panda

Durum: 147 - 0 - 0 - 0 - 02.10.2017 02:49

Puan: 1982 - Sözlük Kezbanı

7 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Admin.

deneme
  • /
  • 8

3 kasım 2019

şu an çok önemli olmasa da hepimize kazık gibi girecek olan tarihtir..

akp nin utanç videosu

bize din lazım

bazen nasıl oluyor da bizim böyle kolay kandırıldığımızı düşünmeden edemiyorum. çok kolay aslında formül hazır, hemen din imdatlarına yetişiyor, işte burada akıl ve mantık duruyor. çünkü bize din lazım cihad lazım, neyimize bilim , sanat bunları hiç kimse artık görmüyor görmezden geliyor. örneğin artık bu gün bir kemal sunal yetişir mi , bu soruyu sorduğuma bile pişman oluyorum, eğitim sistemimizin bize nasıl kişiler yetiştirebileceği konusunda az çok fikir verebilir ve bu yeni bir şey olmadığı için, süreç çoktan başlamıştı, uzun süre daha da sanat ve bilim adına öyle insanlar gelmesi çok zor, onun için bize din lazım biz cihadımızı da yaparız, kendi yağımızda da kavruluruz mantığıdır! kavrulalım bakalım nereye kadar..

12 dev adam

hiç umudum olmayan bir rüyadır, şu an futbolda bile 15 sene öncesine göre çok yetersiz ve artık kazanılması çok zor olan bir duruma dönüşmüştür. 15 sene dememin de bir sebebi var, yıl 2002 ydi , örnek basketboldan değil fakat futboldan da olsa 15 sene önceki türkiye ile bugünkü türkiye arasında dağlar kadar fark var!

yeni müfredat

cihat eğitimi dindar nesil projenizin sonucu mudur?

yeni müfredat

çaresizliğin insana söylettikleri

ben hiç olmamalıydım!

shape of my heart

kalbimin şekli, daima sıcak...

yeni bir devlet kuruyoruz lideri de tayyip erdoğandır

çok talihsiz bir açıklama olup, pek de kulak asılmayan bir durumdur. ne yazık ki artık hiç bir şekilde duyarlılığın kalmadığının bir görüntüsüdür.

feridun düzağaç

beni nostaljide bir gezintiye çıkaran şarkılarıyla yaşayan bir müzik adamı. bir çok şarkısında hayat dolu bir enerji var, bunlardan bir kaçı düşler sokağı, söz ver, alev alev...

ben de ne kadar zor ama o kadar da heyecanlı olan söz ver parçasını paylaşmak isterim.

şişlideki çöpçü grevi

her yeri bok götürüyor, doğal olarak çöpler alınmıyor, işçilerin tek isteği hakları, ve haklarını alamıyorlar,
maaşları ödenmiyormuş, şu aralar şişlinin sokakları çöp vaziyeti evlere şenlik, her yer kokuyor, bok götürüyor şişliyi, bok gibi hayırlı olsun.

bir müddet daha alınmazsa bu çöpler bizi nasa biri kurtaramaz.

çok güzel kokuyor mis gibi çöp gibi.

bedel ödemek

bir karşılığı olmayan yaşanan olayların kendisidir, bazen söz veririz bazen de kendimizi kaybederiz, öyle zaman gelir ki kendimize çok güveniriz, her şey hal olur mantığı bize bazı sonuçlar döndürmeye başlar, işte o sonuçlara katlanmanın zorluğunu anlatan fakat anlatmakla yetinmeyen bir başlangıçtır, ne kadar kendini anlatsa da anlamak istememek işin doğasında sanırım, sonrasında da hiç kabullenmek istenmeyen durumların sonuçları, işte bunlar sonuçlarına katlanmanın mümkün olmadığı olayların gerçeğidir..

huzurlu

herkesin temel hakkı olan bir şey olup, bugünlerde bulunması zor biraz daha da zorlarsak imkansızlıktan gelmekte, herkesin ihtiyacı olan, belki de az da olsa yaşayabilen ama imkansız bir ortamda telaffuzu bile nafile , amaç sadece gerçekten daha özgür bir ortam, sadece kendini ifade edebilme özgürlüğü, kendin gibi olmanın savaşının kazanılmasının bir sonucu, çok fazla bir şey istemiyoruz, sadece boğazımıza sıkılmasa güzel olurdu, bu isteğimiz huzurun yanından bile geçmez, huzurlu olmak neye bağlı kime bağlı bunu tartışıyorken, huzurun ne olduğunu hatırlamak bile hayal oluyor..

