mutfak masası

Durum: 92 - 0 - 0 - 0 - 03.10.2022 22:52

Puan: 1424 - Sözlük Kezbanı

6 yıl önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 5

hamam

arkadaş bulursam gideceğim.(bu bir ilan olabilir)

yer yok araç var

arabaya kanaat etmeyen evi bulamaz..

psikolog

objektif bir bilim olmaması, paranın çoğu zaman boşa gitmesine vesiledir. fayda görenler şanslıdır. işin bir de bi saatliğine o kadar para ayırma boyutu vardır ki o da psikolojik ve ekonomik mukavemet ister..

biseksüel müslüman

ayı sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

aptal puma sendromu

bu sendromun adını pumalardan alma sebebi, kediler arasında en zeki, akıllı tür olmasıyla alakalıymış. onu da şöyle açıklıyorlar; pumalar alacakları enerjiyi, kullanacakları enerjiyi ve enerjiyi elde etmek için ne kadar enerji harcayacağını hesaplayan tek hayvan imiş.. mesela bi avı gözüne kestirdi mi hemen atlamazmış, bi check edermiş önce, şimdi ben bunu avlamaya kalkarım ama bundan gelecek enerji benim onu avlamak için harcayacağım enerjiden fazla mı? diye sorarmış. hesabını yapar, öyle girişirmiş.. aptal puma sendromu demek ise bu hesabı yapamamak oluyor. aptal puma sendromunun insanlardaki yansımasıysa.. bi derya. olmayacak işler için kendimizi yoruyoruz, mezun olup ilk iş teklifini değerlendirmeden kabul ediyoruz, aslında birçok işi değerlendirmeden kabul edebiliyoruz, saldırıyoruz bir şeylerde çok olabilmek için. yahut insan ilişkilerinde, birilerine yetişmek için ciğerlerimizden oluyoruz. yıpranıyoruz. kazandığımız harcadığımızın yanında cücük kalıyor. özünde hesap yapabilir olup, bunu yapmamak¿? aptallık da bu oluyor zaten. “zekiyiz ama çalışmıyoruz(!) düşünmüyor, kendimize gereken önemi vermiyoruz” falana çıkıyor bu sendrom. şimdi sana sorum; aptal mıyız, puma mıyız her ne isek kendini dinliyor musun? bi görelim şartları şurtları, ciğerlerden de olunmasın. hesaplar yapılsın! kötü günler geride kalsın inşaaaallah el birliğiyle.. hepsi bir kenara, yaşıyoruz. değiyor demek ki.

the matrix

wachowski brothers filmi. kardeşler geçtiğimiz yıllarda farklı zamanlarda cinsiyet ameliyatı geçirmiş ve trans kadın olmuşlardır. wachowski sisters olarak anılırlar şimdilerde. film mükemmel bu arada.

beynin yok ya ne rahatsın

“cehalet mutluluktur” saçmalığının laciverti olmuş bu sabri bey.

sabahlamak

siktiriboktan zamanların bana getirisi karamsarlık oldu. uykularımdan oldum. rüyalarımdan korktum. sabahlar oldum. tat bırakmadı.

sözlük yazarlarının dış görünüşleri

o halde paravan açılsın!! aminyum..

burnun şey demiş ya; yüz metre sonra dağdaki çıkıştan çıkınız..

arapları sevmek için nedenler

sözlük yazarlarının dış görünüşleri

bazlamaya benziyorum. ailem trabzon ekmeği olduğumu düşünüyor.

çift olarak sosyalleşmek

bi süredir merak saldık bu işe ancak sizce de iş sosyalleşmeye, arkadaşlığa gelince insanlar biraz fazla çekingen olmuyorlar mı?!!

kahve

uuuup uzun bir kültürdür. yapımı, türleri, bölgeleri.. güzel bir öğretidir. genel zamdan nasibini pek tabii o da aldı. mide yakabilir. bağımlılık kuvvetle muhtemel. çok seviyoruz biz onu. umarım o da bizi seviyordur.

ayı sözlük sekiz yaşında zirvesi

gucu genk gucu genk nasıl yapalım?!!

