mutfak masası

Durum: 74 - 7 - 0 - 0 - 31.05.2019 21:10

Puan: 1116 - Sözlük Kezbanı

10 ay önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 4

vallahi bitmiş

ya da ya da; güvenebilirsiiiiiiiyyyy!!

vallahi bitmiş

din fakirler zenginleri öldürmesin diye vardır

dini ciddiye aldıkça önünü alamaz olduk. öyle oldu değil mi? neticede en fazla doğru olabilen detayları var. gerçekliğinse yanından geçemez. akıldan, mantıktan, çoğunluğa göre vicdandan uzak bir önermedir din. bir dindarın öbür dindara bakışı hep bunu anlatır bize. boş verelim. konuşmayalım dini. besledik onu. o bizi beslemedi.

sevgiliyle yemek yapmak

az yapmadık amma nedendir bilinmez pek güzel yapamıyordum onun yanında yemekleri. kitapta geçtiği gibi belki de bilmiyorum,, aşık olduktan sonra yavan gelir oldu önceden güzel yaptıklarım.

türkiye'de kafa kesecem diyen suriyeli

gerçek yüz alerter, hain planların kokusunu mikrosalisede alan yazar kişileri tebrik ederim! sır perdesi aralandı.. maskeleri düştü(!)

bayram için ülkesine giden suriyeliler

giden gitsin sen şarkılar söyle içinden boş ver

üstteki yazar

rahat ile rahatlamaya çalışmak arasında

az kişinin bildiği muhteşem şarkılar

az kişinin bildiği muhteşem şarkılar

tatyos efendi külliyatı-gam’zedeyim

az kişinin bildiği muhteşem şarkılar

az kişinin bildiği muhteşem şarkılar

az kişinin bildiği muhteşem şarkılar

cadillac records- all i can do was cry

az kişinin bildiği muhteşem şarkılar

üstteki yazar

çıkmaz sokağın şikenperver dövüşçüsü, mantık mücadelesi, ruh yitimi.. yalnız , güvensiz, keskin.. ahahah... bunlardan en az biriysen ne mutlu. havalar pek güzel.

üstteki yazar

dikkat çektiğin şeyden yola çıkarak teferruatları dert edinebilen bir kişilik olduğun izlenimi kıpraştı bi

sarmısaklı yoğurtlu makarna

akşam yemeğinde ne yapacağım belli oldu.

yanlış anlama öyküleri

cüneyt arkın’ı cüney tarkın sanmak, bir çoğumuzun tebessüm edilesi kaderi değil mi?

+cüney bey! cüney bey!! bi fotoraf çekilebilir miyiiizz?

yanlış anlama öyküleri

beşiktaş- kadıköy vapuru rıhtıma yanaşırken haydarpaşa taraflarında siyami ersek hastanesini görürsünüz uzaktan. bulanık görürdüm adını. ben de onu bir dönem siyahi erkek hastanesi sanıyo... utandım..

aids tanısı konmuş biri seks hayatına devam eder mi

yani çocuğum sen de yemin mi ettin bu ne gözünü seveyim... “konuya daha salakça nasıl yaklaşabilirim” diye özel bir çaban olmasından şüpheleniyorum heee..

aids tanısı konmuş biri seks hayatına devam eder mi

eheheheeyyyttt!! :)) ortalık bayram alanı... nereden başlanır bilemedim. hazır konusu açılmışken ekleyeyim; seksle hiv bulaşma yüzdesi yalnızca %2'dir. tabii ben yalnızca dedim ama konu görecelidir. sizin için koskocaaamann bir %2 olabilir. diğer bulaşıcı unsurların tehlike oranlarının daha yüksek olması söz konusu. tabii bu da demek olmuyor ki günümüz hiv taşıyıcıları ağırlıklı cinsel yolla taşıyıcı olmuyor. o da oranlarla alakalı. her birimiz veriler üzerinden konuşabiliyoruz. elime turnusol kağıdı alıp ölçebildiğim bir şey değil zira. burada verilere dem vurmamın sebebi de şudur; bazı bilinçlendirme politikaları böyle bir yapıya bürünebiliyor. yani bilinci yaratabilmek adına mübalağa sanatını kullanan bir politika söz konusu olabiliyor. tarihte de, günümüzde de oldukça yaygındır örnekleri.

hasılı bunun üzerine bir de prezervatif taktık mııııı... ihtimaller infinity war'da avengers takımının thanos'u yenme ihtimali kadar azalıyor (165 milyonda 1) :)) yok tabii konu kişiseldir. risk risktir. tercih sana ait.

