mutfak masası

Durum: 89 - 0 - 0 - 0 - 27.02.2021 17:03

Puan: 1402 - Sözlük Kezbanı

3 yıl önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 5

birinin hayal kırıklığı olmak

neresinden tutulur ki böyle bir konunun... birbirimizi yalnız fiziksel değil, ruhsal olarak da ne kadar yaralayabildiğimiz gibi bir gerçek var. öte yandan bu gözle görülmeyen yaralara müdahale edilmezse zamanla büyür. kabuk bağlamaz, irin bağlar..

zaman bedenimize özgüdür. ruhumuza değil. onun yaraları başkadır. şifası başkadır. herkese şifa dolu bir hafta sonu diliyorum. dayımgillere selam!!

alttaki yazara soracaklarım var

biz seni görmeden sevdik yaağğ gamlı bey hocam,, lakin soruna cevap olarak xalo diyorum. onu da tanıdığımdan değil, nedense bi samimi laf yapıyor ağzı.


güzel günleri neden göremiyoruz?

aptal puma sendromu

bu sendromun adını pumalardan alma sebebi, kediler arasında en zeki, akıllı tür olmasıyla alakalıymış. onu da şöyle açıklıyorlar; pumalar alacakları enerjiyi, kullanacakları enerjiyi ve enerjiyi elde etmek için ne kadar enerji harcayacağını hesaplayan tek hayvan imiş.. mesela bi avı gözüne kestirdi mi hemen atlamazmış, bi check edermiş önce, şimdi ben bunu avlamaya kalkarım ama bundan gelecek enerji benim onu avlamak için harcayacağım enerjiden fazla mı? diye sorarmış. hesabını yapar, öyle girişirmiş.. aptal puma sendromu demek ise bu hesabı yapamamak oluyor. aptal puma sendromunun insanlardaki yansımasıysa.. bi derya. olmayacak işler için kendimizi yoruyoruz, mezun olup ilk iş teklifini değerlendirmeden kabul ediyoruz, aslında birçok işi değerlendirmeden kabul edebiliyoruz, saldırıyoruz bir şeylerde çok olabilmek için. yahut insan ilişkilerinde, birilerine yetişmek için ciğerlerimizden oluyoruz. yıpranıyoruz. kazandığımız harcadığımızın yanında cücük kalıyor. özünde hesap yapabilir olup, bunu yapmamak¿? aptallık da bu oluyor zaten. “zekiyiz ama çalışmıyoruz(!) düşünmüyor, kendimize gereken önemi vermiyoruz” falana çıkıyor bu sendrom. şimdi sana sorum; aptal mıyız, puma mıyız her ne isek kendini dinliyor musun? bi görelim şartları şurtları, ciğerlerden de olunmasın. hesaplar yapılsın! kötü günler geride kalsın inşaaaallah el birliğiyle.. hepsi bir kenara, yaşıyoruz. değiyor demek ki.

the matrix

wachowski brothers filmi. kardeşler geçtiğimiz yıllarda farklı zamanlarda cinsiyet ameliyatı geçirmiş ve trans kadın olmuşlardır. wachowski sisters olarak anılırlar şimdilerde. film mükemmel bu arada.

beynin yok ya ne rahatsın

“cehalet mutluluktur” saçmalığının laciverti olmuş bu sabri bey.

sabahlamak

siktiriboktan zamanların bana getirisi karamsarlık oldu. uykularımdan oldum. rüyalarımdan korktum. sabahlar oldum. tat bırakmadı.

sözlük yazarlarının dış görünüşleri

o halde paravan açılsın!! aminyum..

burnun şey demiş ya; yüz metre sonra dağdaki çıkıştan çıkınız..

arapları sevmek için nedenler

sözlük yazarlarının dış görünüşleri

bazlamaya benziyorum. ailem trabzon ekmeği olduğumu düşünüyor.

çift olarak sosyalleşmek

bi süredir merak saldık bu işe ancak sizce de iş sosyalleşmeye, arkadaşlığa gelince insanlar biraz fazla çekingen olmuyorlar mı?!!

kahve

uuuup uzun bir kültürdür. yapımı, türleri, bölgeleri.. güzel bir öğretidir. genel zamdan nasibini pek tabii o da aldı. mide yakabilir. bağımlılık kuvvetle muhtemel. çok seviyoruz biz onu. umarım o da bizi seviyordur.

ayı sözlük sekiz yaşında zirvesi

gucu genk gucu genk nasıl yapalım?!!

