panda

Durum: 602 - 7 - 0 - 0 - 12.09.2020 16:25

Puan: 8752 - Sözlük Kezbanı

10 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazılımcı.

deneme
  • /
  • 31

ankarada kum fırtınası

toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir

(bkz:gezi)

allah yardımcımız olsun, zor günler, yine olan vatandaşa oluyor, yarından sonra ne olacak sorunusunu sormaktan korkarım..

buzul çağıbu tabi ki buzul çağının başlangıcı değil ama buzul çağının olmayacağının da söylenemez.

amerikadaki olay, kutup girdabı olarak bilinir, fakat bu hep oluyordu ancak bu kadar erken olmuyordu eylül ayı gibi..

bir gün perde aralanır

yok olmak o kadar değil, yok olmak için bir çok şartın yerine getirilmiş olması gerektiğini düşünmekteyim. bu yüzden bir gün perde aralanır...

(bkz:buzul çağı)

toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektirbunu sorun olarak algıladırlar mı yoksa sadece bir tebiliği mi? acaba nelere mal olabileceğinin farkında olarak yapılmış bir açıklama mı yoksa sadece bir demeçten ibaret mi?

bu gün halen ayakta yolcu vardı her yerde, yarın olacak mı? olmaması için ne yapılabilir ? otobüsten tüm yolcuları indirip, işine gitmeye çalışan vatandaştan ceza mı kesilecek? yoksa şoförler işine gitmeye çalışan vatandaşları almayacaklar mı?

korkmam gerekir mi acaba bilmiyorum, hangisinin olacağını da kestiremediğim için, çok yazık gerçekten talihsiz bir durumdur. her halde istanbul'da vatandaşların işe giderken ne çileler çektiklerinden haberdar değiller. ulaşım olarak tabi ki, bırakın ayakta yolcu gitmemesini, mümkün değil bu kararın uygulanması.

bunun sonucunda neler olur, gerçekten endişe ve korku verir bir durumdur.

2002 den bu yana sevinememek

bahçeli'nin birini idamla tehdit etmesi

idam gelecekse bu ülkeye, şöyle bir çeki düzen verip kendimize öyle değerlendirmek daha doğru olduğunu düşünmekteyim, ayrıca kaygılıyım. bu yüzden kademeli anlatmak isterim,

1- idam olayı nedir bunu anlamak ve kavramak açısından, bazı bilgiler derlendi, bu konu öyle kolay değil, hızlı bir şekilde sindirebilir bir konu değil,

2- toplum olarak uzlaşmak ve toplumun tüm ihtiyatlarını anlamak çok önemli, bu yüzden toplumsal mutabakat önemlidir,

3- şu an bundan daha çok önemli konular var olduğunda, örneğin vatandaşın geçim sıkıntısı, bu konuyu açmak kimin için değerli, kimin için önemli,

eğer ki şu an ki düzende, idam bir anda toplumsal olarak her şeyi çözebilecek güçte ise, o zaman tartışılabilir belki, fakat şu an için bizim şapkayı önümüze koyup düşünme zamanı diye düşünmekteyim, çok kritik anlar yaşamaktayız

(bkz:ikinci dalga)

maaşını dolarla mı alıyorsun

recep tayyip erdoğan'ın cuma müjdesi

recep tayyip erdoğan'ın cuma müjdesi

göz tiki hastalığı

ajda pekkan

istanbul sözleşmesi

kazanılmış hakların, geri alınma çabasıdır, ama o kadar ki ses ve tepki gelmiş olmalı ki , sadece o da değil, zaten kendi aralarında da bölünmüş durumdalar, oğlu istanbul sözleşmesini reddederken, kızı istanbul sözleşmesine sahip çıkmaktadır. dikkat çekmek istediğim nokta istanbul sözleşmesidir.

eski türkiye

eski türkiye yeni türkiyeden daha özgür, daha akılcı, daha erdemli, daha şerefli, daha yeni, daha halk sever, daha demokratik, daha kadın haklarını savunur, daha eşit bir dünya anlayışı, yurtta sulh cihanda sulh, yeni türkiye'de sözü size bırakıyorum...

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

e bebek'e siber saldırı

bilindiği üzere e bebek sitesine siber saldırı düzenlenmiş ve bunun karşılığında da, bit coin karşılığı bir ücret talep edilmişti, bazı sözlüklerde de bununla ilgili haberler durumu destekler nitelikteydi, fakat buradaki en önemli konu kişisel verilerin korunması olayı diye düşünmekteyim, bununla ilgili en son açıklamalar kvkk doğrultusunda hiç bir çekince olmadığı yönünde.

https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/e-...

