panda

Durum: 299 - 31 - 8 - 0 - 19.04.2018 21:08

Puan: 3371 - Sözlük Kezbanı

7 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Admin.

deneme
  • /
  • 15

24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı genel seçimleri

tükürdüğünü yalamak böyle oluyormuş, en iyi anlatım videoda

24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı genel seçimleri

seçimleri öne alma çabalarının bir neticesidir, o kadar da korku salmış olabilir mi acaba? nedir bu telaş dedirten olaydır. seçimleri kurban bayramı sonrasına yetiştirme çabaları zaman kazanma ve işi garantiye almak için telaş içinde elleri ayağına dolaşan işlemler silsilesidir..

2018 darbe

yine hiç inanamayacağım olaylardan biridir, belki de olabilecek olayların en son olanıdır. tarih tekerrürden ibarettir, bu yüzden tarih yine bir yüzünü göstermek istediği bir zamanda olan olaydır, yok olmaz dediğim olaydı, herkes gibi yok daha neler bundan sonra olur mu? dediğim olaydır, ne kadar garip olsa da gerçekleşecek, veya her an gerçekleşen olaydır..

ilişki durumu slm slm slm slm slm slm

selam parabolüne göre, tepe noktadan sonra inişe geçilen bir durumdur. parabol eğrisinin doğasında var bu. bundan dolayıdır ki selamın çıktığı gibi düşeceği de koordinat düzleminde görülmektedir. bu yüzden bu kısır döngüden kurtulabilmek adına, gerçek anlamda ifadeler önemlidir. böylece parabol eğrisi yaşam döngüsünü tamamlamış olur ve yine koordinat düzleminde başka eğriler oluşmaya başlar.

2018 ekonomik krizi

artık sabit kur sisteminin gelmesi zor, fakat eğer ki gelecek olsa hayatımızın daha da zorlaşacağı anlardır. şu an ki dolar kuru piyasa koşullarında gerçek değerini yansıtıyor , çok önceki zamanlarda, sabit kur sistemiyle gerçekleşen fiyatlamada, dolar gerçek değerini yansıtmadığı için, bir anda merkez bankası bir gecede devalüasyon ilan ediyordu ve doların fiyatı ikiye katlanıyordu, burada sorgulanması gereken kur sistemi değil aslında, yani ister sabit kur sistemi olsun, ister piyasa fiyatı üzerinden gerçekleşen sistem olsun, burada sorgulanması gereken bence tl nin neden yabancı para birimlerine karşı değer kaybettiği olmalıdır. farklı ülkelerde de bunun örnekleri var her an , her zaman aynı şekilde ülkelerin para birimleri aynı değerde kalamayabiliyor, fakat sonrasında yine önceden olduğu gibi gerçek değerine dönmekte, sözün özü kuru dizginleyecek önemli bir enstrüman faiz, fakat hatırı sayılır zat faiz düşsün diyor başka bir şey demiyor, akıl mantık var faiz bu gün düşse dolar 7 tl olur, ekonomide 3 ayaklı bir tabure düzlemi düşünün, 3 ayağın biri faiz, biri döviz, biri de enflasyon, taburenin bir ayağının kısaldığını gördüğümüzde ne olur? evet tabi ki tabure dengede duramaz ve yıkılır, en basit anlatımıyla ekonomik dengeler bu şekilde işler..

14 nisan 2018 abd'nin suriye'yi vurması

bu nereye kadar gider bilinmez belki ama tahmin edilebilir gerçekler var, önemli olan burada kimin galip çıkacağı mı? yoksa kimlerin zarar gördüğü mü? rusya olsun iran olsun , amerikanın füzelerini imha edebilir, fakat sonrasında ne olacak? bir de gerçeklere dönersek, sonrasında ne olabileceğini, bu olayların nasıl da insanlığı etkileyebileceğini, düşündüren durumdur. burada kaybeden taraf insanlık aslında, ne rusya , ne iran, ne de amerika, türkiyeyi saymıyorum bile, kazanan taraf var mı ? kazan taraf biraz göreceli bir kavram, zaten kime göre , ve neye göre kazanmak, amaç oradaki toprakların sömürge olarak kullanılması, sömürge yapmak isteyen devletler de amerika, ingiltere, fransa. fakat bu sömürge savaşının dışına çıkan bir olaydır artık. bu bizim afrine girişimizle teyit edilen durumdur. tarihten alınan derslerle bilinir, artık bir haçlı seferi ve müslüman dünyasının intikamının olduğu bir durumdur. ne kadar sürebileceğini anlamak zor, ama bu savaşta iki kazanan taraf olamaz, o bir gerçek, bu yüzden önümüzdeki yıllarda zor bir süreç beklemekte.

