alegori

Durum: 372 - 0 - 0 - 0 - 16.09.2017 22:01

Puan: 5616 - Sözlük Kezbanı

5 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

durum güncelsiz...
  • /
  • 19

ayı sözlük v2

entry'lerin kimin artıladığı görünmüyor, entry'lere yorum yapılamıyor ve belirtildiği gibi online liste yok. bu özellikler dışında olmuş gibi, herhalde eksiklikler giderilir. bir de kullanıcı adımdaki boşluktan mütevellit yazarların mesajlarını hiç açamamıştım yenilenmeyle birlikte okuyabiliyorum fakat nafile.

yazarların en hoşlanmadığı şeyler

söylenenlere, davranışlara, düşüncelere karşılık yapılan kelalaka çıkarımlar.

heteroseksüellerin cinsel tercihlerine saygı duyuyorum

tercihlerine saygı duyuyorum ve tercihlerini anlayışla karşılıyorum fakat kesinlikle gelip geçici olduğuna inanıyorum. bir psikoloğa danışarak bu geçiş sürecinin üstesinden gelebilirler. yakın zamanda açılan arkadaşıma hemcinslerinden hoşlanmaya çalışması ve hemcinsleriyle daha çok arkadaşlık kurması yönünde tavsiyede bulundum. fazla zorlamak da istemedim, kendisi zaten doğruyu yanlışı ayırt edebilen bilinçli birisi. yanlış şeyler yapmayacaktır.

chp teyzesi

ortalama chp teyzesinin giyimi göz kamaştırır, elittir, oturmasını kalkmasını bilir, daha aklıselimdir. sanata ilgilidir, haldun taner sahnesi'nde oyunları önlerden izler.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

lions head - bleed as u go

çomarizm

21. yüzyılda sekülerizme ve çağdaş yaşama tepki olarak anadolu topraklarında doğmuş beyhude akım.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

the fratellis - whistle for the choir

selahattin demirtaş'ın gözaltına alınması

akp ve piyon parti mhp'nin kirli siyaset oyunlarının vücut bulmuş halinin bir yansıması. yeri geldiğinde birbirlerini çok iyi sıvazlamaya başladılar son dönemlerde.

mhp başkanlık sisteminde akp'nin destekçisi konumunda, bu olaylarda gizli başrol oyuncusu da bahçeli ve ekibi olduğu aşikar. danışıklı dönüşüklü sistemle iki parti de sadece muhafazakar türk toplumunun baskın, saygın olacağı, haklarının teminat altına alınacağı devlet yapısının oluşturmaya zemin hazırlama aşamasında. geri kalan kesimler ise şu mevzuda olduğu gibi daha bir siktir edilecek, geçiştirilecek, yeri gelince daha da ezilerek yok sayılacak. gelişmeler bu kadar, e daha ne olsun...

ankara'yı ankara yapan şeyler

ayı sözlük yazarlarının ilişki durumları

kız arkadaşım var iki aydır birlikteyiz. 4 tane de fuckbuddyim var ama onlarla şimdilik iletişimimi kesmek zorunda kaldım, ilişkime sadık biriyim sanırım.

the walking dead

7. sezon ilk bölümüyle insanı karmakarışık duygulara sevk etmiş dizi.

--- spoiler ---

rick ve ekibini hiç bu kadar aciz görmedim. twd izleyicileri şundan emindir ki negan'ın yaptıkları yanına kalmayacak çünkü bu dizideki kaçınılmaz sonuç şu ki, rick'in ekibine bulaşan bir şekilde belasını buluyor fakat negan fazlasıyla çetin ceviz çıktı öyle oldu bittiye gelmeyecektir olaylar. kanımca carol ile morgan'ın rastladıkları süvarilerle rick ittifak olup negan'ı çökertecek.
ah o herkesin bir arada olup ziyafet çektiği hayali an çok etkileyiciydi.

--- spoiler ---

ayı sözlük

yazarlarının çoğunluğu lgbti bireylerden oluştuğu bilgisinin hatırlatılması gereken sözlük. eşcinsel içerikli başlıklar genel durum içeriyorsa lgbti olarak değiştirilmesi gayet uygun zira sözlükte sadece eşcinseller yazmıyor, yani başlıkla alakalı diğer yönelimlerin de yazmak istediği şeyler olabilir ve nihayetinde başlık daha fazla kişiye hitap eder. eşcinseller de lgbti'nin bir parçası olduğuna göre lgbti başlıklarında, eşcinsellerin başlıkla alakalı düşüncelerini belirtmeleri uyumludur.

lgbti olduğunu fark etmek ile kabullenmek arasında geçen süre

ışık hızıyla yol alan uzay aracınızla alfa centauri'ye 2 kez git gel yaparak harcadığınız tahmini sürenin tamamından 5 yıl kadar az.

çabuk biten ürünler

anne ile girilen diyaloglar

muhafazakar ailelerde, annenin thug life'ı ile sonuçlanabilecek diyalogdur.

*

4

şort ile otobüse bindiği için tekmelenen kadın

saldırgan çomar tutuklandı tekrardan. tutuklanma nedeni işlediği suçtan ziyade insanların tepkisi oldu. hakkaniyetle değil de tepkilere dayalı hukuk sistemimiz var, yazık. eminim ki bu kadar tepki toplamasaydı şu an tutuklanma amaçlı yakalama kararı çıkartılmazdı. emsal niteliğinde bir karar alınmadığı sürece yetmez.

şort ile otobüse bindiği için tekmelenen kadın

gündemi takip etmemde tiksinmeme sebebiyet veren olaylardan sadece biri. 3. dünya ülkesi gibi gelişmelere tanık oluyoruz senelerdir ve her geçen gün bu şerefsizler yavaştan pespaye anlayışlarını, insanlara kanıksattırmaya çabalıyorlar.

