alegori

Durum: 431 - 0 - 0 - 0 - 04.10.2017 23:25

Puan: 6282 - Sözlük Kezbanı

3 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

durum güncelsiz...
  • /
  • 22

kelimelik

175 müsabakadan %87 başarı yüzdesiyle boy gösterdiğim oyun. süre aşımı yüzünden kaybettiğim oyunlar olmasa %90'ı geçkin olurdu. neyse ya alt tarafı oyun, iyi kafa dağıtıyor.

ayı sözlük v2

entry'lerin kimin artıladığı görünmüyor, entry'lere yorum yapılamıyor ve belirtildiği gibi online liste yok. bu özellikler dışında olmuş gibi, herhalde eksiklikler giderilir. bir de kullanıcı adımdaki boşluktan mütevellit yazarların mesajlarını hiç açamamıştım yenilenmeyle birlikte okuyabiliyorum fakat nafile.

ayı sözlük chat

çernobil'e dönmüş sözlük, neyse zaten biraz lunaparkta takılıp çıkacağım ama gelirim yine çünkü radyasyonu seviyorum.

ayı sözlük yazarlarının önceki yaşamlarında yaptığı meslekler

istanbul'un en eşcinsel mekanları

betternet

artık etkinleştirildiğinde internet hızını aşırı yavaşlatan vpn eklentisi.

yazarların en hoşlanmadığı şeyler

söylenenlere, davranışlara, düşüncelere karşılık yapılan kelalaka çıkarımlar.

heteroseksüellerin cinsel tercihlerine saygı duyuyorum

tercihlerine saygı duyuyorum ve tercihlerini anlayışla karşılıyorum fakat kesinlikle gelip geçici olduğuna inanıyorum. bir psikoloğa danışarak bu geçiş sürecinin üstesinden gelebilirler. yakın zamanda açılan arkadaşıma hemcinslerinden hoşlanmaya çalışması ve hemcinsleriyle daha çok arkadaşlık kurması yönünde tavsiyede bulundum. fazla zorlamak da istemedim, kendisi zaten doğruyu yanlışı ayırt edebilen bilinçli birisi. yanlış şeyler yapmayacaktır.

chp teyzesi

ortalama chp teyzesinin giyimi göz kamaştırır, elittir, oturmasını kalkmasını bilir, daha aklıselimdir. sanata ilgilidir, haldun taner sahnesi'nde oyunları önlerden izler.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

lions head - bleed as u go

çomarizm

21. yüzyılda sekülerizme ve çağdaş yaşama tepki olarak anadolu topraklarında doğmuş beyhude akım.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

the fratellis - whistle for the choir

selahattin demirtaş'ın gözaltına alınması

akp ve piyon parti mhp'nin kirli siyaset oyunlarının vücut bulmuş halinin bir yansıması. yeri geldiğinde birbirlerini çok iyi sıvazlamaya başladılar son dönemlerde.

mhp başkanlık sisteminde akp'nin destekçisi konumunda, bu olaylarda gizli başrol oyuncusu da bahçeli ve ekibi olduğu aşikar. danışıklı dönüşüklü sistemle iki parti de sadece muhafazakar türk toplumunun baskın, saygın olacağı, haklarının teminat altına alınacağı devlet yapısının oluşturmaya zemin hazırlama aşamasında. geri kalan kesimler ise şu mevzuda olduğu gibi daha bir siktir edilecek, geçiştirilecek, yeri gelince daha da ezilerek yok sayılacak. gelişmeler bu kadar, e daha ne olsun...

ankara'yı ankara yapan şeyler

ayı sözlük yazarlarının ilişki durumları

kız arkadaşım var iki aydır birlikteyiz. 4 tane de fuckbuddyim var ama onlarla şimdilik iletişimimi kesmek zorunda kaldım, ilişkime sadık biriyim sanırım.

the walking dead

7. sezon ilk bölümüyle insanı karmakarışık duygulara sevk etmiş dizi.