14 nisan 2018 abd'nin suriye'yi vurması

bunlar büyütülecek meseleler değil, zaten amaçları bu bunları büyütüp algı yaratmak, asıl olan sonrası, tehlikenin farkında değil çoğu kimse, trump nasıl da sekiz çizdi, ilk önce saldırırız dedi, sonra yan çizdi, ve beklenilmedik bir anda saldırı yaptı, işte bu yani klasik amerikan taktiği yapmayacağım dediği anda , hiç kimse beklemezken vurdu, ama asıl belirtmek istediğim şu ki , dediğim gibi bu saldırı sadece gösteriş, yani olayların gidişatının ne olabileceğini kestirmek biraz zor, tabi ki bazı tahminler mevcut fakat şu an almışlar ellerine cımbızı oynuyorlar..

abd'nin suriye saldırısında incirlik üssünü kullanması

elbette ki kullanıldı, hiç kimsenin şüphesi olmasın, sağlam kaynaklardan alınan bilgiler de bu doğrultuda, daha fazla söze gerek yok sanırım, zaten her şeye rağmen o kadar kolay olmazdı, bu yüzden sağlıklı düşünüp ve tarttıktan sonra nasıl bir oyun döndüğünün farkına varabiliriz.

modern talking

daha fazla söze gerek yok bence, sadece biraz olsun sükunet, neden bilmiyorum ama öyle hissediyorum ki çok farklı şeyler olacak,

değişen dünya düzeni

evet dönüşüm başlıyor, insanların yapamadığını iklimin yapması artık kaçınılmaz bir gerçek, bir uyanış zamanı derim, daha da dinç ve uyanık olmak ne güzel bir durum, işte anlatılan o hikayenin durumu olan olaydır..

balık hafızalı

bir toplum düşünün, gündemi hızlı değişen, ve bir önceki gündemi unutan, işte balık hafızalı toplum deriz buna, öyle şeyler olur ki ama hatırlamaz asla bu toplum, geçmiş geçmiştir..müdahale eden polisler bizim vergilerimizle maaşını alan polisler, bir düşünün!

bu faşist eylemi yapan polisler yargı önüne çıkarılması gerekmiyor mu sormak isterim..

gezi

polis orantısız güç kullanıyor mu ? ne dersiniz ? acele etmeye gerek yok , zaten hepimiz buradayız, sonrasında bizi kazıyacak biri varsa tanımak isteriz..

işte bu kadar balık hafızalıyız maalesef, bir sene önce yaşananlar umrunda olmuyor vatandaşların, balık hafızalılık durumu budur..

bunu neden yaptın sayın zat? korkmadan soruyorum, bu insanlara bunu neden yaptın? sadece bu da değil, neden herkesi terorist ilan ettin? sen kendin nesin? cevaplanması gereken sorular var sanırm..

atatürk

sen bunu beyan ederken, anan ne yapıyordu, ah be sayın demek istemediğim, şahıs şu anda hala aynı düşünceleri mi paylaşıyorsun?, tabiki bunu da sormam yazık bir durumdur, biliyoruz senin ne yaptığını, nasıl da atatürk'ü yok etmek istediğini de biliriz...

atatürk


siz nasıl tanımlarsınız bilmiyorum ama o kişinin tanımlaması böyle, işte her yer böyle inanç cumhuriyeti olmuş, en akıllı lider oymuş ki o en savunmasız, herhangi bir korkusu yokmuş. sonrasında merak edeceğiniz, bize ne olacak sorusudur? lütfen sabırlı olun, zamanla gelecek.

