kepçe kulak

dışa doğru olan kulak şekli...

bende hafiften vardır kepçelik..çocukluğumda ise günlerce hüngür hüngür ağlamama ve ağır bir travma yaşamama sebep olmuştur.bir komşu teyzemiz,ben mahallede arkadaşlarla oynarken,bana kahkaha atarak " laaaan kepçe kulak,annene söyle de eve kepçe almasın,senin kulaklarını kullansın" demişti. tüm oğlanlarda gülmüştü.bende koşarak eve gelmiştim..ağlamıştım,yatağın altından çıkmamıştım.bir süre de zaten kepçe demişlerdi bana..

iki kulak aynı açıyla kepçe ise çok sorun yoktur aslında. lakin bir kulak kepçe diğeri normal ise korkunç bir görüntü ortaya çıkar.
kepçik olarak da bilinen bir insan grupçuğu olup oldukça sempatikçik de olabilirler. kızlarda bir kusurcuk olarak dursa da yakışıklı erkekçiklerde oldukça tatlıcık dururlar.

kulak severcik sapıkçıklar için oldukça kullanışlıdırlar. (bkz: acaba kim)
zamanla geçtiği de görülmüştür. (bkz: bv bear) küçük bir çocukken rahatsız edecek düzeyde kepçe kulaklara sahiptim. büyüyünce geçiyor kendimden biliyorum.
kirli sakallı adamalarda çok seksi*duran kulak.
nedenini anlamadığım şekilde seksi bulduğum bir çok kadının kepçe olduğunu fark ediyorum ve bu durumu ne tür bir freudyen bakış açısıyla açıklayacağımı bilmiyorum. başta l word den shane olmak üzere bir sürü kadın var bu listemde.* * *
"bu bir uçak"
"hayır bir kuş"
"hayır, hayır... bu, bu, kepçe kulaklı bir çocuk."

az dalga geçmiyordum ilkokulda bu canlılarla. *
ilk aklıma gelen olacak o kadarda oya başar ın canlandırdığı makbule tiplemesi ve kulakları kepçe diye arkadan yapıştıran manken/deha. erkeklerde sevimli duruyor bence. kadınlar da saçlarıyla kapatıyor, ama o saçların ardında birşey sakladıkları tavırlarından çok belli oluyor.
bebelik fotoğraflarımda bile beni yalnız bırakmayan makus kaderim. şimdi düşünüyorum da onlar beni ben yapıyorlar. seviyorum sizi yelkenlerim...

edit: imla
küçük bi çocuğun kulaklarının kepçe olduğunu fark edersen al bi tane bant, geriye doğru bantla işe yarıyormuş.
genel tarafından beğenilmeyen bir özelliktir.toplumun insanları kendi vücudundan nefret etmesine itebiliyor olması çok üzücüdür.halbuki insan kendini kusurlarıyla sevmeli.kusur derken , öyle kabul edildiği için diyorum.kişi memnunsa kimse kötü ya da kusurlu gibi bir yakıştırma yapamaz.

doğa bekleriz isimli mankenimiz kulakları kepçe olduğu için çözümü japon yapıştırıcısında bulmuştu yıllar önce o haberi hala unutamam.az kalsın sağlığından oluyordu.halbuki manken olmasına yetecek güzelliğe de sahiptir.(bkz: doğa bekleriz)
erkek kardeşime bir ara kullandığım lakap.
kepçe kulak, darı kafa falan filan cocuktuk tabi ozaman.
sımdı ne kepçe kulağı var ne de darı kafası :)
hey gidi hey eski günler. resmen çocukluğuma indim