panda

Durum: 563 - 0 - 0 - 0 - 16.11.2019 00:56

Puan: 8034 - Sözlük Kezbanı

9 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazılımcı.

deneme
  • /
  • 29

aşkın e hali

feridun düzağaç, bu kadar güzel olamaz, her şey güzeldir, ama bu hayat sizin seçiminiz, sizce nasıl güzel mi?

susamam

gerçek aşk

gerçek aşk yoktur, asır gerçek sensin, bunun farkında değilsin, aşk dediğin sey kafanda yarattığın şey, hep dinlemek istemeyeceksin, ama şuan buralarda yazdığına göre baya iyisin,

(bkz:susamam)

susamam

bir canlının tecavüze uğradığı an, nasıl tarif edilebilir ki böyle aşağılık bir olay, aynısı kednisine yapılsa nasıl çok mu memnun olurdu, görüntüler antalya'dan , bu yüzden susamam..hayvana işkence!pala ile hayvan kesilir mi?susamam, bu senin eserin, gelecek senin eserin, sensin hayvan, hayvana hakaret etme, o da bir canlı, yapma etme ona günahkarlık etme, ona zulüm etme, şu bilinçte olabilseydin, sen onu asıyorsun ya seni assalardı, nasıl olurdu, hoşuna gider miydi?

eksi oy

bravo eksi oy veriyorsunuz, demek ki zerre kadar beni sevmediniz, hiç sevmeyebilirsiniz, ama gerçekleri örtemezsiniz, bunun gibi asılsız ve şaibeli eksiler hepimize zarar, sözlüğün sunucusu ve yazılımı bana ait, bu bir tehdit değil , tam tersine sizinle olan bağımız, ama bu şekilde eksiler geldikçe pek hoş davranışlar olmaz diye düşünüyorum, gece gündüz sözlüğü ayakta tutmaya çalışıyorum, ama sonuç eksi oluyor, bunu neden yazıyorum, yazdıklarımın gayet de farkındayım, yani yazdıklarımın içinde hoşnutsuzluk yok, tam tersine sizi destekleyen şeyler var ama neden, ben bunu belirtmek isterim ki hiç hoş değil, elimde güç var evet, ama bunu kullanmak istemem, bu bir tehdit değil tekrar belirtmek isterim, sadece neden böyle oluyor diye düşünüyorum, size tam destek verirken neden vuruyorsunuz ?

yalnızlığa karşı çözüm önerileri

yalnızlık mı bence hiç kimse yalnız olamaz, en azından kendiyle barışık olan bir insan yalnız değildir, zaten kendini sevmekten geçer, yok gerisi boş, insan kendiyle barışık olduğu sürece yalnız değildir, bunun ispatı nedir diye akla gelebilir, bir düşündüğünüzde hayat boyunca elde edilen arkadaşlıklar, sevgililer, bir gün gelip hayatınızdan gittiklerinde ne oluyor, evet biraz acımasız oldu ama değinmek istediğim aslında o ana kadar belki kendiniz ile ilgili çok önemli sizinle ilgili olumlu gelişmeler vardı, ve bu yüzden hayatın her anında hep yalnız hissediyoruz belki, ama inanın hiç bir zaman yalnız değilsiniz..

susamam

lütfen dikkatle izleyin, biz insanlığımızı unuttukça biz de yok oluruz , herkes yakınlarımız yok olur, bu tehdit değil, sadece biraz farkına varmaktır, madem ki insanız, o zaman insan olmanın güzelliğini anlamanın tam zamanı, yoksa yok oluruz, zaten bizi yok eden bazen de bu kinlilik, inşallah o şekilde olmaz,

homofobi

homofobi insanlığın yaşamına darbe vuran bir davranış niteliğidir, insan olamayan ama insan gibi davranmaya çalışan yaratıkların saldırısıdır, zaten insan olmanın gereğinin ne olduğunu tartışmak bir kenara, onlar zavallılardır..

