armut

Durum: 131 - 0 - 0 - 0 - 22.03.2021 00:58

Puan: 1926 - Sözlük Kezbanı

9 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Gilraen Ancalimë.
  • /
  • 7

evde yapmaya çalışınca hüsrana uğranan şeyler

spordan sonra kesinlikle lokum diyerek entry arttırdığım evde yapılınca olmayan şeyler girdisi.

kırmızı oda

1 ay önce "ben haklı olmak istemiyorum, ben mutlu olmak istiyorum" demiştim. bugün "mutlu olmak için değil, haklı olmak için yaşamışım" diyen karakter ile gönlümü bir miktar dolduran dizi.

düşün ki o bunu okuyor

ölmeni dilememe sebebim olan çocuklar.
kendi sorunların yüzünden yaptığın sömürüler sonucu, merhamet duygum eksildi. sadece o mu? güven duygumda öyle.
mutsuz değilim. hatta hayatımın hiçbir alanında olmadığın için memnunum üstelik. nefes aldığımı, yiyip içtiğimin tadını, mutluluğu hissediyorum.
ben acıyı keser atarım, bilirsin. yanımda götürmeyi sevmem. onların sevgisi hep kalbimde kalacak, sana dair her şeyi sildim.
umarım boktan psikolojin, sevgisizliğin ve kara kalbin gibi bir hayat yaşarsın. senden iğreniyorum. onlara iyi bak, kendine ne yaparsan yap. sevgisizliğinle kal.

ley hatları

enerji çalışmalarının veya ibadetin o hat üzerinde yapılması tavsiye edilir. saf enerjinin geçtiği / yoğun olduğu hattır.
mesela bakımsız bitkiler ya da satılmasını istediğiniz bir ürün, mekanda ley hattı tespit edilerek onun üzerine yerleştirilirse canlanma / satılma gerçekleşir. tespiti için en çok kullanılan, benimde eğitmenliğini yaptığım (bkz: sarkaç) tır.

yalnızlık

hiç sevmediğimdir. evet bazı zamanlar oluyor yalnız vakit geçirmek istediğim ama bu tercihe bağlı olmalıdır. onun dışında bazen biriyle sessizliği de paylaşmak ister insan.
tnm: insanın yalın halidir.

kozzy

içerisinde sinema ve tiyatro salonu bulunduran, küçük ama acil hediye ve basit alışveriş için hayat kurtaran avm idi. şu an nasıl acaba.

ayı sözlük yazarlarının favori depresyon duşu pozisyonları

baş parmaklar yukarı kaldırılarak, duş başlığı omuz başlarına tutulup ılık su yavaşça aşağı akıtılır efendim. ardından tuttuysak eğer, suyunda etkisiyle çiş yapılır ki bütün ağırlıklardan kurtulalım. ardından vücut, su ısısı ile bütünleştiğinde saçlar ve yüz ıslatıldıktan sonra eğer varsa gözyaşını akıtılır. daha sonrasında ise saçlar köpüklenir, saçtan arda kalan köpük vücudumuza yettiğince dağıtılır ve durulanılır. bi yandan içiniz yanar içiniz kanarken isyeaaaan edilip duştan çıkılır, havlu ile vücudumuz dürüm yapılır. evet, çünkü kim uğraşacak liflenmek ve saç kurutmakla.


düdüt: duştan çıkarken, ayak baş parmaklarınızı indirmeyi unutmayın. ayağınız kaymasın, düşmeyesin guzuuuum.

seni seviyorum ama ona aşık oldum

"sen güvenli limansın, kahrımı çekersin bunu biliyorum. ama öteki ele avuca sığmıyor hep kaçacak gibi, bu yüzden onun peşindeyim senden de vazgeçemiyorum" demenin alternatif yolu.

ayı sözlük birinci istanbul fasıl zirvesi

mekanlar açıldığında 2021 versiyonu yapılması şart olan zirvedir.