üstteki yazar

meyhaneci sarhoşuz bu gece, aşığız aşık, çal bu gece!!

intihar etmemem için bir sebep söyle

“yaşasaydı derdim ki: biraz sakinleş. önemli birisin sen. yeterince uzun yaşarsan hayat sana nasıl yaşayacağını öğretir.” tony bennett, amy

vallahi bitmiş

ya da ya da; güvenebilirsiiiiiiiyyyy!!

vallahi bitmiş

din fakirler zenginleri öldürmesin diye vardır

dini ciddiye aldıkça önünü alamaz olduk. öyle oldu değil mi? neticede en fazla doğru olabilen detayları var. gerçekliğinse yanından geçemez. akıldan, mantıktan, çoğunluğa göre vicdandan uzak bir önermedir din. bir dindarın öbür dindara bakışı hep bunu anlatır bize. boş verelim. konuşmayalım dini. besledik onu. o bizi beslemedi.

sevgiliyle yemek yapmak

az yapmadık amma nedendir bilinmez pek güzel yapamıyordum onun yanında yemekleri. kitapta geçtiği gibi belki de bilmiyorum,, aşık olduktan sonra yavan gelir oldu önceden güzel yaptıklarım.

türkiye'de kafa kesecem diyen suriyeli

gerçek yüz alerter, hain planların kokusunu mikrosalisede alan yazar kişileri tebrik ederim! sır perdesi aralandı.. maskeleri düştü(!)
  • /
  • 5

ayı sözlük itiraf

canım sıkılıyor sevgili sözlük.

ayı sözlük yazarlarının hayallerindeki meslekler

hayalimdeki mesleği yapıyor olsam da bir an önce emekli olup biriktirdiğim tüm dizi ve filmleri izlemek istiyorum.

ayı sözlük yazarlarının unutulmaz filmleri

acaba hangilerini yazayım derken hücrelerime işlemiş üşengeçlik hissiyatı aman yazma boş ver dedi bile.

intihar etmemem için bir sebep söyle

bence yapma. ölürsün.

kürtçe küfürler

min tenî, çima dikenî.

alttaki yazara soracaklarım var

sana sandığın kadar yakın olsalardı şu an seni bilirlerdi. ben sürekli birilerine açılma telaşını da pek doğru bulmuyorum. bütün hikayemiz eşcinsel olmamız gibi bir şeymiş gibi geliyor öyle olunca.
umarım kendini yanlarında rahat hissettiğin birkaç insan hep kalır hayatında.

bu hayatta seni sen yapan şeyin ne olduğunu söylemek istersen bu ne olur?

lgbti temalı diziler

1- sense8
2- transparent
3- oz
~

kürt erkekleri

içindekiler: kürt şurubu*, kürt altı suyu tozu(kürt içerir), türklüğü önleyici, kürtlük düzenleyici(kürdik asit), kürt ekstraktı, baharatlar, e621, renklendirici(karamel).

koruyucu içermez.

*eşşeğin siki.

üstteki yazar

sözlüğe bir an önce alışıp
daha çok yazması gereken bir yazar. oldukça geniş bir perspektife sahip olaylara yaklaşırken. temkinli yapısı yüzünden süzgeçten geçire geçire eleye eleye yazıyor hala bence. o yüzden bu kadar az girdisi var gibi. daha çok görsek güzel olur bence.

benim için çok değerli biri; çocukluğum, kardeşim, arkadaşım, yoldaşım, dostum evlendi bugün. garip bir his ilk defa kendimi yalnız hissettim. sanırım bu duyguya alışmam gerek etrafım birer birer köşesine çekiliyor çekirdek aileleri ile toplumda yer edinmeye, ev kredileri ödeyip akşam çocuk bezi almaya başlıyor farklı telâşları meşkaleleri oluyor. sadece 2 kadeh viski içtim sarhoş değilim ama içimi yakan sadece viski değil o kesin. başka bir har var. başka bir sıcaklık hissedebiliyorum. umarım hayat hepimiz için güzel kapılar açar.

edit: okudum yazdığımı viski biraz elit göstermiş. tekel hayri abi kankam olur pet bardakta ikram etti içtik. çikolatasız

Toplam entry sayısı: 89

muhafazakarsa eşcinsel

100 kişiye sorduk popüler cevabı aldık!! bizler deliriyoruz! farkındayız da! yahu niye deliriyoruz öyleyse?! amaaann öbür türlü çekilmez ki selahaddinciğim bey!!.. di mi?!

