sevgiliyle yemek yapmak

zaten bir sevgili ile yapılacak en güzel şeylerden biridir. mutfakta yapılası en muhtemel yemek ise menemen dir (bkz: man a man)
o yemek de yanına güzel bir şarap ister
tuz yerine aşkın serpiştirildiği bir yemek. olsa da yesek
bunun acınası bir alternatifi tek başınıza yemek yaparken eski -artık hayali- sevgilinizle konuşarak şizofreninin extended levellarına ulaşmak olarak açıklanabilir.
dışarıda elele tutuşup gezemeyen, yolda yürürken sevgilinin dudağına masum bir öpücük koyamayan bizler için yapılabilecek en romantik aktivitelerden biri. peşinede koyarsın bir dvd sarılıp film izlersin. koltukta uyuyakalırsınız beraber falan. oh mis gibi.
bir karnıyarık yaptım dedik madara olduk, beraber yemek yapmayı düşünemiyorum sanırım.
tanım: romantik olabilecek aktivitedir, birer kadeh şarap eşliğinde yapanlar falan varmış. ama tabi karnıyarık yaparken de şarap içilmez ki , risotto yapmasını da bilmiyorum amuuagoim.*
romantik bir olaydır yada öyle gözüküyodur ama ben hep sevgilinin yaptığı yemeği yemeyi tercih etmişimdir yemek yapmayı bilmeme rağmen. *
hayatımın 3 senesinde işten her geldiğimde yaptığım şeydir. romantik montik değildir. hatta çıldırtıcı bile olabilir.
en son sevgilime yaptığım köfteyi, sevgilim yememiş ben yemiştim. gıda zehirlenmesi geçirmiştim üstelik. şiddetli ishal üzerine bundan önceki eski sevgilim, aids kaptığımı iddia etmişti. *
birlikte birşeyler yapabilmek lazım, eğlenceli olacağı kesindir*
yemek yapmayı çok seven biri olarak uzak ilişki hedesinden sevgiliyle gönlümce yapamadığım iştir. oysa sevgiliyle yapıldığında bir çok şey gibi yemek yapma işi de çok keyifli hale gelir. bir keresinde birlikte menemen yapmıştık da sevgili mutluluktan havalara uçmuştu.
yemek seçen ve sürekli dışarıda yemek isteyen sevgiliden ayrılma sebepleri arasında sonlarda da olsa listeye girmiş aktivite. bazı insanlar için o kadar önemlidir es geçmemek gerekir.
şu sıralar en iyi yaptığımız şeyler listesinin en üst sırasında yer alan aktivite. eskiden bu üst sıraları başka etkinlikler işgal etmekteydi. sevgilim, yıllar içinde yemek yapmak konusunda ustalaştığımızı iddia ediyor. bense bundan pek emin değilim. başka şeyler yapmak konusunda körelmiş de olabiliriz.
kesinlikle ilişkide ki en keyifli aktivitedir, güzel bir şişe şarap ve fonda ruha işleyen bir müzikle daha da keyifli hale gelebilir şiddet ile tavsiye ederim, tecrübe ile sabit.
bol şımarıklıklara sahne olan yemek hazırlığıdır. birde hijyeni gözden kaçırmamalı.
şahsımca hiç eğlenceli değildir. oldu da bitti yemek beni geriyor. şahsen mutfağa girmişsem, hazırlıktan sunuşa her şey kusursuz olmalı. bi yandan sevgilimle fingirdeyip bir yandan kızartma yapamıyorum özetle.

ezcümle: o otursun, hadi olmadı sofrayı dizsin, en olmadı kendini filan yağlasın, ben yemeği efendi gibi kendim hazırlarım.

ps: i cook like an angel *
henüz gerçekleşemeyen hayalimdir... *
yemek işinden hiç anlamadığım için sadece o yemek yaparken izlemekle yetiniyorum. aslında bu da bir nevi sevgiliyle yemek yapmak oluyor. ben ihtiyacı olan malzemeleri veriyorum o hallediyor. ben sofrayı hazırlarken o son rütuşları yapıyor falan. *
pek çok şey gibi abartılan duygu durumu. yemek işte. yap yedir. bir değil ki bin kez yapınca..
  • /
  • 3