panda

Durum: 406 - 11 - 7 - 0 - 16.09.2018 00:29

Puan: 5648 - Sözlük Kezbanı

8 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazılımcı.

deneme
  • /
  • 21

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

quaesitor

gençliğine vermekteyim, kendisi çok heyecanlı..

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

tayyip dünya lideri mi

dolar arttıkça mutluluktan zevk çığlıkları atan yurdum insanı

24 haziran 2018 halkın sokağa dökülmesi

şişli ilçe seçim kurulunun önü ana baba günü, polis kaynıyor, çok büyük bir topluluk bulunmakta. büyük tepki var. işte gezi ruhu.

seçim güvenliği

bu gün oy kullanmaya gittiğimde bana telefon var mı sorusu geldi, yok dedim, ve devam edebildim, şuna dikkat çekmek istiyorum, soran kişi de baş örtülüydü, tesadüf mü değil, benim üzerim kontrol edilmedi bile, sadece benim sözüme güvenerek hareket etti, hani kanun? nerede uygulanıyor mu? hayır uygulanmıyor, türkiyede kanunlar uygulanmamak için çıkarılıyor veya işine geldiği gibi uygulanıyor.

bu arada oy hırsızlığına gerek yok ki, bir telefonla halledilebilecek bir durum.

türkiye islam cumhuriyeti

ister isteyin , ister istemeyin, böyle bir yönetim şekli olacak, lütfen sakin, sonrası yaşasın türkiye islam cumhuriyeti.

türkiye islam cumhuriyeti

artık vakit gelmiş, herkese hayırlı olsun islam cumhuriyetimiz, halledilmesi gereken konular var ya, işte baş örtüsü bekliyor, hep gündemdeydi, ne gerek var bekletmeye, alalım gündeme, ilk önce ilkokul çağından başlayalım, ondan sonra tüm türkiye tabi ki, islamın emirlerini yerine getirmiş oluruz, bu gün bir zafer elde ettik, bunları yapmamız gerekir, güç bizde artık, artık islami bir cumhuriyet olacak.

seçim güvenliği

bu gün seçimlerin güvenliğini garanti eden bir yöntem olmadığı gibi, hile yöntemiyle oy kazandırma yöntemi de bilişim olarak mümkün, böylece iktidar parti lehine istendiği gibi ayarlanabilir oylar, bu arada o ıslak imzalı oylar var ya onlar çöp oluyor maalesef, daha önceden planlanmış bir şekilde, insanların algılarıyla oynanarak, medyada çok güzel kurgulanmış bir olaydır, zaten seçim neden yapılıyor ki zaten kazanacak olan belli, israf bence ne gerek var ki yapılmasaydı en azından o israftan kurtulmuş olurduk, bence bundan sonra seçim yapılmasına gerek yok ki, şu an bunları yazarken okuyacak olanlar seçim sonuçlarından memnun olmadığım için yazdığımı düşünecekler belki , fakat ben görsel medyayı takip etmeyi seçim yasaklarının kalkmasıyla yani 18:45 te takip etmeyi bıraktım, çünkü biliyorum dönenleri, bundan sonra da hepimizi allah kolaylık versin, bitmeyen dipsiz bir kuyunun içine doğru hareket etmekteyiz.ama sonrasında ne olacak , sosyal patlamalar, neden mi , şöyle anlatayım, 8 yaşındaki kız çocuğa türban takılacak, bu arada sormak isterdim , atv haberde izlediğim o ezberletilmiş konuşmaların sahibi kadın ne yapacak, pişman olacaktır.

anadolu ajansı

akp destekçisi ve yalakası bir ajanstır.

başkanlık sistemi

seçime gidiyoruz, hem milletvekili hem de başkan seçeceğiz, yeni sistemde başkan yani kendi dilleriyle yeni cumhurbaşkanlığı sistemindeki cumhurbaşkanı yasaları çıkarabilir, önemli konulardaki yasaları bile danışmadan hatta meclisin onayının olmasına gerek olmadan çıkarabilir, o zaman biz enayi miyiz? acaba şu soru hiç kimsenin aklına gelmedi mi, madem ki başkan her şeye karar veriyor 600 millet vekili niye maaş alacak , kimin parasından gidecek bu soru hiç kimsenin aklına gelmiyor mu?

en unutulmaz 5 muharrem ince ayarı

bursa'da ayakları kesilerek öldürülen yavru kedi

insanlara ne mi oluyor , aslında bir şey olduğu yok sadece daha yeni açığa kavuşuyor, empati yeteneği yok bu insanların, empati denilen şey de sonradan kazanılan bir yetenek değil maalesef genetik, şunu düşünemiyor açıkçası, aynısı kendisine yapılsa bacakları ve kolları kesilse o kişi nasıl hissederdi kendini? işte empati budur ve genetik olması sebebiyle maalesef çözümü yok, ve böyle bir çok yaratık var.
  • /
  • 21

