the walking dead

şu ana kadar izlediğim en güzel zombi dizisi. konusu diğer zombi dizi/filmleriyle aynı gibi işte fiks virüs yayılıyor bunlar da kaçıyor ama benim gibi zombi seven, zombi takıntısı olanlar varsa bir göz atmasını tavsiye ederim.birinci sezonu izledim ve kurgusu sağlam baya
ikinci sezonda zıçıp sıvamıştır son bölümle de tüyünü dikmiş,sezon arası vermiştir.
2. sezon aradan sonra baya bi toparlamıştır. son 2 bölüm ile çizgi roman'a giderek yaklaşmıştır.
(bkz: michonne )
ve evet çizgi roman oldukça farklı ilerliyor, balamoz hershel yerine hunk hersel var falan. ikisinin de yeri ayrı sanırım.
--- spoiler ---
koca sezonda sadece son iki bölüm kendini aştı ama yinede son bölümde zombilerin helikopteri izleyerek çiftliğe doluşması için keşke başka daha mantıklı bir neden bulsalardı, bu kadar da olmaz dedirtti ama genel olarak seyirlikti. o lori kadar orospu bir karı yoktur bu dizi dünyasında arkadaş, rick zavallısı ne yapsa yaranamıyor bu kaltağa çocuğu desen aynı. 3cü sezon çılgın atacak umarım,katanalı karı tüylerimi ürpertti o derece.--- spoiler ---
--- spoiler ---

son bölümde helikopter aslında sürülerin * nasıl oluştuğunu açıklamak için gösterilmiş gibi geliyor bana, çizgi romanda daha ayrıntılı açıklamışlar zaten, zombinin biri bir şey görüyor, duyuyor ve yürümeye başlıyor, diğer gerizekalılar da bu yürüyorsa yiyecek var herhalde deyip peşine takılıyor, böylece sayıları artıyor anlamsız yere ve bunlar yürümeye devam ediyorlar, taa ki önlerine bir engel çıkana kadar veya ilgilerini başka bir şey çekene kadar...
zaten dikkat edilirse bu sürü o piç carlın ateş etmesiyle kafalarını çevirip çiftlik evine yöneldiler.
lori ciddi bir antipati uyandırmış genel olarak dünyada, tek seveni yok kadının.

bence bu diziye zombi dizisi diye bakmak da yanlış, çünkü insan bir zombi dizisinde sürekli aksiyon, ordan burdan çıkan yaratıklar, paso diken üstünde oturarak izlemek istiyor, halbuki dizide o kadar sıkıcı, intihara sürükleyici diyalog var ki... belki de kıyamet benzeri bir durumda hayatta kalan insanların yaşam mücadelesi, düşünceleri, sıkıntıları olarak izlemek daha mantıklı.

--- spoiler ---
az önce ilk bölümünü izlediğim ve adrenalin patlaması yaşadığım dizi. sanırım bu gece ilk sezonu bitirecem*. ayrıca ilk bölüm için söyleyebileceğim diğer bir şey de biraz fazla ben efsaneyim çakması olduğu.
zombi konulu, güzel bir gerilim dizisidir.küçücük spoiler gibi birşey vermek gerekirse '' shane, otis gibi tombiş mi tombiş, tatlı mı tatlı, yumuk yumuk mu yumuk yumuk bir adamı yem olarak kullandığın için hala senden nefret ediyoruuumm. tez zamanda zombi olasıca.''*

edit: oldu ya la *
3. sezon trailer:
dikkat spoiler var baya baya.


çizgi romanı takip edenler ise 102. sayının malum ortamlara düşmesini beklemektedir. ayrıca 100. sayıda öldürdüğün karakter yüzünden sana çok küfürler ettim robert kirkman. tamam 100. sayı diye bir atraksiyon bekliyorduk da...

diziye dönecek olursak; yukarıda tanıtımını verdiğim 3. sezon ekim ortasında başlayacak. çizgi romana yaklaşsa da bariz farklılıklar göze çarpıyor. 2. sezonun ilk yarısı gibi uyutmayacaklarını umuyorum.
dün itibari ile amerika'da 3. sezonu yayımlanan; benim de an itibari ile gerekli yandaşlarımı * sol kolumun yanına alarak ikinci sezonun aksine pembe dizi formatından çıkıp, ilk sezonunda yaşattığı heyecanı yaşatıp aynı tadı vermesi umudu ile izlemeye başlamak üzere olduğum zombili dizi.
the walking dead 3.sezon resmen çılgın atıyor sözlük. ilk 4 bölüm ardından şu kadarını söyleyeyim sapkınlık ve şiddet dozu resmen fışkırmış durumda.