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

sosyal medya yasası

karanlık olmasaydı aydınlığı farkedemezdik, kötülük olmasaydı iyiliği bu kadar derinden anlayamazdık.

adalete ve fikir özgürlüğüne herkesin bir gün ihtiyacı olacağı gerçeği , bizi bu kadar heyecanlandırabilir.

bu yüzden bir gün elbet dönüp dolaşır, bulur sahibini, sonra da bir bir dökülür hesaplar, bu yüzden bu kadar da gönül koymamak gerekir, gün döner, devran döner, hesap dünyası bu, sap döner hesap verilir elbet.

hiç kimse ölümsüz değildir, fakat bu ölümlü dünyada anılmak da vardır, nasıl bilinirdiniz?

(bkz:artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak)

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

bu resmi çok yıl önce çizmiştim, ama bu günkü şartlarda bu kadar çaresiz olunmaması gerektiğini düşündüm, dünya değişiyor, her şey değişiyor, bu yüzden artık hiç bir şey eksisi gibi olmayacak,

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

bir de ekmekçi geldi diye dolaşan araçlar, şahsen ben ekmek yemiyorum, her kesin kendi bileceği bir durum tabi, ama benim kendi görüşüm ekmek karbonhidrat ağırlıklı olduğu için bundan dolayı ekmeğe uzağım, hani esas besin değeri yüksek olan şeylerden bahsedersek, ekmekçi geldi yerine etçi geldi nasıl olurdu?
  • /
  • 31

bir sırp filmi

ıgrenc otesi bir film izleyemedim

içime boşal diye inleyen pasif

ulaştırma bakanının görevden alınması

sebebi nedir ne değildir bunu zamanla ihaleler gösterecek gibi duruyor.
(bkz:kanal istanbul için ihale açılışı)

bugün allah için ne yaptın

gereksiz bulduğum bir soru...
allah (varsa) kendisi için bir şey mi yapılması gerekir? ayrıca bu yapılacak şeyden kime ne?

fırat söyle

kendisine attığım mesajda: "medya'da kamuoyu oluşturmayı deneyin ve savcılığa başvuru yapın" demekten fazlasını yapmayan sözde lgbt hakları avukatı. *

sanki ben bilmiyorum savcılığa başvuru yapmayı. spod, lambda, kaos... hikaye bunlar.

ayrıca bu sözlükte bi tane göt yalayıcısı vardır.

iq'nun düşük olduğunu gösteren detaylar

"kadın dediğin yemek pişiricek, çocuğuna bakacak o kadaaar!" *

gay ilişkilerdeki meslek ve işin önemi

eskiden yazışmalarda mesleğimi yazdığımda ya derin bir sessizlik sonra "iyiymiş" cevabını alıyordum ya da karşımdaki bir daha yazmıyordu. en olmadı başında bir iş varsa danışmak istiyordu. ben de bu yüzden manav ya da tekelciyim diyordum bu meslekleri baya seven var sanırım.

reel ilişkilerime gelince; işi olsun tamamdır ne iş yaptığı mühim değil dersem yalan olur dürüst olucam güzel bir meslek kesinlikle cezbedici oluyor.

pembe hayat

lgbti bireylerine hukuki ve psikolojik açıdan destek sağlamaya çalışan dernek. ben kendileriyle irtibata geçmiştim ve gerçekten ilgilenmişlerdi. sağ olsunlar.

öykü özen

dosttur. ben onun erkek halini bilirim :) ilk tanıstıgımız dönemlerde henüz tıfıl bir üniversite ögrencisiydi. aradan 20 yıldan fazla bir zaman geçmiş.

öykü özen

dünya güzeli trans kadın. kendisiyle 25 yıla yaklaşan kadim bir dostluğumuz var. sanılanın aksine bursalı değil, yalovalıdır. türkiyedeki lgbti düşmanlarına karşı verdiği mücadelesi uzun yıllar sürdü. yıllarca cezaevinde yattı. en son üç bin yıl hapis cezası istemiyle açılan davada 35 yıl ceza alınca yurt dışına çıktı. şu an tayland'da yaşıyor.