2018 ekonomik krizi

aklı olan üç beş kuruş kenara atar. zararın neresinden dönülse kardır. bir ara 3.50'den dolar alanlara sövülüyordu ama zaman geçtikte adamların karda olduklarını gördük. ben ekonomist değilim. şu hayatta kafamın en az çalıştığı konu ekonomidir herhalde. ama istediğim zaman kemerleri sıkabiliyorum. siz de öyle yapın.

memurlar biraz daha rahat. ama özel sektördekiler mutlaka kenara üç beş kuruş atsın. tasarruf yöntemlerini öğrensinler. bolluk zamanında bayat ekmeği çöpe atmak kolay ama krizde öyle olmuyor.

2018 ekonomik krizi

bence bu krizi ya kalpazan gibi dolar basarak kurtaririz yada paradan bir 0 atmakla kurtaririz.sevimli borlar neredeyseniz çıkın artık.

2018 ekonomik krizi

sıçtığın klozet bile dolarla satılıyor başka sözüm yok dolar olsun 5 euro olsun 6.yakında sabit kur uygulamasıda gelir dövizde yasaklanır bu kadar sorun ortadan kalktı oh miss

2018 ekonomik krizi

her işte bir hayr vardır. akp li koyunlar kendi götleri ne kazık girmeden bu heriften vazgeçmeyecekler. belki bu sekilde vazgeçerler de uzun da tarihin tozlu raflarında yerini alır. bu halk iktidar partisinin %1 ile sandığa gömdü zamanında. yine olacak. az kaldı 2019. yaşarsak, yani açlıktan olmezsek bu iş bitiyor bu sefer.

beargi

kendilerini ayılar olarak tanımlayan eşcinsel topluluğun aylık dergisidir. çeşitli konulara eşcinsel ve ayıca bir bakış açısıyla yaklaşmakta olan e-dergi, sadece eşcinsellere yönelik değil herkesin okuyabileceği ilgi çekici kriterlere sahip. 18 yaşından küçükler için uygun olmayan içerik mevcut olabilmektedir. desteklenmesi gerekendir.

sandıklarda patlıyor muyuz

bence bariz tehdit içeriyor. muhaliflerin oy vermeye gitmemeleri için göz korkutmak amacıyla sarf edilen bir söz olsa gerek.

bursa'da ayakları kesilerek öldürülen yavru kedi

her yer şiddet haberi dolu. insan değil bu şerefsizler.

https://www.birgun.net/haber-detay/bursa...

bursa'da ayakları kesilerek öldürülen yavru kedi

ne oluyor bu insan oğlu insanlara. bunu yapan insandan başkası olamaz. sanki 4 ayağı ve kuyruğu kesilen yavru köpeğin katline verilen tepkilere yine nefret ile karşılık vermek istemiş gibiler. bunu yapanların psikolojileri sorgulamalı, yeni çıkarılacak yasalarla ciddi hapis cezalarıyla cezalandırılmalılar.

recep tayyip erdoğan

iyice sıyırdı. bu sefer de kendine kızmış. bay erdoğan gafı.

recep tayyip erdoğan

yuzyilin lideri ahaha

Toplam entry sayısı: 406

üçgen biçiminde birbirimize takıcaz

polisin üzerinizi araması

başımdan geçen bir olay, polis benden kimlik istedi ilk önce, bende ilk başta hiç bir şekilde tepki vermedim öylece polise baktım, sonra polis kimliğini gösterdi en sonunda, ben de polisin bu nezaketinden dolayı kimliğimi çıkardım ve biraz sonra üzerimi aramaya başladılar, normal bir arama değildi! sonra aramaya devam ettiler, normalde rutin bir kontrolde bu kadar da taciz edilmez ki bir vatandaş, resmen taciz ettiler, bir penisime dokunmadığı kaldı polisin! belki de eşcinseldi, bilemeyiz.. ne olursa olsun bu olay benim beynime kazındı ve bunun gibi bir çok olay gerçekleşmekte, herkesin özeline dokunulmakta ve tecavüz edilmekte, bunu kim yapıyor? sormak isterim kim yapıyor, bu bize niye yapılıyor öğrenmek isterim? devlet vatandaşlarına neden bu şekilde davranıyor? ben o zaman neden vergi ödüyorum, beni iki polis arasın ve beni taciz etsin diye mi vergi ödüyorum? yıl 2019 olduğunda bu olaylar daha da derinleşecek, her şey şekillenecek, hiç kimsenin önemsemediği demokrasi ve özgürlükler yavaş yavaş sona erecek, iyice sokulacaklar tecavüz edecekler, bitecek eninde sonunda tabi ki bitecek!