hivden aidsten daha önemli bulduğum bir konu var tabii, hatırlatma tadında ifade etmek gerekirse; hiçbirimiz tanrı değiliz. cool olmanın yolu da kıl olmaktan geçmiyor. evet, eğitim cehaleti alıyor... ama cahillerin cinsellik özgürlüğünü senin inisiyatifine geçirmiyor. göz ardı edilmemesi gereken bir detay bu. üzerinde durmakta fayda var. ki ayar vermek derdine düşerken, kendi ayarımızdan olmayalım.

biliyorum yoksa hepiniz çok şekersiniz çok tatlısınız (kalp)
  • /
  • 4

üstteki yazar

sözlüğe bir an önce alışıp
daha çok yazması gereken bir yazar. oldukça geniş bir perspektife sahip olaylara yaklaşırken. temkinli yapısı yüzünden süzgeçten geçire geçire eleye eleye yazıyor hala bence. o yüzden bu kadar az girdisi var gibi. daha çok görsek güzel olur bence.

ayı sözlük chat

benim için çok değerli biri; çocukluğum, kardeşim, arkadaşım, yoldaşım, dostum evlendi bugün. garip bir his ilk defa kendimi yalnız hissettim. sanırım bu duyguya alışmam gerek etrafım birer birer köşesine çekiliyor çekirdek aileleri ile toplumda yer edinmeye, ev kredileri ödeyip akşam çocuk bezi almaya başlıyor farklı telâşları meşkaleleri oluyor. sadece 2 kadeh viski içtim sarhoş değilim ama içimi yakan sadece viski değil o kesin. başka bir har var. başka bir sıcaklık hissedebiliyorum. umarım hayat hepimiz için güzel kapılar açar.

edit: okudum yazdığımı viski biraz elit göstermiş. tekel hayri abi kankam olur pet bardakta ikram etti içtik. çikolatasız

sevgilinin geçmişi

bir insanın önceki sevgilileri ile olan ilişkilerinin tarzı şu anki ilişkisinde de nasıl davranacağı konusunda ipuçları vereceğinden, bilmenin de anlatmanın da sıkıntılı olduğunu düşünmüyorum. yani tabii aşırı travmatik bir geçmiş (örneğin tecavüz vs.) söz konusu değilse. ayrıca "sevgililik" kavramı da, ilişki yürütmek de öğrenilen bir şey, dolayısıyla her ilişkimizden bir şeyler öğreniyoruz, gerek kendimizle ilgili gerekse ilişkiyi yürütmek için neler gerektiğiyle ilgili. dolayısıyla önceki ilişkilerimizden edindiğimiz tecrübeyi paylaşmak, bana şunlar şunlar uymuyor, ya da şöyle şeylerden hoşlanıyorum diye önceki ilişkilerden kendimiz ve yaşamak istediğimiz ilişki hakkında bilgiler vermek, yeni ilişkimizi daha kolaylaştırır herhalde.

bunun dışında sevgililik ilişkileri çok yoğun geçen ve bizi, hayatımızı derinden etkileyen ilişkiler. bunlardan hiç bahsetmemek, hayatının ciddi bir kısmını en yakının olan kişiden saklamak anlamına da geliyor ve bu da ne kadar sağlıklı, o da ayrı bir konu.

karşıdakini anlat diye zorlamadan ama yeri geldiğinde makul açıklamalar yapmaktan da kaçınmamak lazım bence. tabii karşı tarafın sizin geçmiş ilişkilerinize karşı aşırı bir allerjisi, kıskançlığı varsa, o zaman sesinizi kesip oturun.

en iyi jenerik müzikleri

kaslı vücutların sineklere yem olacağı gerçeği

toprak altında uçan sineklerin olduğu bir dünyada yaşamayanların derdi olmayacak gerçektir.

küfürsüz sövmek

ayhan ışık işten öyle bir çıkarır ki muhasebeye uğramadan gidesi gelir adamın.

gece yapılınca ekstra zevk veren şeyler

tamam tamam ben sizin yerinize seks derim sıkıntı yok.

rimming yaptığı dudaklarıyla öpüşmeye çalışan tip

götü temiz tutup delik çevresine bakım kremi sürülürse sorun kalmayacaktır. 3 ayda bir göt bakımınızı da yaptırırsanız tadınızdan yenmezsiniz.

ağırbaşlı insan

başı gövdesine oranla daha büyük olan insan.

kişinin eşcinsel olup olmadığını anlama yolları

Toplam entry sayısı: 74

muhafazakarsa eşcinsel

100 kişiye sorduk popüler cevabı aldık!! bizler deliriyoruz! farkındayız da! yahu niye deliriyoruz öyleyse?! amaaann öbür türlü çekilmez ki selahaddinciğim bey!!.. di mi?!

