panda

Durum: 432 - 4 - 0 - 0 - 24.11.2018 02:33

Puan: 5960 - Sözlük Kezbanı

8 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazılımcı.

deneme
  • /
  • 22

yok silmek gerekir baştan

öyle silmek gerekir baştan, hiç bir şey olmamış gibi, her şeyi silmek gerekir, yoksa nemalananlar var, bunu önlemek mahiyetinde, eğer ki silersek her şeyi sıfırlarsak, gerçek anlamda sıfırladığımızda, belki de daha güzel ve daha düzenli bir yaşam olur, belkide hayal görüyorum, ama en azından çabalıyorum..

müslüm

saygıyla eğliyorum ve anıyorum..
suç mu? anmak, suçsa eğer, suçum neyse çekmeye razıyım, olmaz olsun böyle lanet..

allah belamızı verecek buna inanıyorum, çünkü çok geç kaldı artık olması gerekir, geç kalmışsa olur, hayat tecrübesi, hiç olmadık zamanda olur, bunun için allah belamızı verecek.. inanın ki hayatınızın içine edecek belki, ama neden? sorguluyorsunuz? kimsenin suçu yok, suç kimin ? hangi pezevengin affedersiniz, utanmadan devam eder.. hiç bir şey yokmuş gibi hayatına devam eder, maalesef kanunlar öyle diyor..

itirazım var

bırakmamak gerekir, ama bazen hayat acımasızca çizer, sorgusuz sualsiz çizer o zaman işte bırakmamak lazım..

itirazım var

itirazım var bu düzene, yakıp yıkmadan yapamayanlara itirazım var, siktir çektikten sonra özür dileyenlere itirazım var, bir de ben olmaya itirazım var ...

recep tayyip erdoğan

recep tayyip erdoğan

andrew brunson

çav bella

buzul çağı

geçen sene hatırlarsak ,işte artık bilim adamları da buzul çağının geleceğini söylemekte, 2020 ile 2030 arası gerçekleşmesi kaçınılmaz, zaten bunun sinyallerini doğa vermekteydi..

ilk başta kimse inanmak istemeyecek, fakat sonrasında zaten gerçekleşmeye başladığında inanmaya gerek kalmayacak..

gerçekten şaka değil, bilim adamları da artık mini buzul çağını beklemekte, ve her an gerçekleşmesi muhtemel, peki dünyaya ne olacak, gök yüzü biraz daha karanlık oalcak, daha bulutlu olacak, daha az güneş alacak, bu ne anlama geliyor, daha az güneş gören coğrafya, aslında dünyanı bir çok yerini kastediyorum, buralarda ekin yetişmesi zorlaşacak hatta mümkün olmayabilir, bunlar komplo teorisi değil, buzul çağları tanıdık olduğumuz tarihten de araştırırsanız bulabileceğiniz dönemlerdir. buzul çağlarında kıtlık ve savaşlar meydana gelmiş, ve coğrafyalar şekillenmiştir, işte bu kadar önemli olan şey neden açıklanmıyor diye bir soru aklınıza gelebilir, böyle bir hassas konu son ana kasar açıklanmayabilir, hatta sonrasında da örtbas edilmeye çalışılabilir, ama insanlığa faydası olamaz, olmaz da zaten, zaten buzul çağı geldiğinde bakalım görelim insanlık ne seviyedeymiş, daha iyi anlarız diye düşünüyorum..

andrew brunson serbest bırakıldığı halde doların değişmemesi

paritelerde her zaman teknik açıdan yaklaştığımdan dolayı, brunson un bırakılması çok da mühim bir olay değil benim açımdan, peki doların gidişatı nedir diye merak edenler varsa eğer, dediğim gibi hep teknik açıdan yaklaştığım için olaylara, benim beklediğim gibi gerçekleşmekte dolar kuru, çoğu kişi diyordu ki brunson serbest kaldığında dolar 5.00 olur, keşke öyle bir dünya olsaydı, ya da bir düğme olsaydı değil mi , o düğmeye basardık sabah dolar istediğimiz seviyeye gelirdi, ama öyle bir dünya yok, benim teknik analizime göre 5.70 güçlü bir destek, burayı kırmadığı sürece trend yukarı yönde, brokerların güzel bir sözü trend is my frend, onun içindir ki akıl olarak sağlığımızı kaybetmediysek eğer, şöyle bir bakalım ne oluyor bitiyor, sonra canımız yanmasın..

back to black

ayı sözlük yazarlarının hobileri

matematik, yazılım, yabancı dil, eğlenmek, müzik, kediler..

kedilere zorbalık

gün geçmiyor ki yeni bir kedi çöplerin yanında cansız yatıyor olsun, maalesef en az haftada bir kez böyle bir olay yaşanır olmuş, o cansız bedeni nasıl çöpe atarlar, gerçekten bunları yapan insan değil bence, veya aslında insan olduğu için bunları yapıyordur, çünkü hayvanlardan hiç zarar görmedim insanlardan gördüğüm kadar.

