panda

Durum: 461 - 29 - 0 - 0 - 08.02.2019 03:24

Puan: 6306 - Sözlük Kezbanı

8 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazılımcı.

deneme
  • /
  • 24

haydi söyle

bu da ibrahim tatlıses versiyonu, o yıllarda fazlası ile etki altına almış bir durumun hikayesidir..

george michael

büyük ustam (bkz:dark bear) için haykırışım, öyle bir usta ve öyle bir öğretmen ki , eli öpülesi, saygıyla eğiliyorum, bunun için iyi ki varsın (bkz:dark bear)

george michael

belki de aynı şeyler diyenler olabilir, ama ben aşağıdaki eseri tekrar paylaşmaktan çekinmeyeceğim, nedeni ise artık bu gibi eserlerin günümüz dünyasında gelmesi, gerçekleşmesi olanaksız hale gelmesi, işte bir klasiğin hikayesi, bunları özleyeceğiz, artık zorunlulukların dünyasındayız, her şey zorunlu, her şey monoton, her şey durağan, ama hiç kimse demiyor ki, neden böyle?, çok güzel değil mi, böyle ne güzel, yakışır her türlü..

ah o gemide bende olsaydım

nostalji kokan bir eser..

en iyi oyun müzikleri

milliyetçi eşcinsel

bir gelişme var diyebildiğim başlık, nihayet özgürce konuşabiliyoruz, yoksa milliyetçiler patlarlardı, ama bir de yanlış anlaşılan bir konu var milliyetçi denince sanki düşman belleniyor ,ondan korkarım yoksa demokrasi olsun var olsun..

çiçero

ı'm sorry!, bilmiyordum..

ayı sözlük chat

geç saat olduğu için sanırım katılım olmuyor, önemi yok, ben buradayım, önemli olan bir fayda sağlamak, bu yüzden katılım sağlamak,

ayı sözlük chat

sözlükte yazan var mı?

bana yalan söylediler

orjinali semiramis pekkanın söylediği eser, plakların bulunma olasılığı sıfır olma durumundan kaynaklı bir durum nedeniyle artık dijital kopyalarıyla dinleyebilmekteyiz..

lise döneminde açılmak

açılmak zordur her anlamda, zor olsa da bir taraftan hep zorlar, sonrası hep hüsran, aklın yapma etme dese de bir yandan, dinlemeden zorlamak ve istediğine kavuşma derdin seni bambaşka bir dünyaya taşıyacak, sonrasında bir şeyler değişir, ama artık bazı şeyler için çok geç olmuş olur, o zaman işte dersin ki keşke o zaman öyle yapmasaydım, öyle davranmasaydım, elinden gönlünden kayan hayat gibi taptığın varlık ulaşılmaz bir gezegen gibi; sanırım en iyi sen anlarsın bu durumu , bundan dolayı bu parçayı paylaşmak isterim..

ameno

güzel ve sıcak bakan bir durumun hikayesi, her şey doğruysa neden yanlış giden şeyler olmalı ki, her şey yanlışsa neden doğru giden şeyler olmalı,

george michael

mükkemmelin ötesinde olan bir eser,

vaya con dios

güzel bir klip için daha ne yapılabilirdi ki, eğlenerek izleyebileceğiniz bir baş yapıt,

orson welles

geçmişten bir esinti, nostalji iyi geliyor bazen,

gidiniz

venezuela

çiçero

194o larda sofyada otistik çocukların gaz odalarında can verdiğini öğrenmem tarihi bir nitelik, türkiyeden veya başka ülkelerden tespit edilen otistik çocuklar trenle sofyaya gönderiliyordu, sonrasında gaz odasında hayatlarını kaybediyorlardı habersizce..

çiçero

çiçero

yakın tarihimizin önemli yılları, bir tarihi anlatma çabası , zor olsa da tarih kaybetmez kaybettirir sözünün bir gerçeğidir, yaşadıklarımızın hayallerimizin önüne çıkamadığının bir hikayesi , sesinizi duyurmak istediğiniz zamanlarda birilerinin bir şeyler yap deme edası, ama şu an bu filmi eleştirmek değil sadece tarihi araştırmak gerektiğine inanmamı sağlayan yapıttır, tarihe ilk defa bu kadar ön yargısız yaklaştığım andır, nedeni ise bize ilk okuldan beri yanlış öğretilen şeyler, o kadar derine inmeden tarihi araştırmanın ne kadar gerekli olduğunun kanıtıdır. nedeni ise bize zaten yakın tarih hiç bir zaman öğretilmedi..