Toplam entry sayısı: 602

üçgen biçiminde birbirimize takıcaz

dark bear

dark bear olmasaydı sözlük olmazdı. şu an bu özgür ortamda yazıyor olmazdık, gerçekten mükemmel bir insan, fakat halen biz insan olamamışız ki, şu an ki duruma cesaret edelim, biz insan olamamışız ki , her şeyi yakıp kavuralım.

hindistan'ın gay prensinin lgbt'liler için saray yaptırması

insanlık adına önemli bir davranıştır, insanlığın gerçek anlamda insan olma, sadece fiziken değil zihin olarak da insan olma gereğinin hakkıdır. insanlara o hakkın verilmesidir.

polisin üzerinizi araması

başımdan geçen bir olay, polis benden kimlik istedi ilk önce, bende ilk başta hiç bir şekilde tepki vermedim öylece polise baktım, sonra polis kimliğini gösterdi en sonunda, ben de polisin bu nezaketinden dolayı kimliğimi çıkardım ve biraz sonra üzerimi aramaya başladılar, normal bir arama değildi! sonra aramaya devam ettiler, normalde rutin bir kontrolde bu kadar da taciz edilmez ki bir vatandaş, resmen taciz ettiler, bir penisime dokunmadığı kaldı polisin! belki de eşcinseldi, bilemeyiz.. ne olursa olsun bu olay benim beynime kazındı ve bunun gibi bir çok olay gerçekleşmekte, herkesin özeline dokunulmakta ve tecavüz edilmekte, bunu kim yapıyor? sormak isterim kim yapıyor, bu bize niye yapılıyor öğrenmek isterim? devlet vatandaşlarına neden bu şekilde davranıyor? ben o zaman neden vergi ödüyorum, beni iki polis arasın ve beni taciz etsin diye mi vergi ödüyorum? yıl 2019 olduğunda bu olaylar daha da derinleşecek, her şey şekillenecek, hiç kimsenin önemsemediği demokrasi ve özgürlükler yavaş yavaş sona erecek, iyice sokulacaklar tecavüz edecekler, bitecek eninde sonunda tabi ki bitecek!

nefret edilen bir ülke

nefret ediyorum böyle bir ülkeden, insanların hayatına müdahale edilmesinden nefret ediyorum, insanların hayatına tecavüz edilmesinden nefret ediyorum, insanların insan olamamasından nefret ediyorum, her gün özgürce evimizden çıkamadığımız için nefret ediyorum, bir gün bizi öldürebileceklerinden dolayı nefret ediyorum...

10 kasım 1938

büyük önder ulu atatürkün vefatı, zekasının üstünlüğü tartışalamaz, öyle şeyler yapmış ki hiç kimse bu gün o zamanın imkanlarıyla yapılabilecekleri çözemez.keşke ömrü biraz daha yetseydi de şimdi çok daha farklı olabilirdi.saygıyla anıyoruz atam..

kıyamet

kıyamet kavramı arapça kökenli olup, kıyam ve et sözcüklerinin birleşiminden oluşur.bunun anlamı kıyam+et=ayağa kalk anlamına gelmektedir.aslında bir nevi diriliş demek.yeniden dirilmek, varolmak anlamına gelmektedir.kıyamet koptuğu an tüm insanoğlunun dirilmesi bu kavramı çağrıştırır.kıyamet ,diriliş ve yeniden var olma anlamını ihtiva ettiğinden dolayı bir yok oluş değildir.bilindiği üzere kıyamet dünyanın sonudur ,ancak yineleme felsefesinin var olduğu bu kavram dünyadaki pek çok değişimin bir yenilemeyi getirdiğini unutulmamalı.felaketler , olağanüstü olaylar, ve benzeri bunları çağrıştırır.bu olayların doğanın kendini yenilemesiyle ilgili olduğunu ve kıyametin gizemliliğinin devam ettiğini bilmekte fayda var.ne olursa olsun sonu bekleyen bir yapıda olduğumuzu kabullenmekteyiz.kıyamet denince yok oluş gibi gelir kulağa.gerçek anlamıyla düşünmeyi tercih etmeden ,kabulettiğimiz değerlerimizle anlarız herşeyi.kıyamet nedir diye dediklerinde gerçek anlamı ayağa kalk , mecazi anlamda diriliş, genelde anladığımız yok oluştur..