değerli

kaybedip daha sonra kıymetli olduğu anlaşılan, varlığında hiç kaybedilmeyecek gibi davranılan ve kaybedildiğinde de ölüm acısından daha beter bir acı çektiren seçkin bir kelime olup, değeri anlaşılamımıştır..

wikipedia

bugünlerde suskun, yıllarca kullanılan ve güvenle takip edilen bir kaynak, artık okuma ve yazmanın bir yasağı, bence çok da yerinde olmuş dedirten bir durum, okuma ve yazma olarak yoksun kaldığımız bir zamanda, cehaletin esir aldığı bir dönemde çok da yerinde bir karar cuk oturmuş, ne gerek var hiç yazmayalım konuşmayalım tüm internet sussun...

demokrasi gerçeği

toplumun yüzde ellisi farklı düşünüyor, diğer yüzde ellisi de daha farklı düşünüyor. fakat buradaki can alıcı soru böyle ikiye bölünmüş bir düşünceden bütün bir düşüncenin ürünü çıkar mı yoksa hiç birisi değil mi, yüzde birlik farkla diğer yüzde 49 yokmuş gibi davranıp bunun adı demokrasi mi oluyor. eğer demokrasi buysa demek ki biz hala demokrasiyi tanımamışız ve öğrenememişiz pardon...

atatürke hakaret

hatırlayalım yıl 2013, her şey yeşil doğaya karşı bir saldırıyla başladığında daha sonra çok daha farklı yerlere varan olayları hatırlamak zor olmasa gerek. o zaman sadece yeşil doğayla mücadele ederken daha sonra yine bu gün gibi insanların yaşam şekillerine müdahalelerden dolayı ortak sesin çıkardığı durumlar, bu günün ne kadar önemli ve duyarsız kalınmaması gerektiğini anlatan durumlardır...

atatürke hakaret

medyadan tepki geldi fakat çok da yeterli ve ikna edici değildi, o kadar komplike bir anlayışla sindirilme politikalarıyla olan olayların daha vahimi artık dilimize kelepçe vurulmuş dediğimizin anlardır.ne kadar medyada bunlar çok açıkça ifade edilemese de bunları unutmamak ve unutturmamak gerekir. ne kadar konuşsak da boş çünkü bunlar yaşanırken hala toplum olarak susturuluyoruz ve sindiriliyoruz..

https://www.youtube.com/watch?v=rbfotgkqjg8

https://www.youtube.com/watch?v=gwtezlgwics

atatürke hakaret

zaman öyle bir zaman ki adeta bazı izleri en önemlisi bizim var olmamızı silmek, hatta var olmamızın nedenlerini sindirerek unutturmak gayeleri çalışmakta, ne yazık ki en önemli gerçeğin farkında olamamak gafletinde ve hıyanet içindeler, bilselerdi ki şu an itham ettikleri zar hayatta olmasaydı anne ve babalarını bilecekler miydi, daha acısı da bundan sonrası ...


hepimiz başbakanın seks partneriyiz

bunu anlatmak o kadar zor bir şey ki, anlatılmaz yaşanır nasıl söylenir biliyorum ama dilimin ucuna gelse de söylemekte zorlanıyorum, işte bu hale gelmiş bir gerçeğin ürününü tartışır durumdayız, bunları gelecekte ne kadar bilemiyorum ama belki de bizim kuşak görmez fakat şunu biliyorum ki kıçıyla gülecekler, bunu söylerken ne kadar acı olduğunun farkındayım, acı olsa da gerçek, gerçeklerden nasibini alamamış bir sosyal genetiğin çözümlenmesi bile hayal görünüyor..
  • /
  • 8
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 147

10 kasım 1938

büyük önder ulu atatürkün vefatı, zekasının üstünlüğü tartışalamaz, öyle şeyler yapmış ki hiç kimse bu gün o zamanın imkanlarıyla yapılabilecekleri çözemez.keşke ömrü biraz daha yetseydi de şimdi çok daha farklı olabilirdi.saygıyla anıyoruz atam..

yeni bir devlet kuruyoruz lideri de tayyip erdoğandır

çok talihsiz bir açıklama olup, pek de kulak asılmayan bir durumdur. ne yazık ki artık hiç bir şekilde duyarlılığın kalmadığının bir görüntüsüdür.