susamam'ı söyleyenlerin suç sabıkası

asıl sabıkası olanlar cüzdanları dolu olan ve hepimizi sömüren kişiler, işte bunu başlık olarak açanlar bile acaba bir insan beyni var mı derecesine geliyoruz

susamam

22.168.369 görüntüleme•6 eyl 2019 tarihinde yayınlandı

söze gerek yok, tüm gerçekliği ile her şey ortada,

demokrasi

demokrasi denince akla ilk gelen çoğunluk oluyor, sanki demokrasi çoğunluk üzerine kurulmuş gibi anlatılıyor ve yaşanıyor,çoğunluk sağlanmışsa demokrasi vardır, işte demokrasi kavramının ne olduğunu hiç kimse bilmiyor veya işine gelmediği için demokrasi kavramını bu şekilde kabul ediyor.

demokrasi nedir diye merak ederseniz eğer, demokrasi rejimi dediğimiz oluşum, aslında uzlaşma rejimidir, herkesin karşılıklı olarak tahammül rejimidir. ama asla vazgeçme rejimi değildir.

işte tüm yanlış anlaşılmalar ve eğitim eksikliği bizi demokrasinin ne olduğunu sorgulamamıza neden oluyor,

alttaki yazara diyeceklerim var

insanlık tarihinde bazı olaylar gerçekleşir, sonrasında iş işten geçtiğinde ah çekilir, ama ne yazık ki iş işten geçmiştir, işte bazen ön yargılar hayatları parçalar, sonrasında pişmanlıklar, hep pişmanlıklar, yine mücadele edersiniz ama ne fayda, peşinizi kara bulutlar bırakmaz, sonsuz bir girdap gibi hissedersiniz, o an başınızı kaldırıp baktığınızda geride hiç bir şey kalmamış..

a haber

programa bağlanan kişilerin kalitesini öne sürmektedir, a haber olmasaydı bu önemli kişiler hakkında bilgi sahibi olamazdık, teşekkürler gerçekten, bu akşam olan konuşmalardan tek anladığım , ııııı, bu şekilde malesef, ıııı, sadece bunu anladım, a habere teşekkürler..

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

23 haziran istanbul yerel seçimi

normalleşen bir durumu anormalleşme olarak ifade eden düşüncelere anlam vermekte güçlük çekiyorum, demek ki uzlaşma rejimini benimseme herkes tarafından hazmedilir bir olgu değil, bunu kabul etmek ve demokrasinin var olduğunu kabul etmek bir erdemliktir, bazı kişilerin canı yanmış olmalı ki kuyruğuna basılmış gibi, gerçekleri kabullenmek yerine, yalanlama ve asla kabul edilemez olan linç propagandasına şahit olmaktayız, tek bir kişinin söylediği mi yoksa on buçuk milyon seçmenin söylediği mi önemli..

recep tayyip erdoğan

aynen devam , ne derseniz deyin, türk siyasi hayatında gelmiş geçmiş, en büyük siyasetçi, bunun üzerinde düşünün derim, kolay yutulur lokma değil, hazırlıklı gelin lütfen yoksa ayakta bildiğin gibi gider, gidere gider, bunun için sağlam olman gerekir, hiç bir etki altında kalmadan oyunu kullanman en hayırlısı..

istanbul otogarı alt kat

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

  • /
  • 29

fırat söyle

kendisine attığım mesajda: "medya'da kamuoyu oluşturmayı deneyin ve savcılığa başvuru yapın" demekten fazlasını yapmayan sözde lgbt hakları avukatı. *

sanki ben bilmiyorum savcılığa başvuru yapmayı. spod, lambda, kaos... hikaye bunlar.

ayrıca bu sözlükte bi tane göt yalayıcısı vardır.

