hey gidi hey

Durum: 1024 - 6 - 2 - 0 - 13.04.2024 07:31

Puan: 19704 - Sözlük Kaşarı

13 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

durum da ben de güncelsiziz
  • /
  • 52

best fm

ortaokul yıllarının başlarında resmen altın çağını yaşayan ama şu anlarda diğerlerinin arasında çok da öne çıkamayan radyo istasyonu. jingleları gerçekten farklı ve özenerek yapıldığı için zamanına göre ilerideydi. radyoda o dönemdekilere bakacak olursak nihat sırdar, sivrisinek, levent ünsal, levent erim melih ekener aka abuzer, güçlü mete, beyazıt öztürk, gökhan özen, arzu çavlan ve o dönemdeki her programın bir niteliği vardı ki dinlemek tam anlamıyla zevk veriyordu. bu güçlü ekibe sonradan katılanlar da bir o kadar kuvvetli seslerdi yalan yok ama 95-97li yıllardı galiba; o sene kadar kaliteli bir yayın daha yapamamıştır ve çalışanların çoğunu diğer radyolara kaptırmıştır. yahahaha best fm

incendies

hakkında uzun uzun yazıp ne kadar gerçekçi, etkileyici vb olduğunu yazmaya elimin gitmediği film. savaşın iç yakıcılığını öyle bir ortaya koymuş ki, koyuş şekli nahif ama hissettirdikleri kahredici türden. uzun süreden beri listemdeydi ve erteliyordum, bu gece bir şans verdim. her ne kadar gecemin ve tüm seratoninimin içine etse de iyi ki izlemişim dediğim bir film oldu. kesinlikle izlenmeli.

1+1 her zaman 2 etmez.

snowy river

yine bir 90lar klasiği trt dizisi. orijinal adı snowy river : the mcgregor saga. bir avustralya dizisidir. şimdinin as oyuncularından guy pearce ergen olarak karşımıza çıkar bu dizide. sonraki sezonlarda diziye hugh jackman ve gabrielle fitzpatrick de katılmıştı ki sormayın gitsin. orta yaşlı karizmanın zirvelerinde gezen bekar bir baba ama bakmayın siz karizma dediğime bildiğin mal çobanıydı, her bölüm inek peşinde bir oraya bir buraya. neyse bu adamın çocukları ve kasabaya geri dönen hırçın ama güzel çocukluk aşkı. sürekli birbrileriyle didişirlerdi ama içten içe severlerdi de.* hugh jackman ve guy pearce açısından yine ünlü olmadan önce tarafımdan keşfedilmilşlerdi demeyi ihmal etmiyorum.*

ruhsal bozukluğu olan biriyle bir şeyler yaşamak

cinsel kimliği ne olursa olsun eninde sonunda tarafları tüketecektir ve hayatı zindana çevirmekle kalmayıp bütün yaşam enerjinizi alacaktır ki bu tür sorunlar ilk görüşte anlaşılmadığı için bilemezsiniz tabi karşınızdaki nasıl birisi. bu tür sorunları yaşayan kişiler duygularını genelde uç noktalarda yaşadığı için siz kendinizi deliler gibi seven birinin düşüncesi karşısında gözleriniz kör olmuş bir biçimde habersizce başınıza gelecekleri beklemektesinizdir haberiniz yoktur. ilişki ilerledikçe laf aralarında duyulanlardan yapılan çıkarımlar, eski anıların aktarılması esnasındaki "nasıl yani"ler derken soru işaretleri belirir kafanızda ama artık geçtir. sizin onun bu yüzünü fark ettiğinizi anladığı anda o da artık saklamaktan vazgeçecektir. bu yüzünü biliyorsunuzdur artık ve onunsunuzdur. o düşünür ki kalbinizle onunsunuz, ama bunu dışarıya zarar vererek yansıtma yoluna gider. buna tehdit, istek dışı habersiz ziyaretler, 3. şahısları bilgilendirme yoluyla verilen göz dağları örnek olarak gösterilebilir. 1 yıl en kötünün olmaması için çabalar didinirsiniz, ama nafile karşınızdaki kişinin beyin yapısı mantıklı düşünme yolundan sapalı çok olmuştur.

bu esnada kendinden nefret etme baş gösterir. ben nasıl fark edemedim, nasıl bir körlüktür bu ya da bunu hak edecek ne yapmış olabilirim, diye sorgulamalar başlar ki öz güveninizi, benliğinizi sorguladığınız ve aslında en tehlikeli andır.

