panda

Durum: 551 - 7 - 0 - 0 - 23.06.2019 23:29

Puan: 7802 - Sözlük Kezbanı

9 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazılımcı.

deneme
  • /
  • 28

a haber

programa bağlanan kişilerin kalitesini öne sürmektedir, a haber olmasaydı bu önemli kişiler hakkında bilgi sahibi olamazdık, teşekkürler gerçekten, bu akşam olan konuşmalardan tek anladığım , ııııı, bu şekilde malesef, ıııı, sadece bunu anladım, a habere teşekkürler..

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

23 haziran istanbul yerel seçimi

normalleşen bir durumu anormalleşme olarak ifade eden düşüncelere anlam vermekte güçlük çekiyorum, demek ki uzlaşma rejimini benimseme herkes tarafından hazmedilir bir olgu değil, bunu kabul etmek ve demokrasinin var olduğunu kabul etmek bir erdemliktir, bazı kişilerin canı yanmış olmalı ki kuyruğuna basılmış gibi, gerçekleri kabullenmek yerine, yalanlama ve asla kabul edilemez olan linç propagandasına şahit olmaktayız, tek bir kişinin söylediği mi yoksa on buçuk milyon seçmenin söylediği mi önemli..

recep tayyip erdoğan

aynen devam , ne derseniz deyin, türk siyasi hayatında gelmiş geçmiş, en büyük siyasetçi, bunun üzerinde düşünün derim, kolay yutulur lokma değil, hazırlıklı gelin lütfen yoksa ayakta bildiğin gibi gider, gidere gider, bunun için sağlam olman gerekir, hiç bir etki altında kalmadan oyunu kullanman en hayırlısı..

istanbul otogarı alt kat

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük itiraf

arada kaldığım durumdur, hiç kimseyle paylaşamayacağın durum, belki de hayatın sana işkence yapıyormuş gibi bir hissiyatla, hiç bir zaman yapamayacağın fakat gerçekleştirmek elinde olsaydı hayatının değişebileceği andır.

eşcinsellere tavsiyeler

benim avrupa birliği vatandaşlığım var, ama buna rağmen şu ana kadar avrupadaki diğer ülkelere gitmedim fakat gitmeyi çok isterim, akademik kariyer olarak çalışmalarım var şu zamanlarda, pek de tatmin edici olmasa da bir şeyler yapmaya çalışıyorum, sadece olaya eşcinsel olarak bakmak da benim kanımca sınırlı bir kavram oluyor, nedeni ise, dışarıya çıktığımda insanlar bana uzaylı gibi bakıyor. nereye gitmek isterim sorusunun cevabına gelince, daha kuzeyde olan ülkeler olabilir, isveç, danimarka, norveç, bu ülkeleri çok merak ediyorum, dışardan bildiğimiz kadarı var tabi, fakat gidip görmek, yaşamak farklı olur.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

leptospira

hoş geldin, neden olmasın :)

halk ekranı

youtube'ta beğeniyle izlenen, her geçen gün sosyal medyanın daha da öne çıktığı, artık haberlerin, çoğu haberlerin sosyal medyadan alındığının anlamı.

tv medyası halen iktidarını devam ettirirken, sosyal medyayı izleyen var mı acaba? derken tabi ki izleyen çok kişi var, hatta daha fazlası var. her ne kadar tv medyası, geleneksel görsel medya varsa da, artık talep yoğun olarak sosyal medyaya kaymakta,

neyse konu dağılmadan, youtube'ta bilinen halk ekranının sadece bir programının linkini paylaşıyorum..

iq'nun düşük olduğunu gösteren detaylar

her şey çok güzel olacak

en çok ihtiyacımız olan deyimdir. tüm türkiye'nin hatta tüm insanlığın ihtiyaç duyduğu özlemdir.

medyada dolaşan o kadar şey var ki, hangisine inanacağımızı bilmek zorlaşıyor. bu bilgi kirliliğinde karar vermenin tek ölçütü akıldır.

akıl ve mantıktan söz edildiğinde, ister istemez çoğumuzun aklına gelen ıq testleri gelebilir veya en azından düşünülebilir.

