yyggll

Durum: 271 - 1 - 0 - 0 - 03.05.2024 19:43

Puan: 3494 - Sözlük Kezbanı

9 ay önce kayıt oldu. 13.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 14

the tortured poets department

çok fena flop bir albüm sadece hardcore swiftieler sevmenin bir yolunu buluyor. florence'lı şarkı bile meh flooridaa

soft mu hard mı

sevgililerime sorsan beni pek soft görmediklerini söylerler ama aslında çok seviyorum softken emilmeyi çoğu sevgili ancak o zaman hepsini ağzına alabiliyor

emen taraf ben olduğumda en canımı sıkanlar bi türlü sertleşmeyenler bakalım allah büyük inşallah bir yirmi otuz yıl daha o günleri görmeyiz

taylor swift

eksileten ben değilim efemeridçim allah sevenlerine bağışlasın

taylor swift

midnights zamanı mania'mın da etkisiyle kendisine bi yükselmiştim ama şimdi ayık kafayla hiç çekilmiyor. baydın beni yavrum bye.

koltuk altı kılı

ülkeye döndüğümde en üzüldüğüm şeylerden biriydi ne yazık ki tıraşlı koltuk altları bana hiç çekici gelmiyor neyse ki geçen bir çocukla tanıştım mükemmel seksi koltuk altları var bikaç kere daha görüşelim bırak şu deodorantı diyeceğim ki güzelce bi yalayabileyim

growlr

geçen gün siktiğim tatlı genç beardan öğrendiğime göre buralarda da kullanılan bir uygulamaymış. indirip canım koca göt istediğinde bakarım artık.

erkeklerin bakılası yerleri

bakkaldan sigara alırken önümdeki çocuğun kocaman yuvarlak götü

türk erkekleri

on yıl türk erkeklerinden uzak kalmıştım ne güzel şeylermiş yahu sizi çok seviyorum türk erkekleri bu zamana kadar sizi ecnebilerle aldattım ama asıl kendimi aldatıyormuşum sizi sünnetli pipilerinizden öpüyorum

yalnızlık

yalnızlık türlü türlü, başlık altında da farklı şekillerinden bahsedilmiş gibi. kendi kendine yaşamayı seçmek ve bundan keyif almak illa ki hiç bir sosyal dayanışma ağınız aileniz kimseniz yok demek değil. yalnızlık ve kimsesizlik farklı şeyler.

allah kimseyi kimsesiz bırakmasın, o zor, çoğu kişinin de başına geliyor, kimsesizliğin güzellenecek bir yanı pek yok.

yalnızlık ise bir çok kişi için bir seçenek, istesek de istemesek de neredeyse herkesin zaman zaman içinde bulunduğu bir durum. yalnızlık ile barışmak kendimizle barışmaktan geçiyor, çok da kötü bir şey değil hem de. severim yalnızlığı, yalnızlığı seven kişilerin de daha ilgi çekici kişiler olduğunu düşünürüm. hiç yalnız kalamamak yalnız kalmaktan çok korkmak çok çekici özellikler değiller benim için. yalnız kalmalısın ki düşünebilesin.

ayı sözlük yazarlarının sahip olmak istedikleri olağanüstü güçler

canım her istediğinde cehennemin derinliklerinden bir demon twink summon etmek mesela güzel bir güç olabilirdi.

cinsel yolla bulaşan hastalıklar

herkes cinsel sağlığından kendisi sorumludur ve herkesin farklı bir risk eşiği vardır. riskler hakkında bilgilenip kendi eşiğinizi belirlemek ve ona uygun hareket etmek kafanızı rahatlatabilir, yoksa hakkında bu kadar methiyeler dizilecek buhranlar yaşanacak bir konu değil. bunları yaparken de sizden farklı risk eşiği olan kişilerin seçimlerine saygı göstermek önemli.

eğer bunu bu kadar büyük bir dert haline getiriyorsanız ya kendi risk eşiğinize uygun hareket etmiyorsunuzdur ya da genel olarak anksiyete ve strese eğilimli bir yapınız vardır diye düşünüyorum. temizlik takıntısı ve hastalık korkusu kültürümüzde çok fazla onun da etkisi var tabi, e bir de cinsel sağlık erişimi o kadar kolay olmadığından insanların kaygısı artıyor.