nefret edilen bir ülke

nefret ediyorum böyle bir ülkeden, insanların hayatına müdahale edilmesinden nefret ediyorum, insanların hayatına tecavüz edilmesinden nefret ediyorum, insanların insan olamamasından nefret ediyorum, her gün özgürce evimizden çıkamadığımız için nefret ediyorum, bir gün bizi öldürebileceklerinden dolayı nefret ediyorum...

frederic chopin

polonyalı piyanist, döneme damgasını vurmuş, şu an çok bilinmese de, hiç dinlenmese de, şu andan itibaren dinlenmeye başlanılacaktır, iki saatlik bir eser, aslında dinleyebildiğin kadardır, zaman sınırlaması olamaz, işte o güzel piyano, tabi ki piyano severseniz, işte o usta dokunuşlar...

2018 ekonomik krizi

hiç inanmayacağım bir olay olmasını isterdim, hatta öyleydi belki, fakat artık inanmak istemesem de herkes gibi çok acı bir gerçek olduğunu söylemek isterim.bunu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok tabi, ben de ekonomist değilim yine de bazı veriler üzerinde yorum yaparak belki durumun ciddiyetini anlatabilirim diye bu sayfada bir yer işgal ediyorum, dolardan başlanır hep dolar yukarı dolar aşağı nedir yani bizi nasıl etkiler, çok etkiler hatırlayalım 2000 öncesini nasıldı hatta 2001 krizini hatırlayalım nasıl oldu? siyasi malzemeler bahane onlar sadece araç, yani krizin başlangıcı doların verdiği sinyaller ama etkisi siyasi, ben de az çok takip eden biri olarak ekonomistler kadar olmasa da bilgi sahibiyim, dolarla tl karşılaştırması yapılmak istendiğinde şu şekilde karşılaştırma yapılır genelde, dolar indexi ile tl ve dolar artışı karşılaştırması yapılır! burada vurgulanması gereken şey dolar indexi nedir? ama bu kadar da detaya girmek mümkün olmadığından yani daha geniş bir konu olması sebebiyle , dolar indexinin artışından daha fazla ülke para birimi devüle oluyorsa negatif ayrışma olur. işte yaşadığımız durum şu an itibariyle aynen budur. negatif ayrışma ve pozitif ayrışma nedir ? bunlar teknik terimler olduğu için hiç kimseyi bunaltmak istemem, ama basitçe negatif ayrışma dolar indexiyle dolar tl kuru arasındaki ters orantıdır. sanırım bu konu daha ileri seviye olabilir ama bu kadarını anlatabildim.

kriz denince sadece dolardaki artışın olduğunu sanan vatandaşımız, yanılıyor, keşke yanılmasaydı, uyarmak istediğim nokta 2018 de gerçekten ciddi işçi çıkarımları, ve çok ciddi sosyal patlamalar! maalesef diyerek anlatmak istedim..

türkiye maalesef 10 yıl karanlığa bürünecek, kusura bakmayın açık konuştuğum için, gerçekten durum vahim arkadaşlar, ister inanın ister inanmayın maalesef işte durum bu!

3 ay sonra panda haklıymış diyeceksiniz ama bana yararı yok , benden demesi...

10 kasım 1938

büyük önder ulu atatürkün vefatı, zekasının üstünlüğü tartışalamaz, öyle şeyler yapmış ki hiç kimse bu gün o zamanın imkanlarıyla yapılabilecekleri çözemez.keşke ömrü biraz daha yetseydi de şimdi çok daha farklı olabilirdi.saygıyla anıyoruz atam..