2020

iş bulmam, hayatımı kurmam dışında 1 tane güzel şey olmayan sene... koca dünyada mutsuzluk dışında bişey uyandırmadığını düşündüğüm sene... defolup gidesi sene..
yanında sevmediklerimizi de alsa ya.

2021 yılından beklentiler

en sevdiğim ve tanımadığım herkese (bana da tabi) mutluluk, huzur, bereket, başarı, sağlık, aşk, şans, güven ve bolca sevgi getirmesidir beklentim.
tanıyıp sevmediğim herkesin taaaaaaaaa. ..

yazarların 2021 yılının gelişiyle umut ettikleri, diledikleridir.

bulut duman

çocuklarının annelerininde kendisi olduğunu söyleyen, dünyaya gelmeleri konusunda ise soranlara " yurtdışında ikisinin anneleride, anneleri babaları da benim" demiştir.
ayrıca hayatında birinin olduğunu, kadın olduğunu söylemiş. fakat fazlasıyla efemine olduğunu düşündüğümden açıkçası bir üstteki entry pek makul gelmiştir. şarkıcıymış. ama anladığım kadarıyla maddi anlamda epey rahat durumda. e bu adamı tanıyan var mı, şarkısını bilen falan? aile ile görülmediği izlenimi var hani aileden iyi desek.. o yüzden dolandırıcılık muhabbeti doğru gibi düşündürüyor.

ayı sözlük yazarlarından alternatif nickler

yine karşılaşırsak

(bkz: can bonomo) şarkısıdır.
düşünürken geçmez yalnız saatler
gölgem bile küs bana bomboş beyaz duvar
bilsem nasıl gidiyor ne var ne yok?
o bile yeter, o bile yeter
yine karşılaşırsak unutmuş olursan ismimi
tanır gibi bak bana
hissetsem çok uzaklardan
o bile yeter, o bile yeter, o bile yeter
bir gün aklına düşsem
bulursan eski bir resmimi
ölmüş gibi say beni
akıp gitse bir damla yaş
o bile yeter, o bile yeter, o bile yeter
dönersem geçmişe yollar toz duman
kalırsam yerimde her günüm her gece aynı
hiçbir şey olmamış gibi sussak
o bile yeter, o bile yeter
yine karşılaşırsak unutmuş olursan ismimi
tanır gibi bak bana
hissetsem çok uzaklardan
o bile yeter, o bile yeter, o bile yeter
bir gün aklına düşsem
bulursan eski bir resmimi
ölmüş gibi say beni
akıp gitse

ayı sözlük yazarlarının göz renkleri

acıkınca ve uykum gelince sarımtrak (ciddiyim, bu yüzden yılan göz diyor yakından tanıyanlar). karnım tok, uykumu almışsam eğer sıcacık bir kahve olandır.

huzursuz bacak sendromu

geceleri, özellikle hava yağışlı olacağı zaman uykumdan uyandıran huzursuzluktur. romatizma zannedip doktora gittiğimde koyduğu teşhis buydu. 100 kg birini bacaklarıma oturtup uykuya daldığımda kalkmasını söyleyecek kadar huzursuz eder insanı. hani o süreçte uyuşan ayağı hissetmemek iyi geliyor. son 2 haftadır uykularımı hiç eden şey.

d vitamini takviye alın dedikleri için kullandım, hiçbir işe yaramadı efendim. g5 masajı a gittim sadece bacaklar için, o bir tık iyi gelmişti.

alttaki yazara soracaklarım var

sanırım korkularımla yüzleştim, fakat en kalıcı olan, sevdiğim insanların başına bişey gelmesi ihtimali çok korkutuyor. herkes gibi...
alttaki yazar, ruh sağlığını nasıl koruyorsun? önerin var mı?

günlerin hızla geçmesini istemek

pandemi, özlem, hayatın akışının yavaşlaması hatta durma noktasına geldiği şu dönemlerin çabucak geride kalmasını ummanın getirisi.