google chrome

yeni chrome, yeni özellikleri ve değişimleri ile, çoğu konuda düşündürmekte, örneğin bazı ssl yetkili otoriteleri, yeni versiyonda yeşil gösteriminden vazgeçmesi, bunu gri olarak göstermesi ilginçtir, bir fayda politikası güdülmekte olabilir kendince, ücretli veya ücretsiz olarak ayırım yapmaksızın çoğu ssl yetkili otoriteleri, bu şekilde gri göstermekte, daha önce yeşil olan simge insanların algısında farklı aksiyon alabiliyordu..

sevgiliyle uyumak

uyurken kiminle uyuduğunun önemi var mı bilemem, zaten uyuyorsun, fakat uyumadan öncesine gidersek eğer, yanındakini ne kadar önemsediğine bağlıdır, onun için kıymetini bilmeli bazı anların, öyle anlar olur ki hem çok kıymetlidir hem de yaşanması istenmeyen anlar olabilir, bunun için bunu anlamanın en iyi yolu bazen tek başınıza kaldığınızda ne hissettiğinizi anlamaktan geçer..

aileye açılmak

açılıyorum işte, var mı ötesi, yaşayacağım tek bir hayat var, o da benim hayatım, onun için açılıyorum, ötesi yalan, umurumda değil, işte açılmak böyle bir şey..

her şeye ağlayan insan

ağlamak insanı rahatlatan , çoğu zaman da kendisiyle barıştıran, sonrasında kendisini daha iyi anlama fırsatı veren bir olaydır ..

sevilesi erkek tipi

her an evinde bekleyenin mi var , o zaman bekleyenini üzmeyendir..

üstteki yazarın gerçek adını tahmin etme oyunu

ne yakışıklı ne çirkin olmak

sanırım hiç birisi olmaktır, ya siyah ya da beyaz, imkansız olandır..
  • /
  • 22

andrew brunson

rte: ben ajan demedim, ajans dedim.

çav bella

an iltibarıyla köminizmi bitiren şarkı.

toprak ana

senaryosunu duygu sağıroğlu'nun yazdığı, memduh ün'ün yönettiği baştan sona izlemenin nerdeyse imkansız olduğu dram filmi. çocukların büyüdüğü ilk yarının sonuna kadar etlerim çekildi, kazanda yemek yerine taş kaynatılan sahnede ilaveten mahfolmuştum.

yiğidim aslanım

bir zülfü livaneli parçası, ilginç bir öyküsü de var; bedri rahmi eyüboğlu, nazım hikmet ran için yazıyor, zülfü livaneli de uğur mumcu için besteliyor bu parçayı.

şarkı sözlerini de yazalım yiğidim aslanım

şu sılanın ufak tefek yolları
ağrıdan sızıdan tutmaz elleri
tepeden tırnağa şiir gülleri
yiğidim aslanım burda yatıyor.

bugün efkarlıyım açmasın güller
yiğidimden kara haber verirler
demirden döşeği taştan sedirler
yiğidim aslanım burda yatıyor.

ne bir haram yedim ne cana kıydım
ekmek kadar temiz su gibi aydım
hiç kimse duymadan hükümler giydim...
yiğidim aslanım burda yatıyor...

mezar arasında harman olur mu
onüç yıl hapiste derman kalır mı
azrail aç susuz canın alır mı
yiğidim aslanım burda yatıyor

http://ayisozluk.com/lnk/aaeb85

2018 ekonomik krizi

aklı olan üç beş kuruş kenara atar. zararın neresinden dönülse kardır. bir ara 3.50'den dolar alanlara sövülüyordu ama zaman geçtikte adamların karda olduklarını gördük. ben ekonomist değilim. şu hayatta kafamın en az çalıştığı konu ekonomidir herhalde. ama istediğim zaman kemerleri sıkabiliyorum. siz de öyle yapın.

memurlar biraz daha rahat. ama özel sektördekiler mutlaka kenara üç beş kuruş atsın. tasarruf yöntemlerini öğrensinler. bolluk zamanında bayat ekmeği çöpe atmak kolay ama krizde öyle olmuyor.

2018 ekonomik krizi

bence bu krizi ya kalpazan gibi dolar basarak kurtaririz yada paradan bir 0 atmakla kurtaririz.sevimli borlar neredeyseniz çıkın artık.

