elvis presley

8 ocak 1935 yılında gezegenimize şöyle bir uğrayıp rock n roll böyle yapılır selamını çakıp 16 agustos 1977 yılında hadi artık siz devam edin diye buyurmuş amerikalı müzisyen. hayranları öldüğüne inanmamaktadır gerçi. rock n rollun kralı kabul edilir. lakabı da the king dir.

ingilizceyi çok iyi konuşanlar tarafından " allahım bu ne kadar güzel bir ingilizce, bu ne kadar güzel bir telafuz" gibi övgüler alan, boş şarkısı olmayan rock n roll kralıdır. bir benzeri olmamıştır.
2012 yılında hala çalarken dinlet yapmama sebep olan insan
blue christmas şarkısıyla hem de *
şarkı söylemeden önce kamyon şoförü olması da tuhaf bir detaydır.
jailhouse rock şarkısının gölgesinden kalmış çok parçası vardır. hele öyle tatlı, dinledikçe şarkıya da aşık eden seni de aşka getiren o kadar tatlı şarkıları vardır ki, koy playliste, akşamdan sabaha kadar yüzünde aptal bir sırıtışla dinle yani.
tuvalette ıkınırken kalp krizi geçirip öldüğünü öğrendiğimde acayip üzüldüğüm star! bir dev böyle ölür mü ya! hayır aşırı doz, intihar rock starlar için alışıldık bir ölüm ama insan 5000 kalorilik sandviçlerle kendini usul usul yok eder mi? sonra tuvalette gelen boktan bir ölüm. ölümün iyisi olmaz ama bu da bir dev için yürek dağlayıcı.

not: öldüğünde hiç arkadaşı yokmuş. yalnızlık ve mutsuzluk içinde ölmüş bir devdi elvis!
bugün doğum günü olan şarkıcı. dünyanın belli başlı yerlerinde fanları tarafından kutlama yapılıyor.