nanelimonnnn

Durum: 293 - 0 - 0 - 0 - 04.05.2019 13:12

Puan: 4034 - Sözlük Kezbanı

8 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

deney yaparken elektrik çarpılmalarına alışık...
  • /
  • 15

üstteki yazar

belki keldir belki değildir.

sözlük kaşarı olmak istemeyen yazarın dramı

çok da dram değildir. olmak isteyenler nereye başvuruyor?

kedi yatağı

ailemin evinde var olan saçmalık. bana göre kedi, istediği her yerde uyuyan bir canlı ama annemle babamın kedisi oldukça uyuz bir tip olduğundan yada düz salak olduğundan bu genellemeye uymayıp sadece bu pofuduk derin yastığın içinde uyuyor.

prozac

çok uzun zamandır kronik depresyon ve anksiyete durumlarından dolayı kullandığım ilaç. kullandığım prozac'a benzer diğer ilaçlara göre bir farkı olduğunu ben görmedim. hiç birinden şikayetçi de olmadım. prozac daha az yan etki gösterdi. gördüğüm tek yan etki ilaca başladığım ay ejekülasyon problemiydi. herkesin söylediği "prozac uyutmuyo yeaa" durumu bende hiç olmadı.

floor jansen

eski after forever vokali. grup dağıldıktan sonra revamp diye bir grupla yoluna devam etti, aynı zamanda nightwish'in de vokalidir. tarz olarak sert bir vokali vardır ama gerektiğinde opera vokale de rahatlıkla geçebilir. deneyimlerime göre sahnede headbang yapan nadir kadın vokallerdendir.

anette olzon

birçok kişi için nightwish'in en kötü vokaliydi. bence problem olan tek şey tarja'dan sonra gelmesi ve tarja gibi operatik bir vokale ulaşabilecek eğitimi olmamasıydı. ayrıca nightwish ile yaptığı ilk albüm the dark passion play'in vokalleri tarja için yazılmıştı bu da anette'in kendi tarzını ortaya çıkarabilmesine engel oldu.

yerli ve milli hornet

ülkemizde bol miktarda bor olduğundan adı bornet olacaktır, eminim

pringles

dünya üzerindeki en lezzetli yiyeceklerden biri. her türlüsü gider. ucuz olsa herkes obez olurdu etrafımda.

yazarların şu anki ruh halleri

karnı aç, canı sıkılmış

kerimcan durmaz

çektiği videoyu öğrenince ağzım açık kaldı. ne akla hizmet yapıldığını bilen haber etsin.

(bkz:stop making stupid people famous)

game of thrones

son iki bölümüyle arşa çıkarmış dizidir.

 spoiler!
ccc arya reis ccc

yaran yanlış okumalar

gerçek: plaza gülümsemesi
okunan: pizza gülümsemesi

karınlar acıkmış...

queer eye for the straight guy

netflix'te bulduğum son derece eğlenceli reality show. ama biraz yapmacık geldi, yine de izliyorum, sevdim.

üstteki yazar

nickinden çıkarımım ya yaşlı yada vintage seviyor. zagor çok eski bir çizgi roman diye biliyorum. belki de çizgi romanları çok seviyordur.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

bir çifte 3. tekerlek olunduğu an. çok yakın bir kız arkadaşım ve erkek arkadaşıyla her gün beraberim, bir nevi kaynana oldum.

ayı sözlük itiraf

drag race izlemekten gerçekten hoşlanıyorum. bana ilginç geliyor.

alttaki yazara soracaklarım var

telepati ve telekinezi. telepati ahlaki olarak sıkıntı olsa da insanları onlara tanımadan tanıma varolan güven problemlerine çok yardımcı olurdu, olay bencillik üzerine kurulu... telekinezi çünkü, neden olmasın?

dünyada son kalan insan sen olsan kesinlike neyi yapmazdın?

yakıt pili

hidrojen enerjisinin popülerleşmesiyle gelişmeye başlamış teknolojidir. hidrojenin kendisinden yada hidrojen içeren bileşiklerden elektrokimyasal reaksiyonlarla elektrik üretilmesinde kullanılır. çok farklı türleri vardır ve henüz metanol yakıt pili ve hidrojen yakıt pili dışında ticarileşme gerçekleştiren bir türü bulunmamaktadır.