  • /
  • 24

george michael

andrew brunson

rte: ben ajan demedim, ajans dedim.

çav bella

an iltibarıyla köminizmi bitiren şarkı.

toprak ana

senaryosunu duygu sağıroğlu'nun yazdığı, memduh ün'ün yönettiği baştan sona izlemenin nerdeyse imkansız olduğu dram filmi. çocukların büyüdüğü ilk yarının sonuna kadar etlerim çekildi, kazanda yemek yerine taş kaynatılan sahnede ilaveten mahfolmuştum.

yiğidim aslanım

bir zülfü livaneli parçası, ilginç bir öyküsü de var; bedri rahmi eyüboğlu, nazım hikmet ran için yazıyor, zülfü livaneli de uğur mumcu için besteliyor bu parçayı.

şarkı sözlerini de yazalım yiğidim aslanım

şu sılanın ufak tefek yolları
ağrıdan sızıdan tutmaz elleri
tepeden tırnağa şiir gülleri
yiğidim aslanım burda yatıyor.

bugün efkarlıyım açmasın güller
yiğidimden kara haber verirler
demirden döşeği taştan sedirler
yiğidim aslanım burda yatıyor.

ne bir haram yedim ne cana kıydım
ekmek kadar temiz su gibi aydım
hiç kimse duymadan hükümler giydim...
yiğidim aslanım burda yatıyor...

mezar arasında harman olur mu
onüç yıl hapiste derman kalır mı
azrail aç susuz canın alır mı
yiğidim aslanım burda yatıyor

http://ayisozluk.com/lnk/aaeb85

2018 ekonomik krizi

aklı olan üç beş kuruş kenara atar. zararın neresinden dönülse kardır. bir ara 3.50'den dolar alanlara sövülüyordu ama zaman geçtikte adamların karda olduklarını gördük. ben ekonomist değilim. şu hayatta kafamın en az çalıştığı konu ekonomidir herhalde. ama istediğim zaman kemerleri sıkabiliyorum. siz de öyle yapın.

memurlar biraz daha rahat. ama özel sektördekiler mutlaka kenara üç beş kuruş atsın. tasarruf yöntemlerini öğrensinler. bolluk zamanında bayat ekmeği çöpe atmak kolay ama krizde öyle olmuyor.

2018 ekonomik krizi

bence bu krizi ya kalpazan gibi dolar basarak kurtaririz yada paradan bir 0 atmakla kurtaririz.sevimli borlar neredeyseniz çıkın artık.

2018 ekonomik krizi

sıçtığın klozet bile dolarla satılıyor başka sözüm yok dolar olsun 5 euro olsun 6.yakında sabit kur uygulamasıda gelir dövizde yasaklanır bu kadar sorun ortadan kalktı oh miss

2018 ekonomik krizi

her işte bir hayr vardır. akp li koyunlar kendi götleri ne kazık girmeden bu heriften vazgeçmeyecekler. belki bu sekilde vazgeçerler de uzun da tarihin tozlu raflarında yerini alır. bu halk iktidar partisinin %1 ile sandığa gömdü zamanında. yine olacak. az kaldı 2019. yaşarsak, yani açlıktan olmezsek bu iş bitiyor bu sefer.

beargi

kendilerini ayılar olarak tanımlayan eşcinsel topluluğun aylık dergisidir. çeşitli konulara eşcinsel ve ayıca bir bakış açısıyla yaklaşmakta olan e-dergi, sadece eşcinsellere yönelik değil herkesin okuyabileceği ilgi çekici kriterlere sahip. 18 yaşından küçükler için uygun olmayan içerik mevcut olabilmektedir. desteklenmesi gerekendir.