iq'nun düşük olduğunu gösteren detaylar

"kadın dediğin yemek pişiricek, çocuğuna bakacak o kadaaar!" *

gay ilişkilerdeki meslek ve işin önemi

eskiden yazışmalarda mesleğimi yazdığımda ya derin bir sessizlik sonra "iyiymiş" cevabını alıyordum ya da karşımdaki bir daha yazmıyordu. en olmadı başında bir iş varsa danışmak istiyordu. ben de bu yüzden manav ya da tekelciyim diyordum bu meslekleri baya seven var sanırım.

reel ilişkilerime gelince; işi olsun tamamdır ne iş yaptığı mühim değil dersem yalan olur dürüst olucam güzel bir meslek kesinlikle cezbedici oluyor.

pembe hayat

lgbti bireylerine hukuki ve psikolojik açıdan destek sağlamaya çalışan dernek. ben kendileriyle irtibata geçmiştim ve gerçekten ilgilenmişlerdi. sağ olsunlar.

öykü özen

dosttur. ben onun erkek halini bilirim :) ilk tanıstıgımız dönemlerde henüz tıfıl bir üniversite ögrencisiydi. aradan 20 yıldan fazla bir zaman geçmiş.

öykü özen

dünya güzeli trans kadın. kendisiyle 25 yıla yaklaşan kadim bir dostluğumuz var. sanılanın aksine bursalı değil, yalovalıdır. türkiyedeki lgbti düşmanlarına karşı verdiği mücadelesi uzun yıllar sürdü. yıllarca cezaevinde yattı. en son üç bin yıl hapis cezası istemiyle açılan davada 35 yıl ceza alınca yurt dışına çıktı. şu an tayland'da yaşıyor.

yalnızlık

gündüzler sizin olsun, geceler benim.
güneş sizin, ay benim.
siz açık gökyüzünü alın, ben yağmur taşıyan kara bulutları.
sahte kalabalıklar sizin olsun, bana bu gecelerin sessizliği yeter. (alıntı)

her yıl 100 bin istanbulluya iş bulacağız

istanbul büyük şehir belediye başkanı binali yıldırım'ın yeni vaadi.

ayı sözlük günlük

nasıl çıkıcam bu dipsiz, kör kuyudan bilemiyorum. hiç bir çıkış yolu, hiç bir ışık görünmüyor ufukta.

sevişmek istenilen ünlüler

barış arduç
çağatay ulusoy
neymar
edis

Toplam entry sayısı: 563

üçgen biçiminde birbirimize takıcaz

hindistan'ın gay prensinin lgbt'liler için saray yaptırması

insanlık adına önemli bir davranıştır, insanlığın gerçek anlamda insan olma, sadece fiziken değil zihin olarak da insan olma gereğinin hakkıdır. insanlara o hakkın verilmesidir.

polisin üzerinizi araması

başımdan geçen bir olay, polis benden kimlik istedi ilk önce, bende ilk başta hiç bir şekilde tepki vermedim öylece polise baktım, sonra polis kimliğini gösterdi en sonunda, ben de polisin bu nezaketinden dolayı kimliğimi çıkardım ve biraz sonra üzerimi aramaya başladılar, normal bir arama değildi! sonra aramaya devam ettiler, normalde rutin bir kontrolde bu kadar da taciz edilmez ki bir vatandaş, resmen taciz ettiler, bir penisime dokunmadığı kaldı polisin! belki de eşcinseldi, bilemeyiz.. ne olursa olsun bu olay benim beynime kazındı ve bunun gibi bir çok olay gerçekleşmekte, herkesin özeline dokunulmakta ve tecavüz edilmekte, bunu kim yapıyor? sormak isterim kim yapıyor, bu bize niye yapılıyor öğrenmek isterim? devlet vatandaşlarına neden bu şekilde davranıyor? ben o zaman neden vergi ödüyorum, beni iki polis arasın ve beni taciz etsin diye mi vergi ödüyorum? yıl 2019 olduğunda bu olaylar daha da derinleşecek, her şey şekillenecek, hiç kimsenin önemsemediği demokrasi ve özgürlükler yavaş yavaş sona erecek, iyice sokulacaklar tecavüz edecekler, bitecek eninde sonunda tabi ki bitecek!