-spoiler-

lori lori lori! ulan maldın falan ama böyle ölümü de haketmemiştin! hele döl israfı carl'la son konuşman ve akabinde looser kocan rick'in geçirdiği kriz. ahh ulan ah ağlattın bizi. ve gelelim andrea'ya! yani andrea allah aşkına ne güzel michonne ile lez lez takılıyordun governor'ı görünce hemen orospuluk peşindesin. neyse iş işten geçecek benden söylemesi. seni severim andrea ama kredini kaltaklık yönünde kullanma bacım...

3. sezonda artık hiçbir şeyin sınırı kalmadı, önüne gelen öldürüyor, insanlık dışı oldu artık dizi. hele de başrol karakterlerini öldürmek nedir abi!? andrea ya da maggie ölmedikçe bu diziyi bırakmayacağım, aşkımsınız.
andrea karakterini çok sevdiğim dizi.

3.sezona kadar zombi istilasında neden elleri kolları boş bu kadınların diyerek sinirlendiğim dizidir ayrıca. ellerinde bir sopa olsaydı bari dedirten cinsten.

yine de son ölen kadın karakter öyle ölmemeliydi, üzücü.
*spoiler*
5. bölüm ardından anlaşıldıki rick kafa olarak tamamen dobrovski olmuş durumda. andrea da lezbiyen samuray michonne'yi terketti. ama düşününce hak verdim yelloza! yani şimdi yürü yürü sonra tekrar zombie öldür. nereye kadar arkadaş! insan eninde sonunda pes eder. andrea belki michonne'ye yamuk yaptı ama insan olarak normal karşıladım. bana kalırsa carol'da ölmedi. fırtlar yakında bir yerlerden. ama bu governor'ın yolu yol değil. muhtemelen kısa zamanda andrea ve rick tayfası siki tutar. ahmetonski torrent'den bildirdi.
tavsiyeler ve yorumlar üzerine izlemeye başladığım dizi.

sürükleyici ve güzel.
diziye dair kimsenin fark etmedği manyak tespitler:

1-dizide bir zenci kontenjanı var. ölen her zencinin yerine başka bir zenci giriyor.
2-diziye ne zaman yeni bir karakter girse evcil zombisini (zombilerini) de getiriyor.
3-zombiler ağzının tadını biliyor dünyada hiç güzel kadın ve yakışıklı erkek bırakmamışlar.
3. sezon, bomba gibi bir 8. bölümle ara final yaptı. şubata kadar nasıl sabredeceğiz belli değil. bu arada andrea artık mallık sınırlarını zorluyor. -spoiler-kendisini çok severdim ama kesik başlarla dolu akvaryumları gördükten sonra bile governer'a güveni sarsılmadı salağın. boyun devrilsin andrea! meğer tüm beynin amına endeskliymiş...puhhhh....
çizgi romanına daha sadık olan oyununun hikayesi dizisine oranla daha iyidir. 5.bölümün sonunda sezon finalini yapıp izleyen ve oynayanları clementine ve lee karakterleri ile sağlam ağlatmışlardır.
her bölümün sonunda gelecek bölümün özetini gösterip şubatı sabırsızlıkla bekleme olayını saniyeler içinde mahvetmiştir.

andrea biraz gerizekalı oldu gibi. ilk 2 sezondu favorimde ama bu sezon seks gözünü kör etmiş gibi. yazarlar öldürüverecek haberi yok.
*bir miktar spoiler içerir*
3. sezon, the walking dead adını vali koydum olarak devam eden dizi. rick ve tayfasının geçirdiği dönüşüm inanılmaz. bir zamanlar insanlıktan, erdemden, demokrasiden bahseden grubumuz çatır çatır insan öldürüp, ardına bile bakmıyor. dolayısıyla zombie'lerden hiçbir farkları kalmadı. ölseler gram üzülmeyeceğim o derece üzülüp, sinirleniyorum son hallerine. andrea'ya kızıyor, salaklıklar yapıp valiye kanıyor diyordum. meğer içlerinde insan bir o kalmışta ondan salak gibi görünüyormuş. son iki bölümde anladımki kadın ümide, insanlığa dair birşeyleri korumaya çalışıyor... sanırım hazin bir şekilde valinin elinde can verecek...
ikinci ve üçüncü sezonu iki haftalık bi zaman aralığında izleyerek rüya aleminde çığır açmış oldum. artık bir zombi istilası ihtimaline karşı hazırlıklıyım.
  • /
  • 3