--- spoiler ---

rick ve ekibini hiç bu kadar aciz görmedim. twd izleyicileri şundan emindir ki negan'ın yaptıkları yanına kalmayacak çünkü bu dizideki kaçınılmaz sonuç şu ki, rick'in ekibine bulaşan bir şekilde belasını buluyor fakat negan fazlasıyla çetin ceviz çıktı öyle oldu bittiye gelmeyecektir olaylar. kanımca carol ile morgan'ın rastladıkları süvarilerle rick ittifak olup negan'ı çökertecek.
ah o herkesin bir arada olup ziyafet çektiği hayali an çok etkileyiciydi.

--- spoiler ---

josef stalin

gürcistan'da yaşayan laz, türk ahalinin büyük kısımının türkiye'de akrabalarıyla irtibat halinde olduğunu, türk istihbaratına ajanlık yaptığını gerekçe göstererek binlerce haneyi sibirya ve orta asya'ya sürmüş gürcü asıllı politikacı.

imam hatipli merve ve şeytan

youtube'daki bir müslüman kızın nefes kesen imtihanı videosu yanında etkisiz kalacak çalışma. onu da dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim, dakika dakika ibret alma yüzdemde ciddi artışlar gözlemledim.

ayı sözlük

yazarlarının çoğunluğu lgbti bireylerden oluştuğu bilgisinin hatırlatılması gereken sözlük. eşcinsel içerikli başlıklar genel durum içeriyorsa lgbti olarak değiştirilmesi gayet uygun zira sözlükte sadece eşcinseller yazmıyor, yani başlıkla alakalı diğer yönelimlerin de yazmak istediği şeyler olabilir ve nihayetinde başlık daha fazla kişiye hitap eder. eşcinseller de lgbti'nin bir parçası olduğuna göre lgbti başlıklarında, eşcinsellerin başlıkla alakalı düşüncelerini belirtmeleri uyumludur.

28 eylül 2016 beşiktaş dinamo kiev maçı

ilk yarısı beşiktaş'ın bariz oyun üstülüğüyle 1-0 bitti. ikinci yarı ise kiev oyunu dengeleyerek skoru 1-1'e getirdi ve maç böyle tamamlandı. kiev ilk bölümde, beşiktaş'ı sadece izledi, atmosferin tesirinde kalarak epey vasat futbol çıkardı. * beşiktaş bu durumu fırsat bilerek 2. golü de atmalıydı.
  • /
  • 22

aoshima kedi adası

kedi popülasyonu ile ünlü japon adası. otel, mağaza ve sosyal yerleşimi bulunmayan adaya günlük feribot seferleri var imiş. cidden miyok^^

beyin yakan spongebob müziği

kırmızı soğanın kırmızı olmaması

meb’in rehberlik kitapçığında cinsel yönelim'in yer alması

cinsel yönelim ibaresi tamamen bir madde olarak verilmese de başlangıç olarak umut ışığı gibi düşünülebilir. cinsel yönelim, hak savunuculuğu başlığı altında kendine yer bulmuş.

https://asdi-lgbti.com/2017/10/08/cinsel...

ahmet kaya'nın eşcinsellere yönelik yorumu

gündüz yazamadım, biraz kafa şişireceğim mazur görün.

öncelikle video sayesinde 90'lara dönmek çok hoştu. o ortamın atmosferden yoksunluğu, sunucu ve konukların ucuzluğu, seyircilerin muhtemelen orada ne aradıklarını bile bilmiyor oluşu filan, her şey muazzam. şurada herhangi birinin ağzından düzgün bir şey çıkması mucize olurdu.

gelelim ahmet kaya'ya. kendisini bugüne dek hiç dinlemedim. politik ya da ideolojik bir sebebi yok: yaptığı müzik tarzım değil, hepsi bu. hayatına dair derin bir bilgi sahibi de değilim, son derece genel bir malumatım var. hayatının zorluklarla geçtiğini, anadilde şarkı söylediği ve şarkılarında yasadışı ifadeler kullandığı gibi abidik kubidik sebepler yüzünden linç edilip yargılandığı ve hapse mahkum edildiğini biliyorum. bunları söylüyorum ki kendisine karşı herhangi bir sebepten ötürü sempati duymuyorsam bile son derece nötr olduğum anlaşılsın.