şunu bilirim ben kimse kişinin kendi canına kıymasına neden olacak kadar muhteşem değildir ve vazgeçilmeyecek kimse yoktur. zordur belki unutmak ama hiçbir şey kişinin kendi canından daha değerli değildir ve bunun aksini düşünebilen bir insan sağlıklı düşünme yetisini kaybetmiş demektir. yetmezmiş gibi birini bu suçla itham etmek, müsebbi olarak göstermek insanlıktan çıkmanın belirtilerindendir. kendi canına kıymaya teşebbüs eden biri, başkasına sevdiğini iddia ettiği kişiye bile - ki o kişi sevgili değildir bir saplantıdır o birey için- neler yapmaz! en kötüsünü de yapar efendim. siz de ömrünüzün en güzel yıllarını mahvetmiş olmakla kalmaz bir sürü sorunla uğraşırsınız. anlık ciddi sorunlar atlatılır ama farkında olunmayan, kişiliğinizde ve ruhsal yapınızda açılan yaraların tamiri ise hiç o kadar kolay olmayacaktır. aşağı yukarı 2 yıl kadar bir süre sonunda iyileştim ve arındım galiba demeye başlarsınız. bütün o rahatsızlık verici görüşmeleri, 3. şahıslara yapılan açıklamaları, aileni kaybetme korkusunu, işini kaybetme tehlikesini, amirinin karşısında sen şöyleymişsin şeklindeki soruları, her telefon titreşiminde ( artık sesli kullanamazsınız çünkü) kalbinize saplanan soğuk hançeri unuttum demeye başlarsınız. ta ki bir sabah o kişiden gelen bir telefona kadar...

hayat gerçekten acımasız ve adalet yoksunusun.

2012 yılında yazmışım. aradan geçen onca yıla rağmen acısını hala hissederim ama bu durumdaysanız diyebileceğim tek şey, birileriyle konuşun. konuşmadığınızda kendinizi bitireceksiniz çünkü.

trtde meme görmek

geçmişte birçok kez gerçekleşmiş durum. ve evvet yıllar süren çalışmalar karşılığını vermiş ve bir pembe dizinin açılışında görünen meme miydi yoksa çocukluğun verdiği hayranlıkla boşlukları zihnim mi dolduruyordu karamaşasına son verilmiş oldu. 01.38 izlendiğinde göreceksiniz. bu muydu lan diyebilirsiniz ama bunun her gün bir başlangıçta bir de bitişte olduğunu düşünürseniz kaç tane meme ediyor, farkında mısınız? oyuncular gloria pires ve antonio fagundes. trt'de oynayan bir pembe dizinin jeneriğiydi bu. hey gidi old laik days.

https://youtu.be/elT6y3kzlEg?si=K7DTpu-B...

yanında rakı olaydı iyiydi dedirten şarkılar

zeki müren - akşam olur gizli gizli ve diğer müren şarkıları.

queer eye for the straight guy

izlemesi eğlenceli, hayat değiştirecek felsefeler sunmasa da "çok doğru ama yaaaa" şeklinde tepkiler verdiren güzellikler içeren reality show. her ne kadar hepsi bambaşka alanlarla ilgilenseler de içlerinde en fazla iş göreni bence bobby berk (yaşanılan yeri yeniden dizayn eden). bazen programı sadece bobby gelsin evi yeniden düzenlesin, o esnada diğerleri ne derse de yaparız mı diyorlar diye düşünmüyor değilim. her şeye rağmen fab5 gerçekten fab. bu konuda herkes hemfikir.

