johnny depp

bir korku üstadı olan stephen kingin gece yarısını iki geçe adlı kitabında yer alan gizli pencere, gizli bahçe adlı öyküden uyarlanan gizli pencere filmindeki oyunculuğuyla kendine hayran bırakan yetenekli adamdır.
karayip korsanları serisini izlememe sebep olan sempatik kaptan jack sparrow.
helena bonham carter, tim burton ve johnny depp bir çok yapıtta beraber çalışarak ayrılmaz 3lü haline gelmişlerdir.
çok hoştur kendisi severek takip ediyoruz.
sürme çektiğim dönemlerde, gelen tepkilere karşı örnek verdiğim yegane insandır.
(bkz: jack sparrow)
hollywood' un gelmiş geçmiş en karizma adamıdır.sahicidir bir kere. rolden role bürünür. before night falls filminde hem cezaevindeki travesti bon bon' u hem de faşist sorgu polisini canlandırmış ve hiç de sakil durmamıştır. karayip korsanları' ndaki lubunya korsan jack sparrow da başka bir şahanesidir. yıllarca fransız aktrist vanessa paradis ile evli kaldı ama boşandılar geçenlerde.*
soyadı sürekli olarak deep/diip/ şeklinde yanlış yazılır ve okunur.
jack sparrow olarak şu anda show tv'de arz-ı endam eden muhteşem aktör. aslında film yıldızından çok rock stara benziyor. duruşu, karizması, bunca popülerliğine rağmen cool halleri bir erkek olarak nefes kesici yapmaya yetiyor. buna bir de oynadığı her rolde zerre kadar sırıtmadan, farklı kişilikleri içselleştirerek canlandırabilme yeteneğini ekleyince tüm zamanların en iyi on aktörü arasına girer zannımca.

edit: metot oyunculuğuyla şizofren arasında ince bir çizgi vardır derler. acaba jack sparrow'la johnny depp arasında şizofrenik bir bağlantı var mı diye merak ediyor insan. o kadar "o" olmuş ki jack sparrow gerçekmiş, johnny depp diye biri yokmuş gibi geliyor.
the lone ranger isimli gore verbinski filminde bir aksilik olmazsa 5 temmuz 2013 de onunla birlikte helena bonhem carter'la birlikte yeniden beyaz perdede görecemiz zat.
helena bonhem carter ile çocukluğumun izzet altınmeşe-belkıs akkale ikilisi tadında takılan aktördür, oynadığı izlenir. ötesi yok.
sürekli tim burton ve helena bonham carter'la aynı projelerde yer almasıyla ilgili şöyle bir komikli cümle vardır:
tim burton should just make a movie called johnny depp. plot twist: johnny depp is played by helena bonham carter.

not: sigara olarak l&m içerken görülmüştür.
antipatik bulduğum ve filmlerini izlemekten kaçındığım ama "çikolata" adlı filmde izleyince hayran kaldığım aktör.
potansiyeli olan, istedi mi gayet iyi iş çıkaran, ama giderek isminin ardına gizlenen bir oyuncu bence depp. son 10 yıldır izlediğim neredeyse her filminde bir karakteri değil de kendini oynuyormuş gibi geliyor. ama bulunduğu projeleri düşününce, hem kendisi hem de seyircileri bundan gayet memnun gibi.
jimmy kimmel'i öpmesiyle tekrar çok konuşulan kişi olmuştur. *
izlemek için :


(bkz: johnny depp'in jimmy kimmel'i öpmesi)
eşi amber heard, şiddet gördüğü iddiasıyla kendisine boşanma davası açmış.


http://www.diken.com.tr/sen-de-mi-johnny...