en önemli alternatifi ise son derece güvenli, sessiz ve temiz bir şekilde elektrik üretiyor olmasıdır. düşük sıcaklıklarda çalışanlar mobil cihazlar için kullanıma uygunken yüksek sıcaklıklarda çalışanları ile teorik olarak binaların elektrik ihtiyaçlarının karşılanması mümkündür. teknik detaylara girmeden temel dezavantajlarından bahsetmek gerekirse yakıtların bulunabilirliği ve depolanması en büyük sorun olarak görülebilir. ayrıca elektokimyasal reaksiyonları gerçekleştirecek katalizörlerin üretimi ve ham maddeleri ise oldukça pahalıdır.

nier automata

japon yönetmen yoko taro'nun open map role playing oyunu. bir çok eleştirmen tarafından son derece iyi yorumlar almıştır. yoko taro'nun daha önceki oyunları her zaman çok iyi hikayeleri olan ama kaliteleri çok da iyi olmayan oyunlardı. nier automata ise oynaması ve oyun mekankleri ile tatmin edici, hikayesi ve hikayeyi anlatış şekliyle oldukça özeldi. ama nier automata'yı muhteşem kılan şey hikayenin ardında barındırdıkları. "insanlık nedir?", "hayatın anlamı var mıdır?" gibi derin soruları son derece başarılı bir şekilde, klişeye kaçmadan incelemişler bunu yaparken de hem doğu hem de batı felsefe fikirlerinden yararlanmışlardır.

ayrıca, allahını seven youtube'dan oyun müziklerini dinlesin.

pokemon go

hala çılgınlar gibi oynadığım oyundur. garip bir şekilde oyun oynarken o kadar çok insanla tanıştım ki...
  • /
  • 15
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 293

durduk yere ayı sözlük yazarlarına koyan şarkılar

within temptation - the swan song

lgbtli

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların sözü. lgbti'yi şehir falan zannediyorlar herhalde.

ares

yunan mitolojisindeki savaş tanrısıdır. athena ile arasındaki temel fark athena'nın barış ve "stratejik" savaş tanrıçası olmasıdır. ares ise saf gücü ve barbarlığı temsil eder. dardanel bölgesine* hüküm sürdüğüne inanılırdı. en sevilmeyen ve kıskanç tanrı olduğuna inanılırdı. hephaistos'un eşi aphrodite ile ilişkisi vardı ve hephaistos tarafından yakalanmıştı. babası zeus tarafından bile pek sevilmezdi ve genellikle sorun çıkarırdı.

alttaki yazara soracaklarım var

telepati ve telekinezi. telepati ahlaki olarak sıkıntı olsa da insanları onlara tanımadan tanıma varolan güven problemlerine çok yardımcı olurdu, olay bencillik üzerine kurulu... telekinezi çünkü, neden olmasın?

dünyada son kalan insan sen olsan kesinlike neyi yapmazdın?

ayı sözlük yazarlarının kendilerini bilgili hissettikleri konular

kadın vokalli metal grupları, yunan mitolojisi, popüler bilim (ne kadar bilgili olunabilir orası da tartışılır, geniş bir alan zira), pokemon, x-men, marvel evreni.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

bir çifte 3. tekerlek olunduğu an. çok yakın bir kız arkadaşım ve erkek arkadaşıyla her gün beraberim, bir nevi kaynana oldum.

miacaba vs green apple

ben çiller olarak halüsinasyon kelimesini söyleyemeyerek dahil oluyorum. bitmiş atışmadır.

phoenix

x-men serisinde jean grey'in kullandığı mutant kod adlarından birisi. diğeri için: marvel girl

jean dünya üzerinde bulunan sayılı omega level mutanttan biridir. telepatik ve telekinetik yetenekleri vardır. telepatik yetenekleri bir insanın tüm varlığını (anılarını, duygularını, karakterini) parçalayıp dünya üzerindeki her insanın içine ufak bir parça gönderecek kadar güçlüyken telekinetik yetenekleri gezegenlerden tutun atom altı parçacıkları kontrol edebilecek kadar kuvvetlidir. bu kadar güçlü olmasından dolayı yeteneklerini zaman zaman kontrol edemez.