sosyolojide toplum içindeki bireyler ikiye ayrılıyor bu konu için. kabul edenler ve kabul ettirenler. kabul etmek savaşı soğutuyor. ancak beni hiç öngöremediğim çelişkilerle dolu bir kalıbın, profilin içine sürüklüyor. ağzımdan çıkanlara ben bile inanamıyorum!! ben bu muyum? hangi ara bu oldum? hep kabul eden değil de, kabul ettiren de olmalıyım.(denge) egolarımızın dengesi gibi aynı. id ego ve süper egolarımız. küçük bir tanım molası;

id ego: özümüzde, içimizde yapmak istediğimiz şeyler. zevk, arzu, tutku, ihtiras, şevket...
örneğin; köpükler altında çırılçıplak dans etmek istiyorum.

süper ego: çevremizin uygun gördüğü şeyleri, onay verdiği davranışları sergileme ihtiyacı.
örneğin; anam babam beni köpükler altında dans ederken görse kahrolur. iyisi mi kpss kasayım...

küçük tanımdan sonra konuyu bağlamak gerekirse,,, bizler dengeyi kaçırdık sonucuna varmak istiyorum izninizle. ne dersiniz? ne istiyorum sorusunu daha fazla sormalıyım kendime ve çevremi tartmalıyım zira bi mücadelem olacak. yalnız kabul eden değil, kabul ettiren de olabilme mücadelesi. yine soruyorum; ne istiyorum? bu benim sorum. sen de sana sor? öbürü de çıksın sorsun kendine... alacağımız şekillerde birey olduğumuzu hissedebilelim. azınlığın gücü entelektüel olmaktan gelir. bu böyledir. bizse azınlığız. bilinci biz yaratalım. bize düşer. öte yandan...

öte yandan yabancı, kapana kısıldım... toprağımın insanı bana ne tanımışsa ben o olmuşum... bazen adam olmuşum, bazen yaşım gelmiş sorumlu olmuşum, katiyen ayıp şey iken mümkün, sıra bana gelince imkansız olmuşum. ya da bi bakmışsın müslüman olmuşum, diyarbakır’da kürt, anadolu’da yobaz olmuşum. hayat bu ya, muhafazakar da olmuşum, eşcinsel de olmuşum... yaşıyoruz. ille de böyle..

teşekkürler sözlük.

18 mayıs 2019 ayı sözlük eurovision zirvesi

ulaaaa!! sürpriz yapayım mı yine??!

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

merhaba, konuyla alakalı danışmanlık edebilecek biri var mıdır acaba?

alttaki yazara soracaklarım var

biz seni görmeden sevdik yaağğ gamlı bey hocam,, lakin soruna cevap olarak xalo diyorum. onu da tanıdığımdan değil, nedense bi samimi laf yapıyor ağzı.


güzel günleri neden göremiyoruz?

aktifim ama gay değilim

şimdilerde literatürde karşılık bulabilen bir görüntüdür az çok. evet karşılığı var imiş. gey kavramı irdelenmiş, açılmış ve alt başlıklarda yapılan yorumlamalar bu duruma da ışık tutmuş ki bizim de içimiz rahatlasın zira ne çok takıldığımız bir muhabbet oldu son dönemde.. şöyle aktarılmış; bir kişi homoseksüel olabilir ancak bu kişinin homoromantik olduğu anlamına gelmeyebilir. homoromantiği biz, duygusal olarak sevmek diye ansıyoruz genellikle. ki öyle de. hakikaten de insanın kendisini hem seksüel hem de duygusal olarak ayrı kategorilerde tanımlaması gerekiyor ki veri ya da beyan daha aydınlatıcı olsun. toparlayalım, örnekler üzerinden devam edelim. evet, bir erkek bir erkeği sikip gay olmayabilir, sadece seksüel anlamda bir erkeği kendine yakın görmüş olmak gey olmak için yeterli unsurları barındırmıyor. çünkü manevi anlamda hiç hazedilmeyen bir yönelim olabilir onun için. gay kavramının kapsamına baktığında genel algıda uyandığı gibi bir tanımla karşılaşmayacaksınız , bir erkek bir erkeği sikerse eşcinsel bir görüntüyü karşılar ancak gay görüntü karşılanmış olmaz. daha farklı bir örnekte, bir erkek bir erkeği duygusal olarak arzuluyor olabilir, yani homoromantik olabilir ama cinsel anlamda erkekler ona itici gelebilir. bu durumda kişi bi erkekten hoşlanabilir, bağlanabilir ancak eşcinsel değildir. gey de değildir. o zamannn!!! let's practice!!...