üstteki yazar

meyhaneci sarhoşuz bu gece, aşığız aşık, çal bu gece!!

intihar etmemem için bir sebep söyle

“yaşasaydı derdim ki: biraz sakinleş. önemli birisin sen. yeterince uzun yaşarsan hayat sana nasıl yaşayacağını öğretir.” tony bennett, amy

vallahi bitmiş

ya da ya da; güvenebilirsiiiiiiiyyyy!!

vallahi bitmiş

  • /
  • 5

kaçıncı buluşmada sevişilir

ilk buluşmada verecek kadar namussuz değilim. gay olmamız namussuz olmamız gerektiği anlamına gelmez. çoğu gay maalesef ar damarı çatladığı için ilk buluşmada hemen sikiş sokuş.
ben ilk buluşmada uyum olursa en fazla bir sakso çekerim ölçülü bir şekilde. asla deep throata varmaz. bu sonuçta ilk görüşme daha. eğer çok ciddi bir uyum varsa arkadan hafif sürtme olabilir sonuçta seksten sayılmaz. çok çok bir uyum olmuşsa ve hayatımın aşkı olabileceğine ihtimal verdiysem belki kafası girer. ama hepsini asla almam.
ar damarı çatlamış çoğunluk beni belki eleştirecek namuslu olduğum için ama umurumda değil.

ayı sözlük itiraf

canım sıkılıyor sevgili sözlük.

ayı sözlük yazarlarının hayallerindeki meslekler

hayalimdeki mesleği yapıyor olsam da bir an önce emekli olup biriktirdiğim tüm dizi ve filmleri izlemek istiyorum.

ayı sözlük yazarlarının unutulmaz filmleri

acaba hangilerini yazayım derken hücrelerime işlemiş üşengeçlik hissiyatı aman yazma boş ver dedi bile.

intihar etmemem için bir sebep söyle

bence yapma. ölürsün.

kürtçe küfürler

min tenî, çima dikenî.

alttaki yazara soracaklarım var

sana sandığın kadar yakın olsalardı şu an seni bilirlerdi. ben sürekli birilerine açılma telaşını da pek doğru bulmuyorum. bütün hikayemiz eşcinsel olmamız gibi bir şeymiş gibi geliyor öyle olunca.
umarım kendini yanlarında rahat hissettiğin birkaç insan hep kalır hayatında.

bu hayatta seni sen yapan şeyin ne olduğunu söylemek istersen bu ne olur?

lgbti temalı diziler

1- sense8
2- transparent
3- oz
~

kürt erkekleri

içindekiler: kürt şurubu*, kürt altı suyu tozu(kürt içerir), türklüğü önleyici, kürtlük düzenleyici(kürdik asit), kürt ekstraktı, baharatlar, e621, renklendirici(karamel).

koruyucu içermez.

*eşşeğin siki.

üstteki yazar

sözlüğe bir an önce alışıp
daha çok yazması gereken bir yazar. oldukça geniş bir perspektife sahip olaylara yaklaşırken. temkinli yapısı yüzünden süzgeçten geçire geçire eleye eleye yazıyor hala bence. o yüzden bu kadar az girdisi var gibi. daha çok görsek güzel olur bence.

Toplam entry sayısı: 92

muhafazakarsa eşcinsel

100 kişiye sorduk popüler cevabı aldık!! bizler deliriyoruz! farkındayız da! yahu niye deliriyoruz öyleyse?! amaaann öbür türlü çekilmez ki selahaddinciğim bey!!.. di mi?!

sosyolojide toplum içindeki bireyler ikiye ayrılıyor bu konu için. kabul edenler ve kabul ettirenler. kabul etmek savaşı soğutuyor. ancak beni hiç öngöremediğim çelişkilerle dolu bir kalıbın, profilin içine sürüklüyor. ağzımdan çıkanlara ben bile inanamıyorum!! ben bu muyum? hangi ara bu oldum? hep kabul eden değil de, kabul ettiren de olmalıyım.(denge) egolarımızın dengesi gibi aynı. id ego ve süper egolarımız. küçük bir tanım molası;

id ego: özümüzde, içimizde yapmak istediğimiz şeyler. zevk, arzu, tutku, ihtiras, şevket...
örneğin; köpükler altında çırılçıplak dans etmek istiyorum.

süper ego: çevremizin uygun gördüğü şeyleri, onay verdiği davranışları sergileme ihtiyacı.
örneğin; anam babam beni köpükler altında dans ederken görse kahrolur. iyisi mi kpss kasayım...

küçük tanımdan sonra konuyu bağlamak gerekirse,,, bizler dengeyi kaçırdık sonucuna varmak istiyorum izninizle. ne dersiniz? ne istiyorum sorusunu daha fazla sormalıyım kendime ve çevremi tartmalıyım zira bi mücadelem olacak. yalnız kabul eden değil, kabul ettiren de olabilme mücadelesi. yine soruyorum; ne istiyorum? bu benim sorum. sen de sana sor? öbürü de çıksın sorsun kendine... alacağımız şekillerde birey olduğumuzu hissedebilelim. azınlığın gücü entelektüel olmaktan gelir. bu böyledir. bizse azınlığız. bilinci biz yaratalım. bize düşer. öte yandan...

