oscar and the wolf

belçikalı müzik insanları topluluğu olmaktalar. yaptıkları müzik bir çok etikete sahip olabilir; trip-hop başta olmak üzere, electropop, synthpop, dream pop hatta kimi zaman darkwave ve ambient ezgilerine de rastlayabiliriz şarkılarında. 2010 çıkışlı olmakla birlikte, şu an ki tek albümleri 2014 yılında yayımladıkları entity adlı albümdür. bunun dışında 2010'da ilk ep'leri olan imagine mountains ve bir diğer ep'leri olan summer skin'i 2012'de tatmamız için piyasaya sürmüşlerdir. 2012 sonrası synthpop'a daha ağırlık vererek, inanılmaz güzel işler çıkarmaktadırlar bu insan evlatları. kısacası, arşivinizde bulunması gereken müzisyenler topluluğu efenim.

afiyet olsun:
imagine mountains'dan sonra evrim geçiren muhteşem bir gruptur. solistin adı oscar değildir. diğer ep ve albüm bal dök yaladır. geçenlerde ülkemize geldiler ama bir arkadaşa ayıp olmasın diye konser biletimi sattım, gitmedim.* pişmanım.

iyi ağlamalar:
artık sadece türkiye'de konser verdiklerini düşündüğüm grup.
tarzını beyendiyim bir topluluk. alternatifi yok ki olanlar da hayli vasat. bunlar bir ara türkiyeyi su yolu yapmıştı çok sevdiler zaar.
son dönemde bir takım popçu beylerimiz tarafından görünümü taklit edilen oluşum. şükür ki müziğini taklit edemiyorlar.

tr pop'dan nefret ettiren hareketler bunlar.