panda

Durum: 638 - 0 - 0 - 0 - 14.08.2022 17:59

Puan: 9164 - Sözlük Kezbanı

12 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazılımcı.

deneme
  • /
  • 32

stres ve ezgazma

egzama, deride kızarıklıklar, kaşıntı, zorlayıcı bir durum. tam olarak tedavisi bulunmuş olmasa da, farklı etkenlerle ortaya çıktığı bilinmekte. bazen psikosomatik, bazen de farklı sebepler olabilmektedir.

burada psikosomatik etkenler üzerinde durmak gerekirse, hayatta iyi gitmeyen şeyler varsa ve bunlar her an yanınızda ise, baş edemeyeceğiniz durumlarda, çok acı verebilir. bu durumda strese bağımlı olarak, ciltte olan değişiklikler bununla tanımlanabilir.

egzama yeni bir hastalık değil, çok uzun zamandır bilinmekte. ancak çok da farklı bir çözümü bulunmamakta. egzama ile yaşamayı öğrenmek ve hatta mücadele etmek zordur.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Egzama

akbank'a ne oluyoryukarıdaki video daha eski 2021 yılına ait ancak, aynı sorunlar devam etmekte olan bir durumdur. bugün akbank müşterisi, hiç bir şekilde işlem yapamamakta örneğin, sanal pos, normal fiziksel poslar dahi çalışmamakta.

hayat deneyimi

bazen her şey alttan almaktır, her şeyi kazanmanın anahtarı buradan geçer, ve olgunlaşmak , hayat deneyimidir

orta direk vatandaş

şöyle ki, yaklaşık çeyrek asır öncesi, 90'larda, insanlar bir emekli maaşı ile, bir araba, bir eve girerek, bir araba ve bir ev sahibi olabiliyordu.

yukarıda yaptığım giriş sadece bir alıntı. günümüzde olan ekonomik koşullar gereği, herkesin geliri bir çok ölçüde etkilenmiş durumda. ya kıt kanaat geçinir durumda olan, ya da çok daha fazla kazanır durumda olan kişiler olmakta.

orta direk vatandaş, denilen tabir artık ne yazık ki tarihe karışmıştır. maalesef, bir şeyler edinmek hayal olmanın ötesindedir. hayal kurmak dahi imkansızdır.

sanat yoksunu bir ülke

bu başlığı açarken, gerçekten kendimi dahi sorguluyorum, yıl 2022 ve insanlar sanata, müziğe, tiyatroya, gösteriye aç.

ne yazık ki, son 20 yılda, öyle şeyler oldu ki, tüm bu bahsedilen sanat, müzik, tiyatro, gösteri alanında bir sıfırlanma oldu. öyle bir tutulmuşluk var ki, insanlar artık bunu da sorgulayamaz durumunda.

ne zaman ki, artık içimizdeki duygular patlar, o zamandır işte asıl yangının başladığı yer olur. o zaman artık fazlası ile doygunluğa ulaşmış duyguların alevi içerisinde buluruz kendimizi!

20 tl psikolojik seviye

bugünün konusu aslında, alım gücü, ancak alım gücünün düşük olmasının bir çok sebebi var.

enflasyon, devalüasyon, faiz üçgeninde denge kaybolduğunda zaten tabure yıkılır. evet üç ayaklı bir tabure düşünün, bir ayağı enflasyon, diğer ayağı devalüasyon, diğeride faiz. taburenin dengede durabilmesi için, üç değerin de dengede olması gerekir. aksi takdirde tabure yıkılır, daha doğrusu ekonomi yıkılır.

konu başlığı ile ilgili kısma gelecek olursak, taburedeki denge çoktan yıkılmış, fakat dolardaki 20 tl seviyesi önemli, neden diye sorabilirsiniz. nedeni aslında hepimizin bildiği gibi, dışa bağımlı ve ithal ürünle geçinen bir ülkeyiz.

daha ne kadar dayanabilir bilmiyorum ancak, ekonomideki, daha doğrusu sokaktaki yangın çok büyük!

400 bin dolara vatandaşlık

merhabalar, bu başlığı açarken, daha öncesinde bir çok kez duymuş olduğunuz 400 bin dolara verilen vatandaşlık konusunda olan seslerin, kalbinize işlemeden önce ne olacağını kestiremezdim.

bugün daha iyi anladım, meğer gerçekmiş, aslında gerçeğe inanmak istemediğimiz olaylar bize yansıma gibi gelir.

yakında olan bir yerden, gerçek haber alındığında daha fazlası ile işler içinize. maalesef ki gerçek bu, örneğin irandan gelen vatandaş 400 bin dolara ev satın alıyor ki gerçek, bizzat şahit olduğum olay, 400 bin dolar türk lirası ile 7 milyon tl yapar yaklaşık olarak.

hal böyle iken, sonrasında neden ev fiyatları artıyor diye yırtınıyoruz. benim karşımdaki daireye yerleşecek olan iranlı vatandaş buna kadir. biz bu düşünce ile devam ettiğimiz sürece, ne yazık ki daha çok dövünürüz.

