sevgiliyle yemek yapmak

sanırım en güzel, eğlenceli ve tahrik edici eylemlerden birisidir, zaten genellikle sonu tezgah sevişmelerine gider.**
zamanın da flörtleştiğim birinin sevgilisiyle yemek yapmak en çok sevdiği şeydi.yemek yapmaya hiç ilgim olmadığı ortaya çıkınca haliyle vedalaştık.
siz yemek yaparken partnerinizin arkadan belinizi kavramasıyla ve bedenini size bastırmasıyla başka yerlere gidebilecek, yemeğin yanmasıyla sonuçlanabilecek ama her halükarda tahrik edici fantezi. şarkıda bile geçer: öpüşürken yemek yandı ocakta.
karşınızda yemek konusunda çok maharetli bir adam varsa size ufak tefek şeyleri hazırlamak kalıyor. genelde sebzeleri soyma, salataları hazırlama gibi. ama mutfakta geçirilen her dakika ayrı bir mutluluktur. ve evet sürekli rahatsız eden dikkat dağıtan taraf benim*
aynı evde yaşamanın ve birlikte yaşamanın önemi efenim. taraflar ailesi ile yaşayınca bu işler zor ve yalan oluyor.
daha önce mutfağa hiç girmemiş şahsım için oldukça eğlenceli olandır. sayesinde makarna,pilav ve birkaç fırın yemeği yapabilmekteyim.

ulan herife börek yaptım daha ne yapayım aq.
sevilmeyecek şey. mutfakta herkesin kendi düzeni oluyor, özellikle uzun ilişkilerde sevgili kişisi sofrayı hazırlamalı ve toplamalı.
dağınık masa, pis mutfak olayını diğer sevgili kişisi halletmeli. evet kesinlikle bu şekilde olmalı.
ilk üç hazırlama romantizm, gerisi antroposantrizm.
(bkz: insaniçincilik)
hep romantik gelir bana yemek yapmayı bilmediğimden ötürü olabilir. *
genelde ocakta pişen yemeği karıştırırken elimi belime koymamla seksi bir duruş sergilediğimi söyleyen partnerlerimle yaptığım zevkli aktivite. kısır yapması en zevklisi. ayyy canım kısır çektiiiiiiiiii!!!
saygı ve sevgi çerçevesinde çok güzel olan aktivite. mutfağıma ablam ve annem dışında birini sokmayı çok sevmiyorum aslında. mutfağımda bana karışılmasından hoşlanmıyorum. karışmak yerine karşınızdaki insanın işini kolaylaştırsanız tadından yenmeyecek bir şeye dönüşecek. bu tip olaylar yaşanabilir tabii. fakat "benim annem şöyle yapardı" gibi bir cümle asla kullanılmamalı. aksi takdirde kim olursa olsun minnoş bir ev kedisinden vahşi bir aslana geçiş yapmaktan asla çekinmem. yanlış anlaşılmaşın mutfak başka aşk başka*.
böyle bir şeyin imkanı yok genel olarak, kavga çıkmaması için biri yapar diğeri bakar. ama sonunda beraber yenir.
arkada nil karaibrahimgil "kek" şarkısı çalarken ona kek yapmayı, pisince de şarkıdaki gibi " sana kek yaptiiiim" diyerekten beyime yemek sonrası kekini servis etmeyi hayal ediyorum.

şarkı sesimi duyup benden ayrılma riski var ama bu hayalimi gerçeklestirmeme engel değil.
ne zaman böyle bir şeye kalkışsak, acaip derecede gerginlikle bitti her seferinde. o yüzden en güzeli, bir kişinin mutfağa girip tüm işleri halletmesi.
flörtleştiğim biri vardı , tam 3 ay flört ettik ve ben kısa süreli ailemin yanına gelince her şey bitti. gerçi 3 ay flört mü olurmuş diye düşünmüyor da değilim, neyse. beraberken yapmayı en sevdiğim aktiviteydi ki ben yemek yapmaya bayılırım. ha birde kucağıma uzanınca uyuyup kalmasına bayılıyordum.
az yapmadık amma nedendir bilinmez pek güzel yapamıyordum onun yanında yemekleri. kitapta geçtiği gibi belki de bilmiyorum,, aşık olduktan sonra yavan gelir oldu önceden güzel yaptıklarım.
ah işte o benim eylemim. eğer bir kaç kişiye yapıyorsam kesinlikle bunu sevgiyle yaptığımı söyleyebilirim. evde sadece kendime yapıyorsam bu genellikle makarna oluyor ama onu da büyük bir sevgiyle yapıyorum. eğer sevgili ile yapıyorsam işte o zaman benim için bir zulüm oluyor. çünkü işime karışılmasını hiç sevmiyorum.
yapmamayı tercih ettiğimiz eylem. ne zaman beraber yemek yapmaya başlasak bir süre sonra laf sokmalar ve tartışmalar başlıyor. kendisinin mutfak yorumu, yemek tariflerine bakış açısı benimkinden çok çok farklı olduğu için kültürler çarpışıyor. hatta sanırım bu zamana kadarki tek kavgamızı yemek yaparken ettik. bu yüzden artık mutfak benim çöplüğüm, gelirse fena çizerim.
  • /
  • 3