2018 ekonomik krizi

sıçtığın klozet bile dolarla satılıyor başka sözüm yok dolar olsun 5 euro olsun 6.yakında sabit kur uygulamasıda gelir dövizde yasaklanır bu kadar sorun ortadan kalktı oh miss

2018 ekonomik krizi

her işte bir hayr vardır. akp li koyunlar kendi götleri ne kazık girmeden bu heriften vazgeçmeyecekler. belki bu sekilde vazgeçerler de uzun da tarihin tozlu raflarında yerini alır. bu halk iktidar partisinin %1 ile sandığa gömdü zamanında. yine olacak. az kaldı 2019. yaşarsak, yani açlıktan olmezsek bu iş bitiyor bu sefer.

beargi

kendilerini ayılar olarak tanımlayan eşcinsel topluluğun aylık dergisidir. çeşitli konulara eşcinsel ve ayıca bir bakış açısıyla yaklaşmakta olan e-dergi, sadece eşcinsellere yönelik değil herkesin okuyabileceği ilgi çekici kriterlere sahip. 18 yaşından küçükler için uygun olmayan içerik mevcut olabilmektedir. desteklenmesi gerekendir.

sandıklarda patlıyor muyuz

bence bariz tehdit içeriyor. muhaliflerin oy vermeye gitmemeleri için göz korkutmak amacıyla sarf edilen bir söz olsa gerek.

Toplam entry sayısı: 432

üçgen biçiminde birbirimize takıcaz

polisin üzerinizi araması

başımdan geçen bir olay, polis benden kimlik istedi ilk önce, bende ilk başta hiç bir şekilde tepki vermedim öylece polise baktım, sonra polis kimliğini gösterdi en sonunda, ben de polisin bu nezaketinden dolayı kimliğimi çıkardım ve biraz sonra üzerimi aramaya başladılar, normal bir arama değildi! sonra aramaya devam ettiler, normalde rutin bir kontrolde bu kadar da taciz edilmez ki bir vatandaş, resmen taciz ettiler, bir penisime dokunmadığı kaldı polisin! belki de eşcinseldi, bilemeyiz.. ne olursa olsun bu olay benim beynime kazındı ve bunun gibi bir çok olay gerçekleşmekte, herkesin özeline dokunulmakta ve tecavüz edilmekte, bunu kim yapıyor? sormak isterim kim yapıyor, bu bize niye yapılıyor öğrenmek isterim? devlet vatandaşlarına neden bu şekilde davranıyor? ben o zaman neden vergi ödüyorum, beni iki polis arasın ve beni taciz etsin diye mi vergi ödüyorum? yıl 2019 olduğunda bu olaylar daha da derinleşecek, her şey şekillenecek, hiç kimsenin önemsemediği demokrasi ve özgürlükler yavaş yavaş sona erecek, iyice sokulacaklar tecavüz edecekler, bitecek eninde sonunda tabi ki bitecek!

nefret edilen bir ülke

nefret ediyorum böyle bir ülkeden, insanların hayatına müdahale edilmesinden nefret ediyorum, insanların hayatına tecavüz edilmesinden nefret ediyorum, insanların insan olamamasından nefret ediyorum, her gün özgürce evimizden çıkamadığımız için nefret ediyorum, bir gün bizi öldürebileceklerinden dolayı nefret ediyorum...

ayı sözlük yazarlarının hobileri

matematik, yazılım, yabancı dil, eğlenmek, müzik, kediler..

frederic chopin

polonyalı piyanist, döneme damgasını vurmuş, şu an çok bilinmese de, hiç dinlenmese de, şu andan itibaren dinlenmeye başlanılacaktır, iki saatlik bir eser, aslında dinleyebildiğin kadardır, zaman sınırlaması olamaz, işte o güzel piyano, tabi ki piyano severseniz, işte o usta dokunuşlar...

10 kasım 1938

büyük önder ulu atatürkün vefatı, zekasının üstünlüğü tartışalamaz, öyle şeyler yapmış ki hiç kimse bu gün o zamanın imkanlarıyla yapılabilecekleri çözemez.keşke ömrü biraz daha yetseydi de şimdi çok daha farklı olabilirdi.saygıyla anıyoruz atam..

kıyamet

kıyamet kavramı arapça kökenli olup, kıyam ve et sözcüklerinin birleşiminden oluşur.bunun anlamı kıyam+et=ayağa kalk anlamına gelmektedir.aslında bir nevi diriliş demek.yeniden dirilmek, varolmak anlamına gelmektedir.kıyamet koptuğu an tüm insanoğlunun dirilmesi bu kavramı çağrıştırır.kıyamet ,diriliş ve yeniden var olma anlamını ihtiva ettiğinden dolayı bir yok oluş değildir.bilindiği üzere kıyamet dünyanın sonudur ,ancak yineleme felsefesinin var olduğu bu kavram dünyadaki pek çok değişimin bir yenilemeyi getirdiğini unutulmamalı.felaketler , olağanüstü olaylar, ve benzeri bunları çağrıştırır.bu olayların doğanın kendini yenilemesiyle ilgili olduğunu ve kıyametin gizemliliğinin devam ettiğini bilmekte fayda var.ne olursa olsun sonu bekleyen bir yapıda olduğumuzu kabullenmekteyiz.kıyamet denince yok oluş gibi gelir kulağa.gerçek anlamıyla düşünmeyi tercih etmeden ,kabulettiğimiz değerlerimizle anlarız herşeyi.kıyamet nedir diye dediklerinde gerçek anlamı ayağa kalk , mecazi anlamda diriliş, genelde anladığımız yok oluştur..