öte yandan yabancı, kapana kısıldım... toprağımın insanı bana ne tanımışsa ben o olmuşum... bazen adam olmuşum, bazen yaşım gelmiş sorumlu olmuşum, katiyen ayıp şey iken mümkün, sıra bana gelince imkansız olmuşum. ya da bi bakmışsın müslüman olmuşum, diyarbakır’da kürt, anadolu’da yobaz olmuşum. hayat bu ya, muhafazakar da olmuşum, eşcinsel de olmuşum... yaşıyoruz. ille de böyle..

teşekkürler sözlük.

18 mayıs 2019 ayı sözlük eurovision zirvesi

ulaaaa!! sürpriz yapayım mı yine??!

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

merhaba, konuyla alakalı danışmanlık edebilecek biri var mıdır acaba?

üstteki yazar

dikkat çektiğin şeyden yola çıkarak teferruatları dert edinebilen bir kişilik olduğun izlenimi kıpraştı bi

saçma sapan yetenekler

yeniden sevebilirim... tamam bu salakça oldu, kakamı 8-9 gün tutabilirim...

aktifim ama gay değilim

şimdilerde literatürde karşılık bulabilen bir görüntüdür az çok. evet karşılığı var imiş. gey kavramı irdelenmiş, açılmış ve alt başlıklarda yapılan yorumlamalar bu duruma da ışık tutmuş ki bizim de içimiz rahatlasın zira ne çok takıldığımız bir muhabbet oldu son dönemde.. şöyle aktarılmış; bir kişi homoseksüel olabilir ancak bu kişinin homoromantik olduğu anlamına gelmeyebilir. homoromantiği biz, duygusal olarak sevmek diye ansıyoruz genellikle. ki öyle de. hakikaten de insanın kendisini hem seksüel hem de duygusal olarak ayrı kategorilerde tanımlaması gerekiyor ki veri ya da beyan daha aydınlatıcı olsun. toparlayalım, örnekler üzerinden devam edelim. evet, bir erkek bir erkeği sikip gay olmayabilir, sadece seksüel anlamda bir erkeği kendine yakın görmüş olmak gey olmak için yeterli unsurları barındırmıyor. çünkü manevi anlamda hiç hazedilmeyen bir yönelim olabilir onun için. gay kavramının kapsamına baktığında genel algıda uyandığı gibi bir tanımla karşılaşmayacaksınız , bir erkek bir erkeği sikerse eşcinsel bir görüntüyü karşılar ancak gay görüntü karşılanmış olmaz. daha farklı bir örnekte, bir erkek bir erkeği duygusal olarak arzuluyor olabilir, yani homoromantik olabilir ama cinsel anlamda erkekler ona itici gelebilir. bu durumda kişi bi erkekten hoşlanabilir, bağlanabilir ancak eşcinsel değildir. gey de değildir. o zamannn!!! let's practice!!...

-merhaba
+meribağğğhh!
- böyle konuştuğuna göre sen bir gay olmalısın.
+hayır yanıldın!! (amık keli konuşmamın neresinden tuttun da böyle bir çıkarımda bulundun) ben sadece homoromantiğim, yani bi erkekten hoşlanıyorum ruhen. ancak seksüel anlamda asla erkeklere yakalaşmam. ben erkeklerin bedenini değil ruhlarını seviyorum.. yani gey değilim. homoromantiğim.
-anladım kanka. wc ne tarafta?
+üst katta, beymeni geçince solda.

interaktif örnekler:
aseksüelim ama homoromantiğim.
homoseksüelim ama aromantiğim.
aseksüelim ama heteroromantiğim.
homoseksüelim ama biromantiğim............. var böyle çok.

hasılı arkadaşım... olmuyor. sikmekle olmuyor. görüntü bize pek de bir şey vermiyor.

muhafazakarsa eşcinsel

100 kişiye sorduk popüler cevabı aldık!! bizler deliriyoruz! farkındayız da! yahu niye deliriyoruz öyleyse?! amaaann öbür türlü çekilmez ki selahaddinciğim bey!!.. di mi?!

sosyolojide toplum içindeki bireyler ikiye ayrılıyor bu konu için. kabul edenler ve kabul ettirenler. kabul etmek savaşı soğutuyor. ancak beni hiç öngöremediğim çelişkilerle dolu bir kalıbın, profilin içine sürüklüyor. ağzımdan çıkanlara ben bile inanamıyorum!! ben bu muyum? hangi ara bu oldum? hep kabul eden değil de, kabul ettiren de olmalıyım.(denge) egolarımızın dengesi gibi aynı. id ego ve süper egolarımız. küçük bir tanım molası;

id ego: özümüzde, içimizde yapmak istediğimiz şeyler. zevk, arzu, tutku, ihtiras, şevket...
örneğin; köpükler altında çırılçıplak dans etmek istiyorum.

süper ego: çevremizin uygun gördüğü şeyleri, onay verdiği davranışları sergileme ihtiyacı.
örneğin; anam babam beni köpükler altında dans ederken görse kahrolur. iyisi mi kpss kasayım...

küçük tanımdan sonra konuyu bağlamak gerekirse,,, bizler dengeyi kaçırdık sonucuna varmak istiyorum izninizle. ne dersiniz? ne istiyorum sorusunu daha fazla sormalıyım kendime ve çevremi tartmalıyım zira bi mücadelem olacak. yalnız kabul eden değil, kabul ettiren de olabilme mücadelesi. yine soruyorum; ne istiyorum? bu benim sorum. sen de sana sor? öbürü de çıksın sorsun kendine... alacağımız şekillerde birey olduğumuzu hissedebilelim. azınlığın gücü entelektüel olmaktan gelir. bu böyledir. bizse azınlığız. bilinci biz yaratalım. bize düşer. öte yandan...