her baby gey'in ilk yıllarda yaşadığı ve gözünde büyüttüğü şeyler bunlar, ama yıllar sonra hala birisinin sti konusunda aşırı kaygılı olması benim için bir turn off.

robert frost

the road not taken şiiri amerikanın en sık yanlış okulan ve yanlış anlaşılan şiiriymiş the paris review'a göre
https://www.theparisreview.org/blog/2015...

sevişmek için sinemaya gitmek

halka açık bi sinemada değil ama bir sevgilim film dersleri alıyordu beni sinemalarına sokup arkada oturup dersi izlemek yerine bana oral yapmıştı güzel günlerdi

manevi boyutta seks vs fiziksel boyutta seks

bir kere boşalınca kaybolup gidenlerden deyilız. seksin her türü lazım.

ayı sözlük yazarlarının yaşam mottoları

yazarların ilk 31 çektiklerinde düşledikleri

başlık ilk 31'miş. yahu insanlar neleri akıllarında tutuyor dedirtti. nereden bileyim yahu ne düşünmüşümdür.

yazarların ilk 31 çektiklerinde düşledikleri

çok mütevazi çok wholesome bir adamım genelde yalnızca son iki sevgilimi düşlerim. neyse birisi gelecek yaz gibi bol bol sikişicez.

raw

kimse yazmamış ama efenim raw demek prezervatifsiz dikiş demektir siz aldanmayın öyle fotoğrafçı filan takılanlara

(bkz:raw is law)

am yalamak

çok keyifli bişey hele seksi yakışıklı bi adamınsa

tükenmişlik sendromu

y kuşağının yaşlı üyeleri arasında salgın gibi olan illet.
  • /
  • 14

yalnıztanrı

genç birinin yaşlı biriyle ilişki yaşaması, yaşlı birinin genç biriyle beraber olması neden ahlaksızlık, sapkınlık olsun yahu, kafan mı güzel senin. şu hetero kafanı bir kenara bırak diyeceğim ama yaş farkı olan ilişkileri artık onlar da ahlaksızlık olarak görmüyorlar. ortam ortam diyerek ötekileştirdiğin ve pislik olarak nitelendirdiğin eşcinsel ilişkilerde kaçırdığın bir nokta da yetişkin insanların kendi iradesi ile yaşadıkları ilişkiler. valla haklısın, çok zorladım kendimi ama dediğin gibi seni sevmek ve aynı alanı paylaşıp seni kabul etmek gerçekten zor. bu sözlüğe saçtığın homofobinin artık sabredilir bir yanı kalmadı, herkesin bir tahammül limiti var, kusura bakma.

devedikeni.org

frederic malle musc ravageur

tek sprey sıkımda bir kaç saniye içinde düz duvara tırmandıran, afrodizyak parfüm olarak geçinen çoğu parfümü donunda sallayan animalic parfüm.

tövbe est tek sıkımda insan kendi kendini sikmek istiyor. iç mimarisinde deri kullanılmış bir odada yüzlerce yakışıklı erkek seks yapıyor gibi bir his.

14 şubat

sevgililer gününüz kutlu olsun!
belki kutlayanınız yoktur... :'(

babanın ölmesi

dediği lafa bak; belki hataları çokmuş. hıh. pisliğin tekiydi. kimseyi aramda kan bağı var diye sevmek zorunda değilim. bana ahlak dersi vermeden önce 2-3 kez düşünmeniz gerekir. o namussuz hiçbir zaman arkamdaki duvar olmadı. başkasının aile hayatına burnunuzu sokmayın. gidin romantizminizi kendi babanıza yapın. herkes sizin toz pembe hayatınızı yaşamıyor.

eşcinselliğini yaşamaya yeni başlayanlar için tavsiyeler

inletebildiğin kadar inlet

zamanda yolculuk yapma şansınız olsa hangi güne giderdiniz ve neden

ben de üstteki yazarın tohumlarının atıldığı güne gider ve engellerdim bir şekilde.

