deniz mercan

Durum: 849 - 0 - 0 - 0 - 17.11.2017 23:02

Puan: 13126 - Sözlük Kaşarı

10 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

silenceandblack
  • /
  • 43

kamyon arkası yazıları

çok bakma yorulursun, toz atarım boğulursun.

todo sobre mi madre

afişi ile trt'nin efsane dizisi 7 numara yı hatırlatan film.
*

galatasaray taraftarlarının bağdat caddesine çıkması

yıllarca tasvip etmediğimiz ve şiddetle eleştirdiğimiz davranışın benzerini sergilemek hangi aklın ürünüdür? şaşırmamak ve de kör göze parmak misali yapılanları görüp de öfkelenmemek elde değil. birileri mağaza talan eder diğerleri caddelere çıkıp gövde gösterisi yapar... sonra da başlar '' vay efendim holiganlık, fanatizm...'' söylemleri. aslında birleştirici unsur olması gereken spor bizim ülkemizde ayrıştırıcı olmakta!

her geçen gün büyüyen göbek

sigarayı bıraktığımdan bu yana gün be gün kendini hissettiren ve ''ben buradayım'' diyen uvzum.

ayı sözlük yazarlarının aşık olduğu otomobiller

tabi ki mini cooper, yeni çıkan modeli bir harika. *

sigara

yıllara dayanan birlikteliğimiz nihayet bitmiştir kendisiyle. uzunca bir zamandır mücadelesindeydim. çoğu kez geri dönecek oldum kendisine ama önce kendime sonra da sevdiklerime verdiğim söz frenledi beni. sigara uzatıldığında da ''kullanmıyorum'' diye yanıtlamak da bambaşka bir haz sebebiymiş.

ayı sözlük itiraf

son seyahatimde yanımda oturan adamı taciz edip durdum. bacağını okşadım, onunla yetinmedim sıkmaya başladım hafiften ve saatler ilerledikten sonra da iyice abartıp köfte yapmaya başladım. yanımdaki de memnun olmalıydı ki bu durumdan bacaklarını daha bir iyice açıp elimin hareket alanını daha da genişletti. ve bu benim ilk tacizimdi.

hayvanların canlı pişirilmesini durdurun

imzalayıp destek olduğum kampanyadır.

hocam ödev vermiştiniz diyen öğrenci

şu videoyu anımsatan başlıktır.
v

14 ağustos 2011 ayı sözlük'ün açılması

ve bugün 2. doğum günümüz. kutlu olsun.

içinde hiç boş şarkı olmayan albümler

erkan oğur & ismail hakkı demirci - gülün kokusu vardı

en ağır ayrılık sözleri

bundan 2,5 ay önce aldatıldığımı* öğrendiğimde sarf ettiğim söz kesin ve keskindi: '' siktir ol, git hayatımdan! ''

ilk aşık olduğumda da bana söylenen şuydu;* '' artık seninle yapamıyorum''

facebook listesinde ekli hayatını kaybeden arkadaş profilleri

acı bir deneyimdir. bilirsin yoktur, gitmiştir;ancak yine de elin varmaz silmeye.

karnıyarık

patlıcan sevmeyenler için içi oyulmuş patatesle yapılanı da vardır, ki favorimdir.

kedi besleyen sözlük yazarları

onlardan biri de ben oluyorum. 5 aylık bir kızım var; adı türkan. kendisinin isim annesi iş yerindeki arkadaşlardan biri. türkan'ı iş yerinin hemen yanı başında bulmuştum. henüz süt yavrusu idi ve birileri sokağa atıvermiş onu. aldım eve götürdüm beslemeye başladım. o gün bugündür birlikte mutlu mesut yaşıyoruz. en sevdiği şey; top oynamak ve kağıt havlu rulosunu ele geçirirse parça pinçik etmek.
bu da kendisi :

çocuk olsaydım eğer

büyümek için bu kadar acele etmezdim.

doldurulmayı bekleyen ukdeler

an itibariyle bekleyenler rakamla 210, yazıyla iki yüz on * tanedir*. yazalım, orada bir yerde yalnız kalmasınlar.

gözleri açık gitmek

herhangi bir durumun * sonuna gelindiğinde yapmak isteyip de yapılamayanlar adına hayıflanmayı, pişman olmayı ifade eden deyimdir.
*