söz konusu videoya gelirsek, ahmet kaya'nın ama'sız ve koşulsuz biçimde homofobik, seksist ve hatta biraz da vasat bir adam olduğu görülüyor. ibne kelimesi şüpheye yer vermeyecek biçimde hakaret olarak kullanılmış, bu homofobik yanı. sakal-bıyıkla erkeklik arasında bir korelasyona inanıyor ve bıyıksız kalması halinde erkekliğinin gideceğini ve bir kadından farkı kalmayacağını düşünerek lafı "oldu olacak entari de giyeyim" noktasına getiriyor. buradaki seksizme daha fazla dikkat çekmeme lüzum yok sanırım. vasatlığı ise "ingilizlerin %99'u ibne" yorumunun altında. "türk halkının %99'u müslümandır" lafı ne kadar götten uydurma ve ucuz bir lafsa bu da öyle. böyle cümleler kuruyorsanız ne dediğiniz konusunda hiçbir fikrinizin olmadığı ve ağzınızdan çıkanı kulağınızın duymadığı gün gibi aşikar. tabii bu noktada konuyu açan hanımefendinin de ahmet kaya'dan aşağı kalır yanı yok. "geçen gün bir yerde okudum bıyıklılar homoseksüelmiş" lafı tam kahvehane ağzı. bilimsel araştırma diyor ama nerede okudu allah bilir. belki de sabah gazetesinin arka sayfasının en altında küçük bir sütunda görmüştür. kim bilir. ama abla inanmış. araştırma demişse kesin öyledir çünkü. gay'lar cemil ipekçi bıyığı bırakır, fatih ürek makyajı yapar, kerimcan durmaz kahkahaları atarlar. araştırmalar öyle diyor!

şu videoya gelen yorumlara da bir iki bir şey söyleyip bitireceğim, çok acayip şeyler okudum çünkü. videoya bakıp "helal olsun, işte ahmet kaya, işte adam gibi adam" cılara diyecek pek lafım yok, homofobilerini kusmak için bir fırsat daha geçmiş ellerine, sevinç çığlıkları atmaları normal. kusmuklarında boğulmaları temennilerimle...

"o zamanın şartları, genel düşünce yapısı öyleydi" diyerek bunu normalleştirmeye çalışanlar da olmuş. böyle düşününce herkesin her söyleyip yaptığı meşrulaşıyor, o yüzden yanlış bir bakış açısı ama benim asıl çarpık bulduğum, olayın sübjesinin ahmet kaya oluşu. kürt olması ve baskılanması ve de bu sebeplerden dolayı gördüğü toplumsal baskı ve devlet zulmüne karşı dik duruşuyla bazı kesimlerce aydın ya da aktivist gibi kabul edildiği malum. ancak videoya bakınca ben, kendisinin sadece kendi içine dahil olduğu azınlıkların-yani kürt halkının- acılarına empati yapabildiği izlenimine kapıldım. oysa ki 20-30 yıl önce de eşcinseller baskılanıyordu. hem de bugünkü teknolojik ve iletişim imkanları elimizde olmadığından birbirimizden de bihaberdik ve kendi aramızda dahi örgütlenemeyerek tamamen görünmez kalıyorduk. gerçek bir aydın, anaakıma kendini kaptırmadan ne olursa olsun bu baskılanan kesimin farkına varabilirdi diye düşünüyorum. aynı şekilde sadece kürt olduğu için kürtlerin acılarını görebilen, eşcinsel olduğu için eşcinsellerin çektiği çilelerden haberdar olan herkese de aktivist diyemeyiz sanıyorum. dışında kaldığınız azınlıklar ve ezilenlerle ilgili ne düşünüp yaptığınız da çok önemli. çok klişe bir benzetme ama kullanmanın tam sırası galiba: hayvanların eziyet gördüğünü fark edip hayvan haklarını savunmanız için hayvan olmanız gerekmiyor. özetle, ahmet kaya'nın homofobisinin benim gözümde özrü yok. kaldı ki kadınları da aşağıladığını yukarıda söylemiştim, homofobiyi "20-30 yıl önce ortam öyleydi" diye mazur görseniz bile kadın hakları konusuna ne diyeceksiniz? video çekildiğinde cumhuriyetle kadın-erkek birbirine eşitleneli en az 70 yıl filan olmuş. hâlâ sakal/bıyık, etek, erkeklik, muhabbeti yapmanın affedilecek yanı yok. hem 30 yıl geriye gidince ortam böyleyken, 4500 yıl geriye gidince bir bakıyorsunuz eşcinselliğin normal karşılandığı medeniyetler ayakta. o yüzden geçiniz bu "o zaman öyleymiş" muhabbetini.