Toplam entry sayısı: 461

üçgen biçiminde birbirimize takıcaz

polisin üzerinizi araması

başımdan geçen bir olay, polis benden kimlik istedi ilk önce, bende ilk başta hiç bir şekilde tepki vermedim öylece polise baktım, sonra polis kimliğini gösterdi en sonunda, ben de polisin bu nezaketinden dolayı kimliğimi çıkardım ve biraz sonra üzerimi aramaya başladılar, normal bir arama değildi! sonra aramaya devam ettiler, normalde rutin bir kontrolde bu kadar da taciz edilmez ki bir vatandaş, resmen taciz ettiler, bir penisime dokunmadığı kaldı polisin! belki de eşcinseldi, bilemeyiz.. ne olursa olsun bu olay benim beynime kazındı ve bunun gibi bir çok olay gerçekleşmekte, herkesin özeline dokunulmakta ve tecavüz edilmekte, bunu kim yapıyor? sormak isterim kim yapıyor, bu bize niye yapılıyor öğrenmek isterim? devlet vatandaşlarına neden bu şekilde davranıyor? ben o zaman neden vergi ödüyorum, beni iki polis arasın ve beni taciz etsin diye mi vergi ödüyorum? yıl 2019 olduğunda bu olaylar daha da derinleşecek, her şey şekillenecek, hiç kimsenin önemsemediği demokrasi ve özgürlükler yavaş yavaş sona erecek, iyice sokulacaklar tecavüz edecekler, bitecek eninde sonunda tabi ki bitecek!

nefret edilen bir ülke

nefret ediyorum böyle bir ülkeden, insanların hayatına müdahale edilmesinden nefret ediyorum, insanların hayatına tecavüz edilmesinden nefret ediyorum, insanların insan olamamasından nefret ediyorum, her gün özgürce evimizden çıkamadığımız için nefret ediyorum, bir gün bizi öldürebileceklerinden dolayı nefret ediyorum...

ayı sözlük yazarlarının hobileri

matematik, yazılım, yabancı dil, eğlenmek, müzik, kediler..

frederic chopin

polonyalı piyanist, döneme damgasını vurmuş, şu an çok bilinmese de, hiç dinlenmese de, şu andan itibaren dinlenmeye başlanılacaktır, iki saatlik bir eser, aslında dinleyebildiğin kadardır, zaman sınırlaması olamaz, işte o güzel piyano, tabi ki piyano severseniz, işte o usta dokunuşlar...

10 kasım 1938

büyük önder ulu atatürkün vefatı, zekasının üstünlüğü tartışalamaz, öyle şeyler yapmış ki hiç kimse bu gün o zamanın imkanlarıyla yapılabilecekleri çözemez.keşke ömrü biraz daha yetseydi de şimdi çok daha farklı olabilirdi.saygıyla anıyoruz atam..

kıyamet

kıyamet kavramı arapça kökenli olup, kıyam ve et sözcüklerinin birleşiminden oluşur.bunun anlamı kıyam+et=ayağa kalk anlamına gelmektedir.aslında bir nevi diriliş demek.yeniden dirilmek, varolmak anlamına gelmektedir.kıyamet koptuğu an tüm insanoğlunun dirilmesi bu kavramı çağrıştırır.kıyamet ,diriliş ve yeniden var olma anlamını ihtiva ettiğinden dolayı bir yok oluş değildir.bilindiği üzere kıyamet dünyanın sonudur ,ancak yineleme felsefesinin var olduğu bu kavram dünyadaki pek çok değişimin bir yenilemeyi getirdiğini unutulmamalı.felaketler , olağanüstü olaylar, ve benzeri bunları çağrıştırır.bu olayların doğanın kendini yenilemesiyle ilgili olduğunu ve kıyametin gizemliliğinin devam ettiğini bilmekte fayda var.ne olursa olsun sonu bekleyen bir yapıda olduğumuzu kabullenmekteyiz.kıyamet denince yok oluş gibi gelir kulağa.gerçek anlamıyla düşünmeyi tercih etmeden ,kabulettiğimiz değerlerimizle anlarız herşeyi.kıyamet nedir diye dediklerinde gerçek anlamı ayağa kalk , mecazi anlamda diriliş, genelde anladığımız yok oluştur..

2018 ekonomik krizi

hiç inanmayacağım bir olay olmasını isterdim, hatta öyleydi belki, fakat artık inanmak istemesem de herkes gibi çok acı bir gerçek olduğunu söylemek isterim.bunu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok tabi, ben de ekonomist değilim yine de bazı veriler üzerinde yorum yaparak belki durumun ciddiyetini anlatabilirim diye bu sayfada bir yer işgal ediyorum, dolardan başlanır hep dolar yukarı dolar aşağı nedir yani bizi nasıl etkiler, çok etkiler hatırlayalım 2000 öncesini nasıldı hatta 2001 krizini hatırlayalım nasıl oldu? siyasi malzemeler bahane onlar sadece araç, yani krizin başlangıcı doların verdiği sinyaller ama etkisi siyasi, ben de az çok takip eden biri olarak ekonomistler kadar olmasa da bilgi sahibiyim, dolarla tl karşılaştırması yapılmak istendiğinde şu şekilde karşılaştırma yapılır genelde, dolar indexi ile tl ve dolar artışı karşılaştırması yapılır! burada vurgulanması gereken şey dolar indexi nedir? ama bu kadar da detaya girmek mümkün olmadığından yani daha geniş bir konu olması sebebiyle , dolar indexinin artışından daha fazla ülke para birimi devüle oluyorsa negatif ayrışma olur. işte yaşadığımız durum şu an itibariyle aynen budur. negatif ayrışma ve pozitif ayrışma nedir ? bunlar teknik terimler olduğu için hiç kimseyi bunaltmak istemem, ama basitçe negatif ayrışma dolar indexiyle dolar tl kuru arasındaki ters orantıdır. sanırım bu konu daha ileri seviye olabilir ama bu kadarını anlatabildim.