ıq testleri dünyamızda gerçekleşen imtihanlardır. bunun haritaları da var. genel anlamda kuzeyden güneye inildiğinde ıq seviyesi azalır. bu olay ve gözlemler türkiye'nin ıq seviyesinin, maymun ıq seviyesinde olmasa bile çok yakın olduğunu göztermiştir.

belki kızanlar olacaktır, benim zekam süper, evet senin zekan süper, ama ben istatistiklerden bahsediyorum.

türkiye'de tüm gaylerin aktif olma sorunsalı

kim pasifiz diyebilir ki, pasif olmak değil bu yaklaşım, sadece korkuyorum anlayışı, bundan dolayıdır.

korkmamak için elimizde olan nedenler küçüldüğünde, sonradan sorunsallar büyür gözümüzde. hiç doğmamış gibi, belki de hiç yaşamamış gibi, çırpınırız yaşamın kıyısında.

sonrasında olup bitenleri anlayamadığımızdan, biz bir birimizi de duyamaz hale geliriz, belki de çok ağır bu olaylar. ne yapmak gerekir diye zihnimizde yorarız, ama bir ışık, bir çıkış yolu ararız.

hep böyle mi olmalıydı, geçmişten günümüze. tarihimizde o kadar çok olay var ki bununla ilgili, kitap yazılır hatta kitaplara sığmaz.

yakın tarihimiz o kadar önemli ki, şu an okullarda öğretilen tarih dersleri yerine yakın tarih dersleri verilseydi, ama gerçekten doğru şekilde yakın tarihten bahsediyorum, toplum olarak daha aydın, daha bilinçli, daha özgür olurduk.

ekrem imamoğlu

tarih tekerrür eder, yeni liderler doğar, eski liderler de tarihe gömülür..

ekrem imamoğlu

23 haziran seçimlerini de kazanıp, sonrasında tekrar mazbatasının alınacağı belediye başkanıdır, hatta daha sonrasında fetö ile ilişkilendirme yapılarak, hapis yolu olan bir liderdir, buna benzer kareler vardı sanki türkiye sahnesinde, tarih tekerrür mü ediyor acaba?

o ses türkiye

o ses avustralya bu defa,

her yıl 100 bin istanbulluya iş bulacağız

  • /
  • 28

fırat söyle

kendisine attığım mesajda: "medya'da kamuoyu oluşturmayı deneyin ve savcılığa başvuru yapın" demekten fazlasını yapmayan sözde lgbt hakları avukatı. *

sanki ben bilmiyorum savcılığa başvuru yapmayı. spod, lambda, kaos... hikaye bunlar.

ayrıca bu sözlükte bi tane göt yalayıcısı vardır.

iq'nun düşük olduğunu gösteren detaylar

"kadın dediğin yemek pişiricek, çocuğuna bakacak o kadaaar!" *

gay ilişkilerdeki meslek ve işin önemi

eskiden yazışmalarda mesleğimi yazdığımda ya derin bir sessizlik sonra "iyiymiş" cevabını alıyordum ya da karşımdaki bir daha yazmıyordu. en olmadı başında bir iş varsa danışmak istiyordu. ben de bu yüzden manav ya da tekelciyim diyordum bu meslekleri baya seven var sanırım.

reel ilişkilerime gelince; işi olsun tamamdır ne iş yaptığı mühim değil dersem yalan olur dürüst olucam güzel bir meslek kesinlikle cezbedici oluyor.

pembe hayat

lgbti bireylerine hukuki ve psikolojik açıdan destek sağlamaya çalışan dernek. ben kendileriyle irtibata geçmiştim ve gerçekten ilgilenmişlerdi. sağ olsunlar.

öykü özen

dosttur. ben onun erkek halini bilirim :) ilk tanıstıgımız dönemlerde henüz tıfıl bir üniversite ögrencisiydi. aradan 20 yıldan fazla bir zaman geçmiş.

öykü özen

dünya güzeli trans kadın. kendisiyle 25 yıla yaklaşan kadim bir dostluğumuz var. sanılanın aksine bursalı değil, yalovalıdır. türkiyedeki lgbti düşmanlarına karşı verdiği mücadelesi uzun yıllar sürdü. yıllarca cezaevinde yattı. en son üç bin yıl hapis cezası istemiyle açılan davada 35 yıl ceza alınca yurt dışına çıktı. şu an tayland'da yaşıyor.

yalnızlık

gündüzler sizin olsun, geceler benim.
güneş sizin, ay benim.
siz açık gökyüzünü alın, ben yağmur taşıyan kara bulutları.
sahte kalabalıklar sizin olsun, bana bu gecelerin sessizliği yeter. (alıntı)

her yıl 100 bin istanbulluya iş bulacağız

istanbul büyük şehir belediye başkanı binali yıldırım'ın yeni vaadi.

ayı sözlük günlük

nasıl çıkıcam bu dipsiz, kör kuyudan bilemiyorum. hiç bir çıkış yolu, hiç bir ışık görünmüyor ufukta.