10 kasım 1938

büyük önder ulu atatürkün vefatı, zekasının üstünlüğü tartışalamaz, öyle şeyler yapmış ki hiç kimse bu gün o zamanın imkanlarıyla yapılabilecekleri çözemez.keşke ömrü biraz daha yetseydi de şimdi çok daha farklı olabilirdi.saygıyla anıyoruz atam..

kıyamet

kıyamet kavramı arapça kökenli olup, kıyam ve et sözcüklerinin birleşiminden oluşur.bunun anlamı kıyam+et=ayağa kalk anlamına gelmektedir.aslında bir nevi diriliş demek.yeniden dirilmek, varolmak anlamına gelmektedir.kıyamet koptuğu an tüm insanoğlunun dirilmesi bu kavramı çağrıştırır.kıyamet ,diriliş ve yeniden var olma anlamını ihtiva ettiğinden dolayı bir yok oluş değildir.bilindiği üzere kıyamet dünyanın sonudur ,ancak yineleme felsefesinin var olduğu bu kavram dünyadaki pek çok değişimin bir yenilemeyi getirdiğini unutulmamalı.felaketler , olağanüstü olaylar, ve benzeri bunları çağrıştırır.bu olayların doğanın kendini yenilemesiyle ilgili olduğunu ve kıyametin gizemliliğinin devam ettiğini bilmekte fayda var.ne olursa olsun sonu bekleyen bir yapıda olduğumuzu kabullenmekteyiz.kıyamet denince yok oluş gibi gelir kulağa.gerçek anlamıyla düşünmeyi tercih etmeden ,kabulettiğimiz değerlerimizle anlarız herşeyi.kıyamet nedir diye dediklerinde gerçek anlamı ayağa kalk , mecazi anlamda diriliş, genelde anladığımız yok oluştur..

karanlık

bazen bildiğimiz rengi, bazen de bilmediğimiz anları hatırlatır.bilip de hatırladığımız anlar vardır ya bir de bilmeden yaşadığımız anlar, işte o anlar korkunç acı verir.çağımızın gerçeği deyimin gereği demek yerinde olur.her gizemli, örtülü kapaklı olayların altında karanlıklar vardır.zordur karanlık olayları atlatmak, işte mühim olan budur.bu gün karanlık bir ortamdayız.bunun üstesinden gelmek karanlığı anlamaktan geçer , formülleri görmeden problemleri çözmenin mümkün olmadığı gibi.ilk önce yaşadığımız toplumda neyin iyi neyin kötü gittiği sorgulanması gerekir ki karanlığı görmeden müdahale edelim.bir gün varız bir gün yokuz, ancak biz bir çok amaç için varız.o zaman amaçlarımızı bir bir sıralayalım ki anlayalım neden var olduğumuzu.bilelim ki o zaman biz varız.anlaşılması zor olan konu karanlık var ya işte o dönem gelmek üzere.yapılabilecekler yapılamayacaklar dan fazla olmasına rağmen bir şey yapılamaması insan oğlunun acizliğidir.

idealist olmak

bir hedef doğrultusunda azimle ilerleyerek farklı olanı ortaya çıkarma çabasıdır.düşünsel bir davranış olma sebebi ulaşılması ve anlaşılması güç bir niteliğe sahip olmasından gelir.aynı zamanda ayrılmaz bir parçadır idealiniz, beraber yaşarsınız problemleri.her an her yerde o vardır çünkü onun için varsınızdır, o da sizin için!bir başkadır idealist olmak herşeyi unutmak , gelişi güzel yaşamak , çevreden ve herşeyden uzaklaşmak.idealist olmak kendine güvenmek, her türlü problemin üzerine korkusuzca yaklaşmaktır.

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

eğitim sistemimiz yap boz tahtası olmuş; formüllerle , kavgalarlara , diretmelerle geçecek tüm toplumu etkileyen bir yasayla nereye gidiyoruz?zor ve sancılı günler beklemekte , daha hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocuklar ne yapsın! geleceğimiz kararırken ,herşey bir bir elimizden kayıp gitmekte.maalesef geri dönüşü olmayan bir yoldayız..
Henüz takip ettiği biri yok.