sosyolojide toplum içindeki bireyler ikiye ayrılıyor bu konu için. kabul edenler ve kabul ettirenler. kabul etmek savaşı soğutuyor. ancak beni hiç öngöremediğim çelişkilerle dolu bir kalıbın, profilin içine sürüklüyor. ağzımdan çıkanlara ben bile inanamıyorum!! ben bu muyum? hangi ara bu oldum? hep kabul eden değil de, kabul ettiren de olmalıyım.(denge) egolarımızın dengesi gibi aynı. id ego ve süper egolarımız. küçük bir tanım molası;

id ego: özümüzde, içimizde yapmak istediğimiz şeyler. zevk, arzu, tutku, ihtiras, şevket...
örneğin; köpükler altında çırılçıplak dans etmek istiyorum.

süper ego: çevremizin uygun gördüğü şeyleri, onay verdiği davranışları sergileme ihtiyacı.
örneğin; anam babam beni köpükler altında dans ederken görse kahrolur. iyisi mi kpss kasayım...

küçük tanımdan sonra konuyu bağlamak gerekirse,,, bizler dengeyi kaçırdık sonucuna varmak istiyorum izninizle. ne dersiniz? ne istiyorum sorusunu daha fazla sormalıyım kendime ve çevremi tartmalıyım zira bi mücadelem olacak. yalnız kabul eden değil, kabul ettiren de olabilme mücadelesi. yine soruyorum; ne istiyorum? bu benim sorum. sen de sana sor? öbürü de çıksın sorsun kendine... alacağımız şekillerde birey olduğumuzu hissedebilelim. azınlığın gücü entelektüel olmaktan gelir. bu böyledir. bizse azınlığız. bilinci biz yaratalım. bize düşer. öte yandan...

öte yandan yabancı, kapana kısıldım... toprağımın insanı bana ne tanımışsa ben o olmuşum... bazen adam olmuşum, bazen yaşım gelmiş sorumlu olmuşum, katiyen ayıp şey iken mümkün, sıra bana gelince imkansız olmuşum. ya da bi bakmışsın müslüman olmuşum, diyarbakır’da kürt, anadolu’da yobaz olmuşum. hayat bu ya, muhafazakar da olmuşum, eşcinsel de olmuşum... yaşıyoruz. ille de böyle..

teşekkürler sözlük.

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

merhaba, konuyla alakalı danışmanlık edebilecek biri var mıdır acaba?

18 mayıs 2019 ayı sözlük eurovision zirvesi

ulaaaa!! sürpriz yapayım mı yine??!

sevgiliyle sevişilen ilk yer

bir en soğuk yaz günü biribirimize kenetlenip saatleri saniyeye çevirdiğimiz o manidar gün... ne çok güzel idi namussuz.

ayı sözlük günlük

yaz tarih, bugün iş buldum! hemi de ssklı!! hepinizi beklerim. kadıköydeyim. burgerler yaparım.

muhafazakarsa eşcinsel

100 kişiye sorduk popüler cevabı aldık!! bizler deliriyoruz! farkındayız da! yahu niye deliriyoruz öyleyse?! amaaann öbür türlü çekilmez ki selahaddinciğim bey!!.. di mi?!

sosyolojide toplum içindeki bireyler ikiye ayrılıyor bu konu için. kabul edenler ve kabul ettirenler. kabul etmek savaşı soğutuyor. ancak beni hiç öngöremediğim çelişkilerle dolu bir kalıbın, profilin içine sürüklüyor. ağzımdan çıkanlara ben bile inanamıyorum!! ben bu muyum? hangi ara bu oldum? hep kabul eden değil de, kabul ettiren de olmalıyım.(denge) egolarımızın dengesi gibi aynı. id ego ve süper egolarımız. küçük bir tanım molası;

id ego: özümüzde, içimizde yapmak istediğimiz şeyler. zevk, arzu, tutku, ihtiras, şevket...
örneğin; köpükler altında çırılçıplak dans etmek istiyorum.

süper ego: çevremizin uygun gördüğü şeyleri, onay verdiği davranışları sergileme ihtiyacı.
örneğin; anam babam beni köpükler altında dans ederken görse kahrolur. iyisi mi kpss kasayım...

küçük tanımdan sonra konuyu bağlamak gerekirse,,, bizler dengeyi kaçırdık sonucuna varmak istiyorum izninizle. ne dersiniz? ne istiyorum sorusunu daha fazla sormalıyım kendime ve çevremi tartmalıyım zira bi mücadelem olacak. yalnız kabul eden değil, kabul ettiren de olabilme mücadelesi. yine soruyorum; ne istiyorum? bu benim sorum. sen de sana sor? öbürü de çıksın sorsun kendine... alacağımız şekillerde birey olduğumuzu hissedebilelim. azınlığın gücü entelektüel olmaktan gelir. bu böyledir. bizse azınlığız. bilinci biz yaratalım. bize düşer. öte yandan...