tatu

bir tanesi evlenmiş, anne olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. iki kişilik müzik grubuydu.

bir erkeğe söylenebilecek en ağır söz

(bu söyleyeceğim şey ne aktif ne de trans arkadaşlarımı kastederek söylenmiyor)

ciddi ciddi ruhu hasta, aklı hasta, kalbi hasta biri vardı sözlük. yanındaki herkesle kavga edip, yalnız kalan. en yakınında durmak durumuna olan insanı da kendi bok çukuruna çeken, özgüvenliymiş gibi görünüp aslında ezik olan, sonra söylediği yalanlara kendi inanan, her gün kendinden nefret ettiren, kişisel temizliği dahil insani olan \olması gereken hiçbir şeye dikkat etmeyen, hastalık hastası bir tip düşün. buna ne söylesen anlamaz, duymaz, dinlemedi gerçi.
öyle tuhaf biri görmemiştim hiç, allah bidaha göstermesin. sokakta miyavlayan kedi görsem gözüm dolarken buna her gece ölsün diye dua ettim resmen. öyle bir hastalıktır kendisi, elini veren kolunu kaptırıyor falan. neyse, buna ne desem anlamadığı için en son şey demiştim "kendini erkek zannedip ne kadın ne de erkek olamıyorsun. ne gayim diyebiliyorsun, ne biseksüel ne x, y, z. aklını erkek olmakla da değil, erkek hissetmekle de değil, öyle olduğuna inanmakla bozmuşsun. hepsinden öte önce insan olmayı dene, annenin seni neden sevmediğini daha iyi anlıyorum.kadın içinden bir pislik atmış. insan içinden ne çıkardığını bilmez mi? " demiştim. ne söylediklerime ne de söyleyemediklerime pişman değilim. pozitif ya da negatif bi duygu beslemiyorum artık ona. ama bu sözü söylemiştim. tam bir kangren, tam bir habisti.
  • /
  • 7

eski sevgilimin yeni sevgilisine not

varsa senin eskiyi de bana şaaapak mı?

sen kalbimi kır bizim de elimiz armut toplamıyor yani

sen kalbimi kır. ben de senin götünü sikecem demek istemiş yazar kişisi. ne kadar ayıp. böyle şey söylenir mi sevilen kişiye. insan biraz saygılı sever ya da söver.

bir erkeğe söylenebilecek en ağır söz

maddi ve manevi yetersizsin

düşün ki o bunu okuyor

sen buraya girmezsin ama olur da bir gün girer görürsen sana söylediklerimden farklı birşey görmeyeceksin; sana aşığım kadınım... sana doyamadığım için uzun bir ömrüm olsun istiyorum... seni daha çok sevebilmek için ölümsüz olmayı isterdim.

düşün ki o bunu okuyor

seni kaybedeli bir yıl oldu. bu kadar zaman bile her şeyin normale dönmesine yetiyor.

sen ölmeden önce bir gün okula giderken bir şarkı çalmıştı duyunca hüngür hüngür ağlamıştım. kontrol edememiştim kendimi. şimdilerde seni düşünürken özleyip ağlayabilmeyi isterdim ama yapamıyorum. demek o gün vedalaşmıştım seninle.

normal bir ilişkimiz olmadı hiç. bunun kendimden kaynaklanan kısımlarından dolayı üzgünüm ama özür de dilemem.

varlığın/bilincin hala bir şekilde devam ediyorsa umarım mutlusundur.

belki paralel evrenlerin birinde çok daha güzel bir ilişkimiz vardır. varsa bu ikimiz adına tek tesellim olurdu.

beni tamamen terk ettiğini de sanma. bazen sen yapınca kızdığım şeyleri yaparken buluyorum kendimi. çok bilmiş, ben her işten anlarım tavırlarını görüyorum kendimde. hala benimlesin bir şekilde.

botoks

haftaya yaptırmak için randevu aldım. bakalım merak edenler için yaptırdıktan sonra edit gelecek.