sevişmek istenilen ünlüler

barış arduç
çağatay ulusoy
neymar
edis

Toplam entry sayısı: 551

üçgen biçiminde birbirimize takıcaz

hindistan'ın gay prensinin lgbt'liler için saray yaptırması

insanlık adına önemli bir davranıştır, insanlığın gerçek anlamda insan olma, sadece fiziken değil zihin olarak da insan olma gereğinin hakkıdır. insanlara o hakkın verilmesidir.

polisin üzerinizi araması

başımdan geçen bir olay, polis benden kimlik istedi ilk önce, bende ilk başta hiç bir şekilde tepki vermedim öylece polise baktım, sonra polis kimliğini gösterdi en sonunda, ben de polisin bu nezaketinden dolayı kimliğimi çıkardım ve biraz sonra üzerimi aramaya başladılar, normal bir arama değildi! sonra aramaya devam ettiler, normalde rutin bir kontrolde bu kadar da taciz edilmez ki bir vatandaş, resmen taciz ettiler, bir penisime dokunmadığı kaldı polisin! belki de eşcinseldi, bilemeyiz.. ne olursa olsun bu olay benim beynime kazındı ve bunun gibi bir çok olay gerçekleşmekte, herkesin özeline dokunulmakta ve tecavüz edilmekte, bunu kim yapıyor? sormak isterim kim yapıyor, bu bize niye yapılıyor öğrenmek isterim? devlet vatandaşlarına neden bu şekilde davranıyor? ben o zaman neden vergi ödüyorum, beni iki polis arasın ve beni taciz etsin diye mi vergi ödüyorum? yıl 2019 olduğunda bu olaylar daha da derinleşecek, her şey şekillenecek, hiç kimsenin önemsemediği demokrasi ve özgürlükler yavaş yavaş sona erecek, iyice sokulacaklar tecavüz edecekler, bitecek eninde sonunda tabi ki bitecek!

nefret edilen bir ülke

nefret ediyorum böyle bir ülkeden, insanların hayatına müdahale edilmesinden nefret ediyorum, insanların hayatına tecavüz edilmesinden nefret ediyorum, insanların insan olamamasından nefret ediyorum, her gün özgürce evimizden çıkamadığımız için nefret ediyorum, bir gün bizi öldürebileceklerinden dolayı nefret ediyorum...

ayı sözlük yazarlarının hobileri

matematik, yazılım, yabancı dil, eğlenmek, müzik, kediler..

10 kasım 1938

büyük önder ulu atatürkün vefatı, zekasının üstünlüğü tartışalamaz, öyle şeyler yapmış ki hiç kimse bu gün o zamanın imkanlarıyla yapılabilecekleri çözemez.keşke ömrü biraz daha yetseydi de şimdi çok daha farklı olabilirdi.saygıyla anıyoruz atam..

kıyamet

kıyamet kavramı arapça kökenli olup, kıyam ve et sözcüklerinin birleşiminden oluşur.bunun anlamı kıyam+et=ayağa kalk anlamına gelmektedir.aslında bir nevi diriliş demek.yeniden dirilmek, varolmak anlamına gelmektedir.kıyamet koptuğu an tüm insanoğlunun dirilmesi bu kavramı çağrıştırır.kıyamet ,diriliş ve yeniden var olma anlamını ihtiva ettiğinden dolayı bir yok oluş değildir.bilindiği üzere kıyamet dünyanın sonudur ,ancak yineleme felsefesinin var olduğu bu kavram dünyadaki pek çok değişimin bir yenilemeyi getirdiğini unutulmamalı.felaketler , olağanüstü olaylar, ve benzeri bunları çağrıştırır.bu olayların doğanın kendini yenilemesiyle ilgili olduğunu ve kıyametin gizemliliğinin devam ettiğini bilmekte fayda var.ne olursa olsun sonu bekleyen bir yapıda olduğumuzu kabullenmekteyiz.kıyamet denince yok oluş gibi gelir kulağa.gerçek anlamıyla düşünmeyi tercih etmeden ,kabulettiğimiz değerlerimizle anlarız herşeyi.kıyamet nedir diye dediklerinde gerçek anlamı ayağa kalk , mecazi anlamda diriliş, genelde anladığımız yok oluştur..

