hey gidi hey

Durum: 1007 - 0 - 0 - 0 - 26.06.2017 01:31

Puan: 17327 - Sözlük Kaşarı

6 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

durum da ben de güncelsiziz
  • /
  • 51

whoami

alman sinemasından, orijinal adı kein system ist sicher (hiç bir sistem güvenli değildir) olan beklenmedik derecede başarılı bir film. dark web tasviriyle gerçekten ince düşünülmüş ve twist ending beğenenlerin kaçırmaması gereken bir yapım.

ayı sözlük yazarlarının okuduğu kitaplar

stephen king - desperation
sonlara doğru baysa da ilk kısımlardaki gerilimi unutabileceğimi zannetmiyorum. yıllar sonra ortaokulda hayvan mezarlığı'nı okurkenki duyguları yeniden yaşamak çok güzeldi.

sabire meltem banko

sol tarafta görünce burada da mı sildirmiş dedirten periscop ünlüsü.

kaz ayağı

yüz kaslarını çok kullanan biriyseniz erken yaşta tanışacağınız lanet. güler misin, kaş göz mü atarsın, cilvelenir misin, al sana kaz ayağı. bedenimiz dahi baskıcı, daha n'olsun.

sakal fetişi

sahip olup olmadığım konusunda emin olamadığım fetiştir. normalde çok fazla tüy kıl hastası biri değilimdir ama son zamanlarda kendimi profil sitelerinde aynı kişinin sakallı ve sakalsız halini gördüğümde, hemen lütfen her zaman sakal bırak ya da tıraş olma ananı bacını tıraş olma derken buluyorum.

asus

bir süredir akıllı telefon olarak zen2 modelini kullandığım marka. fiyat performans* ürünü olarak piyasadaki en mantıklı seçimdir diyebilirim. root rom olaylarına gidilmediği takdirde sorunsuz bir şekilde yoluna devam eder, ki bahsedilen işlere bulaştıysanız zaten stabillik denen kavrama çoktan elveda demişsinizdir. çift tık ekran açma ve kapama bile tek başına alma nedeni. şu özellik neden hala varsayılan değil anlamak mümkün değil, ekran kapalıyken ekrana çizeceğiniz harflerle atadığınız uygulamaları açıyorsunuz bu da muhteşem, acil durumlarda ekranı aç, tuş kilidi aç uygulamaya gir diyene kadar ekrana c çizmek yetiyor. pclink adlı uygulaması ise pc kullanıcıları için resmen bir can simidi. pc başındayken telefon nerde unutuyorsunuz, tamamen pc üzerinden kontrolü sağlıyor. velhasıl artık biraz eski ama hala performans yönünden canavar gibi olan bir modeldir. 4 gb ram, öehh. zen3'te neler yapacak çılgın asus göreceğiz. arkadaki ses tuşları konusunda esinlendikleri lgnin yolundan gidip şarjör grünümlü batarya yapmasınlar da. *

cerrah

tıbbi gerilim konusunda dünyaca popüler tess gerritsen'in sürükleyici kitaplarından biri. kitapta sevdiğimiz jame rizzoli de karşımıza çıkmaktadır*. anlatımı, olayların gelişimi ve sürükleyiciliği bakımından tam bir best seller özelliklerine sahip kitap bittikten sonra yazarın diğer kitaplarını da okuma hissi uyandırıyor.

aşk ölümden uyanıştır

orijinal adı keeper of the bride olan tıbbi gerilim ustası tess gerritsen'e ait tıbbi gerilim olmayan eser. keeper of the bride ne akla hizmet aşk ölümden uyanıştır şeklinde çevrilir, martı yayınları'na sormak gerekir. kitabın adındaki harlequinn tarz içerikte de karşımıza çıkmıyor değil ama gerritsen diğer eserlerindeki gibi olayı hayal gücümüze bırakmadan en ince ayrıntısıyla anlatarak bir macera filmi izliyormuş hissiyatı veriyor.

spoiler
cerrah'la peşpeşe okunursa bu ne be; aynı tantana, başı belada sağlık görevlisi kadınla işimi iyi yapmam gerekçi mükemmel yalnız üzgün kaslı polis dedirtebilir. peşpeşe okunmamaları tavsiye edilir.
spoiler

nueve reinas

nine queens şeklinde de bulabileceğiniz 2000 yapımı ispanyol macera-suç filmi. başrolde güzel gözlü adam ricardo darin var. ispanyol sinemasının snatchi ya da oceans eleven'ı diyebileceğimiz bir film.

http://www.imdb.com/title/tt0247586/

belen rueda

los ojos de julia ve el cuerpo filmlerinde de karşımıza çıkan muhteşem ispanyol aktris.

el cuerpo

hastanenin morgunda kaybolan bir cesedin peşinde şeklinde özetleneilecek ispanyol yapımı güzel bir intikam-gerilim filmi. belen rueda* adlı ilaheyi barındıran film tersköşe sonlu gerilim sevenler ve klasik amerikan klişelerinden sıkılanlar için iyi bir tercih.

http://www.imdb.com/title/tt1937149/

la cara oculta

ispanyol sinemasından the hidden face adıyla da bilinen 2011 yapımı güzel bir gerilim. izlemeden önce kesinlikle ama kesinlikle fragmanını izlemeyin; uluslararası fragman filmin can damarı olan konuyu kabak gib açıklıyor* ancak son yıllarda çok güzel örnekler sunan ispanyol sinemasından güzel bir gerilim örneği daha.

http://www.imdb.com/title/tt1772250/

sevdiğim sayı altı

karakterlerimizin oluşmasında önemli bir rolü olan büdü'nün* en sevdiği sayı olan altı için yazdığı şarkıdır.

sevdiğim sayı altı
bazı günler ben oturup da
altı için bir şarkı söylerim
altı
altı tuğla düşünürüm
bazen de altı çubuk
altı
senin iki gözün bir burnun var
bir elinde tam beş parmak var
dört ayağı var iskemlenin
altının yerini tutamaz hiçç
bazen büdü bir sayı tut derler bana
ben hep o sayıyı tutarııım
sevdiğim sayı altıııı

şarkı süresince edi'nin yorumları ise muhteşemdir.