kriz denince sadece dolardaki artışın olduğunu sanan vatandaşımız, yanılıyor, keşke yanılmasaydı, uyarmak istediğim nokta 2018 de gerçekten ciddi işçi çıkarımları, ve çok ciddi sosyal patlamalar! maalesef diyerek anlatmak istedim..

türkiye maalesef 10 yıl karanlığa bürünecek, kusura bakmayın açık konuştuğum için, gerçekten durum vahim arkadaşlar, ister inanın ister inanmayın maalesef işte durum bu!

3 ay sonra panda haklıymış diyeceksiniz ama bana yararı yok , benden demesi...

idealist olmak

bir hedef doğrultusunda azimle ilerleyerek farklı olanı ortaya çıkarma çabasıdır.düşünsel bir davranış olma sebebi ulaşılması ve anlaşılması güç bir niteliğe sahip olmasından gelir.aynı zamanda ayrılmaz bir parçadır idealiniz, beraber yaşarsınız problemleri.her an her yerde o vardır çünkü onun için varsınızdır, o da sizin için!bir başkadır idealist olmak herşeyi unutmak , gelişi güzel yaşamak , çevreden ve herşeyden uzaklaşmak.idealist olmak kendine güvenmek, her türlü problemin üzerine korkusuzca yaklaşmaktır.

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

eğitim sistemimiz yap boz tahtası olmuş; formüllerle , kavgalarlara , diretmelerle geçecek tüm toplumu etkileyen bir yasayla nereye gidiyoruz?zor ve sancılı günler beklemekte , daha hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocuklar ne yapsın! geleceğimiz kararırken ,herşey bir bir elimizden kayıp gitmekte.maalesef geri dönüşü olmayan bir yoldayız..

milliyetçi eşcinsel

bir gelişme var diyebildiğim başlık, nihayet özgürce konuşabiliyoruz, yoksa milliyetçiler patlarlardı, ama bir de yanlış anlaşılan bir konu var milliyetçi denince sanki düşman belleniyor ,ondan korkarım yoksa demokrasi olsun var olsun..

en iyi oyun müzikleri

çiçero

yakın tarihimizin önemli yılları, bir tarihi anlatma çabası , zor olsa da tarih kaybetmez kaybettirir sözünün bir gerçeğidir, yaşadıklarımızın hayallerimizin önüne çıkamadığının bir hikayesi , sesinizi duyurmak istediğiniz zamanlarda birilerinin bir şeyler yap deme edası, ama şu an bu filmi eleştirmek değil sadece tarihi araştırmak gerektiğine inanmamı sağlayan yapıttır, tarihe ilk defa bu kadar ön yargısız yaklaştığım andır, nedeni ise bize ilk okuldan beri yanlış öğretilen şeyler, o kadar derine inmeden tarihi araştırmanın ne kadar gerekli olduğunun kanıtıdır. nedeni ise bize zaten yakın tarih hiç bir zaman öğretilmedi..

the cranberries

evet beni üniversite yıllarına götürüp orada güzel yaşanılan şeyleri hatırlatan bir şeyler var, gerçekten efsane demek gerekir, çünkü gerçekten efsane artık efsane olmuş demektir, günümzde artık maalesef böyle yetenekler görmemiz biraz daha zor,

işte 90 ların hatrına ve üniversite yıllarının hatrına bir daha..

çiçero

194o larda sofyada otistik çocukların gaz odalarında can verdiğini öğrenmem tarihi bir nitelik, türkiyeden veya başka ülkelerden tespit edilen otistik çocuklar trenle sofyaya gönderiliyordu, sonrasında gaz odasında hayatlarını kaybediyorlardı habersizce..