gezi

değişen dünya düzeni

her şey yol alabildiğince yol alır, mutlaka da bununla beraber iyi düşünürler de bitirilir, sonrasında ne olur, gerçekten muhteşem bir şey olur, dünya artık eskisi gibi olmayacak, sizler için hüsran ama dünya için iyi olan bir şey olacak , iklim dünyanın sorununu çözecek, sonra üzülen varsa da bana karşı yapmayın lütfen, bu çok klişe olur, bir de nedir bu ya sizden çektiğim, olmaz yani , bir düşünün, düşünmekten çekinmeyin, ben var oldukça, bunun arkasında olacağım, yani iklim dönüşümünün, ben buradayım siz neredesiniz?

uyanış

ofiste sevişmek

sevişmek şöyle bir şey, biri sizden borç alıyor, ondan sonra size borcunuzu ödeyemiyor, işte o an ne yapabilirsin, borcunu ödeyememişsin, beklentiniz nedir hayattan? ne isterdiniz? neyi bulmayı umardınız? nasıl bir hayat isterdiniz? çok da yoğunsanız sizi alı koymayayım, bir daha denemek derim,

pera classic's

bu başlık için tanımlama gerekir, yetersiz kalmakta, tanımlanamayan başlık bile diyebiliriz, google'da kaynak aradığınızda bulamazsınız, kimdir, nedir, nasıl bu eserler meydana gelmiş, hiç kimse araştırmamış mı? araştırmıştır elbet, fakat üstü örtülmüş, gizli bir muhabbet! neden onun hakkında hiç bir şeyi bulamıyoruz o zaman internette, varsa aksini iddia edenler buna cevap versinler lütfen! gerçekten ben de merak ediyorum kim olduğunu gerçek bilgilere ve belgelere ulaşmak istiyorum, neden bu kadar gizli oldupunu da anlamadım, adam yok olmuş birden, anlamsız...

din eğitimi

  • /
  • 15

ilişki durumu slm slm slm slm slm slm

sonsuz sayida slm parabolü.

yani slm yazip susacağına bi seyler yazsan keske la. buna aleykum selam desen bile 3 gün sonra gene slm yazıyor. keske ilerlese bi seyler ama yok. ya sakin gelme lan sen yeter ama olm slm la mi siktiler seni de hele.

14 nisan 2018 abd'nin suriye'yi vurması

abd ve diğerlerinin toplam gönderdiği 103 füzenin 71'i suriye savunma sistemleri (rusya'nın fuze imha sistemi de denebilir) tarafından engellendiği rusya tarafından açıklandı.

2018 ekonomik krizi

hiç umurlu değilim artık. 2019 falan hiç umrumda değil. durumlar ciddi anlamda berbat. ormanları bile şirketlere kiralamaya başlamışlar. yani satacak para kazanacak yer kalmadı. şeker fabrikalarını da satıyorlar. özelleştirme yapa yapa her şeyi sattılar. vallahi korkuyorum artık. yakında banka hesaplarına el koyacaklar diye. başka para kaynağı kalmadı. ithalat aldı başını yürüdü. hiçbir şey üretmiyoruz ki ihracat yapıp para kazanalım. yok anasını satayım her şeyi mahvettiler. ama malesef bu ülkenin insanı bunların hiç birini göremiyor. niye göremiyor demeyeceğim. sıkıldım artık. vallahi saldım çayıra mevlam kayıra modundayım. ne olursa olsun. olaya bak. 6 milyar yıllık dünya tarihinin en boktan zamanına denk geldim. lanet olsun böyle şansın içine sıçayım. zaten şans olsaydı bu haldeki bir ülkede doğmazdım da neyse. ne söylesem boş. uçurumdan yuvarlanıyoruz. sadece keyfini çıkarmaya çalışmak lazım sanırım. yapacak bir şey yok.

2018 ekonomik krizi

bu aralar oldukça şiddetlenmiş ve hiddetlenmiş durumda. abd ile rusya'nın aralarındaki gerilim hemen para piyasasına yansıdı. dolar 4,10 ve euro 5,15 oldu. medya hala sessizliğini korumaya çalışsa da artık akpli bakan ve yetkililer de bunu dile getirmeye başladılar. gizleye gizleye nereye kadar, toz pembe göstermek kime yarayacak, kriz bir patlayacak tam patlayacak.