2018 ekonomik krizi

hiç inanmayacağım bir olay olmasını isterdim, hatta öyleydi belki, fakat artık inanmak istemesem de herkes gibi çok acı bir gerçek olduğunu söylemek isterim.bunu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok tabi, ben de ekonomist değilim yine de bazı veriler üzerinde yorum yaparak belki durumun ciddiyetini anlatabilirim diye bu sayfada bir yer işgal ediyorum, dolardan başlanır hep dolar yukarı dolar aşağı nedir yani bizi nasıl etkiler, çok etkiler hatırlayalım 2000 öncesini nasıldı hatta 2001 krizini hatırlayalım nasıl oldu? siyasi malzemeler bahane onlar sadece araç, yani krizin başlangıcı doların verdiği sinyaller ama etkisi siyasi, ben de az çok takip eden biri olarak ekonomistler kadar olmasa da bilgi sahibiyim, dolarla tl karşılaştırması yapılmak istendiğinde şu şekilde karşılaştırma yapılır genelde, dolar indexi ile tl ve dolar artışı karşılaştırması yapılır! burada vurgulanması gereken şey dolar indexi nedir? ama bu kadar da detaya girmek mümkün olmadığından yani daha geniş bir konu olması sebebiyle , dolar indexinin artışından daha fazla ülke para birimi devüle oluyorsa negatif ayrışma olur. işte yaşadığımız durum şu an itibariyle aynen budur. negatif ayrışma ve pozitif ayrışma nedir ? bunlar teknik terimler olduğu için hiç kimseyi bunaltmak istemem, ama basitçe negatif ayrışma dolar indexiyle dolar tl kuru arasındaki ters orantıdır. sanırım bu konu daha ileri seviye olabilir ama bu kadarını anlatabildim.

kriz denince sadece dolardaki artışın olduğunu sanan vatandaşımız, yanılıyor, keşke yanılmasaydı, uyarmak istediğim nokta 2018 de gerçekten ciddi işçi çıkarımları, ve çok ciddi sosyal patlamalar! maalesef diyerek anlatmak istedim..

türkiye maalesef 10 yıl karanlığa bürünecek, kusura bakmayın açık konuştuğum için, gerçekten durum vahim arkadaşlar, ister inanın ister inanmayın maalesef işte durum bu!

3 ay sonra panda haklıymış diyeceksiniz ama bana yararı yok , benden demesi...

idealist olmak

bir hedef doğrultusunda azimle ilerleyerek farklı olanı ortaya çıkarma çabasıdır.düşünsel bir davranış olma sebebi ulaşılması ve anlaşılması güç bir niteliğe sahip olmasından gelir.aynı zamanda ayrılmaz bir parçadır idealiniz, beraber yaşarsınız problemleri.her an her yerde o vardır çünkü onun için varsınızdır, o da sizin için!bir başkadır idealist olmak herşeyi unutmak , gelişi güzel yaşamak , çevreden ve herşeyden uzaklaşmak.idealist olmak kendine güvenmek, her türlü problemin üzerine korkusuzca yaklaşmaktır.

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

eğitim sistemimiz yap boz tahtası olmuş; formüllerle , kavgalarlara , diretmelerle geçecek tüm toplumu etkileyen bir yasayla nereye gidiyoruz?zor ve sancılı günler beklemekte , daha hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocuklar ne yapsın! geleceğimiz kararırken ,herşey bir bir elimizden kayıp gitmekte.maalesef geri dönüşü olmayan bir yoldayız..

the cranberries

evet beni üniversite yıllarına götürüp orada güzel yaşanılan şeyleri hatırlatan bir şeyler var, gerçekten efsane demek gerekir, çünkü gerçekten efsane artık efsane olmuş demektir, günümzde artık maalesef böyle yetenekler görmemiz biraz daha zor,

işte 90 ların hatrına ve üniversite yıllarının hatrına bir daha..

grup sekste rüya kadro

çok şık ve çok marjinal, daha fazla söylenecek bir söz olamaz, bir imza niteliğinde, biraz nefes almak istiyorum diyenleri duyar gibiyim, işte özgürlük, özgürlüğün kavramı başkasının özgürlüğü kısıtlandığı an orada özgürlük biter, o zaman bunlar kimin özgürlüğünü kısıtlıyor..