ayı sözlük'te lezbiyen yazarların olması

internette eşcinselleri bir araya getiren çok az platform var zaten. bir de şu var lezbiyen sözlük diye bir sözlük açılmış olsaydı, oradaki yazarların yüzde 3'ü lezbiyen yüzde 97'si çok fazla lezbiyen pornosuna maruz kalmış pipili bünye olurdu. belki bu yüzden lezbişler de ayıcıkların şefkatli kollarında bulmuşlardır kendilerini. ya da sadece gaylerin çoğunun sahip olamadığı 1 şeye sahiptirler. * bilmem, ben lezbiyenlere karşı garip bir sevgi besledim nedense hep. mesela yıllardır içimde kanayan yara olarak kalmıştır, hep bir lezbiş kankam olsun istedim, hatta sırf bunun için gaydargirls e üye olmuşluğum bile vardı. üyeliğim sadece 10 dakika sürdü ama violaton of bilmemneyşın dan dolayı beni sürmüşlerdi. *
birkaç arkadaş geyiğine yapmış olabilir. geyiğine yapmamış olsalar demek ki burdaki ortamı beğenmişler de başka sözlüklere gitmeyip buraya gelmişler ama bence büyük olasılıkla geyiktir.

(bkz: kedidir o kedi)
aslında bu sorunun cevabı ayı sözlük logosuna tıklandığında cevaplanıyor, orada açıkça lgbtt sözlüğü yazıyor.
dilerim ve isterim ki lezbiyen yazar sayısı artsın. eşcinsel bir sözlükte tabiki onlara da yer var.
dilerim ki bu sözlükte lezbiyen yazar olmasın. hiç olmasın. ben sözlükte sadece bir yazarım elbette, ne yöneticiyim ne de başka bir şey. temennim budur.
olmasının değil, olmamasının sorun sayılabileceği durumdur.

(bkz: sensiz bir kişi eksiğiz)
beyhude bir tartışma burası *herkese saygılı herkesin paylaşımda bulunacağı bir yer yamulmuyorsam.hem lezbiyenlerde kuku seven kukulu bacılarımız.

(bkz: dünyanın tüm ibneleri birleşin)
normal karşılanması gereken durumdur,bu sözlükte lezbiyeni de var,ayısı da var,sığır çobanı da var,sözlük böyle güzeldir.başka insanları sevmeyen ayrımcılık yapan kişi kendini de sevmiyordur.

(bkz: bir troll ağlıyor gözleri yaşlı)
sözlükte var olduklarını bildiğim, kendilerini yansıtan başlıkları açıp, bize bilmediğimiz konularda ışık olabilecek ve farklı bir bakış açısı kazandırabilecek entrylerini okumak istediğim yazarlardır.
gereklidir. ismi ayı sözlük olsa da, içeriği ayı kılından kilim dokuma yöntemleri veya nasıl kilo alınır ve alınan kilo nasıl korunur değildir. ayı sözlük bir lgbt sözlüğüdür ve buradan hareketle lezbiyen cinsel yönelimine sahip kadınlar da buranın doğal potansiyel yazarlarıdır. ayrıca özellikle homofobi ile mücadele ile feminizmin en önemli ortak amacı öldürücü ataerkilliğe karşı birlikte mücadeledir. bu bağlamda, lezbiyen bireylerin bu sistemden herkesten daha fazla mağdur olmalarından ötürü onların daha fazla mücadele etmeleri gerekir. hem erkeklerin kadınlar adına konuşmalarının da önüne geçmek konusunda lezbiyen bireylerin burada olup özellikle kadınlıkla ilgili konularda* daha yüksek sesle konuşmaları ve geri kalan konularda da kadın düşüncesini ön plana çıkarmaları gerekmektedir.

kendilerinden öğrenmek istediğim bazı başlıklar şunlardır:*

(bkz: 8 mart)
(bkz: çalışan kürt lezbiyen kadın olmak)
(bkz: gece yarısından sonra sokakta gezen kadın)
(bkz: lezbiyen ilişkide korunma)
(bkz: kamyoncu lezbiyen)
(bkz: erkek egemen hukuk sistemi)
(bkz: fethiye deki toplu tecavüz davası)
(bkz: sincan tecavüz davası)
(bkz: güldünya)
(bkz: pınar türkmen in öldürülmesi)
(bkz: ayşe yılbaş ın öldürülmesi)
(bkz: şefika etik in öldürülmesi)
(bkz: gülay armağan ın öldürülmesi)
(bkz: gizli lezbiyen)
(bkz: lezbiyen tanışma siteleri)
(bkz: ayı sözlükte kadın olmak)
(bkz: lezbiyenlik ve penis)
(bkz: ünzile kaç koyun ediyor)
henüz karşılaşmadığım ama onlara karşı umudumu kaybetmediğim yazarlardır.
olmaması için bir sebep yoktur. bu neden yadırganır anlamıyorum? dikkatinizi çekerim ki;burası lgbt sözlüğüdür ve gaylar kadar biseksüeller de, transseksüeller de,lezbiyenler de bu oluşum içinde yer alabilir. siz isteseniz de istemeseniz de!
muhtemelen epilasyon olayına karşı olan yazar arkadaşlarımızdır.
son dönemde sözlüğe gelişleriyle, bize katılışlarıyla mutlu ediyorlar.
lezbiyen yazar iyidir ya, ben seviyorum yani (yok yani kendimi övme amaçlı değil, hiç değil * )
ben birkaç arkadaşımı da dahil etmeyi denemeyi planlıyorum ama, söz vermeyeyim, girmeyebilirler.
hala umutlu olduğum ama çok fazla göremediğim yazarlar..çoğalıyoruz ama farkettim.
kukufobik gaylerin varlığını öğrenmeme sebep olan başlık.

tüm iyimserliğimle bu önyargıyı aşabileceğimizi umuyorum. sırf sözlüğün lgbt başlığına istinaden bile olsa burada olmamız pek fena olmaz gibi.
sözlükte kukufobik (kolpophobia) yazarlarin olmasinin, sevgili lezbiyen kardeslerimizin gözünü korkutmadiginin kanitidir. nasil ki sözlükte pipifobisi (phallaphobia) olan birinin olma olasiligi bizim gözünüzü korkutmuyorsa... rahatsiz olan arkadaslari psikologlara havale edip yazmaya devam edelim. sözlük kadinlarla daha güzel.

(bkz: kolpophobia)
(bkz: am korkusu)
(bkz: phallophobia)
tubi nin de katılımıyla aktif olarak yazan lezbiyen/biseksüel kadın yazar sayısı sanırım 7 ye çıktı.
lgbt sözlüğü olduğu için gayet normal olan durumdur. ya da ben bu sözlüğü yanlış anlamışım...

(bkz: biri bana tokat atsın)
  • /
  • 2