düşüncelerimizi, bakış açımızı beğenmeyen de olacaktır normal olarak. ne güzel eksi oy verip veya alıp geçiyoruz işte. aksi halde burada kan çıkar kan*. böyle olursa sözlük de sözlük olmaktan çıkar. herkes öz eleştirisini yaptığı müddetçe hem boş yapmaz hem de çekinmeden kendi fikirlerini yazmaya devam eder. kasıtlı olarak eksi oy aldığımda bunu anlayabiliyorum. düşüncemi belirttiğim entrylerimde de eksi oy alırsam buna üzülmüyorum. belki ben yanlış düşünüyorumdur olamaz mı? asla ama asla yazma hevesiniz kırılmasın. bakınız thepillars hala bu sözlükte yazıyor*. ne zaman bu yazarın entrylerini görsem eksilenmiş oluyor. boş yapmadığınız sürece kimse size kolay kolay eksi vermez. kendinizi eleştirmesini bilin ve gerisini umursamayın.
bravo eksi oy veriyorsunuz, demek ki zerre kadar beni sevmediniz, hiç sevmeyebilirsiniz, ama gerçekleri örtemezsiniz, bunun gibi asılsız ve şaibeli eksiler hepimize zarar, sözlüğün sunucusu ve yazılımı bana ait, bu bir tehdit değil , tam tersine sizinle olan bağımız, ama bu şekilde eksiler geldikçe pek hoş davranışlar olmaz diye düşünüyorum, gece gündüz sözlüğü ayakta tutmaya çalışıyorum, ama sonuç eksi oluyor, bunu neden yazıyorum, yazdıklarımın gayet de farkındayım, yani yazdıklarımın içinde hoşnutsuzluk yok, tam tersine sizi destekleyen şeyler var ama neden, ben bunu belirtmek isterim ki hiç hoş değil, elimde güç var evet, ama bunu kullanmak istemem, bu bir tehdit değil tekrar belirtmek isterim, sadece neden böyle oluyor diye düşünüyorum, size tam destek verirken neden vuruyorsunuz ?
eksi oyla ilgili bir başka başlıkta da yazmıştım; ben de neden bu kadar önemsendiğini, bunun üzerinden moral bozulduğunu hatta sözlükten uzaklaşmaya falan gidildiğini anlamıyorum. kasıtlı olarak veriliyorsa bunu o yazarın kendini anlatmada, fikrini belirtmede ya da kişisel acizliğine, yok gerçekten yazdığımın beğenilmemesi üzerine veriliyorsa da benimle aynı paralelde düşünmeyen birinin tepkisine veririm. onun dışında da ne yazacağımdan, ne de orada göreceğim eksi oy yüzünden fikrimi beyan etmekten vazgeçerim. sözlüğün amacı da bu değil mi zaten?
1. seçenek kiminin doğru bildiği kiminin yanlışı olabiliyor ve adam fikrini beğenmeyip eksi veriyor.
2. seçenek güneşi balçıkla sıvamaya çalışıp eksi verince kendini komik sanan tipler de var. sen seri seri eksi basınca o entry'nin varlığı ya da doğruluğu değişmiyor.
çok takılmamak lazım, canları sağolsun.
artı oyun nasıl bir derecesi, karşılığı varsa eksi oyun da o derece haysiyeti var. zaman geliyor öyle giriler görüyoruz eksilemek veri israfı. bırakın yaradanından bulsun!
kendi kendinizi takdir edemedikten sonra hayatınızı bir başkasının onayına bırakırsanız ne yaratıcılığınız kalır ne de kendinize olan güveniniz. bu durum sözlük için de geçerli. kimi zaman fikir belirtiyoruz sonuçta. fikirlerin olduğu yerde de normal olarak onu beğenen de oluyor beğenmeyen de. bir yargıya vardığımızda hiçbir şeyin kesinlikle doğru ya da kesinlikle yanlış olmadığını aklımızın bir ucunda bulundurmak ve ona göre yorumlamak önemli. yapıcı eleştirileri elbette alın. bol bol yazın, bol bol okuyun. mizah mı yapmak istiyorsunuz? yapın. ama şunu unutmayın ki her şeyin de mizahı olmuyor maalesef. mizah acılardan, yokluktan, haksızlıktan çıkmış bir şeydir. ancak tecavüzün, tacizin, şiddetin, ırkçılığın, ayrımcılığın mizahı bunu yaşayana zarar veriyor. belki gözlemlerini iyi işleyip, kırıcı olmadan mesajını verebilen insanlar vardır ama insanın midesini bulandırıp da her şeyin mizahı olur demek sizce de yanlış değil mi? ayrıca yukarıda eski entrymi gördüm. hemen hemen benzer düşüncelerdeyim hala. sadece birkaç bir şey ekledim. sonuç olarak olması gereken bir oydur ama her zaman da dikkate alınmasına gerek yok diye düşünüyorum.
hiç sormayın aw girdiğimden beri elleri kırılasıcalar eksiye ha bire basıp duruyorlar yahu bari hiç oy kullanma hemşehrim neyse aman kim ne kullanıcaksa kullansın bana ne be
ben üşenirim lan. hiç üşenmionuz mu?