cubboy

Durum: 287 - 0 - 0 - 0 - 28.05.2017 19:11

Puan: 4474 - Sözlük Kezbanı

13 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

expecting the dog days to be over atm
  • /
  • 15

ionnalee

jonna lee'nin iamamiwhoami projesine son verip, bundan sonra solo çalışacağı; aynı tatta, hatta daha özgür olduğu için tamamen kendisinin yazdığı şarkılardan ve düzenlemelerden oluşacağından, kendisine göre daha başarılı olacak olan yeni projesi. tıpkı iamamiwhoami'da olduğu gibi audiovisual'lar şeklinde ilk albümünü piyasaya sürmeye başladı. samaritan adlı ilk single'ı ile epey heyecanlandırmıştır bünyeleri. 2 haziranda not human adlı bir diğer şarkıyı yayımlayacağının haberini birkaç gün önce müzikseverlerle paylaşmıştır müziğin tanrıçası. heyecanla beklemekteyiz.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

austra - beyond a mortal

arcade fire

we exist şarkılarına çektikleri video klip ile eminim ki bir çok ayı severi heyecanlandırmıştır kendileri * *

the fin.

2010'da tokyo'nun göbeğinde kurulmuş, beklenmedik derecede güzel müzik yapan japon insanlar topluluğu. şu ana kadar çeşitli ep'leri ve albümleri mevcuttur. yaptıkları müzik bir çok etikete sahip olabilir; ancak, en baskın ögeler shoegaze, indie-pop ve rock, chillwave ve yer yer darkwave şeklinde kategorileştirelebilinir. sevelim sevgili sözlük bu güzel insanları.

başlangıç olarak:

shy panther

avustralya'lı güzel müzik yapan insanlar topluluğu. yaptıkları işi experimental, indie-electronica ve trip-hop ana başlıkları altında toplayabiliriz. şu ana kadar 2010'da yayımladıkları shy adında ep'leri ve 2012'de yayımladıkları dozen clouds wide bir tane stüdyo albümleri bulunmaktadır. tadından yenmez türde müzik yapmaktadırlar kanımca ve arşivlerde yerini 'almalıdır' türündendir.

başlangıç olarak göz ve kulak ziyafeti:
*

bounty

isveçli iamamiwhoami'ın 2013'de audiovisual olarak yayımladığı ikinci stüdyo albümleridir aynı zamanda.

austra

20 ocak'da piyasaya çıkacak future politics isimli yeni albümlerinden ilk single'larını, audiovisual olarak 19 ekim'de yayımlamışlardır. sevenlerini nasıl bir albümün beklediğinin tınılarını taşıyan muazzam bir çalışma olmuştur kanımca. deneysel yeni ögeler kullanacaklarını sinyalini vermiş olmaları da bir o kadar heyecana sebep olmaktadır bünyelerde.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

malachite - lydia ainsworth

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

söylemesi zevk veren ingilizce sözcükler

-squirrel *
-choir*
-crikey
-square *
-codswallop
-baccy
-require ya da isim haliyle request *
-bollocks
-confuddle
-bugger
-dishy *

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

sözleri olmayan müzikte hüzünlenmek

max richter - on the nature of daylight tam olarak bu duruma özettir bünyemde.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

blood orange - it is what it is

şişmanlığın günah olması

boards of canada

iskoçya'nın edinburgh'sından, electronic, ambient ve downtempo tınılarını çok güzel harmanlayarak lezzetli işler yapan ikili. şu ana kadar altı stüdyo albümü ve altı tane ep yayımlamıştır bu kardeşler. 1998'den beri hitap ettikleri kitleye güzel müzik dinletmektedir bu insanlar. her albümlerinde muhakkak farklı ögeler denemişlerdir; idm başta olmak üzere. downtempo ya da ambient sevmeyen insanlar için fazla sıkıcı gelebilir; ama, bu adamlar dinleyeni türlü türlü ruh haline sokmayı başarabilmektedir efenim.

