mustafa sandal

1970 doğumlu ses sanatçısı.1994 senesinde suç bende isimli ilk albümü ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. kendine has figürleri olan bir dansı vardır,eşsizdir. ilk albümünde en çok dikkat çeken şarkı bu kız beni görmeli şarkısıdır.

ilk albümüyle büyük dikkat çekmiştir.
gölgede gynı albümünde yer alan araba şarkısı ile neredeyse onu tanımayan kalmamıştır. araba sahibi birilerine onu arabası var güzel mi güzel, şoförü de var özel mi özel şeklinde takılmalar olmuştur uzunca bir zaman.

favori şarkım ise yine ilk albümünde yer alan: neredesin

zamanın birinde sinan çetin filmi baye de oyunculuğu denemiştir.
sesi vasat, dansı kötü, yakışıklı desen hiç değil, besteler eh işte. hala nasıl olur da bu kadar popüler olduğunu anlamadığım kişi.
universal music etiketiyle piyasaya sürülen isyankarın istanbul’da çekilen video-klibinde istanbul boğazı
ın görüntüleri gözler önüne serilmiş ve klip mtv trl charts listesinde bir numara olmuştu ... mustafa sandal, isyankar singleı ile almanya resmi satış listelerinde en uzun süre kalan türk sanatçısı unvanını elinde bulunduruyor
bugün 2. kez baba olan popçu.
benim için her zaman özel ve güzel kalacak adamdır kendisi. sesi beğenilmiyor dansları komik geliyor hatta jüri üyeliği yaptığı yarışmada antipatik geliyor olabilirdi ama keç seneden beri bu piyasanın içinde olup bozulmadan kalabilmiş iyi bir müzisyen harika babadır.
sesi o kadar kötüdür ki playback performanslarında bile sesini duymak için televizyonun sesini sonuna kadar açmanız gerekir. bir de bu adam bir ara tarkan'ın en ciddi rakibiydi. hey allahım yaa..
zamanında güzel şarkılara imza atmış iyi besteci kötü yorumcudur. tıfıl bir oğlanken azmedip o vücudu yaptı ya..ordan da bir artısı var bende.
" mevcut" adında bir şarkısı da mevcuttur.*

sözleri de şöyleymiş:

bu gece yalnızım
etrafta kimse yok
kendiyle hesaplaşan bir akşamdayım
şu anda sakinim
canım çok istiyor
hayalini kurmayı, sana dokunmayı
ben sözden anlamam
nasıl olsa ben bana kaldım bu gece
...
aman of eriyor kalbimin buzları
giderek eritiyor mevcut sorunları
aman of eriyor kalbimin buzları
giderek dağıtıyor mevcut bulutları

nedendir bilmem ilk çıktığı günden bu güne kendisinden hiç haz etmediğim popçu.
bir dönem müzik listelerinin tozunu attırırken şimdilerde modası geçmiş ispanyol paça pantolon gibi tozlu raflarda beklemektedir.
bir döneme hareketli şarkılarıyla damga vuran pop yıldızı.
hakan peker ile yaslanmayan adamlardan birisidir. 90lardan beri en sevdiğim popudur. bunda düzenli hayatı, iyi bir eş ve aile babası olması büyük etkendir. ben olsaydım şarkısı ile müzik listelerindeki yerini almıştır
sadece çocukluğumda dinliyordum ama son haftalarda ben olsaydım parçasını loop'a falan alıp kendimden utanıyorum. klip de çok güzel bence.
bu adamın 2 şarkısı vardır biri "aya benzer" diğeri de "gidenlerden" onun dışında dişlerini göstererek sağa sola hafif kamburu ile eğilip sallanmaktan başka bir şey yapmadı..
ilk albümü suç bende ve bilhassa ikinci albümü 1996 çıkışlı gölgede aynı albümüyle bir zamanların tarkan'la bir anılan günümüzün yitik popçusu. artık dile takılan güzel şarkılar çıkaramıyorsa zorlaması yersiz. işin mutfağında kaldığında çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum. son teklisi fena değildi. boşnak yıldız, şarkıcı, oynayamayıcı emina ile evlenip iki çocuk yapmıştır.
bu adami nedense bilmem bir cekici bulurum bir kurbagaya benzetirim ortasi yok bende.
bir tek ilk albümü suç bende'yi biliyorum, o da harika bir albümdü. ikinci albümündeki araba şarkısından hiç hoşlanmayınca takip etmemiştim bir daha. pek de dişe dokunur, bana hitap eden birşey de yapmadı. ama müzik konusunda serdar ortaç gibi gayet yetenekli bir abi olduğunu biliyorum. ayrıca her daim vücuduna bakan bir abi olageldi bu ve bence her zaman belli bir seksapeliteyi korudu. bence gideri var hala.

ayrıca evet, bir zamanlar mustafa yandal, mustafa çift ana dal diye iğrenç esprilere de meze olmuştu bu arkadaş.
  • /
  • 2