yalnız tanrı’nın kaleminden

alttaki yazara soracaklarım var

en son sevgilimden ayrılma sebebim psikolojik ve maalesef en son noktada fiziksel şiddet. aynı zamanda birbirimizi tüketiyor olmamız ve en önemlisi kendimi sevmeye kendimi seçmeye başlamış olmam.
en içimde kalan kavgamız; üniversitede staj gruplarına ayrılacağımız ve muhtemelen eskisi kadar sık bir araya gelemeyeceğimiz için son yaz arkadaşlarımla bir kamp tatili ayarlamıştık. ısrarla gelmek istedi. ben de herkesin tek geleceğini ve arkadaş arasında bir toplanma olacağını kişi sayısı olarak belli bir kişiye anca yer olduğunu söylemiştim. abartmıyorum 1 ay boyunca somurtmuştu. ağzını bıçak açmıyordu, tek kelime konuşmadık aynı evin içinde 1 ay. en son gideceğimiz sabahın gecesinde mide kanamam var kan kustum diyince telaşla acile götürmüştüm. tabii orada ng takılacak(burundan mideye bir boru), istemedi. imza attı istemiyorum diye. kan değerlerinde düşme yok, kanamayı düşündüren bulgu yok. yine de hocamız ricam üzerine endoskopi yaptı sonuç temiz. tabii bizim kamp iptal oldu. eve giderken arabada bana "kan kusmuştum ama kırmızı pancar yedim ondan herhalde" gibi dalga geçermiş gibi bir şey söylemişti. o an arabada sinir krizi geçirmiştim. epey tartıştık o gün kenara çekip. ağlamıştı ben seni herkesten kıskanıyorum diye. işte benim hiç arkadaşım kalmadı herkes evlendi yurtdışına gitti, ben de insanlara açılmak istiyorum yaşım geçti artık arkadaş olacak kimseyi bulamıyorum dedi. biraz üzülmüştüm orada, çünkü aptaldım. o an sen yalnızlığı dibine kadar hak ediyorsun şimdi de hayatındaki tek kişi olan beni kaybediyorsun diye çekip gitmemiştim. hala içimdedir.

alttaki yazar; hayatın boyunca tek bir kitap okuyacak, tek bir albüm dinleyecek ve tek bir film izleyeceksin. bunlar hangisi olurdu?

alttaki yazara soracaklarım var

şiir fazlasıyla yazan biriyim. en kötüsü diyemem de basit bir tane yazayım.

geçer denilen ne varsa
öylece kalakaldı yürekte
zamanın içine hapsoldu anılar
kaçış yolları kapandı
ölümü arzulayan bir ruh
bir kan lekesi yürekte
dinmeyen acılara dair
durulmuş vaziyette, kasvet sarılı dünya
rüzgarlar durgun, çiçekler solmuş
aşk tan eser kalmamış
ölüme biat eder olmuş ruh.

altta ki yazar anlat bakalım ne istersen. mutlu bir anını anlat. anlat ki hatırlayıp tekrar mutlu ol.

Toplam entry sayısı: 271

mutlu yurttaş imalatı

eva illouz ve edgar canabas’ın yazdığı pozitif düşünce, pozitif psikoloji ve mindfulness gibi akımlarla mutluluğun peşinde koşuşumuzu ve herkesin kendi mutluluğundan sadece kendisinin sorumlu olduğu inancımızı eleştiren sosyoloji / felsefe kitabı.

diyor ki yaşamın anlamı ve mutluluğun anahtarı olarak gördüğümüz içe dönüş ve bireyselliğe dayalı bu pratikler bizi iyice yalnızlaştırmış bizi mutlu edeceğini vadederken sonuç olarak depresyon ve intiharları arttırmış, devletler ve kurumlar tarafından daha itaatkar çalışanlar ve yurttaşlar olmamız amacıyla kullanılmış.

hayatın amacı mutluluğu kovalamak değil bilgi ve adaleti aramaktır diye de sonuçlandırılmış.