öte yandan yabancı, kapana kısıldım... toprağımın insanı bana ne tanımışsa ben o olmuşum... bazen adam olmuşum, bazen yaşım gelmiş sorumlu olmuşum, katiyen ayıp şey iken mümkün, sıra bana gelince imkansız olmuşum. ya da bi bakmışsın müslüman olmuşum, diyarbakır’da kürt, anadolu’da yobaz olmuşum. hayat bu ya, muhafazakar da olmuşum, eşcinsel de olmuşum... yaşıyoruz. ille de böyle..

teşekkürler sözlük.

şeyma subaşının çıkaracağı kitaba alternatif isim önerileri

şey şey;

insan neyle yaşar
nafaka!

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

merhaba, konuyla alakalı danışmanlık edebilecek biri var mıdır acaba?

bayram için ülkesine giden suriyeliler

giden gitsin sen şarkılar söyle içinden boş ver

aktifim ama gay değilim

şimdilerde literatürde karşılık bulabilen bir görüntüdür az çok. evet karşılığı var imiş. gey kavramı irdelenmiş, açılmış ve alt başlıklarda yapılan yorumlamalar bu duruma da ışık tutmuş ki bizim de içimiz rahatlasın zira ne çok takıldığımız bir muhabbet oldu son dönemde.. şöyle aktarılmış; bir kişi homoseksüel olabilir ancak bu kişinin homoromantik olduğu anlamına gelmeyebilir. homoromantiği biz, duygusal olarak sevmek diye ansıyoruz genellikle. ki öyle de. hakikaten de insanın kendisini hem seksüel hem de duygusal olarak ayrı kategorilerde tanımlaması gerekiyor ki veri ya da beyan daha aydınlatıcı olsun. toparlayalım, örnekler üzerinden devam edelim. evet, bir erkek bir erkeği sikip gay olmayabilir, sadece seksüel anlamda bir erkeği kendine yakın görmüş olmak gey olmak için yeterli unsurları barındırmıyor. çünkü manevi anlamda hiç hazedilmeyen bir yönelim olabilir onun için. gay kavramının kapsamına baktığında genel algıda uyandığı gibi bir tanımla karşılaşmayacaksınız , bir erkek bir erkeği sikerse eşcinsel bir görüntüyü karşılar ancak gay görüntü karşılanmış olmaz. daha farklı bir örnekte, bir erkek bir erkeği duygusal olarak arzuluyor olabilir, yani homoromantik olabilir ama cinsel anlamda erkekler ona itici gelebilir. bu durumda kişi bi erkekten hoşlanabilir, bağlanabilir ancak eşcinsel değildir. gey de değildir. o zamannn!!! let's practice!!...

-merhaba
+meribağğğhh!
- böyle konuştuğuna göre sen bir gay olmalısın.
+hayır yanıldın!! (amık keli konuşmamın neresinden tuttun da böyle bir çıkarımda bulundun) ben sadece homoromantiğim, yani bi erkekten hoşlanıyorum ruhen. ancak seksüel anlamda asla erkeklere yakalaşmam. ben erkeklerin bedenini değil ruhlarını seviyorum.. yani gey değilim. homoromantiğim.
-anladım kanka. wc ne tarafta?
+üst katta, beymeni geçince solda.

interaktif örnekler:
aseksüelim ama homoromantiğim.
homoseksüelim ama aromantiğim.
aseksüelim ama heteroromantiğim.
homoseksüelim ama biromantiğim............. var böyle çok.

hasılı arkadaşım... olmuyor. sikmekle olmuyor. görüntü bize pek de bir şey vermiyor.

vallahi bitmiş

ya da ya da; güvenebilirsiiiiiiiyyyy!!

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ölmek istediğiniz şekil durum yer

koltuk altımı tıraş ederken atardamarımı kesmek ve pansuman yaparken dengemi kaybedip başımı küpeşteye çarparak can vermek.

şişmanların en çok kullandığı cümle

hıyarın iyisi gölgede yetişir.. kıpsss

ayı sözlük yazarlarının fantezileri

şekilden şekile girip güzel anlar fotoğraflamak. adeta sanat yapmak. arada tatlı temaslar filan.. hoş bence.