*

florence and the machine

how big how blue how beautiful albümünden queen of peace ve long and lost adlı parçalarına audiovisual * tadında dün bir klip yayımlamışlardır ki kanımca oldukça başarılı olmuş. ayrıca, florence welch'i yarı çıplak * görmekteyiz bu audiovisual'da.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

dutchbear

hollanda'da hiçbir baltaya sap olamadığı için, süper egosunu bir şekilde tatmin etmek amaçlı sözlüğü trolleyen yazar. ha, bir de eklemeden yapamayacağım; lütfen türkçe öğren bir ara. *

jamie xx

orijinal adıyla jamie smith. ingiliz bir müzik yapımcısı ve dj'dir. sahne isminden de anlaşılacağı üzere londra bazlı the xx grubunun üyelerinden biridir. aynı zamanda solo projeleri de mevcuttur bu abimizin. bir çok farklı remix'i ve iki tane de solo albümü bulunmaktadır. in colour adında bu sene mart ayında yayımladığı son projesinin en bilinen parçası yine the xx'den romy'nin eşlik ettiği loud places'tir. the xx'le birlikte yaptığı işler bir o kadar lezzetli elbette ama solo çalışmaları da muhteşemdir kanımca;

*

chvrches

canlı performansları da bir o kadar leziz bu insanların. vokallerde ki lauren mayberry inanılmaz sempatik geliyor nedense, hatta 'straight olsam kesin verirdim' türünde bir sempatiklik. neyse, canlı performans diyorduk. hah, bakın kexp performansları:
  • /
  • 15
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 287

eski sevgiliyle arkadaş olmak

gereksiz ve rahatsız edici kıskançlık triplerine girilebilen durum. ya da ben de öyle oluyor en azından, bilemedim.

(bkz: saçmalamak )

a perfect circle

maynard'ın muhteşem projelerinden bir tanesi olmakta bu da. son nefesimi ciddi anlamda maynard dinleyerek vermek istiyorum. hele bir de orestes ile verirsem o son nefesi, gülerek yer yüzünden silinebilirim.

florence welch

florence and the machine'in her şeyi konumunda ki günümüz dünyasının en güçlü, en muhteşem; aslında anlatmada sıfatların, kelimelerin kifayetsiz kaldığı, inanılmaz ingiliz vokalist. tapılası hatun gerçekten.

ayı sözlük beşinci ankara zirvesi

ve bir diğer ankara zirvesini yapmış olduk dün. kemikleşen kadroya kemanyayi'da ekenmiş oldu, iyi de oldu. bolca gülündü, eğlenildi falan. * gelen herkese bir kez daha teşekkür edip, diğer zirvelerde; yeni yazarların katılım umuduyla, görüşmek üzere diyerekten zirve sonrası entry girememe becerimi bir kez daha gün yüzüne çıkarmış olayım öyleyse. *

the walking dead

dün itibari ile amerika'da 3. sezonu yayımlanan; benim de an itibari ile gerekli yandaşlarımı * sol kolumun yanına alarak ikinci sezonun aksine pembe dizi formatından çıkıp, ilk sezonunda yaşattığı heyecanı yaşatıp aynı tadı vermesi umudu ile izlemeye başlamak üzere olduğum zombili dizi.

greenpeace

karanfil'den her geçtiğimde hiç aksatmadan aynı kişi tarafından tam olarak dost kitabevi'nin önünde durdurulduğum ve her seferinde 'destekçinizim' diyerek koşar adamlarla kaçtığım kişinin gönüllüsü olduğu oluşum.

türkiye'den vize istemeyen ülkeler

yeşil pasaport sahibi olduğum için ne kadar şanslı olduğumu anlamama yardımcı oluyor bi nevi aslında.

andımız

bunun söylediğine inanıp inanmamakla alakalı olduğunu anlayamayacak kadar beyinin bazı insanlarda gerekli fonksiyonlarını yeterli düzeyde(ki hatta burada ki örnekte hiç) yerine getirememesi aslında her taşın altından 'faşizm' diye çıkmakla tamamıyla doğru orantılı bir durum. ve görüldüğü gibi bu tür, bi' anda kişisel oynamaya da başlayabilir karşı tarafın sinirlerini bir şekilde ele geçirebilmek için- ki sonrasında 'asjdhasjdhsajd bak sinirlendin hemen, çok faşistsin sen :( :(' diyebilsin diye.

orgazm sebebi erkek oyuncular

en güzel ayıların olduğu ülkeler

1- danimarka
2- ingiltere
3- iskoçya
4- isveç
5- amerika
6- norveç * * *
Henüz takip ettiği biri yok.