-merhaba
+meribağğğhh!
- böyle konuştuğuna göre sen bir gay olmalısın.
+hayır yanıldın!! (amık keli konuşmamın neresinden tuttun da böyle bir çıkarımda bulundun) ben sadece homoromantiğim, yani bi erkekten hoşlanıyorum ruhen. ancak seksüel anlamda asla erkeklere yakalaşmam. ben erkeklerin bedenini değil ruhlarını seviyorum.. yani gey değilim. homoromantiğim.
-anladım kanka. wc ne tarafta?
+üst katta, beymeni geçince solda.

interaktif örnekler:
aseksüelim ama homoromantiğim.
homoseksüelim ama aromantiğim.
aseksüelim ama heteroromantiğim.
homoseksüelim ama biromantiğim............. var böyle çok.

hasılı arkadaşım... olmuyor. sikmekle olmuyor. görüntü bize pek de bir şey vermiyor.

aktifim ama gay değilim

şimdilerde literatürde karşılık bulabilen bir görüntüdür az çok. evet karşılığı var imiş. gey kavramı irdelenmiş, açılmış ve alt başlıklarda yapılan yorumlamalar bu duruma da ışık tutmuş ki bizim de içimiz rahatlasın zira ne çok takıldığımız bir muhabbet oldu son dönemde.. şöyle aktarılmış; bir kişi homoseksüel olabilir ancak bu kişinin homoromantik olduğu anlamına gelmeyebilir. homoromantiği biz, duygusal olarak sevmek diye ansıyoruz genellikle. ki öyle de. hakikaten de insanın kendisini hem seksüel hem de duygusal olarak ayrı kategorilerde tanımlaması gerekiyor ki veri ya da beyan daha aydınlatıcı olsun. toparlayalım, örnekler üzerinden devam edelim. evet, bir erkek bir erkeği sikip gay olmayabilir, sadece seksüel anlamda bir erkeği kendine yakın görmüş olmak gey olmak için yeterli unsurları barındırmıyor. çünkü manevi anlamda hiç hazedilmeyen bir yönelim olabilir onun için. gay kavramının kapsamına baktığında genel algıda uyandığı gibi bir tanımla karşılaşmayacaksınız , bir erkek bir erkeği sikerse eşcinsel bir görüntüyü karşılar ancak gay görüntü karşılanmış olmaz. daha farklı bir örnekte, bir erkek bir erkeği duygusal olarak arzuluyor olabilir, yani homoromantik olabilir ama cinsel anlamda erkekler ona itici gelebilir. bu durumda kişi bi erkekten hoşlanabilir, bağlanabilir ancak eşcinsel değildir. gey de değildir. o zamannn!!! let's practice!!...

-merhaba
+meribağğğhh!
- böyle konuştuğuna göre sen bir gay olmalısın.
+hayır yanıldın!! (amık keli konuşmamın neresinden tuttun da böyle bir çıkarımda bulundun) ben sadece homoromantiğim, yani bi erkekten hoşlanıyorum ruhen. ancak seksüel anlamda asla erkeklere yakalaşmam. ben erkeklerin bedenini değil ruhlarını seviyorum.. yani gey değilim. homoromantiğim.
-anladım kanka. wc ne tarafta?
+üst katta, beymeni geçince solda.

interaktif örnekler:
aseksüelim ama homoromantiğim.
homoseksüelim ama aromantiğim.
aseksüelim ama heteroromantiğim.
homoseksüelim ama biromantiğim............. var böyle çok.

hasılı arkadaşım... olmuyor. sikmekle olmuyor. görüntü bize pek de bir şey vermiyor.

muhafazakarsa eşcinsel

100 kişiye sorduk popüler cevabı aldık!! bizler deliriyoruz! farkındayız da! yahu niye deliriyoruz öyleyse?! amaaann öbür türlü çekilmez ki selahaddinciğim bey!!.. di mi?!