grace and frankie

4. sezonuyla netflix semalarında süzülen şeker dizi. izlerken ister istemez yaşlanınca ne yapacağım sorgusuna neden olur. izlenmesi tavsiye olunur.

antonio fagundes

gloria pires'in erkek versiyonu diyebiliriz. yaşı geçkin karizma jön kontenjanından karşımıza çıkan brezilya pembe dizi yıldızı. trtde özellikle öğle kuşağını piç eden pembe dizi saatindde bol bol karşımıza çıkmıştır.*

gloria pires

brezilya dizilerinin ülkemizi kasıp kavurduğu dönemlerin vazgeçilmez oyuncusudur ki hala ülkesinde popüler bildiğim kadarıyla. trtde birçok dizisi yayınlanmıştır. meksika dizilerindeki entrikalardan ve latin güzllerienden sonra brezilya dizileri hem karakter hem de entrika açısından yavan kaçmıştır. bir de bu ablayı hiç güzel bulmazdım, diğerleri nere bu nere, sinir olurduk ailece biten meksika dizisinin yerine bir brezilya pembe dizisi başladığında. muadili için:

(bkz: antonio fagundes)

eşi hamile kalınca eşcinsellere yavşayan adam

hamilelik bahane bastırılmış cinsel kimlik şahane

sigara içen erkek çekiciliği

diye bir şeyin olduğuna inanmanın ergenlikten bir farkı yok bence. hangi özelliğini sayayım bilmiyorum ama sağlıksız, kötü kokan, estetik olarak dişlerde ve ellerde sorunlara yol açabilen bir şeyi sadece görsel olarak dahi bu kadar arzulamayı anlamlandıramıyorum. orhan kural mode off

madam marika

kısa bir araştırmayla izdivaç programlarında kendisine eş aradığı görülebilen şahıs.

rupaul's drag race

all stars 3 ile muhteşem bir dönüş yapan show. bağımlılık yapıyor. bütün sezonları tekrar tekrar izlemek (her şeyi ezbere bilmeme rağmen) hala eğlenceli. all starts 2'nin başarısından sonra aynı tadı verecek mi diye düşünürken ilk bölümden geçer notu aldı. takipteyiz.

reading is whaaat? fundamentaaaal !
somebody turn on the lights, it's shady in here

msn messenger

samimiyetini (msn için samimiyet kelimesini kullanacağım aklıma gelmezdi) hiçbir uygulamada bulamadığım anlık mesajlaşma uygulaması. bitme nedeni olarak gördüğüm skype'ı da sevemedim zaten bir türlü. resmen anlamlandıramadığım bir soğukluk var skypeta. bokum skype. ha msn zamanında ne msn'i ya, skype var mı diyen adam kaliteli adamdı o ayrı.

küçük şehirde eşcinsel olmak

dünyanın neresine gidersen git iğrenç bir durumdur.

eşcinsel leather subculture

gavur ellerinde her yıl mr leather şeklinde yarışmaları düzenlenen akımdır.

it

stephen king'in bütün eserlerinde sinemaya aktarımda bir olmamışlık duygusu vardır. ıt diğerlerinin arasında en başarılı uyarlamalardan biri bence. kitapta ıt'in kökeninin anlatıldığı yerler haklı olarak iki versiyonda da yer bulmamıştır. iki versiyon arasında çok ciddi olmasa da farklar bulunmaktadır. hatırlanması için önce kitabın tekrar okunması, sonra ilk versiyon ve ardından da 2017 versiyon izlenilerek aşırı doz "it"ten ölünebilir.

bir eşcinsele verilebilecek en güzel hediye

müzikal bir gösteri bileti bence en iyi hediyelerden biri.