çok yazık gerçekten, 400 bin doları ver, vatandaş ol, ev fiyatlarını tavan yap, sonrasında olan ülkendeki vatandaşlara olsun!

dönüm noktası

merhaba, iktisadi konulara girmeden önce, hayat pahalılığı mı var, zam mı var?

geri gelecek olan sanat

gözlerime bak

kayıp yıllar

kayıp yıllar

emekli ikramiyeleri

mustafa kemal atatürk

modern talking

fazıl say

fazıl say

buzul çağı

şu an etkisini göstermekte olan olaydır, her ne kadar kar yağmasa da, nisan ayında buz gibi bir hava olmasının nedenidir.

anal fissürken seks yapmak

hepsi yalan, seks dediğin şey geçici, yaşarsın ve biter, ondan sonrası yok. bunlara kapılmak bir kayıp olarak düşünülebilir.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

  • /
  • 32

bir sırp filmi

ıgrenc otesi bir film izleyemedim

içime boşal diye inleyen pasif

ulaştırma bakanının görevden alınması

sebebi nedir ne değildir bunu zamanla ihaleler gösterecek gibi duruyor.
(bkz:kanal istanbul için ihale açılışı)

bugün allah için ne yaptın

gereksiz bulduğum bir soru...
allah (varsa) kendisi için bir şey mi yapılması gerekir? ayrıca bu yapılacak şeyden kime ne?

fırat söyle

kendisine attığım mesajda: "medya'da kamuoyu oluşturmayı deneyin ve savcılığa başvuru yapın" demekten fazlasını yapmayan sözde lgbt hakları avukatı. *

sanki ben bilmiyorum savcılığa başvuru yapmayı. spod, lambda, kaos... hikaye bunlar.

ayrıca bu sözlükte bi tane göt yalayıcısı vardır.

iq'nun düşük olduğunu gösteren detaylar

"kadın dediğin yemek pişiricek, çocuğuna bakacak o kadaaar!" *

gay ilişkilerdeki meslek ve işin önemi

eskiden yazışmalarda mesleğimi yazdığımda ya derin bir sessizlik sonra "iyiymiş" cevabını alıyordum ya da karşımdaki bir daha yazmıyordu. en olmadı başında bir iş varsa danışmak istiyordu. ben de bu yüzden manav ya da tekelciyim diyordum bu meslekleri baya seven var sanırım.

reel ilişkilerime gelince; işi olsun tamamdır ne iş yaptığı mühim değil dersem yalan olur dürüst olucam güzel bir meslek kesinlikle cezbedici oluyor.

pembe hayat

lgbti bireylerine hukuki ve psikolojik açıdan destek sağlamaya çalışan dernek. ben kendileriyle irtibata geçmiştim ve gerçekten ilgilenmişlerdi. sağ olsunlar.

öykü özen

dosttur. ben onun erkek halini bilirim :) ilk tanıstıgımız dönemlerde henüz tıfıl bir üniversite ögrencisiydi. aradan 20 yıldan fazla bir zaman geçmiş.

öykü özen

dünya güzeli trans kadın. kendisiyle 25 yıla yaklaşan kadim bir dostluğumuz var. sanılanın aksine bursalı değil, yalovalıdır. türkiyedeki lgbti düşmanlarına karşı verdiği mücadelesi uzun yıllar sürdü. yıllarca cezaevinde yattı. en son üç bin yıl hapis cezası istemiyle açılan davada 35 yıl ceza alınca yurt dışına çıktı. şu an tayland'da yaşıyor.

Toplam entry sayısı: 638

nefret edilen bir ülke

nefret ediyorum böyle bir ülkeden, insanların hayatına müdahale edilmesinden nefret ediyorum, insanların hayatına tecavüz edilmesinden nefret ediyorum, insanların insan olamamasından nefret ediyorum, her gün özgürce evimizden çıkamadığımız için nefret ediyorum, bir gün bizi öldürebileceklerinden dolayı nefret ediyorum...

frederic chopin

polonyalı piyanist, döneme damgasını vurmuş, şu an çok bilinmese de, hiç dinlenmese de, şu andan itibaren dinlenmeye başlanılacaktır, iki saatlik bir eser, aslında dinleyebildiğin kadardır, zaman sınırlaması olamaz, işte o güzel piyano, tabi ki piyano severseniz, işte o usta dokunuşlar...

hindistan'ın gay prensinin lgbt'liler için saray yaptırması

insanlık adına önemli bir davranıştır, insanlığın gerçek anlamda insan olma, sadece fiziken değil zihin olarak da insan olma gereğinin hakkıdır. insanlara o hakkın verilmesidir.