genel olarak bir çok felsefe kitabı gibi işlemeyen durumu çok iyi tarif ediyor ve neden işlemediğini gösteriyor fakat e şimdi ben ne yapmalıyım kısmında genel bir çaresizlikten çok daha ileriye götürmüyor. sanırım ailemize dostlarımıza daha önem verelim sosyal bağlarımızı güçlendirelim eşitsizliklere karşı sesimizi çıkaralım gibi şeyler.

kitapta açıkça belirtilmese de budizm felsefesinin de bir eleştirisi olmuş gibi hissediyorum.

mutlulukla psikolojiyle ilgilenenlere öneririm

https://iletisim.com.tr/kitap/mutlu-yurt...

ingilizcesinin pdf’ini de bırakayım millete yararım olsun
https://psv4.userapi.com/c856216/u16929...

ilişkilerde cinsel istek farklılıkları

“sexual desire discrepancy” türkçesini bulamayınca böyle çevirdim. ilişkilerde bir kişinin yüksek libidolu bir kişinin düşük libidolu olmasından veya bir kişinin diğerinden daha fazla seks istemesinden kaynaklanan durum.

aslında çok yaygın ve normalken, cinselliğin genel olarak tabu olmasından, utanç duygusunu çok kolay tetiklemesinden, ilişkilerimizde sağlıklı iletişim kurmayı bilmememizden dolayı bir çok ilişkiyi krize sürükleyen durumdur.

seks terapisine veya çift terapisine başvuran çiftlerin en sık şikayetçi oldukları durumken, başarılı bir şekilde tedavisi de o kadar zordur. hetero çiftlerde eşcinsel erkek çiftlerden daha sık görülür ve bir çok heteroseksüel ilişkinin ve evliliğin sekssiz bir ilişkiye dönüşmesinde rol oynar.

ilişkilerin başında bu durumun fark edilmesi daha zordur çünkü arada bir fark olduğu belli olsa da genelde her iki kişiyi de tatmin edecek kadar seks yapılır ilk iki yılda. genelde sorun ikinci yıldan sonra problem çıkaracak büyüklüğe ulaşır.

“yüksek istek” (high desire) kişi sürekli seks isteyen taraf olmaktan bunalır, seks istekleri olumsuz yanıt aldıkça kendisini sevilmiyor ve istenmiyor hisseder.

“düşük istek” (low desire) kişi sevgilisinin cinsel ihtiyacını anlayışla karşılayıp kendi isteksizliğini de normal olarak kabul etmelidir. ne yazık ki bir çok ilişkide düşük istek duyan kişi partnerini sekse düşkünlükle ve seks bağımlısı olmakla suçlayıp işi daha da yokuşa sürebilir.

olayın çözümü dediğim gibi zor… anlayışlı olmak, sağlıklı iletişim kurmak, her iki kişinin de çaba göstermesi ve birbirinin ihtiyaçlarını önemsemesi vs vs… bana sorarsanız en iyi çözümü daha işin en başından sekse sizinle benzer oranda önem veren biriyle birlikte olmanız.

soft mu hard mı

sevgililerime sorsan beni pek soft görmediklerini söylerler ama aslında çok seviyorum softken emilmeyi çoğu sevgili ancak o zaman hepsini ağzına alabiliyor

emen taraf ben olduğumda en canımı sıkanlar bi türlü sertleşmeyenler bakalım allah büyük inşallah bir yirmi otuz yıl daha o günleri görmeyiz

ilk buluşmada seks yapmak isteyen aktif

seks için bir buluşma kuralı yoktur. ilişki arayanların da illa ki beklemesi gerekir gibi düşünmüyorum. 7 yıl birlikte olduğum eski kocam ile de ilk buluşmada seks yapmıştık.

benim en sevdiğim ilk buluşma: önce seks, sonra birer içecek ve muhabbet, sonra yine seks. eğer muhabbet sıkıcıysa ya da canınız ikinciye istemiyorsa oradan anlarsınız tekrar buluşma potansiyeli var mı yok mu.