arkadaşa eşcinsel olduğunu söylemek

söylesemde inanmayacakları için gerek görmediğim eylemdir. eğer bara gidip hatun kaldırılacaksa şeytan tüyüm zaten bunu yapabiliyorum.. işlte o zaman vayyyy ibne bankacibear yine götürdü manitayı dediklerinde evet haklısınız ibneyim ve evet haklısınız bu gece hatunu ben götürürken siz 31le yetineceksiniz demek paha biçilemez...

meni yutmak

öncelikle meni yutmanın hiv bulaştıracağını sanmıyorum ama daha bilgili sağlıkçı arkadaşlarımız varsa onlar da söylesinler.
fakaaaat!!!
ne belli seviştiğiniz kişinin domuz eti yemediği, alkol içmediği, harama el uzatmadığı. ben boğazımdan haram lokma insin istemem. sizin mezhebiniz genişse buyrun yalayın yutun!!

kezban

okşan ismi ne kadar kirli ise kezban o kadar saf ve temizdir.

ayı sözlük yazarlarının favori depresyon duşu pozisyonları

kusura bakmayın ama hiçbiriniz gerçek bir depresyon yaşamamışsınız. hadi diyelim depresyon yaşamadınız! hiç arabesk fantezi klipleri de mi izlemediniz. gerçek bir depresyon anında duşa kıyafetler çıkarılmadan girilir!
mesela: https://youtu.be/n2Un9YLqcMw#t=01m43s
daha seksi versiyonları da var ama kbakmayın hak etmiyorsunuz.

Toplam entry sayısı: 131

sözlüğün eski tadının kalmaması

ayı sözlüğün eskisi kadar aktif kullanılmaması durumudur.

ilk açıldığı zamanlar tesadüfen bulup kayıt olmuştum. sonra sıcak karşılama sonrası saatlerimi geçirir, bir sürü insanla dertleşir hale gelmiştim. bunları kendi adıma yazıyorum evet ama, o dönemki herkes için böyleydi.
o süreçte yakın olan yazarlar birbiri ile buluşur, tanışır, kaynaşırdı. ne bileyim, aklına esen kişi zirve düzenlerdi ve en az 10 kişi orada toplanırdı. sonra birbirimizin evine gidip gelirdik, epey samimiyet ve paylaşım hakimken herkes elini ayağını çekti, kabuğuna çekildi. eski tadı kalmadı. neden bu kadar yalnızlaştık diye sorgulatan tatsızlıktır.

hilal feza ve diğer gezegenler

(bkz: seyhan arman)
(bkz: ayta sözeri) gibi oyuncular varken, hande ataizi komik bir seçim olmuş. umarım rolün altından kalkar da çöp olmaz film.

ayı sözlük birinci istanbul fasıl zirvesi

mekanlar açıldığında 2021 versiyonu yapılması şart olan zirvedir.

şeytan

bir tasvir malumunuz. fakat ete kemiğe bürünen hali, hayatlarımızda mevcuttur.

kırmızı oda

1 ay önce "ben haklı olmak istemiyorum, ben mutlu olmak istiyorum" demiştim. bugün "mutlu olmak için değil, haklı olmak için yaşamışım" diyen karakter ile gönlümü bir miktar dolduran dizi.

seni seviyorum ama ona aşık oldum

"sen güvenli limansın, kahrımı çekersin bunu biliyorum. ama öteki ele avuca sığmıyor hep kaçacak gibi, bu yüzden onun peşindeyim senden de vazgeçemiyorum" demenin alternatif yolu.

ayı sözlük yazarlarının yaşları

heyy gidi, buraya girdiğimizde 20\ 21 yaşlarındaydık. şimdi olduk 27\ 28. vay anasını.

birinin hayal kırıklığı olmak

birilerinin beklentilerini karşılamayan ya da karşılayamayan olmak nazarımda.

muhakkak hepimiz, birilerinin hayal kırıklığı olmuşuzdur ama aklımıza gelen hep hayal kırıklığımız olan insanlar.