jean ile ilgili en illginç konulardan biri ise kod adının geldiği phoenix force. phoenix force, bazı kaynaklara göre jean'in ekstrem yeteneklerinin bir manifestosuyken kimilerine göre ise jean'in de bir parçası olduğu çok yaşlı (big bang'in alevlerinden doğan) bir tanrıdır. işin sıkıntılı kısmı ise phoenix force'un insan duygularına yabancı oluşu ve jean'in duygularını deneyimlediğinde kötü duyguları (nefret, şehvet, kontrol) daha çok sevmesidir. tabi bir de anka kuşu olduğundan ölse bile her seferinde geri gelmeini işe katmak gerekir.

yerli ve milli hornet

ülkemizde bol miktarda bor olduğundan adı bornet olacaktır, eminim

emma frost

x-men evreninde telepatik mutantlardan biri. eski villian, yeni x-men. tam adı emma grace frost.

emma, ingiliz asıllı zengin bir boston ailesinin 4 çocuğundan biridir. ailede emma dışında herkesin çeşitli maddelere bağımlılığı varken emma temiz kalmayı başarmıştır. ailesindeki herkes babalarından korkar.

babası tüm servetini emma'ya bırakmaya karar verdiğinde emma bunu reddeder ve evini terkeder. başladığı üniversitedeki oda arkadaşı da kendisi gibi bir telepattır ve emma'nın karakterini inanılmaz etkiler.

üniversiteden sonra duygularını bastıran, zekasını insanları yaralayacı yorumlarla belli eden emma, hellfire club üyesi sebastian shaw ile tanışır. sebastian'ı gözlemleyerek erkeklerin isteklerinin ne kadar basit olduğunu öğrenir ve onun yolundan ilerleyerek ailesinden daha zengin olmayı başarır. hellfire club, x-men ile çeşitli sorunlar yaşdığından emma jean grey tarafından komaya sokulur. uyandığında hellfire club'dan ayrılır ve hellions adını verdiği bir ekip kurarak onları eğitmeye başlatır. fakat hellions ekibindeki herkes öldürülünce emma depresyona girer ve ona yardım eden kişi prof. xavier (x-men'in lideri) olur. daha sonra emma, başka bir x-men olan bahnsee ile yeni genç mutantları eğitmeye başlar. o grup da dağıldıktan sonra genosha'ya yerleşerek orada öğretmenlik yapmaya devam eder. genosha adasının patlatılmasından sonra ise x-men'in kalıcı bir üyesi olur ve zamanla jean grey ile evli olan cyclops'a aşık olur. ikilinin ilişkisi jean'in ölümünden sonra resmiyet kazanır. emma, prof x x-men'i bırakınca cyclops ile ekibin liderliğini üstlenir.

emma'nın temel yeteneği telepatidir. bu yeteneği prof x'in yeteneği kadar gelişmiştir. ikinci yeteneği (secondary mutation) ise vücudunu organik elmasa çevirebilmesidir. bu durumda aşırı şekilde güçlü olur ve telepatik saldırılara karşı bağışıklık kazanır ama telepatik yeteneklerini kullanamaz.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar


güzel filmin güzel soundtracki

kılsız erkek

yemeyip yanında yatılası erkek. hoş kıllı erkekler de öyle. erkek olsun da...

sürekli odtü'ye bok atılması

alttaki yazara soracaklarım var

kahpe bizans. nedensizce çok seviyorum bu filmi boktan olmasına rağmen.

hangi ülkede yaşamak isterdin?

diyanet'in çocuklara şehit olun fetvası

desteklediğim açıklama. şöyle anlatayım, ben bilime inanan bir insanım. darwin'in eserini okudum ve doğal seçilimin ne olduğunu biliyorum.

eğer, bir insan diyanet'in verdiği fetva ile (ki dinler bile hayatın değerli olduğunu söylerler) ölüme gözünü kırpmadan gidiyorsa bence ölmeyi hakediyordur, doğal seçilimdir bu.

ama, çocuklara bunu emretmek, 7 - 8 yaşındaki çocuklara ölümü, şehit olmayı, hayattan vazgeçmeyi güzel birşey gibi düşünmek... iğrenç...
Henüz takip ettiği biri yok.