artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

bazen öyle olaylar olur ki dünyada..ekonomik , politik ,savaş , saldırı , felaketer ve daha pek çok sayılabilecek nedenlerle söylenebilecek son sözdür.
10 kasim 1938
artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak...
3 kasım 2002
artık hiç bir şey demokratik olmayacak...
bugün veya yarın insan silkelenip özüne dönmedikçe hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktır..
yaşanmışlıkların bünyeyi törpülemesi.

(bkz: sosyal çözülme)
(bkz: cumhuriyet bayramı)
biten bir ilişkiye yeniden başlamak.
olayları uzaktan izlemeyi tercih eden bünyelerin değişimler karşısında hayıflanma ifadesidir.
dünyanın geleceği için çaba sarfediyor ve bu inşaatta çalışıyorsanız, emek veriyorsanız yolunuza devam ederken duymasanızda olur...
holywood filmleri klişesi.
gülerken sevinç
yüzerken deniz
senin hiç yaşamadığın mevsimleri yaşarken biz
hep biraz eksik olacak artık her şey
hep biraz eksik
istisnasız her seferinde göte giren anlayıştır. herşey eskisi gibi olur ve hatta o kadar eskisi gibi olur ki bu cümleyi bir kere daha kurarız. kurarız unuturuz kurarız unuturuz; böyle gider
eğitim sistemimiz yap boz tahtası olmuş; formüllerle , kavgalarlara , diretmelerle geçecek tüm toplumu etkileyen bir yasayla nereye gidiyoruz?zor ve sancılı günler beklemekte , daha hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocuklar ne yapsın! geleceğimiz kararırken ,herşey bir bir elimizden kayıp gitmekte.maalesef geri dönüşü olmayan bir yoldayız..
14.09.2011 * ve 20.01.2012 * net bir şekilde gördüğümüz, anladığımız, tecrübe ettiğimiz durumu anlatan söz dizisidir. *
aldatan sevgilisine bir şans daha veren kişinin bilinç altında durmaksızın yankılanan cümledir.
sivas madımak oteli katliamından sonra, bazı kişiler için zaman aşımı uygulandığını öğrendiğimde, sosyal medyada kullandığım söz dizisidir. *
hayatımızda yapılan hatalar, telafisi imkansız anlar, işlenen suçlar, sarf edilen sözler, kırılan kalpler, istenmeyen davranışların sözüdür.
hem tehdit edici hem de çok acıtıcı anlamlar içerebilen cümle. bir milat niteliğindeki haber, olay veya gelişme sonrasında söylenmesi daha etkili olur.
kezban atasözü. nah olmaz.
dünya değişiyor, insanlar değişiyor, evet artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.

neden mi? bazı güçler böyle ön görür, ama sonrasında hesap ettiği gibi her şeyin yolunda gitmediğinin farkına varırlar, bütün olanlar insanlık açısından içler acısıdır, corona virüsü sarmış bir andan, ama sadece bu da değil, artık bilinçlenme arttığından dolayı gelişmiş yapılar bundan da rahatsız olmakta, özetle dünya bir yenilenme içerisinde, hem siyasi hem de doğal afet yönünden, sismik araştırmalar gereği, deprem bir gerçekten öte yaşam olarak dikkate alınması gereken bir şey, bir başka olay da bir mini buzul çağı olması her ne kadar dile getirilmese de, bir de yanı başımızda olan savaş, bu savaş ileride tarih kitaplarına 3. dünya savaşı geçecek olaydır, evet artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak!
  • /
  • 2