cenazemde çalınmasını istediğim şarkılar

alizade - estafurla

"estağfirullah ne anlama gelir?
bu kelime, bağışlanma dilerim ve allah'ın merhametine sığınırım manasına gelir."

tam bir cenaze marşı.

ilişkilerde cinsel istek farklılıkları

“sexual desire discrepancy” türkçesini bulamayınca böyle çevirdim. ilişkilerde bir kişinin yüksek libidolu bir kişinin düşük libidolu olmasından veya bir kişinin diğerinden daha fazla seks istemesinden kaynaklanan durum.

aslında çok yaygın ve normalken, cinselliğin genel olarak tabu olmasından, utanç duygusunu çok kolay tetiklemesinden, ilişkilerimizde sağlıklı iletişim kurmayı bilmememizden dolayı bir çok ilişkiyi krize sürükleyen durumdur.

seks terapisine veya çift terapisine başvuran çiftlerin en sık şikayetçi oldukları durumken, başarılı bir şekilde tedavisi de o kadar zordur. hetero çiftlerde eşcinsel erkek çiftlerden daha sık görülür ve bir çok heteroseksüel ilişkinin ve evliliğin sekssiz bir ilişkiye dönüşmesinde rol oynar.

ilişkilerin başında bu durumun fark edilmesi daha zordur çünkü arada bir fark olduğu belli olsa da genelde her iki kişiyi de tatmin edecek kadar seks yapılır ilk iki yılda. genelde sorun ikinci yıldan sonra problem çıkaracak büyüklüğe ulaşır.

“yüksek istek” (high desire) kişi sürekli seks isteyen taraf olmaktan bunalır, seks istekleri olumsuz yanıt aldıkça kendisini sevilmiyor ve istenmiyor hisseder.

“düşük istek” (low desire) kişi sevgilisinin cinsel ihtiyacını anlayışla karşılayıp kendi isteksizliğini de normal olarak kabul etmelidir. ne yazık ki bir çok ilişkide düşük istek duyan kişi partnerini sekse düşkünlükle ve seks bağımlısı olmakla suçlayıp işi daha da yokuşa sürebilir.

olayın çözümü dediğim gibi zor… anlayışlı olmak, sağlıklı iletişim kurmak, her iki kişinin de çaba göstermesi ve birbirinin ihtiyaçlarını önemsemesi vs vs… bana sorarsanız en iyi çözümü daha işin en başından sekse sizinle benzer oranda önem veren biriyle birlikte olmanız.

ayı sözlük yazar nicklerinin çağrıştırdığı imgeler

ayı sözlük yazar nicklerinin çağrıştırdığı imgeler

(bkz:futurelavirs)
kitap oldu bu imge ama olsun

çarpık dişleri seksi bulmak

nereden geliyor bilmiyorum belki benim dişlerim düzgün olduğundan, böyle çarpık dişli ya da tavşan dişli tipler hoşuma gidiyor tabi diğer tarafları da biraz yakışıklı olduğunda mesela bu tatlı şey

pinkwashing

eğer israil eşcinsellerin haklarını önemsiyor olsaydı, filistinli eşcinselleri de önemserdi. fakat filistinli eşcinseller israil'e kabul edilmiyor. neden kapılarını filistinli geylere trans kişilere açmıyor? neden insan haklarının ve eşcinsel haklarının bölgedeki tek savunucusu olduğunu bu şekilde kanıtlamıyor?

bu gösteriyor ki israil devleti sadece siyonizmi ve kendi çıkarlarını desteklediği ölçüde eşcinsel insanları önemsiyor.

yani bizim, filistinli veya türk, eşcinsel olmamız onların umrunda değil.

israil, sanki eşcinsel filistinliler yokmuş gibi, sanki eşcinseller için dünyanın her yeri tehlikeli değilmiş gibi davranıyor.

buna rağmen israil’in bu pazarlama taktiklerine inanarak filistin halkının soykırımı sanki haklıymış gibi davranan çok fazla eşcinsel var…

bir erkekteki bağımlılık yapabilecek özellik

kimse büyük pipi yazmamış kendimizi kandırmayalım
Henüz takip ettiği biri yok.