kıyamet

kıyamet kavramı arapça kökenli olup, kıyam ve et sözcüklerinin birleşiminden oluşur.bunun anlamı kıyam+et=ayağa kalk anlamına gelmektedir.aslında bir nevi diriliş demek.yeniden dirilmek, varolmak anlamına gelmektedir.kıyamet koptuğu an tüm insanoğlunun dirilmesi bu kavramı çağrıştırır.kıyamet ,diriliş ve yeniden var olma anlamını ihtiva ettiğinden dolayı bir yok oluş değildir.bilindiği üzere kıyamet dünyanın sonudur ,ancak yineleme felsefesinin var olduğu bu kavram dünyadaki pek çok değişimin bir yenilemeyi getirdiğini unutulmamalı.felaketler , olağanüstü olaylar, ve benzeri bunları çağrıştırır.bu olayların doğanın kendini yenilemesiyle ilgili olduğunu ve kıyametin gizemliliğinin devam ettiğini bilmekte fayda var.ne olursa olsun sonu bekleyen bir yapıda olduğumuzu kabullenmekteyiz.kıyamet denince yok oluş gibi gelir kulağa.gerçek anlamıyla düşünmeyi tercih etmeden ,kabulettiğimiz değerlerimizle anlarız herşeyi.kıyamet nedir diye dediklerinde gerçek anlamı ayağa kalk , mecazi anlamda diriliş, genelde anladığımız yok oluştur..

2018 ekonomik krizi

hiç inanmayacağım bir olay olmasını isterdim, hatta öyleydi belki, fakat artık inanmak istemesem de herkes gibi çok acı bir gerçek olduğunu söylemek isterim.bunu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok tabi, ben de ekonomist değilim yine de bazı veriler üzerinde yorum yaparak belki durumun ciddiyetini anlatabilirim diye bu sayfada bir yer işgal ediyorum, dolardan başlanır hep dolar yukarı dolar aşağı nedir yani bizi nasıl etkiler, çok etkiler hatırlayalım 2000 öncesini nasıldı hatta 2001 krizini hatırlayalım nasıl oldu? siyasi malzemeler bahane onlar sadece araç, yani krizin başlangıcı doların verdiği sinyaller ama etkisi siyasi, ben de az çok takip eden biri olarak ekonomistler kadar olmasa da bilgi sahibiyim, dolarla tl karşılaştırması yapılmak istendiğinde şu şekilde karşılaştırma yapılır genelde, dolar indexi ile tl ve dolar artışı karşılaştırması yapılır! burada vurgulanması gereken şey dolar indexi nedir? ama bu kadar da detaya girmek mümkün olmadığından yani daha geniş bir konu olması sebebiyle , dolar indexinin artışından daha fazla ülke para birimi devüle oluyorsa negatif ayrışma olur. işte yaşadığımız durum şu an itibariyle aynen budur. negatif ayrışma ve pozitif ayrışma nedir ? bunlar teknik terimler olduğu için hiç kimseyi bunaltmak istemem, ama basitçe negatif ayrışma dolar indexiyle dolar tl kuru arasındaki ters orantıdır. sanırım bu konu daha ileri seviye olabilir ama bu kadarını anlatabildim.

kriz denince sadece dolardaki artışın olduğunu sanan vatandaşımız, yanılıyor, keşke yanılmasaydı, uyarmak istediğim nokta 2018 de gerçekten ciddi işçi çıkarımları, ve çok ciddi sosyal patlamalar! maalesef diyerek anlatmak istedim..

türkiye maalesef 10 yıl karanlığa bürünecek, kusura bakmayın açık konuştuğum için, gerçekten durum vahim arkadaşlar, ister inanın ister inanmayın maalesef işte durum bu!

3 ay sonra panda haklıymış diyeceksiniz ama bana yararı yok , benden demesi...

idealist olmak

bir hedef doğrultusunda azimle ilerleyerek farklı olanı ortaya çıkarma çabasıdır.düşünsel bir davranış olma sebebi ulaşılması ve anlaşılması güç bir niteliğe sahip olmasından gelir.aynı zamanda ayrılmaz bir parçadır idealiniz, beraber yaşarsınız problemleri.her an her yerde o vardır çünkü onun için varsınızdır, o da sizin için!bir başkadır idealist olmak herşeyi unutmak , gelişi güzel yaşamak , çevreden ve herşeyden uzaklaşmak.idealist olmak kendine güvenmek, her türlü problemin üzerine korkusuzca yaklaşmaktır.

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

eğitim sistemimiz yap boz tahtası olmuş; formüllerle , kavgalarlara , diretmelerle geçecek tüm toplumu etkileyen bir yasayla nereye gidiyoruz?zor ve sancılı günler beklemekte , daha hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocuklar ne yapsın! geleceğimiz kararırken ,herşey bir bir elimizden kayıp gitmekte.maalesef geri dönüşü olmayan bir yoldayız..

the cranberries

evet beni üniversite yıllarına götürüp orada güzel yaşanılan şeyleri hatırlatan bir şeyler var, gerçekten efsane demek gerekir, çünkü gerçekten efsane artık efsane olmuş demektir, günümzde artık maalesef böyle yetenekler görmemiz biraz daha zor,

işte 90 ların hatrına ve üniversite yıllarının hatrına bir daha..