2018 ekonomik krizi

hiç inanmayacağım bir olay olmasını isterdim, hatta öyleydi belki, fakat artık inanmak istemesem de herkes gibi çok acı bir gerçek olduğunu söylemek isterim.bunu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok tabi, ben de ekonomist değilim yine de bazı veriler üzerinde yorum yaparak belki durumun ciddiyetini anlatabilirim diye bu sayfada bir yer işgal ediyorum, dolardan başlanır hep dolar yukarı dolar aşağı nedir yani bizi nasıl etkiler, çok etkiler hatırlayalım 2000 öncesini nasıldı hatta 2001 krizini hatırlayalım nasıl oldu? siyasi malzemeler bahane onlar sadece araç, yani krizin başlangıcı doların verdiği sinyaller ama etkisi siyasi, ben de az çok takip eden biri olarak ekonomistler kadar olmasa da bilgi sahibiyim, dolarla tl karşılaştırması yapılmak istendiğinde şu şekilde karşılaştırma yapılır genelde, dolar indexi ile tl ve dolar artışı karşılaştırması yapılır! burada vurgulanması gereken şey dolar indexi nedir? ama bu kadar da detaya girmek mümkün olmadığından yani daha geniş bir konu olması sebebiyle , dolar indexinin artışından daha fazla ülke para birimi devüle oluyorsa negatif ayrışma olur. işte yaşadığımız durum şu an itibariyle aynen budur. negatif ayrışma ve pozitif ayrışma nedir ? bunlar teknik terimler olduğu için hiç kimseyi bunaltmak istemem, ama basitçe negatif ayrışma dolar indexiyle dolar tl kuru arasındaki ters orantıdır. sanırım bu konu daha ileri seviye olabilir ama bu kadarını anlatabildim.

kriz denince sadece dolardaki artışın olduğunu sanan vatandaşımız, yanılıyor, keşke yanılmasaydı, uyarmak istediğim nokta 2018 de gerçekten ciddi işçi çıkarımları, ve çok ciddi sosyal patlamalar! maalesef diyerek anlatmak istedim..

türkiye maalesef 10 yıl karanlığa bürünecek, kusura bakmayın açık konuştuğum için, gerçekten durum vahim arkadaşlar, ister inanın ister inanmayın maalesef işte durum bu!

3 ay sonra panda haklıymış diyeceksiniz ama bana yararı yok , benden demesi...

idealist olmak

bir hedef doğrultusunda azimle ilerleyerek farklı olanı ortaya çıkarma çabasıdır.düşünsel bir davranış olma sebebi ulaşılması ve anlaşılması güç bir niteliğe sahip olmasından gelir.aynı zamanda ayrılmaz bir parçadır idealiniz, beraber yaşarsınız problemleri.her an her yerde o vardır çünkü onun için varsınızdır, o da sizin için!bir başkadır idealist olmak herşeyi unutmak , gelişi güzel yaşamak , çevreden ve herşeyden uzaklaşmak.idealist olmak kendine güvenmek, her türlü problemin üzerine korkusuzca yaklaşmaktır.

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

eğitim sistemimiz yap boz tahtası olmuş; formüllerle , kavgalarlara , diretmelerle geçecek tüm toplumu etkileyen bir yasayla nereye gidiyoruz?zor ve sancılı günler beklemekte , daha hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocuklar ne yapsın! geleceğimiz kararırken ,herşey bir bir elimizden kayıp gitmekte.maalesef geri dönüşü olmayan bir yoldayız..

milliyetçi eşcinsel

bir gelişme var diyebildiğim başlık, nihayet özgürce konuşabiliyoruz, yoksa milliyetçiler patlarlardı, ama bir de yanlış anlaşılan bir konu var milliyetçi denince sanki düşman belleniyor ,ondan korkarım yoksa demokrasi olsun var olsun..

en iyi oyun müzikleri

bayram için ülkesine giden suriyeliler

neden enayi gibi hissediyoruz kendimizi, suriye'de erler şehit olurken, kendi ülkelerini terk eden şahıslar burada krallar gibi yaşıyor. üstelik burada (türkiye'de) öyle bir itibar ediliyor ki, iş ve daha fazlası ile tüm imkanlar veriliyor. sonrasında savaş mağduru deniyor, savaştan değil canından vazgeçmemek için gelmişler. gelsinler elbet fakat keşke insan olarak insanlığın nasibinden bir şeyler almış olsalardı. sadece o da değil biraz da olsa kalifiye olabilselerdi de hiç değilse tecrübeli ve kalifiye insan gücü ülkemize katılmış oldurdu. durum gerçekten içler acısı, önüne geleni kabul edersek olacağı bu. avrupa ülkelerine bok atarken bin kez daha düşünmeliyiz bence, neden herkesi kabul etmiyorlar, vize uyguluyorlar. biz bu kafayla daha gidersek ırak kadar değil çok daha fazlası ile çağ atlarız..

ayı sözlük itiraf

arada kaldığım durumdur, hiç kimseyle paylaşamayacağın durum, belki de hayatın sana işkence yapıyormuş gibi bir hissiyatla, hiç bir zaman yapamayacağın fakat gerçekleştirmek elinde olsaydı hayatının değişebileceği andır.

iq'nun düşük olduğunu gösteren detaylar