üçgen biçiminde birbirimize takıcaz

2018 ekonomik krizi

hiç inanmayacağım bir olay olmasını isterdim, hatta öyleydi belki, fakat artık inanmak istemesem de herkes gibi çok acı bir gerçek olduğunu söylemek isterim.bunu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok tabi, ben de ekonomist değilim yine de bazı veriler üzerinde yorum yaparak belki durumun ciddiyetini anlatabilirim diye bu sayfada bir yer işgal ediyorum, dolardan başlanır hep dolar yukarı dolar aşağı nedir yani bizi nasıl etkiler, çok etkiler hatırlayalım 2000 öncesini nasıldı hatta 2001 krizini hatırlayalım nasıl oldu? siyasi malzemeler bahane onlar sadece araç, yani krizin başlangıcı doların verdiği sinyaller ama etkisi siyasi, ben de az çok takip eden biri olarak ekonomistler kadar olmasa da bilgi sahibiyim, dolarla tl karşılaştırması yapılmak istendiğinde şu şekilde karşılaştırma yapılır genelde, dolar indexi ile tl ve dolar artışı karşılaştırması yapılır! burada vurgulanması gereken şey dolar indexi nedir? ama bu kadar da detaya girmek mümkün olmadığından yani daha geniş bir konu olması sebebiyle , dolar indexinin artışından daha fazla ülke para birimi devüle oluyorsa negatif ayrışma olur. işte yaşadığımız durum şu an itibariyle aynen budur. negatif ayrışma ve pozitif ayrışma nedir ? bunlar teknik terimler olduğu için hiç kimseyi bunaltmak istemem, ama basitçe negatif ayrışma dolar indexiyle dolar tl kuru arasındaki ters orantıdır. sanırım bu konu daha ileri seviye olabilir ama bu kadarını anlatabildim.

kriz denince sadece dolardaki artışın olduğunu sanan vatandaşımız, yanılıyor, keşke yanılmasaydı, uyarmak istediğim nokta 2018 de gerçekten ciddi işçi çıkarımları, ve çok ciddi sosyal patlamalar! maalesef diyerek anlatmak istedim..

türkiye maalesef 10 yıl karanlığa bürünecek, kusura bakmayın açık konuştuğum için, gerçekten durum vahim arkadaşlar, ister inanın ister inanmayın maalesef işte durum bu!

3 ay sonra panda haklıymış diyeceksiniz ama bana yararı yok , benden demesi...

2018 ekonomik krizi

hiç inanmayacağım bir olay olmasını isterdim, hatta öyleydi belki, fakat artık inanmak istemesem de herkes gibi çok acı bir gerçek olduğunu söylemek isterim.bunu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok tabi, ben de ekonomist değilim yine de bazı veriler üzerinde yorum yaparak belki durumun ciddiyetini anlatabilirim diye bu sayfada bir yer işgal ediyorum, dolardan başlanır hep dolar yukarı dolar aşağı nedir yani bizi nasıl etkiler, çok etkiler hatırlayalım 2000 öncesini nasıldı hatta 2001 krizini hatırlayalım nasıl oldu? siyasi malzemeler bahane onlar sadece araç, yani krizin başlangıcı doların verdiği sinyaller ama etkisi siyasi, ben de az çok takip eden biri olarak ekonomistler kadar olmasa da bilgi sahibiyim, dolarla tl karşılaştırması yapılmak istendiğinde şu şekilde karşılaştırma yapılır genelde, dolar indexi ile tl ve dolar artışı karşılaştırması yapılır! burada vurgulanması gereken şey dolar indexi nedir? ama bu kadar da detaya girmek mümkün olmadığından yani daha geniş bir konu olması sebebiyle , dolar indexinin artışından daha fazla ülke para birimi devüle oluyorsa negatif ayrışma olur. işte yaşadığımız durum şu an itibariyle aynen budur. negatif ayrışma ve pozitif ayrışma nedir ? bunlar teknik terimler olduğu için hiç kimseyi bunaltmak istemem, ama basitçe negatif ayrışma dolar indexiyle dolar tl kuru arasındaki ters orantıdır. sanırım bu konu daha ileri seviye olabilir ama bu kadarını anlatabildim.

kriz denince sadece dolardaki artışın olduğunu sanan vatandaşımız, yanılıyor, keşke yanılmasaydı, uyarmak istediğim nokta 2018 de gerçekten ciddi işçi çıkarımları, ve çok ciddi sosyal patlamalar! maalesef diyerek anlatmak istedim..

türkiye maalesef 10 yıl karanlığa bürünecek, kusura bakmayın açık konuştuğum için, gerçekten durum vahim arkadaşlar, ister inanın ister inanmayın maalesef işte durum bu!