sosyolojide toplum içindeki bireyler ikiye ayrılıyor bu konu için. kabul edenler ve kabul ettirenler. kabul etmek savaşı soğutuyor. ancak beni hiç öngöremediğim çelişkilerle dolu bir kalıbın, profilin içine sürüklüyor. ağzımdan çıkanlara ben bile inanamıyorum!! ben bu muyum? hangi ara bu oldum? hep kabul eden değil de, kabul ettiren de olmalıyım.(denge) egolarımızın dengesi gibi aynı. id ego ve süper egolarımız. küçük bir tanım molası;

id ego: özümüzde, içimizde yapmak istediğimiz şeyler. zevk, arzu, tutku, ihtiras, şevket...
örneğin; köpükler altında çırılçıplak dans etmek istiyorum.

süper ego: çevremizin uygun gördüğü şeyleri, onay verdiği davranışları sergileme ihtiyacı.
örneğin; anam babam beni köpükler altında dans ederken görse kahrolur. iyisi mi kpss kasayım...

küçük tanımdan sonra konuyu bağlamak gerekirse,,, bizler dengeyi kaçırdık sonucuna varmak istiyorum izninizle. ne dersiniz? ne istiyorum sorusunu daha fazla sormalıyım kendime ve çevremi tartmalıyım zira bi mücadelem olacak. yalnız kabul eden değil, kabul ettiren de olabilme mücadelesi. yine soruyorum; ne istiyorum? bu benim sorum. sen de sana sor? öbürü de çıksın sorsun kendine... alacağımız şekillerde birey olduğumuzu hissedebilelim. azınlığın gücü entelektüel olmaktan gelir. bu böyledir. bizse azınlığız. bilinci biz yaratalım. bize düşer. öte yandan...

öte yandan yabancı, kapana kısıldım... toprağımın insanı bana ne tanımışsa ben o olmuşum... bazen adam olmuşum, bazen yaşım gelmiş sorumlu olmuşum, katiyen ayıp şey iken mümkün, sıra bana gelince imkansız olmuşum. ya da bi bakmışsın müslüman olmuşum, diyarbakır’da kürt, anadolu’da yobaz olmuşum. hayat bu ya, muhafazakar da olmuşum, eşcinsel de olmuşum... yaşıyoruz. ille de böyle..

teşekkürler sözlük.

din fakirler zenginleri öldürmesin diye vardır

dini ciddiye aldıkça önünü alamaz olduk. öyle oldu değil mi? neticede en fazla doğru olabilen detayları var. gerçekliğinse yanından geçemez. akıldan, mantıktan, çoğunluğa göre vicdandan uzak bir önermedir din. bir dindarın öbür dindara bakışı hep bunu anlatır bize. boş verelim. konuşmayalım dini. besledik onu. o bizi beslemedi.

köy hayatı

evreleri vardır bu köy yaşantısının. öyle 3 gün, bi hafta, 5 ay, bir yıl.. her birinin bıraktığı iz başka oluyor. içinde bulunduğunuz ortamı her mevsimi hesaba katarak tartmak lazım. 3 yıl kömür taşıdım çatı katındaki minnak evime, kurum temizliyorum, sabahları yataktan spatulayla kazıyorlar öyle ki soğuk oluyor, küçük yerin dedikodusu bitmiyor, istihbarat ağları muhteşem... bu düzen bir yerden sonra kaçıp nefes alma ihtiyacı doğurabiliyor tabii ki. yok öyle soba üzerinde misler saçan portakal kabuklarıymış, kestaneleri çizip sobanın üzerine atmakmış.. olmuyor. nitekim insan bunla doymuyor... gel gör ki pencereden bakıp izlediğim o sıra dağları, insanın kendisiyle başbaşa kalabildiği, uyaranların minimuma indirilebildiği köyü çok özlüyorum. herkes için tavsiye edilir mi bilmem amma pek çok silinmez anısı kalmıştır bende.

şeyma subaşının çıkaracağı kitaba alternatif isim önerileri

şey şey;

insan neyle yaşar
nafaka!

vallahi bitmiş

ya da ya da; güvenebilirsiiiiiiiyyyy!!

ölmek istediğiniz şekil durum yer

koltuk altımı tıraş ederken atardamarımı kesmek ve pansuman yaparken dengemi kaybedip başımı küpeşteye çarparak can vermek.

theo van gogh

hala vizyonda olan sonsuzluğun kapısında filminin epeyce aydınlattığı konulardır. sürükleyicidir. adaydır.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

burcu güneş- hadi sen de sınıfta kal

olgun erkek

aşk okuma yazma bilmez, anlamaz cebirden.