2018 ekonomik krizi

ekmeğimi, sütümü, peynirimi, muzumu, domatesimi dolarla mı alıyorum canım ? banane artmışsa. hep 300 liralık dolduruyorum depomu. eskisinden daha az kilometre gidiyor arabam, 3 kilo yerine 1 kilo alıyorum pazarda ama olsun. çok iyiyiz çok. gelişiyor ekonomimiz. hem nükleer enerji de geldi. kimse tutamaz türkiye'yi bundan sonra. tutamazlar kafa üstü çakılıcaz çünkü. o muzlar götümüze girecek artık. gerçi alıştık ülkece sikilmeye. cehaletinizi sikeyim hepinizin. müstahak ya bize valla müstahak.

tanım: iliklerimize kadar hissettiren krizdir. bir zamamlar 'bokunuzda boğulun' dedi diye linç etmişlerdi adamı. ama haklı adam. işin kötü yanı biz de o bokta boğuluyoruz.

değişen dünya düzeni

tüm moralimi bozan değişimdir. baktığımız zaman çok şey değişiyor. eskiden günlerce, aylarca ufacık bir cümle için mektuplar beklenirmiş. şimdi değil mail, whatsapp'a bakıyor her şey. saniyelik ve kısacık işlemlerimiz. şu kolaylık bazı kavramları da değersizleştirmiyor değil ama bir kere ayak uydurmuşuz. düzen böyle gelişiyor ve devam ediyor.

kadının yoksa cebinde parası amıdır kumbarası

böyle düşündüren paylaşımları seviyorum galiba ya. düşündürdü çünkü kadınların cinsel meta olarak görüldüğü zihniyete benzer paylaşımlar olmasına rağmen kadını namuslu ev kadını-orospu olarak ayıran sistemi ti'ye alıyor da, bir yandan. her halükarda bedenimiz -cinselliğimiz üzerinden en çok- bize ait görülmüyor. zaten en çok kötü yol -orospuluk- üzerinden korkutularak her türlü tahakküme maruz bırakılıyor, sindiriliyoruz. "kadının cebinde yoksa parası amıdır kumandası" pankartına gelince o fazla sarstı sanki, bilemedim.

kadının yoksa cebinde parası amıdır kumbarası

feminist geçinicez diye de abartmanın alemi nedir ayol. sonra yürüyüşler neden yasaklanıyor e bokunu çıkarırsan yasaklanır tabi. çıkarma işte yürü edebinle adabınla.

kadının yoksa cebinde parası amıdır kumbarası

ay ben bunları tanıyorum galiba ya, trans arkadaşlar, ortadaki şevval kılıç, sağdaki de beren azizi galiba.

edit: şimdi şevval'in profiline baktım da fotoğraf 2014 yılında çekilmiş, yayınlanmış. seks işçilerinin mücadelesiyle ilgili bir yürüyüşten.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...

kadının yoksa cebinde parası amıdır kumbarası

bildiğin araya sızıp kadınlar günü yürüyüşünü trollemişler.*belki amaçları sadece cinsel obje olarak görülmeye tepi göstermekti .çok eğlendikleri ve amaçları neyse ona ulaştıkları kesin.başka da anlam çıkarmaya gerek var mı bilemedim.