whoami

alman sinemasından, orijinal adı kein system ist sicher (hiç bir sistem güvenli değildir) olan beklenmedik derecede başarılı bir film. dark web tasviriyle gerçekten ince düşünülmüş ve twist ending beğenenlerin kaçırmaması gereken bir yapım.
  • /
  • 52

queer as folk

senede 1 kere mutlaka izlediğim en güzel eşcinsel temalı dizi. michaelın annesine ve emmet karakterlerini çok severim. brian karakteriyle ilgili bir replik" tanrı onu eşcinseller için yarattı"dır ve diziyi izleyince ne kadar dogru olğunu anlarsınız

Toplam entry sayısı: 1024

uhde

altyapısı gayet güçlü olan şarkı. seçil bunun ardından unutursun gönlüm adlı şarkının klibinde oyuncak bebek rolüne girmişti; şarkı da klip de güzeldi. kaza falan derken yazık oldu seçile. hala playlistimdedir.

çorlu

birkaç kez gittiğim ve ilk gittiğimde arabadan indikten 5 dakika sonra yanıma yaklaşan kişinin selam sabah sormadan arkadaş lazımsa birlikte takılırız demesiyle dumur olduğum gaydarı kuvvetli insanların olduğu memleket. şehir çok kozmopolit olduğu için gezerken bazen rahatsız olabiliyorsunuz ama bir ilçeye göre oldukça güzel bir yer.

englishman in new york

an itibariyle dark bearın remix halini radyomuzda dinlettiği sting şarkısıdır.

grace and frankie

4. sezonuyla netflix semalarında süzülen şeker dizi. izlerken ister istemez yaşlanınca ne yapacağım sorgusuna neden olur. izlenmesi tavsiye olunur.

sigara içen erkek çekiciliği

diye bir şeyin olduğuna inanmanın ergenlikten bir farkı yok bence. hangi özelliğini sayayım bilmiyorum ama sağlıksız, kötü kokan, estetik olarak dişlerde ve ellerde sorunlara yol açabilen bir şeyi sadece görsel olarak dahi bu kadar arzulamayı anlamlandıramıyorum. orhan kural mode off

26 kasım 2012 ayı sözlük'ün coşması

- dede bize yine 26 kasım hikayeni anlatsana.
- ......ve o gün tarihe ayıların azdığı gün olarak geçti. ondan sonra her yıl aynı tarihte etkinlikler, kutlamalar ve şölenler. gerisini zaten biliyorsunuz. işte yavrularım 26 kasım'ın ortaya çıkma hikayesi.

remember remember the 26th of november

oğlunun gay olduğunu fark eden homofobik baba

kendine lanet okuyan da var, psikoloğa koşan da. anneyi suçlayan da var silaha uzanan da. homofobinin annesi babası olmuyor. koşulsuz sevginin varlığını kabul etmedikçe kim olursa olsun bu durum o kişi için büyük bir sorun olacaktır.

sucker punch

kavga eden güzel kızlar, silahlar, kılıçlar ve yaratıklar gazıyla sadece erkek izleyici kitlesine hitap eden bir pazarlama stratejisiyle tanıtılan, izlendiğinde ise bir şeyler eksik ama güzel ya bu film dedirten fantastik kelimesinin anlamını tam olarak karşılayan bir filmdir ve şahsımca en güzel açılış sahnesine sahip olan filmlerdendir.

-spoıler-
herkesi büyüleyen o dans sahnesini göstermediler ya sövdüm ben
-spoıler-

soundtrack konusunda ise izleyicisine şölen sunar. ı want it all-we will rock you mash-up çok güzeldir. emily browning çıtı pıtısının sweet dreams coverı dip düşürtür. emiliana torrini'nin white rabbit coverı ise tarifsizdir. sadece bu referanslarla bile b.k gibi olsa bile benim için olmuş filmdir.

