artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

illa ki dehşet verici olaylar olması gerekir ki bu soruyu sormak için, ama maalesef ki buna zaman yok, yine de ben elimden geldiğim kadar hiç bıkmadan anlatmak isterim, evet artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak, nedenleri çok fazla, zaten daha öncesinde de açıklamaya çalıştım, sanırım bir şey olmadığı zaman insanlar olduğunda daha fazla reaksiyon veriyor, durum bu şekilde olan olaydır.
insanlar şu saniye 24 saat öncesinden bile daha kalitesiz, yetersiz, acımasız, isteksiz, bencil, pervasız, ahlaksız... her şeyin ya da bir şeylerin eskisi gibi olacağını düşünmeye devam eden hayalperestler kaldı mı ya?..
türkiye'de 30 büyük şehirde sokağa çıkma yasağı uygulaması söz konusu.

istanbul şu an nasıl sizce? kontrol edilebilir mi?

kolluk kuvvetleri her yere yetişmeye çalışıyor görevleri çok zor gerçekten,

şu an kağıthane imrahor caddesinde her gün olduğu gibi, yoğun trafik yaşanmakta bu yasak varken.
tedbirler katı değil. burada da çocuklar sokakta top oynuyor. haftaiçi insanlar varken daha çok devriye ekibi görüyordum. silkseler gelen olmaz.

edit: van.
bir de ekmekçi geldi diye dolaşan araçlar, şahsen ben ekmek yemiyorum, her kesin kendi bileceği bir durum tabi, ama benim kendi görüşüm ekmek karbonhidrat ağırlıklı olduğu için bundan dolayı ekmeğe uzağım, hani esas besin değeri yüksek olan şeylerden bahsedersek, ekmekçi geldi yerine etçi geldi nasıl olurdu?
bu resmi çok yıl önce çizmiştim, ama bu günkü şartlarda bu kadar çaresiz olunmaması gerektiğini düşündüm, dünya değişiyor, her şey değişiyor, bu yüzden artık hiç bir şey eksisi gibi olmayacak,
bugün yaşanan kupa krizi, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının göstergesidir

(bkz:kupa bizim)
yeni yıla girmeden önce kendime söylediğim sözdür.
sakalı kesip bıyığı saldığımız an içten içe diyeceklerimizden biridir, bu an bünyenin de haddinden fazla büyüdüğünü kabul ettiği ana denk düşer.
  • /
  • 2