öte yandan yabancı, kapana kısıldım... toprağımın insanı bana ne tanımışsa ben o olmuşum... bazen adam olmuşum, bazen yaşım gelmiş sorumlu olmuşum, katiyen ayıp şey iken mümkün, sıra bana gelince imkansız olmuşum. ya da bi bakmışsın müslüman olmuşum, diyarbakır’da kürt, anadolu’da yobaz olmuşum. hayat bu ya, muhafazakar da olmuşum, eşcinsel de olmuşum... yaşıyoruz. ille de böyle..

teşekkürler sözlük.

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

merhaba, konuyla alakalı danışmanlık edebilecek biri var mıdır acaba?

mütevazi

kullanımda çoğumuzun çuvalladığı yadsınamaz bir gerçek sanırım. mütevazi kelimesinin türkçe sözlükteki karşılığı: paralel demekmiş. çoğumuzun tevazu gösteren, alçak gönüllü anlamında kullandığı kelime ise mütevazı demekmiş. tüh!! bir noktayla neler kaçırmışız anlatımda.. yani bunu da yazıyorum zira hande yener’in şarkısında alenen “mütevazi olmak lazım diyosan yoooğoooğoook” diye geçiriyor kadın.. acaba o da mı paralel?!! hmmm.. o da mı siyasi len?!! ya da ya daaaaa...! az biraz, tırnak ucu kadar, minnacık, toz tanesi kadar... cahil miyiz ne?

meclis’ten dışarı(!)

aids tanısı konmuş biri seks hayatına devam eder mi

eheheheeyyyttt!! :)) ortalık bayram alanı... nereden başlanır bilemedim. hazır konusu açılmışken ekleyeyim; seksle hiv bulaşma yüzdesi yalnızca %2'dir. tabii ben yalnızca dedim ama konu görecelidir. sizin için koskocaaamann bir %2 olabilir. diğer bulaşıcı unsurların tehlike oranlarının daha yüksek olması söz konusu. tabii bu da demek olmuyor ki günümüz hiv taşıyıcıları ağırlıklı cinsel yolla taşıyıcı olmuyor. o da oranlarla alakalı. her birimiz veriler üzerinden konuşabiliyoruz. elime turnusol kağıdı alıp ölçebildiğim bir şey değil zira. burada verilere dem vurmamın sebebi de şudur; bazı bilinçlendirme politikaları böyle bir yapıya bürünebiliyor. yani bilinci yaratabilmek adına mübalağa sanatını kullanan bir politika söz konusu olabiliyor. tarihte de, günümüzde de oldukça yaygındır örnekleri.

hasılı bunun üzerine bir de prezervatif taktık mııııı... ihtimaller infinity war'da avengers takımının thanos'u yenme ihtimali kadar azalıyor (165 milyonda 1) :)) yok tabii konu kişiseldir. risk risktir. tercih sana ait.

hivden aidsten daha önemli bulduğum bir konu var tabii, hatırlatma tadında ifade etmek gerekirse; hiçbirimiz tanrı değiliz. cool olmanın yolu da kıl olmaktan geçmiyor. evet, eğitim cehaleti alıyor... ama cahillerin cinsellik özgürlüğünü senin inisiyatifine geçirmiyor. göz ardı edilmemesi gereken bir detay bu. üzerinde durmakta fayda var. ki ayar vermek derdine düşerken, kendi ayarımızdan olmayalım.

biliyorum yoksa hepiniz çok şekersiniz çok tatlısınız (kalp)

vallahi bitmiş

ya da ya da; güvenebilirsiiiiiiiyyyy!!

ayı sözlük günlük

işten ayrıldım. garip bir his yine.
yine yine yine.. sevmiyorum böyle olunca. tekrardan iş arama telaşı.. kaçmak istiyorum bu şehirden. tutturmak istiyorum bir şeyleri. öyle işte. bakalım ne olacak.

şişmanların en çok kullandığı cümle

hıyarın iyisi gölgede yetişir.. kıpsss

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

burcu güneş- hadi sen de sınıfta kal

olgun erkek

aşk okuma yazma bilmez, anlamaz cebirden.