Toplam entry sayısı: 299

2018 ekonomik krizi

hiç inanmayacağım bir olay olmasını isterdim, hatta öyleydi belki, fakat artık inanmak istemesem de herkes gibi çok acı bir gerçek olduğunu söylemek isterim.bunu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok tabi, ben de ekonomist değilim yine de bazı veriler üzerinde yorum yaparak belki durumun ciddiyetini anlatabilirim diye bu sayfada bir yer işgal ediyorum, dolardan başlanır hep dolar yukarı dolar aşağı nedir yani bizi nasıl etkiler, çok etkiler hatırlayalım 2000 öncesini nasıldı hatta 2001 krizini hatırlayalım nasıl oldu? siyasi malzemeler bahane onlar sadece araç, yani krizin başlangıcı doların verdiği sinyaller ama etkisi siyasi, ben de az çok takip eden biri olarak ekonomistler kadar olmasa da bilgi sahibiyim, dolarla tl karşılaştırması yapılmak istendiğinde şu şekilde karşılaştırma yapılır genelde, dolar indexi ile tl ve dolar artışı karşılaştırması yapılır! burada vurgulanması gereken şey dolar indexi nedir? ama bu kadar da detaya girmek mümkün olmadığından yani daha geniş bir konu olması sebebiyle , dolar indexinin artışından daha fazla ülke para birimi devüle oluyorsa negatif ayrışma olur. işte yaşadığımız durum şu an itibariyle aynen budur. negatif ayrışma ve pozitif ayrışma nedir ? bunlar teknik terimler olduğu için hiç kimseyi bunaltmak istemem, ama basitçe negatif ayrışma dolar indexiyle dolar tl kuru arasındaki ters orantıdır. sanırım bu konu daha ileri seviye olabilir ama bu kadarını anlatabildim.

kriz denince sadece dolardaki artışın olduğunu sanan vatandaşımız, yanılıyor, keşke yanılmasaydı, uyarmak istediğim nokta 2018 de gerçekten ciddi işçi çıkarımları, ve çok ciddi sosyal patlamalar! maalesef diyerek anlatmak istedim..

türkiye maalesef 10 yıl karanlığa bürünecek, kusura bakmayın açık konuştuğum için, gerçekten durum vahim arkadaşlar, ister inanın ister inanmayın maalesef işte durum bu!

3 ay sonra panda haklıymış diyeceksiniz ama bana yararı yok , benden demesi...

frederic chopin

polonyalı piyanist, döneme damgasını vurmuş, şu an çok bilinmese de, hiç dinlenmese de, şu andan itibaren dinlenmeye başlanılacaktır, iki saatlik bir eser, aslında dinleyebildiğin kadardır, zaman sınırlaması olamaz, işte o güzel piyano, tabi ki piyano severseniz, işte o usta dokunuşlar...

polisin üzerinizi araması

başımdan geçen bir olay, polis benden kimlik istedi ilk önce, bende ilk başta hiç bir şekilde tepki vermedim öylece polise baktım, sonra polis kimliğini gösterdi en sonunda, ben de polisin bu nezaketinden dolayı kimliğimi çıkardım ve biraz sonra üzerimi aramaya başladılar, normal bir arama değildi! sonra aramaya devam ettiler, normalde rutin bir kontrolde bu kadar da taciz edilmez ki bir vatandaş, resmen taciz ettiler, bir penisime dokunmadığı kaldı polisin! belki de eşcinseldi, bilemeyiz.. ne olursa olsun bu olay benim beynime kazındı ve bunun gibi bir çok olay gerçekleşmekte, herkesin özeline dokunulmakta ve tecavüz edilmekte, bunu kim yapıyor? sormak isterim kim yapıyor, bu bize niye yapılıyor öğrenmek isterim? devlet vatandaşlarına neden bu şekilde davranıyor? ben o zaman neden vergi ödüyorum, beni iki polis arasın ve beni taciz etsin diye mi vergi ödüyorum? yıl 2019 olduğunda bu olaylar daha da derinleşecek, her şey şekillenecek, hiç kimsenin önemsemediği demokrasi ve özgürlükler yavaş yavaş sona erecek, iyice sokulacaklar tecavüz edecekler, bitecek eninde sonunda tabi ki bitecek!

nefret edilen bir ülke

nefret ediyorum böyle bir ülkeden, insanların hayatına müdahale edilmesinden nefret ediyorum, insanların hayatına tecavüz edilmesinden nefret ediyorum, insanların insan olamamasından nefret ediyorum, her gün özgürce evimizden çıkamadığımız için nefret ediyorum, bir gün bizi öldürebileceklerinden dolayı nefret ediyorum...