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

evelyn anthony - eroin örgütü.

the walking dead

23 ekim'de başlayacak yeni sezon üzerine iki fragman daha yayınlanmış.  • /
  • 19

engelli biriyle seks yapmak

"special" adında bir netflix dizisi önermek istiyorum. 8 bölüm ve her biri 15'er dakika. zaman ayırıp izlemelisiniz.

aoshima kedi adası

kedi popülasyonu ile ünlü japon adası. otel, mağaza ve sosyal yerleşimi bulunmayan adaya günlük feribot seferleri var imiş. cidden miyok^^

Toplam entry sayısı: 372

ensar vakfı

ağızlarıyla kuş tutsalar pay sahibi oldukları kepazeliği zinhar örtemeyecek vakıf.şu koduğumun vakfını aklamak için çabalayan, bağnazlığı ilke edinmiş maskaraları,resmen olaya teşvik edici söylemleriyle görmeye devam ediyoruz ve edeceğiz de. çok yazık!

devlet eşcinsellerden vergi almasın

sonra beleşçilerin de sırf vergiden muaf olayım niyetiyle "aslında ben eşcinselim,hornetten adam düşürüyorum,aha dayıya sor!" gibi söylemlere neden olabilir. bir an gerçekten imzalayan kitlenin olduğunu düşündüm,ta ki linki tıklayana dek.neyse ki sandığım gibi değilmiş.

fatih erdemci

blues, pop-rock'ı hakkıyla yorumlamış one hit wonder sanatçılardan. albümündeki iki şarkı muazzam mistisizmle kliplendirilmiş.

(bkz: ben ölmeden önce)
(bkz: suçum değil)

anne ile girilen diyaloglar

muhafazakar ailelerde, annenin thug life'ı ile sonuçlanabilecek diyalogdur.

*

heteroseksüellerin cinsel tercihlerine saygı duyuyorum

tercihlerine saygı duyuyorum ve tercihlerini anlayışla karşılıyorum fakat kesinlikle gelip geçici olduğuna inanıyorum. bir psikoloğa danışarak bu geçiş sürecinin üstesinden gelebilirler. yakın zamanda açılan arkadaşıma hemcinslerinden hoşlanmaya çalışması ve hemcinsleriyle daha çok arkadaşlık kurması yönünde tavsiyede bulundum. fazla zorlamak da istemedim, kendisi zaten doğruyu yanlışı ayırt edebilen bilinçli birisi. yanlış şeyler yapmayacaktır.

lgbti bireylerinin okul hayatındaki sıkıntılar

zordur hatta bazı lgbti bireylerinin kaldıramadığı da görülmüştür. öyle ki anksiyete bozukluklarla boğuşan, intihara teşebbüs etmiş hatta teşebbüsle de kalmamış hiç azımsanmayacak sayıda lgbti'li vardır. okuyan her zamanki gibi anlamak istediğini anlayabilir ya da anlamayabilir. amacım; kitleyi acındırmak değil, belirtmek istediğim gerçeklerdir. mesela, herkesin sosyalleştiği o okul sizin cehenneminiz olabilir; hiç gitmek istemezsiniz, her gittiğiniz gün nefret söylemleriyle yıldırılabilirsiniz. homofobikler vesilesiyle sıkı temeller kurmaya başladığınız arkadaşlarınızı bir anda iftiralarla kaybedebilirsiniz. o yakınlıklar belki hayatınızın seyrini değiştirecektir ama hayır, sizin muhtemeli yaşamanız mümkün değil. siz yalnızlığa, kendi mücadelenizi vermeniz için itileceksiniz. yanı sıra dersleriniz aksayabilir, konsantrasyon sorunu belirebilir. hepsi çorap söküğü gibidir işte sonra bir bakmışsınız sosyal hayatınız da yerle yeksan olmuştur. kötüsü, bunları yaşarken büyük ihtimal bir başınıza mücadele etmek zorunda kalışınızdır ama en kötüsü değildir çünkü ilkokulda sizinle ibne diye dalga geçen ece'yi yıllar sonra instagram'da, onur yürüyüşü'nde boy boy çektirdiği fotoğraflarıyla görebilirsiniz. evet, en çok bu koyar.

4 çocuğa taciz ve tecavüzden 24 yıl hapis cezası alan dernek başkanı

haberin devamı kan donduruyor, doğru ama maalesef bununla sınırlı kalmıyor çünkü "iftira olmadığı ne malum!" zihniyeti devreye girerek insanı hayrete düşürüyor. bir de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine ödül gibi 24 yıl hapis cezasıyla ucubelik daha da somutlaştırılıyor.

green apple

geçenlerde bir haber yapmış,takdir ettim. başarılarının devamını dileriz reyiz.

tanrıya sorulacak ilk soru

naber ?
gelmedi senden bi haber.
merak ettik.
öldün mü,kaldın mı? endişelendik.* *

kerimcan durmaz

bir lgbti sözlüğünde, bu raddede olumsuz eleştirileceğini hesaba katmamıştır muhtemelen.

amedspor

çeyrek final müsabakaları çift maç eleme usulüne göre oynanacak.bu da takımın evinde maç yapacağı anlamına geliyor.kesinlikle tribün kapatma cezası alması gereken kulüp,yoksa geçmiş maçlardaki yedikleri haltları tekrarlamaları kaçınılmaz.zamanında " mustafa kemal'in askerleriyiz" seslerine anlamsız cezayı kesen pfdk,bu densiz sözde takım taraftarlarının yaptıklarına neden göz yumuyor?
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.