nefret edilen bir ülke

nefret ediyorum böyle bir ülkeden, insanların hayatına müdahale edilmesinden nefret ediyorum, insanların hayatına tecavüz edilmesinden nefret ediyorum, insanların insan olamamasından nefret ediyorum, her gün özgürce evimizden çıkamadığımız için nefret ediyorum, bir gün bizi öldürebileceklerinden dolayı nefret ediyorum...

ayı sözlük yazarlarının hobileri

matematik, yazılım, yabancı dil, eğlenmek, müzik, kediler..

10 kasım 1938

büyük önder ulu atatürkün vefatı, zekasının üstünlüğü tartışalamaz, öyle şeyler yapmış ki hiç kimse bu gün o zamanın imkanlarıyla yapılabilecekleri çözemez.keşke ömrü biraz daha yetseydi de şimdi çok daha farklı olabilirdi.saygıyla anıyoruz atam..

kıyamet

kıyamet kavramı arapça kökenli olup, kıyam ve et sözcüklerinin birleşiminden oluşur.bunun anlamı kıyam+et=ayağa kalk anlamına gelmektedir.aslında bir nevi diriliş demek.yeniden dirilmek, varolmak anlamına gelmektedir.kıyamet koptuğu an tüm insanoğlunun dirilmesi bu kavramı çağrıştırır.kıyamet ,diriliş ve yeniden var olma anlamını ihtiva ettiğinden dolayı bir yok oluş değildir.bilindiği üzere kıyamet dünyanın sonudur ,ancak yineleme felsefesinin var olduğu bu kavram dünyadaki pek çok değişimin bir yenilemeyi getirdiğini unutulmamalı.felaketler , olağanüstü olaylar, ve benzeri bunları çağrıştırır.bu olayların doğanın kendini yenilemesiyle ilgili olduğunu ve kıyametin gizemliliğinin devam ettiğini bilmekte fayda var.ne olursa olsun sonu bekleyen bir yapıda olduğumuzu kabullenmekteyiz.kıyamet denince yok oluş gibi gelir kulağa.gerçek anlamıyla düşünmeyi tercih etmeden ,kabulettiğimiz değerlerimizle anlarız herşeyi.kıyamet nedir diye dediklerinde gerçek anlamı ayağa kalk , mecazi anlamda diriliş, genelde anladığımız yok oluştur..

2018 ekonomik krizi

hiç inanmayacağım bir olay olmasını isterdim, hatta öyleydi belki, fakat artık inanmak istemesem de herkes gibi çok acı bir gerçek olduğunu söylemek isterim.bunu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok tabi, ben de ekonomist değilim yine de bazı veriler üzerinde yorum yaparak belki durumun ciddiyetini anlatabilirim diye bu sayfada bir yer işgal ediyorum, dolardan başlanır hep dolar yukarı dolar aşağı nedir yani bizi nasıl etkiler, çok etkiler hatırlayalım 2000 öncesini nasıldı hatta 2001 krizini hatırlayalım nasıl oldu? siyasi malzemeler bahane onlar sadece araç, yani krizin başlangıcı doların verdiği sinyaller ama etkisi siyasi, ben de az çok takip eden biri olarak ekonomistler kadar olmasa da bilgi sahibiyim, dolarla tl karşılaştırması yapılmak istendiğinde şu şekilde karşılaştırma yapılır genelde, dolar indexi ile tl ve dolar artışı karşılaştırması yapılır! burada vurgulanması gereken şey dolar indexi nedir? ama bu kadar da detaya girmek mümkün olmadığından yani daha geniş bir konu olması sebebiyle , dolar indexinin artışından daha fazla ülke para birimi devüle oluyorsa negatif ayrışma olur. işte yaşadığımız durum şu an itibariyle aynen budur. negatif ayrışma ve pozitif ayrışma nedir ? bunlar teknik terimler olduğu için hiç kimseyi bunaltmak istemem, ama basitçe negatif ayrışma dolar indexiyle dolar tl kuru arasındaki ters orantıdır. sanırım bu konu daha ileri seviye olabilir ama bu kadarını anlatabildim.