üçgen biçiminde birbirimize takıcaz

10 kasım 1938

büyük önder ulu atatürkün vefatı, zekasının üstünlüğü tartışalamaz, öyle şeyler yapmış ki hiç kimse bu gün o zamanın imkanlarıyla yapılabilecekleri çözemez.keşke ömrü biraz daha yetseydi de şimdi çok daha farklı olabilirdi.saygıyla anıyoruz atam..

kıyamet

kıyamet kavramı arapça kökenli olup, kıyam ve et sözcüklerinin birleşiminden oluşur.bunun anlamı kıyam+et=ayağa kalk anlamına gelmektedir.aslında bir nevi diriliş demek.yeniden dirilmek, varolmak anlamına gelmektedir.kıyamet koptuğu an tüm insanoğlunun dirilmesi bu kavramı çağrıştırır.kıyamet ,diriliş ve yeniden var olma anlamını ihtiva ettiğinden dolayı bir yok oluş değildir.bilindiği üzere kıyamet dünyanın sonudur ,ancak yineleme felsefesinin var olduğu bu kavram dünyadaki pek çok değişimin bir yenilemeyi getirdiğini unutulmamalı.felaketler , olağanüstü olaylar, ve benzeri bunları çağrıştırır.bu olayların doğanın kendini yenilemesiyle ilgili olduğunu ve kıyametin gizemliliğinin devam ettiğini bilmekte fayda var.ne olursa olsun sonu bekleyen bir yapıda olduğumuzu kabullenmekteyiz.kıyamet denince yok oluş gibi gelir kulağa.gerçek anlamıyla düşünmeyi tercih etmeden ,kabulettiğimiz değerlerimizle anlarız herşeyi.kıyamet nedir diye dediklerinde gerçek anlamı ayağa kalk , mecazi anlamda diriliş, genelde anladığımız yok oluştur..

karanlık

bazen bildiğimiz rengi, bazen de bilmediğimiz anları hatırlatır.bilip de hatırladığımız anlar vardır ya bir de bilmeden yaşadığımız anlar, işte o anlar korkunç acı verir.çağımızın gerçeği deyimin gereği demek yerinde olur.her gizemli, örtülü kapaklı olayların altında karanlıklar vardır.zordur karanlık olayları atlatmak, işte mühim olan budur.bu gün karanlık bir ortamdayız.bunun üstesinden gelmek karanlığı anlamaktan geçer , formülleri görmeden problemleri çözmenin mümkün olmadığı gibi.ilk önce yaşadığımız toplumda neyin iyi neyin kötü gittiği sorgulanması gerekir ki karanlığı görmeden müdahale edelim.bir gün varız bir gün yokuz, ancak biz bir çok amaç için varız.o zaman amaçlarımızı bir bir sıralayalım ki anlayalım neden var olduğumuzu.bilelim ki o zaman biz varız.anlaşılması zor olan konu karanlık var ya işte o dönem gelmek üzere.yapılabilecekler yapılamayacaklar dan fazla olmasına rağmen bir şey yapılamaması insan oğlunun acizliğidir.

idealist olmak

bir hedef doğrultusunda azimle ilerleyerek farklı olanı ortaya çıkarma çabasıdır.düşünsel bir davranış olma sebebi ulaşılması ve anlaşılması güç bir niteliğe sahip olmasından gelir.aynı zamanda ayrılmaz bir parçadır idealiniz, beraber yaşarsınız problemleri.her an her yerde o vardır çünkü onun için varsınızdır, o da sizin için!bir başkadır idealist olmak herşeyi unutmak , gelişi güzel yaşamak , çevreden ve herşeyden uzaklaşmak.idealist olmak kendine güvenmek, her türlü problemin üzerine korkusuzca yaklaşmaktır.

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

eğitim sistemimiz yap boz tahtası olmuş; formüllerle , kavgalarlara , diretmelerle geçecek tüm toplumu etkileyen bir yasayla nereye gidiyoruz?zor ve sancılı günler beklemekte , daha hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocuklar ne yapsın! geleceğimiz kararırken ,herşey bir bir elimizden kayıp gitmekte.maalesef geri dönüşü olmayan bir yoldayız..

the cranberries

evet beni üniversite yıllarına götürüp orada güzel yaşanılan şeyleri hatırlatan bir şeyler var, gerçekten efsane demek gerekir, çünkü gerçekten efsane artık efsane olmuş demektir, günümzde artık maalesef böyle yetenekler görmemiz biraz daha zor,

işte 90 ların hatrına ve üniversite yıllarının hatrına bir daha..

Henüz takip ettiği biri yok.