nanelimonnnn

Durum: 269 - 0 - 0 - 0 - 04.11.2016 23:45

Puan: 3614 - Sözlük Kezbanı

3 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

beni sadık yarim paladyum kobalttır.
  • /
  • 14

whatsapp

türk telekom ile bağlanabildiğim ama evdeki wifi bağlantısı ile bağlanamadığım hede. saçma sapan durumlar yaşıyorum.

ay yeter soyunucam şimdi

üstteki yazar

lucifer

2. sezon 6. bölümü ile arşa erdirmiş dizi.

--- spoiler ---


lucifer ve maze'in gerçek hallerini göstermeleri, dr martin'in lucifer'ı gördüğünde donup kalması (çarpıldı ya la karı) kesinlikle bölümün en güzel sahneleriydi. lucifer'ı oynayan tom ellis'in the unforgiven'ı çaldığı sahneyi hatırlaıyorum, zevkten bayılmışım.

bu diziyle ilgili en sevdiğim şey üstün varlıkları (melek, şeytn, iblis vs) insani duyguları olan ama bunlara yabancı varlıklar gibi göstermesi. tanrının oğlu, şeytan lucifer ise kendini tanımaya çalışan insani duygularına yabancı, ciddi daddy issues'u olan sevimli bir velet.

--- spoiler ---

taylor swift

anima

animasal albümleri hala favori albüm listemdedir. özellikle kızılderili ruhu ve saygıdeğer düşmen her dinlediğimde ağzıma sıçıp bırakan iki şarkıdır.

albümde biten bir ilişkiyi anlatıyorlar sanırım. biten ilişkinin ardından tarafların bundan nasıl etkilendiğini, dünyaya, kendilerine ve birbirlerine bakışlarındaki değişim anlatılıyor.

sihirli değneğiniz olsa ne yapardınız

yazarların şu anki ruh halleri

16 yaşındaki kızın eşcinsel kulüpte ne işi var

katıldığım önerme. linç edilmeden önce açıklayayım.

cinsiyeti ne olursa olsun 18 yaşının altında bir bireyin herhangi bir klüp, bar vs. bir yerde olması, sahne alması yanlıştır. 18 yaşının altındaki bireylere çocuk dememizin bir nedeni var. söylemin sözde muhafazakar iktidarın dili olduğunun farkındayım, ama bu açıdan bakıldığında yanlış değil.

öte yandan, kadınların tecavüze uğramaları ve tecavüzcülerin almaları gereken cezaları almamaları, çocuk yaşta evlendirilmeleri, kadınlara yapılan baskılar bu durumu meşru hale getirmez. kadınlara tecavüz kabul edilebilir değil, çocuk gelenler tecavüz edilebilir değil, kadınlara yapılan baskılar kabul edilebilir değil ama bir çocuğun bir gece klübünde olması da doğru değildir. muhafazakar iktidara karşı çıkacağız diye çocukların uygunsuz ortamlarda bulunmalarını hoş karşılamamayız.

ayı sözlük yazarlarının kendilerini bilgili hissettikleri konular

kadın vokalli metal grupları, yunan mitolojisi, popüler bilim (ne kadar bilgili olunabilir orası da tartışılır, geniş bir alan zira), pokemon, x-men, marvel evreni.

ayı sözlük chat

ben yorum bile yazmıyorum, direkt dm den yürüyoadldkjaldjasdasd

iphone 7

patlamadığı sürece benim için değeri yoktur. 7 abi bu patlaması lazım.

para için üniversite mezunu olan gay modeli

digimon

ilk üç sezondan sonra sıkmış olandır. sıkıldıkça ilk üç sezonunu izlerim yeniden.

hornet'in sahte doktorları

doktorun cebi para görür mantığını kullanarak gay kezban avındakı andavallardır tahminimce. ya da doktor dediğinşn kafam kadar egosu olur mantığını kullanıp nedensizce diğer insanları aşağılayarak kendilerini tatmin ederler. ben hiç böylesiyle karşılaşmadım orası ayrı.

piercing

gün itibarıyla sağ kaşımda olan.

sinan çetin

kimya mühendisliği

bitirdiğim bölümdür. yetmedi üzerine yüksek doktora allah ne verdiyse devam ediyorum.

zor bir bölüm ama girince alışıyosun.

sözlük yazarlarının meslekleri

babalar gibi kimya mühendisiyim, uzmanlığım bile var.

ergenken metal müzik yapmak isterdim, kafalıydım da ama çalışmadım.*

selenatör

  • /
  • 14
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 269

ayı sözlük yazarlarının kendilerini bilgili hissettikleri konular

kadın vokalli metal grupları, yunan mitolojisi, popüler bilim (ne kadar bilgili olunabilir orası da tartışılır, geniş bir alan zira), pokemon, x-men, marvel evreni.

ensar vakfı

şaşırtmamış oluşumdur. önyargılarımdan dolayı değil deneyimlerimden dolayı biliyorum ki dini inancı kuvvetli olan insanlar sapkınlıklara daha yatkın oluyorlar.

ayrıca, bir adamın erkek çocuğunu (10 yaş civarındaki) tecavüz etmesi eşcinsellik değildir. pedofilidir bu. bu tip pedofililer illa ki yetişkin erkeklerden hoşlanacaklar diye bir kaide yok zira.