3 ay sonra panda haklıymış diyeceksiniz ama bana yararı yok , benden demesi...

10 kasım 1938

büyük önder ulu atatürkün vefatı, zekasının üstünlüğü tartışalamaz, öyle şeyler yapmış ki hiç kimse bu gün o zamanın imkanlarıyla yapılabilecekleri çözemez.keşke ömrü biraz daha yetseydi de şimdi çok daha farklı olabilirdi.saygıyla anıyoruz atam..

kıyamet

kıyamet kavramı arapça kökenli olup, kıyam ve et sözcüklerinin birleşiminden oluşur.bunun anlamı kıyam+et=ayağa kalk anlamına gelmektedir.aslında bir nevi diriliş demek.yeniden dirilmek, varolmak anlamına gelmektedir.kıyamet koptuğu an tüm insanoğlunun dirilmesi bu kavramı çağrıştırır.kıyamet ,diriliş ve yeniden var olma anlamını ihtiva ettiğinden dolayı bir yok oluş değildir.bilindiği üzere kıyamet dünyanın sonudur ,ancak yineleme felsefesinin var olduğu bu kavram dünyadaki pek çok değişimin bir yenilemeyi getirdiğini unutulmamalı.felaketler , olağanüstü olaylar, ve benzeri bunları çağrıştırır.bu olayların doğanın kendini yenilemesiyle ilgili olduğunu ve kıyametin gizemliliğinin devam ettiğini bilmekte fayda var.ne olursa olsun sonu bekleyen bir yapıda olduğumuzu kabullenmekteyiz.kıyamet denince yok oluş gibi gelir kulağa.gerçek anlamıyla düşünmeyi tercih etmeden ,kabulettiğimiz değerlerimizle anlarız herşeyi.kıyamet nedir diye dediklerinde gerçek anlamı ayağa kalk , mecazi anlamda diriliş, genelde anladığımız yok oluştur..

iq'nun düşük olduğunu gösteren detaylar

idealist olmak

bir hedef doğrultusunda azimle ilerleyerek farklı olanı ortaya çıkarma çabasıdır.düşünsel bir davranış olma sebebi ulaşılması ve anlaşılması güç bir niteliğe sahip olmasından gelir.aynı zamanda ayrılmaz bir parçadır idealiniz, beraber yaşarsınız problemleri.her an her yerde o vardır çünkü onun için varsınızdır, o da sizin için!bir başkadır idealist olmak herşeyi unutmak , gelişi güzel yaşamak , çevreden ve herşeyden uzaklaşmak.idealist olmak kendine güvenmek, her türlü problemin üzerine korkusuzca yaklaşmaktır.

the cranberries

evet beni üniversite yıllarına götürüp orada güzel yaşanılan şeyleri hatırlatan bir şeyler var, gerçekten efsane demek gerekir, çünkü gerçekten efsane artık efsane olmuş demektir, günümzde artık maalesef böyle yetenekler görmemiz biraz daha zor,

işte 90 ların hatrına ve üniversite yıllarının hatrına bir daha..

grup sekste rüya kadro

çok şık ve çok marjinal, daha fazla söylenecek bir söz olamaz, bir imza niteliğinde, biraz nefes almak istiyorum diyenleri duyar gibiyim, işte özgürlük, özgürlüğün kavramı başkasının özgürlüğü kısıtlandığı an orada özgürlük biter, o zaman bunlar kimin özgürlüğünü kısıtlıyor..

mustafa kemal atatürk

iq'nun düşük olduğunu gösteren detaylar

bayram için ülkesine giden suriyeliler

neden enayi gibi hissediyoruz kendimizi, suriye'de erler şehit olurken, kendi ülkelerini terk eden şahıslar burada krallar gibi yaşıyor. üstelik burada (türkiye'de) öyle bir itibar ediliyor ki, iş ve daha fazlası ile tüm imkanlar veriliyor. sonrasında savaş mağduru deniyor, savaştan değil canından vazgeçmemek için gelmişler. gelsinler elbet fakat keşke insan olarak insanlığın nasibinden bir şeyler almış olsalardı. sadece o da değil biraz da olsa kalifiye olabilselerdi de hiç değilse tecrübeli ve kalifiye insan gücü ülkemize katılmış oldurdu. durum gerçekten içler acısı, önüne geleni kabul edersek olacağı bu. avrupa ülkelerine bok atarken bin kez daha düşünmeliyiz bence, neden herkesi kabul etmiyorlar, vize uyguluyorlar. biz bu kafayla daha gidersek ırak kadar değil çok daha fazlası ile çağ atlarız..