kriz denince sadece dolardaki artışın olduğunu sanan vatandaşımız, yanılıyor, keşke yanılmasaydı, uyarmak istediğim nokta 2018 de gerçekten ciddi işçi çıkarımları, ve çok ciddi sosyal patlamalar! maalesef diyerek anlatmak istedim..

türkiye maalesef 10 yıl karanlığa bürünecek, kusura bakmayın açık konuştuğum için, gerçekten durum vahim arkadaşlar, ister inanın ister inanmayın maalesef işte durum bu!

3 ay sonra panda haklıymış diyeceksiniz ama bana yararı yok , benden demesi...

idealist olmak

bir hedef doğrultusunda azimle ilerleyerek farklı olanı ortaya çıkarma çabasıdır.düşünsel bir davranış olma sebebi ulaşılması ve anlaşılması güç bir niteliğe sahip olmasından gelir.aynı zamanda ayrılmaz bir parçadır idealiniz, beraber yaşarsınız problemleri.her an her yerde o vardır çünkü onun için varsınızdır, o da sizin için!bir başkadır idealist olmak herşeyi unutmak , gelişi güzel yaşamak , çevreden ve herşeyden uzaklaşmak.idealist olmak kendine güvenmek, her türlü problemin üzerine korkusuzca yaklaşmaktır.

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

eğitim sistemimiz yap boz tahtası olmuş; formüllerle , kavgalarlara , diretmelerle geçecek tüm toplumu etkileyen bir yasayla nereye gidiyoruz?zor ve sancılı günler beklemekte , daha hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocuklar ne yapsın! geleceğimiz kararırken ,herşey bir bir elimizden kayıp gitmekte.maalesef geri dönüşü olmayan bir yoldayız..

milliyetçi eşcinsel

bir gelişme var diyebildiğim başlık, nihayet özgürce konuşabiliyoruz, yoksa milliyetçiler patlarlardı, ama bir de yanlış anlaşılan bir konu var milliyetçi denince sanki düşman belleniyor ,ondan korkarım yoksa demokrasi olsun var olsun..

en iyi oyun müzikleri

bayram için ülkesine giden suriyeliler

neden enayi gibi hissediyoruz kendimizi, suriye'de erler şehit olurken, kendi ülkelerini terk eden şahıslar burada krallar gibi yaşıyor. üstelik burada (türkiye'de) öyle bir itibar ediliyor ki, iş ve daha fazlası ile tüm imkanlar veriliyor. sonrasında savaş mağduru deniyor, savaştan değil canından vazgeçmemek için gelmişler. gelsinler elbet fakat keşke insan olarak insanlığın nasibinden bir şeyler almış olsalardı. sadece o da değil biraz da olsa kalifiye olabilselerdi de hiç değilse tecrübeli ve kalifiye insan gücü ülkemize katılmış oldurdu. durum gerçekten içler acısı, önüne geleni kabul edersek olacağı bu. avrupa ülkelerine bok atarken bin kez daha düşünmeliyiz bence, neden herkesi kabul etmiyorlar, vize uyguluyorlar. biz bu kafayla daha gidersek ırak kadar değil çok daha fazlası ile çağ atlarız..

ayı sözlük itiraf

arada kaldığım durumdur, hiç kimseyle paylaşamayacağın durum, belki de hayatın sana işkence yapıyormuş gibi bir hissiyatla, hiç bir zaman yapamayacağın fakat gerçekleştirmek elinde olsaydı hayatının değişebileceği andır.

iq'nun düşük olduğunu gösteren detaylar