ayı sözlük birinci samsun zirvesi

sözlük bünyesinde katıldığım ilk zirve olan samsun zirvesi başlangıcından sonuna kadar kahkahanın, eğlencenin, dedikodunun dozunun bir an bile düşmediği bir zirve oldu. canım bv bearı havaalanında film sahnelerindeki gibi karşılayamasam da ayağına otobüsü getirtmeyi başardım. birbrimizi gördüğümüz o anki mutluluğu tarif edecek bir kelime bulamıyorum, yıllardır görmediğim kardeşimi görsem bundan daha fazla heyecanlanmazdım eminim. ardından ev sahibimiz yüce şahsiyet scherzonun navigasyonu sayesinde samsuna indik ve dünyanın en tatlı grubu tarafından karşılandık. torunum yokesli, keanu reevesin saskin yuzu, mordred, scherzo ve 2 tane dünya tatlısı kız. neşe içinde gülücüklerle başlayan gece gidilen oramdaki sohbetle daha da artarak devam etti. gıcık olduğum ama yine de kıyamadığım bitanecik smokebl ise divalığını konuşturmuş sahneye yine en son çıkmış ve ben geldim demiştir. eve geçildiğinde de devam eden o muhteşem ortam güzel kızlarımın hazırladığı sabah kahvaltısıyla devam etti. samsun sahilini arşınlayan grup üyeleri en son meşhur samsun pidesini tadarak maceralı bir geri dönüş macerasıyla zirveyi sonlandırdı.

ev sahibimiz scherzo: her şey için teşekkür ediyor, ellerine, emeğine, fikrine ve yüreğine sağlık diyorum. mıncırmam geliyor o yanaklarını. müthiş bir ceo ışığı var yavrum sende. güçlüsün, aynen devam.
torunum yokesli: bakma sen ellere, onlar bildiğin kör. süpersin kuzum sen, dinle dedeni.
keanu reevesin şaşkın yüzü demiş ama bence tatlı yüzü olacakmış o: yok böyle bir masumiyet ve güleryüz, o kadar söyleyeyim.
mordred: esprilerini yerim senin, bir ara ayrıca özel ders alman gerekiyor benden, o zaman kusursuz olacaksın çekirge.
smokebl: divam, bebeğim sana kızmak istiyorum ama kızamıyorum. git kendini o arabanın önüne at ama ölme tamam mı?*
zirvenin sürprizi +2miz: en kısa sürede burada görmek istiyoruz sizleri de. iki günde hiçbir eğitim kurumundan alamayacağınız eğitimi göz önünde bulundurursak, gelin ya siz buraya. muhteşemsiniz.

bv bear: bu giriyi sessiz sessiz girme nedenimsin, yan odadan uyandırmayayım diye. iyi ki geldin, hoşgeldin. kardeşimmm.

özetle muhteşem bir zirve olmuştur. yapandan, sebep olandan, emeği geçene herkesin ellerine sağlık.

ps son gün gittiğimiz kafedeki arkadaşa da buradan teşekkürlerimi sunmadan edemeyeceğim, çok istedi ekibe dahil olmayı ve o kadar laf dinledi. fotoğraf çektirirken onu fotoğrafa davet etmek yerine ondan çekmesini istediğimizde bozuldu ama olsun.

tuvalette başa gelen kötü olaylar

deliği tutturamamak başlığıyla akla gelen ve tuvalette yaşanılan berbat olaylardır. iş bu girideki maddeler aşırı derecede pislik içerdiğinden gizli bakınızla verilecektir sonra vay efendim bilmem ne demeyin.
*
*
*
*
*
*
*
*

scat sex

en kaba tabiriyle *,* seks. sözlükte tarattığımda kimsenin hakkında bir şeyler yazmadığını gördüm. altta yazan " scat sex diye bir konu bulunamadı.. scat sex başlığına google'da bak.. ya da kendine biraz güven ve bu başlığı sen aç" yazısı hiç bu kadar manidar gelmemişti bana.

(bkz: 2girls1cup)

şıllık

şılloz. şıllık + yelloz'un birleşiminden ortaya çıkan süper kombo etkisi yaratan hakaretin köklerinden biri.
Henüz takip ettiği biri yok.