taylor swift

1989 doğumlu amerikalı gitarist şarkıcı. safe and sound şarkısı ile çok uzaklara götürmüştür
country pop, pop, country tarzında eserleri olan ve amerikan müzik ödüllerinde 12 adaylıktan 10 unu, cmt müzik ödüllerinde 13 te 6 sını, grammy ödüllerinde 12 de 6 sını kazanmak üzere toplamda 162 adaylıktan 112 sini kazanmıştır.
ellen degeneres sayesinde tanıdığım country sanatçısıdır. sayesinde country müziği tanımamı sağlayan oldukça sevimli, samimi, şeker mi şeker, tut kolundan evlen denilecek olan bir kızdır. you belong with me şarkısı ise bence çok şahane midir nedir o öyle, severim yani.
country sevmeyen biri olarak bana countryi sevdirmiş, hatta 22 yaşında bir ergen olmama sebep olan 89lu country yıldızı. hatta red albümünü baya beğeniyorum, neredeyse klibi olan her şarkısı ezberimde ve bu yüzden kendimden çok utanıyorum. her şey ''erkekler suck'' temalı we are never ever... ile başladı :sonra mükemmel bir doğum günü parçası olan, içinizi kıpır kıpır eden 22 geldi :daha sonra ise kendimi yerden yere vurduran trouble :

27 ekim'de çıkacak olan son albümü 1989'dan çıkan ilk parçası shake it off ile hayal kırıklığına uğratmıştır.

kendisi şu dünyadaki en büyük guilty pleasurelarımdan bir tanesi. her ne kadar 25 yaşında olup sarı saçları, mükemmel fiziği ve upuzun bacakları ile ezik kız havasında takılsa da bu son red albümündeki birçok parçasını 16 yaşında bir amerikan bebesi edasıyla bayıla bayıla dinledim. kendisinin en büyük özelliği ise, country müziği popla da harmanlayarak daha geniş kitlelere ulaştırmasıydı, hani onun imzası buydu elinde gitarıyla derin şarkılar söyleyen güzel kız. ancak ne olduysa, bu son albümüyle sanırım tamamen pop yapmaya dönmüş, olabilir zira 22, i knew you were trouble ve muadilleri baya iyiydi ama bu shake it off olmamış. şarkı catchy tamam ama hani bir eksik, bir natamam. şarkının catchy olması dışında bir olayı yok ki genelde kendisinin birçok şarkısı ergenlerden benim gibi gizliden dinleyenlere marş bile olabilmekte.

hele shake it off'ın klibi... sen burada bir disney prensesi edasında taylor'sın senin olayın bu. ne öyle katy perry gibi vasat bir şarkıya 564645 tane temalı klip çekmek? öyle her şeyi boşverelim sallayalım havasındasın ama o sıkı kalçalarınla o işaretini yapınca pek inandırıcı olmuyor. hayır bu klasik good girl gone bad olayına vuracaksa kendini bir miley falan gibi bu yanlış yol, yakınken dön tay-tay.

kırmızı ruj bir insana bu kadar yakışır dedirtir.çok hoş gülümsemesi olan taş hatun
çok tatlı bi sesi, hoş bi tarzı, mükemmel bi gülümsemesi olan tatlı şey.
kendisi calvin harris gibi bir çıtırı götürmektedir.
babası senatör filan diyorlar bilemiyorum. zengin kızı filan da diyorlar. taylor swift iticiliği diye de bir şey oluşmuş sanırım yad ellerde. öyle diyollaa.
kelime esprisi yapmayı bırakması gereken sanatçı. yeter bak, yeter, kimse gülmüyor, kes artık.
2009'daki vma rezaleti sonrası kanye west ile arasındaki tüm buzları eritmiş ve kankaya bağlamış olsa da kanye'nin son albümünde kendisi hakkında "taylor ile istediğim zaman sikişebilirim, o sürtüğü ben ünlü yaptım"* sözüne yanıt niteliğinde mükemmel bir konuşma yapmış grammy ödül töreninde."as the first woman to win album of the year at the grammys twice, ı want to say to all the young women out there there are going to be people along the way who are going to try and undercut your success or take credit for your accomplishments or your fame. but if you just focus on the work and you don't let those people sidetrack you, someday when you get where you're going you'll look around and you will know that it was you and the people who love you that put you there. and that will be the greatest feeling in the world. thank you for this moment."

müzik piyasasında kadının yerini en sevimli şekilde temsil ediyor, başarısı topluma ve genç kızlara olumlu bir örnek.
grammy konuşması için şöyle bir şey yapmışlar, gülmekten gözümden yaş geldi.

http://twitter.com/MrsTeddyKwong/status/...
country şarkıcısı olarak çıkan kezban bir ablamızken şöhret basamaklarını tırmanırken bir yandan da estetik yaptırmayı ve açılıp saçılmayı da unutmamıştır.abartılı şöhretini şişme bir balon olarak görüyorum.bu kadar grammy falan alabilmesini de şaşkınlıkla izliyorum.
kurduğu imparatorluk kim kardashian tarafından çökertilmiş müzisyen.

kim k squad rulez.
kim k'nin sunduğu videoların özenle seçilmiş ve yanıltıcı olduğunu söyleyip tüm konuşmanın yayınlanmasını istemiş. eğer tüm bu snakeee laflarından sonra kim k'in asıl snake olduğu ortaya çıkarsa işler iyice çığrından çıkar.
wildest dreams adlı şarkısının klibindeki abiye bağlama büyüsü yapmak istiyorum. bilgisi olanlar yardımını esirgemesin.
şu anda bu ablanın shake it off şarkısıyla aptal aptal dansetmekteyim. bi şarkı anca bu kadar catchy olabilir. dinledikçe dinleyesi geliyor insanın. shake it off kısımlarında popoyu da salladık mı, değmeyin keyfe!

perdeleri kapattım allahtan, kimse görmüyor, şeyk it of!!
ben seviyorum ya. galiba sevilmeyen kişileri sevme hobim başladı ehe
  • /
  • 2