anılar acıysa yıpratırlar.

yüz atmadan buluşmak

yapılmaması gereken olaydır. mesele çirkinlik, güzellik meselesinden ziyade insanların bakışlarıdır. hasta giibi bakan insanlardan uzak durabilmek anlamında aslında önemli bir detaydır fotoğraf. ben mi? ben ruh hastası pis bakışlı birine önyargılı olmayayım diye hayatıma soktum. sonuç; çok şükür kurtuldum.

sözlüğün eski tadının kalmaması

ayı sözlüğün eskisi kadar aktif kullanılmaması durumudur.

ilk açıldığı zamanlar tesadüfen bulup kayıt olmuştum. sonra sıcak karşılama sonrası saatlerimi geçirir, bir sürü insanla dertleşir hale gelmiştim. bunları kendi adıma yazıyorum evet ama, o dönemki herkes için böyleydi.
o süreçte yakın olan yazarlar birbiri ile buluşur, tanışır, kaynaşırdı. ne bileyim, aklına esen kişi zirve düzenlerdi ve en az 10 kişi orada toplanırdı. sonra birbirimizin evine gidip gelirdik, epey samimiyet ve paylaşım hakimken herkes elini ayağını çekti, kabuğuna çekildi. eski tadı kalmadı. neden bu kadar yalnızlaştık diye sorgulatan tatsızlıktır.

aslı enver

dikkat bozukluğu varmış, o yüzden kitap okurken sürekli altını çiziyor ya da parmakla takip ediyormuş.

ayı sözlük

buralar hep ölmüş dememi sağlayan güzide sözlüktü. heyyy gidi ne de güzeldi ilk zamanlar diye düşündüren, pek güzel arkadaşlıklara, aşklara ve zirvelere vesile olan yer buralar.

gaga bulut

tahliye haberine çok ama çokkkkk sevindiğim zat. videoları bana hitap etmese de, tecavüzcüler dışarıdayken bu çocuğun içerde olması beni çok üzüyordu. gerçekten günümü güzelleştiren 2.haberdir.
1.ise (bkz: showbiz) i bulmam.

bir erkeğe söylenebilecek en ağır söz

(bu söyleyeceğim şey ne aktif ne de trans arkadaşlarımı kastederek söylenmiyor)

ciddi ciddi ruhu hasta, aklı hasta, kalbi hasta biri vardı sözlük. yanındaki herkesle kavga edip, yalnız kalan. en yakınında durmak durumuna olan insanı da kendi bok çukuruna çeken, özgüvenliymiş gibi görünüp aslında ezik olan, sonra söylediği yalanlara kendi inanan, her gün kendinden nefret ettiren, kişisel temizliği dahil insani olan \olması gereken hiçbir şeye dikkat etmeyen, hastalık hastası bir tip düşün. buna ne söylesen anlamaz, duymaz, dinlemedi gerçi.
öyle tuhaf biri görmemiştim hiç, allah bidaha göstermesin. sokakta miyavlayan kedi görsem gözüm dolarken buna her gece ölsün diye dua ettim resmen. öyle bir hastalıktır kendisi, elini veren kolunu kaptırıyor falan. neyse, buna ne desem anlamadığı için en son şey demiştim "kendini erkek zannedip ne kadın ne de erkek olamıyorsun. ne gayim diyebiliyorsun, ne biseksüel ne x, y, z. aklını erkek olmakla da değil, erkek hissetmekle de değil, öyle olduğuna inanmakla bozmuşsun. hepsinden öte önce insan olmayı dene, annenin seni neden sevmediğini daha iyi anlıyorum.kadın içinden bir pislik atmış. insan içinden ne çıkardığını bilmez mi? " demiştim. ne söylediklerime ne de söyleyemediklerime pişman değilim. pozitif ya da negatif bi duygu beslemiyorum artık ona. ama bu sözü söylemiştim. tam bir kangren, tam bir habisti.