13

genel kanının aksine bana uğur getiren sayıdır.
(bkz: batıl inançlar)

eşcinsel çevrem yok diyen kıdemli eşcinsel

söz konusu olaya özne olan şahıs eğer doğuda bir yerlerde yaşıyorsa olası bir durumdur. *
  • /
  • 43
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 849

urfa

seksi erkeklerin çoğunlukta olduğu doğu illerinden bir tanesidir.

ismi unutulan arkadaşa hitap şekilleri

''hacı'' ya da ''abicim'' diye hitap etmekteyim genelde

ayı sözlük'te lezbiyen yazarların olması

olmaması için bir sebep yoktur. bu neden yadırganır anlamıyorum? dikkatinizi çekerim ki;burası lgbt sözlüğüdür ve gaylar kadar biseksüeller de, transseksüeller de,lezbiyenler de bu oluşum içinde yer alabilir. siz isteseniz de istemeseniz de!

çekip gitmek

şuan içimden geçen duygudur. çekip gidesim var,herşeyden ve herkesten...

ayı sözlük itiraf

son seyahatimde yanımda oturan adamı taciz edip durdum. bacağını okşadım, onunla yetinmedim sıkmaya başladım hafiften ve saatler ilerledikten sonra da iyice abartıp köfte yapmaya başladım. yanımdaki de memnun olmalıydı ki bu durumdan bacaklarını daha bir iyice açıp elimin hareket alanını daha da genişletti. ve bu benim ilk tacizimdi.

erkan oğur

1954 yılında ankarada doğan sanatçı, istanbul devlet konservatuarı klasik türk sanat müziği bölümünden mezun oldu. enstrüman ustası olan oğur, ud, tanbur, bağlama, cümbüş ve keman gibi geleneksel çalgıları başarıyla çalmaktadır. doğu anadolunun folk müziği ve aşık veysel gibi ozanların şarkılarıyla büyüyen sanatçı, 1960larda jimi hendrixi dinledi ve bu, yeni bir müzikal deneyimin başlangıcı oldu. perdesiz elektrikli gitarın pasajları üzerinde kayma ve çeyrek tonların çalınmasına olanak tanıdı.
müzik hayatına 1980 yılında çeşitli sanatçılara eşlik ederek başladı ve ilk albümü "fretless"i 1994 yılında almanyada çıkardı.
türkiyenin en özgün müzisyenlerinden birisi olan oğur, içlerinde perdesiz gitarın da bulunduğu birçok gitar ve telli çalgıları kendisi, kendi amaçları doğrultusunda üreten büyük sanatçılardan birisidir. sanatçı, müziğe yalnız türkiyede değil dünya çapında da farklı zevkler ve tınılar getirdi.
anadolu ezgilerindeki hümanizmi, sufice bilgeliği, erdem arayışını yansıtan albümler yapan başarılı sanatçı, türkiye dışında bir çok festivallere katıldı ve bir çok değerli cazcılarla sahneye çıkıp kayıtlar gerçekleştirdi. türk folk müziğinden yola çıkarak bu müziğe büyük katkılar sağladı.
kaynak: kimkimdir.gen.tr
en dokunan en acıtan eseri yarim senden ayrılalı dır.


bir de sevgilimi özleyince dinlediğim eser tutam yar elindentutam yâr elinden tutam
çıkam dağlara dağlara
olam bir yaralı bülbül
inem bağlara bağlara
ağam hey, paşam hey eyvah eyyy
emrah eder bu günümdür
arşa çıkan tütünümdür
yâra gidecek günümdür
düşem yollara yollara
ağam hey, paşam hey eyvah eyyy

sözüyle dinlemek isteyenlere
güler duman-tutam yar elinden

nevruz

uyanışın, yeniden can buluşun sembolüdür. baharın geldiğini müjdeleyen bayramdır,kutlu olsun.
kutlama kardeş türküler'den gelsin

yaran yanlış okumalar

yazan: çünkü kadınım
okunan: çüklü kadınım
bayan bir arkadaşın facebookta paylaşılan bir fotografa yapmış olduğu yorum. hemen aklıma psk geliverdi.kendi kendime ''arkadaşın içine psk kaçmış olabilir mi?'' diye sordum o an.

eşcinselliğini yaşamaya yeni başlayanlar için tavsiyeler

''eşcinselliğe yeni başlanır mı?'' dedirten başlıktır. ya vardır ya da yoktur, sonradan olmaz bu durum. sanırım bu yönünü yeni farkedenler demek daha doğru olacaktır.