son olarak, ahmet kaya fanı olup da bu videodan sonra şarkılarını dinlemeyeceğini söyleyenler olmuş. gerçekten kendinize bu kadar yüklenirseniz 3 günde kederden yaşlanır ölürsünüz arkadaşlar. ideolojileri ve hayata duruşlarına göre kimi dinleyip kimi dinlemeyeceğimizi seçmeye kalkarsak sanırım elimizde bir tek belkıs akkale filan kalıyor. onu da şimdi uydurdum, eminim o da bir zamanlar bir yerlerde birilerine bir yamuk yapmıştır. demek istediğim, koyverin gitsin. ahmet kaya mı dinlemek istiyorsunuz? dinleyin. "bu zamanında şunu demişti, şu da bunu yapmıştı"nın çetelesini tutacak kadar uzun yaşamayacağız hiçbirimiz.

amma konuştum ha akşam akşam. cumartesimi piç ettiniz yemin ederim sşdild.

Toplam entry sayısı: 431

ensar vakfı

ağızlarıyla kuş tutsalar pay sahibi oldukları kepazeliği zinhar örtemeyecek vakıf.şu koduğumun vakfını aklamak için çabalayan, bağnazlığı ilke edinmiş maskaraları,resmen olaya teşvik edici söylemleriyle görmeye devam ediyoruz ve edeceğiz de. çok yazık!

devlet eşcinsellerden vergi almasın

sonra beleşçilerin de sırf vergiden muaf olayım niyetiyle "aslında ben eşcinselim,hornetten adam düşürüyorum,aha dayıya sor!" gibi söylemlere neden olabilir. bir an gerçekten imzalayan kitlenin olduğunu düşündüm,ta ki linki tıklayana dek.neyse ki sandığım gibi değilmiş.

fatih erdemci

blues, pop-rock'ı hakkıyla yorumlamış one hit wonder sanatçılardan. albümündeki iki şarkı muazzam mistisizmle kliplendirilmiş.

(bkz: ben ölmeden önce)
(bkz: suçum değil)

anne ile girilen diyaloglar

muhafazakar ailelerde, annenin thug life'ı ile sonuçlanabilecek diyalogdur.

*

heteroseksüellerin cinsel tercihlerine saygı duyuyorum

tercihlerine saygı duyuyorum ve tercihlerini anlayışla karşılıyorum fakat kesinlikle gelip geçici olduğuna inanıyorum. bir psikoloğa danışarak bu geçiş sürecinin üstesinden gelebilirler. yakın zamanda açılan arkadaşıma hemcinslerinden hoşlanmaya çalışması ve hemcinsleriyle daha çok arkadaşlık kurması yönünde tavsiyede bulundum. fazla zorlamak da istemedim, kendisi zaten doğruyu yanlışı ayırt edebilen bilinçli birisi. yanlış şeyler yapmayacaktır.

asker

sorularla asker'i tanımaya hoş geldiniz..