(bkz: susam sokağı şarkıları)

yazarların bir cümlede siyasi görüşü

born this way

madonna'nın express yourselfi ile karşılaştırılan; hatta ondan arak olduğu iddia edilen şarkıdır. defalarca dinlememe rağmen o kadar ortalığı velveleye verecek araklama derecesinde bir benzerlik duymamamı müzik kulağım olmamasına veriyorum.* ayrıca serdar ortaç'tan geliyor: topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki!

filizku

şahsımı görünce "nasıl ya, sen hey gidi hey sen misin?" şeklinde şaşkınlığını belirten yazar. yok böyle bir tatlılık. her ne kadar birbirini uzun süredir görmeyen ve bir sürü paylaşacak olan bizlerin arasında sesi soluğu çıkmasa da onun da anlataak çok hikayesi var, belli. sessiz ama derinden dedirtti bana. dinlemeye hazırım her zaman. ankara'nın gözümde biraz daha güzel olma nedenlerinden biri. ev sahibeliği konusunda ise ne kadar teşekkür etsek az.

eyvah babam

vakti zamanının haluk bilginer'li yıldız asya'lı ve arda kural'lı kanal d dizisi. genç bir kızın aşırı kıskanç bir babayla imtihanı şeklinde özetlenebilir. *

gönlümün efendisi

üçleme şeklinde karşımıza çıkması muhtemel eser.
gönlümün efendisi : hayat kardeşliği
gönlümün efendisi : iki kalp
gönlümün efendisi : kaynananın dönüşü

göçmen gay

nasıl ki kış geldiğinde sıcak bölgelere göç eder göçmen kuşlar, göçmen gayler de koli bulduklarında kolinin olduğu yere doğru hareketlilik gösterirler ki ülkemizde bu istikamet genellikle batı ve güney yönünde olmakla birlikte yolunu kaybetmiş göçmen gaylerin * doğuya doğru hareket ettikleri ya da kışı oldukları yerde geçirerek soğuktan içlerinin geçtiği görülmüştür.

o radyo o dj

şahsım için o radyo 90ların sonu ve 2000lerin başındaki best fmdir. o dönemdeki bütün djler için rahatlıkla "o dj" diyebilirdiniz. sadece best fm değil diğer istasyonlar için de altın çaın yaşandığı dönemdi, o kadar kaliteli yayınlar vardı ki. başka bir yayın organına ihtiyaç dahi duymuyordunuz. ne olursa olsun herkesin belirli aralıklarla takip ettiği "o radyo o dj" olmalı. radyo can yoldaşıdır.
  • /
  • 51
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 1007

uhde

altyapısı gayet güçlü olan şarkı. seçil bunun ardından unutursun gönlüm adlı şarkının klibinde oyuncak bebek rolüne girmişti; şarkı da klip de güzeldi. kaza falan derken yazık oldu seçile. hala playlistimdedir.

26 kasım 2012 ayı sözlük'ün coşması

- dede bize yine 26 kasım hikayeni anlatsana.
- ......ve o gün tarihe ayıların azdığı gün olarak geçti. ondan sonra her yıl aynı tarihte etkinlikler, kutlamalar ve şölenler. gerisini zaten biliyorsunuz. işte yavrularım 26 kasım'ın ortaya çıkma hikayesi.

remember remember the 26th of november

sucker punch

kavga eden güzel kızlar, silahlar, kılıçlar ve yaratıklar gazıyla sadece erkek izleyici kitlesine hitap eden bir pazarlama stratejisiyle tanıtılan, izlendiğinde ise bir şeyler eksik ama güzel ya bu film dedirten fantastik kelimesinin anlamını tam olarak karşılayan bir filmdir ve şahsımca en güzel açılış sahnesine sahip olan filmlerdendir.

-spoıler-
herkesi büyüleyen o dans sahnesini göstermediler ya sövdüm ben
-spoıler-

soundtrack konusunda ise izleyicisine şölen sunar. ı want it all-we will rock you mash-up çok güzeldir. emily browning çıtı pıtısının sweet dreams coverı dip düşürtür. emiliana torrini'nin white rabbit coverı ise tarifsizdir. sadece bu referanslarla bile b.k gibi olsa bile benim için olmuş filmdir.

tuvalette başa gelen kötü olaylar

deliği tutturamamak başlığıyla akla gelen ve tuvalette yaşanılan berbat olaylardır. iş bu girideki maddeler aşırı derecede pislik içerdiğinden gizli bakınızla verilecektir sonra vay efendim bilmem ne demeyin.
*
*
*
*
*
*
*
*

oğlunun gay olduğunu fark eden homofobik baba

kendine lanet okuyan da var, psikoloğa koşan da. anneyi suçlayan da var silaha uzanan da. homofobinin annesi babası olmuyor. koşulsuz sevginin varlığını kabul etmedikçe kim olursa olsun bu durum o kişi için büyük bir sorun olacaktır.

hiçbir zirveye katılamayan mutsuz yazar

benimdir o. uzaktan "çok mu eğleniyosunuz ziyveleyde? biygün ben de gideceyim" diyerek bağrıma taş bastığımdır.
Henüz takip ettiği biri yok.