durduk yere ayı sözlük yazarlarına koyan şarkılar

within temptation - the swan song

ares

yunan mitolojisindeki savaş tanrısıdır. athena ile arasındaki temel fark athena'nın barış ve "stratejik" savaş tanrıçası olmasıdır. ares ise saf gücü ve barbarlığı temsil eder. dardanel bölgesine* hüküm sürdüğüne inanılırdı. en sevilmeyen ve kıskanç tanrı olduğuna inanılırdı. hephaistos'un eşi aphrodite ile ilişkisi vardı ve hephaistos tarafından yakalanmıştı. babası zeus tarafından bile pek sevilmezdi ve genellikle sorun çıkarırdı.

piercing

gün itibarıyla sağ kaşımda olan.

miacaba vs green apple

taraflardan birinin diğerinin evine ateşler salması ile bitecek versus'tur.

miacaba vs green apple

ben çiller olarak halüsinasyon kelimesini söyleyemeyerek dahil oluyorum. bitmiş atışmadır.

phoenix

x-men serisinde jean grey'in kullandığı mutant kod adlarından birisi. diğeri için: marvel girl

jean dünya üzerinde bulunan sayılı omega level mutanttan biridir. telepatik ve telekinetik yetenekleri vardır. telepatik yetenekleri bir insanın tüm varlığını (anılarını, duygularını, karakterini) parçalayıp dünya üzerindeki her insanın içine ufak bir parça gönderecek kadar güçlüyken telekinetik yetenekleri gezegenlerden tutun atom altı parçacıkları kontrol edebilecek kadar kuvvetlidir. bu kadar güçlü olmasından dolayı yeteneklerini zaman zaman kontrol edemez.

jean ile ilgili en illginç konulardan biri ise kod adının geldiği phoenix force. phoenix force, bazı kaynaklara göre jean'in ekstrem yeteneklerinin bir manifestosuyken kimilerine göre ise jean'in de bir parçası olduğu çok yaşlı (big bang'in alevlerinden doğan) bir tanrıdır. işin sıkıntılı kısmı ise phoenix force'un insan duygularına yabancı oluşu ve jean'in duygularını deneyimlediğinde kötü duyguları (nefret, şehvet, kontrol) daha çok sevmesidir. tabi bir de anka kuşu olduğundan ölse bile her seferinde geri gelmeini işe katmak gerekir.

emma frost

x-men evreninde telepatik mutantlardan biri. eski villian, yeni x-men. tam adı emma grace frost.

emma, ingiliz asıllı zengin bir boston ailesinin 4 çocuğundan biridir. ailede emma dışında herkesin çeşitli maddelere bağımlılığı varken emma temiz kalmayı başarmıştır. ailesindeki herkes babalarından korkar.

babası tüm servetini emma'ya bırakmaya karar verdiğinde emma bunu reddeder ve evini terkeder. başladığı üniversitedeki oda arkadaşı da kendisi gibi bir telepattır ve emma'nın karakterini inanılmaz etkiler.

üniversiteden sonra duygularını bastıran, zekasını insanları yaralayacı yorumlarla belli eden emma, hellfire club üyesi sebastian shaw ile tanışır. sebastian'ı gözlemleyerek erkeklerin isteklerinin ne kadar basit olduğunu öğrenir ve onun yolundan ilerleyerek ailesinden daha zengin olmayı başarır. hellfire club, x-men ile çeşitli sorunlar yaşdığından emma jean grey tarafından komaya sokulur. uyandığında hellfire club'dan ayrılır ve hellions adını verdiği bir ekip kurarak onları eğitmeye başlatır. fakat hellions ekibindeki herkes öldürülünce emma depresyona girer ve ona yardım eden kişi prof. xavier (x-men'in lideri) olur. daha sonra emma, başka bir x-men olan bahnsee ile yeni genç mutantları eğitmeye başlar. o grup da dağıldıktan sonra genosha'ya yerleşerek orada öğretmenlik yapmaya devam eder. genosha adasının patlatılmasından sonra ise x-men'in kalıcı bir üyesi olur ve zamanla jean grey ile evli olan cyclops'a aşık olur. ikilinin ilişkisi jean'in ölümünden sonra resmiyet kazanır. emma, prof x x-men'i bırakınca cyclops ile ekibin liderliğini üstlenir.

emma'nın temel yeteneği telepatidir. bu yeteneği prof x'in yeteneği kadar gelişmiştir. ikinci yeteneği (secondary mutation) ise vücudunu organik elmasa çevirebilmesidir. bu durumda aşırı şekilde güçlü olur ve telepatik saldırılara karşı bağışıklık kazanır ama telepatik yeteneklerini kullanamaz.

diyanet'in çocuklara şehit olun fetvası

desteklediğim açıklama. şöyle anlatayım, ben bilime inanan bir insanım. darwin'in eserini okudum ve doğal seçilimin ne olduğunu biliyorum.

eğer, bir insan diyanet'in verdiği fetva ile (ki dinler bile hayatın değerli olduğunu söylerler) ölüme gözünü kırpmadan gidiyorsa bence ölmeyi hakediyordur, doğal seçilimdir bu.

ama, çocuklara bunu emretmek, 7 - 8 yaşındaki çocuklara ölümü, şehit olmayı, hayattan vazgeçmeyi güzel birşey gibi düşünmek... iğrenç...

alttaki yazara soracaklarım var

kahpe bizans. nedensizce çok seviyorum bu filmi boktan olmasına rağmen.

hangi ülkede yaşamak isterdin?

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar


güzel filmin güzel soundtracki

kılsız erkek

yemeyip yanında yatılası erkek. hoş kıllı erkekler de öyle. erkek olsun da...

sürekli odtü'ye bok atılması

Henüz takip ettiği biri yok.