2018 ekonomik krizi

hiç inanmayacağım bir olay olmasını isterdim, hatta öyleydi belki, fakat artık inanmak istemesem de herkes gibi çok acı bir gerçek olduğunu söylemek isterim.bunu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok tabi, ben de ekonomist değilim yine de bazı veriler üzerinde yorum yaparak belki durumun ciddiyetini anlatabilirim diye bu sayfada bir yer işgal ediyorum, dolardan başlanır hep dolar yukarı dolar aşağı nedir yani bizi nasıl etkiler, çok etkiler hatırlayalım 2000 öncesini nasıldı hatta 2001 krizini hatırlayalım nasıl oldu? siyasi malzemeler bahane onlar sadece araç, yani krizin başlangıcı doların verdiği sinyaller ama etkisi siyasi, ben de az çok takip eden biri olarak ekonomistler kadar olmasa da bilgi sahibiyim, dolarla tl karşılaştırması yapılmak istendiğinde şu şekilde karşılaştırma yapılır genelde, dolar indexi ile tl ve dolar artışı karşılaştırması yapılır! burada vurgulanması gereken şey dolar indexi nedir? ama bu kadar da detaya girmek mümkün olmadığından yani daha geniş bir konu olması sebebiyle , dolar indexinin artışından daha fazla ülke para birimi devüle oluyorsa negatif ayrışma olur. işte yaşadığımız durum şu an itibariyle aynen budur. negatif ayrışma ve pozitif ayrışma nedir ? bunlar teknik terimler olduğu için hiç kimseyi bunaltmak istemem, ama basitçe negatif ayrışma dolar indexiyle dolar tl kuru arasındaki ters orantıdır. sanırım bu konu daha ileri seviye olabilir ama bu kadarını anlatabildim.

kriz denince sadece dolardaki artışın olduğunu sanan vatandaşımız, yanılıyor, keşke yanılmasaydı, uyarmak istediğim nokta 2018 de gerçekten ciddi işçi çıkarımları, ve çok ciddi sosyal patlamalar! maalesef diyerek anlatmak istedim..

türkiye maalesef 10 yıl karanlığa bürünecek, kusura bakmayın açık konuştuğum için, gerçekten durum vahim arkadaşlar, ister inanın ister inanmayın maalesef işte durum bu!

3 ay sonra panda haklıymış diyeceksiniz ama bana yararı yok , benden demesi...

idealist olmak

bir hedef doğrultusunda azimle ilerleyerek farklı olanı ortaya çıkarma çabasıdır.düşünsel bir davranış olma sebebi ulaşılması ve anlaşılması güç bir niteliğe sahip olmasından gelir.aynı zamanda ayrılmaz bir parçadır idealiniz, beraber yaşarsınız problemleri.her an her yerde o vardır çünkü onun için varsınızdır, o da sizin için!bir başkadır idealist olmak herşeyi unutmak , gelişi güzel yaşamak , çevreden ve herşeyden uzaklaşmak.idealist olmak kendine güvenmek, her türlü problemin üzerine korkusuzca yaklaşmaktır.

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

eğitim sistemimiz yap boz tahtası olmuş; formüllerle , kavgalarlara , diretmelerle geçecek tüm toplumu etkileyen bir yasayla nereye gidiyoruz?zor ve sancılı günler beklemekte , daha hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocuklar ne yapsın! geleceğimiz kararırken ,herşey bir bir elimizden kayıp gitmekte.maalesef geri dönüşü olmayan bir yoldayız..

milliyetçi eşcinsel

bir gelişme var diyebildiğim başlık, nihayet özgürce konuşabiliyoruz, yoksa milliyetçiler patlarlardı, ama bir de yanlış anlaşılan bir konu var milliyetçi denince sanki düşman belleniyor ,ondan korkarım yoksa demokrasi olsun var olsun..

en iyi oyun müzikleri

bayram için ülkesine giden suriyeliler

neden enayi gibi hissediyoruz kendimizi, suriye'de erler şehit olurken, kendi ülkelerini terk eden şahıslar burada krallar gibi yaşıyor. üstelik burada (türkiye'de) öyle bir itibar ediliyor ki, iş ve daha fazlası ile tüm imkanlar veriliyor. sonrasında savaş mağduru deniyor, savaştan değil canından vazgeçmemek için gelmişler. gelsinler elbet fakat keşke insan olarak insanlığın nasibinden bir şeyler almış olsalardı. sadece o da değil biraz da olsa kalifiye olabilselerdi de hiç değilse tecrübeli ve kalifiye insan gücü ülkemize katılmış oldurdu. durum gerçekten içler acısı, önüne geleni kabul edersek olacağı bu. avrupa ülkelerine bok atarken bin kez daha düşünmeliyiz bence, neden herkesi kabul etmiyorlar, vize uyguluyorlar. biz bu kafayla daha gidersek ırak kadar değil çok daha fazlası ile çağ atlarız..

ayı sözlük itiraf

arada kaldığım durumdur, hiç kimseyle paylaşamayacağın durum, belki de hayatın sana işkence yapıyormuş gibi bir hissiyatla, hiç bir zaman yapamayacağın fakat gerçekleştirmek elinde olsaydı hayatının değişebileceği andır.

iq'nun düşük olduğunu gösteren detaylar