sevgili 17 yaşımdaki halim

5 yıl sonra bambaşka iklimlerde alacaksın soluğu. hiç tanımadığın bilmediğin bir coğrafyada olacaksın. elin ekmek tutmuş olacak ve artık kendi ayaklarının üzerinde durma vaktin gelmiş olacak.memleketinden nefret ediyordun, bir süre buradan da nefret edeceksin. her şey gözüne batacak. sonra işi kaşarlığa vuracaksın(ki şuan yaptıklarından farklı olmayacak). o hiç bilmediğin yerde tanımadığın kişilerle sabahı edeceksin,başına bir şey gelir mi korkusu yaşamadan. bir müddet böyle devam edeceksin.
sana bir iyi bir de kötü haberim var.
önce iyi haber:
4 kasım 2003-salı ; o gün tanıyacaksın adamın birini,ilk başta o da senin için diğerleri gibi olacak.sabahlayacaksınız,içinizdeki hayvanı susturacaksınız bazı bazı. zamanla ona bağlandığını hissedeceksin,onu özlediğini. ve artık sadece o olacak hayatının odağında. seveceksiniz birbirinizi. çoğu zaman şımarıklıklar yapacaksın, olmadık sebeplerden hır gür çıkaracaksın, ona hayatı zindan edeceksin;ama o hep sabırla duracak. sakinleşmeni bekleyecek. çok aptalca sebeplerle ayrılmak isteyeceksin ama sonra bakacaksın ki onsuz olmayacak. ne kadar huysuz olsan da onu hep çok seveceksin ve o da senden vazgeçmeyecek. birlikte dolu dolu 7 yıl geçireceksiniz.
kötü haber ise:
19 aralık 2010-pazar ; kaybedeceksin o insanı.öyle bir kaybediş olacak ki bir daha asla göremeyecek duyamayacaksın onu. dünyan yıkılacak,güçsüz düşecek aciz kalacaksın çoğu zaman.özleyeceksin onu. kahredecek,isyan edeceksin.artık yaşayamam diyeceksin;ama yanılıyorsun yaşanıyor ve yaşayacaksın.sonra o varken yaptığın şımarıklıklar,huysuzluklar adına çok pişman olacaksın,kendini hep suçlayacaksın;yapma!
ve bakacaksın ki onun olmadığı o memlekette kalamayacaksın;her yerde onu arayacak gözlerin ama nafile. ve bu daha çok acıtacak canını. nihayetinde terk edeceksin o memleketi başka bir yerde başka bir hayat kurmaya çalışacaksın,içinde bir yerlerde bir şeyler kırık dökük bir şekilde ve de eksik. başka insanlar alacaksın hayatına(hem de en saçma haliyle)
bir şey söyleyeyim mi? üzülme;zira o da istemezdi üzülmeni.kaldı ki herşeyin elbet bir şekilde sonu olacaktır. kendini şanslı hisset;onun gibi bir insanı tanıdın bildin.onunla yaşadın,her şeyini paylaştın,sevdin,sevildin. ve inanıyorum ki o bugün de var olsaydı hâlâ beraberdiniz.dediğim gibi şanslısın sen.bunu bil ve onu tanımış olmanın sana verdiği o güçle ayakta kalmaya devam et.bak bakalım etrafında sen gibi şanslı kaç insan var?
hayat devam ediyor,edecek!
hadi bakalım dinle şimdi bunu

göbekli erkeğin savunma mekanizması

göbeğim eridi diye hayıflananlar da mevcuttur, ki ben de hayıflanmaktayım sevdiğimin göbeği eriyince

ayı sözlük yazarlarının en sevdiği filmler

my name is khan. http://www.imdb.com/title/tt1188996/
dün gecenin en güzel yanıydı bu filmi izlemek

ayı sözlük yazarlarının sevmediği içecekler

msnde tüm listesini engelleyen insan modeli

sıkılgan insanın iki cümle sonra muhabbeti kesmek istemesi ama bu isteğine rağmen kibarlıktan olsa gerek bunu dile getiremediği için başvurduğu yoldur.ki kendim öyleyim ne yazık ki

ince belli aktif

olmaz, olmamalıdır. kalın olmalı beli,sarıldığımda bir elim diğerine kavuşamamalıdır. öyle işte