1)
1. ak trol
2. grameri berbat yazar
3. seri eksileyen ezik

yukarıdaki öncüllerden hangileri asker'i kesinlikle niteler?

a)1 b)2 c)3 d)1-2 e)2-3

dipnot: yazarla ilgili pek malumatım olmadığı için şu anlık tek soruyla sınırlı tuttum,gerekirse devamı gelecek. *

lgbti bireylerinin okul hayatındaki sıkıntılar

zordur hatta bazı lgbti bireylerinin kaldıramadığı da görülmüştür. öyle ki anksiyete bozukluklarla boğuşan, intihara teşebbüs etmiş hatta teşebbüsle de kalmamış hiç azımsanmayacak sayıda lgbti'li vardır. okuyan her zamanki gibi anlamak istediğini anlayabilir ya da anlamayabilir. amacım; kitleyi acındırmak değil, belirtmek istediğim gerçeklerdir. mesela, herkesin sosyalleştiği o okul sizin cehenneminiz olabilir; hiç gitmek istemezsiniz, her gittiğiniz gün nefret söylemleriyle yıldırılabilirsiniz. homofobikler vesilesiyle sıkı temeller kurmaya başladığınız arkadaşlarınızı bir anda iftiralarla kaybedebilirsiniz. o yakınlıklar belki hayatınızın seyrini değiştirecektir ama hayır, sizin muhtemeli yaşamanız mümkün değil. siz yalnızlığa, kendi mücadelenizi vermeniz için itileceksiniz. yanı sıra dersleriniz aksayabilir, konsantrasyon sorunu belirebilir. hepsi çorap söküğü gibidir işte sonra bir bakmışsınız sosyal hayatınız da yerle yeksan olmuştur. kötüsü, bunları yaşarken büyük ihtimal bir başınıza mücadele etmek zorunda kalışınızdır ama en kötüsü değildir çünkü ilkokulda sizinle ibne diye dalga geçen ece'yi yıllar sonra instagram'da, onur yürüyüşü'nde boy boy çektirdiği fotoğraflarıyla görebilirsiniz. evet, en çok bu koyar.

4 çocuğa taciz ve tecavüzden 24 yıl hapis cezası alan dernek başkanı

haberin devamı kan donduruyor, doğru ama maalesef bununla sınırlı kalmıyor çünkü "iftira olmadığı ne malum!" zihniyeti devreye girerek insanı hayrete düşürüyor. bir de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine ödül gibi 24 yıl hapis cezasıyla ucubelik daha da somutlaştırılıyor.

green apple

geçenlerde bir haber yapmış,takdir ettim. başarılarının devamını dileriz reyiz.

tanrıya sorulacak ilk soru

naber ?
gelmedi senden bi haber.
merak ettik.
öldün mü,kaldın mı? endişelendik.* *

evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi

vicdanen rahat hissediyorlarsa acil şifalar dilediğim ikili.

amedspor

çeyrek final müsabakaları çift maç eleme usulüne göre oynanacak.bu da takımın evinde maç yapacağı anlamına geliyor.kesinlikle tribün kapatma cezası alması gereken kulüp,yoksa geçmiş maçlardaki yedikleri haltları tekrarlamaları kaçınılmaz.zamanında " mustafa kemal'in askerleriyiz" seslerine anlamsız cezayı kesen pfdk,bu densiz sözde takım taraftarlarının yaptıklarına neden göz yumuyor?

pkk üniversitesi

özel yetenek sınavıyla kuklalarını seçecektir. ırk, cinsiyet, yaş fark etmeksizin beyni küflenmiş her adayın başvurabileceği sınavı başarıyla geçen pkk militanlarının, eğitimleri süresince itinayla beyinleri yıkanır. başarı potansiyellerine göre; kimileri canlı bomba olurlar, kimileri dağı kendilerine mesken ederler, kimileri de şehirlerde toplumsal huzuru bozmaya yönelik haince faaliyet gösterirler.

semih şentürk

askerliğini paşa paşa yapmış biri istiklal marşımızı ıslıklayan, askerimize küfür eden o tribüne karşı asker selamı verse ne denilecekti acaba diye düşündürten futbolcu. bedelli askerlik yaptı diye asıl provokasyoncuları unutmamalı kimse!

aniden gelen kuran yırtma isteği

sami yusuf'tan bir ilahi dinlediğinizde ya da kuran-ı yırtan kızın hikayesini okuduğunuzda bu talebinizden vazgeçebilirsiniz. *
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.